„DE JACHT IS ALTIJD OPEN anders dan andere STREEKNIEUWS Niet meer geld voor Schouwse teerstranden Honig presenteert een maaltijd met verrassingen N.V. WATERLEIDING MIJ. „SCHOCWEN-DUIVELAND" Zestien leerlingen van „De Kluut" ontvingen liet einddiploma constante kwaliteit KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND TERNEUZEN. Op de laad- en los- iastallatie van de Nederlandse Stik stof maatschappij te Sluiskil (Zeeuws Vlaanderen) is de 51-jarlge kraan machinist J. F. Maas uit Terneuzen bij een bedrijfsongeval omgekomen. Collega's vonden hem, bekneld tus sen twee zware transportbanden DEN HAAG. In het ziekenhuis „Hypolitus" te Delft is overleden de zesenzestig jarige mevr. B. C. van Hierop, gewoond hebbende in Den Hoorn. Op 1 mei jl. stak zij de Nieu we weg over in Monster en werd door een passerende personenauto gegrepen en zwaar gewond naar ge noemd ziekenhuis overgebracht. DEN HAAG. De politie in het ge hele land 'kijkt scherp uit naar de op 4 mei uit een psychiatrische in richting in Franeker ontvluchte 29- jari'ge Arie Leendert de Zwart, een inwoner van Voorburg, die als zeer gevaarlijk wordt beschouwd. AMSTERDAM. Op de Gooiseweg bij de Duivendrechtsebrug in Die- men is de 88-jarige wielrijder H. J. Tubcrgen verongelukt. De man stak zonder uit te kijken de weg over en werd aangereden door een bestel auto. Hij was op slag dood. ALKMAAR Verdacht van ver duistering van oirca f 30.000 ten na dele van het aannemersbedrijf V. te V elzen, waar in hij compagnon was, is de 28-jarige J. V. uit Castricum aangehouden en voor de officier van justitie geleid. DEN HAAG. In het ziekenhuis Zutdwal in Den Haag ós de 23-jarige mejuffrouw Beatrijs Westerbeek van Eerten overleden aan 'de verwon dingen die zij op 6 mei opliep bij een verkeersongeluk. Zij werd bij het station Hollandse Spoor aangereden door een auto. die een personenauto, die voor haar had gestopt, passeerde UTRECHT. De Batavus rijwiel- en motorenfabriek N.V. in Heerenveen zal 44 van de ongeveer 500 perso neelsleden ontslaan. De fabriek kampt al enige tijd met afzetmoei- lij'kheden, waardoor de produktie van. zware bromfietsen vrijwel is uit gevallen. UTRECHT. De Nederlandse Bond van Gepensioneerden (oud-over heidspersoneel) heeft op zijn alge mene jaarvergadering in Utrecht een motie aangenomen met betrek king tot de algemene burgerlijke pensioenwet die op 1 januari 1966-in werking is getreden. NIJMEGEN. De aon trolemaat schappij Europa N V., fabrikante van controle apparatuur voor olie- en gashaarden, zal de personeels sterkte met 30 man tot ruim 400 man inkrimpen. DEN HAAG, 11-5. Minister Vro lijk E.R.M.) is niet van plan het uit getrokken bedrag in de kosten, ver bonden aan het verwijderen van stookolie op het strand van Wester- schouwen alsnog te verhogen. Hjj heeft dit woensdagmorgen in de Eer ste Kamer meegedeeld- De minister wees er op, dat het eerst toegezegde bedrag tot een to taal van vijftig procent in de ge raamde kosten van f 50.000,- inmid dels werd verhoogd, maar zei niet nog verder te kunnen gaan. De sug gestie vanuit de kamer om de tota le opruimingskosten geheel voor re kening van het departement te la ten komen wees hij van de hand. Meegedeeld werd, dat thans een stu die wordt ondernomen om na te gaan wat eventueel in soortgelijke gevallen kan worden gedaan. Scheepvaartbericliteu Aagtekerk, 10-5 van Aden naar Aqaba. Ingezonden mededeling Natuurlijk wilt u iedere week zoveel mogelijk variatie in uw 6 uur-me nuutjes brengen. Vooral in deze tijd, nu de aardappelen niet van de beste kwaliteit zijn. Deze Honigtip garan deert u een maaltijd met verrassin gen: maak van Honig Macaroni of Spag hetti minstens éénmaal per week een altijd-heerlijk-hoofdgerecht. U zult er echt geen spijt van hebben. Inte gendeel! Want Honig Macaroni of of Spaghetti smaakt altijd anders: U kunt immers alle fijne kruiden, tomaten en stukjes vlees toevoegen, die u juist zo lekker vindt. Macaroni en Spaghetti zijn echt een uitdaging aan uw keukenfantasie. Het Honig- receptenboek met 120 macaroni- en spaghetti-recepten zal u gz-aag hel pen! Bestel zo het receptenboek „Uit de HONIG keuken No. 1" 1. Plak op een briefkaart een plus merkje van een gezinspak Honig Macaroni of Spaghetti. 2. Frankeer 75 ct. aan postzegels ex tra. 3. Vermeld duidelijk naam en adres. Zend de kaart aan: HONIG keuken, postbus 45 D. Koog a/d Zaan. 4. Per briefkaart slechts één boekje aanvragen. DIEF HAD PECH AMERSFOORT, ll-S. Een 47- jariye kelner uit Amersfoort keek zeer verbaasd op, toen hij door de politie werd aange houden, enkele uren nadat hij in een restaurant een porte feuille had weggenomen. Des middags had een van de klan- p ten deze portefeuille laten lig- gen. De kelner had hem zich toegeeigend, het geld (f 200) er uit genomen en de portefeuille op het dak van de markthallen gegooid in de overtuiging, dat die voorlopig wel niet zou ge vonden worden. Het liep even wel anders dan de kelner zich had voorgesteld. Een tienjarig jongetje dat in de buurt aan het voetballen was, schopte zijn bal op het dak van de markthallen. Toen hij op het dak was om zijn bal terug te halen, vond hij de portefeuille. Aan de hand van de nog aan wezige papieren was de eige naar gauw opgespoord. Deze, zen belastingconsulent uit Rijswijk, zei dat hij zijn por tefeuille in een restaurant in Amersfoort had laten liggen. De dief was toen gauw gevon den. Dodelijk ongeluk met handgranaat DEN HAAG, 11-5. Op de schiet- banen van de Leusderheide te Amersfoort is een ongeval met een handgranaat gebeurd dat het leven heeft gekost aan de 24-jarige reser ve tweede 'luitenant C. G. van de Groenekain uit Soestdijk. De 19-ja- rige dienstplichtig soldaat J. Lem- men uit Haren (Groningen) is ernstig gewond. Hij is overgebracht naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" in Amersfoort. Ingezonden mededeling Eerste kwartaal 1966 ZIERIKZEE, 11-5. De directie van de N.V. Waterleiding Mjj „Schou- wen-Duiveland" schrijft in het ver slag over het eerste kwartaal 1966, dat - vergelijking met het eerste kwartaal 1965 - het waterverbruik aanzienlijk is gestegen en wel met 10°/o. Groter bezoek, het gereed ko men van nieuwe woningen en mo gelijk ook de weersinvloed speelden hierbij een rol. In februari was de regenval zeer hoog en in januari en maart vrijwel gelijk aan het gemid delde. De waterstanden in de duinen stegen; op vele plaatsen ontstonden meertjes of werden bestaande ver groot. Het verslag vervolgt: Op 15 februari werd door de waar nemend voorzitter de eerste paal ge heid voor het nieuwe kantoorcom plex Lange Nobelstraat hoek Janne- wekken. Sindsdien werden goede vorderingen met de bouw gemaakt. De fundering kwam reeds groten deels 'gereed. Ook werd een ontwerp voor restauratie van 'het bestaande hoekpand gemaakt. Subsidietoezeg gingen in deze restauratie van de provincie en de gemeente Ziierikzee werden ontvangen, zij het gebonden aan rijkssubsidie. Als uitkering van het rijk wegens zoutsohade werd vastgesteld een bedrag van ruim f 12.500. Ten behoeve van deze bouw en van andere investeringen werd bij de Bank voor Ned. Gemeenten een lening gesloten groot f 750.000 tegen een rente van 63/s pet. tegen een koers van 99% pet. De gunning voor het boren van 8 putten op ca. IV2 km. ten n. van het pompstation vond plaats voor een bedrag van f 63.600. Tevens wordt een peilput voor het waarnemen van waterstanden en zoutgehalten ge boord aan de zeezijde. Het tracé voor de persleiding van de putten naar het pompstation werd vastgesteld. Deze aanleg eist veel grondwerk in verband met de geaccidenteerdheid van het duinterrein. Ook moet reke ning worden 'gehouden met mogelij ke bevloering te zijner tijd. In één van de oude putten werd een proef - pompje gemonteerd teneinde de va- cuuminstallatie di'e slijtage vertoont buiten werking te 'kunnen 'gaan stel len. De in 'de open lucht staande fil ters werden tijdens de vorst afge tapt doch konden zonder bezwaren weer in dienst worden 'gesteld. De werking ervan blijft goed. Veel leidingwerk Aan leidingwerk werd' iets meer gedaan dan in 1965. Er werden 46 aansluitingen bijgemaakt terwijl het aantal te verrichten reparaties vrij gering was. Er was weinig tijd be schikbaar voor de periodieke meter verwisseling. In de vacature bij de. fittersdienst door vertrek kan per 2 februari worden voorzien. De lei- dingaanleg betrof vernieuwingen van het net te Zierikzee (Balie, Karne- melk9vaart, Gravenstraat, Lammer markt en Varremarkt), omleggingen te Zieitükzee aan de Rijksstraatweg t.b.v. een tankstation en te Haam stede bij Hotel Vliegveld, alsmede uitbreidingen aan de Zeeanemoon- weg te Renosse 'en de Zuidweg te Bruinisse (Zijpe). Gebrui in 1985 Een raming voor het toekomstig verb mik werd 'gemaakt die voorziet in een behoefte van bijna 3 miljoen m;!. water in 1985. De uitbreiding van de capaciteit van de werken moet edhter de komende jaren sterk wor den vergroot wegens het te verwach ten recreatie-pickverbi'uik. Mede werking werd toegezegd aan de op richting van oen afzonderlijke maat schappij die mot deelname van de provincie speciaal de industriewa tervoorziening in Zeeland ter hand gaat nemen. Door Provinciale Stalen werd vastgesteld het fa eet-streek plan ter besdherming van do watcr- winplaatsen in de provincie Zeelad, ondanks ingediende bezwaren tegen achteruitgang in bescherming t.o.v. het ontwerp dat ter visie had gele gen. Parkeerterrein In dit verband wer voorgesteld het parkeren bij de putten bij het pomp station tegen te gaan, waartoe een parkeerterrein aan het begin van de A. v. d. Weij'deweg in de duinen no dig zal zijn Er werden 2 vergaderingen van de commissie van overleg gehouden waarin 'salarisverbetering bij de fit tersdienst. en een nieuwe regeling van 'de weekenddienst werden be handeld. De administrateur verzocht ont slag wegens benoeming elders. Op 31 maart ,kon door benoeming in deze vacature worden voorzien. De gesa neerde 'balansen over de afgelopen jaren met herziening van de oude verliezen kwamen gereed'. Over 1965 kon reeds een concept-jaarverslag met een zuivere vaststelling -vand e stand van zaken worden opgesteld. DEN HAAG. De Nederlandse dele gatie die heden (donderdag) te Mos kou onderhandelingen begint met een Sowjet-Russische delegatie over een culturele overeenkomst bestaat uit vijf personen. De ambassadeur te Moskou, jhr. mr. G. Beelaerts van Blokland, is voorzitter van de dele gatie. Dure (eerste) kersen ARNHEM, 11-5. De prijs van de eerste 'kersen op de veiling van de Veilingvereniging Over Betuwe (V. V.O.B.) te Eist, bedroeg 21 cent per stuk. De partij werd aangevoerd door de Elster 'kweker, T. P. Rij kens. CAIRO. Premier Tsjoe En Lai van China zal de komende maand Cairo bezoeken, zo is van doorgaans be trouwbare zijde in de Egyptische hoofdstad 'gezegd. Ingezonden mededeling C<A>> Druk bezochte eindles ZIERIKZEE, 11-5. Dinsdagmiddag ontvingen zestien leerlingen van de lagere land- en tuinbouwschool „De Kluut" alhier tijdens een druk door ouders en genodigden bezochte bij eenkomst in de school het einddiplo ma. De diploma-uitreiking geschied de ditmaal door de directeur van de school, de heer D. Eveleens, die over enkele maanden het onderwijs met pensioen gaat verlaten. „Deze eind les betekent voor mij dus zoveel als het begin van de finale,,, aldus de heer Eveleens, die met een persoon lijk woord tot elk van de scheidende leerlingen de getuigschriften over handigde. Het begroetingswoord was bij de aanvang van deze in feestelijke sfeer gehouden 'bijeenkomst gespreken door de 'heer j. A. van Nieuwenhuij- ze, voorzitter van 'de Commissie van Toezicht. De heer van Nieuwenhuij- ze richtte zijn welkom in 't bijzonder tot de nieuwe secretaris van de Z. L.M., mr. E. Wage, de directeur van de Rijks Middelbare Land- en Tuin bouwschool Lr. J. Versteeg, 'de direc trice van de iamdfoouwhuishoud- school mej. Van Liere, tot de secre taris en 'bestuursleden van de 'kring Sch.-Duiveland van de Z.L.M., de heren Zwart en Baijens van de Voor lichtingsdienst, de secretaris van „Blijvend Contact" de 'heer Flik- weert en de voorzitter van de onder wijscommissie van de Z.L.M., burge meester J. van Wijk, van Zaamslag. Na het uitreiken van de diploma's wees de iheer Eveleens in een toe spraakje, (waarin 'hij leerlingen en ouders feliciteerde met ihet behaalde succes) op 'het 'grote verschil tussen d[e landbouwschool van vroeger en de school „nieuwe stijl". Het dagon derwijs is de laatste jaren zeer ver beterd. Dat moet ook wel want van de moderne boer wordt 'heel wat ge- eist. „Er zal heel wat veerkracht van jullie worden gevraagd", aldus de directeur. Hij gaf de scheidende leer lingen de raad 'de vakliteratuur goed bij te 'houden, vergaderingen te be zoeken en de maatschappelijke plich ten die later zullen komen te ver vullen. Een ernstig woord sprak ook de voorzitter van de onderwijscommis sie van de Z.L.M.: bouw verder op he nu gelegde .fundament. Tot de ouders zdi de heer van Wijk: neem uw kinderen in het bedrijf op, laat ze meepraten en meedenken, geef ze Een „apartje'' in deze bijeenkomst kwam hierna aan de orde: de heer van Wijk herinnerde nl. aan het feit dat de 'heer B. v. d. Lelie, sedert eni ge tijd verbonden aan „De Kluut", dezer dagen 25 jaar bij het onder wijs is werkzaam geweest. Namens de Z.L M. feliciteerde de .heer van Wijk de jubilerende leerkracht, waarbij de heer v. d. Lelie de gebrui kelijke envelop met inhoud in ont vangst rr.'oohl nemen. Namens de kring Schouwen-Du i- vcland werden de leerlingen bij ont stentenis van voorzitter A. M. Geluk gefeliciteerd door de heer P. L. Kro- pel uit Bruinisse. Namens de kring bood 'hij de uitblinkers met het hoog ste aantal punten, de heren C. A. Struijck en J. P. Boot, een boekebon aan. Ir. Versteeg uit Goes greep de gelegenheid aan om een en ander te vertellen over de opleidingsmoge lijkheden aan de R.M.L.S. In sep tember a.s. start aan de middelbare landbouwschool een zg. verzwaarde opleiding, de opleiding B. De norma le E-cursus blijft gehandhaafd. De voorbereidende cursus (één dag in de week) is dezer dagen 'begonnen. De heer Flik weert herinnerde de jeugd aan de oudl'eerlingen'groep „Blijvend Contact", waarna de heer C. A. Struijck namens de geslaagde leer lingen dank bracht aan directeur en leerkrachten voor de genoten oplei ding. Als afscheidsgeschenk voor de school werd hierbij een thermometer toegezegd. De geslaagden Een diploma ontvingen: C. A. Struijck (land- en tuinbouw); J. P. Boet (land- en tuinbouw): M. J. Fondse (landbouw); G. M. v. d. Bijl (land- en tuinbouw); A. W. Neder- 'hand (tuinbouw); C. v. d. Linde (land- en tuinbouw); J. A Rotte (land- en tuinbouw); J. M. Bolle (tuinbouw); J. Hoogenboom (land en tuinbouw); J. v. d. Have (land en tuinbouw); J. A. Ringel'berg (land en tuinbouw); J. P. de Jonge (land en tuinbouw); A. Stouten (land- en tuinbouw); C. Kooman (tuinbouw); H. A. Bouwman (landbouw); R. J. Smits (land- en tuinbouw). Twaalf geslaagden ontvingen ook het diploma leergang werktuigenge- bruik van de landb. praktijkschool „Prins Willem". Dat zijn: J. P. Boot. H. A. Bouwman, G. M. v. d. Bijl, M. J. Fondse, J v. 'd. Have, J. Hoogen boom, J. de Jonge, C. v. d. Linde, J. A. Ringeliberg, J. A. Rotte, A. Stou ten en C. A. Struijck. SAIGON. Amerikaanse oorlogs schepen en straaljagers hebben een onbekend vrachtschip dat wapens en munitie aanvoerde voor de Viet- cong in 'de Meking-della aangeval len. Midden in de Poststraat Zierikzee FEUILLETON 99 Geen van beiden had bezwaar ge had en het was ook alweer op ini tiatief van de fabrikant, dat er een groot verlovingsfeest werd gegeven. „Ik heb maar één kind," zei hij te gen Gijs, „gun mij nu maar het genoegen om er een leuk feest van te maken, waaraan ze altijd prettige herinneringen zal 'houden." In de loop van die zes maanden werd de verstandhouding tussen Gijs en zijn aanstaande schoonvader ge leidelijk 'aan beter. Hij had op ver zoek en in gezelschap van Laarhof diens fabriek bekeken en natuurlijk de limonade gekeurd. Een enkele keer bezocht 'hij hem op zijn kan toor, als er wat te bespreken was in verband met het op handen zijn de'huwelijk. En lin januari'had Laar hof plotseling gezegd: „Gijs, je valt me voor honderd procent mee. Dorien had het slechter kunnen treffen.'' „We houden erg veel van elkaar," antwoordde Gijs eenvoudig. „Daar om wil alleen maar haar geluk. Niets 'anders, begrijpt u?" Laaihof had bedachtzaam ge knikt. „Dat heb ik nu wol begrepen, jongen." In april deelde Laarhof 's avonds plotseling anee, dat hij een flat ge kocht had. „Het is precies op tijd klaar: begin mei. Jullie moeten mor gen maar eens gaan kijken. Het ligt aan de Troelstralaan. Tegen Osdorp aan." Dat had heel wat voeten in de aarde, want Gijs voelde zich bele digd en wilde het geschenk niet aan vaarden. Doch laaihof had geant woord: „Jij 'bent er niet alleen, Gijs, mijn dochter is er ook. En ge loof maar niet, dal jij daar voor niets komt te wonen. Ik word je huisbaas en wee je gebeente, als je de huur niet op tijd betaalt. Ik laat jullie er gerust door een 'deurwaar der uitzetten." Dorien had geglimlacht. Dat zou wei meevallen. Ze was er erg blij mee, want het vooruitzicht in te wo nen, hetzij aan de Havenstraat dan wel in de Sloterhofflat, wa§ niet zo eig aanlokkelijk. Daarom werd de woning tenslotte «in grote dank aan vaard. Hoewel Laarhof veel betaalde, was de giro van Gijs onderhand uitge put. En er waren nog meer leesten, waarvoor hij zou opdraaien. Gedu rende de maanden, dat hij met Do rien ging, was hij niet meer van het rechte pad afgeweken, doch nu moest hij aan nieuwe fondsen zien te komen. Daar was geen ontkomeii aan. Dat was op zichzelf al een probleem, want 'hij was bang zijn roettnc kwijtgeraakt te zijn. En de eerste keer na zoveel maanden was hij tamelijk zenuwachtig. Toch bleek zijn vingervlugheid nog intact te zijn want na enkele tramritten was hij in het bezit van vijf portemonnaies en een portefeuille. Op de stille plek haalde hij het geld eruit en liet de rest in het water zakken. De brief jes borg hij voor alle zekerheid weg in de dubbele bodem van zijn tas en toen hij thuis de buit optelde, kwam 'hij aan dik vijfhonderd gul den. Niet leuk, 'dacht hij, maar voor een arme donder als ik is er nu een maal geen andere mogelijkheid. De volgende dag verwachtte hij wel weer 'bezoek van Hollema, om- d'at hij opnieuw zijn geluk beproefd had met redelijk succes. Ditmaal was de buit nauwelijks driehonderd gul den, maar de achthonderd samen waren ruim voldoende voor de nog te maken 'kosten. door GERRIE BOS Aan zijn toezichthouder had hij kennis gegeven van zijn voorgeno men huwelijk. Deze feliciteerde hem en zei blij te zijn, dat alles zo goed ging. En als hij eenmaal getrouwd was, kon hij komen, wanneer het hem 't beste uitkwam. Dorien was een droom in haar bruidsjapon en toen hij haar 's mor gens afhaalde om naar het stad huis te rijden, kon hij een kreet van bewondering niet weerhouden. Hij hield haar hij de handen vast en bekeek haar van top tot leen. „Een droom 'ben je," was het enige, wat hij 'Icon uitbrengen, De huwelijksreis was een verras sing van vader Laarhof.' Ik zeg niets, had hij lachend gezegd. Enkele da gen voer het .huwelijk, „anders is de -aardigheid eraf. Zodra je ge trouwd bent, Gijs, krijg je een en velop, en daarin vind je alles." Aanvankelijk 'had 'hij geprotes teerd. „Ik wil dit niet allemaal van u aannemen. U trekt zodoende he lemaal de verhouding scheef. Waarom meet alles zo pompeus? Zc zal er toch aan moeten wennen, dat ze het met minder moet doen. als we eenmaal getrouwd zijn." Maar Laarhof -had al zijn bezwaren weg- gepraat. „Denk nu maar niet, dat ik het voor jou doe. schoonzoon, alleen voor mijn dochter." En toen had hij Gijs terzijde genmen en in zijn oor gefluisterd „Je hebt gelijk ge had, Gijs, 'het kind is eigenlijk veel te kort gekomen in haar leven en zc heeft er nooit wat van gezegd. Dat ga ik nu aan haar vergoeden: een mooie bruiloft en een -leuk hu- welijksreisjc. Dat is het laatste, wat ik betaal. Daarna ben jij zelf aan de beurt." En Gijs; was voor de zoveelste maal gezwicht. (Wordt vervolgd). Toneelspeelster en TV-actrice Marlies van Alcmaer aballero

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4