ZSBS anders dan andere ASPIRIN"?'!") BAYER Z1EBIKZEESCIIE NIEUWSBODE uuudax a mei ïsw» Nr. iw Teerruimen Schouwse strand bijna klaar GESCHENK VAN DE WEEK VAN DE FOTOGRAFIE JbtairLSLwt STREEKNIEUWS Verkoudheid? ASPIRIN®,, helpt snel en zeker. Miljoenen mensen vertrouwen erop. STREEKNIEUWS 4 middelen doen wonde ren bij pijn of griep! Chefarine.,4 constante kwaliteit Ife, ;:lb H fcABALLERO lil1' HAAMSTEDE, 2-5. Het gaat er naar uitzien dat een dezer dagen, hoogstwaarschijnlijk woensdagavond, een einde komt aan de werkzaamhe den van de teeropruiming op het strand. Het Verklikkerstrand is klaar en het werk hier is bar tegengevallen omdat over een afstand van onge veer een kilometer de olielaag al eni ge centimeters onder het zand was gestoven. Bovendien was de laag hier veel breder da nop andere plaatsen. Deze kilometer hapte dan ook gretig in het tijdsbestek. Vandaag (dinsdag) komt het inmiddels in aantal verminderde materiaaL naar Renesse om aldaar vanaf de trap de laag naar Repard weg te schuiven. Hier is de toestand weer niet zo erg zodat aldaar op de zelfde manier als bij Westenschou- wen het geval was, gewerkt kan worden. Gaat alles normaal dan is woensdagavond de zo veel opschud ding verwekkende olielaag verdwe nen. Burgemeester Ever wijn zei ons dat het hiervoor ter beschikking staande geldbedrag van f 50.000,- te klein is geweest. Het werk gaat meer kosten en zal nog flink in de f 60.000,- gaan lopen. De enigste manier om hier voor geld vast te krijgen is opnieuw aankloppen gij het ministerie van re creatie, cultuur en maatschappelijk werk en dan maar hopen op een spoedige en gunstige beslissing. In aanstaande raadsvergadering Zierikzee komen enkele bezwaarschriften aan de orde ZIERIKZEE, 2-5. Op dinsdag 10 mei a.s. wordt een vergadering ge houden van de gemeenteraad. Dc agenda telt een dertiental punten. Voorgesteld wordt aan de heer J. Quist te Schuddebeurs een kavel bouwterrein in Malta II te verkopen, tegen een grondprijs van f 28,- per m-. Een andere „grondzaak" heeft betrekking op de verkoop van een kavel aan Timmerman Verbeek N.V., gelegen op het industrieterrein I langs de Havenstraat. Het colle ge stelt prijs op een oneven aantal leden van de museumcommissie, die momenteel uit zes personen bestaat. Voor de aanvulling (tot 7 leden) is een aanbeveling opgemaakt: 1. mr. W. P. Martens; 2. K. T .Postma. Per 1 januari dienden de leden van de commissie af te treden. Voor hersa menstelling van de commissie' heeft het college de volgende aanbeveling ingediend: 1. vakature J. Coumou (J. Coumou-ir. W. M. Burck); vaka ture C. O. J. Hendrikse (C. O. J. Hendrikse-R. P. Hogerheijde); vaka ture J. H. Kosters (J. H. Kosters-F. A. de Jager) en vakature P. van Be- veren (P. van Beveren en J. M. J. Lokker). De heer J. C. Uijl, Nieuwe Haven 7 zond een beroepschrift in tegen het besluit van het college, waarbij hem de gevraagde bouwvergunning voor het veranderen van de voorgevel van zijn winkelpand Nieuwe Haven 7 is gieweigerd. De weigering vond plaats op grond van artikel 81 van de ge meentelijke bouwverordening. De Bij het werk Lomen ook nog wel eens kleinere tegenvallers voor. Deze bull dozer bv. geraakte muurvast klem in het zand .En voordat zo'n voertuig dan weer rijdt(Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). SPORT KORFBAL SKNVVK II-NOAD 4-7 De reserves van SKNWK uit Nieuwerkerk 'hebben het in hun eer ste thuiswedstrijd tegen NOAD niet kunnen klaren. Beide twaalftallen telden nogal wat invallers in hun ge lederen. NOAD nam na 11 minuten spelen de leiding, Simon de Vlieger gaf goed door aan Corrie van der Linde en ihet was raak (0-1). Vier minuten later was de stand echter weer al gelijk teen Kees Struik (ex- DES) was doorgebroken en ongehin derd ken inschieten (1-1). Na twintig minuten spelen kreeg SKNWK een uitstekende kans om de leiding te nemen toen scheidsrechter Drijgers de blauw-zwarten zeer terecht een strafworp toekende. Dingeman Ver boom wist eohter deze gelegenheid niet te benutten. Aan de andere kant was NOAD toch wel gevaarlijker De club uit Dreischor was zeker niet in de meerderheid, maar wanneer de blauw-witten eenmaal bij de korf waren, leverde dat goede scorings kansen op. Er was een half uur ge speeld teen de gasten de leiding her namen. Mevr. de Rijke-van de Panne kon van zeer nabij doelpunten (1-2). Twee minuten later hadden de be zoekers wederom succes toen Bert de Rijke een hard schot loste dat doel trof (1-3). SKNWK gaf echter de moed niet op en de hardwerkende Wim van Putten slaagde er twee rnaal achtereen in om de stand we derom 'gelijk te maken (3-3).. Na de rust was de thuisclub in het veld sterker dan NOAD, maar eenmaal bij de korf gekomen was het hope loos mis. De sporadische aanvallen, welke NOAD opzette, leverden bijna steeds een doelpunt op. Er waren tien minuten gespeeld toen Simon de Vlieger opdook en feilloos de stand op 3-4 bracht. Na een half uur was het Kees Steendijk, die de NOAD- voorsprong tot 3-5 vergrootte. Toen Wim Hoogerhuis (ex-Renesse) van de bul werd gezet leverde dat aan Nu AD een strafworp op. Rina Dorst wist hier echter geen munt uit te slaan. SKNWK bleef sterker, maar NOAD maakte de doelpunten. Uit een vrije kans bracht Judie Waas dorp de stand op 3-6, waarna SKN WK door mevr. Schiettekatte-Noord- hoex nog even terug kwam (4-6). Met nog vijf minuten te spelen kreeg de thuisclub nu een wat beter aan- valsvak, maar de tijd was te kort om nog wat van de achterstand af te •knabbelen. Een doelpunt viel weer aan de andere kant, toen Wim Hoo gerhuis zijn 'harde werken met het rlotdoelpunt 'beloond zag (4-7) DUIVENSPORT P.V. „Zierick" Zierikzee De P.V. „Zierick" te Zierikzee hield een wedvlucht vanuit Vilvoorde (88 km.). In concours 201 duiven. Los 9.20 uur. 1ste duif 10-32-25. Laatste 11-13-01. Fr. Maijs 1, 6. 9, 16, 18; A. J. Stout- jesdijk 2, 8, 36, 48; Gebr. Stoutjesdijk 3, 5, 7; M. v. d. Wielen 4, 11, 15, 19; A. Timmerman en Zoon 10, 28, 32; P. Flikweert 12, 24, 30, 37, 38, 39, 44; B. Visser 13. 34, 42, 50; J. Dalebout 14, 17, 23, 38, 45; Jac. Verwijs en Zn. 20, 22, 35, 41, 51; C. Seijbei 21, 31, 40; J. v. d. Sande 25, 43, 49; G. Bakker 26, 29; A. M. Be'rrevoets 27; W. Da lebout 46, 47. Vrijdag as. inkerven voor Mons: 133 'km., van 7 tot 8 uur. Ongeveer 800 gasten vulden de grote balzaal van hotel Indonesia in Djakarta, toen de Nederlandse am bassadeur mr. E. L. C. Schiff en zijn vrouw daar zaterdagavond recipieer den ter gelegenheid van de verjaar dag van de koningin. Ingezonden mededeling 30 april t/m 7 mei Gratis bij uw fotohandelaar: de Een praktisch apparaatje om altijd op fotopad mee te nemen. Oe fotomaat onthoudt alle gegevens over de film in uw camera. Haal dit cadeau deze week en hang het aan camerariem of fototas. RECHTSZAKEN Politierechter te Middelburg Voor 'de Middelburgse politierech ter, mr. B. S. Sieperda, moest zich de 23-jarige grondwerker L. de J. uit Zierikzee, verantwoorden. De J„ die momenteel in een woonwagen kamp te Middelharnis verblijft, werd ten last 'gelegd, dat 'hij in september jl. te Zierikzee van een bromfiets de carburateur en vier sleutels had weg genomen. Verdachte bekende dit vlot De officier van justitie, mr. T. Le- bret, wilde in zijn eis rekening 'hou den met bet feit, dat de J. pas uit de gevangenis was ontslagen en wilde hem in de gelegenheid stellen met een schone lei te beginnen. Hij vor derde een boete van f 100 of 20 da gen. De politierechter maakte er, ge zien de financiële positie van de J., er f 40 of 8 dagen van. heer Uyl wil een zgn. diepvriesgon- dola tegen de voorgevel plaatsen, maar - volgens b. en w. - zou vol gens het ingediende bouwplan, het etalageraam een zodanig langgerek te vorm krijgen, dat dit in geen en kele verhouding meer staat met de gehele voorgevel. In de straatwand zou het ter plaatse estetisch niet passen. De heer Uyl voert aan dat de hui dige voorgevel geen gelegenheid biedt tot het plaatsen van een diep- vriesgondola. Door weigering der bouwvergunning wordt hij belem merd in zijn handel, zo stelt aanvra ger. Aan de orde komt verder een in gekomen bezwaai'schrift van de heer J. Coumou alhier tegen een aanslag in de straatbelasting 1965. B. en w. stellen voor het bezwaarschrift van adressant ongegrond te verklaren. Voorgesteld wordt voorts een subsi die ad f 300,- toe te kennen aan de organisatoren van de Zierikzeese sportweek. Enige wijzigingen moeten worden aangebracht als gevolg van de tot standkoming van de alg. burgerlijke pensioenwet. Een groot aantal arti kelen van de onderscheiden rechts positieregelingen moet daaraan wor den aangepast. Verder wordt de raad voorgesteld met ingang van 1 mei eervol ont slag te verlenen aan mevr. H. M. Fokke-de Jonge als hoofdleidster aan de openb. kleuterschool. In de door het vertrek van mevr. Fokke ont stane -vakature stellen b. en w. de raad voor te benoemen mej. M. Fiankhuizen, thans werkzaam als hoofdleidster aan de kleuterschool „De Gouden Sleutel" te Rotterdam. ZIERIKZEE De Zierikzeese Avond Vierdaagse De Zierikzeese Avond Vierdaagse zal dit jaar 'gehouden worden op de avonden van 20, 21, 22 en 23 juni a.s. De deelname staat weer open voor jong en oud, ind'ividuelen en groe pen, die hetzij de routes van 8 of 15 km. kunnen afleggen. Wij vestigen er echter 'alvast 'de aandacht op dat individuele 8 ikm. deelnemers uitslui tend kunnen meedoen onder geleide Zij gelieven zich daartoe tijdig bij groepsleid(st)ers op te geven. Gaar ne wekken we alle wandelsportHef- hebbers en -liefhebsters op aa'n dit sportevenement deel te nemen. Het mooie voorjaarsweer lokt nu reeds tot rainen uit.' De start geschiedt als steeds vanaf het Havenplein en de routes zijn dezelfde als vorig jaar. Mei-viering P.v.d.A. De P.v.d.A. te Zierikzee hield gis teren (maandag)avond de 1 meivie ring in 'het Huis van Nassau alhier. De bijeenkomst was goed bezocht, de meirede werd uitgesproken door de heer M. J. van Poelje. De voorzitter van de afdeling, de beer J. Pomper, bracht in zijn openingswoord, de groeten aan de leden ever van enige labcurvrien'den in Hatfield. Het programma bestond verder uit zang door het dameskoor o.l.v. de beer D. v. d. Wekken, die ook de leiding 'had van een zangtrio, dat met enkele nummers veel succes had. Een verhaal 'van S. Carmiggelt werd voorgedragen door mevrouw Catshcök. Na afloop werd een col lecte 'gehouden voor het intern, soli dariteitsfonds van de P.v.d.A., be stemd voor de afbouw van een tech nische sohool. .de Mayflowerschool in Nigeria. Premier Kosyigin van de Sowjet- Unie arriveert 10 mei in Cairo voor een officieel bezoek van een week aan Egypte. Gelijk gemeld heeft het sloopbedrijf Gebrs. de Jonge een begin gemaakt met het slopen van de oude Chr. Gereformeerde kerk aan de Minnebroerstraat Van binnen heerst reeds de chaos, maar buiten is de kerk nog vrijwel intact. Door de wijdgeopende deuren wordt allerlei sloopmateriaal naar builen ge dragen. Slopers zijn ook ijverig bezig met het dak. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Ingezonden mededeling Wij allen weten: Aspirin helpt ACHTER De heer E. W Cashoek te Zierikzee, commies lste klas ter Registratie, werd onderscheiden met de ere-me- daille in goud, behorend bij de Orde- van Oranje Nassau. BRVINISSE Ledenwerfactie „Nu met Hope" De leden werf aki ie van de muziek vereniging „Nu met Hope" heeft wel en'i'g succes gehad. Tien nieuwe, meest jonge leden hebben zich aan gemeld. al zag het bestuur der ver eniging nog wei graag dat nog meer deren zich opgaven. De nieuwe leden zullen worden opgeleid door de heer G. van der Weele Enkele jaren lang hebben Bram en Koba van den Ber ge zich met de opleiding van nieu we leden 'bezig gehouden en de ver eniging aan zich verplicht. Zij wil den deze taak nu graag overgeven aan dc heer van der Weele, die ge durende lange tijd dirigent van het korps is geweest en ock te Noord- gcuwe dc vereniging leidt. Een kaal Oranjefeest Het Bruinisser feestcomité blijkt nog steeds een stevige winterslaap te houden en er schijnt niets tc zyn. dat het comité wakker krijgt, ook niet ter gelegenheid van Koninginne dag. Alleen „Nu met Hope" trok door het dorp en vrijdagmiddag werd voor de leerlingen van de Chr. School een aardig feestje georganiseerd door het personeel van die school. De kinderen van de laagste Was sen, getooid met eigen gemaakte pa-, pieren feestmutsen. deden kinderspe len op het schoolplein. De Teeidingen van de hoogste klas sen weiden het dorp ingestuurd om een wandelspeurtocht te maken, die van te voren was uitgestippeld en waarbij ze tal van vragen moesten beantwoorden, hun kaarten laten af stempelen enz., als bij een echte puz- zelrit, zoals die voor auto dikwijls wordt gehouden. Gevonden voorwerpen Bij de grocpsccmmandiint d. r rijkspolitie le Bruinissc (politiebu reau) zijn nadere inlichtingen te b;>- krmer. over de navolgende in dc maand april 1966 le Bruinissc gevon den voorwerpen: Een bruine portcmonnaie; en le deren hondenriem met halsband; een huissleutel; een zijden sjaal: een wieldop van een DAF vrachtauto; een auto buitenband; een rode wol len kinderhandschoenren bruin glacé herenhandschoeneen huis- shulel; ivn 7,g. tlopsloulel; tvn Lij», sleutel. Lijk van prins gevonden BINGEN, 2-5. Het lijk van de sinds 19 april vermiste prins Frederik van Pruissen is uit de Rijn nabij Bingen opgehaald. Officier van justitie Klein uit Mainz 'deelde mee dat iemand van slot Reinhartshausen bij Erbach- Rheingau, een bezitting van de fa milie Hohenzollern, het stoffelijk overschot heeft geïdentificeerd als dat van prins Frederik. De 'doodsoorzaak 'kon tot dusver nog niet worden vastgesteld. GEMEENTE BRLTNISSE Burgerlijke stand en loop der bevolking ever de maarcï april Geboren: 13. Anthonij, z van J. de Kening en Chr. Bclijn; 21. Maria Wijnanda, d. van A. F. van der Roest en M. M. B. Zwarter; 21. Karen In geborg, d. van M. J. Wisse en C. J. Groenen berg; 27. Ad2'iaan, z. van J. Kik en A. Okkerse. Gehuwd: 9. Juhannes Hendrik Muller. 19 jr. en Johanna Maria Kik. 20 jr.; 15. Stoffel Johannes Pieter Jumelel, 52 jr. (geh. gew. met M. P. Geluk) en Johanna van den Berg, 41 jr. (geh. gew. met. P. J Legerstee). Overleden: 11. Jacobus Paasse, 20 jr. (uit Middelharnis); 20. Laurens Dorst. 87 jr.. wedn. ven P. Voorbey- tel; 22. Jan Johannes Stouten, 85 jr., wedn. van P. T. Verwijs. Ingekomen: Adriana Geluk uit Krabbendijke; Maiia van den Berge (wed A. Rentier) uit Nieuwerkerk. VertrokkenWillem de Ruiter en echtgenote naar Eindhoven; Ncellje Slingerland (wed. A. dc Gruijter) naar Lekkerkerk; Martina Dana Visser, wed J. Schilperoort, naar Rotterdam; J. A. van Hccsbergen en gezin naar Zierikzee. OPENBARE BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat op vrij dag 6 mei a.s. alle gemeentelijke bu reau's, met uitzondering van het bu reau voor de burgerlijke stand, ge sloten zullen zijn. Zierikzee, 3 mei 1966. Burgemeester en wethouders van Zierikzee. H. KOEVOETS, wnd. burgemeester. R. VAN OMMEREN, secretaris. Ingezonden mededeling Vier middelen in één tablet helpen elkaar endoen wonderen Dc vier middelen, verenigd in één tablet Chcfarine „4", zijn elk afzon* derlijk in dc hele wereld beroemd en hebben miljoenen mensen baat ge bracht. Tezamen werken zij nog beter en doen werkelijk wonderen. Eén der bestanddelen ishet betrouw bare maagmiddel Chefarox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert. De combinatie is ideaal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. V J 1 li l X I 4 W |j' f ji cr&A*me& -i 25 STUKS I 1.50 - EEN LAURENS PROOUKT Tonoelspoelster cn TV-actrice Petra Uasour

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3