„DE JACHT IS ALTIJD OPEN" Het ontwikkelings- en saneringsfonds De „Lichtboei"-elubs toonden resultaten op tentoonstelling voor de middenstand STREEKNIEUWS Herstel invriesregeling voor varkens Geschenk voor koninklijk paar De uitbarsting van de Kloet Vrouwen met veel te lange werkdagen Eimle van seizoen ZIERIKZEE, 29-4 De jaarlykse tentoonstelling van de door de ver schillende Leger des lleils-clubs in het winterseizoen vervaardigde goe deren is weer achter de rug en allen die getuige waren van deze „één- avond"-exi>csitie, zijn weer onder de indruk gekomen, wat de jeugd in „De Lichtboei" tot stand heeft we ten te brengen Niet zonder trots toonde de Leger-kapitein de resulta ten van een seizoen hard werken. Wekelijks - zo bleek - neemt „De Lichtboei" 950 jongelui onder zijn hoede en gaat men het allemaal to taliseren, dan komt men per seizoen cp een totaal van pl.m. 27.000. De tentoonstelling werd geopend door loco-burgemeester Koevoets, die waarderende woorden over had voor ai het werk dat in „De Licht boei" gebeurt. Het gemeentebestuur heeft daar alle waardering voor. Op de diverse clubs is men weer volop actief geweest, met name op het punt van timmeren en (uiteraard voor de meisjes) handwerken. Fraaie staaltjes waren hiervan te zien. On- ZIERIKZEE Interessante avond over lastechnieken in L.T.S. Donderdag j.l. vond in de lagere technische school alhier een interes sante demonstratie-avond plaats, die werd georganiseerd zowel voor de leerlingen uit de hoogste klassen afdeling techniek en metaalbewer king, als voor de patroons van Schouwen-Duiveland. De directeur der school, de heer F. G. Scherjon, kon ongeveer een zestigtal belang stellenden welkom heten. De avond werd verzorgd door een bekende firma uit Den Haag, welke zich bezig houdt met de levering van lasmaterialen. Een medewerker van het bedrijf gaf met behulp van te keningen en dia's uitleg over de techniek en materiaalstructuur van het lassen. In het leslokaal vond vervolgens een zeer interessante demonstratie plaats, o.a. het lassen van alumi nium, van allerlei legeringen en van ijzergietwerk. In het bijzonder .trok de aandacht het lassen van tanden op tandwielen. Bouw Bogaerswoning Binnenkort zal voor rekening van de heer L. den Boer te Zierikzee aan de Scheepstimmersdijk door het Aannemingsbedrijf C. J. Soliot wor den begonnen met de bouw van een z.g. Bogaerswoning. Door tiet Bouw fonds Nederlandse Gemeenten zullen twee woningen van mevr. Wed. Bot- vliet-v. d. Bout en de heer M. F. de Vos, berden uit Zierikzee. Aannemer is de firma D. Quant en Zn. te Zierikzee. BROUWERSHAVEN Vrijz. Hervormde Vrouwen Federatie Deze week 'hield de Vrijzinnige Hervormde Vrouwen Federatie „Fe deratie Zeeland- West-Brabant" de voorjaai'svergadering te Brouwers haven in het Herv. Verenigingsge bouw. De voorzitster mevr. Assendorp- "v. d. Linde kon 90 dames welkom heten onder wie mevr. de Nobel- Visser die het H. B. vertegenwoor digde. Na de koffie te hebben gebruikt is het gezelschap naar de herv. kerk gegaan voor een wijdingsdienst on der leiding van ds Oort hervormd predikant van Brouwershaven. Ds Oort koos als tekst Hand. 2 42 „De gemeenschap. Na de wijdingsdienst volgde een rondleiding door de kerk. Na de lunch 'kreeg mej. Walison uit Helmond 'het woord- Ze sprak over haar verblijf van acht maan den in Pakistan. Ze deed dit op een voortreffelijke manier toegelicht met dia's en nam ieder in gedachten mee naar dit mooie maar moeilijke land waar veel zon en veel regen kan zijn en waar rijk en arm schrille tegenstelling vormen. Na deze boeiende lezing sloot de voorzitster deze bijeenkomst na al len dank te hebben gebracht die ahn het slagen van deze dag hadden meegewerkt, in het bijzonder de vrouwenvereniging van Brouwers haven als gastvrouw. DREISCHOR Vrouwenvereniging ontving bezoek uit Biervliet Dezer dagen ontving de Herv. Vrouwenvereniging „Dorcas" bezoek van de Herv. Vrouwenvereniging uit Biervliet. De Zeeuws-Vlaamse da mes waren vergezeld van mevrouw Keiling. echtgenote van de vroegere predikant te Dreisöhor. Tijdens 'het korte oponthoud te Dreischor werd o.a. een bezoek aan de fraai geres taureerde hervormde kerk gebracht. Vanzelfsprekend werden de dames op koffie getrakteerd. De mogelijk heid is niet uitgesloten dat „Dorcas" te zijner tijd een tegenbezoek aan Biervliet gaat brengen. NOORDGOUWE Tekenwedstrijd voor wandversiering Door de Vereniging „Volksonder wijs" te Amsterdam is ten behoeve van het derde buitenverblijf van be doelde vereniging te Noordgouwe een tekenwedstrijd uitgeschreven voor een passende wandversiering van het voormalige ziekenhuis. Voor deze tekenwedstrijd 'heeft de Pro vinciale afdeling Zeeland van Volks onderwijs de medewerking gevraagd van leerkrachten en leerlingen bij het openbaar onderwijs in Zeeland. Er is een tekenwedstrijd uitgeschre ven. waaraan scholieren kunnen deelnemen in vier groepen. Van 4- 7 jaar; 7-11 jaar; 11-14 jaar; en zij die ouder zijn dan 14 jaar. Voor de leerkrachten is een aparte catego rie ingesteld. Alle tekeningen moe ten betrekking hebben op Zeeland.- zerzijds zijn we altijd onder de in druk van de kasten, die jaarlijks ge pousseerd worden. Behorend tot het gilde dat moeite heeft met het slaan van een spijker, worden we snel overtuigd door de superieure doe- het-zelvers, die complete meubel stukken weten te fabriceren. Andere resultaten Ook op andere clubs echter is in teressant werk verricht. Aardige boetseerresultaten waren op de ten toonstelling te zien, evenals van pit- rietwerk. Iets aparts vormen de werkstukken van de club, die zich bezig houdt met draadsolderen. Voor het eerst is ook de fotoclub actief geweest en het werk toont wel aan, dat hier de basis wordt gelegd voor de kennis van zaken voor Neder lands meest populaire hobby, de fo tografie. De kapitein heeft op deze tentoon stelling alle medewerksters en me dewerkers bedankt en deelde mede dat nog even met het werk zal wor den doorgegaan, om materiaaal te krijgen, dat beschikbaar komt voor het Jeugd Rode Kruis. Vrijdag was „De Lichtboei" alweer voor een groot deel ontdaan van stukken, want onvermindert geldt de wet; wie iets maakt, mag het mee naar huis nemen. „De Lichtboei" intussen heeft weer een fijn seizoen achter de rug. (Ingezonden stukken) Start van zomeravondvoetbakompetitie 1966 Vandaag (maandag 2 mei) gaat de competitie voor de zomeravondvoet bal weer van start op het sportpark „Bannink" te Zierikzee Iets bijzonders denkt u misschien? Ach neen, zo moet U het niet zien, wel als een jaarlijks teiugkerend evenement dat gedurende vele zo meravonden ontspanning wil bren gen aan spelers en belangstellend publiek In de rij van deelnemende vereni gingen ontbreken dit jaar enkele be kende namen, we menen te moeten zeggen „oude getrouwen". Jammer dat deze „oude getrouwen", nl. „Drukkerij L. O.", „Zierikzee Ve teraren" en „Constructiewerkplaats Steutel", bij gebrek aan voldoende spelers dit jaar niet kunnen meespe len. We hopen dat deze verenigingen niet voorgoed van de velden zul len verdwijnen. Een nieuwe vereniging onder de naam „Stella Boys" doet dit jaar zijn intrede in de a.s. competitie. Met 10 deelnemende verenigingen gaan we van start in 1966, het jaar dat voor de tiende keer een zomer avondvoetbalcompetitie wordt ge speeld, een jubileumjaar dus. Sportvrienden, laat dit jubileum jaar van het zomeravondvoetbal uit blinken door sportiviteit: jegens el kander, t.o.v. Uw tegenstanders en als voorbeeld dat wij oudere sport mensen toch zeker moeten stellen tegenover, de jeugd. Deze sportiviteit kunt U bereiken door onderstaande elf geboden als spelers van een voetbalelftal toe te passen le gebod: Gedraagt U overal, dus ook op het sportveld, als een heer. 2e gebod: Besef dat in feite uw tegenstander Uw speelkameraad is. 3e- gebod: Beheers Uzelf! Degene die zichzelf beheerst kan ook ande ren beheersen. 4e gebod: Luister niet naar raads lieden langs de lijn! De beste stuur lui staanenz. 5e gebod: Bedenk dat de scheids rechter zich vrijwillig voor U be schikbaar "Stelt. Uw spel moet ook zijn genoegen zijn. Hij wil U allen gelijkelijk dienen. 6e gebod: Scheidsrechters zij ge wone mensen, denkt U daaraan. 7e gebod: Scheidsrechters kunnen ondanks goede wil en grote be kwaamheid niet alles zien. 8e gebod: Herinner U dus bij een minder goede beslissing a.u.b. het derde gebod. 9e gebod: Een overwinning op uw tegenstander is een eer. Bedenk dat sportief verliezen ook eervol is. 10 gebod: Speel voor uw genoegen, dan zal het voor uw tegenstanders ook een genoegen kunen zijn tegen U te spelen. 11e gebod: Uw tegenstander is ook een mens, net als U, denk daaraan. Er wordt een halve competitie ge speeld, elke vereniging één keer te gen elkaar, voor alle elftallen düs 9 wedstrijden. Evenals vorige jaren worden ook te Serooskerke weer een aantal wed strijden gespeeld met de doelstelling „behoud" van het zo mooie sport terrein in deze kleine dorpskern. Alle deelnemende verenigingen aan de a.s. competitie willen, daaraan gaarne hun medewerking verlenen. De medewerking die wij steeds van de gemeente Zierikzee mochten ondervinden, blijkt ook dit jaar weer bij de aanvang van de compe titie 1966, waar de aftrap voor de eerste vastgestelde wedstrijd Smit Bolnes-Rijkswaterstaat door de waarnemend burgemeester wordt verricht. Sportvrienden, strijd ecrlyk cn sportief voor de eer van Uw bedi'ijf of dienst, dat wordt van U gevraagd en verwacht. U allen prettige ontspanning en SPORT DUIVENSPORT p.V. „Gevleugelde Vrienden" Wedvlucht vanuit Clermont. Af stand 274 km. Gelost om 6.30 uur; aankomst eerste duif 10 uur 35. A. Hagesteijn 1, 29, 32, 37, 39; L. v. d. Hoek 2, 13, 36, 40; J. Kaaisteker 3, 28; Feleüs-y. Westenbrugge 4, 18, 23, 31. 46; P. Roskam 5; Saman-Snij- ders 6, 21; W. den Boer 7, 16, 42; Gebr. Dekker 8, 27; Gebr. Wesdorp 9, 14, 19, 24, 44; J. Krijger 10, 15, 17. 26; H. Merle 11, 30; A. Ravia 12, 34, 35; Jan van Westenbrugge 20, 43. 45; F. D. Hillebrand 22, 38; J. C. Wes dorp 25; M. Wesdorp 33; J. Ver west 41. Scheepvaartberichten Aagtekerk, 27-4 van Singapore naar Port Swettenham. Alchiba, 28-4 van Livorno naar New York. Katsedijk. 28-4 van Rotterdam naar Hamburg. Skadi, 29-4 te Tripolls verwacht. succes toewensend, vertrouw ik op medewerking en sportiviteit in de a.s. zomeravondvoetbalcompetitie. C. JUMELET, voorzitter Commissie Zomeravondvoetbal K.N.V.B. afdeling Zeeland, rayon Zierikzee. Ingezonden mededeling Voor moeder 'n goede zonnebril-voorhanger prachtig brilêtui of kleine verrekijker BERGMANS opticiën Havenpark 1 ZIERIKZEE Verkiezing gemeenteraad Nummering van de lijsten van kandidaten De voorzitter van het centraal stem bureau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad maakt ingevolge artikel H 5 van het kies besluit bekend, dat op woensdag 4 mei a.s., te 17.30 uur, in een voor de kiezers toegankelijke zitting in de raadzaal van het stadhuis, de in artikel H 15 der kieswet voorge schreven nummering van de geldige lijsten van kandidaten voor de op 1 juni 1966 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de ge meenteraad zal plaatsvinden. Zierikzee, 29 april 1966. De wnd. voorzitter voornoemd, w.g. H. KOEVOETS. Allemaal naar Zandvoort UTRECHT, 1-5. Het leek er op of alle Amsterdammers zontlag naar het strand wilden. De reizigers puil den uit het Muiderpoortstation en ook de gehele hal van het centraal station stond vol zonzoekers. Bij het station Sloterdijk stonden de reizi gers om twaalf uur 's middags nog buiten het station in de rij. De Nederlandse spoorwegen legden op he traject Amsterdam-Zandvoort zoveel mogelijk extra-treinen in. Ook de gewone treinen werden ver sterkt. Kolen nu stof- en gruisvrij naar de klant HAARLEM, 30-4 De eerste vol- automatische kolenverpakker ter wereld is in Haarlem aan de Neder landse kolenhandel getoond. Dank zij een Nederlandse vinding is het thans mogelijk schoonverpakte, stof vrije kolen af te levei'en. De antra ciet belandt stof- en gruisvrij in keurige witte zakjes. Ook al helemaal witte vrachtwa gens zorgen voor het vervoer. De roetzwarte kolensjouwer zaï spoedig historie zijn geworden als deze vin ding op grote schaal wordt toege past. De kolenman van vandaag komt in een heel lichtblauw jasje aan de deur. Veroordeeld tot de valbijl PARIJS, 30-4. Voor de tweede maal in een jaar tijid is in Parijs 'de 46-jarige Jean Barbier veroordeeld tot de dood door de guillotine. Hij was tijdens de oorlog opgetreden als /handlanger van de Nazi-beulen bij bet martelen en vermoorden van Franse verzetstrijders. Zijn eerste veroordeling tot de valbijl moest on gedaan gemaakt worden nadat was gebleken dat 'de man ten tijde van het verrichten van de in de aan klacht genoemde feiten minderja rig was. Blijdorp blij met baby-dieren ROTTERDAM, 20-4. In de dier gaarde Blijdorp in Rotterdam zijn voor de tweede maai krabben etende wasbeertjes geboren. De moeder en de vier babiemaken het goed. Geboorten van deze dieren in die rentuinen zijn hoge uitzonderingen. De enige die bekend zijn: Breslau 1898 en Londen 1903. De jongen die verleden jaar in de diergaarde zijn geborenzijn intus sen al vrijwel volwassen. Overstromingen als gevolg van zware regenval hebben in de Ame rikaanse staat Texas tot dusver aan 24 mensen 'het leven gekost. SNEEK, 28-L Wat wtf van het ontwikkelings- en saneringsfonds voor het midden- en kleinbedrijf vooral verwachten is een verster king der positie van de zeer vele bedrijven die blijven bestaan. Zij moeten bl(jven bestaan voor een goede sociaal-economische democra tie en voor een goede behoeften- voorziening van de consument. Dit heeft de heer J. B. A. Hurk- mans, voorzitter van de Nederland se Katholieke Middenstandsbond, gezegd in een toespraak op een regi onale bijeenkomst van zijn bond te Sneek. Hij vroeg zich af, of het verlenen van een rentesubsidie niet een van de maatregelen zou kunnen zijn van het fonds. Hij is er van overtuigd dat de zeer hoge rentestand voor een aantal middenstanders, die toch al een zware kredietlast op zich ne men, de druppel is die de emmer doet overlopen. Het fonds zou de ontwikkeling van DODELIJKE ONGELUKKEN ZEVENBERGEN. Bij een ver keersongeval in Zevenbergen dat in de afgelopen nacht om ongeveer half een is gebeurd, heeft het 20-jarige Zeven'bergse meisje W. Melisse, zo danige verwondingen opgelopen, dat ze 'kort na 'haar overbrenging naar het St. Ignatiusziekenbuis in Breda, is overleden. DEN HAAG. In de Brabantse ge meente Huijbergen is het 5-jarig meisje Ga A. F. Vos door een achter-- op aankomende vrachtauto overre den en gedood. Het kind liep links naast een 'door een landbouwtrekker getrokken aanhangwagen teen het ongeluk gebeurde. De juiste t oe- dracht is niet bekend. In Uden, eveneens in Noord-Bra bant, verongelukte de 6-jarige Bas- tiaan Coenen uit deze plaats, toen hij met zijn fiets plotseling de weg overstak en door een auto werd ge grepen. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 4e 'klas G: Zierikzee-DIVO 2-1; Vosmeer-Burgih 4-2; Oude Molen- NVS 2-3; RKFC-BSC 2-2; Halsteren- De Schutters 1-0; Nw. Borgvliet-Clu- zona 2-5. Afdeling Zeeland Z onda gcompetitie Ie klas B: Renesse-Dreischor 6-1; Luctor-Zierikzee II 7-2; Patrijzen- Ki'uiningen 3-2; Robur-Cortgene 7-1. Zaterdagccmpetitie le klas: Beren-Bruse Boys 0-1; Kloetinge-Kapelle 0-3; Middelburg- Spui 5-1; VCK-Zaamslag 4-3; We- meldinge-Wisserïkèrke 2-1 2e 'klas A: Brouwershaven-Duive- land 2-4; Veere-WIK 6-1; Bevelan- ders-Serooskerke 3-0; Oostkapelle- 's Heer Hendrikskinderen 1-7; Colpl. Boys-AKF 6-0. 3e 'klas A: Bruse Boys III-Burgh III 1-6; SKNWK II-ZSC 0-2. Junioren Groep A V: Zierikzee A Il-Wolf- aartsdij'k A I 6-5. KORFBAL S.D K.B. 2e klas: WIK II-DBGC 1-1; SK NWK II-NOAD 4-7; Thor-DFS III 6-2. 3e klas: ZSC II-Brouwersihaven II 4-1; Velocitas-Delta II 5-3. 4e 'klas: SVOWK-ADO '64 3-2; Good Luck-WIK III 0-7. het midden- en kleinbedrijf z.i. ook, voor wat Friesland in het bijzonder betreft, kunnen stimuleren voor be vordering der recreatie. Voorts aan maatregelen voor het leefbaar hou den van langzaam uitstervende dor pen. DEN HAAG. De regering heeft besloten maatregelen te nemen tegen het 'illegale verblijf in Nederland van Chinezen die als werknemers werkzaam zijn in Chinese restau rants. Groot brandalarm j door muggenzwerm J RHEDEN. 1-5. De brandweer van het Gelderse dorpje Rhe- i den werd. gealarmeerd voor een brand in de toren van de f Nederlands Hervormde kerk. Toen de brandweermannen, f die met groot materieel uit- rukten, bii de kerk waren aan- gekomen, ontdekten zijn tot 4 hun niet geringe verbazing dat f liet geen rookwolken waren die rond het topje van de 35 f meter hoge toren trokken, f maar een enorme zwerm mug- gen. I DEN HAAG, 30-4. Minister Bies heuvel is bereid, de invriesregeling voor varkens te herstellen tegen de oude vergoeding van veertig cent per kg. Met de invriesregeling voor varkenskluiven wil hü voortgaan te gen de vergoeding van 35 cent per kg. In een extra bestuursvergadering van het Produktschap voor Vee en Vlees, in Den Haag gehouden, deel de de voorzitter, mr. F. van Dijk, dit mee. Het Produktschap had, in be sprekingen die deze week met de minister zijn gevoerd, om een hogere vergoeding voor de buiken gevraagd De minister heeft dit afgewezen, maar het bestuur besloot vanmorgen toch nog eens op die verhoging aan te dringen Van de hervatting van de export van levende varkens naar Duitsland - onder bepaalde voorwaarden - verwachtte mr. van Dijk nog geen onmiddellijke verbetering van de marktsituatie. Met het Produktschap, DEN HAAG, 30-4. Minister pre sident mr J. M. L. Cals iheeft na mens de minister-president van de Nederlandse Antillen op Soestdijk aan de koningin een tweetal boek werken aangeboden, bestemd voor koningin Juliana en prins Bernhard. Deze boeken bevatten een uitvoe rig fotografisch verslag van het be zoek dat ihet koninklijk paar in het afgelopen najaar aan de Nedei-land- se Antillen 'heeft "gebracht. DJJAKARTA, 30-4. Bij de uitbar sting van de vulkaan Kloet op oost- Java zijn zeker vijftig mensen om het leven gekomen, zo meldt het persbureau „Tantara". Er worden honderd personen vermist. De lava die sedert drie 'dagen uit de krater 'komt heeft de stad Bliitar op 20 'kilometer afstand bereikt. In 1919 werd deze stad bij een uitbars ting van de Kloet verwoest. Spoortunnel ingestort ROTERDAM, 30-4. Zeven arbei ders raakten gewond bij een instor ting van een tunnel in aanbouw in de spoorlijn Rotterdam-Dordrecht bij het station Lombardije (Rotter dam-Zuid). De bouwvakkers waren bezig met het storten van beton in de onlangs gereedgekomen bekisting Naar schatting 500 m3 beton stort te meters diep naar beneden. De schade wordt geschat op zeker 30 duizend gulden. De arbeiders liepen merendeels slechts lichte verwondingen op. zo deelde hij mee, was ook de mi nister er van mening dat de eerst komende tijd nog noodmaatregelen nodig zijn. Toenemend aanbod van aardbeien 's-GRAVENHAGE, 30-4. Op ver- schillende Nederlandse fruitveilin gen is er op het ogenblik sprake van een toenemend aanbod van aardbeien, afkomstig uit de kassen. Er zijn voor dit produkt in ons land enkele teeltcentra maar het grootste aanbod is bij de veiling in Zaltbom- mel, waar in 'het midden van vorige week dagaanvoeren waren van 72.000 doosjes, elk met 200 gram aardbeien. De prijzen van de goede kwali teiten liepen toen van f 1,30 tot f 1,50 per doosje van 200 gram en voor de 'gewone klasse le kwaliteit werd van f 1,tot f 1,30 per doos je betaald De afzet is voor een belangrijk deCl gericht op België. Af en toe gaan er ook enkele partijtjes aard beien naar West-Duitsland en soms naar Frankrijk, terwijl verder de binnenlandse markt ook reeds heel wat aardbeien kan gebruiken. AERDENHOUT. Bij het aanste ken van een vuurwerkwaterval zijn op Koninginnedag (zaterdagavond) twee inwoners aan Aerdenhout ge wond. Een van hen werd zo ernstig gewond door het rondspattende vuuiwerk, dat hij een oog zal moe ten missen. Ingezonden mededeling Iedereen weet dat moeders de langste werkdagen maken,* de meest vermoeiende en veelzijdige taak hebben en geen enkele aanspraak op salaris maken. Al les wat z|j doen (cn dat Is heel wat) vinden zU vanzelfsprekend en daarom is het juist zo goed dat er een Moederdag bestaat - de ideale gelegenheid om moeder extra en verdiend te verwennen. Het is dan ook een heuglUk feit dat iedereen moeder méér kan geven dan h|j of z|j misschien van plan was: door geschenken op de markt te kopen. Marktkoopman en straathandelaar bieden een royale keus In praktische en mooie verrassingen, tegen prtfzen die lager z|jn dan waar ook. Ge zellig en gul Moederdag winkelen doet iedereen het best op de markt, want 0P DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD I FEUILLETON Hij begon haai* steeds meer te be grijpen. „Dus daarom zei je, dat het geen zin ihad en dat je mij teleur stellingen wilde besparen. Gedach tig aan 'het lot van Leslie en Geurt. Ik 'heb de beren niet gekend en neem terstond aan, dat het reuze jongens waren, maar Gijs Bol is niet de man om zidh zonder meer opzij te laten schuiven." „Je kent mijn vader niet." „Die onkunde is overigens weder zijds. Maak je geen zorg, Dorien, als jij wilt.... je moet natuurlijk wil lentelt de beslissing van je va der niet mee. Overigens met alle respect voor ihem natuurlijk. Als jij en ik 'het eens worden, dan is dat alleen maar belangrijk, zie je? Al het andere dient er niet toe en weerstanden kunnen overwonnen worden." „Als bij je niet wil, 'heb je geen schijn van kans." Hij keek baar lachend aan. „Je zegt het verkeerd, Dorien. Als ik wil, beeft je vader geen sdhijn van kans. Verdorie, zit jij in een concen tratiekamp? Ben je meerderjarig of niet? Als bij nee zegt, sdhaak ik je. Heel gewoon." Ze ladhte terug. Ik weet niet, of je 'het je realiseert, maar we zitten hier op de vijfde verdieping." „Kind dan huur ik een helicop ter en laat 'hem 's nachts bij je slaapkamer komen. Neem ik je zo mee. In pyama." „Ik zie me ai door de lucht zwe ven." „En dan samen naar ide zevende 'hemel. Hoe denk je er over?" „Je stelt 'het allemaal voor, alsof het zo gemakkelijk gaat." „Je zult eens zien, Dorien boe ge makkelijk bet gaat. Nou, kijk eens oen keer vrolijk, he? En zou je niet een beetje vertrouwen wLlilen heb ben in Gijs Bol? Wat denk je? Zal ik me morgen alvast bij het Wo ningbureau in laten schrijven?" Ze schoot 'in een weldadige lach. „Je bent een heerlijke optimist, Gijs. En ik verwarm me daaraan. Waarachtig, als ik niet nieuwe hoop krijg." Hij drukte haar arm. „Luister eens, Dorien, ik zal je de sleutel geven van mijn kamer. Nee, stil nu even. Mijn hospita zal ik inlichten en zeggen, dat jij vrij binnen mag komen in mijn kamer." Hij haalde een sleutelbos te voorschijn en draai de er een af, 'die bij 'haar overhan digde. „Je 'kunt. nooit weten. Als ei- dusdanige moeilijkheden zouden ko men, dan weet je in ieder geval, waarheen je kunt gaan. Misschien geeft 'dat je een veiliger gevoel. Ha venstraat 78 staat altijd voor je open Open voor Dorien Laarhof, Nacht en dag, begrepen? Wees flink en heb vertrouwen in me Ik klaar dat wel. 's Avonds ben ik, meestal tussen half zes en half zeven thuis. En als ik nergens been ga, na een uur of negen. Onthoud dat. Het kan nuttig zijn." „Dat geeft toch geen pas." ,.We leven in een moderne tijd, Dorien. En wil je alsjeblieft een beetje vertrouwen in me hebben? Zo goed als ik me 'hier fatsoenlijk weet te gedragen, ben ik het bij me thuis ook." Zc kreeg een 'kleur. „Dat bedoel ik niet." „Maar ik bedoel het wel. Ik vil, dat je je onder iedere omstandig heid en overal veilig bij me voelt. Ik wil je ridder zijn, snap je? Om dat ik van je 'houd." Om 'half elf stond 'hij op. „Dit is een mooie tijd. We hebben pret tig gebabbeld en er zijn enkele mis verstanden uit de weg geruimd. door GERRIE BOS Vergeet niet, dat ik van je houd en dat ik me niet gemakkelijk opzij laat schuiven Je hebt nu een sleu telje hebt mij: Gijs Bol, een doodgewone vertegenwoordiger, maar die nu een mooi doel heeft in zijn leven: jou gelukkig maken. Be grepen, Dorien?" Hij hief haar hoofd op en keek •haar ernstig aan. Toen trok hij haar rustig naar zich toe en drukte ten 'kus op haar wang. „Vergeet het niet, Dorien, ik houd van je," zei hij zacht Ze knikte en toen hij tranen zag, nam hij zijn zakdoek en veegde zc zacht weg. „Vergeet je het niet, Dorien?" Ze lachte dapper en knikte. „Neen, mijn ridder." Hoofdstuk 9 „Als mannen onder elkaar Eén keer was Gijs al eens langs het kantoor van de „Laarhof Limo- nadefabriek" gelopen en begrepen, dal Ihet bedrijf op de eerste verdie ping was. Toen hij geconstateerd had, dat men vanuit de lunchroom van „De Bijenkorf" een aardige uit kijk had op de kantoorvertrekken, was hij er eens een morgen gaan zitten om een kop koffie te drin ken. Na enige tijd had hij drie ver trekken onderscheiden. In het klein ste zag hij Doricn's vader zitten. Schijnbaar druk aan het werk. Een paar morgens ging hij telkens een half uurtje naar dc lunchroom cn bekeek de kantoren. Er werkten en kele meisjes en nog een man. Af en toe 'kwam een der meisjes in het kantoor. Hij zag het tweetal praten en soms zag hij een stenografc aan het werk. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4