„DE JACHT IS ALTIJD OPEN" elke dag n fiets voorniets Grote meubeltoonzaal werd ingericht in ex-„bollenloods" Twaalf weken geëist tegen bekende provo Actie „Brood voor liet hart" verantwoord Hunter King Size? Hunter filter? Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 29 april I960 N'r. 19981 iMulilt'iistamlshiitiuticf tt* Zoiineinaire ZONNEMA1RE, 26-4. Met het ontsluiten van de deur heeft de voor zitter van de middenstandsvereniging „De Corridor" de heer P. de Moor dinsdagmiddag aan de Zuidweg te Zonnemaire een nieuwe meubel toon zaal voor komplete woninginrichting officieel geopend. De eigenaar, de heer J. C. Paauwe heeft een ter plaatse staande bollenloods omgeto verd in een showroom welke uniek op het eiland genoemd kan worden. Het pand beslaat een oppervlakte van 300 m-\ en staat op een terrein dut ruim 3000 m- groot is. Een fraaie beplanting zal op dit terrein, dat reeds is aangelegd door de heer Meyer, jn de toekomst een bijzonder cachet aan de zaak geven. De wanden van de toonzaal zijn uitgevoerd in zacht groene tint met wandveriichting. Het met zacht board beklede plafond is voorzien van ten T.L.-verlichting. Op de vlcer ligt nylontapijt met er tussen sticken balatred. Er is een zeer uit gebreide collectie meubilair tentoon gesteld. zoals bankstellen, slaapka merameublementen. wandmeubels, eethceken en niet te vergeten de 10.000 m. breedte tapijt. De heer de Moor zeide verheugd te zijn dit fiaaie gebouw namens de middenstandsvereniging te mogen openen.' daar het steeds prettig is te zien dat de vereniging zich zo sterk ontplooit. Na de opening van de zaak cp het dorp wordt thans weer een nieuwe showroom geopend waaruit we kunnen concluderen, aldus de heer de Moor. dat u de tijd verstaat en er mee meegaat. Er zullen voor u grote mogelijkheden zitten in de toe komst, wanneer straks de totstand koming van het Grevelingenbckken een feit zal zijn .Met de wens. dat de heer Paauwe veel gezondheid en goede zaken ten deel zullen vallen verklaarde spr. de zaak voor ge opend. De vele genodigden waren hierna in de gelegenheid om het gebouw, dat vele bloemstukken bevatte, eens rustig te bekijken en de meubelen e d. van nabij te be wonderen. De heer Paauwe dankte de voorzitter van de middenstandsvereniging voor de opening en allen die hadden bij gedragen tot het welslagen van deze dag. In het bijzonder dankte hij de heer Meyer en de fam. van Ast. Ook de ambachtslieden betrok hij in zijn dankwoord. Het werk werd uitgevoerd door de heer Stouten (timmerwerk), elektra fa. Quartel, schilderwerk S. v. d. Houten, verwarming P. Verhulst en tapijtrekken fa. de Bie. Na afloop werden de vele genodig den ontvangen in het verenigingsge bouw aan de I. M. v. d. Bijlstraat. AMSTERDAM, 27-4. De Amster damse officier van justitie, mr. H. E. van Rcnesse, zei maandagmiddag de 24-jarige vcor de rechtbank terecht staande provo Hans A. E. T. een reële kans te willen geven. Maar de tjjd is gekomen dat hp zal moeten er varen dat de wet er is om nageleefd te worden, aldus de officier. Hij eiste tegen hem 12 weken ge vangenisstraf waarvan vier voor waardelijk en aftrek van het voor ar rest terzake van verspreiding van een opruiend geschrift, het pamflet „Provokatie" no. 13 op het Leidse- plein op 1 april. De jongeman werd toen aangehouden maar door de rechter-commissaris vrijgelaten op voorwaarde dat hij zich zou onthou den van gedragingen en handelingen, die tot ordeverstoring leiden of deze kunnen bevorderen. Toen hij de af gelopen zaterdagavond op het Spui bij een happening rond „Het Lie verdje" „Image" liep te roepen werd hij opgepakt en belandde opnieuw in de cel. MIDDELBURG .Op de oude Vlis- singseweg te Middelburg zijn woens dagmiddag twee meisjes aangereden door een vrachtauto met aanhanger. De 7-jarige J. C. A. uit Middelburg werd daarbij vla'k voor haar huis dood gereden. Het andere meisje, de 8-jarige J. F. M., werd met een ern stig hersenletsel in het ziekenhuis opgenomen. In genoemde provokatie werd op geroepen zaterdagmiddag 2 april in dividueel te demonstreren bij het monument „De Dokwerker" tegen „hc-t gewelddadig politicoptreden". Burgemeester Van Hall had een des tijds aangevraagde vergunning voor een demonstratie geweigerd. ASSEN. Prins Bernhard heeft woensdagmorgen op het Asser indu- striterrein het nieuwe bedrijfspand van de Koninklijke Van Gorcum en Co. N.V. officieel geopend. n Ongeveer 500 gezinnen die als gevolg van de aardbeving welke dinsdagochtend het gebied van Tash kent trof, dakloos waren geworden, hebben al ander enderdak gekregen. AMSTERDAM, 27-4. In mei 1963 en voor de tweede maal in mei 1965 voerde de Nederlandse Zendingsraad te Amsterdam onder verantwoording van een groot aantal protestantse kerken in ons land de actie „Brood voor het hart". Het doel van deze actie was twee erlei: enerzijds een betere en gro tere lectuurproduktie en -distributie mogelijk te maken vanuit de kerken, waarmede de Nederlandse protes tantse kerken in Azië, Afrika en Zuid-Am'erika speciale banden on derhouden en in de tweede plaats het bijeenbrengen van f 1.000.000,- ten behoeve van het in 1964 opgerichte wereldfonds voor christelijke lectuur. Thans, precies een jaar nadat de laatste actie gehouden is, kan het re sultaat verantwoord worden. In totaal kwam beschikbaar bijna f 3.000.000.- (f 2.920.300,-), hiervan is f 950.000,- bestemd voor het wereld fonds voor christelijke lectuur, ter wijl de overige f 2.000.000,- naar de kerken van vooral Indonesië (f 726.275,-) en Kameroen (f 717.700,-) Maar ook een groot aantal kerken in Kenya. Rwanda, Tanzania, Argenti nië en Brazilië ging. Alle fondsen hebben dus inmiddels een bestem ming gekregen en zijn grotendeel.» reeds volledig opgebruikt. DEN HAAG. De Nederlandse con troleur van de tulpenrally Nico Bos is met zijn echtgenote mevr Bes- Jager cp weg naar zijn controlepost te Hetangesgrondes Th ionville in Frankrijk woensdag verongelukt. Hun auto kwam in botsing met een vrachtwagen. m Een bus met scholieren uit Ma laga is woensdagavond in de buurt van Ronda van de weg geraakt en dertig meter lager neergestort. Acht inzittenden verloren het leven en veercig werden gewond. Ingezonden mededeling Wat gaat u vanavond opsteken? dan rookt u de lekkerste grote American die er is dan proeft u niet het filter, maar alleen geurige tabak Ingezonden mededeling Veilig fietsen en een oude fiets gaat niet samen. Koop *n nieuwe - nu! Want u weet: Hoe? Vraag uw fietsenhandelaar inlichtingen. Schout ven-Duivelandse sportspiegel Burgh schcot In thuiswedstrijd tegen DIVO weer net iets te kort Zierikzee speelde verdienstelijk gelijk spel tegen Oude Molen Zondag a.s. neemt Zierikzee het op tegen DIVO Dreischor leverde uitstekend werk tegen Kruiningen MEVO maakt mor gen (zaterdag) goede kans tegen Nieuwdorp Bruse Boys gaat cp bezoek bij Beren. VOETBAL K.N.V.B Door de slech te toestand waarin de terreinen ver keerden kon er in het afgelopen weekend maar een schraal program me worden afgewerkt. In de 4e klas G schoot Burgh in de thuiswedstrijd tegen DIVO weer net iets tekort (2-3). Zierikzee, dat het in de thuis wedstrijd tegen Oude Molen met vijf invallers binnen de lijnen moest ver schijnen, bracht het nog tot een ver dienstelijk 2-2 gelijk spel. De Schut ters konden hun positie weer aan merkelijk verbeteren door met 3-0 dc baas te blijven over Nieuw Borg- vliet. Zondagmiddag gaat Zierikzee het op het sportpark Bonnink opne- nemen tegen DIVO, waarbij dc rood zwarten de kans hebben de 3e plaats op de ranglijst van de gasten over tc nemen als zij cr in slagen de puntjes thuis te houden. Burgh gaal op be zoek bij Vosmeer dat zeker haar kampioenskansen zal willen behou den door beslag op de volle winst te leggen. Halsteren maakt in eigen om geving goede winstkansen tegen De Schutters. Te Bergen op Zoom is RK FC zeker niet kansloos tegen BSC, terwijl Oude Molen voor eigen pu bliek de beste troeven in handen heeft tegen NVS. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In dc le klas B kwamen de Zierikzeese reserves maar net met de hakken over de sloot in de ont moeting legen Cortgene (3-2). Puik werk leverde Dreischor dat Kruinin gen voor eigen publiek op overtui gende ivijze met 4-1 wist te kloppen. De blauw-witten, die wel bijzonder wisselvallig speelden, gaan het zon dagmiddag in de duinstreek opne men tegen Renesse Een overwinning voor de thuisclub ligt hierbij wel het meest in de lijn der verwachting hoewel men rekening zal moeten houden met de mogelijkheid dat Dreischor ook'nu weer eens voor een uitschieter gaat zorgen. Zierikzee II gaat op bezoek bij Luctor waarbij wij het op een kleine zege voor de thuisclub houden. Pairijzen moet in staat worden geacht om baas in eigen huis te blijven tegen Kruinin gen, terwijl Robur en Cortgene el kaar te Goes niet veel zullen ontlo pen. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas maakt MEVO morgenmiddag een goede kans de puntjes thuis te houden in het treffen met Nieuw dorp. Bruse Boys gaat op bezoek bij Beren, waar als het een beetje mee wil zitten de helft van de inzet kan worden bemachtigd. Wemeldinge komt in eigen omgeving als favoriet binnen de lijnen tegen Wissenkerke. Kapelle staat voor geen gemakkelij ke taak Kloetinge in eigen omgeving de puntjes te ontfutselen, terwijl Middelburg in de Zeeuwse hoofdstad de handen vol krijgt aan Spui. VCK en Zaamslag zullen te Koudeherke na aan elkaar zijn gewaagd. In de 2e klas C komt Brouwershaven binnen de lijnen tegen Duiveland met de beste winstkansen. WIK staat voor een zware taak bij het bezoek aan Veere, terwijl Bevelanders wellicht het terreinvoordeel weet uit te bui ten tegen Serooskerke. 's Heer Hen drikskinderen kan zich aan de lei ding handhaven door met de winst van Oostkapelle naar huis te komen. Colijnsplaatse Boys zal het weinig moeite kosten om AKF met lege handen naar huis te sturen. In de 3e kla$ A heeft Bruse Boys II de beste papieren in de ontmoeting tegen Burgh IV, maar Bruse Boys III zal het wel moeten afleggen tegen Burgh III. Te Nieuwerkerk gaat SKA'WK II het opnemen tegen ZSC dat de beste troeven in handen heeft. JUNIOREN. In groep A V hebben Burgh A I en Zierikzee A II zeker winstkansen in hun thuiswedstrijden tegen Volharding '32 A 1 en Wolf- aartsdijk A I In groep B IX moet WIK B 1 te Kerkwerve de baas kun nen blgven over Burgh B 11, terwijl le Scha rend ij ke ZSC B 1 haar kam pioenskansen kan behouden door het bezoekende Renesse B 1 geen kans te geven. KORFBAL. In de 2e klas van de SDKB speelt WIK 11 hedenavond te Kerkwerve tegen DBGC uit Oude Tonge. Te Nieuwerkerk gaan de re serves van SKNWK het opnemen te gen NOAD. terwijl DFS III te Dirks la nd op bezoek gaat bij Thor. In de 3e klas komt hedenavond ZSC II op haar terrein binnen de lijnen tegen Brouwershaven II. Velocitas krijgt bezoek van Delta II, terwijl te Oude Tonge DBGC 11 het gaat opnemen tegen Thor II. In de 4e klas komt SVOWK te Ouwerkerk uit tegen ADO '64. Good Luck krijgt bezoek van WIK III, terwijl NOAD II in de competitie start met de thuiswed strijd tegen N1KO. sxL ESBJERG De Deense marine heeft twee Nederlandse vissersvaartuigen - U.K. 28 en U.D. 28 - aangehouden en opgebracht naar de haven van Esbjerg. De Nederlanders zouden binnen de territoriale wateren hebben gevist. Ge wapende Deense matrozen houden de wacht op beide schepen. DEN HAAG. De Tweede Kamer is akkcord gegaan met her voorstel; waarby de mogelijkheid wordt geo pend van samenwerking tussen, ge meenten en waterschappen. Het daar toe strekkend wetsontwerp werd z. GRONINGER. De ipoliiltie van Groningen 'heeft de 18-jarige gasfit ter A. J. K. uit Groningen ingesloten, die de 'heer F. A Wuister met een huishoudschaar ernstig aan het •gezicht verwendde. Het slachtoffer moest naar het academisch zieken huis worden gebracht, waar de wond met zes krammen werd gehecht ROTTERDAM. De 26-jarige tuin der A. van den A. uit Maasland is door de Rotterdamse rechtbank we gens brandstichting meermalen ge pleegd veroordeeld tot een jaar ge vangenisstraf met aftrek van voor arrest. AMSTERDAM. Onder het motto „Geef uw meimaand inhoud" gaat de Partij van de Arbeid ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan in de week van 1 tot 7 mei een actie hou den ten bate van de Wayf lower- school in Nigeria. FEUILLETON Een half uur later zaten ze op de divan, hun handen in elkaar en luisterden naar de radio. Hij vroeg: „Mag i'k eens op een avond komen, als je ouders tihuis zijn?" Ze schudde 'haar hoofd. „Liever niet. Ze zullen er toch spoedig ge noeg achter komen en dan is het nog vroeg genoeg." „Denk je, dat ze me niet zullen accepteren?" „Moeder wel. Maar vader zeker niet." „Waarom niet, Dorien? Ik verdien goed. Ruim voldoende om een vrouw te kunnen onderhouden als 'het moet. „Dat is het niet, Gijs. Misschien vertel i'k het je wel eens" „Maar lieve help, hij kan je toch niet eeuwig thuishouden? Houd je vader er dan geen rekening mee, dat je te eniger tijd zult trouwen?" Ze knikte. „Maar hij wil degene zijn, die mijn aanstaande man uit zoekt." Hij keek haar ongelovig aan. „Be lachelijk. In welke tijd leeft je va der?" „Dat komt. omdat hij erg op zijn stand is. Vader is nu eenmaal zo." „Wat doet hij? Is 'hij soms bank directeur?" Er speelde een glimlach om haar gezicht. „We hebben een limonade- fabriek. In de Spuistraat. Het kan toor is op het Damrak. Nooit gehoord van Laarhof Limonades?" „Het zal wel een leemte in mijn opvoeding zijn...." begon hij. „Welnee. Zo groot is de fabriek niet. Bovendien leveren wij alleen maar in de stad en omgeving. In het Gooi hebben we ook relaties. Van vroeger. Daar hebben we ook gewoond." „Waarom dan nu in de tad?" Ze haalde haar schouders op. „Dat is voor vader gemakkelijker. Anders moet hij iedere dag zo ver rijden." Hij dacht een poosje na. „Dus ik ben eigenlijk niet. van jouw stand?" „Zo ziet vader het. Mij zal het een zorg zijn. In 'het verleden je praat er met niemand over, he?" „Maar Dorien. zo weinig vertrou wen in me?" Ze -druikte zijn hand. „Luister, dan begrijp je er meer van. Een jaar of zes geleden, kort na de oorlog, raak te ik in kennis met een Canadese officier. Een keurige vent. niet dat op aan te merken. We gingen een paar avonden uit - wo woonden nog in Blaricum - en vader zag ons. Hij 'kwam een avondje thuis en het was erg gezellig. Maar een week later verbood vader mij de omgang met Leslie, zo heette hij. Vader had informaties gewonnen en het bleek, dat hij in Montreal, waar hij woonde, slager was." „En dat was beneden zijn stand." „Ja. Hij verbood me hem langer te ontmoeten en loen Leslie enkele dagen later kwam informeren, waar om 'ik niet meer kwam. heeft hij hem de deur gewezen Kort daarop is hij vertrokken. Naar huis." „Hield je van hem?" „Ik was wanhopig verliefd en we ken was ik ontroostbaar. Maar ik heb er in berust. Latei', dat is ook den toen pas in Amsterdam, maar niet Ihier, ontmoette ik een jongen. We gingen een avondje uit en vader vroeg, waar i'k geweest was. Ik ver telde het hem en hij ging weer op door GERRIE BOS informaties uit. Geurt heette hij en het was een leuk jong. altijd vol grappen. Maar ook dit mocht niet, hoewel hij een goeie baan had: apothekersassistent. Als hij afge studeerd was, zou hij zelf een apo theek beginnen. In een van de nieuwe wijken. Hij had geld, dus ik dacht, dat er geen enkei bezwaar te gen zou zijn. Maar vader verbood het weer. omdat de vader van Geurt in een kamp had gezeten: politiek de linquent. Hij was woedend. Dat was de tweede teleurstelling. Ik mocht Geurt wel. Bij hem fleurde je hele maal cp, altijd vrolijk en opgewekt. Ik kreeg ineens plezier in m'n le ven." „Heb je nog wel eens wat van hem gehoord?" Ze knikte. „He heeft een apotheek overgenomen in de binnenstad Na tuurlijk is hij inmiddels getrouwd." Hij begon haar nu te begrijpen. „Dus je denkt, dat je vader mij niet zal accepteren, net zo min als de beide vorige candidaten? Omdat ik maar gewoon vertegenwoordiger ben?" „Denken? Ik weet het wel zeker. Zodra hij hier de lucht van krijgt, laat hij naar jc informeren en dan verbiedt hij mij jou nog tc ontmoe ten." „En dat doe je dan zonder meer?" Ze zuchtte. „Wat moet ik anders? Ik heb geen cent en ook geen bron van inkomsten. Ik kan ternauwer nood wat kantoorwerk verrichten. Denk je soms, dat ik op mijn leef tijd nog de energie kan opbrengen om me met hand en tand te ver zetten?" (Wordt vervolgd). t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3