m n m m w T w F r i a M B a I i B fil r n L r Hoofdemployé P.T.T. de heer P. Staal STREEKNIEUWS onderscheiden met eremedaille in goud ONZE PUZZEL-RUBRIEK Kreidler-Florett Incidenten op universiteit te Rome Commies eerste klas E. W. Cashoek ter Registratie kreeg de gouden eremedaille Storm in Dallas SPECIALE AANBIEDING f 49,- GEBR. THIEN ZIERIKZEE, 29-4. Achter de lo ketten van het postkantoor heeft zich heden (vrijdag) morgen een korte maar opgewekte plechtigheid afge speeld waarin een bekende figuur van het Zierikzeese PTT-bedrijf de hoofdrol speelde. Temidden van de kring van personeel, echtgenote, va der, kinderen en kleinkinderen en in aanwezigheid van loco-burgemeester II. Kocvoets en directeur II. IVL v. d. Post werd toen namelijk de hoofdem ployé I de heer P. Staal onderschei den met de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oran je Nassau. De heer Staal werd de onderscheiding op de borst gespeld door de directeur van het postdis- trict te Middelburg, de heer C. Vis. Alvorens over te gaan tot de uit reiking van de bij de onderscheiding behorende versierselen gewaagde de heer Vis van de bijna 48-jarige dienstperiode van de heer Staal, die veertig jaar van deze lange tijd ver bonden is geweest aan het PTT-kan- toor te Zierikzee. „In deze periode oogstte u waardering bij allen voor uw rechtschapenheid en hulpvaar digheid". aldus de heer Vis, die in 't bijzonder wees op het werk van de heer Staal om het schip van de PTT recht te houden tussen „het gaan en komen van de directeuren". „Dat ging u bijzonder goed af", al dus spreker. De« heer Vis memoreerde verder de jaren van oorlog en ramp, waar in de heer Staal zich voor het be drijf zeer verdienstelijk wist te ma ken. De staat van dienst van deze op Schouwen-Duiveland zo bekende PTT'er vermeldt vele eervolle pun ten: bijzondere dienstprestaties en tevredenheidsbetuigingen. „Dit alles heeft nu z'n bekroning gevonden in do u toegekende ere-medaiile" al dus besloot de heer Vis zijn toe spraak. Namens het personeel werd de heer Staal vervolgens geluk gewenst door de direkteur van 'het postdis- trict te Zierikzee, de heer H. M. v. d. Post, die een fraaie bloemenhulde aanbood Looo-burgemeester H. Koe- voets herinnerde aan het feit dat de naam Staal reeds zeer lang met Zierikzee verbonden is. „Vrijetijds besteding is voor u geen probleem" zo was de heer Koevoets gebleken, want de onderscheiden jubilaris houdt zich bezig met fotografie en is een bekend knutselaar, in welke hoedanigheid hij o.a. heeft meege werkt aan de feestelijkheden bij het elfhonderdjarig bestaan van Zierik zee. „Ik hoop dat u ook na uw pen sionering neg lang een hooggeëerd burger van Zierikzee zult blyven" aldus de heer Koevoets. De heer Staal besloot hierna deze bijeenkomst met woorden van dank tot zijn directeur, de burgemeester, het postdistrict en II.M. de Konin gin voor de verleende onderschei ding. „Ik deed mijn best maar dat was m'n plicht", zo zei de onder scheiden functionaris die in het na jaar de pensioensgerechtigde leef tijd 'hoopt te bereiken. VENRAY. Tijdens 'hevig noodweer is de bliksem ingeslagen in de schu ren en stallen van het landbouwbe drijf Van Gassel aan de Burgemee ster van de Wilclenberglaan te Rips. De brandweren van de Rips en Ba- kel-Maarheeze, die snel te plaat se waren, konden het woonhuis be houden. Schuren en stallen gingen totaal verloren. Ingezonden mededeling Een platenbon is altijd taak! Naar verluidt zijn in Vietnam 4.000 man Amerikaanse troepen aan land -gegaan. Hierdoor bedraagt de- totale sterkte' van de Amerikaanse strijdkrachten in Zuid-Vietnam nu ongeveer 244.000 man. De puzzel van vorige week was voor de kenners blijkbaar een zacht eitje, want vooral onder hen die on ze rubriek frekwenteren, was het aantal juiste inzendingen opvallend groot. En dat nogwel toen de lente nog even op zich liet wachten. Do eerste prijs gaat naar: De heer H. J. Roelvink, Zanddorp 91, Middelburg De tweede prij9 is bestemd voor: Mej. H. Burcksen, Regenboogstraat 15, Zierikzee De oplossing van de puzzel is de vol gende: Horizontaal: 1. gras; 3. etter; 5. ramp; 7. pos; 9. kee; 11. Ie; 13. iets; 15. mond; 16. al; 17. kalf; 19. geld; 21. koren; 23. komma; 27. tel; 28. ke gel; 32. ga; 33. ate; 35. arg; 36. si; 37. l.s.k.; 38. sta; 39. n.t.; 41. aap; 43. oma; 45. on; 47. loens; 49. pit; 51. pampa; 53. merel; 54. akte; 57. erts; 60. of; 61. uier; 63. noga; 65. a.g.; 67. Inn; 68. roi; 69. geel; 70. tarwe; 71. lens. Verticaal: 1. gil; 2. spil; 3. est; 4. r.k.o.; 5. rede; 6. pil; 8. oef; 10. eng; 12. e.k.; 14. slot; 15. maal; 16. ad; 18. arm; 20. leg; 22. rek; 23. kg; 24. o.a.; 25. ma; 26. atlas; 28. kramp; 29. eg; 30. es; 31. li; 34. esp; 35. a.t.o.; 39. n.l.; 40. to; 41. an; 42. oir; 44. as; 45. op; 46. na; 48. eek; 49. peer; 50. teen; 52. met; 54. af; 55. tril; 56. ein; 57. ego; 58. rail; 59. s.a.; 60. oog; 62. ent; 64. ore; 66. gas. DE NIEUWE PUZZEL V i 7 ip 9 ft 33 tv ts /6 >7 AP A/ A< A3 Ar A6 V Ja Af A3 J</ Ji V Aó> O w vr V/ Vf >0 jv AT su sv M éo t/ 63 iv 4r M (f Y' V De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. zuiver, duidelijk; 6. bekende opera; 11. water in Fries land; 12. kwaadsprekerij; 14. ge wicht; 16. lint; 19. dubbelklank; 20. treiter; 22. rente; 25. uitheemse plant; 26. jongensnaam; 28. open plek in het bos; 29 kortschrift; 31. hetzelfde (afk.)32. pers. voornaam woord; 33. meisjesnaam; 35. boven aards wezen; 37. zachte; 40. vlakte maat; 41. soort schip (afk.); 42. in houdsmaat; 43. geest; 44. omslag; 46. Engels lidwoord; 47. aanw. voor- naamw.; 49. juist, raak; 52. plaats in noord-Frankrijk; 54. nil. oplei dingsschool; 56. soort slede; 57. rond hout; 58. opdracht; 60. jongensnaam; 62. deel van het oor; 63. overal; 64. omgang; 67. water in Schotland; 69. soort verlichting; 70. beleven in de slaap; 72. strik; 74. meisjesnaam; 77. Frans voegwoord; 78. soort ge vangenis; 79. helder. Verticaa.: 1. lidwoord; 2. salaris; 4. uitbouw; 5. ambtshalve (Lat. afk.); 6. plaats a.d. Zwarte Zee; 7. dieren geluid; 8. meisjesnaam; 9. volkeren- strijd; 10 de onbekende; 11. geest; 13. aanw. voornaamw.; 15. stiekuni; 17. gebogen 'been; 18. waterdier; 21. bouwer; 23. tentoonstellingsgeb. in A'dam; 24. bekende motorraces; 27. meisjesnaam; 30. aanzien; 32. soort politie; 34. belevenis in de slaap; 36. keizerrijk; 38. zangnoot; 39. Euro peaan; 40. grote bijl; 45. de somma van; 46. land in Azië; 48. Engels voegwoord; 50. dichterbij; 51. hoffe lijk; 53. eentonige, stille; 54. deel van een vulkaan; 55. voorzetsel; 59. landbouwwerktuig; 61. slang; 62. plakmiddel; 65. vogel; 66. deel van het lichaam; 68. ieder; 71 aanzien; 73. klein persoon; 75. of eerder (afk.); 76. in persoon (afk.). ZIERIKZEE Vergadering C.H.-kiesverenigingen Dezer dagen werd in het Ned. hervormd verenigingsgebouw alhier een vergadering belegd door de Chr. Historische Unie van de kiesvereni ging op Schouwen-Duiveland. Voor deze bijeenkomst bestond zeer goede belangstelling. De 'leiding berustte bij de krijgvoorzitter, de heer H. IJssel, die de vergadering opende met het lezen van een gedeelte uit Lucas 19 en voorging in gebed. De voorzitter verwelkomde hierna in 't bijzondei- enige nieuwe leden van de C.H.U. en sprak zijn vreugde uit over de vooruitgang welke gebleken is bij de onlangs gehouden statenver kiezing Een vooruitgang voor de C.H.U. zelfs in praktisch alle ge meenten. In de plaats van de heer L.F. van Wijek te Scharendijke, die bedank te als secretaris van de statenkring, werd met algemene stemmen be noemd mej. M. K. Bei je te Zierik zee, die het secretariaat al enige tijd tijdelijk had waargenomen. Hierna volgde een uitgebreide be spreking over de komende gemeen teraadsverkiezingen. In sommige ge meenten zijn gecombineerde lijsten ingediend. Ook de gevoerde propa ganda werd nader besproken. Aan de orde kwam verder het op maken van een aanbeveling van twee personen ter voorziening in de vacature in het kamerkringbestuur in de plaats van de heer M. den Boer (Haamstede), die zich niet meer herkiesbaar stelt. Met algemene stemmen werd 'hierin voorzien door; 1. de heer A D. Dalebout (Haamste de), 2. de 'heer H. A. v.d. Werf (Oos- terland). De 'heer K. F. Postma sloot hierna de geslaagde bijeenkomst met dankzegging. Prijs voor groentehandelaar De heer A. Knuist won - in het kader van de door de Jaffa uitge schreven wedstrijd - de provincie- prijs met zijn ontwerp van de Zuid havenpoort. Hem viel een casette ten deel, die gisteravond werd uitgereikt tijdens een feestelijke bijeenkomst in de Apoilohal te Amtserdam. Leerkrachtendag Z.L.M. De z.g. „leerkrachtendag" van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij zal gehouden worden op 13 mei a.s. in de land- en tuinbouwschool „De Kluut" te Zierikzee. Deze dag zal geheel in het teken staan vars rJ nieuwe wet op het voortgezet onder wijs (mammoetwet). In de morgenuren zullen afzonder lijk inleidingen gehouden worden voor de leerkrachten van het 'land- bouwhuishoudonderwijs en het land bouwonderwijs, terwijl 's middags één inleiding voor de gezamenlijke groep op het programma staat. De koffiemaaltijd zal worden gehouden in de landbouwhuishoudschool ..Prin ses Juliana". HAAMSTEDE Auto-rally uitgesteld De ter gelegenheid van Koningin nedag cp zaterdagmiddag vastgestel de auto-rally is uitgesteld. Het was niet mogeiyk om in een zo korte rijd van voorbereiding de te rijden route rond te krijgen. Op een latere da tum zal deze voor de inwoners van Haamstede en Burgh bestemde rit toch gereden worden. WESTERSCHOUWEN Koninklijke onderscheidingen te Haamstede en Renesse Heden (vrijdag) mergen omstreeks kwart voor twaalf zijn tydens een plechtigheid in het gemeentehuis te Haamstede drie koninklijke onder scheidingen uitgereikt. Het waren de heren M. O. Hanse (Steursweg), C. Dijkman en J. D. van Nieuwenhuize die elk de zilveren eremedaille ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau in ontvangst mochten nemen. De versierselen werden opgespeld door burgemeester H. P. Everwijn. De heren Hanse, Dijkman en Van Nieuwenhuize zijn allen reeds veer tig jaar lid van de Oranjevereniging. Eerder in de ochtend begaf bur gemeester Everwijn zich naar Renes se, waar hij ten kantore van notaris D. v. d. Hoeven de eremedaille in zifc ver op de borst speldde van de heer J. Slager uit Haamstede, die reeds veertig jaar aan het notariskantoor te Renesse verbonden is als klerk. Een bronzen eremedaille is verder toegekend aan de heer L. J. de Fei- ter, veertig jaar werkend lid en waar nemend dirigent van het fanfare corps „Luctor et Emergo" te Renesse NOORDWELLE Viering Koninginnedag Evenals vorig jaar zullen ook nu weer morgen 30 april (Koninginne dag) 's morgens op 'de speelweide kinderspelen gehouden worden. Op het programma staat o.a. zaklopen, koekhappen, hindersnislopen en ver kleedpartijen voor allé leeftijdsgroe pen. Verder zal 's morgens een rond gang worden gemaakt met versier de fietsen. Om 8.30 uur vla'ghijsen en het zin gen van de volksliederen. ZONNEMAIRE Onderscheiding voor J. Hillebrand Burgemeester A. H. Vermeulen van Brouwershaven, heeft heden (vrij dag)-^morgen de ere-medaille in brons behorend 'bij de Orde van Oranje Nassau uitgereikt aan de iheer C. Hillebrand. De heer Hille brand was veertig jaar werkzaam op 'het 'landbouwbedrijf van de heer J. v. d. Bijl. In een toepasselijke toespraak deed de burgemeester me dedeling van de verleende onder scheiding en spelde de heer Hille brand hierna 'het ere-metaal op de borst. NOORDGOUWE De SAKOR-collecte De collecte voor de kinderbescher ming - Saikor-collecte - heeft te Noordgouwe/Sdhuddobeurs opge- Ingezonden mededeling Een platenbon is altijd raak! bracht f 55.82. Een dankwoord aan geefsters en gevers mag hier niet ontbreken. NIEUWERKERK Bronzen medaille voor J. Bom Tijdens een 'ge-animeerde in het Dorpshuis gehouden receptie, heeft burgemeester A. A. van Eeten van Duiveland, donderdagavond de ere medaille in brons, behorend bij de Orde van Oranje Nassau uitgereikt aan de heer J. Bom. De heer Bom herdacht op deze dag het feit, dat hij veertig jaar werkzaam was op het landbouwbedrijf van de heer R. P. Gaanderse te Nieuwerkerk. In een inleidende toespraak maak te de burgemeester gewag van de verleende onderscheiding, waarna hij de heer Bom het ere-metaal op de borst spelde. Gevonden voorwerpen Bij de postcommandant van de rijkspolitie te Nieuwerkerk kunnen inlichtingen werden verkregen om trent de volgende gevonden voor werpen: Muntbiljet, bankbiljet, ta bakszak, blauwe gymschoen, bruine riem, wittee kindersjaal, si erring van autowiel, duimstok, portemonnaie. Verloren: Zwarte glacé hand schoen, portemonnaie met inhoud. Ingezonden mededeling in rood en grijs uit voorraad! Dealer: A. VAN HESE Weststraat 9 - Zierikzee ROME, 28-4. In het gebouw van de faculteit der letteren en wijsbe geerte van 'de universiteit van Rome gingen donderdag ongeveer 150 stu denten cp de trappen liggen in ver band met de dood van een studie makker tijdens cr geregeldheden, woensdag, bij' studèntenverkiezingen. De politie droeg de 'betogers een voor een naar buiten. De moeilijk heden begonnen woensdag toen rechtse studenten 'klaagden over on regelmatigheden 'bij de verkiezin gen vcor studentenorganen. De 19- jarige Paolo Rossi overleed -na een .val van een trap. Donderdag kwam 'het opnieuw tot vechtpartijen en de politie hield drie als neo-fascisten aangeduide personen aan die een linksgenidhte student zouden hebben ■mishandeld. De Italiaanse minister van on derwijs 'heeft een onderzoek naar de incidenten gelast. De oude Chr. Ger. Kerk aan de Minnebroederstraat - overbodig geworden door de bouw van een nieuwe kerk - wordt gesloopt. Reeds is het interieur een ruïne, waaroverheen het lawaai van de breekijzers valt te horen. Men denkt zes weken nodig te hebben voor de sloop van dit grote gebouw. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). SPORT VOETBAL Maandag 2 mei start zoineravondvoetbalcompetitie Aanstaande maandagavond 2 mei om 7 uur hoopt de zomeravondcom petitie in het rayon Zierikzee weer van start te gaan in het sportpark „Bannink" te Zierikzee. Dit jaar Ingezonden mededeling Een platenbon is altijd raak! Loco-burgerheester H. Koevoets reikte heden (vrijdag)-morgen de ere-medaille in goud, behorende bij de Orde van Oranje Nassau uit, aan de heer H. Uijl, secretaris/penning meester van de Rode Kruisafdeling hier ter stede. ZIERIKZEE, 27-4. De inspekteur van de belastingen drs. J. J. Mottier heeft heden (vrijdag) morgen de ere medaille in goud verbonden aan de* Orde van Oranje Nassau, uitgereikt aan de commies le klas ter Registra tie te Zierikzee, de heer E. W. Cas hoek. De heer Cashoek heeft een lange en bijzonder succesvolle carrière te Zierikzee achter de rug. Hij kwam op het kantoor der Registratie in 1917 en is dus (bijna) 49 jaar bij de be lastingdienst werkzaam. In 1932 werd hij adjunct-commies, gevolgd door latere benoemingen van commies-titulair en in 1962 commies le klas. De inspekteur vond het een grote bijzonderheid, dat de heer Cashoek - behalve een korte tijd te Rotterdam - altijd te Zierikzee is werkzaam ge weest. „U was een uitstekend ambte naar, een goed vakman en van alle markten thuis", aldus drs. Mottier, die onderlijnde dat de heer Cashoek bij de belastingen altijd redelijkheid en tolerantie betrachtte. ,.U hebt Nieuw anti-griep vaccin CANBERRA, 28-4. Twee artsen van <de Australische nationale uni versiteit te Canberra hebben een niéuw anti-gri'ep vaccin ontwikkeld dat in grote hoeveelheden kan wor den toegediend zonder dat 'het gif tige bij verschijnselen tot gevolg heeft. In het universiteitsblad, waar dit in wordt meegedeeld, wordt ge zegd dat ook ba'bies ermee kunnen worden ingeënt. Het vaccin iis ontwikkeld door 'de artsen 'dr. W. G. La ver en dr. R. G. Webster. DALLAS, 28-4. Miinstens zeven mensen zijn in Dallas verdronken en 'honderden uit hun huizen ver dreven door overstromingen na zwa re regenval. Twee mensen worden vermist. Ze zijn vermoedelijk ook verdronken. Vier van de slachtof fers kwamen om toen de auto's, waarin zij zaten, door 'het snel stro mende water van bruggen of ver keerswegen werden weggespoeld. Donderdagmorgen viel er in Dallas ruim negen can water in nog geen twee uur. Ingezonden mededeling Een platenbon is altijd raak) zeer veel op dit kantoor opgevangen, ook voor mij en u was de vraagbaak van hét personeel". De inspekteur schetste de heer Cashoek verder als een evenwichtige persoonlijkheid, begiftigd met een kritisch oordeel. „U hebt zich altijd volledig gegeven, ook na de ernstige ziekte, die U enige jaren geleden trof'. De heer Cashoek blijft nog enige maanden werkzaam ter Registratie en gaat daarna met pensioen. Herin nerd werd aan zijn diensten voor de gemeenschap in het kader van het raadslidmaatschap. De heer Cashoek werd verder ge prezen om zijn prettig optreden en zijn verdraagzaamheid. In zijn dank woord betrok drs. Mottier ook me vrouw Cashoek, die een ruiker bloe men in ontvangst mocht nemen. In aanwezigheid verder van het voltallige personeel, reikte drs. Mot tier het goud uit aan de verblufte heer Cashoek, die zeide op deze on derscheiding echt niet te hebben ge rekend. Op geestige wijze werden de gelukwensen van de gemeente over gebracht door loco-burgemeester Koevoets. Ingezonden mededeling Een platenbon is altijd raak! wordt de 10e competitie gespeeld, zo dat ihet dus een jubileumjaar is. Van de vorige jaren deelnemende elftal len nemen „Zierikzee Veteranen", „Drukkerij L. en O." en „Construc tie Werkplaats Sleutel" niet meer deel, maar als nieuwe vereniging is „Stelïa Boys" ingeschreven, zedat in totaal 10 elftallen deelnemen, nl. „Smit en Bolnes", R.W.S., „Veloci- tas" (Serocrskei'ke). Van der Wekken, „Neptunus", „Kon. Zeelandia", P.Z. E.M., P.T.T.V.A.'B. en „Stella Boys". Er wordt een hajve competitie ge speeld, zodat elk elftal 9 wedstrijden speelt Bij de eerste wedstrijd a.s. maan dagavond Smit en Bolnes-Rijkswa- terstaat 'hoopt waarnemend burge- meester H. Koevoets de aftrap le verrichten. Het programma voor volgende week luidt: Maandag 2 mei: Smit Bolnes-Rijks- waterstaat en Velocitas-Van der Wekken. Dinsdag 3 mei: Neptunus-Kon. Zeelandia en PZEM-PTT. Vrijdag 6 mei: VAB-Stella Boys. Alle wedstrijden vangen aan om zeven uur. VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 4e klasse G Het programma voor a.s. zondag 1 mei luidt: Zierikzee-D.I.V.O. (half 3); Vosmeer-Burgh; Nieuw Borgvliet- Oluzona; R.K.F.C.-B.S.C.; Halsteren- De SchuttersOudé Molen-N.V.S. Zierikzee I speelt thuis tegen DIVO I A.s. zondag vindt op het sportpark reeds de return wedstrijd plaats te gen DIVO, waarvan enige weken ge leden te Dinteloord met 2-1 werd ge wonnen. Wij mogen rekenen op één van de beste wedstrijden die dit sei zoen te Zierikzee gespeeld worden, een sportieve kamp tussen twee op de ranglijst hooggeplaatste elftallen. Ingezonden mededeling Polyether matrassen 80 X 190 - 10 cm dik Prima kwaliteit ZIERIKZEE Telefoon (01110) 26 04 Mr Pieter van Vollenhoven, de verloofde van prinses Margriet, die op het ogenblik zijn dienstplicht vervult bij de ROAG brengt hier een correct saluut. Hij ivordt opgeleid tot reserve-officier op de Luchtmacht Officiers en Kqderschool te Breda.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2