RANG RANG RANG RANG Hij koos de Algemene Bank Nederland voor aangepast sparen. Algemene Bank Nederland Ds. P. N. Vellekoop nam afscheid in druk bezochte kerkdienst te Ouwerkerk Opgewekt verslag Groene Kruis-afdeling R A |J| Kclenvereniging E.E.M. Burgli vergaderde STREEKNIEUWS Vergadering te ISrninisse Ingezonden mededeling OUWERKERK, 21-4. In een druk bezochte godsdienstoefening heeft ds. P. N. Vellekoop zondag afscheid ge nomen van de Hervormde Gemeente te Ouwerkerk. De tekst van de pre diking was uit Marcus 5 36 (slot): „Wees niet bevreesd, maar blijft ge loven". In zijn afscheidstoespraak bracht de predikant dank aan allen die mee gewerkt hebben aan de vervulling van zijn opdracht gedurende de laat ste 29 maanden. Ds. Vellekoop schet ste verder de moeilijkheden van een kleine neergaande gemeente als te Ouwerkerk. Sinds zijn intrede op 8 december 1963 is de afname van het aantal kerkgangers voortgegaan, waardoor de uitoefening van het ambt niet eenvoudiger werd. Hard nodig zijn jonge, ijverige en toege wijde lidmaten. Overigens noemde ds. Vellekoop de achteruitgang een gevolg van de geest van de tijd: de kerk heeft de tijd niet mee. Het ont breken van een vaste predikant drukt ook z'n stempel op een kleine ge meente. „Wij mogen niet het hoofd in de schoot leggen. Worstden alleen is de enige mogelijke weg om te ont komen en hoop op een nieuw uit zicht te openen", aldus ds. Vellekoop, die dank bracht aan allen die het mogelijk maakten om zijn werk te doen: kerkeraad, kerkvoogden en notabelen, de oud-pres. kerkvoogd, kerkelijk ontvanger Dekker, hoofd der school, leiding zondagsschool, vrouwenvereniging, organist en kos ter. De predikant hoopte dat de va cature spoedig vervuld zal mogen werden, al kan de gemeente gerust zijn omdat het consulentschap bij ds. J. B. Assendorp in goede handen is. Verder richtte ds. Vellekoop zich tot de collega's van de Ring en de Clas sis. tot de maatschappelijk werkster mej. Heinen en tot de kerkgangers, burgemeester Van Eeten van Dui- veland, wethouder Stoutjesdijk en de mensen uit Kedichem, één van zijn vroegere standplaatsen. Tot slot van zijn toespraak zei ds. Vellekoop: „Blijft allen getrouw in de kerk gang en ga liever wat meer vooraan zitten. Volhouden en niet versagen, de zondag is er om naar de kerk te gaan. Niet gaan als u wel zou kun nen deugt niet, daar gaan de kleine gemeenten aan te gronde". Vervolgens sprak burgemeester Van Eeten. die zei - een woord uit het Boek Prediker aanhalende - dat er een tijd is om te komen en om te gaan". „U bent slechts korte tijd aan deze gemeente verbonden geweest. In deze periode hebt u als bijstand in het pastoraat alle werkzaamheden van een predikant verrricht. On danks desillusies hebt u met trouw, liefde en plezier dit werk in het be lang van Ouwerkerk gedaan. Onze wegen hebben elkaar weinig ge kruist, aan die enkele keren bewaar ik prettige herinneringen. Burge meester Van Eeten eindigde met de wens voor een rustige en gezegende levensavond. De broer van ds. Vellekoop wees op het bijzondere van dit afscheid, dat n.l. het einde van een loopbaan van bijna 49 jaar betekent. Ds. Lam uit Zierikzee sprak namens de clas sis Zierikzee en het Convent van Kerken op Schouwen-Duiveland. Hierna do praetor van de Ring Zie rikzee, ds. Westerhof uit Nieuwer- kerk, die ds. Vellekoop dank bracht voor alle hulp, medewerking en vriendschap. Vriendelijke woorden sprak ook de pres. kerkvoogd, de heer W. Vijverberg, waarna als laat ste spreker ouderling M. de Rijke, wees op de vele verrichte activitei ten. „Uw werk was vele jongeren ten voorbeeld en wij betreuren het zeer dat u ons verlaat. Wij zullen u in dankbaarheid blijven gedenken", aldus de heer De Rijke. Op zijn ver zoek zong de gemeente de scheidende predikant staande toe Gez. 225 7. Na een slotwoord van ds. Velle koop namen de kerkgangers met een handdruk persoonlijk afsfeheid. Voor genodigden bestond hiertoe boven dien gelegenheid in de pastorie. Vermelden wij nog dat de collec ten bedroegen f 155,60, n.l. voor de kerkvoogdij, f 74,65 voor de diaconie, f 40,45 en in de busjes f 40,50. Ingezonden mededeling Menthol BRUINISSE, 24-4. De algemene meer het feit dat nog ongeveer 50 I ^^1^^ Een thermograaf O NEW YORK, 25-4. Een Ame rikaanse arts, dr. James Con- nell, zegt een uiterst gevoelig apparaat te hebben uitgevon den waarmee in een zeer vroeg stadium borstkankers kunnen worden ontdekt door meting van temperatuurverschillen van de huid. In een bericht aan het genootschap van chirurgen „James pwin Society" deelt dr. Conneli mee dat hij met behulp van dit toestel, ther- mograaf genaamd, bij twee vrouwen die geen enkel symp toom van de ziekte vertoon den microscopisch kleine kan kergezwellen in de borst had ontdekt. De thermograaf kan volgens hem aangeven of een gezwel kwaad- of goedaardig is en zou met 99.3 pet. zeker heid werken. RIDDERKERK. De politie in Rid derkerk heeft de 13-jarige scholier T. B. uit de gemeente aangehouden. De zeer jeugdig arrestant wordt er van verdacht 26 inbraken te hebben gepleegd en een tiental pogingen daartoe. De meeste inbraken heeft hij toegegeven. DEN HAAG. Hoewel de voorraden breekpeen dn ons land niet groot meer zij n, wat gezien de tijd van het jaar begrijpelijk as, vindt er toch nog regelmatig een behoorlijke export van dit produkt plaats. Ingezonden mededeling A. Spaarboekje 3j5 lo Tot ƒ1.000,- per maand direct opvraagbaar: voor grotere bedragen opzeggingstermijn van één maand. Maximum tegoed 50.000,-. B. Spaarrekening 3,5% Tot ƒ1.000,- per maand direct opvraagbaar: voor grotere bedragen opzeggingstermijn van één maand. Maximum tegoed ƒ50.000,- voor particulieren en ƒ100.000,- voor verenigingen en stichtingen. 'C. Spaardeposito.4|5 lo met drie c.q. zes maanden opzegging. Eerste storting tenminste ƒ100,-. Drie maanden opzegging voor bedragen tot ƒ5.000,-; zes maanden voor hogere .bedragen. Maximum tegoed ƒ50.000,- voor particu lieren en 100.000,- voor verenigingen en stichtingen. 5 0 'O met een jaar opzegging. Eerste storting tenminste 100,-. Opzeggingstermijn een jaar. Maximum tegoed ƒ50.000,- voor particulieren en ƒ100.000,- voor ver enigingen en stichtingen. (Ncdcrlands.che Handel-Maalschappij Do Twenlsche Bonk) Kantoor Zierikzee Oude haven 9, telefoon (01110) 2453 (2 lijnen). Zitdag te Bruinisse, Iedere woensdag van 10-13 uur, In het Ned. Hervormd Verenigingsgebouw, Deestraat. BRUINISSE. 24-4. De algemene ledenvergadering van de afdeling Bruinisse van de vereniging Het Groene Kruis, in het Ned. Herv. Ver enigingsgebouw gehouden was matig bezocht. Na opening met gebed door de voorzitter de heer J. D. de Korte en een kort welkomstwoord, werd door de secretaris-penningmeester de heer S. A. Jumelet verslag uitge bracht over de jaren 1964 en 1965. Na de jaarvergadering op 6 no vember 1964 wees niets er op, dat de wijkverpleegster mej. J. Krijger zo spoedig zou vertrekken, maar op 15 januari 1965 trad zij in het huwe lijk met de heer G. Kootstra uit Vlissingen. Zij werd opgevolgd voor tijdelijk door zuster M. Risseeuw en per 1 augustus 1965 door zuster M. B. Gastel. In september 1965 kreeg de ver eniging het verblijdende bericht dat mejuffrouw A. C de Koning, te Voorburg, vroeger te Bruinisse, een bedrag had gelegateerd aan het Groene Kruis te Voorburg en te Bruinisse waarvan de grootte toen nog niet kon worden medegedeeld, maar dat later f 4000 bleek te zijn. Met een opwekking om de Emma- bloemcollecte mild te steunen, be sloot de heer Jumelet zijn jaarver slag, gevolgd door het financieel ver slag, waaruit bleek dat de rekening 1964 sloot met een batig saldo van f 296,41 en het jaar 1965 met een te kort van f 3,07. De contributie werd per 1 januari verhoogd en gebracht op f 10 per lid. Aan contributie werd in 1964 ontvangen f 5498,50 en in 1965 f 6904—. De v^ereniging telde op 31 decem ber 014 gewone leden en 120 bejaar denleden, op 31 december was dat 024 gewone leden en 115 bejaarden leden. Interessant was ook het verslag van de werkzaamheden van de wijk verpleegster, waaruit bleek dat deze een zeer omvattende menslievende taak vervult en per jaar duizenden bezoeken aflegt, injecties geeft, con sultatiebureau houdt of ander werk doet. De niet-leden De voorzitter ging nog nader in op en'kel'e aspecten die in het jaar verslag naar voren kwamen onder Ingezonden mededeling Kersen (gevuld) MARKTBERICHTEN Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 25-4. Klei-aardap- pelen voor het binnenland: Bintjes 35 tot 50 mm opwaarts f 36,00-38,00; Bintjes 40 mim opwaarts f 39,00- 41,00; Furore 40 mm opwaarts f41,00 -46,00. Voeraardappelen f 3,50-6,25. Import aardappelen: Poolse, geen aanbod; Franse: Bintjes 35-45 mm f 34,00 inclusief zak. Stemming: binnenland vast: ex port geen handel. Prijzen berekend per 100 kg en op de 'handelsvoorwaardén vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto Graanbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 25-4. Op d'e Rot terdamse graanbeurs werden de vol gende prijzen genoteerd af boerderij Groene erwten tot f 42,50; Schok kers tot f 44,50; Capucijners tot f 52,50, Bruine .bonen tot f 112,50. ROTTERDAM. De 24-jarige elek- tromonteur H. G. W. Moonen uit Rotterdam is in de nacht van zon dag op maandag dodelijk veronge lukt toen 'hii op de Kralingse weg dn de Maasstad met zijn motorfiets te gen een 'lichtmast reed. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis over leed de man aan de daarbij opgelo pen verwondingen. HILVERSUM. De 28-jarige on derwijzers mej. D. Dierdorp uit Bus- sum is dodelijk verongelukt, toen zij met haar auto in botsing kwam met een tegenligger. De bestuurder hier van werd gewond. Het ongeval dat plaats vond op de lage Naarderweg is vermoedelijk het gevolg van slip pen. meer het feit dat nog ongeveer 50 personen op Bruinisse geen lid wa ren van het Groene Kruis, een feit waarop door de heer A. van den Berge, de man die de kwitanties int, was geattendeerd, terwijl hij aan dacht schonk aan de legatie door mej. A. C. de Koning gedaan, als een voorbeeld ter navolging. Bij de bestuursverkiezing werden de heien J. D. de Korte en S. A. Ju melet en dokter K van Leeuwen en W. van der Have resp. aftredend in 1965 en 1966 herkozen (bij acclama tie). De rondvraag leverde weinig op. Na de pauze werd door mevrouw Hannewijk-de Reus uit Nieuwerkerk een lezing gehouden over de opvoe ding van spastische kinderen. Deze lezing werd in alle stilte aangehoord. Dia's verduidelijkten later het ge sprokene. De secretaris sloot, nadat de voor zitter mevrouw de Reus dank had gebracht voor het gebodene, mét dankgebed. Cristal Fruits Gebleken is dat 44 schilderijen van de 19e eeuwse Franse land schapsschilder Francois Millet en anderen zijn ontvreemd uit de vroe gere woning van Millet in Barbizon, nabij Parijs. De Westduit se regering wil dat de Franse troepen in West-Duitsland blijven nadat zij aan het NAVO- eommando zijn onttrokken, heeft de Westduitse voorzitter van de W.E.U.- defensie commissie dr. J. R'. Klie- sing, vrijdag gezegd. Engelnad blijft er bij alle landen, met name west-Duitsland en Japan, op aandringen de invoer uit Rhode- sië geheel te stoppen, zo deelt een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Londen mee. BURGH, 25-4. De kolenvereni- ging E.M.M. te Burgh vergaderde in hctel „Het wapen van Burgh". Door ziekte van de voorzitter, de heer H. J. A. Blom lag de leiding voor deze vergadering in handen van de heer L. v. d. Klooster. In zyn welkomst woord wenste de voorzitter de heer Blom een spoedig herstel toe. N.a.v. de notulen vroeg de heer M. Me- ganck of de gebouwen en voorraad nu hoger verzekerd waren hetgeen de voorzitter bevestigde. De notulen werden ditkeer voorgelezen door de beheerder de heer J. Tuinman omdat vorig jaar de secretaris door ziekte verhinderd -was. Het aantal leden der vereniging nam weer toe en bedraagt nu 370. Door overlijden was het aantal ver minderd met 4, door vertrek met 4, doch er kwamen 12 nieuwe bij. De voorzitter herdacht in het kort de overleden leden. Het rapport der Ned. Verbruikers Coöperatie over de vereniging ge waagde weer van een goed jaar. De liquidatiepositie vermeerde met f 25.000,- terwijl de netto winst f 3829,- bedroeg. De administratie was goed verzorgd. De balans per 30 november sloot in activa en pas siva met f 80.721,84 met een eigen vermogenspost van f 16.765,93. De voorzitter van de commissie van toezicht, de heer J. C. den Boer zeide dat de resultaten uitstekend waren; aan alle verplichtingen kon worden voldaan, er kon weer een flink bedrag afgelost worden waar door de positie beterder is geworden. Het verheugde de heer Den Boer dat de samenwerking met de vervoerder, de heer J. Rademaker weer prima was en hij stelde dan ook voor om de administrateur-beheerder, de heer J. Tuinman decharge te verlenen voor zijn goede boekhouding en goe de toewijding. Rekening 1965 De rekening over het boekjaar 1965 werd goedgekeurd met in in komsten en uitgaven een bedrag groot f 147.147,15 met een bruto winst van f 4316,68. Voorzitter v. d. Klooster dankte de heer Tuinman voor het bereiken van dit mooie re sultaat en hij liet de heer Radema ker als vervoerder mede delen in deze dankwoorden. Uit het jaarverslag van de beheer der bleek dat er naar anthraciet 4 een zeer grote vraag bestaat. De olie verkoop liep op tot 20.000 liter ter wijl er in totaal 877 ton kolen wer den omgezet. De verzorging der zo merhuisjes stijgt jaarlijks en is niet meer te verwaarlozen. Een nieuwe transportband werd aangeschaft eri dit onmisbaar onderdeel der distri butie voldoet prima. De aftredende bestuursleden^ de heden J. C. de Feiter en M. C. Vis ser werden herkozen terwijl in de commissie van toezicht de heer C. A. Overbeke werd herbenoemd. Door verhoging der vervoerskos ten en gestegen lonen zijn; enige soorten kolen iets in prijs verhoogd Ingezonden mededeling Lemon Drops doch de meeste bleven op het oude peil gehandhaafd. Van de Ned. Co- operatie is een aanbod gekregen om ook flessengas te gaan verkopen. Het bestuur zal dit voorstel onderzoeken. Bij de rondvraag deelde de heer J. Rademaker mede dat het dit jaar 20 jaar geleden was dat hij begon met het kolenvervoer voor E.M.M. Naast de gelukwensen werd het door hem aangeboden „rondje" dankbaar aan vaard. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Onstwedde (toez.): G. Würsten, Wierden; te Waarde: G. Colenbrander, Vlagtwedde. Aangenomen het 'beroep der Gene rale Synode tot zendingspredikant op Oost-Java: kand. W. Huisman, Rotterdam. Gei'. Kerker. Beroepen te Twijzel: kand. J. Rad- staak, Epe; te Drachten (6e pred.pl D. Kloppenburg, Nijverdal. Aangenomen naar 's-Gravenhage- West (vak. J. C. J. Kuiper): J. Jelsma, Dordrecht; naar Aalten (vak. G. H. Morsink)W. Stolte, Kamerik, die "bedankte voor Voorthuizen (vak. P. Melse). Bedankt voer Dckkum (5e pred. plEindihoven (vak. dr. W. v. d. Zwan), Rotterdam (vak. H. Hogen- 'huis), Sliedrecht (vak. R. Oosterhof), Winschoten (vak. A. Wiersinga) en voor Zui'dthornL. L. v. d!. Vliet, laat stelijk vrijgemaakt predikant te Groningen-Noord. Chr. Ger. Kerken Bedankt voor Rotterdam-Zuid: D. Biesma, Aalsmeer. ZIERIKZEE Aanstelling badmeester gemeentelijk badhuis Naar wij vernemen is tot badmees ter van het gemeentelijk badhuis al hier aangesteld de heer H. Smits te Zierikzee. Benoeming technisch ambtenaar dienst van gemeentewerken Tot technisch ambtenaar bij de dienst gemeentewerken alhier is be noemd de heer A. P. Varel te Alphen aan, de Rijn. BURGH Belangrijke middenstandsvergadering Op dinsdag 3 mei zal in Ihotel „Het wapen, van Burgh" de middenstands- vereniigiinig „Burgh-Haamstede" dn een vergadering de winkelsluitings kwestie 'bespreken. Het voorstel, zo als dat op de vorige vergadering werd aangenomen kon geen genade vinden bij ihet gemeentebestuur. Er zal nu geprobeerd worden om een uniforme regeling tot stand te bren gen. Tevens zal op deze vergadering een plan in 'bespreking komen om een zg. Sinterklaas- en een Kerstac tie in 'het leven te roepen. Door tijd gebrek in de zomermaanden heeft ihet bestuur gemeend dit agendapunt nu al te moeten lanceren. Ze rekent dan ook op een zeer grote opkomst. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEIN HAAG. Ter gelegenheid van de verjaardag van de koningin zul len er op 30 april in tien plaatsen in Nederland en in Seedorf in Duits land militaire parades wonden ge houden Die Nederlandse plaatsen zijn - Amsterdam. Arnhem, Assen, Breda. Ede. Eindhoven, Steen wijk. Utrecht, Weert en Zuidlaren. HORST. Een tot nog toe onbeken de maai heeft in de Jan van Eeck- h oudstraat te Horst het bijna vier jarige meisje A Driessen in een in aanbouw zijnde woning gelekt en het kind daar aangerand. Van de dader ontbreekt nog elk spoor. AMSTERDAM. Bij een „happe ning" rond „het Lieverdje" op het Spui te Amsterdam zijn rond midder nacht in de nacht van zaterdag op zondag tien jongelui aangehouden, waarbij twee meisjes. SCHIPHOL. Op uitnodiging van de beide kamers der Sta ten-Generaal is een uit acht leden bestaande par lementaire Britse delegatie met een lijnvliegtuig van de B.E.A. uit Lon den op Schiphol gearriveerd voor een tegenbezoek aan Nederland. MIJNSHEERENLAND. In de vori ge na dit, is in de gemeente Mijns- heerenland een auto met zeven in zittenden uit een bocht gevlogen en tegen de 'gevel van een woonhuis te recht gekomen. AMSTERDAM. Aan boord van het m.s. „For Angiia", liggend in de Am sterdamse Coen'haven, is voor een groot aantal genodigden de zeven de jaarlijkse lunchbijeenkomst ge houden van de Anglo-Duth Trade council, met ditmaal Prins Bern- hard als eregast. DEN HAAG. De jongerenorganisa tie van de stichting „door de eeu wen trouw" heeft zich telegrafisch tot de minister van buitenlandse za ken, mr. Luns, gewend en hem ver zocht druk uit te oefenen op de In donesische regering om de Neder landse ambassadeur 'in dat land, mr. Shiff, toegang te verlenen tot de gevangenis, waarin mr. dr. C. Sou- mdkil zich bevindt en in het open- oaai verslag uit te brengen omtrent zijn toestand. WORMER. Op ihet politiebureau te Wormer, zijn ingesloten de zes tienjarige electricien W. T. en de achttienjarige carosseriebouwer R.S. beiden uit de Duitse plaats Mulheim. Het tweetal kon dit weekeinde iin Arnhem worden aangehouden, nadat het een ware strooptocht door ons land 'had gehouden, waarbij ze ver scheidene auto's stalen en onder an dere inbraken pleegden in Jisp, Hil- legom, Sassenheim en Teraar. AMSTERDAM. Op ongeveer 50 meter van zijn ihuis is in de uit het water van Oudezijds Achterburgwal te Amsterdam het lijkje van de 6- jarige Haro Leedekerken opgedregd. De 'knaap werd sinds zaterdagmid dag vermist. SCHEEMDA. In de Groningse ge meente Soheenmda is de zesjarige Gerrit Luttje door een vrachtauto overreden en gedood. Het kind kwam met zijn autoped in een afwaterings- goot terecht en viel vlak voor de wielen van de vrachtauto. SOMEREN. In de vorige nacht is de 18-jarige L. G. Ferbeme uit As ten, die met een scooter aan het joy- rijden was, om bet leven gekomen, toen bij in Someren met het voer tuig van de weg afreed en tegen een boom botste. HAAREN In de buurtschap Bel- verschestraat onder Haaren (N.B.) is op de bochtige weg tussen Haaren en EsCh een sportwagen met vier jongemannen uit een bocht gevlo gen en tegen een boom terechtge komen. De bestuurder, de 24-jarige A. M. W. Luijpers uit Boxtel, kwam daarbij om het leven. EMMEN. Kerkgangers ontdekten in het kanaal langs 'de Limietwég te Borger-Compascuum (Gemeente Emmen) een op de kop liggende au to. Nadat de auto boven water was gebracht werd onder het stuur het stoffelijk overschot ontdekt van de 28-jarige jongeman B. H. uit Borger- Oosterveld. Ingezonden mededeling Sinaasappel DE GOEDEN HORDE 91-5. Enige dagen later reed een kleine groep ruiters door het Noord-Afrikaanse kustgebied. Vooraan reed do Leeuw van Bashra, gevolgd door Aram en Perguye. Een vijftal Mamelukken vormde de ach terhoede. Aram was haast weer geheel van zijn verwondingen hersteld, maar zijn ogen stonden ernstig en hij hulde zich urenlang in somber stilzwijgen. Steeds weer kwam het beeld hem voor de geest van Agua, de Slimme, die met zijn prak tische zakkenrollers-filosofie elke situatie beheerst had. Zijn vriendschap voor Aram had de hagedis teruggehouden van een te rugtocht naar Genua, waar de door de koopman, Scorra beloofde geldsom hem wachtte. Het was Agua's eerste onprakti sche daad geweest en het was hem nood lottig geworden Tegen het vallen van de avond kwamen de ruiters in de havenplaats Agnot aan. De stad droeg nog de sporen, die de Gouden Horde overal op haar plundertochten, had achtergelaten. De verkoolde resten van af- gebrandde huizen, vernield en leeggeroofd. Maar in de haven lagen reeds enkele schepen, de handel herleefde weer. Het bericht van de ondergang van de Gouden Horde bracht grote vreugde in het stadje. Een scheepskapitein bood Aram en Perguye onmiddellijk een gratis overtocht naar Genua aan. Een uur later, na een hartelijk afscheid van de Leeuw van Bash ra begaven Aram en Perguye zich aan boord en werden de trossen 'losgeworpen. De zeilen spanden zich in een zachte bries en langzaam gleed het schip de haven uit. op Weg naar Genua EINDE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4