V0LFRUIT JAM bereid volgens Zwitsers procédé "Lenzbourg" HERO EXTRA JAM ABRIKOZEN nü tijdelijk vanMfTvoor 1.31 15 ct voordeel JAM fijaamvn <*- extra jam Hero EXTRA jam is VOLFRUITjam: het hoogste fruitgehalte! Bereid uit geselecteerde verse vruchten volgens het vermaarde procédé Lenzbourg. Verkeersexamens lagere scholen Zierikzee SPORT ETS WEDSTRIJDEN Dreisclior was. goed op schot in Cortgene (1—6) Dreisohor hoeft zondagmiddag in Cortgene een ruime overwinning be haald. Bij de aanvang van de wed strijd bleek dat de blauw-wit te be zoekers hun opstelling opnieuw ge wijzigd hadden. Het doel werd i.p.v. door Wim Kommer verdedigd door Kees Docge. Rechtsbuiten speelde de 48-jarige veteraan A. M. Klaasse, die zelfs nog een doelpunt voor zijn rekening nam. Cortgene begon met een licht overwicht en de rood-witten waren er erg op 'gebrand om nu cons re vanche te nemen voor de destijds in Dreischor geleden grote nederlaag. De achterhoede van Dreischor met Hans Klompe, Thomas Nuijens en Jaap Slager gaf echter niet veel kan sen weg en in laatste instantie stond Docge zijn" mannetje wel. Dreischor zette vaak aardige aanvallen op maar de Vlieger c.s. liepen herhaal delijk in de listig opgezette Cort- geense buitenspelval. Na twintig mi nuten spelen namen de blauw-witten echter de leiding Een 'kopbal van Jan van den Bes was de Noord- Bevelandsc doelman te machtig (0-1) Tien minuten later was het weer raak. De verdediging van de thuis club was te ver opgedrongen, waar van ae Vlieger handig profiteerde (0-2). Kcrt hierna strafte de Fouw een fout in»de Dreischor-verdediging rcM luut af door onhoudbaar langs Doege te schieten (1-2). Na goed vo i bereidend werk van Leen Bol kenbaas schoot de Vlieger nummer drie in de touwen (1-3). Dreischor bleef g'cd volhouden envlak voor het verstrijken van de eerste speel- •helft schoot Lodewijk onverwachts in (1-4). Ook na de rust waren de blauw-witte bezoekers veel in de aanval, maar ock nu werden vele aanval"en doo~ buitenspel om zeep gebracht. Een doorbraak van Drei schor stelde Lcdewijk in staat in te schieten. Zijn harde schot ketste echter van de lat terug. De toegelo pen Pinkster schoot naast het Cort- gene-dccl. Na twintig minuten spe len ontstond voor het deel van de thuisclub een schermutseling. Daar uit belandde de bal bij rechtsbuiten Klaasse. die de bal oppikte en zeer beheerst ever de onthutste doelman heen schoot (1-5). In de resterende t»jd kreeg Dreischor neg legio kan sen cm de score op te voeren, maar 'het bleef bij 1 doelpunt van de Vlie ger, drie minuten voor het einde gescoord (1-6). Rommelige wedstrijd: Zierikzee—De Schutters 2—1 Dat Zier kzee er in deze vaak nog al rommelig aandoende wedstrijd er in geslaagd is beslag op de volle winst te leggen heeft het in hoofdzaak wel to danken aan het spel van hun defensie en het falen van de voorhoede van De Schutters die hun naam weinig eer aan deden. Nadat de eerste Zierikzeese aanval ler) whren afgeslagen leverden de eerste de beste aanvallen van de be zoekers al en:ge gevaarlijke momen ten voor het Zierikzeese doel op.. De bezoekers, die 'hun voorhoede van uit de verdediging met lange passes aan het werk zette kregen al spoedig een veldcverwicht waar tegen ever de thuisclub maar wei nig in de aanval aan bod kwam. Opvallend was het falen van Klink in de vcci hoede na het uitstekende spel dat hij in de wedstrijd tegen Vosmeer neg te zien had gegeven. Met een prachtige save wist doel man Stoutjesdijk zijn doel schoon te houden. Er speelden zich hierna neg enige gevaarlijke momenten voer het Zierikzee doel af waarbij de Zierikzee verdedigers door goei in te grijpen de gasten het scoren wisten te beletten. Rond de 25 ste minuut ging Zierikzee wat meer tot de aanval over nadat Heijboer rake lings over 'had geschoten slaagde de thuisclub er in de 27ste minuut de leiding te nemen. Klink plaatste het leder uitstekend 'door naar Heijboer die handig enige verdedigers zijn hielen liet zien waarna ihij schuin voor doel staande laag inschoot (1-0). Zierikzee bleef 'hierna nog even in het offensief wat hen een aantal hoekschoppen opleverde .In de 35ste minuut ondernam .links buiten Tig- gelhcven, die wij 'toch liever op de andere vleugel zien opereren, een uitstekende solo waarna hij het le der scherp voor doel plaatste waai de in het nauw gedreven Kees Er- nest het langs zijn eigen clo.elman in het net plaatste (2-0). Met het overwicht van de rccd-zwarten was het hierna weer gedaan en De Schut ters namen 'het heft weer in handen zender daarbij Krips c.s. in ernstige moeilijkheden te kunnen brengen. Na de thee gingen De Schutters direkt tot 'het offensief over. Voor het Zierikzee doel entstonden zelfs enige hachelijke momenten waarbij de veerhoede van De Schutters een wei bijzonder 'grote cnproductiviteit aan de dag legde. Geleidelijk aan slaagde Zierikzee erin zich weer wat les te werken en nadat Klink met een kopbal uit een hoekschon van Tiggelhoven de doelman op zijn plaats had gevonden scoorde Heij boer in de 20ste minuut met een kopbal uit een voorzet vanKlink een bijzonder fraai doelpunt dat dooi de matig leidende scheidsrechter ten onrechte voor buitenspel werd afge keurd Het ging er voor de thuis club zelfs nog even denker uitzien toen Krips, onnodig', in de 29 ste minuut hands maakte waarna Jac. Theunissen uit deze hiervoor toege kende vz-ije trap fraai in de boven hoek schoot. Naar mate de tijd vor derde nam Zierikzee het initiatief in handen. Willemse schoot een vrije trap van even buiten het strafschop gebied over, terwijl even later Klink toen hij een vrije trap nam de boven lat op zijn weg naar succes vond. Laatste wedstrijden inicrokorfbalcojiipetitie 1966 Met de in de afgelopen week te Haamstede in de afdeling A. gespeel- de wedstrijden werd de microcom petitie 1966 van de SDKB afgesloten. Thor-ZSC 3-5 De club uit Dirksland moest in deze wedstrijd de puntjes laten aan het productiever spelende ZSC. In de begin aanval bezorgde Lou Lau- werse de club uit Scharendijke een 2-0 voorsprong. Na de vakverwisse ling bracht Piet Jongejan de achter stand voor Thor terug tot 1-2. Uit een strafschop gaf Daan Bezuijen ZSC weer wat meer lucht (1-3) maar in do beginopstelling werd het met een keurige volley van Jan Dene rink weer 2-3. Nog voor het ver strijken van de eerste helft bi ach- mej. Hanse de stand op 2-4. Na de hervatting deed Leen Verholme de hoop in de harten van de Thor men sen nog even herleven (3-4) maar het was Daan Bezuijen die uit een strafworp het pleit voor zijn team definitief besliste (3-5). DFS-Thor 8-3 In deze ontmoeting liet DFS nog eens duidelijk tot uiting komen dat het niet voor niets op de eerste plaats >n deze competitie is geëin digd In de eerste opstelling gaven Jcop Hanse en Janny v.d. Havo de club uit de Westhoek een 2-0 voor sprong welke na de vakverwisscling door mevr. Kloet- v. Nieuwenhuize met twee treffers werd opgevoerd tct 4-0. Nog juist voor het verstrij ken van dc eerste helft slaagde Le tt ie Grootoboer erin tegen te scoren (1-4). In de tweede helft liep DES door Ko Tuinman (twee maal) en Rinus Kloet snel uit naar een 8-1 voorsprong waarna Piet Jongejan en Leen Hameetema erin slaagden de eindstand vr*»r Thor .-en nog wat draaglijker aanzien te geven (8-3). DFS II-DBGC 2-0 In deze praktisch gelijk opgaande strijd domineerden beide defensies overwegend. Het gebrek aan schut ters deed zich vooral bij DBGC, dat vaak aardig veldwerk liet zien, ern- tig gevoelen. De eindstand werd reeds in de eerste helft bereikt Fien van Zuijen gaf de reserves van DFS de leiding (1-0). waarna Jaap Rijn berg het tweede doelpunt liet aan tekenen. Na de vakverwisseling slaagden beide verdedigingen erin de baas te 'blijven over de aanval lers. DBGC-Thor 1-1 In deze Goeree-Overflakkeese der by op Schouwse bodem bleken bei de teams na aan elkaar gewaagd te zijn. Opmerkelijk was ook nu weer de geringe productiviteit welke door deze teams aan de dag werd gelegd. D.B.G.C. uit Ou'de Tonge speelde het zelfs klaar een drietal strafworpen alle onbenut te laten. Beide doel punten vielen in de eerste helft. Dick Both gaf DBGC een 1-0 voor sprong waarna Leen Hameetema de balans weer in evenwicht bracht (1-1). ZSC-DBGC 7-2 De opgaaf voor DBGC om driemaal achtereen 'binnen de lijnen te ver-, schijnen bleek wel iets te veel van het goede le zijn. Gedurende dc eer ste helft slaagden de blauw-witten cr nog op voortreffelijke wijze in zich staande te houden. Na de her vatting ging hun team echter vol ledig door dc kniecn waardoor ZSC nog in staal was een afgetekende zege tc behalen. Door mej. Hamee tema wist DBGC de leiding tc ne men (0-1) waarna Lou Latiwerse er uit een strafworp voor zorgde dat do eerste helft met gelijke stand (l-l)kon worden afgesloten. Na de hervatting was al spoedig alle weer stand van DBGC gebroken. JÉ ?P"' ABRIKOZEN van de fijnste Spaanse abrikozen U kunt dagelijks variëren met Hero extra jam in handige één-persoons-verpakking aardbeien, abrikozen, oranje marmelade, zwarte kersen. Daan Bezuijen doorboorde twee maal de korf (3-1). Nog even leefde DBGC op door een treffer van Joke Winkels (3-2) waarna ZSC definitief het heft in 'handen nam wat door Lou Lauwerse, Daan Bezuijen (twee maal) en Kees Elenbaas nog tot uitdrukking werd gebracht met vier doelpunten. n I-Ict aantal Russen dat de vakan tie in 'het buitenland doorbrengt, is de afgelopen vijf jaar van 725.670 op 1.153.922 gekomen, zo meldt de internationale unie van reisbureaus in Genèvc. o Premier Wilson heeft gezegd dat het niet in zijn bedoeling ligt wijzi gingen, welke in de nieuwe Labour- regcring zullen worden aangebracht, op zeer korte termijn bekend te ma ken. Maandagavond werden in de Graanbeurs de verkcersdiploma's uitgereikt aan de deelnemertjes van zakten 39. Het examen werd afgenomen dooi de plaatselijke afdeling van het Ver bond voor Veilig Verkeer. Totaal aantal deelnemers 156, ge slaagden 117 waarvan 13 met lof, ge- de lagere scholen. De heer Volmer opende de avond en verzocht de gemeente-secretaris v. Ommeren de diploma's uil te rei ken aan de met lof geslaagden: j. v. d. Berg, Beatrixschool, H. Da lebóut. R.K. lagere school, C. T. Tim merman, M. N. A. de Vlieger. N. M. Leeuwe, E. A. Geluk, M. Roelse, J. J. v. Leeuwen, M. G, Kloet, J. C. v. d. Heide, J. M. van Dienst, J. P. Bom, M C. Baart, allen van de Christelij ke lagere school. De wisselbeker werd opnieuw overhandigd door de heer P. van dei- Sneppen, hcofd van de R.K. lagere school. Dit was de derde achtereen volgende maal. waardoor de beker definitief in het bezit komt van deze school. Het verschil met de christelij ke lagere school was uiterst miniem. Het gemiddeld aantal fouten van de winnende school bedroeg 2,33 en van de Christelijke lagere school 2,36. De avond werd besloten met film onder het genot van een glas limona de. Aangeboden door de fa. Ver speek. n In de steden Da Nang en Hwee, in het midden van Zuid-Vielnam, zijn zaterdag grote betogingen tegen dc regering gehouden. Het aantal deelnemers was respectievelijk tien en vijfduizend. GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke Stand en loop der bevolking ever maart 1966 Geboren: 5 Maatje Jacoba, d. van W. Linders en A. J. van de Zande (Ellemeet); 20. Janny, d. van H. Viergever en C. Lcgcmate (Kerk- wervc); 21. Leendcrt. z. van L. Ver ton en L. van Ast (Scharendijke). Ingekomen: H. J. van Leenen en cchtg van Brouwershaven (Noord- gcuwe) naar Kerkwervc; C. Kors- man van Rotterdam naar Ellemeet,- P. Klippel van Rotterdam naar Elle meet; G. Kleijwegt en gezin van Ro zenburg naar Duivcndijke. Vertrokken: T. van' der Schelde van Duivcndijke naar Alblasserdam; P. K. Verton van Iverkwerve naar •s-Gravenhagc; P. Overboek en ge zin van Kenkwerve tiaar Zierikzee; J. S. Verboom van Ellomoet -naar Spijkenisse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 6