Verhuur gedeelte van het Havenplateau te Scharendijke Mevrouw Nella Wagemans-Hogerheijde: „Iets doen met stol" elke dag n fiets voorniets! De bevolking van India j Vergadering gemeenteraad Mitldenschouweii SCHABENDUKE, t-t. Op de jongste, onder voorzitterschap van burgemeester S. Francke gehouden, gemeenteraadsvergadering van Mid- denschouwen werd uitvoerig de ver huur van een gedeelte van het ha- venpiateau te Scharendjjke bespro ken. liet desbetreffende gedeelte, onge veer 140 vierkante meter, zal voor een termijn van twee jaar worden verhuurd aan de heer I. L. Bouwman te Renesse, voor opslag van zand. De huurprijs werd vastgesteld op f 1,- per vierkante meter per jaar. Het waterschap Schouwen-Duiveland had aan het verhuren de voorwaarde verbonden, dat het grastalud tot de hcogte van de zandlaag wordt ver wijderd en bedekt met betontegels. Op verzoek van Gedeputeerde Sta ten werd in de verordening op de keuring van waren een wijziging van ondergeschikte betekenis aange bracht. De raad besloot in principe tot in williging van een aanvraag van de Vereniging voor Chr. Nat. Schoolon derwijs te Scharendijke m.b.t. aan schaffing van een nieuwe taalmetho de en betegeling van het verbin dingspad aan de noordzijde van de school. De voorzitter deelde mede, dat het in de bedoeling ligt de betegeling door de gemeente in eigen beheer te doen uitvoeren. Beplanting Aan de Chr. Nat. Kleuterschool vereniging te Scharendijke zullen gelden beschikbaar worden gesteld voor beplanting van het terrein rond het nieuwe kleuterschoolgebouw. Onder de raadsleden ontstond een discussie over het al of niet te dicht aanbrengen van beplanting in het algemeen. De voorzitter was van me ning. dat in het gegeven geval hier over moeilijk een oordeel kan wor den uitgesproken en dat dit overge laten wordt aan de deskundigheid van degene, die de beplanting aan brengt. Aan de gezamenlijke stichtingen voor sociale pedagogische nazorg in Zeeland werd een subsidie toegekend van f 0,15 per inwoner. De voorzit ter gaf toe. dat dit een forse subsidie is. Anderzijds kan de gemeente zich moeilijk onttrekken aan de verant woordelijkheid voor dit werk, nu de gemeenten het ook noodzakelijk ge vonden hebben om een school voor buitengewoon lager onderwijs in stand te houden. Vaststelling rekening ever 1964 Mej. J. Zwart, tijd. onderwijzeres aan de o.l. schooi te Ellemeet werd met ingang van 1 april a.s. benoemd tot onderwijzeres in vaste dienst. Vastgesteld werden de rekeningen over 1964 van het gemeentelijk wo- Ingezonden mededeling Een platenbon is altijd raak! N.V.V. sterk gegroeid AMSTERDAM, 31-3- Het N. V. V. heeft zijn stilzwijgen van de laatste maanden over de ontwikkeling van hetledental verbroken. Op de ope ningszitting van 'het jubileumcon gres in Amsterdam, dat met een gongslag werd geopend, 'heeft N.V.V. voorzitter A H. Kloos, onder luide bijval van de afgevaardigden, be kend gemaakt door een grote toe loop het ledental op 1 maart jongst leden een recordhoogte iheeft be reikt vajn 545.799 leden. In twee maanden tijd werd een sprong vooruitgemaakt van 10.000 terwijl de vooruitgang sinds 1 janu ari 1965 bijna 20.000 bedraagt. In 1914 telde het N.V.V. 85.000 leden en in 1950 463.000. Aan de officiële opening van het congres ging een receptie van het jubilerende bestuur vooraf. Ingezonden mededeling Een platenbon is altijd raak! KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Harskamp (toez.) S. P. Assenberg'h te Hedel. Aangenomen naar Zeist (vak. A. H. Lentz, toez.) J. van Winterswijk te Zevenbergen. Bedankt voor Nieuw-Weerdinge P. C. van Offeren te Gelselaar. Geref. Kerken Beroepen te Capelle a/d IJssel J. F. ter Hart te Valkenswaard; - te Soesterberg A. H. Leij te Ureterp; - te Sliedreoht (vaik. R. Oosterhof) L. L. v. d. Vliet, laatstelijk vrijgemaakt predikant te Groningen-Noord; - te Delfzijl (va'k. F. -J. Bil) K. H. Schu ring te Alphen a/d Rijn. Benoemd tot bijstand in het pas-, toraat te Grijpskerk-Pieterzijl ds. U. Elgersma a.s. emeritus-predikant "•van Leek. Aangenomen naar Hoogkerk E. Torenbeek te Ter Apel. Bedankt voor Schiedam (vak. J. Couvée) en voor Barneveld (vak. J. W. Vlaanderen) C. J. Tissin'k te Bo degraven. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Aangenomen naar Veenendaal H. Pool te Dedemsvaart. Bedankt voor Albiasserdam: J. de Feijter te Berkum. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Leerdam M. C. Tanis te Barendreoht en M. Vlietstra te IJmuiden Beroepen te Hengelo (O) T. Bric- nen te Apeldoorn-Zuid. Bedankt voor Drachten en voor Westzaan P. van Zonneveld te Bcn- nekom. ningbedrijf en van de voorm. -ge meentelijke instelling voor maat schappelijke zorg. De gemeenterekening over 1964 werd voorlopig vastgesteld als volgt: gewone dienst: inkomsten een be drag van t 1.174.927.73, uitgaven f 1.199.882,30, nadelig slot f 24.945.57. Kapitaaldienst: inkomsten een be drag van f 2.479.454,95, uitgaven f 2.518.999,12, nadelig saldo f 39.544,17 De commissie tot het nazien der re kening, had bij monde van de heer D. van der Wekken geadviseerd de rekening vast te stellen conform de vermelde cijfers. Rondvraag Bij de rondvraag deelde de heer J. H. de Jonge mee, dat de verzen ding van poststukken voor de inwo ners van Ellemeet nadeliger gewor den is. De poststukken uit de brie venbus van de P.T.T. gaan des mid dags bij lichting van de bus niet meer van het eiland, zodat voor de inwoners van Ellemeet e enwezen- lijke achteruitgang is ontstaan, nu de post via Goes verzonden wordt. De voorzitter zegde toe te zuilen nagaan of hierin verbetering kan worden gebracht. Ingezonden mededeling Blijf niet langer op die oude fiets zwoegen. Koop 'n nieuwe - nul - Want u weet: Hoe? Vraag uw fietsenhandelaar inlichtingen. Ouderavond openbare lagere school te Burgh BURGII, 31-3. De ouderavond der o.l. school te Burgh, op dinsdag avond in een der lokalen gehouden, was vrij behoorlijk bezocht. De voor zitter de heer J. C. de Feitcr betrok in zün openingswoord speciaal bur gemeester Everwjjn en wethouder v. d. Klooster, die wat later verscheen. Hy dankte b. en vv. voor de samen werking en de goede zorgen aan de school besteed waaruit bleek dat het college een open oog heeft voor de gang van zaken op de school. Spreker noemde zich dezë avond zeer gelukkig, omdat in 1959 een con vocatie de Burghse ouders bereikte met een oproep voor een bijeenkomst in de Koebel waar over het wel of niet voortbestaan van de school zou worden beslist. Gelukkig namen- toen de ouders een goed besluit, want op 1-april 1961 werd de nieuwe school geopend. Nu draait de nieuwe school 5 jaar. De heer A. Damman en mej. A. J. A. Hartog deden alles om de school te laten floreren hetgeen hun uitstekend gelukte. Nu mej. Hartog de school heeft verlaten heette de voorzitter haar opvolger, de heer Krijnse Lokker hartelijk welkom. Dankbaar noemde spreker Volks onderwijs, die naast de school stond en haar begeleidde. Gestreefd zal worden om zoveel mogelijk kinderen op de school te krijgen, de samen werking met de Pr. Beatrixschool in Haamstede is daarbij onontbeerlijk. In dit verband vroeg de voorzitter aan burgemeester Everwijn om een ouderraad, ómdat de scholen wel eens iets meer willen weten over de benoeming van een onderwijzer enz. Notulen en jaarverslag werden be luisterd uit de mond van de secre taris, de heer K. Schoonaard waaruit bleek dat de hoogtepunten uit 1965 het afscheid van mej. Hartog, de schoolreis en het Sinterklaasfeest waren. Mevrouw Steur-Blom bracht de financiële zijde der ouderavond. De inkomsten en uitgaven bedroegen f 829,68 met een saldo van f 2,69. De kascommissie bij monde van de heer L. W. Bakker adviseerde tot goed keuring. Hij merkte daarbij op dat de spaargelden voor de reis verhoogd moeten worden. „Schoolgeluiden" Het schooloverzicht gaf de heer A. Damman, hoofd van de school, die een aantal bijzonderheden ver meld had in de schoolkrant „School geluiden" waarvan een nummer op elke stoel lag te wachten om mee- genomen te worden. In 1965 waren er geen bijzonderheden die het ge wone leven op school verstoorden. Mej. Hartog bleef op school om het onderwijs in nuttige handwerken te verzorgen. Spreker was echt blij met de benoe ming van de heer Krijnse Lokker als tweede leerkracht, indien zich er geen mutaties en verhuizingen voor doen dan kan met ingang van het volgende seizoen een derde leer kracht aangetrokken worden. De school is nu reeds een zeer grote tweemansschool geworden. De heer. Damman dankte het gemeentebe stuur voor de verzorging van het gebouw en hij roemde de goede sa menwerking. Ook die met de schoon- houdsters, predikant en vakleer kracht was goed. Toch meende spre ker er -nog lang niet te zijn met het onderwijs. De aansluiting kleuter-, school-o.l. school-voortgezet onder wijs worstelt met problemen. Verder komt de schoolarts die 8000 kinde ren moet behandelen eens in de 3 ja ren, wat veel te weinig is. De arts neemt nu een test af om te zien of het kind ergens al achterop geraakt zodat mogelijk ingegrepen kan wor den of zo niet zittenblijven het ge volg zal zijn. Daarom is het 1ste en 2de leerjaar zo belangrijk omdat daar het fundament gevormd wordt. Tot slot sprak het schoolhoofd nog een opwekkend woord voor Volkson derwijs. De voorzitter dankte hierna het onderwijzend personeel voor hun toewijding. Burgemeester Everwijn zeide. zich alleen al tot de convocatie bepalend, dat hieruit blijkt dat het met de school wel goed zit. Het speet spre ker dat bij het afscheid van mej. Hartog die dit persé in de school wou houden, door ruimtegebrek niet meer oud-leerlingen aanwezig konden zijn. De volle medewerking heeft de school bij het benoemen van een 3e leerkracht. De ouderraad is in be werking en het overladen program ma der schoolarts is reeds in vori ge scholen behandeld en blijft de aandacht houden. De burgemeester wees de ouders nog eens met klem op de belangrijkheid van het mu ziekonderwijs. De Zeeuwse Muziek school draait nu 10 jaar en vanaf 8- jarige leeftijd kan de leerling daar gedurende 2 jaar algemeen vormend muziekonderwijs opdoen waarna zij een instrument gaat bespelen. Subsi die van gemeentewege wordt ver strekt. In het bestuur werd de heer K. Schoonaard herkozen, terwijl in de plaats van mevrouw Blom-Steur en de heer M. I. Bakker werden gekozen mevrouw Kooman-Blom en de heer L. W. Bakker zodat deze functies in de familie blijven. De voorzitter dankte de scheidende bestuursleden hartelijk. Schoolreis De schoolreis voor de laagste klas sen zal dit jaar naar het strand in Renesse gaan. Het voorstel voor het Veerse Meer kreeg geen aanhang. Voor de groteren zal een reis uitge stippeld worden doch het bedrag werd op f 12,50 gebracht door de hoge kosten. Voor 1967 wordt dit f 15,- per leerling. Het samen met Haamstede 3 dagen gaan kamperen is voor Burgh nog niet te realiseren. Het bestuur wil dolgraag doch het zit er dit jaar nog niet in. In verband met de zeer gestegen kosten van de schoolreis zijn eventuele giften ech ter zeer. welkom. Het schoolzwemmen is nog in hel beginstadium van opbouw, zo zei wethouder v. d. Klooster bij de rond vraag. De heer T. de Bruine uit Burghsluis wil zich wel beschikbaar stellen voor het geven van zwemles sen. Tot slot lieten beide leerkrachten duidelijk zien dat het geven van al gemeen vormend onderwijs met be hulp van de sprekende film met be hulp van de geluidsprojector voor— het kind zeer veel voordelen heeft. Ingezonden mededeling 'Een platenbon is altijd raak! President Johnson heeft het Congres woensdag om toestemming verzocht voor de verscheping van 3V2 miljoen ton graan en grote hoe veelheden levensmiddelen naar In dia ter bestrijding van de dreigende hongersnood. Weekeinde ARTSENDÏENSTEN Zaterdag 2 en zondag 3 april Dokter C. M. van Hoorn, Zierikzee, tel. (01110) 2080, neemt waar voor de artsen Bontkes en Van der Waarden. Dokter W. Terpstra, Brouwershaven, tel. (01119) 280, neemt waar voor de artsen Simons en Stenger. Dokter K. van Leeuwen, Bruinisse, tel. (01113) 280, neemt waar voor dokter Speelman. Dokter L. J. v. d. Zande, Nieuwcr- kerk, tel. (01114) 388, neemt waar voor dokter Vleugels Schutter. DIERENARTS Dierenarts W. A. M. Kalkman, Re nesse, tel. (01116) 310, neemt waar voor dierenarts Scheuer- man. De weekeindedienst vangt aan op zaterdagmorgen om tien uur. NEW YORK, 31-3. Indien de huidige ontwikkeling zich voortzet zal de bevolking van f India over vijfentwintig jaar i verdubbeld zijn lot een mil- jard zielen. Tot. deze conclu- sie kwamen vijf deskundigen van de Verenigde Naties in een rapport over hun bezoek aan India, van februari tot- april vorig jaar. Zij voegden hier echter aan toe dat een goed werkend pro gramma vaft geboorteregeling het aantal geboorten in de ko mende tien jaar met een derde zal kunnen verminderen. Om een dergelijk program met succes te kunnen bekro nen is een nationale kruis tocht nodig, waarbij het rege ringsapparaat moet worden ingeschakeld en waarbij de steun van de sociale organisa ties niet kan worden gemist, aldus de deskundigen dié hun bezoek aan India brachten op uitnodiging van de Indiase re gering. Schouwen-Duivelandse Sportspiegel j Zierikzee maakt zondag goede kans tegen De Schutters Voor f Burgh staat er tegen NVS veel op het spel Renesse neemt het t op tegen de reserves van Zirikzee Bruse Boys speelt voor eigen f publiek tegen leider Wemeldinge. VOETBAL. KNVB. In de 4e klas G. maakt Zierikzee voor eigen pu bliek een goede kans beslag op de puntjes te leggen tegen De Schut ters waartegen uit 0-0 gelijk werd gespeeld. Hoewel Zierikzee de bes te troeven in handen heeft zal het toch op moeten passen daar nog maar enige toeken geleden de Schut ters het te Wouw klaarspeelden om Cluzona een kostbaar puntje te ont futselen. Voor Burgh staat er zo veel op het spei in de uitwedstrijd tegen NVS waarvan thuis met 2-0 werd gewonnen. Verliest Burgh de ze wedstrijd dan hebben zij nog maar één puntje voorsprong op NVS waar door hun positie bijzonder hachelijk zou worden. Wanneer het team van Burgh zich voor de volle honderd procent inzet moet het mogelijk zijn minstens met een gelijkspel naar huis te keren. Vosmeer heeft goede winstkansen te Bergen op Zoom in de ontmoeting tegen RKFC. Halste ren gaat het met goede vooruitzich ten opnemen tegen Nw. Borgvliet, terwijl DIVO en Cluzona danig op hun tellen zullen mbeten passen bij het bezoek aan Oude Molen en BSC. AFDELING ZEELAND. ZONDAG COMPETITIE. In de le klas B. gaat Renesse het in de duinstreek weer opnemen tegen de reserves van Zierikzee. Veertien dagen geleden trokken de rood-witten in een niet al te best gespeelde wedstrijd met 2-0 aan het langste eind. Als Re nesse werkelijk haar kampioenskan sen zal willen behouden zal het be ter voor de dag moeten komen dan in deze wedstrijd het gevai was daar zij anders wel eens voor een on aangename verrassing konden wor den geplaatst. Dreischor gaat op be zoek bij Cortgene waar hel er niet gemakkelijk zal vallen om de volle winst te bemachtigen. Luctor maakt in eigen omgeving een goede kans op Patrijzen revanche te nemen voor de nederlaag ivelke het twee weken geleden te slikken kreeg. Robur, dat de laatste weken aardig op dreef is, geven wij te Goes een goede kans tegen Kruiningen. In de 2e klas C. kan Renesse II beslag op de kampioenstitel leggen door minstens één puntje mee naar huis te bren gen van het bezoek aan Dreischor II, waartoe wij hen wel in staat achten. Burgh II heeft te Ouwerkerk de beste papieren tegen SVOWK, ter wijl Zonnemaire wel geen moeite zal hebben om Zierikzee III van het lijf te houden. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas speelt Bruse Boys morgen middag voor eigen publiek tegen leider Wemeldinge. Hopelijk zijn de Boys de zware nederlaag van j.l. za terdag reeds te boven om zoveel als het in hun vermogen ligt Wemeldin ge de voet dwars te zetten. Mevo gaat bij een der gegadigden voor de promotie? Wissenkerke, op be zoek waar het niet mee zal vallen winst te boeken. Kapelle geven wij de beste kansen in de thuiswedstrijd tegen Spui. Kloetinge moet in staal zijn om Beten met lege handen naar huis te sturen, terivijl Middelburg haar promotiekansen kan behouden door VCK geen kans te geven haar te verrassen. Nieuwdorp en Zaam- slhg zullen op het terrein van eerst genoemde elkaar niet veel ontlo pen. In de 2e klas A. start Brou wershaven op eigen grond als favo riet in de streek derby tegen WIK. Hoewel Duiveland het voordeel heeft van haar terrein zal het de geel zwarten toch niet gemakkelijk val len om 's Heer Hendrikskinderen de puntjes tc ontfutselen. Meeuwen II zal ook deze maal AKF ivel van de winst afhouden, terwijl Seroosker- ke haar kampioenskansen kan be houden door hei bezoekende Veere (,een kans te geven.'Bij het treffen tussen Oostkapelle en Bevelanders houden wij het op een kleine zege voor de bezoekers. In de 3e klas A. gaat de grootste belangstelling wel uit naar de ontmoeting tussen de koplopers Bruse Boys II en ZSC. Wij verwachten hierbij een spannen de strijd waarin het krachtsverschil wel uiterst gering zal zijn. Te Nieu- werkerk houden wij het op.een zege vogr SKNWKin de ontmoeting te gen Mevo II. in de Westhoek maakt Burgh III een goede kans tegen Brouwershaven II, terwijl SKNWK II zeker niet kansloos is in het tref fen met Burgh IV. JUNIOREN. In groep AI speelt Zierikzee AI morgenmiddag op het sportpark Bannink tegen Middelburg AI. De bezoekers hebben hierbij de beste papieren in handen. In groep AV staat Zierikzee All voor een zivare taak bij het bezoek aan kop loper Nieuwdorp AI. Burgh Al maakt een goede kans bij Wolfaarls- dijk AI beslag op de inzet te leggen. In groep B IX zullen er voor ZSC B l weinig moeilijkheden in de weg worden gelegd door Burgh BII. Brouwershaven BI en Burgh BI zul len na aan elkaar gewaagd zijn even als Renesse BI en WIK BI. Ingezonden mededeling Een platenbon is altijd raak! MARKTBERICHTEN Aardappclmarkt Emmoloord EMMELOORD. 31-3. De officiële noteringen luiden als volgt (in gul dens per 100 kg., telersprijs af boer derij) Consumptie-aardappelen binnen land: Bintje 35 mm klei opw. f 31,00 -33,00. Bintje 35 mm klei opw. in 2 maten f 30,00-33,00. Voeraardappelen f 1,50-5,50. ZIERIKZEE, 31-3. Mevrouw Nella WagemanvS-Hogerhcijde, geboren te Zierikzee (haar vader is de beken de biljarter, de heer R. P. Hoger - heijdc) heeft na haar huwelijk met glazenier-kunstschilder Wim Wagc- mans veel geschilderd maar legt zich de laatste jaren vrijwel uitsluitend, en met veel succes, toe op het ver vaardigen van wandkleden. Van 6 lot en met 18 april a.s. zal in het Burgerweeshuis te Zierikzee te zien zijn dat deze oud-Zierikzeese, thans werkend lid van de Haagse Kunst kring en van ,.Arti et Industriae", het in deze techniek ver gebracht heeft. Dat zij veel geschilderd heeft is in haar doeken - .zij werkt uitslui tend met vorm en kleur - duidelijk te zien. Mevrouw Wagemans ge bruikt voor haar wandkleden vrijwel alle soorten stoffen, trouwens zij „doet" ook iets met de stof, zodat ze een eigen „palet" krijgt. Eigenlijk is de thans in Rijswijk woonachtige, maar toch altijd aan Zierikzee trouw gebleven kunstenares autodidact, omdat ze de door haar toegepaste techniek zelf heeft uitgevonden. Op tentoonstellingen in Den Haag werd van haar werk goed verkocht. Glazenier Echtgenoot Wim Wagemans kreeg zijn opleiding aan de Haagse acade mie yoor Beeldende Kunsten en is lid van de Haagse Kunstkring en van „Arti et Industriae". Hij heeft o.a. rampramen gemaakt voor de kerk in Kruiningen en verder staan op zijn naam vijf ramen in zand- straaltechniek voor het telefoonge bouw te Amsterdam en een groot mozaïek voor de B.P.M. in Noord- Bornéo. Ook is hij de maker van een aantal ramen voor de stadsschouw burg te Arnhem, voorzag hij kerken en scholen in den lande van glasap- pliqué's, mozai'ken en onlangs vol tooide hij het.de Ruijterraam te Vlis- singen van de vorig jaar overleden glazenier Pieter Hofman. In deze maand zal Zierikzee dus kunnen kennis nemen van het werk van het echtpaar Wagemans-Hoger heijde, dat nog altijd wel enigszins „het hart in Zierikzee verloren heeft" De tentoonstelling wordt dinsdag middag 5 april a.s. om 5 uur offi cieel geopend door wethouder mr. K. A. Keuning. Ingezonden mededeling Een platenbon is altijd raak! Flitsen uit het buitenland SINGAPORE. President Soekar- no heeft het onlangs gevormde ka binet 'beëdigd. Hij zei daarbij dat de nieuwe regering tot stand was gekomen dankzij zijn bemoeienissen. SAIGON. In een dorpje in de Mekong-Delta zijn twee Zuidviet- namezen gedood en 36 gewond toen een Vietcong-strijder tijdens een filmvoorstelling een granaat tussen het publiek wierp. KOE AL A LOEMPOER. Premier RaChman van Maleisië heeft gezegd dat Singapore zich heeft terugge trokken uit de gecombineerde Malei- sisch-Singaporse defensieraad en uit de commissie voor gemeenschappe lijke militaire operaties BRUSSEL. Koning Boudewijn en koningin Fabiola van Belgic zijn dinsdag per vliegtuig naar Rome vertrokken voor een bezoek aan Ita lië Het officiële gedeelte van hun verblijf zal twee dagen duren, daar na volgt een particulier bezoek van drie dagen. SAIGON. Do in Zuidvietnam aan het bewind zijnde generaals zijn overeengekomen haast te maken bij de vorming van een lichaam dat zich zal bezighouden met het ont werpen van een nationale grondwet, de eerste stap naar terugkeer van een burgerregering. BRUSSEL. In België dreigt een conflict in de bouwnijverheid als gevolg van het uitblijven van een ■nieuwe C.A.O. voor de meer dan 250.000 bouwvakarbeiders. MOSKOU. In februari deserteer den ongeveer drieduizend militairen uit het Zui'dvietnamese leger. Velen, die naar de Vietcong overliepen, brachten 'hun wapens mee. Dit heeft het Noordvietnamese persbureau gemeld. CLEVELAND. Achtduizend ma chinisten en stokers van lokomo- tieven in de Verenigde Staten zijn onverwacht, maar met toestemming van de vakbond, in staking gegaan. HAMBURG. Ach( personen zijn omgekomen toen in Hamburg een personenbusje in botsing kwam met een vrachtauto. Het ongeluk werd veroorzaakt door een slippartij van het busje, waarin arbeiders naar hun werk gingen. VATICAANSTAD. De paus gaat niet naar Polen voor het feest van het duizendjarig bestaan van hot christendom in dat land. Polen heeft het. Vaticaan laten weten, dat een bezoek onder de huidige omstandig heden niet opportuun is. BONN Het Westduitse ministerie van buitenlandse zaken heeft Noord- Victnamese verklaringen van de hand gewezen, dat west-Duitsland uitrusting en technisch© adviezen verstrekt aan Zuid-Vietnam.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4