DUET Natuurzuivere Geen reden tot juichen in de tuinbouw ONZE PUZZEL-RUBRIEK Wat biedt de BEELDBUIS? U kunt niet alles iveten DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG NYLONS Stijgende kosten levensonderhoud Vergadering afdeling C.P.B. te Zierikzee Discussieforum over ile gehuwde werkende vrouw ZIERIKZEE, 23-3. Onder leiding van de vice-presidente mevr. E. P. van Djjke-Hc&k vergaderde de af deling van de Chr. Plattelandsvrou- wenbend in 'het Ned Herv. Vereni gingsgebouw. Na cpemng op de ge bruikelijke wijze, sprak de vice- presidente een welkomstwoord in zonderheid tot de Bondspresidente mej. J. van Leeuwen. Laatstgenoemde had de leiding van een discussieprogramma over het onderwerp „De gehuwde, wer kende vrouw". Voorafgaande aan de discussie hield mej. van Leeuwen een inleiding over het desbetreffend onderwerp. Huwelijks- en gezinsle ven werden in het licht van de bij bel onder ogen gezien en ter sprake werden gebracht de problemen van de ongehuwde vrouw en van de ge huwde vrouw, zonder kinderen. Heeft men - ten aanzien van de vraag over de gehuwde, werkende vrouw - een gezin met kinderen, dan dient men zich eerst de verantwoor delijkheid goed te realiseren voor dat men buitenshuis werk aanneemt, vccral wanneer de motieven van materialistische aard zijn. Het geain dient op de eerste plaats te komen. Heeft men echter geen kinderen en beschikt de vrouw over voldoende tijd, dan is het altijd toe te juichen als zij bereid zijn 'hulp te bieden bv. in bejaardentehuizen, ziekenhuizen e;d Verschillende vragen werden beantwoord t.aw. het huwelijks- en Schoep vaart be richten Attis, 23-3 te Port of Spain. Esso Amsterdam (t.), 22-3 te Port land. Esso Rotterdam, 22-3 te Rastanura. gezinsleven, die benaderd werden vanuit bijbels standpunt. De discus sie bleek bij zender leerzaam en ver helderend wat betreft de onderha vige problematiek. Als blijk van waardering mocht mej. van. Leeuwen een badhanddoek in ontvangst ne men. In de pauze gaf een tweetal da mes zich op als lid. Een viertal da mes van de afdeling Fla'kkee woon de de vergadering bij, die door mej. van Leeuwen met dankgebed werd gesloten. 6ui[3p3p3uj uapuozeöui cekcimU A RTSEN DIEN STE N Zaterdag 26 en zondag 27 maart Dokter W. Bontkes, Zierikzee, tel. (01110) 2280, neemt waar voor de artsen Van Hoorn en Van der Waarden. Dokter H. J. Simons, Renesse, tel. (01116) 280, neemt waar voor de artsen Stenger en Terpstra. Dokter H. Speelman, Oosterland, tel. (01114) 280, neemt waar voor dokter Van Leeuwen. Dokter E. E. Vleugels Schutter, Zie rikzee, tel. (01110) 2180, neemt waar voor dokter L. J. v d. Zandc. DIERENARTS Dierenarts C. J. H. Seheuerman, Zie rikzee, tel. (01110) 2780, neemt waar voor dierenarts Kalkman De weekeindedienst vangt aan op zaterdagmorgen om tien uur. UW KLEDING BADSCHOON en in enkele dagen uit en thuis Chemische wasserij „DE ZOOM" n.v. Zierikzee - Tel. 2673 Boompje planten op liet „Zilveren Schor" UTRECHT, 24-3. Ongeveer ze ventig leerlingen van de lagere scho len in Arnemuiden zuilen wcensdag- middng 30 maart elk een boompje planten op het terrein van „Het zil veren Schcr" aan het Veerse Meer. „Het Zilveren Schcr" is een van de twee zilveren jeugdcentra waarvoor de terreinen indertijd beschikbaar zijn gesteld door koningin Juliana en prins Bernhard ter gelegenheid van hun zilveren huwelijksfeest. De cen tra in Arnemuiden en Uddel dienen als ontmoetingsplaatsen voor de jeugd. Het planten van de bomen - in aanwezigheid van het gemeentebe stuur, enkele bestuursleden van de Stichting Zilveren Jeugdcentra en vertegenwoordigers van de Neder landse Heidemaatschappij - gebeurt in het kader van de jaarlijkse Zeeuw se boomplantdag. Ingezonden mededeling Een platenbon is altijd raak! Deze week ontvingen wij weer vele inzendingen, de „trouwe kern" mogen we wel zeggen was er weer bij. Er meest dus worden geloot om de twee wekelijkse boeken, natuur lijk onder de goede oplossingen. De eerste prijs viel ten deel aan: dc heer P. de Veth, Noordd\jkstraat 5, Brouwershaven. De tweede prijs gaat naar: mej. J. A. Bal, Mauritsweg 151a, Rfjsoord (Z.H.). De oplossing luidt als volgt. Horizontaal: 1. lepe; 5. pro; 7. agio; 11. gilde; 13. renet; 16. stek; 17. ok sel; 19. zeep; 20. lang; 22. stom; 24. r.o 26. neet; 28. tarn; 29. v.s.; 30. rots; 32. oke; 34. idee; 36. age; 37. tornado; 40. tra; 42. aard; 43. ruwe; 44. ina; 45. 'bedaren; 49. dal.; 50. elbe; 52. opa; 53. Ober; 55. on; 56. eelt; 58. pril; 60. ids; 62. anna; 64. ares: 66. sela; 67. arena; 70. 'kist; 71. irene; 73. emmer; 75. rede; 76..keg; 77. sneb. Verticaal: 2. egel; 3 pikant; 4. el; 5. pek; 6. ore; 7. an; 8. gezond; 9. item; 10. 'isar; 12. doge; 14. elsa; 15. epes; 18. st; 21. nest; 23. trio; 25. or ganen; 27. tor; 28. tea; 29. verward; 31 oeral; 33. 'knaap; 35. etude; 36. aai; 38. ore; 39. die; 41. ael; 45. been; 46. dot; 47. rap; 48. noir; 51. benard; 54. bleken; 55. olst; 57. laan; 59. raam; 61. 'gato; 62. ali'e; 63. de; 65. sire; 68. rek; 69 neg; 72. ee; 74. m.'S. DE NIEUWE PUZZEL De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. hebzuchtig: 6. rots spleet; 12 .drank; 13. dubbelklank; 15 Duits voorzetsel; 16. bijbelse fi guur; 17. godsdienst; 18. in te vullen biljet: 22. voegwoord; 23. reinigings plaats; 24. bid (Lat.); 25. dierenlief- kozimg; 27. vogel; 29. alstublieft (Fr. alk.); 31. aanw. voornaamw.; 33. vra gend voornaamw.; 35. maat; 37. plaats in Duitsland; 39. Indisch vleesgerecht; 40. voorzetsel; 41. com municatiemiddel; 42. niet dichtbij; 43. titel (afk.); 44. zangnoot; 45. me taal: 47. telwoord; 49. luizenoi; 51. telwoord; 53. niemand uitgezonderd; 56. 'hennepbraak; 58. opstootje; 59. ik (Lat); 60. gelofte; 62. dun; 63. vallei; 65. kloosterzuster; 67. wan deltocht; 69. centraal station (afk.); 70. niet juist zijn; 74, naaml. ven nootschap (afk 75 hoender; 77. van onderen (afk.); 78. uitroep van pijn; 79. herkauwer; 80. leidsels; 81. op- DEK HAAG, 24-3. Het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen zal in januari vclgend jaar zijn vijf tigjarig bestaan vieren. De voorzit ter, de heer M. Prins, ken in de don derdag in Scheveningen gehouden algemene vergadering al summier aangegeven hce dat zai gebeuren: met de uitgifte van een jubileum boek, een receptie en een diner in Scheveningen en waarschijnlijk her denkingsbijeenkomsten per provincie De organisatie bevindt zich uite raard ai in haar vijftigste of jubel jaar, maar van jubelen, zo deelde de voorzitter direct na zijn feest- aankendiging mee, is in de tuin bouw geen sprake. Integendeel, de tuinbeuw ligt in de ijzeren greep tillen. Verticaal: 1. land in Europa; 2. deel van de hals; 3 inhoudsmaat (afk.); 4. 'geleider; 5. Europeaan; 7. voorgevel; 8. larve; 9 .geogr. aand. (afk); 10. ontkenning; 11. drank; 14. deel v.d .dag; 18. zangnoot; 19. soort hond; 20. bergplaats; 21. het Romeins imperium (afk.); 23. plaats in Gel derland; 26. hoedanigheid; 28. ambts halve (Lat .afk.); 30. overeenkomst; 32. ontvangdraad; 34. het zelfde (afk.); 36. meisjesnaam; 38. heilige (afk.); 39. bosgod; 46. provincie in Nederland; 48. stof maat; 50. meema ken; 52. pers. voornaamw.; 54. in wendig orgaan; 55. eenmaal; 57. voorzetsel; 59. leerling (Fr.); 61. har de slag; 64. als volgt (afk.); 66. na komelingschap; 68. voorzetsel; 70. meer (Duits); 72. cilinder; 73. vruch tennat; 73 ontkenning; 76. op dit moment; 79. vreemde munt. ZATERDAG .Na het korte jour naal van zeven uur iveer een afle vering van The Thunderbirds", de Amerikaanse poppenfilm met en over de mannen van International Rescue". De (muzikale) hoofdscho tel is vanavond „Tien tien", een showtje met Sylvie Vartan (echtge note van Jonny Halliday) die enke le van haar populairste liedjes zingt. Voor het programma wordt afgerond met de quiz „Ik pas" nog de revue Alleen voor U" (Willy Walden en Piet Muyselaar) en „Wie van de drie." Op Nederland twee de finale van de K.R.O. wedstrijd „Letters en no ten", waarin beroepsacteurs teksten van amateurs spelen. We hebben nu vier uitzendingen achter de rug en vandaag is het finale. Daarin zijn de volgende schetjes doorgedron gen: Storingdoor H. Citroen „Het Psychologisch Moment" door L. de Beer; „Over de drempel" door W. J. Jansen en IJstijdeen geesteskind van H. Hafkamp. ZONDAG. De renbaan Duindigt opent het seizoen en dat vormt de aanleiding voor en directe reporta ge van een amateurkoers, waaraan, televisiemedewerkers deelnemen. Het commentaar komt van Hans Eysvogel en Gerard van Maarseveen Het avondprogramma begint tra ditiegetrouw met „Woord voor Woord" en „The Jetsons". Om half acht een Engelse natuurfilm over plant en dier onder de waterspiegel. Om half negen neemt de V.P.R.O. de uitzending over met Mensen kijken" een programmaatje ivdarin mensen die wat te vertellen hebben voor de camera gehaald. De redactie hebben Heieen van Meurs en Henk Teeuiv. De 38-jarme Franse componist Ser ge Gainsburg hij was het die het winnende songfestivalliedje „Pou- pée de cire, poupée de son" compo neerde) is vervolgens hoofdpersoon in een uitzending onder leiding van Fred Hoyte, die hem en zijn chan sons inleidt. Voor we de avond afronden met een verfilmd verhaal van Guy de Maupassant („La Parure") een ca- baretje waaraan meewerken Celia Nufaar, Marjan Berk en Pier van Brakel. Zij filosoferen wat over de fotografie, een op het eerste gezicht overigens nogal nuchter onderwerp. Ingezonden mededeling Een platenbon is altijd raak! Een geel geworden rieten wieg kunt u weer blank krijgen door de wieg te behandelen met sop van een syntetisch wasmiddelGoed naspoelen met schoon water en in de wind laten drogen Nappa handschoenen kunt u schoon maken door ze aan te trekken en goed te wassen met zeep, die u eerst in hete melk opgelost hebt en waar u een paar drup pels geest van salmiak en het geel van een ei hebt gedaan. Dan buiten laten drogen, maar niet in de zon. Kook melk direct na het kopen en koel haar zo snel mogelijk af in een teiltje met stromend wa ter, voeg geen restjes warme melk bij oude. Melk neemt gauw geuren over van andere stoffen, dus geen sterk riekende levens middelen in haar buurt. Dit al les voorkomt bederf. Een varkensharen kleerborstel kunt u schoonmaken in een sopje van goede Huishoudzeep. Naspoelen en laten drogen met de haren naar beneden. Tenslotte bij kam men met een grove kam. De borstel moet eerst goed droog zijn. Een donkere marmeren schoorsteen mantel moet u niet afboenen met zeepsop, dan wordt hij kaal en vaal. Oppoetsen met schoen- crème of met zwarte was, die hiervoor speciaal in de handel is, maakt uw schoorsteenman tel weer mooi glanzend. Aanslag cp vaasjes of zo verdwijnt met een beetje azijn. Schroeivlekken kunt u slechts dan verwijderen wanneer de vlek oppervlakkig is aangetast, daar er anders spoedig gaten ont staan. Lichte schroeivlekken willen wel eens verdwijnen door ze even te bevochtigen met wa ter en builen uit te hangen, liefst in de zon. Probeert u het zonodig eens met zvat wolblank en daarna buiten te hangen. Roestvlekken in een cmaille badkuip kunt u verwijderen door een beetje zuringzout (vergiftig, dus een houtje gebruiken) te nemen. Direct naspoelen en niet te roy aal zijn met dit giftige middel tje. Ook zoutzuur zal hier xvel uilkomst kunnen brengen. van de voortdurende algemene kos tenstijging en alles wijst erop dat die omklemming steeds heviger wordt. Steeds is er de angst dat de kosten sneller zullen stijgen dan de prijzen, zender dat kostenbesparen de produktiemetheden voldoende compensatie geven. Moeilijkheden bij de afzet zijn er vandaag de dag niet, maar toch leven vele tuinders ender zorgelijke omstandigheden. Weliswaar passeerde de omzet van de bij het centraal bureau aangeslo ten veilingen in het afgelopen jaar de nog nooit eerder bereikte mijl paal van een miljard gulden, maar een omzetstijging behoeft nog geen inkomensstijging te betekenen. Ingezonden mededeling Een platenbon is altijd raak! Geen interview met «Ie burgemeester UTRECHT, 24-3. De burgemees ter van Utrecht, jhr. mr C. J. A. de Ranitz, heeft een interview voor het donderdag verschenen lustrumnum mer van het Utrechtse studenten blad „Trophonios" geweigerd nadat hij reeds een afspraak met de re- daktie ihad gemaakt. De heer De Ranitz wenst geen medewerking te verlener, aan een blad, dat naar zijn mening in 'het nummer van 9 maart jongstleden „de grenzen van behoorlijkheid en fatsoen verre heeft overschreden". „DAG VAN EUROPA" 9 MEI DEN HAAG, 24-3. De Nederland- se regering heeft, op voorstel van de ministers van binnenlandse zaken en buitenlandse zaken de jaarlijkse vie ring van de „Dag van Europa" voor Nederland 'bepaald op de 9e mei of, ingeval «dit een zondag of feestdag is, de daaropvolgende dag. In Nederland is de „Dag van Euro pa" tot op heden op de eerste woens dag in maart gevierd, met bijeen komsten en manifestaties in een 200- tal gemeenten. In de andere West- Eurcpese landen is de viering min der massaal. Ingezonden mededeling Een platenbon is altijd raak! KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND GORKUM. Op de scheepswerf J. van ider Giesen te Hardinxveld-Gies- sendam wordt dinsdagmiddag a.s. een sleepboot te water gelaten, die gedoopt zai worden met de naam „Anton Geesmk". URETERP. Z.K.H, prins Bernhard zal op 31 maart een werkbezoek aan Friesland 'brengen. Onder meer zal hij Drachten en Dokikum bezoeken. GRONINGEN: In een ziekenhuis te Groningen is overleden de 21-ja- rige heer L. G. Steunebrink uit Eel- de (Gr.), die gistermiddag zeer ern stig werd 'gewond bij een verkeers ongeval cp de rijksweg Assen-Gro- nigen onder Vries. (Drenthe). BAARN. Bij een verkeersongeluk op rijksweg 1-b onder de gemeente Baarn 'is een tot nu toe onbekend gebleven vrouw in de leeftijd van 30 tot 45 jaar om het leven geko men. Zij stak plotseling de rijksweg ever en werd aangereden door een automobilist uit Zeist. Zij was cp slag dood. UTRECHT. De kinderpolitie in Utrecht 'heeft een 16-jarige strate- maker en een 14-jarige magazijnbe diende uit Utrecht aangehouden, die in de afgelopen maanden tientallen inbraken in Utrecht-noord' hebben gepleegd. DEN HAAG. H.H. de koningin heeft op paleis Soesfdijk uit han den van mr. J. Klaasesz, voorzitter van het prinses Beafcrix-fonds, het eerste exemplaar ontvangen van de cassette ,Jhet prinselijk huwelijk", bestaande uit twe'e langspeelplaten en een album. ZEIST. De politie 'heeft in Zeist aangehouden J. Z. uit Renkum, -die ervan wordt verdacht zijn mede kostganger voor f 2300 te hebben be stolen. Van het geld zou hij o.m. kleding, een radio, een vromfiets en een polshorloge hebben gekocht. ASTEN. Zaterdag 26 maart zal bij de N.V. Eijsbouts, Ned. Klokkengie terij te Asten, ihet geheel gerestau reerde carillon van het koninklijk paleis gekeurd worden. De keuring zaJl verricht worden door mr, Romke de Waand en andere leden van de adviescommissie van de Ned. Klok kenspel-vereniging. UTRECHT. Bij 'de kettingbotsing in de buurt van het verkeersplein Oudenrijn zijn in totaal adht perso nen «gewond 'geraakt, van wie enke len vrij ernstig. UTRECHT. De vierjarige Johan Broekman uit Utrecht is van een wisse dood gered door mond-op- mond-bea'deming die een passerende automobiliste op hem toepaste. Jo han was omstreeks vijf uur op een vlotje aan het spelevaren in een sloot langs de verlengde hoograven- seweg Ier 'hoogte van dc Amsterdam se 'ballastmaatschappij in Utrecht. HARLINGEN. Een vissersvaartuig heeft in de haven van Harlingen het stoffelijk overschot binnenge bracht van de 19-jarige W. A. van der Kilst uit Amsterdam. Het is een van dc Kvec runners, die vrijdag avond zijn omgekomen toen de bag germolen „Tiger", waarop ze zich bevonden, tijdens de sleepreis door nog onbekende oorzaak plotseling kapseisde en zonk. Het lichaam werd gevonden op 50 mijl ten noorden van Terschelling. MUNCHEN. Brazilië's wereldberoemde voetbalster Edison Arantes do Nas- cimento, kortweg „Pelé" genoemd, is als huwelijksreiziger naar West-Duits- land gekomen. De succesvolle doelmaker en zijn 21-jarige vrouw Rosemary hebben gehoor gegeven aan een uitnodiging van een Münchense vriend. Daar de aankomst van het jonge echtpaar samenviel met de laatste carna valsdagen, nam de aantrekkelijke vrouwelijke garde van prins Carnaval de begroetingsceremonie op zich. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Lutherse kerk: 10 uur ds. E. P Kuin (Apeldoorn), 7 uur ds. As sendorp. Gasthüiskerk: 9.30 uur ds. Lam, 7 uur ds. Groenewegen. Kerk- werve: 11 uur ds. Zonneveld, 9.30 uur zondagschool. Sercoskerke: 9.30 uur ds. Zonneveld. Burgh: 10 uur ds. Flink. Haamstede: 10 en 6.45 uur ds. Huizing. Renesse: 11 uur ds. Van Liere (H. D.). Noordwelle: 9.30 uur ds. Van Liere. Scharendüke: 10 uur ds. Roodenburg. Brouwershaven: 10 uur ds. Oort. Zonnemaire: 10 uur ds. Feunekes (Bed. H. D.). Ncordgouwe: 11 uur ds. Lam. Dreischor: 11 uur ds. Jagersma. Ouwerkerk: 10 uur ds. Vellekoop. Nieuwcrkerk: 10 uur ds. Westerhcf. Oosterland: 10 uur ds. Groenewegen, 6 uur ds. Lam. Sir- jansland: 10 uur leesdienst (voorber. H. A.), 6.30 uur ds. Donkersgoed. Bruinisse: 9.30 en 5 uur ds. Jagers- ma. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 uur (openb. bel.) en 6.30 uur (voorber. H. A.), ds. Nawijn. Haamstede: 10 uur ds. Scholing (openb. bel.), 5 uur ds. F. de Jong, Maasland. Scharendüke: 10 uur ds. F. de Jong, Maasland, 2.30 uur ds. Scholing. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Wentsel. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur de heer Jagersma. Nicuwer- kerk: 10 en 5 uur ds. A. C. Kersten, Den Haag. Oosterland: 10 urn- lees dienst, 3 uur ds. Slingenberg, Goes. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Den Hee- ten. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Kei zer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 9.30 uur Dienst des Woords, 6 uur ds. Westerink. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Weste rink. Nieuwerkerk: 10 uur Dienst des Woords, 3 uur ds. Op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur lees'dienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Karens, (bed. H. D. en H. A.). Oosterland: 10, 2.30 en 6.30 uur ds. M. G. Mouw, Middelharnis. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6.30 uur lees dienst. Renesse: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur ds. Ge braad, St. Philipsland. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Remonstrants Geref. Gemeente Sommelsdyk: 10 uur ds. Schenck (in het „Diekhuus"). Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdiensl; 12 uur jeugdsamenkomst; 19.30 uur ver lossingssamenkomst. Rooms-katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen om 7.30, 10 en 19 uur. Haamstede: Eu charistieviering om 9.30 uur. Ingezonden mededeling Een platenbon is altijd raak! Het Italiaanse weekblad „Gen- te" heeft een autobiografie van Mussolini ontdekt en daarop exclu- süeve publicatierechten verkregen. Ingezonden mededeling spaar plezierigmet met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUET-spaarkaart DEN HAAG. 24-3. Het landelijk prijsindexcijfer van het levenson derhoud voor gezinnen van hand- en hoofdarbeiders, zoals het Centraal Bureau voor de Statistiek dat maan delijks samenstelt op basis 1959-'60 is 100, steeg van 124 medio januari tot 126 medio februari. Binnen 'de sector voeding, waar voor het indexcijfer opliep van 125 naar 126, vertoonden de indexcijfers voor aardappelen, .groenten en fruit een stijging en werden prijsverho gingen geregistreerd voor brood en suiker. De eieren vertoonden daar entegen een prijsdaling. Het indexcijfer voor kleding, dat in januari 'daalde als gevolg van de uitverkoop, liep in februari weer op. Ingezonden mededeling frisse King Pepermunt het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4