Wees fiier OOOOO BMW 1600 10.980. Van Nelle's Verkiezingen Nederland verliest in Feijenoord-stadion met 4-2 van West-Duitsland STREEKNIEUWS Aardschokken in China West-Duitsland en de andere landen Soebandrio zal terecht staan STREEKNIEUWS Toon hetuwjastm duidelijk: het etiketje van VanTme's Afternoon theéuidjes. Tiet is als een onderscfieidinjstcken. VanTlelfc's dieehuihtjes bevatten immers, extradjeconcentimcl, de vermaarde Ajtcmoon melaye. Tddvansmaak, rijk aan aroma. Tijnejjeurujethee. Laat f et etiketje dus altijdzim Tiet stempelt u totjjoedcjastvrouw en henjetuüjt van smaak. Tiet is een joed thee-teken Afternoon theebuiltjes Cjrootformaat t>oos van 20stuüsj)5 ctr SUCCESJES L 0 Chinese zakenlieden verlaten Indonesië JONG EN OUD STREEKNIEUWS PURE KUSSI P. A. Remeeus I let is niet altijd bij voorbaat zo, dat de uitslag van de verkiezin gen op Schouwen-Duivelancl pa rallel loopt met de landelijke cij fers. lu het geval van deze Staten verkiezingen is dit echter toch wél het geval. De duidelijke tendens in de landelijke uitslag, vertoont zich ook ten onzent. De P.v.d.A. ging belangrijk achteruit, de Boerenpar tij boekte winst (steinmentotaal in de zes gemeenten 460). evenals de P.S.P., de G.H.U. ging vooruit, evenals in lichte mate de A.R., ter wijl de V.V.D. eveneens stemmen winst behaalde. Wat betreft de beide laatstgenoemde partijen is er clus weer wel een afwijkend beeld, van hetgeen landelijk uit de stem bus kwam. Natuurlijk is er inmiddels al weer ijverig gespeurd naar de oor zaken van de politieke aardver schuiving, die gisteren plaats vond. Talrijke argumenten zijn aange voerd. De meest overtuigende lij ken ons clie van de benadering door de kandidaten van de kiezers. Wie er voor zichzelf vrede mee heeft in wezen ontstellend inge wikkelde vraagstukken, met een zekere nonchalance en simpelheid te „verkopen" aan het electoraat, spint daar zijde bij. Er zijn echter ook nog andere oorzaken. Een ze ker - en lang niet altijd gefun deerd - gevoel van onbehagen, heeft zich geuit in een groot aan tal stemmen op ultra-rechts en ul tra links. Met eerbied voor de stembus in een land waar verkiezingen het adjectief „vrije" als kostelijk de mocratisch bezit vóór zich heb ben, vinden wij de bovengeschets te ontwikkeling toch niet zonder reden tot zorgen. Het is maar de vraag of het land winst overhoudt aan deze plotselinge politieke bui telingen. In ieder geval zal er met name bij de regeringspartijen tijd uitgetrokken moeten worden over het „hoe" en „wat" van eigen po sitie stevig na te denken. We gelo ven wel dat men deze tijd zal vrij maken, want „wolkeloos" is de he mel voor vele prominente partij en - na het gebeurde van gisteren - beslist niet. ROTTERDAM. 23-3. Een zich volledig gevend Nederlands voetbal elftal heeft een 4-2 nederlaag gele den tegen de Westduitse voetballers. Toch zal bondscoach Kessler niet ge heel ontevreden zijn over het eerste optreden van „zUn" elftal in een echte interlandwedstrijd. De gehele ploeg heeft met volle overgave ge durende twee maal drie kwartier op het zware veld gestreden en al wa ren er legio tekortkomingen, er wa ren gelukkig ook pluspunten. In de eerste plaats de morele kracht, waardoor het onze landgeno ten gelukte cp het moment, toen de Duitse ploeg als een stoomwals het Nederlandse elftal dreigde te ver morzelen, tot een tegenpunt te ko men, waarmee voorlopig het vijande lijk offensief tot staan werd gebracht Weliswaar werd het nog voor de rust 1-3 door de voortreffelijke Becken- bauer, die zonder twijfel de beste man van het veld was, maar nauwe lijks na het begin van de tweede helft kwamen onze landgenoten zelfs op 2-3. Zij wilden niet van opgeven weten en wanneer toen Muller die prachtige, hem door Moulijn geboden kans had benutDe Ajacied had de bal als het ware slechts voor het NIJMEGEN. De P.T.T. heeft bij wijze van proef dwars door de Waal bij Nijmegen 409 meter plastic pijp gelegd. Door de pijp, die gemiddeld twee en een halve meter onder do rivierbodem ligt, zal een reserveka bel voor 'draa'digolfverbindingen wor den getrokken. De overstromingsra m p op Midden-Java DJAKARTA, 23-3. De gouverneur van Midden-Java. Mochtar, heeft de overstromingen aldaar een nationale ramp genoemd. Er is voor de slacht offers een evacuatie-schema opge steld, dat al in vol bedrijf is. Intus sen hebben de militaire autoriteiten de stad Solo tot gesloten stad ver klaard om plundering te voorkomen. Ongeveer 300.000 mensen in Solo en het nabijgelegen Soekohardjo zijn dakloos, de schade in Solo wordt op een miljard nieuwe roepia geschat. De daklozen worden naar 'hoger ge legen delen van de stad overge bracht. In Solo is vijf maanden gele den na 'de mislukte staatsgreep fel gevechten tussen het Indonesische leger en communisten. BROUWERSHAVEN Modeshow afd. Plattelandsvrouwenbond De afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen, organiseert op maandag 28 maart in het jeugdgebouw een mo deshow, die zal worden verzorgd door Modehuis Holty te Zierikzee. Hoeden worden getoond van Maison Drehsen-Poell, eveneens te Zierikzee. terwijl de schoonheidsspecialiste mej. T. de Oude te Brouwershaven een derrvonstratiebeharideling zal ge ven. Ieder is welkom op deze avond van de Plattelandsvrouwenbond. KERKNIEUWS Zeinliiigsarbeiders naar Indonesië UTRECHT. 23-3. Bij do .gerefor- meerde zending in Nederland is van de Javaanse en Indonesische chris telijke kerken van Midden-Java het verzoek binnengekomen, nog meer zendingsarbei'ders voor Midden-Ja va ter beschikking te stellen. De bedoeling is, dat de zendings arbeiders zullen worden betrokken bij het kadervormingswerk van de kerken op Midden-Java. Men wil namelijk de ambtsdragers en de le den van de kerken een dusdanige opleiding geven, dat ze beter kunnen worden ingeschakeld in de evange lie-verkondiging. Toekomstig miljonair LONDEN, 23-3. Een tienja rige Engelse schooljongen zal miljonair worden als gevolg van een dinsdag door het hooggerechtshof in Londen goedgekeurde regeling om de successierechten op het bezit van Engelands eerste edelman, de hertog van Norfolk, te ver minderen. Edward Wiliam Fitzalan-Howard, de jeugdige vermoedelijke opvolger van de 57-jarige hertog, zal krachtens de door het hof goedgekeurde bepaling 1.426.000 pond ster ling (ruim 14V\ miljoen gul den) ontvangen uit een van de grootste familiekapitalen van Engeland .De hertog, organi sator van de plechtigheden bij gebeurtenissen als de kroning van koningin Elizabeth en de begrafenis van sir Winston Churchill, vroeg het hof toe te stemmen \n wijzigingen in de verdeling van zijn landgoede ren die meer dan 3 miljoen pond sterling waard zijn (30 miljoen gulden). Zijn advocaat deelde mee dat bij overlijden op het ogenblik ongeucer twee derden van het bezit naar de staat zouden gaan. De hertog heeft vier dochters, maar geen zoon. Zijn opvolger is de kleinzoon van zijn tachtig-ja rige neef, lord Howard van Glossop. PEKING, 23-3. In de Chinese provincie Hopei hebben zich dinsdag twee aardschokken voorgedaan, zo meldt het Chinese persbureau „Nieuw China". In 't epicentrum van de bevingen, dat in het gebied van Singtai lag, stortten verscheidene gebouwen in en waren mensenlevens te betreuren, zij 'het minder dan bij de beving van 8 maart, aldus het persbureau, dat geen cijfers bekend maakte. BONN, 23-3. Kanselier Erhard heeft op een persconferentie na het congres van de C.D.U. gezegd dat west-Duitslan'd geen directe plannen heeft tot het aanknopen van diplo matieke betrekkingen met Oosteuro- pese landen. West-Duitsland zal wel aan alle regeringen nota's daartoe sturen, maar het onderwerp 'is niet dringend, zei hij .Hij wilde over de in'houd van de nota's nog niets zeg gen. Een Poolse verslaggever vroeg waarom hij niets had gezegd over de betrekkignen met Polen. Erhard zei dat 'deze betrekkingen van geheel andere aard zijn dan die met Israël en ging er "niet 'dieper op in. De inhoud van de nota's aan 90 landen zal waarschijnlijk vrijdag worden bekend 'gemaakt. DJAKARTA, 24-3. Dr. Soebandrio, de nu in hechtenis zijnde oud-minis ter van buitenlandse zaken, zal bin nenkort voor een buitengewone mi litaire rechtbank terechtstaan we gens deelneming aan de mislukte staatsgreep van vorig jaar. schrijft het blad „Trisakti". Volgens het blad zal de oud-commandant van de luchtmacht Omar Dani. die waar schijnlijk in Cambodja verblijft, eveneens moeten terechtstaan wan neer hij naar Indonesië terugkeert. Het weekblad „Ampera" heeft Soebandrio ervan beschuldigd het brein igeweest te zijn van de misluk te staatsgreep van oktober. Het blad sdhrijft dat de communistische op standelingenleiders destijds aan Soe bandrio, toen deze op Sumatra was, een speciale boodschap hadden ge zonden met de inhoud: „Alles gaat goed. De revolutionaire raad is ge vormd. Geef nieuwe instructies". Het legerblad „Berita Yoedha" maakte bekend dat alle geheime agenten die Soebandrio in de Indo nesische staatsbank had geplaatst vandaag (donderdag) zijn opgeroe pen om te horen wat er met hen zal gebeuren. De agenten zouden met goedkeuring van de gearresteerde minister van bankzaken, Dalam, te werk gesteld zijn Dalam beschikte volgens het blad over 40 hectare grond te Sunter bij Djakarta en had bij de Chinese bank in Hongkong vier miljoen Amerikaanse dollar op zijn naam staan. Bij zijn arrestatie word hij in het bezit van een half miljard nieuwe roepia bevonden, schrijft het blad. inschieten, maar Muller bleek deze kans niet waard. Stel dat.hadden de Duitsers dan deze tegenslag zo goed kunnen venverken als de Ne derlanders de knock down in de be- ginperict?e te boven waren gekomen? Zcwel technisch als tactisch waren de Duitsers, die zich thans opmaken voor het toernooi om de wereldbeker, veruit sperieur, zelfs nadat zij de teugels hadden laten vieren en de Nederlanders meer armslag gaven. Hoe groot hun overmacht wel was, bleek teen wel het duidelijkst, want onze landgenoten konden er niet in slagen van dit „staakt het vuren" van de Duitsers te profiteren. Mou lijn mocht nog zulke geraffineerde Dasses afgeven, het resultaat was tel kens nihil. De beste schutters voor Nederland bleken ie behoren tot de Duitse defensietot tweemaal toe moest doelman Bernard resoluut in grijpen op terugspeelballen van zijn eigen spelers. ZIERIKZEE Discussiemiddag C.P.B. Deze week vergaderde de afdeling Schcuwen-Duiveland van de Chr. Plattelandsvrouwen Bond onder lei ding van de vice-presidente mevr.. E. P. van Dijke-Hook, in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. In 't bij zonder verwelkomde mevr. van Dij- ke de bondspresidente mej. J van Leeuwen, die deze middag de leiding had van een discussieprogramma. Aanwezig waren verder vier dames van de afdeling Flakkee, die even eens speciaal welkom werden gehe ten. Mej. van Leeuwen hield hierna een inleiding betreffende de vragen waarover later werd gediscussieerd. Huwelijks- en gezinsleven werden onder ogen gezien in het lioht van de bijbel, verder de problemen van de ongehuwde vrouw en van de ge huwde vrouw zonder kinderen. De vragen kwamen hier op neer: wat denkt men van de gehuwde werken de vrouw met kinderen, van de ge huwde werkende vrouw zonder kin deren en de verantwoordelijkheid tegenover het gezin. "Wanneer men een gezin met kinderen heeft, dient men zich eerst goed de verantwoor ding voor ogen te stellen, voordat men buitenshuis gaat werken. Het gezin dient op de eerste plaats te komen. Heeft men echter geen kin deren en vrije tijd over dan is het altijd toe tè juichen om hulp te bie den bijv. in bejaarden- of zieken huizen. Aan het einde van de middag dankte mevr van Dijke :de spreek ster hartelijk voor haar leerzame le zing en overhandigde haar een bad handdoek met een afbeelding van de Ocsterscheldebrug. Tenslotte werd gezongen Ps. 86 6 en eindigde mej. van Leeuwen met dankgebed. ZONNEMAIRE Toneelavond volksonderwijs Morgen (vrirdag)avond geeft de to neelgroep van Volksonderwijs voor de afdeling Zonnemaire in café „De Volharding" een opvoering van het spel „Het Witte Schaap", 'dat met veel succes eerder werd vertoond te Zierikzee (twee maal) en te Kerk- werve. BRUINISSE Burgemeester ernstig ziek Burgemeester C. H. van de Linde van Bruinisse is ernstig ziek. Hij is in het Zweedse Rode Kruis Zieken huis te Zierikzee opgenomen, waar hij geruime tijd zal moeten verblij ven, waarschijnlijk wegens een maagperfcratie. Enige weken gele den is ook een der wethouders, de heer L. Bal, met hetzelfde euvel in hetzelfde ziekenhuis opgenomen. Vergadering S.G.P.-kiesvereniging Te Bruinisse vergaderde de kies vereniging van de Staatkundig Ge reformeerde Partij, onder leiding van de heer W. van Gilst. Deze open de de vergadering met een welkom en las vervolgens Esther 5. In dit bijbelgedeelte is sprake van een grote maaltijd en de val van een vooraanstaand regeringspersoon. Spreker trok een parallel tussen toen en nu, want ook nu nog ziet men dikwijls dat zij die gisteren nog aan zaten aan grote maaltijden, ten val komen. De heer I- de Waal gaf een verslag van de door hem bijgewoon de algemene vergadering te Utrecht. De heer W. van Gilst had een ver gadering van de Statenkring te Zie rikzee meegemaakt en vertelde daarvan. De penningmeester de heer Jch. van Oeveren kon zijn rekening afsluiten met een ruim batig saldo. Eveneens gaf de heer van Gilst een overzicht van de gemeentelijke po litiek der laatste jaren. Diverse ge meentelijke zaken kwamen aan de orde en 'gaven aanleiding tot veel vragen. De heer W. van Gilst wist ze eohter tot volle tevredenheid te beantwoorden. Voor de aanstaande gemeente raadsverkiezingen werd ten slotte de volgende lijst opgesteld: 1. W. van Gilst; 2. C. Kik ('beiden aftredend); 3. L. van den Ouden; 4. Irnan de Waal; 5. Jacobus de Jonge; 6. Jan de Bruine; 7. C. W. J, Wolfensberger; 8. P. J. Deurloo. Tijdelijke wethouders In de woensdagavond gehouden spoedeisende vergadering van de ge meenteraad werden ter voorziening in de vacatures, ontstaan door de ziekte van burgemeester C. H. van de Linde en wethouder L. Bal tot tijdelijk wethouder benoemd de he ren M. J. van de Velde (P.v.d.A.) cn S. A. Jumelet (C.H.) Loco-burge meester W. van Gilst zal uiteraard als burgemeester optreden, zij het met een beperkte dagtaak. Het we kelijkse spreekuur, dat burgemeester Van dc Linde placht te houden, zal naar zaterdagmorgen van 10 tot 11 uur verschoven. SCHARENDIJkE- ELEEMEET De algemene ledenvergade ring van de sportvereniging die a.s. vrijdag zou worden gehouden is uitgesteld tot donderdag 31 maart a.s*. Zelfde agenda Personeel gevraagd: Een vakbekwame timmer man en een metselaar. M. J. Padmos en Zoon, Dreischor, tel. (01112) 444. Personeel aangebodon: Getrouwde vrouw zoekt voor de middagen kantoorwerk. Brieven onder no. 2392 bu reau van dit blad. Diversen: Volop snijbloemen en planten Planten de gehele week ver krijgbaar. Lage prijzen bij: J. Ravia, Schuttershofstraat 17, Zierikzee. Schoonmaaktijd. Laat nu uw oude keuken vervangen door een moderne keuken van Van Dijk Co. Vraagt prijs en folder Seheepstimmerdijk 2, Zierikzee, lel. 2378. Gasfornuizen, geysers, gas kachels, gereedschappen. J. den Haan, Baanstraat 3, tel. (01119) 216, Brouwershaven. Alles ftp het gebied van verf, behang en gereedschappen verkrijgb. bij J. Jfagesteijn, Noor'dgouwe, tel. (01112) 448. Koelkasten en diepvrieskis- ten. J. den Haan, Baanstr. 3, telef. (01119)216, Brouwers haven. Geer. palen, siergaas, „Motto'" puntdraad, vlechtwerk, glad de draad, rietmatten enz. uit voorraad leverbaar. C. Fasol, Renesse, W. van Sluijs en Zn. Haamstede, telefoon 437. Leest een boek uit onze bi bliotheek. Meer dan 1200 boe ken. Nieuwe boeken worden steeds bijgevoegd. Leesgeld: 25 cent. - L. C. Hoogerhuis, Renesse. Goed verzorgde huid door Cosmetica Dokter v. d. Hoog. Kapsalon Murk, t/o de Beurs, Zierikzee. Voor de grootste sortering behang: Mol, Nieuwe Boo gerdstraat, Zierikzee. Dins dagsmiddags gesloten'. Ook de nieuwste dessins plakplastic vindt u bij: Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zie rikzee. Dinsdagsmiddags ge sloten „Balarex", het 100 pet. af- wasbare behang, in ruime sortering aanwezig bij: Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zie rikzee. Dinsdagmiddags ge sloten! uw drukker voor huwelijkskaarteii en -circulaires DJAKARTA. 23-3. Door paniek aangegrepen Chinese zakenlieden zijn druk hun boeltje aan het pak ken nu 'het leger in Indonesië het heft in ihanden heeft genomen. Het ministerie -van buitenlandse zaken sohijnt eer. groot aantal aanvragen van Chinezen om uitreisvisa gekre gen te hebben. Dé Chinezen, ook In donesiërs van 'geboorte, probieren 'hun bezittingen voor elk aanneme lijk 'bod te verkopen om direct aan gereed geld te kunnen komen. Indi sche zakenlieden' behoren tot de op kopers. Onderwijl iheeft Peking naar ver luidt zijn meeste topdiplomaten uit Ingezonden mededeling kiezen VEIMCO Door de zó-open zó-dicht Venco- zakjes blijft de inhoud stof- en vocht- vrij, hóe vaak U ook presenteert I Er is volop keus in allerlei heerlijke drop soorten. En alles verpakt in die handige zakjes voor 50 cent. DROP Djakarta teruggeroepen om een rap port uit de eerste hand over de toe stand in Indonesië te krijgen. Zoals gemeier is de Ohinese ambassadeur reeds met een aantal medewerkers via Rangoon naar .Peking vertrok ken, naar het heet met verlof of voor overleg. H'et gerucht dat ook de Sowjet-ambassadeur zou zijn terug geroepen kon nog niet bevestigd worden. Tientallen Chinese deskun digen in Indonesië zijn al met hun werk opgehouden in afwachting van toestemming tot terugkeer naar hun land. De 'gouverneur van Groot-Djakar- ta 'heeft een beroep op de zakenlie den gedaan cm de prijzen van eerste levensbehoeften drastisch te verla gen. ZIERIKZEE Modernisering banketbakkerij De 'bekende zaak Capelle's brood- en 'baniketbokkcrij in het pand Ap pelmarkt 5, heeft een grondige res tauratie en modernisering onder gaan. Op onofficiële - maar feeste lijke - wijze werd de nieuwe zaak woensdagmiddag in gebruik geno men. Wij komen op deze ingrijpende verbouwing nog nader terug. Verbond voor Veilig Verkeer Aansluitend op het verslag van 'de gchcuden oindles van de afd. Ver bond voor Veilig Verkeer, zij mede gedeeld dat de prijzen voor de ge houden quiz. werden geschonken door de heren M. de Looze, P. M. van Geesbergon en W. I. den Boer en wasserij „De Zoom". a In de Poolse plaats Wrocxlaw, het vroegere Breslau. zijn dinsdag acht mensen gedood door 'het instorten van een in aanbouw zijnd gebouw van vier verdiepingen. KRACHT Ui EEN VOORNAME VORM Garage Tel. 473 - Ouwerkerk j Huwelijks- j j kaarten en I -circulaires j Wij drukken ze graag voor U j Drukkerij L 0 j Janncwckkcn 11 Zierikzee e

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 11