ziemksee öen bricL „Wanneer over geld gesproken wordt scheiden zich de geesten" „Boerenbruiloft": - geslaagd buurtfeest STREEKNIEUWS Verkiezingsvergadering P.v.d.A. lijstaanvoerder Van Poelje en staatsseeretaris Egas spraken Het „bruidspaar" van het Stenenbrugfeest: de heer en mevrouw Fennerna- Slagboom, fraai gecostumeerd. ZIERIKZEE, 19-3. „De meeste politieke partijen kunnen zich wei verenigen met ons verkiezingspro gramma, maar wanneer er over gelei wordt gesproken scheiden zich de geesten". Dit zei vrijdagavond de heer M. J. van Poelje, statenlid en lijstaanvoerder voor de Partij van de Arbeid, op een in het „Huis van Nas sau" belegde vergadering van het distrikt Sehouwen-Duiveiand. Hij constateerde, dat er met de deelname van de P.v.d.A. aan de re gering, een frisse wind is gaan waai en. „En het is bij uitstek de provin cie Zeeland die daarvan profiteert. Wanneer we ervan uitgaan, dat in het jaar 2000 ons land 20 miljoen in woners zal tellen, wanneer we ons realiseren, dat de weivaartstoename en daarmee de toename van de vrije tijd, in versneld tempo voortgaan, dan hebben wij als provincie Zee land nog grote taken te vervullen op het gebied van industrialisatie en recreatie. Laiten de bestuurders daar om blij zijn dat deze regering bereid is tot het beschikbaar stellen van geld voor het treffen van de noodza kelijke voorzieningen". Oosterscheldebrug Kritiek uitte de heer Van Poelje op het kabinet Marijnen, dat „aan veel zaken nooit is toegekomen". Als voorbeeld noemde hij de Ooster schei debrug, gebouwd op initiatief van de provincie. „Wanneer we zien dat de afgelo pen drie maanden, de sleehtsste maanden van het jaar, ruim 152.000 auto's van de brug gebruik hebben gemaakt, terwijl de veren over het gehele jaar 1965 ruim 140.000 auto's verwerkten, dan aarzelen we niet de Oosterscheldebrug een zeer belang rijke verbinding te noemen. Het is dan heus niet zo verschrikkelijk als aan het eind van het jaar de reke ning niet helemaal klopt". „Zo is het „Ronduit belachelijk" vond de heer Dat er tusschen deze beide ste den vanouds innige relaties hebben bestaan in de Middeleeuwen, is aan velen wel bekend. Minder bekend echter - voor den doorsnêe-burger - is 'het feit, dat beide steden, onder scheidenlijk op het eiland Schou wen en op het eilend Voorne gele gen, tot het Burggraafschap Zee land behoorden. De Heeren vanVoorne immers waren, van de vroege middeleeuwen af, erfelijk burggraaf van Zeeland en alhoewel de Heerlijkheid Voorne in groote mate een souvereine heer lijkheid vormde, toch werd die Heer lijkheid. tot Zeeland gerekend, en niet tot'Holland. Over het ontstaan van het Burg graaf sohap Zeeland is weinig be kend, maar het is wel zeker, dat het van oorsprong een Vlaamsche in stelling was. - Zoals door drs G. Taal onlangs in „ARCHIEF", uit gave van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen (1965), nog eens duidelijk is 'gemaakt. Drs. G. Taal zegt van den burg graaf van Zeeland: „De burggraaf was een machtig en hooggeplaatst man, wiens taak o.a. in de recht- spi*aak lag; 'hij was b.v. hoofd van het tot 1328 bestaande „jaargeding", hetgeen hem groote inkomsten ver schafte. Verder was het zijn taak om met den graaf, wanneer deze „binnen Bornesse" was gekomen, vierschaar te houden." - De Bornis- se (thans: Bernisse,) vormde van ouds, en ook nu nog, de grensschei ding tusschen Voorne en Putten; en wanneer de graaf over de Bornisse kwam, bevond hij zich niet langer in Holland maar in Zeeland. Tot de machtigste en invloedrijk ste Heeren van Voorne, burggraven van Zeeland, behoorden zonder twij fel Heer Henric van Voome, gehuwd met Mabelia van Cysoing (uit het Luxemburgsche); en aan dezen Ael- brecht van Voorne, burggraaf van Zeeland, droeg de bekende Jacob die Costere van Maerlant, de „vader der Dietschen dicht'ren al gader", z'n werk '„Merlijn" op. Er zijn nog een aantal oorkonden over, door den „burggraaf van Zee land te Zieriksee uitgevaardigd; o.a. in 1255 en in 1257, vermoedelijk tijdens een van zijn „zitdagen" al hier. Na het uitsterven van het Huis van Vcorne met Machteld van Voor ne, in 1371/1372, waren er geen erfe lijke burggraven meer, al bleef het „titulaire" ambt wel bestaan. Zoo doende was het ten tijde van Karei V nog twijfelachtig of Voorne bij Holland of tot Zeeland behoorde ge rekend te worden. Toen in september 1964 in Den Briel het feit herdacht werd, dat het juist een V2 eeuw was geleden dat in 1914 het Gast- en Proveniershuis aan het Oude- of Maerlantsehe Kerkhof feestelijk in gebruik werd genomen, werd er tevens aan herin nerd, dat dit Gast- en Proveniers huis de voortzetting was van West- Baarland (Zeeland beWesten-Schel- de), gestichte „Zuideindsche Gast huis" in Den Briel. Bij die gelegeheid heb ik er in de „Nieuwe Brielsche Courant" (van vrijdag 2 oktober 1964) aan herin nerd, dat de interessante, vermoede lijk 16c eeuwsche, gevelsteen uit dat „Zuideindsche Gasthuis" in 1914 werd ingemetseld in het voorportaal van het huidige Gast- en Prove niers-huis. - Op dien -gevelsteen leest men: „Anno MllC XClll by H. H. v. Kats gefondeert, Daer na in XII jaren II mael door de brant yeraseerl". Wat heeft dat met Zieriksee te ma ken, zal deze of gene misschien denken, of wellicht hardop zeggen! Van Poelje het van de zijde van de A.R. gemaakte verwijt, dat de P.v. d.A. zich onthoudt van een uitspraak over „Zo is het „Een ieder zal nu toch wel duide lijk zien dat wü als partij geen en kele invloed kunnen uitoefenen op een televisie-uitzending van één van de omroepen. De door de heer Rool- vink gemaakte opmerking, dat het weigeren van kommentaar op deze kwestie „politieke onduidelijkheid" is, vind ik oneerlijk". Onder politieke onduidelijkheid verstaat de P.v.cLA. het achterwege blijven van een uitspraak van K.V. P. en A.R. over het al of niet voort zetten van de huidige regeringscoa litie. „Wij menen dat de kiezer nu toch eindelijk wel eens mag weten waar hij aan toe is". De heer Van Poelje verweet de confessionele partijen „een tot de negentiende eeuw teruggaande struc tuur". Hij noemde het een raadsel hoe jonge kiezers zich hiertoe aan getrokken kunnen voelen. „Het ge tuigt nu niet bepaald van grote voortvarendheid om problemen van deze tijd te lijf "te gaan met een par tijstructuur van gisteren". Snel veranderende wereld De tweede spreker op deze avond, de heer C. Egas, staatssecretaris van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk,wees op de toename van de vrije tijd die de behoefte aan recre atiemogelijkheden sterk doet stij gen. „Zeeland komt te liggen in de uitstraling van de Randstad en er is een krachtig bestuur nodig om de ontwikkelingen in goede banen te leiden". Htf verzette zich tegen de mening dat het inflatiegevaar in steeds ster kere mate een bedreiging vormt voor de Nederlandse economie. „Het inkomen per hoofd van de bevolking bedraagt momenteel ge middeld f 4900,- per jaar. Daarvan Welnu: een dezer dagen vond ik een weinig of niet bekende oorkon de, een zgn. „vidimus", waarvan de innoudt wordt weergegeven in het „Oorkonden-Boek van Holland en Zeeiand", en een bevriende hand zond mij een foto-copie daarvan. Hieruit blijkt, dat de bovengenoem de Heer Henric van Cats in augus tus 1293 „prochypape", dus pastoor, te „Ziericzee" was, alwaar hij zijn stichtmg-„ad-pias-causas" liet vast leggen door een zgn. „vidimus"a'kte. Dat Heer Henric van Cats pastoor in Zieriksee is geweest heb ik tot nu tce nergens gelezen en in Den Briel is dit tot nu toe ook onbekend. Overigens is deze akte belangwek kend vanwege de namen die er in voorkomen van ettelijke dignitaris sen van het eiland Schouwen en van schepen van Den Briel. Hier volgt nu het stuk-in-kwes- tie: „Wy, har Pieter van Ziericzee, canonic tutrecht te sinte Martins ten dome, deken en provisor van Schouden, har Claas Willems-zoo- ne, prochypape van Elgerze, har Jan van Coudekerke, en har Ge- rart Davidsone, capeliaan van Zie riczee, maken condt en kennelijk al dengenen die dezen brief sel- len sien jof horen lesen, dat wy gesien hebben har Henricx brieve van Cats en prochypape van Zie riczee, bezegelt in aldus teenigen manieren: Heneman heer Gilliszoone, Hughe Tierinxzor.e, Gerart Zugerssone, Jacop har Coppert Hughenzone, Zi mon van Vlaardingen, Pieter Daus, Hendrik ver-Bade!ogenzone de bastart, Pieter die Corte, en Hug he die Koper, schepenen van den Briel, maken condt allen dengenen die dese letteren zien jof hooren lesen, dat har Henric van Cats, prochypape van Westbarlant, en voor de vrouwe van Vorae en ho- re kinder, en voor ons, mit vor- warde dat hy woude stichten een spitaal ten Briel, in d'eere onser vrouwe en sente Catryne en ter armen behoef, ende daar dn dage- lijkcx misse te spreken, op al zul- cke voorwarde dat hy vorzien zou de ende berechten metten schepe nen van den Briele, te synen lyve en der memorie te bate, ende.... vorzeide har Hendrike, ende den schepenen ende na zynen lyven dat goed 'geestelijc te blijven 'ter armen behoef ende te zange; waar dat zake dattet 'hem eenig hinder of wedelstoet quame mit vorzeide spitaal, zoe zoude mijn vrouwe jof hore kinder hem dat of doen, en de dede zij tniet, zoe ware dat goet der vorzeide 'har Henricx vry en de quite als tvoren was, haer toen •hie 't daartoe gaf. Dat dit gestade ende vast blyve, zoe hebben wy tbezeghelt met on zen zegelen en mit mene zegele des dorps van den Briele, want zy's begeren dat gestade en vast blyve. Deze letteren worden geschreven ende bezeghelt in die jar© ons Heeren doe men screef M. CC.LX- XX.III, in sente Bartelmeusdag- he." Uit de woorden: „dat wy gesien hebben „(in den aanhef) blijkt dui delijk, dat wij hier te doen hebben met een zgn. „vidimus" van het oor spronkelijk stichfcingscontract dat ten Briel werd verleden. De Vrouwe van Voorne, die zich mede garant stelde voor de richtige uitvoering van het contract, was niemand minder dan de schoone douairière van Voorne, Cathêrine de Durbuy. Zijnde Heer Aclbrecht van Voorne, burggraaf van Zeeland, reeds in december 1287 overleden. dr mr H. P. SCHAAP. Zieriks-ee, maart 1966. is tweederde reëel, de geldontwaar ding neemt eenderde voor zijn reke ning. Het valt met dat inflatiegevaar, vooral de laatste jaren, dus nogal mee. Dit is niet aan de laatste plaats te danken aan het kabinet Cals, waarin minister Den Uyl van eco nomische zaken zich intensief bezig houdt met het inflatieprobleem". Belastingverlaging De door het kabinet Marijnen voorgestelde belastingverlaging noemde de heer Egas een „conjunc tureel twijfelachtige zaak". Hij her innerde de aanwezigen eraan dat het kabinet Cals op vele gebieden een achterstand heeft in te halen. „Ondanks het feit dat het vorige kabinet de staatsuitgaven meer dan ooit opdreef, slaagde men er niet in de verkiezingsbeloften te realiseren. Met name op het gebied van de we genaanleg is men nooit met een con creet plan gekomen. Het was de P.v.d.A. die daarvoor in deze regering de grote stoot heeft gegeven". Als bewijs voor de nieuwe koers die er in Den Haag wordt gevolgd, noemde de staatssecretaris het huidi ge woningbeleid. Op de begroting voor dit jaar is ten behoeve van de woningbouw 350 miljoen extra ge reserveerd. Voor krotopruiming werd 17 miljoen uitgetrokken, ter subsidiëring van het doorstromings- beleid in de gemeenten 10 miljoen. Minister Vondeling werkt momen teel aan een wetsontwerp dat de grondprijzen (die de woningbouw vaak onnodig belemmeren) nader re gelt. De gemeenten zal het recht van voorkoop worden gegeven, ter beperking van de speculatie zullen er een wijziging in de onteigenings wet en speculatiewinstbelasting wor den ingevoerd. Duidelijke uitspraak Ook de heer Egas drong bij K.V. P. en A.R. aan op een duidelijke uit spraak inzake het voortzetten van de regeringscoalitie. „Als bij de ver kiezingen in '67 de V.V.D. wint en in het kabinet wordt opgenomen, zal de lust tot uitvoering van het nu be gonnen programma geleidelijk aan afnemen. Er onstaat dan een situa tie als in de kabinetten De Quay en Marijnen .In het belang van de kie zers is het daarom dringend gewenst dat er nu uitspi-aak wordt gedaan over het al dan niet voortzetten van de samenwerking". Nadat bij de rondvraag aandacht was besteed aan uiteenlopende pro blemen als propaganda in deze tijd („Televisie en huisbezoek openen nieuwe mogelijkheden", vond de heer Van Poelje) en geboorterege ling („Hiervoor hebben wij altijd een open oog gehad, in tegenstelling tot de confessionele partijen".) sloot de vice-voorzitter de heer J. W. van den Bos (die de taak van de voor zitter de heer J, Pomper waarnam) de vergadering. ZIERIKZEE Dr. Max Eeuwe voor Nutsdepartement Op dinsdag 22 maart a.s. wordt in •de fo3rer van de Ccncerfzaal, onder auspiciën van het Nutsdepartement, een lezing 'gehouden door dr. Max Euwe, over het onderwerp: „Auto matisering". De huwelijksfilm Mogelijk door het feit dat niet ieder voldoende op de 'hoogte was, heeft de vertoning van de film van het huwelijk dor kroonprinses in de Concertzaal nog niet de aandacht getrokken, die redelijkerwijs mag worden verwacht. Wij vestigen er daarom de aan dacht op dat heden (maandag) en morgen (dinsdag)-avond deze film opnieuw wordt vertoond. Op beide avonden vinden twee voorstellingen plaats. De filmvoorstelling duurt een uur en behelst: het filmverslag van het bezoek van prinses Beatrix aan India, de verloving, de vakantie in Gstaad (Zwitserland), de aanteke ning van 'het huwelijk te Ba arm. en tenslotte de (huwelijksvoltrekking te Amsterdam. Gaarne wekken wij het publiek op deze fraaie films te gaan zien. Afd. Chr. Plaffelandsvrouwbond Op woensdag 23 maart a.s. wordt in het Ned. Herv. verenigingsgebouw een vergadering gehouden van de af deling Schouwen-Duiveland van de Chr. Plattelandsvrouwenbond. Op deze vergadering wordt, onder lei ding van de bondspresidente mej. J: van Leeuwen, een discussieprogram ma behandeld over de êehuwde, werkende vrouw. Groslijst K.V.P. Voor de gemeenteraadsverkiezing is voor de K.V.P. te Zierikzee de volgende kandidatenlijst ingediend: 1. J. G. L. Simmers; 2. B. Leijdek ker; 3. J. Koevoets; 4. J. van Velt- hoven; 5. P. Zomèrs; 6. G. den Dek ker; 7. J. Volkeri. BURGH V.V.V. Burgh-Haamstcde vergadert Maandagavond (heden) vergadert de V.V.V. Burgh-Haamstede in ho tel Bakker te Burgh. Diverse jaar verslagen, verslag over 'de rekening 1965 en de begroting 1966 zullen de aanwezigen worden aangeboden. Een nieuw.bestuurslid zal dc plaats inne men van dc heer L. C. v. d. Velde cn na de pauze zal de aandacht worden gevraagd voor de verdere bijzonder heden over dc strcck-V.V.V. Gezien dc belangrijkheid van deze vergade ring mag op een goede opkomst ge rekend worden. Prikkeldraad vervangen door glad draad Op de plaats waar vroeger het trottoir in de Noordstraat lag. is nu een prachtig aangelegd parkje vol met azalea's, narcissen en andere bloemen. Om een en ander te be schermen zette de Dienst Gemeente werken dit werkstuk af met prik keldraad. Naast de Noordstraat ligt het parkeerterrein en bezoekers van de aan de straat gelegen winkels en hotel staken voorheen zender meer over. Het schijnt dat in de avond uien iemand deze oversteek wilde maken doch daarbij is hij in het prikkeldraad blijven hangen. De an dere dag reeds werd het prikkel draad vervangen door een gladde draad, mede lot groet genoegen der omwonenden. We menen dat er er gens in de wet staat dat het plaatsen van prikkeldraad langs de openbare weg verboden is. SCHAJRENDIJKE Nieuwe Chr. Kleuterschool Op dinsdag 29 maart a.s. zal de nieuwe Chr. Kleuterschool officieel werden geopend door de inspektri- ce van het kleuteronderwijs, mej. M. J. dc Jonge. BROUWERSHAVEN Jaarvergadering sportvereniging De Alg. Sportvereniging Brou wershaven, welke a.s dinsdagavond haar voorjaarsvergadering houdt in hotel Ringelbcrg, heeft op de agenda naast ons de verkiezingen der 11-tal en 12-tal commissies oen punt con tributieverhoging staan. NIEUWERKERK Ouderavond Chr. School In het schoolgebouw van de School met de Bijbel, werd vrijdag de jaar lijkse ouderavond gehouden. Na ge meenschappelijk zingen van Ps. 89 vs. 7 en bijbellezing, werd deze ouderavond, bij ontstentenis van de voorzitter, geopend door dc vice- voerzitter de heer M. van Dijlte. Hierna werden enkele lessen, met behulp van de bandrecorder, ten ge hore gebracht. De onderwerpen „Re kenen" en „Lezen'' werden respec tievelijk ingeleid door de leerkrach ten mevr'. T. de Reus-Hannewijk en W. Jumclet. Het hoofd der school, de iheer N. Slingerland, vertoonde hier na een film van het huwelijk van de kroonprinses. Na beëindiging van de avend met psalmgezang, was er Voor de ouders gelegenheid het werk van de jeugd te bezichtigen en over de prestaties der leerlingen met de on derwijzers van gedachten te wisselen OOSTERLAND Ledenvergadering Groene Kruis Op donderdag 24 maart zal in de Ccnferentie'kamer de ledenvergade ring worden 'gehouden van de afd. Oester land var» het Groene Kruis. Op deze avend zal de plaatselijke arts, dokter H. Speelman, een cau serie 'houden over ontstaan en be strijding van 'kanker, met een film erbij, getiteld: „Eén van de velen". Er kunnen mondelinge en schrifte lijke vragen werden ingediend. Dit gaat uit van de Zeeuwsche Stichting voer Kankerbestrijding. Het toestuur hoopt op grote 'belangstelling op deze avcr,d. Oudste inwoonster overleden In de ouderdom van 93 jaar en 6 maanden overleed 'hier ter plaatse de oudste inwoonster van Oosterland, mevr. Maatje de Vin, geboren Meer man. Slechts korte tijd gehuwd ge weest, 'leefde zij vele jaren eerst bij haar ouders in en daarna samen met 'haar cngehuw.de broer in de Lage Maireweg. BRUINISSE Pacht mosselpercelen Van een aantal mosselpercelen in Zeeland,.in pacht gegéven door het Bestuur der Visserijen cp de-Zeeuw se stromen, is dit jaar de pacht ge- indigd. De tegenwoordige pachters kunnen deze percelen opnieuw in- pachten, maar het blijkt nu dat de pachtprijzen drastisch zijn verhoogd en wel met bijna 100 pet. De percelen Oostersohelde ooste lijk deel, Hammen, Zand kreek en Grevelin'gen kunnen gepacht worden voer 3 jaar ingaande 1 april 1966, die in de Eendracht en Mosselkreek slechts voor 1 jaar. HAAMSTEDE, 18-3. Slechts een gering aantal bezoekers, hoofdzake lijk ouders cn familieleden van de jeugdige koorleden, hebben vrijdag avond in hotel Bom genoten van een prachtige uitvoering van het kinder koor Westelijk Schouwen. De belang stelling in Haamstede wordt elk jaar minder, doch de tweede uitvoering in Burgh mocht zich tot vorig jaar toe altijd in een grote toeloop ver heugen, zodat de opvoering van a.s. vrijdagavond in hotel „Het wapen van Burgh" weer wel een volle zaal zal opleveren. In zijn welkomstwoord speet het de voorzitter, de heer H. P. Verton te moeten constateren dat er meer kinderen op het toneel stonden dan mensen in. de zaal zaten. Een bijzon der welkom riep hij toe aan mevr. Röell, die al jaren met het koor mee leeft cn tot het onderwijzend perso neel van de Prinses Beatrixschool, waarin altijd gerepeteerd wordt. Het koor heeft nu 4 jongensleden wat een grote vooruitgang betekent. De kas werd in orde bevonden dooi de dames Braam-Oole en Den En- gelsman-v. d. Hoek. Speciaal richtte de voorzitter zich tot de directeur, dc heer M. Hogcnstein die tesamen met. mevr. Vos-Simons het koor weer een jaar deden voortbestaan. Vooral in de laatste weken werd veel van hen gevraagd om de moeilijke operette cn de 7 zangnummers in to studeren. ZIERIKZEE, 21-3. Hotel „Con cordia" vormde zaterdagavond het centrum van een uitbundige en ori ginele feestvreugde in de vorm van een „echte" boerenbruiloft. Het feest speelde zich af rond een bijzonder mooi uitgedost bruidspaar, de vele gasten en feestgangers waren even eens in fraaie costumes gestoken. Toch waren het allemaal „stadsmen sen" die dit uitbundige „boeren"- feest vierden: buurtgenoten van de buurtvereniging „De Stenen Brug", die op deze wfjze hun jaarlijkse feestavond plaatsten in het teken van het huwelijk van prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg. De maaltijd werd ingeleid met een openingswoord door de voorzitter van deze actieve buurtvereniging, de heer P. Vei-hage, die er op wees dat kosten nog moeite waren gespaard om -de avond tot een succes te ma ken. De maaltijd verliep bijzonder gezellig en werd afgewisseld met een dansje, voordrachten, zang en muziek. Behalve de moderne dansen „voor allen" werd een aantal volks dansen uitgevoerd door een groepje dames, uiteraard allen gecostumeerd, onder leiding van mevrouw de Regt- de Rijke. Deze dames hadden zich ook bekwaamd in het zingen van enige oud-Hollandse en boerenliede- r-en, die uitstekend werden vertolkt. Er werden verder voordrachten uiit- gevcerd, zoals dat past op een brui- lcftstfeest en het gezamenlijke maal werd dan ook een opgewekte gebeur tenis. Zo oogstten de heren Quant en Bergmans en mej. Murk met hun bijdragen veel succes. De jongeren uit de buurt leverden eveneens hun aandeel aan het feest en hadden heel wat werk verzet om met een leuke aankleding van het toneel, zang en dans voor de dag te Hij dankte hen hiervoor hartelijk. De meisjes en jongens zongen daarop hun zangnummers waarvan „Het Kerkklokje" en het zo bekende „Whispering hope" uitblinkerljes waren. Niet te vergeten de populaire nummers „Vinkenwals" en „Orgel lied", beiden met drumbegeleiding van de heer G. Krijger. „Gcudsprookjcs tovcrlicd" Jenneke Simmers gaf daarop een kort overzicht van de operette „Goudsprookjes toveriied". Zo als gewoonlijk is het een groot succes geworden wat de leiding en kinde ren grote voldoening deed. Het was een heel moeilijke operette met voel ingewikkelde passages, doch allen, groot en klein deden het uitstekend. Willy Boot vertolkte Ben Azaf, een jonge goudsmid, Jenneke Simmers was Mirza, zijn zuster. Els Braam vertolkte de rol van E. Sisis oudste der 9 koningsdochters, Marian Ho gcnstein was Goudsprookje, Carla Glerum zong de rol van Achivis, op- perwachter Van het slot, Tony Lan- degent was Joessoof een boze tove naar en Bachoer zijn vertrouwde was Anja van Dongen. Verder waren cr bloemenfeetjcs. vuurduiveltjes, wachters, vuurprics- ters, zeerovers, burenvolk en Turken. De aankleding was weer tot in dc fi- .ncsses verzorgd cn de dames uit het bestuur hebben hier weer handen vol Werk mee gehad. Een ander décor komen. Ook dit onderdeel van het programma viel zeer in de smaaje. Na afloop van het min of meer offi ciële gedeelte, afgesloten met een uitvoerig dankwoord door de voor zitter tot allen die hadden meege werkt, werd nog lang gedanst, waar bij de muziek van de heren Joh. van Beveren (acc.) en J. Jongschaap (pia no) werd afgewisseld met band en plaat Uiteraard deden vooral de po lonaises het op dit gecostumeerde boeren bruilofstfeest bijzonder goed. De bruiloftsgasten worden toege sproken. aanpassend aah de operette deed het uitstekend en met dit alles kan het koor weer op een prachtige avond terug zien. Vrijdagavond dus een re prise in Burgh en zaterdagmiddag, eveneens in Burgh de opvoering voor alle bejaarden uit Westerschouwen. Autobus met boeren in Vietnam op een mijn SAIGON, 18-3. In de omgeving van Toey Hoa, de hoofdstad van dc Zuid- vietnamese provincie Phoe Yen, is vrijdag een autobus op een mijn van de Vietcong gelopen. Vijftien Zuid- vietnamese boeren kwamen hierbij om en vier werden gewond. SCHONEBEEK. In Schonebeek is zaterdagmiddag de kunstharsfabriek Scado-Archer-Danicls N.V. uitge brand. Het kantoorgebouw kon wor den behouden. De schade wordt aan zienlijk genoemd. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM. 21-3. Aangevoerd 1294 slachtrunderen. Prijzen per kg: extra kwaliteit f 4.35-4,70. Ie f 4,00-4,25, 2c f 3,55- 3.80. 3e f 3.35-3,50; stieren f 3,95- 4.40; worstkoeien f 3.20-3,40. Aanvoer: groter; handel kalm; prijzen: niet hoger, afloop flauw. Vele gasten feliciteerden het jonge paar Weinig belangstelling voor operette Kinderkoor Westelijk Schouwen 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2