„DE JACHT IS ALTIJD OPEN" Troosteloos vooruitzicht in Vietnam Ren nies© Vraag de nieuwe, kleurrijke "aankleedfolder" van Delana Vergadering Z.L.M.- afdeling Noordwelle f Oile voor Rhodesië Ingezonden mededeling HOOFDSCHOTEL? VLEES! BLIK DOOR HET WERELÓ Twaalf jaar geleden liep het Viet namese Nationale Bevrijding*front In Dien Bien Phoe de Franse bezet ting onder de voet. Het was het eind van het Franse bewind, de geboorte van Noord, en Zuid-Vielnamt maar niet het besluit van de strijd. Een Dien Bien Phoe lijkt thans niet meer mogelijk, daarvoor is de Amerikaanse strijdmacht te groot Hadden de Fransen in totaal tien helikopters, de Amerikanen werken er met zestienhonderd. De Fransen hadden in totaal honderdvijftig vliegtuigen, jagers, bommenwerpers en transporttoestellen bijeengeteld. De U.S.A.F, voert per maand gemid deld tegen de tweeduizend gevechts-r vluchten uit. Dat kost enorm veel. Per maand stookt de Amerikaan se armee in Vietnam voor onge- veei achthonderd miljoen gulden aan munitie op. Maar het heeft resulta ten. De Vietkong krijgt weinig kans meer zijn eenheden af en toe tot rust te laten komen. Zodra ze een kamp betrekken, volgt haast een bombar dement. Dit gebrek aan rust weer spiegelt zich ook in het moreel van de rebellen. Een paar jaar terug was een overlopende Vietkongstrijder een zeldzaamheid, nu zijn er een tachtig per dag. Murw En het wordt de regeringstroepen en hun Amerikaanse bondgenoot ook gemakkelijker gemaakt door betere inlichtingen over het doen en laten van de Vietkong, zodat de acties meer resultaat hebben. Dat dankt Saigon eveneens aan de geweldige, murwmakende acties. Tot dusver poogde de Vietkong steeds de bevol king in zijn gebied te vriend te hou den: de belasting was redelijk en ar werd slechts tot vrijwillige dienst neming opgeroepen. Nu is er ge dwongen dienstneming en de heffin gen aan geld en voedsel gaan diep in het vlees der bevolking snijden. De Vietkong heeft niet meer de tijd en de fut om volgens het boekje te wer- hen. Nlaar hoe tevreden de Amerikanen zn Saigon hierover ook mogen zijn, het betekent niet dat de Vietkong ouerujonnen is of zelfs maar o-uer- wonnen kan worden. Het is alleen maar een bewijs dat die rebellen niet kunnen winnen. Maar ze kunnen bijvoorbeeld terugvallen op de oude tactiek van de kleine guerilla, met losse groepjes die op eigen houtje werken. Een bom hier, een hinder laag daar bezorgt veel last en de verwekkers van de terreur zijn haast niei op te sporen. Veerkracht nodig Die last is dan nog altijd groot ge noeg om het de regeerders in Saigo-n onmogelijk te maken hun grote plan tc realiseren, het winnen van de harten der bevolking. Pas als de be woners der dorpen en stadjes de overtuiging krijgen dat dat wettige bew'nd rust geeft en daarom waard is om verdedigd te worden tegen el ke rebellie, ontstaat de innerlijke veerkracht die nodig is om de Viet kong alle kans te ontnemen aanhang De uitvoering van dit programma, gekoppeld aan maatregelen om de welvaart te verhogen nog een re- lukken, wat verre van zeker is. Lukt het niet dan heeft de Vietkong alleen maar geduld te oefenen tol ze de overhand krijgt. Dit is een nuchtere analyse van üc toestand in Vietnam, die daar rondkijkende Amerikanen hebben opgedaan. Weinig bemoedigend voor htn. Maar nog minder bemoedigend is zelfs de mogelijkheid dat het tQt een vredesconferentie komt. Ia de regering De enige gedisciplineerde politieke organisatie is de Vietkong-beweging en het zal dan onvermijdelijk zijn dat die ook in het landsbestuur de lakens gaat uitdelen, want er is niets dat zich als politieke organisatie met l aar kan meten. Natuurlijk is er u>el hei leger, maar als dat zonder Viet kong regeert zijn we weer terug bij de situatie van nu: vechten. Voorlopig is het vooruitzicht dus onafzienbaar: doorgaan met de strijd ZOuis die nu gevoerd wordt. Presi dent Johnson heeft plechtig verze kerd dat hij zeker niet van zins is c'-ngen te doen die China er toe zou den brengen zich in de strijd te men gen. Men mag hem ongetwijfeld op zijn woord geloven, al was het maar omdat een dergelijke strijd nog nun- tier vooruitzichten zou bieden. Het griezelige is echter dat oorlo- toen hij diep in Noord-Koretj. opruk- gen zich niet steeds ontwikkelen volgens de ideeën van de strijdende partijen; wat Johnson niet wil kan zeker dat Cina niet zou ingrijpen zijns ondanks toch gebeuren. Ten slotte wist generaal McArlhur ook moet wel veel tijd kosten en al die tijd zouden dan toch de Amerikanen in actie moeten bl\jven om de iVet- kong op een afstand te houden, alles onder het voorbehoud dat dit zou den om de Vietkong af te wijzen - te. Vandaar dat president Truman toestemming gaf. Maar opeen.; waren de Chinese soldaten er toch SPORT VOETBAL Nationaal team van Israël naar Nederland DEN HAAG, 14-3. Het nationale elftal van Israël, vorig jaar januari in Tel Aviv tegenstander van het oranje team in een omtrrioeting die door een wolkbreuk werd beheerst, komt in het najaar naar Nederland. Woensdag 19 oktober zullen de Is raëli's in een nog nader aan te wij zen plaats uitkomen (tegen een Ne derlandse bondsploeg. KERKNIEUWS Oud Ger. Kerk BRUINISSE. Woensdag 16 maart a.s. (7 uur): de heer G. Willemstein, Barendreoht. Sclieepvaartberichten Esso Rotterdam (t.), 11-3 thv. Bone naar Rast an ara. Gaasterland, 14-3 te Amsterdam. Goeree, 12-3 van Kaapstad naar Londen. Ingezonden mededeling Pullover van wol met nylon. Maten 116-152 v.a. f. 9,95. 1_ Bijpassend wollen broekje. Maten 104-134 v.a. f. 9,95. Bij uw winkelier. Dan kunt u meteen die vele prachtige modellen bewonderen uit Delana's nieuwe collectie gebreide kleuter- en kinderkleding! Ir. Prins sprak over „Aktuele landbouwproblemen" j I NOORDWELLE. 14-3. Op de vo rige week alhier in zaal Lokker-v. d. Zande gehouden vergadering van de landbouwvereniging „Ons Voor deel" sprak de voorzitter van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij, ir. Prins, voor talrijke aanwezigen. De vergadering stond onder leiding van de voorzitter, de heer M. J. Steur, die zijn vreugde uitsprak over het persconiyk contact tussen de Z.- L.M.-voorzitter en de landbouwers in de afdeling. In zijnopeningswoord herdacht de heer Steur^ de heren P. M. Primus en D. Kooman, die de afdeling kwa men te ontvallen. Staande werd een minuut stilte in acht genomen. Uit het financieel overzicht bleek een klein nadelig slot. Uit het uitge- „Fliise/ï" uit het buitenland DAR ES SALAAM. Zapu,, een Rhcdesische nationalistische 'organi saties, heeft beweerd dat in ver scheidene delen van Rhodesië bloe dige guerrillagevechten zijn gele verd. SAIGON. Een Amerikaanse dele gatie van 21 man onder leiding van de minister van volksgezondheid, onderwijs en maatschappelijke zorg, Garcner, is in Saigon aangekomen. BUENOS AIRES. Als gevolg van de reeds twee weken durende sta king bij de Argentijnse P.T.T. lig gen meer dan twee miljoen brieven en 50.000 telegrammen op verzen ding te wachten. Ook de telefoon dienst wordt door de staking getrof fen, evenals het luchttransport. Op het vliegveld van Buenos Aires heb ben zich incidenten voorgedaan. TECKLENBURG. De daders van vernielingen op de Joodse begraaf plaats van de Westduitse plaats Tecklenbung zijn aangehouden. Het zijn een 15-jarige en een 12-jarige jongen, die zeiden uit baldadigheid Ie hebben gehandeld. V/ASHINGTON. Het Amerikaan se departement van defensie deelt mee dat er van 1 tot 7 maart in Zuid-Vietnam 156 Amerikanen zijn gesneuveld en 454 gewond zijn ge raakt. In de twee weken daarvoor sneuvelden er 227. De verliezen se dert begin 1961 worden als 2.491 do den opgegeven en 12.028 gewonden. WINNIPEG. De politie he'eft elf van de twaalf goudstaven ter waar de van 1,4 miljoen gulden terugge vonden die 1 maart op het vliegveld van Winnipeg zijn ontvreemd. Zij lagen achter een huis in de sneeuw begraven. Een man is aangehouden. TAIPEH. Het noorden van Formo sa is door een zware aardbeving ge troffen, die vooral in de stad Ilan ernstige schade 'heeft aangericht. Er werd een aantal huizen vernield en twaalf mensen zouden verwondin gen hebben opgelopen. te winnen. BONN. De Westduitse luchtmacht heeft weer een „Starfighter" verlo ren. De sinds donderdag vermiste straaljager werd bij Hermeskeil in ne buurt van Trier gevonden. De pi loot is bij -het ongeluk omgekomen. Daarmee is het aantal sinds 1 janu ari 1965 verongelukte Westduitse ..sStarfighters" gekomen op eenen dertig. Zeventien piloten vonden de de od. SAIGON. In Zuid-Vietnam zijn twee bijeenkomsten gehouden waar in gepleit werd voor de terugkeer van generaal Ngoejen Sjanh Thi, die dezer dagen van zijn functie van militaii bevelhebber van het eerste militaire gewest werd onfneven. PADUA. In de Noorditaldaanse stad Padua heeft een 64-jarige nachtwaker een 46-jarige collega doodgeschoten, omdat deze hem treiterde naar aanleiding van het feit dat 'hij afkomstig was uit een afgelegen gebied in Zuiditalie. De oude nachtwaker schoot de ander neer, toen deze het liedje „Torna al tuo pa'isello" („ga terug naar je dorp") floot. WEST-BERLIJN. De R.K. primaat van Polen, kardinaal Wyszynski, heeft een uitnodiging van de Oosf- duitse bisschoppen aanvaard om vertegenwoordigers te zenden naar de viering van het duizendjarig 'be staan van het bisdom Meissen in 1968. SAIGON. In Vietnam is een tien de Amerikaanse luchtmachtbasis inv gebruik genomen. Jachtbommenwer pers met straalaandrijving stegen op van de drie kilometer lange rolbaan te Phan Rang, 250 km ten noord oosten van Saigon. HUE. In de Zuidvietnamese uni versiteitsstad Hué hebben duizen den mensen, onder wie studenten gen gehouden voor o.m. politieke eenheid en een gekozen burgerlijke regering in Zuid-Vietnam. CALCUTTA. Eenheden van het Ir.clische leger hebben de stad Loen- gieh, het tweede bestuurscentrum van het gebied der Mizo-stam, bezet, zonder op verzet van de rebellen te stuiten. VATICAANSTAD. De geldinzame ling die het Vaticaanse blad „Osser- vatove Romano" ten bate van de slachtoffers van het voedselgebrek in de wereld had georganiseerd, heeft 3,3 miljard lire (bijna 20 mil joen gulden) opgebracht. bre'de jaaroverzicht van de secre taris-penningmeester, de heer W. H. Bakker bleek opnieuw een stijging van omzet en afname van vele pro- dukten.bij de C.A.V. te Zierikzee. De vereniging telt thans 69 leden. Bij de -besprekingen omtrent afname van produkten bleek dat sommige zaai granen en ook pootaardappelen in afname waren gedaald. Verschillen de leden beaamden dat de prijzen bij particuliere handelaren soms be langrijk lager liggen dan bij de C.A. V. Het bestuur zal hierover contact opnemen met de C.A.V. De voorzitter bracht dank "aan de heer Bakker voor het vele verrichte werk. Ir. Prins sprak vervolgens over „aktuele landbouwproblemen" en in 't bijzonder ook over de E.E. G Spreker benadrukte dat het on mogelijk is om het landbouwpro bleem van deze tijd, met alles wat er aan vast zit als prijzen, kostprij zen. loonkosten, garantieprijzen, sub sidies e.d., in ons eigen kleine landje of streek op te lossen. Vergelijk bijv. de wereldmarkt met de huidige prij zen en zie het zo in E.E.G.-verband. Stem laten horen „Willen wij onze stem, waar dan ook, laten horen, dan zal het gemo tiveerd en vooral georganiseerd moe ten zijn", aldus de Z.L.M.-voorzitter, die gedurende ruim een uur een boeiende toelichting gaf op de hui dige vraagstukken. Van de gelegen heid tot het stellen van. vragen werd dankbaar gebruik gemaakt. De heer B. Kloosterman ging uitvoerig in op de bestaande problemen van ver bouw van diverse produkten, gezien in wereldverband. Er is al eens be weerd dat Nederland de groentetuin van Europa zal worden maar dan zal toch tijdig voorlichting en onderwijs noodzakelijk zijn. Uitvoerig werd. van gedachten 'gewisseld. Ir. Prins zei het zeer op prijs te stellen te we ten wat er onder de leden leeft. Al len genoten vervolgens van de kleu renfilm. Z.L.M.-journaal 1965, ver toond door de heer Sinke. Na afloop dankte de heer Steur ir. Prins voor zijn uitvoerig betoog ep de heer Sin ke voor het vertonen van de film. Liberiaans geschenk voor prinselijk bruidspaar DEN HAAG, 12-3. Het prinselijk bruidspaar heeft van de president van Liberia een geschenk in ivoor gekregen. Het is een uit ivoor ge sneden groep olifanten, leeuwen en een nijlpaard. De groep draagt een inscriptie met de namen van het Li beriaanse presidentiële echtpaar en de namen van prinses Beatrix en prins Claus. Namens de Liberiaanse president is het geschenk door de ambassadeur van Liberia, de heer Joseph Graham, overhandigd' op het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag. Ingezonden mededeling Schouwen-Uuivelundse Sports piemel Bruse Boys zorgden voor verrassing tegen Koudekerke Mevo kreeg het zwaar tegen Middelburg Duivelaud snoepte Col{jns- plaat een puntje af Z.C.S. stevig in het zadel Zierikz«*e A I tegen Vlissingen A 1 (junioren) De microcompetitie van de S.D.K.B. 7ATERDAGCOMPETIT1F.. In de le klas zorgden de Bruse Boys voor een daverende verrassing door te te Koudekerke VCK met niet minder dan 6-1 te kloppen. Door deze zege kunnen de Boys het verdere ver loop met x>ertrouwen tegemoet zien daar het gevaar voor degradatie nu wel geheel is verdwenen. Voor ME VO was de opgaaf, met een door vier invallers gehavend elftal, te zwaar (4-1). Opmerkelijk pi deze wedstrijd was het dat toen MEVO met de wind in de rug een veldoverwicht had Middelburg de doelpunten scoorde. Wtmeldinge dat vorige week zijn eerste nederlaag kreeg te inkasseren bleek deze slag nog niet geheel te hebben verwerkt. Nu zag Kapelle kans om de leiders in eigen omge ving met 3-1 te verslaan ivaardoor zo langzamerhand de spanning aan de kop van de ranglijst begint terug te keren, Wissenkerke verloor ook weer één puntje, nu thuis tegen Be ren, terwijl Spui haar opmars voort zette door Zaamslag voor eigen pu bliek de inzet afhandig te maken (1-2). Kloetinge moest nog een zware krachtsinspanning leveren om rode lantaarndrager Nieuxvdorp de baas te blijven (0-1). SKNWK 13 10 0 3 78-22 20 Buryh 111 12 9 0 3 58-24 18 Br.haven II 13 4 4 5 28-39 12 MEVO 11 14 5 1 8 47-50 U SKNWK 11 12 3 2 7 27-55 8 Bruse Boys III 12 2 3 7 31-61 7 MEVO III 13 1 3 9 18-74 3 2 pnt. Lm. Buryh IV 13 0 2 11 18-56 2 Wemeldinge 14 11 1 2 51-23 23 Spui 15 8 3 4 41-28 19 Middelburg 13 8 2 3 41-23 18 Wissenkerke 14 6 5 3 37-33 17 Kapelle 13 6 4 3 34-26 16 MEVO 13 7 2 4 26-29 16 Kloetinge 14 6 1 7 36-33 13 Bruse Boys 13 5 2 6 32-33 12 Zaamslag 14 5 0 9 37-49 10 Beren 15 4 2 9 33-49 10 VCK 13 3 1 9 27-46 7 Nieuwdorp 13 1 1 11 18-41 3 In de 2e klas A leverde Duivelaud goed werk door Colijnsplaatse Boys in eigen omgeving één puntje (2-2) af te snoepen. Brouwershaven heeft haar huid bij Bevelanders zo duur mogelijk verkocht. De Brouwenaren konden uiteindelijk hierbij toch niet voorkomen dat zij met 4-3 aan het kortste eind trokken. De positie van Bevelanders werd hierdoor bijzon der rooskleurig daar 's Heer Hen drikskinderen -weinig plezier beleef de van het bezoek aan Serooskerke (4-0). Oostkapelle wisselde van plaat s met Colijnsplaatse Boys „daar het kans zag met 2-0 van Meeuwen II te winnen'. 's H. Hendriksk. Bevelanders Serooskerke Veere Br.haven Oostkapelle Colijnspl. Boys Duivelaud Meeuwen II WIK AKF 13 8 11 8 12 8 10 5 13 6 11 5 11 5 12 4 12 4 11 3 12 0 3 59-27 18 2 47-29 17 3 40-23 17 2 20-14 13 6 37-35 13 4 25-24 12 5 26-22 11 6 33-40 10 7 31-40 9 6 30-41 0 12 9-63 0 BrordenH helpen direkt! In de 3e klas A bleef ZSC stevig in h.et zadel door te Scharendijke het bezoekende Brouwershaven II geen kans te geven (4-0). Bruse Boys 11 won met 9-1 van Bruse Boys UI, SKNWK gaf haar eigen reserves geen kans (7-1), terwijl Burgh III met 8-1 de baas bleef over Burgh IV. Ten slotte klopte MEVO II haar eigen derde elftal met 7-1. ZSC 13 12 0 1 59- 8 24 Bruse Boys II 13 9 3 1 51-26 21 JUNIOREN. In groep A I bleek de opgaaf voor Zierikzee A I tegen dp toekomstige kampioen Vlissingen A I te zwaar. In de Scheldestad ver loor Zierikzee A I met 6-1. In groep A V kwam Zierikzee A 11 weer keu rig voor de dag. Nadat vorige xveek met 3-l% van Colijnsplaatse Boys A 1 werd gewonnen werden nu beide puntjes mee naar huis gebracht van het bezoek aan Volharding '32 A l (1-2). Burgh A 1 toonde zich met 2-1 de sterkste in de ontmoeting tegen Colijnsplaatse Boys A I. In groep B X hieia Zierikzee B 1 zich uitstekend slaande legen Duivelaud B 1 (2-2). Zierikzee B 11 won ie Oxnucrkerk met 3-1 van SVOWK B 1, terwijl Dreischor B 1 te Nieuwerkerk met 3-1 aan het langste eind trok tegen SKNWK B I. MEVO B I zorgde nog voor een verrassing door Bruse Boys in eigen huis één puntje te ontfut selen (1-1). KORFBAL. In de microcompetitie van de SDKB werd in de afgelopen week alleen in de afdeling C ge speeld. NOAD kwam hierbij uitste kend voor de dag door uit de drie door haar gespeelde wedstrijden vijf puntjes te bemachtigen. De eerste wedstrijd van de blauw-witten tegen de reserves van WIK eindigde ineen 1-0 overwinning waarna tegen SK NWK 11 met 4-4 gelijk werd ge speeld. De derde wedstrijd tegen SDO ivist NOAD na een spannende sfrija in een 5-4 overwinning om te zetten. WIK III speelde tegen SDO met 2-2 gelijk maar van SKNWK II werd met 5-3 verloren. BEIRA, 14-3. De Griekse tanfleboot „Santa Alicia" van 13.841 ton iis de 'haven van Beira in Mozambique, het Portugese gebiedsdeel aan de Afri kaanse oostkust, binnengelopen met een lading olie voor Rhbdesiëa Zo dra het schip was afgemeerd, begon men olie te pompen in de leiding die loopt naar de Rhodesische raffi naderij te Oemtali. V oedseltransporten naar India ROTTERDAM, 14-3. Het Indiase schip „Jaljawahar" is uit Rotterdam naar Bombay vertrokken met ruim 200 ton vollemelkpoeder en baby- voedsel bestemd voor hongerend In dia. Het is de eerste zending van de Nederlandse regering voor India met eenw aarde van ongeveer f 1,5 mil joen. In totaal 'heeft de regering f 3,6 miljoen ter beschikking gesteld, die besteed zullen worden aan zuivel- produklen. De voedseltransporten uit de op brengst van de nationale inzame lingsactie - f 24 miljoen - zijn reeds eerder 'begonnen. FEUILLETON Het leven in de hoofdstad werd moeilijker naar gelang de bezetting lunger duurde. Er kwamen relletjes en de jeugd begon politiek te be drijven. Er waren een paar jongens, die „fascistische sympathieën" had den en die werden op een keer er gens in Amsterdam afgetuigd. Kla gende vaders met speldjes op de re vers op de school, en een directeur, c!ie als de dood zo benauwd was, dat hij moeilijkheden zou krijgen met de Duitsers. Gijs Bol maakte zich in de regel niet erg druk en bemoeide zich niet met de pro en contra's. Hij was op school om te leren en de oorlog plus de 'bezetting waren ver velende 'bijkomstigheden. Die overi gens de gang van zaken op school niet behoefden te verstoren. De rel letjes bleven evenwel en toen het de Duitsers begon te vervelen, werd de school gevorderd. Ze hadden juist een onderkomen nodig, dus dat kwam goed uit. De leerlingen wer den zo goed en zo kwaad als 'het kon verspreid over de andere scholen en Gijs \ha& in afwachting van zijn be stemming enkele dagen vrij. Dat was in de zomer van 1941 en O iep Troost kwam w^eer eens thuis na één van zijn „vakantieperiodes". Mèt de wetenschap, dat. het nu wel afgelopen zou zijn met zijn werk, want de risico's waren nu groter. Er liepen al geruchten over depor taties naar werkkampen in Duits land en ome Giep was een beste ke rel, maar werken was er voor hem niet bij. Na enkele dagen had ome Giep het al bekeken. Er was nu wel wat op een andere manier te verdienen. Hij ging in de zwarthandel. Het beetje geld, dat hij neg bezat, stak hij in de negotie. Kletsen had 'hij altijd goed gekend, dus wist 'hij zijn waren spoedig kwijt te raken mid dels een zoet winstje. In enkele maanden tijd 'had ome Giep zijn gr ond'kapitaa It j e verhon dervoudigd en juist was hij van plan om zijn geld in een partij fietsbanden te steken, die 'hij ergens in het oosten van het land tegen een zeer rede lijke prijs kon kopen, toen hij een poar tips kreeg. Ome Giep, kijk uit, want de moffen loeren op je. Ze hebben je behoorlijk in de link en zodra jij weer een handeltje beet hebt, grijpen ze je in je kladden en sturen je naar Duitsland. Ben je je centen ook nog kwijt. Ome Giep was niet zo gek, of hij begreep wel, dat er vee] waars kon schuilen in deze redenering. Hij tel de zijn geld en vond 'het risico wel" erg groot geworden. Daarom liet hij de banden, waar ze waren, zwierf wat over het Waterlooplein, doch praktisch zonder geld op zak, werd een keer gearresteerd, 'hing de ver entwaardige burger uit, die voor een paar centen uitkeek naar een stel goedkope stoelen, werd gefouilleerd, maar bezat niets, wat ook maar enigszins belastend of bezwarend voer hem kon zijn en werd tenslotte zender verdere moeilijkheden weer op straat gezet. Hetzelfde ogenblik begreep ome Giep, dat ook dit ter rein veor hem afgegraasd was, zo dat hij naar iets anders moest om zien. Zijn domicilie verleggen naar een andere plaats was minstens even riskant, want in Amsterdam kende hij de weg, maar elders niet. Dus was het chapiter zwarthandel definitief afgesloten. Doch wat nu? Tante Jans deed hem in die da gen de oplossing aan de hand: Waarom ga je niet weer goochelen? door GERRIE BOS Er zijn zoveel artiesten, die niet meer durven optreden. Je hebt weer behoorlijk wat geld. Koop nieuwe spullen, organiseer een mooi cos- tuum, oefen je hier een paar weken thuis en maak wat reclame. Let eens op. dat ze je weer gaan vragen. Ome Giep dacht er twee dagen over na knikte tenslotte instem mend. Hij nam zijn mollige vrouw in de arm, maakte er op de tweede verdieping een rondedans mee, wat boze woorden tengevolge had van de benedenbuurvrouw en ging diezelf de morgen nog de stad in. Hij zwierf twee weken lang langs, alle mogelijke zaken, die hem attribu ten konden leveren, snuffelde op de markten en knutselde 's avonds in huis met hout, karton en lijm. Er gingen nog eens veertien dagen overheon en toen had Ome Giep zijn spullen in orde. En passant oefende hij de oude trucjes opnieuw en con stateerde met niet geringe trots, dat hij nog niet veel van zijn vinger vlugheid verloren had. Nadat hij een serieuze demonstratie had ge geven met als publiek tante Jans, die een bizonder kritische toeschou wer was, kreeg hij van haar het brevel „vrij goed". En ze voegde er aan toe: „Na een paar voorstellin gen zul je wel weer beschikken over je oude routine." En zo stapte ome Giep op een zonnige najaarsmorgen naar 'n the- atcragent in de binnenstad, die hem vroeger we] eens aan emplooi ge holpen had en aan .deze vertelde hij lakonick, dat pvofessov Trostini her boren was. „Als je eens wat voor me weet, houd ik me aanbevolen." (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 5