Hij koos de Algemene Bank Nederland voor aangepast sparen. Algemene Bank Nederland Wat biedt de BEELDBUIS? Eis de originele UEluhwmbuitenbijts IJMUIDEN. Opnieuw, gaat een groot Amerikaans booreiland dat in 1964 met veel spoed naar Nederland werd gesleapt om deel te nemen aan het opsporen van aardolie en gas, vertrekken. Het is het zestig meter lange en zeventien meter brede booreiland „W. H. Bill Dordan", dat vergeefse boringen iheeft verricht voor een combinatie van „Mobil Oil" en „Placid Oil" en dat later alleen voor 'laatstgenoemde maatschappij in de Waddenzee en laatstelijk in het IJsselmeer bij Hoorn heeft geboord. AMERSFOORT. Een legeringsba- rak in de cavoleriekazerne „De Bos kamp" in Leusden is 'geheel uitge brand. AMSTERDAM. De Zweedse film regisseur Inigmar Bergman zal prins Bernhard in diens functie van regent van de stichting Praemium Erasrni- anium op maandag 22 maart op pa- leist Soesüdijk persoonlijk bedanken voor de hem toegekende Erasmus prijs 1965. DEN HAAG. Een commissie onder voorzittersdhap van >mr. J. A. Mom- mersteeg uit Amsterdam, ingesteld door 'het Centrum voor Staatkundige vorming in Den Haag, heeft een rap port uitgebrahct over het onderwerp „Nederland en de internationale ont wikkelingssamenwerking". AMSTERDAM. De politie in de hoofdstad heeft de drie daders aan gehouden van een inbraak in een kledingmagazijn aan het Osdorper plein in Amsterdam-Nieuw-West., Zij werden kort na de inbraak door de politie klem gereden. In hun auto werd voor tienduizend gulden aan kleding aangetroffen. AMSTERDAM. De 64-jarige meet- assistent J. de Waal uit Zaandam, die op de Oostzanerdijk in Amste- dam-Noord door een vrachtwagen werd aangereden is aan de opgelo pen verwondingen overleden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Voorthuizen (toez.) H. Jongerden, Schoonhoven; te Pa- pendrecht: dr. H. Goedhart, Rotter- dam-Delfshaven; te Slootdorp: Ch. J. Rasch, Den Helder; te Ouden bosch c.a.: L. A. Nagtegaal, leger- predikant, Ede. Bedankt voor Waddinxveen (3de pred.pl.): G. Broere, Dinteloord; voor Onstwedde (toez.): A. van Eijck, Bergschenhoek; voor Odoorn c.a. (voor de te stichten 'buitengewone wijkgemeenten)W. J. A. van 't Ein de, De Meern. Ger. Kerken Beroepbaarstelling. De classis Gro ningen heeft beroepbaar gesteld ds. L. L. v. d. Vliet, laatstelijk predikant bij de Gereformeerde Kerk (vrijge maakt) van Groningen-noord. Benoemd tot hulpprediker te Ros- sum: J. E. Visser, a.s. emeritus-pre dikant, Suameer. Beroepen te Hoogkerk: E. Toren beek, Ter Apel; te Papendrecht: J. F. ter Hart, Valkenswaard; te Leek en te Drachten (vak. H. E. Wijna): J. D. Dondorp, Enschedé; te Hille- gom (2e pred.pl.): N. Wijngaarden, Idskenhuizen; te Doornspijk: P. Rull- mann, Hoek van Holland. Aangenomen naar St. Jacobiparo- chie: J. C. Everaars, Venlo. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Winnipeg (Manitoba, Canada): C. Bijl, Sappemeer. Aangenomen naar Drachten (vak. J. F. Hey): J. H. v. d. Hoeven, Zwijn- drecht. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Rotterdam-zuid: D. Biesma, Aalsmeer en J. H. Velema, Apeldoorn. Gereformeerde Keiken Aangenomen naar IJsselmonde: ds. G. den Heeten, Bruinisse. Reis per ledikant DOVER, 14-3. Zes jongeman nen en een meisje in Victori aanse nachtkledij en getooid met een wollen nachtmuts zijn maandag aan boord van een Victoriaans ijzeren ledi kant begonnen aan 'n poging het Kanaal over te steken. Het bed is zeewaardig gemaakt met behulp van olieblikken. Het vaartuig ivordt aangedre ven door twee buitenboord motoren. De opvarenden, allen student, willen op deze wijze ruchtbaarheid geven aan een liefdadigheidsbazar. Racliatorenfabriek uitgebrand WIJTEVEEN, 14-3. De ra dia toren- fabriek van de N.V. Wirap te Wijte- veen (gemeente Schoonebeek) is ge troffen door een felle brand. De brandweren van Schoonebeek en Emmen rukten onmiddellijk met groot materieel uit, doch men slaag de er niet in het vuur in de kiem te smoren. Een deel van het blussings- werk moesten de brandweerlieden uitvoeren verscholen achter een gro te zandhoop, omdat een groot aantal gasflessen, die naast de fabriek la gen, door het vuur dreigden te wor den aangetast en er gevaar voor ontploffen bestond. BILJARTEN Toernooi Ouwerkerk Donderdag 17, vrijdag 18 en zater dag 19 maart a.s. zal in het clublo kaal van de biljartvereniging D.O.S. te Ouwerkerk, café Vijverberg, het toernooi plaats vinden om het kam pioenschap hoofd-extra klasse van het district Schouwen-Duiveland der KNBB. Aan dit toernooi zal worden deelgenomen door F. C. Hanse, Con- ccrdia, Zierrkzee; W. Kramer, V.O.G. Zierikzee; P. D. Vijverberg, D.O.S. Ouwerkerk; L. Koster, V.O.G., C de Hooge, V.O.G. en A. Vijverberg, D. O.S. De drie eerstgenoemde spelers zuil enhierbij 350 caramboles moeten spelen, terwijl de overige drie spe lers 250 caramboles nodig zullen hebben om hun partij uit te maken. Europese prentkunst in Rijksmuseum AMSTERDAM, 14-3. Op 8 april zal in het Rijksmuseum te Amster dam een tentoonstelling worden ge opend onder de titel „De meesterwer ken van de Europese prentkunst 1410-1914". De expositie die tot en met 12 ju ni duurt, geeft in een tweehonderd tal prenten een overzicht van de hoogtepunten in de grafiek van het allereerste begin tot aan de eerste wereldoorlog. Vier grote prentenka binetten (de Albertina te Wenen, de Graphische Sammlung te München, de Bibliotheque Nationale te Parijs en het Rijksprentenkabinet te Am sterdam), hebben de fraaiste stuk ken voor deze tentoonstelling afge staan. Vele kostbaarheden werden voor de eerste maal uitgeleend. MARKTBERICHTEN Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 14-3. Klei-aardap- pelen voor 'het binnenland; Eigen heimers 40 mm opwaarts f 27,00- 29,00; Bintjes 35 mm tot 50 mm op waarts f 21,50-24,00; Bintjes 40 mm opwaarts f 25,00-27,50; Furore 40 mm opwaarts f 24,00-26,50. Klei-aardappelen voor de export: Bintjes 35 mm opwaarts in twee ma ten gesorteerd f 23,00-25,00. Zandaardappelen voor het binnen land: geen notering. Zandaardappelen voor de export* geen notering. Voeraardappelen f 3,00-5,75. Stemming: binnenland vast, ex port kalm. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld vuor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto Paardenmarkt te Utrecht UTRECHT 14-3. Op de Utrechtse paardenmarkt werden 255 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: luxe paar den f 1100 tot f 1625; werkpaarden f 1100 tot f 1550; oude paarden f 800 tot f 1350; 3-jarige paarden f 850 tot f 1250; 2-jarige paarden f 700 tot f 950; veulens f 300 tot f 650; hitten f 650 tot f 925. Slachtpaarden per 'kg. geslacht ge wicht van f 2,70 tot f 3,40; jonge slachtpaarden per kg. geslacht ge wicht van f 3,40 tot f 3,90. De handel was vlot. Graanbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 14-3. Maandag werden op de Rotterdamse graan beurs de volgende prijzen genoteerd af boerderij: Groene erwten tot f 41,00; schok kers rtot f 41,50; capucijn'ers tot f 47,50; bruine bonen tot f 95,00. DINSDAG. Het zijn ditmaal de sportliefhebbers die het eerst aan hun trekken komen. Het avondpro gramma begint namelijk met een rechtstreekse reportage van de wie lerwedstrijd Parijs-Nice, de eerste klassieker in het nieuwe wegseizoen. Om half zeven verschijnen de eer ste beelden op het scherm. Kommen- taar levert Barend Barendse. Na Klaas Vaak en het journaal voor gehoorgestoorden Walter en Connie, oftewel de Engelse les. De VARA opent het avondprogramma (traditiegetrouw) met „Achter het Nieuws", waarna Simon Carmiggelt ons weer deelgenoot maakt van een van z'n „kronkels". Voor „Signale ment" (de kunstrubriek onder re- daktie van Henk de By) de avond afsluit nog een film uit de serie „Z-cars", belevenissen van enkele gehaaide Liverpoolse agenten. Een koster komt een diefstalletje aange ven, krijgt een uitbrander van de dominee, maar diezelfde dominee is uiteindelijk toch dolblij dat de po litie zich met zijn zaken bemoeit, t>ooral als hij het slachtoffer dreigt te worden van een lastercamapagne. Net twee „Dieren Kijken" met Tanja Koen en Han Rensenbrink. WOENSDAG. Teleac opent deze avond om half zeven met de eerste les van de cursus „De Attische Tra gedie", gepresenteerd door Josephi ne van Gasteren, die om zich te oriënteren een reis naar Grieken land maakte. De schriftelijke bege leiding bij deze leergang is van de hand van professor dr. C. M. J. Sicking. Na Klaas Vaak de Franse lessen en Jan Cottaar met zijn Van onze sportredakteur"Hoofdschotel is „Piste", het in Treslong te Hülegom opgenomen variété-programma van Jos van der Valk, dat na Brandpunt op de buis komt. Opnieuw sluiten we de avond met een kunstrubriek: „Galerij" onder redaktie van Simon van Adelberg. Op net twee „Voorpagina", waarin Jan Brusse de belangrijkste onder delen presenteert van enkele nieuwsprogramma's die de kijkers in Frankrijk regelmatig op hun scherm zien. SPORT VOETBAL Burgh leverde verdienstelijk werk tegen B.S.C. (5—3) Een doelpuntrijke wedstrijd waar van het gros in de laatste tien minu ten viel bracht de thuisclub een verdiende overwinning. Een zege die ze de gehele wedstrijd in handen hebben gehad en die door wat blun ders in de achterhoede pas in de laatste vijf minuten in gevaar kwam toen de toch wel tegenvallende B.S. C. ploeg de 4-1 Burgh voorsprong re duceerde tot 4-3. Met deze uitslag revanceerde D.F.S. zich van de des tijds in Roosendaal geleden 5-0 ne derlaag. D.F.S. speelde vooral voor de rust goed en toen reeds had de voorhoede een 4-0 voorsprong kun nen nemen. De thuisclub miste Van Oeveren en Dijkman, waarvoor Ko Tuinman en Jcop Hanse invielen. Met de har de zijwind als wederzijdse handicap nam D.F.S. het initiatief en drong de bezoekers in de verdediging. In de- DODELIJKE ONGELUKKEN GELEEN. De 14-jarige wielrijder Piet Schoonbrood uit Urmond is verongelukt. Hij kwam, doordat hij, toen hij bij verkeerslichten op een kruispunt stond te wachten, zich in het verkeerde rijvak bevond, en on der een autobus terecht. Hij over leed tijdens 'het vervoer naar het Geleense ziekenhuis. SCHIPLUIDEN. In Schipluiden is de vierjarige Geurt Verhoef ver dronken. Het jongetje speelde bij de ouderlijke woning aan de Noord- lierweg en is in een sloot geraakt. TERSCHUUR. Tussen Voorthuizen on Tersohuur is op rijksweg 29 een gecompliceerd verkeersongeluk ge beurd, dat bet leven heeft gekost aan een persoon. Zeven andere per sonen werden zwaar of minder ern stig gewond. CALLANTSOOG. Op de Duinweg nabij Cailantsoog vond een ver keersongeluk plaats, waarbij de 31- jarige H. Weert uit Cailantsoog om het leven kwam. DELFT. Op rijksweg 13 (Den Haag -Rotterdam) is een ongeluk gebeurd dat aan de 32-jarige M. Pols uit Rot terdam het leven 'heeft gekost. De heer Pols reed met zijn auto in de richting Den Haag en slipte op de Pauwbrug ondër de gemeente Delft. WILDERVANK. De 56-jarige me vrouw A. Smit-van Veen, wonende te Stadskanaal is bij het oversteken om het leven gekomen. Nadat zij in Wilöervank uit de bus was gestapt, stak zij plotseling achter de bus de weg over, werd door een tegenligger gegrepen en op slag gedood. HARDERWIJK. De 38-jarige H. van Leeuwen uit Harderwijk is bij een verkeersongeluk op de Leuve- numseweg in Harderwijk om het le ven gekomen. De politie trof hem dood aan achter het stuur van zijn auto, die tegen een boom was ge botst. Zij vermoedt, dat de man te hard heeft gereden en op de gladde weg is geslipt. ze periode kreeg de thuisclub prach tige kansen doch deze bleven onbe nut. Pas in de 15e minuut schoof Van Aartsen de bal naar Kees Oost- dijk die uit een onmogelijke hoek via de binnenkant van de paal scoorde (1-0.) Van Aartsen vergat hierna de bal op de doellijn in het net te schuiven en Nico v.d. Graaf schoot na een soloren de bal net naast. Even later deed hij het echter be ter en passeerde de gehele B.S.C. - achterhoede inclusief keeper Peters doch dit doelpunt werd door scheids rechter Kruff, die het in de laatste 15 minuten moeilijk kreeg met enige B.S.C.-spelers, afgekeurd. In de 33e minuut schoot Joop Hanse uit een doelworsteling de bal hard achter deelman Peters (2-0). Kreeg B.S.C. rechtsbuiten Meesters de eerste goe de kans door uit een doorbraak keeper Schoonaard uit zijn doel te lokken, doch zijn schot stuitte op de doelman af. Een schot van Kees Oostdij'k leverde geen resultaat op omdat Peters de bal uit de hoek plukte. De rust was nog geen twee minuten voorbij of de bezoekers ver kleinden de achterstand doordat een misser in 'de D.F.S.- verdediging v.v. Horst de kans gaf de bal in te schie ten, (2-1). Dezelfde speler maakte -bijna gelijk dooh Schoonaard stopte het harde schot uitstekend. Keeper Peters liet zien dat hij een prima doelman is. want tweemaal achter een stompte hij twee corner- in swingers over de deklat weer corner. Bij een mislukte uittrap van deze keeper schoot Toon Rijnberg hard naast. Toch kwam D.F.S. sterk op zetten; talrijke aanvallen golfden op het vijandelijke doel aan echter voorlopig nog zonder resultaat. Heel plotseling een doelpunt aan de an dere zijde doch dit werd door de ar biter wegens buitenspel afgekeurd. Met nog 14 minuten te spelen braik Toon Rijnberg door en hij be sloot zijn soloreri met een geruisloos doelpunt, (3-1). Vlak daarop brak Van Aartsen door doch hij werd in het strafschopgebied door twee spe lers ten val gebracht. De toegestane strafschop werd door Theo Wessels keurig ingeschoten (4-1). Nog vijf minuten te spelen en uit een corner kopte Meesters de bal in de uiterste hoek daarmee de stand op 4-2 bren gende. Geen minuut later verdween de bal 'bij een botsing weer in het D.F.S.- doel (4-3), doch in de laatste minuut schoot Toon Rijnberg zijn club naar een verdiende 5-3 over winning'. DAMMEN Damvereniging „Zierikzee" Hieronder volgen de uitslagen van enkele recentelijk gespeelde wed strijden van de damvereniging „Zie- rikzee": J. M. Kostense-P. C. Verpoorten 2-0; J. Huigens-C. Verton 0-2; W. Soujesdijk Sr.-J. M. Kosense 2-0; P. C. Verpoorten-C. Verton 0-2; P. C. Verpoorten-J. Huigens 2-0; W. S. Stoutjesdijk Jr.-K. B. Hoogerland 0-2; P. C. Verpoorten-W. Stoutjes dijk Sr. 2-0. Flatteuze Schouwse dracht KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND SCHIPHOL. Minister Luns is voor een tweedaagse vergadering van de West-Europese Unie van Schiphol naar Londen vertrokken. DEN HAAG. Een vermiste Duitse militair, van wie vermoed werd dat hij vrij'da'gavond tussen Hengelo en Deventer uit de Hengelo-expres was gesprongen, blijkt zich in goede welstand bij de vreemdelingenpoli tie in Rotterdam te 'bevinden. UTRECHT. Ruim dertig werkge vers-, werknemers- en kroonleden van de Sociaal Economische Raad brachten een bezoek aan de inter nationale voorjaarsbeurs in Utrecht. Hevige sneeuwval in Oostenrijkse Alpen WENEN, 14-3. De wegen in d'e omgeving van Arlberg in de Oosten rijkse Alpen zijn als gevolg van zware sneeuwval geblokkeerd. Bui tenlandse toeristen zijn met hef- schroefvliegtuigen uit 'het gebied gehaald. Het .gevaar voor lawines is groot, aldus de autoriteiten. Uit allerlei (authentieke) onderdelen samengesteld, kwam voor het huwe lijksfeest in de Amsterdamse R.A.I., onder het motto „Bruidsbouquet" oo k een Schouwse dracht gereed, aanwezig in de stoet van vaderlandse klederdrachten. Na afloop van het feest waren enkele jongelui bereid te bewijzen, dat de Schouwse dracht ook de jeugd nog best flatteert, zon der illusies ovexigens dat men op kledinggebied ooit „de weg terug" zal willen maken. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Ingezonden mededeling SCHIPHOL. Na een reis met lucht vaarttechnische moeilijkheden is maandagmiddag een groep van ruim 60 Philippijnse jongedames, 'die in een Nederlandse confectiefabriek gaan werken, in een chartervlieg tuig van British Eagle uit Hong Kong op Schiphol aangekomen. AMSTERDAM. Op uitnodiging van de MoSkouse studentenraad hebben drie afgevaardigden van de Algeme ne Studenten Vereniging Amsterdam (ASVA) een 14-daa'gs bezoek aan de Sowjet-Unie gebracht. Doel^van dit bezoek was ihet tot stand "brengen van een duurzaam contact met de Russisdhe studentenwereld. AMSTERDAM. Op voorstel van de Nederlandse leden van het curato rium van de Joost van den Vondel prijs, prof. dr. W. J. M. A. Asselbergs en dr. P. J. Meerteps, heeft de Westfaalse Wilhelmsuniversiteit te Munster deze prijs voor het jaar 1966 toegekend aan de schrijver Jef Last. De prijs 'bedraagt 10.000 D.M. GILZE. Door een ongeval as de zevenjarige jongen A. T. Faes uit Gilze in de Ridderstraat in zijn woonplaats om het leven gekomen. EMMEN. Vijf jongelui moesten zendagavond met ernstige tot zeer ernstige verwendingen in het zie kenhuis te Emmen worden opgeno men, nadat in Klazienaveen een automobilist met volle snelheid op het groepje, waartoe zij behoorden, was ingereden. Ingezonden mededeling Een exterieuropname van de vergrote en gemoderniseerde banketbakkerij J. C. Everaers aan de Lange Reke te Renesse. De geve\ van de zaak werd gesloopt. Een brede etalageruit en een grotere deur geven de winkel nu een ander aanzien. Het gebruikte materiaal is aluminium met een koperlaag. De gevel is afgewerkt met Zweedse leisteen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). A. Spaarboekje 3|5 lo Tot 1.000,- per maand direct opvraagbaar; voor grotere bedragen opzeggingstermijn van één maand. Maximum tegoed 50.000,-. B. Spaarrekening 3,5 °/o Tot 1.000,- per maand direct opvraagbaar; voor grotere bedragen opzeggingstermijn van één maand. Maximum tegoed ƒ50.000,- voor particulieren en ƒ100.000,- voor verenigingen en stichtingen. C. Spaardeposito.4,5°/o met drie c.q. zes maanden opzegging. Eerste storting tenminste ƒ100,-. Drie maanden opzegging voor bedragen tot 5.000,-; zes maanden voor hogere bedragen. Maximum tegoed ƒ50.000,- voor particu lieren en 100.000,- voor verenigingen en stichtingen. D. Spaardeposito 5 °/o met een jaar opzegging. Eerste storting tenminste 100,-. Opzeggingstermijn een jaar. Maximum tegoed 50.000,- voor particulieren en f, 100,000,- voor ver enigingen en stichtingen. (Nedcrlandsche Handel-Maatschappit De Twentsche Bank) Kantoor Zierikzee Oude haven 9, telefoon (01110) 2453 (2 lijnen). Zitdag te Bruinisse, iedere woensdag van 10-13 uur, in het Ned. Hervormd Verenigingsgebouw, Deestraat.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4