anders dan andere STREEKNIEUWS STREEKNIEUWS BURGH EN HAAMSTEDE VIERDEN HET HUWEUJKSFEEST constante kwaliteit ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 15 maart 1966 Nr. 19556 heden 15 maart 1966, voor alle ver keer, uitgezonderd rijwielen, in bei de richtingen gesloten zyn. Het ver keer in de richting Westerschouwen zal worden omgeleid via Zwaard- weg- Delingsdij k. DREISCHOR Nieuwe voorzitter V.V. „Dreischor" De voetbalvereniging „Dreischor" - opgericht 8 januari 1946 - heeft een nieuwe voorzitter. De vorige functionaris, de heer C. J. Braai, heeft het bijltje er bij neergelegd. In zijn plaats is nu benoemd de heer D. J. v. d. Kasteele te Drei schor. SIRJANSLAND De knderspelen op het huwelijksfeest Hieronder volgen de uitslagen van de kinderspelen, gehouden op het vo rige week gehouden kroonprinsesse- 4jk huwelijksfeest. Steppenraces kleuters 1. Wim de Jonge; 2. Nanny Neele; 3. Jeanet Boller; 4. Petra van Ast. Staartprikken kleuters 1. Wim de Jonge; 2. Jeanet Bolier; 3. Nanny Neele; 4. Rianne Heyboer. Blokjes rapen le en 2e klas 1. Nanny Dorst; 2. Carla ,v. d. Maas; 3. Rinus Bolier; 4. Ineke Poot. Knikker op lepel le en 2e klas 1. Dineke Bolle;2. Heieen op '4 Hof; 3. Jan Heyboer; 4. Bert van Ast. Koekhappen, 3 groepen 1. Tonny de Jonge, Ineke Poot, Berty van Ast; 2. Jan Heyboer, Hen- ny Donselaar, Heieen op 'tHof; 3. Elly Heyboer, Dineke Bolle, Rinus Bolier; 4. Nanny Dorst, Carla v. d. Maas. Zaklopen 3e, 4e, 5e en 6e klas 1. Willy Poot; 2. Izaak op 'tHof; 3. Jeanet Jongman; 4. Iro Bolle. Ringsteken op de fiets, zelfde klassen 1. Willy Poot; 2. Izaak op 'tHof; 3. Ko Bolle; 4. Jeanet Jongman. Ringsteken op de fiets (groter) 1. Johan de Ronde Zzn.; 2. Jan Struik; 3. Leentje Struik; 4. Piet Neele. Stoelendans (dames) 1. Truus Kraak; 2. Tonny Kraak; 3. Ina op 't Hof; 4. Adrie de Jonge. Stoelendans (heren) 1. Jan Heule^ 2. Piet Neele; 3. Jan Stuik; 4. Geert v. d. Graaf. ZIERIKZEE Z.O.V. ontving t.v.-uitnodiging De Zieriikzeese Oratorium Vereni ging ontving een uitnodiging van 'de N.C.R.V., enkele delen uit Haydn's „Die sieben Worte des Erlösers am Kreuze", voor de televisie te zingen. Gelijk bekend zal dit werk in de week voor Pasen te Zierikzee door het 'koor.worden uitgevoerd. Vragen in raad over ontslag verpleegster HAARLEM, 14-3. Het lid van de gemeenteraad van Haarlem de heer J. J. Voogd (PvdA) heeft het college van burgemeester en wethouders van Haarlem schriftelijk gevraagd of het waar is dat een verpleegster van het Sint Elisabeth's Gasthuis vrijdag j.l. naar huis is gezonden op grond van door haar gedane uitlatingen overincidenten rondom het huwe- lijk van prinses Beatrix. Indien dit niet waar is, willen bur gemeester en wethouders dan mede deling doen van de werkelijke gang van zaken. Indien het wel waar is moet de betreffende mJaatregel dan als ontslag of schorsing worden be schouwd en is zij in dat geval ge grond op enige bepaling uit de rechtspositieregeling van het perso neel? Aanbestedingen Aanleg jachthaven te Vrouwenpolder Namens b. en w. van Vrouwen polder werd duor de Kon. Neder landse Heide Maatschappij volgens bestek TD. 3466 aanbesteed: het aan leggen van een jachthaven te Vrou wenpolder, het aanleggen en ver harden van toegangswegen, parkeer terreinen en een voetpad met bijbe horende werken. Er waren 12 in schrijvers. Laagste werd het Aan nemingsbedrijf Schouwen-Duive- land" N.V. te Zierikzee met een be drag van f 446.000,—. ZIERIKZEE Sportweek in juni Vrijdagavond vond in het stdhuis een bijeenkomst plaats van verte genwoordigers van de plaatselijke sportverenigingen, waarop besloten is te Zierikzee een sportweek te or ganiseren. Volgens de voorlopige plannen zal deze sportweek gehou den worden in de periode van 11 tot en met 18 juni. De vergadering werd geopend door loco-burgemeester H. Koevoets, de uitnodigingen voor deze vergade ring waren uitgegaan van de ge meentelijke sportraad. Tot voorzit ter van de voorbereidende commis sie werd benoemd de heer L. J. Kor- stanje, de functie van secretaris zal worden vervuld door de heer C. Booij, sportambtenaar. Toezegging tot medewerking werd gedaan door de afdelingen gymnastiek en atletiek van de sportvereniging „Delta- Sport", de hockeyclub „Schouwen- Duiveland", de zwemvereniging „De Zeepaardjes", de voetbalverenigin gen „Zierikzee" en „Mevo" en het wielerccmi'té. Getracht wordt n.l. in deze week een wielerwedstrijd te or ganiseren. Zierikzee in N.C.R.V. radioquiz De N.C.R.V.-radioquiz „Uit ben je" met als middelpunt Zierikzee, zal a.s. donderdag als onderdeel van het „Steravcndprogramma'' de ether in gaan. Aan het vragenspel wordt deelgenomen docr drie echtparen, die met elkaar zullen wedijveren in kennis van Zierikzee. In totaal wor den twaalf vragen gesteld. De uit zending opent met een 'klankbeeld Quizmaster is Dick van Ruler. Het winnende echtpaar mag, zoals wij reecü meldden, op kosten van de N. C.R.V. een weekend in Zierikzee verblijven. Engelse avond voor Ver. van Vrijz. Hervormden In de laatste bijeenkomst in dit seizoen sprak ds. H. van Santen uit Middelburg vcor de Ver. van Vrijz. Hervormden over de kerk te Coven try. Allereerst werd er een film ver toond over Engeland om de aanwe zigen een algemene indruk van dit land te geven. Hierna sprak ds. van Santen over zijn vakantie vorig jaar in Engeland en in het bijzonder over zijn bezoek aan de kathedraal van Coventry. Deze 'kathedraal werd in de oorlog verwoest. Alleen de toren en de mu ren bleven gespaard. Na de oorlog had men deze kerk weer in zijn oor spronkelijke staat kunnen herbou wen, doch dat heeft men niet ge daan. De ruïne heeft men zo gelaten als symbool wat de mensen el kaar aangedaan hebben als ook als een waarschuwend teken. Aan deze ruïne nu heeft men een nieuwe, zeer fraaie, moderne kerk gebouwd, de ingang waarvan zich bevindt tussen de oude en de nieuwe kerk in, zodat men van dit portaal uit 'beide kerken kan betreden. Met een plattegrond van deze kerken op het bord gete kend en met fraaie kleurendia's op het projectiescherm vertoond, gaf ds. van Santen een heldere toelich ting op het interieur en exterieur van deze kerk, waarvan het zeer grote wandkleed en de prachtig ge kleurde gebrandschilderde ramen opvielen. Tot slot van deze interes-- santé avond werd de film vertoond „England is a garden" waarin men de fraaie tuinen en bloemen, waar aan Engeland speciaal aan de west kust zo rijk is, kon bewonderen. Ds. J. B. Assendorp, die deze avond ook had geopend, dankte aan het slot ds. van Santen voor zijn interessante voordracht en de vele aanwezigen vcor hun tegenwoordigheid. Kon. Harmonie „Kunst en Eer" Concert Voor het eerst sinds lang geleden, gaat de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" een concert geven in de Con certzaal en wel op vrijdag 18 maart a.s. Op het programma komen de vol gende nummers voor: Frei weg (mars); Die schone Gala- thea (ouverture); Lustige Brüder (wals); l'Arlesienne (suite); Harlem Shadows (ouverture); Hudson (mars). De rest van het programma zal worden verzorgd door het cabaret „Wim de Graaf", Middelburg. Leden en donateurs hebben tegen sterk gereduceerde prijzen toegang. KERKVVERVE Kind gedood bij aanrijding met tractor Op de Brasweg te Kerkwerve is maandagmiddag een ongeluk ge beurd dat het leven heeft gekost aan de IV2-jarige Peter v. d. V. 't Ventje stond met zijn vader, de heer J. C. v. d, V. (die een loondorsbedrijf heeft) te kijken naar het aanspannen van een tractor voor een landbouw machine. Op onverklaarbare wijze liep de jongen plotseling voor de tractor, die zich juist in beweging zette. Het kind werd door het voor wiel geraakt. Na aankomst in het Zweedse Rode Kruisziekenhuis bleek het aan de opgelopen verwondingen overleden te zijn. De Simavi-collecte (Ingezonden). In de week van 28 maart-2 april a.s. wordt ook in onze gemeente weer de jaarlijkse SIMAVI-collecte gehouden. Vorig jaar heeft SIMAVI heel veel kunnen doen voor de zieke en vaak stervende mens in de tro pen, cmdat ook veel werd gegeven. Er zijn vele voorbeelden te noemen van bijtijds geredde mensen, zowel kinderen als vrouwen en moeders en mannen en vaders. Nog steeds is de nocd groot. SIMAVI durft om een 'offer te vragen, omdat ze het niet voor zichzelf doet, maar in 'de oyer- tuiging, dat wij geen enkel mensen leven zo maar mogen laten verkom meren. Wij zijn deelgenoot in hun angsten om het behoud van een kind, een moeder, een vader. Rijen wachtende patiënten bij poliklinie ken, in ziekenhuizen opgenomen pa tiënten, behandelingen in leprako lonies, mensen met slepende tropi sche ziekten, zij allen hunkeren naar genezing. Helpt redden! Dat is SIMAVI's taak, maar uw zaak! Geeft de ander een kans! Van uw offer hangt het af hoe groot die kans is. Steunt dus de aanstaande SIMA VI-collecte. Contactadres te Kerkwerve is me vrouw A. Guichelaar, Beatrixstr. 2. Het SIMAVI-comaté. HAAMSTEDE Uitvoering Kinderkoor Het kinderkoor „Westelijk Schou wen'' komt op de eerstvolgende twee vrijdagen met de traditionele uit voering op de planken. De première is vastgesteld op 18 maart in hotel „Het wapen van Burgh" te Burgh. Het is duidelijk dat er weer enorm gerepeteerd is en vooral de operette: „Goud - sprookjes toverlied", in drie bedrijven van Ofcto Ludwig heeft heel wat studie gekost. De direkteur de heer M. Hogenstedn, tezamen met de pianiste mevr. E. Vos-Simons hebben tijd noch moeite 'gespaard cm de uitvoering, zoals gewoonlijk zorgvuldig voor te 'bereiden. De aan kleding is ook rond, zodat de bezoe kers een mooie avond kunnen ver wachten. Een zevental zangnummers alle nieuw voor dit koor, comple teert het programma dat op zaterdag 26 maart voor de Westhoekse be jaarden in „Het wapen van Burgh" herhaald zal worden. BURGH Toto-winst Wederom was een Burghenaar bij de gelukkigen die in de laatste toto 12 goede uitslagen had voorspeld. Deze persoon poolde via de s.v. D.F.S. Duinbrandje Maandagmiddag omstreeks 13.10 uur ontstond in het natuurgebied achter boomgaard „Boeijes Bos" brand, welke met zware rookwolken gepaard ging. De brandweer werd gewaarschuwd door de nabij wonen de heer J. P. C. Boot. Het vuur ver spreidde zich in oostelijke richting. De brandweer was snel ter plaatse, maar water suiten had, gezien de omtrek van de vlammen, geen zin. Omwonennen met behulp van schooljeugd, gelukte het om het vuur uit te slaan en te trappen. De ver brande oppervlakte bedraagt onge veer 10.000 m-. Omtrent de oorzaak tast de rijkspolitie geheel in het duister. De brandweer kon drie kwartier na het ontdekken van de brand het terrein weer verlaten. ZONNEMAIRE Leden Volksonderwijs naar Colijnsplaat De leden van de Volksonderwijs afdelingen Zonnemaire en Ooster- land hebben dezer dagen een uitstap je gemaakt naar Colijnsplaat, waai de plaatselijke V.O.-afdeling in het Verenigingsgebouw een feestavond had georganiseerd. Hoofdmoot van het programma was de opvoering van „Eeri katje uit duizend" door de toneelgroep uit Oostburg. Uit dank voor het gebodene ontvingen de spe lers en speelsters na afloop van de voorstelling een fruitmand. De avond was geopend door de heren Kamp man en Goemans. Een gezellig bal besloot de feestelijke bijeenkomst. SCHARENDIJKE Viering strafeest Op het zaterdagmiddag jl. gehou den strafeest waren 10 ruiters met hun versierde paarden. Nadat een damesjury eerst een keuring had verricht voor de best versierde en verzorgde paarden vertrok de rui terstoet naar Looperskapelle, alwaar de heer v. d. H. hun een traktatie aanbood. Op de Kloosterweg over kwam een der strarijders een naar ongeval. Een paard schrok waar schijnlijk van een passerend motor voertuig en raakte het been van de rijder J. v. d. P., Welke naar het zie kenhuis werd vervoerd met een beenbreuk. Bij de molen „De Lelie" veegde het muziekgezelschap „Nut en Uitspanning" uit Zonnemaire zich bij de stoet. Na een traktatie te El'kerzee werd teruggereden naar Scharen'dijke. De stoet presenteerde zich 'bij 'burgemeester S. Francke voor het nieuwe gemeentehuis. Tot slot van de middag werd het ringsteken beoefend. Prijswinnaars: 1. J. v. d. Wekken, Soharenidijke; 2. Stouten uit Kerkwerve; 3. J. Bolken- baas, Kerkwerve. Voer de 'best versierde en ver zorgde paarden werden aan dezelfde personen de eerste drie prijzen toe gekend. Het strafeest had eer. bijzonder ka rakter doordat het te Scharendijke werd gefilmd door een T.V.-ploeg. Waarschijnlijk dat de film vrijdag avond zal worden vertoond 'in Avro's Tel'evizier. NIEUVVERKERK Zendingsavond Woensdag 16 maart a.s. wordt in het kerkgebouw van de Gerefor meerde Gemeente een zendings avond gehouden. Als spreker treedt op ds. G. Kuijt, zendeling in West- Irian. SEROOSKERKE Afsluiting provinciaal wegvak In verband met herstelwerkzaam heden, zal het provinciaahvegvak Moriaanshoofd-Delingsdijk, vanaf BRUINISSE Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Bruinisse zal donderdag 31 maart te 19.30 uur in openbare vergadering bijeenkomen. In deze vergadering' komen, naast enige 'begrotingswijzigingen en grond-verkoop ook de aankoop van grond voor. De grond die is verkre gen door onteigening van de heer M. Jumelet zal voor de tijd van één jaar in -pacht worden gegeven aan de heer Joh. de Jonge. De heer die Jonge heeft door bouw van enkele indus triële objecten en van woningen aan de Dorpsweg een aantal percelen grond verloren en kan op deze ma nier worden gecompenseerd. Voorgesteld wordt de bestem mingsplannen West II en Oost II die momenteel ter inzage liggen, over eenkomstig' de ontwerpen vast te stéllen. De 'kalkfabriek Van Dijk en Co. le Dordrecht, die op' 29 oktober zijn plan tot vestiging van een betonmor telcentra'le te Bruinisse introk, vraagt thans aan de gemeente op nieuw 'grond beschikbaar te stellen aan de vissershaven te Bruinisse, omdat de mogelijkheden tot vesti ging te Zierikzee en te Middelharnis niet realiseerbaar zijn. Zoals bekend gaf de vorige aanvraag nogal wat beroering van omwonennen, die vreesden voor het opwaaien van be- tonstof en zand terwijl anderen van mening waren dat het havenplateau zich niet leende voor een betonmor- telfabrick, omdat niet alleen het aestetiseh aanzien zou zijn bedorven maar ock plezierjachten en andere vaartuigen de -haven om die redenen in het vervolg zouden mijden. Bijeenkomst N.C.V.B. De Chr. Vrouwenbond, afd. Brui nisse, zal op donderdag 17 maart weer bijeenkomen. Op deze avond zullen de leden kunnen kennismaken met het modehhis ..Dominicus" te Goes, dat voorlichting zal geven -over nieuwe stoffen en kleding. Er zullen dia's van bruidstoiletten wor den vertoond. Meer dan een miljoen mensen hebben dinsdag (vandaag) in Dja karta een massabij,eenkomst bijge woond die was georganiseerd door het „Front Pantjasila'' ter betuiging van steun aan luitenant-generaal Sooharto. Sprekers -noemden de ver anderingen in Indonesië -een „zege van de 'hemel". ENSCHEDE. Maandagmorgen is bij de N.V. Katoenspinnerij Bams- hoeve te Enschedé een staking uit gebroken onder de gehuwde Italia nen. De ochtendploeg en de middag- ploeg zijn niet aan het werk -gegaan. AMSTERDAM. De 65-jarige mevr. J. A. Bodeker-Treep is in de Jan Evertsenstraat in Amsterdam onder een tram gekomen en aan -haar ver- wondingen overladen. Het ongeluk gebeurde doordat de vrouw vlak voor de naderende tram van een vluchtheuvel stapte. ZIERIKZEESE FILM LIGA „Wereld zonder zon" De Zierikzeese Film Liga sloot het seizoen 'af met een voorstelling van J. Cousteau's „Le grand silence" („Wereld zonder zon") -in de Con certzaal. De geheimzinnige pracht van het leven onder de zeespiegel wordt in deze film, op vaak indrin gende wijze in beeld gebracht. Men kan de film zien als een dokumen- taire over de ervaringen van duikers - bestaande uit een gemengde (Fran se) 'groep geleerden en avonturiers - die dank zij de nieuwste weten schappelijke 'hulpmiddelen, in staat zijn lange tijd onder water te blijven. Een vrij zicht op de onvoorstelbaar rijke vormen en 'kleuren van het le ven onder de zeespiegel is hun deel, evenals ontmoetingen met vaak bi zarre vertegenwoordigers van de zeeflora en -faune. Een boeiende do- kumentaire, spannender en interes santer dan menige speelfilm. De filmkeus was dus pok ditmaal Weer bijzonder goed, maar het houdt helaas niet in -dat de Liga zonder zorgen is. Het aantal leden is nog altijd te gering, om werkelijk goed uit de voeten te -kunnen. Het dappe re pïoegje Liga-mensen moet tegen heel wat optornen, o.rn. tegen de t.v. en dat is een geduchte concurrent. Hoe ook. tijdens deze laatste film avond heeft het bestuur getracht een indruk te krijgen van de bereid heid der leden al of niet mede te werken aan de instandhouding van de Liga. Men zal er later over ho ren. Bovendien kan men alsnog zijn mening te kennen geven bij de waarnemend secretaris de heer A. J. van Pesch (Hogezoom 42) te Haam stede. Er is aanleiding, gezieft het in 'het verleden gebrachte, te pleiten voor hel behoud van deze cultureel hoogstaande instelling. Het moet toch mogelijk zijn op Schouwen- Duivelpnd; één Liga op 24000 inwo ners. HAAMSTEDE, 14-3. Dit zijn enkele flitsen van de festiviteiten te Burgh en Haamstede bij gelegenheid van het huwelijk van prinses Beatrix en Claus von Amsberg. Er werd o.a. een zeer geslaagde optocht gehouden met ver sierde steps en fietsen en sportlieden van D.F.S. In de stoet reed ook een vermomd bruidspaar mee (foto boven). (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). Toneelspeler en TV-acteur Dit nummer bestaat uit 16 paginas. caballero

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3