DUIKEN Burgemeester A. A. van Eeten gaf exposé over afgelopen jaar Oude kaarten van Burgh en Burghsluis DE GOUDEN HORDE Minister Luns bezorgd over NAVO BILJARTEN Finale toernooi kampioenschap driebanden In het finale toernooi om het kam pioenschap drie banden van het dis- trikt Schouwen-Duiveland der K.N. B.B., in hotel „Concordia" te Zierik- zee, is de kampioen van het vorige seizoen R. P. Hoogerheide er niet in geslaagd zijn titel, te prolongeren. De kampioenstitel ging deze maal naar zijn clubgenoot F. C. Hanse, die met vijf overwinningen en één remise- De eindstand ziet er als volgt uit: partij zich op overtuigende wijze de sterkste toonde. Met de score van zes caramboles bracht hij ook de hoog ste serie uit het toernooi op zijn naam. J. Berrevoets bracht met een partij van 1.190 het hoogste partij gemiddelde op zijn naam. Opvallend was het dat niet minder dan drie partijen in remise eindigden. 11 282 150 6 0.532 8 271 129 4 0.478 7 271 139 5 0.513 5 236 125 5 0.529 277 123 4 0.444 3 275 124 4 0.451 3 275 107 4 0.398 F. C. Hanse, „Concordia", Zierikzee J. Berrevoets, B.V. Renesse D. Verburg, „Concordia", Zierikzee R. P. Hoogerheide, „Concordia", Zierikzee P. D. Vijverberg, D.O.S., Ouwerkerk 5 F. do Groot, „De Lelie", Scharendijke J. Vasseur, B.V. Renesse SPORT 69. En terwijl Aram, onbekend met het verraad van Agua, de mannen van de Leeuw van Bashra beval om af te stijgen, en de eerste groep voorging naar de pas om een hinderlaag voor de Mongolen te leggen, reed de hagedis alleen op de moe rassen toe. Terwijl de Mamelukken zich aan weerszijden van de pas verscholen, hun bogen onderzochten, pijlen telden en de talloze andere dingen deden welke een groep krijgers maar kan bedenken om het zenuwslopende wachten op de vijand te vullen, liet Agua de Mongoolse voorhoede achter zich en begaf zich op weg om een Het nieuwe bewind in Ghana heeft de onlangs afgezette president Kwame Nkroemah, diens echtge note, alsmede ontslagen ministère en partijfunctionarissen een toelage van duizend gulden per maand toege kend. Volgens ramingen van Westduit- se reisbureaus zullen dit jaar 20 mil joen Westduit sere hun vakantie bui ten hun woonplaats doorbrengen. De helft hiervan zal met vakantie naar het buitenland -gaan. Foto prinselijk paar voor de klas verscheurd WILLEMSTAD-CUR., 14-3. De of- ficier van justitie op de Ned. Antil len onderzoekt op het ogenblik de zaak van een onderwijzer, F. A. B., die woensdag voor zijn klas een foto van prinses Beatrix en prins Claus verscheurde. De onderwijzer geeft les op de Martinus de Porre-school in Santa Maria. Het schoolbestuur heeft de onderwijzer voorlopig ge schorst, maar met behoud van sala ris. De heer F. A. B. verklaarde de foto te hebben verscheurd uit protest te gen het feit dat op de scholen geld werd ingezameld voor het huwelijks geschenk van het prinselijk paar, terwijl op Curacao armoede heerst en er jongens met honger naai school komen. Tevens stelde hij de ze daad uit protest tegen het feit dat geld werd uitgegeven voor foto's van prinses Beatrix en prins Claus. Volgens verklaringen van het hoofd van de school zou A. echter de foto hebben verscheurd om te protesteren tegen het koninklijk huis. Zittend, op een stoel en kijkend naar Cousteau's film „Wereld zonder zon", voelt men %ich met de (veel riskerende) duikers omlaag zakken, naar de geheimzinnige en ondoor grondelijke diepten van de oceaan. Levend op een „ademmenu" van he lium, stikstof en zuurstof kunnen de duikers de veilige babtysaaf verla ten om op avontuur te gaan boven de koraalriffen, in de spelonken en de „wouden" van het onderzeese. Het is daar beneden beslist geen dooie boelmaar een mysterieus en pulserend leven, dat zich aan de ver baasde beschouwer toont als een ka- leidoscopisch beeld van kleuren en vormen. Op diepten waar de zon nog doordringt is het uiteraard weer an ders, dan in het inktzwarte duister waar planten en dieren van bijna onaardse schoonheid, even gevangen worden in de felle lichtbundels van schijnwerpers. Hier kunnen mensen zich niet straffeloos buiten de veilige cabine bewegen, maar achter de vensterruiten krijgen zij veel te zien, dat mensenogen nog nimmer aan schouwden. De vrije duikers met een voorheen geplaatste kooi als uitgangsbasis, hebben dan al heel wat achter de van „luchtflessen" voorziene rug. Ze gaan er ook des nachts op uit en al die vreemde vis sen blijken dan lekker te liggen dommelen in spleten en langs rots- wa'nden. Ze zijn bijna niet wakker te krijgen. Heel fel gekleurde vissen worden gevangen en tijdelijk vast gezet in plastic dozen, waarop (even later) vraatzuchtige monsters stevige aanvallen gaan doen. Maar ze kun nen er lekker niet meer bij en die te genvaller gaat duidelijk hun vissen- verstand te boven. De duikers hou den ook wel van een grapje. Zo gaan ze op sjouw met een flink formaat zeester. Liggen de oesters toevallig net op een kampeerweide lekker oesters te wezen. De duikers laten aartsvijand zeester eventjes zien aan de oesters, die dan als door de blik sem getroffen snel hun jaloeziën sluiten en er op een merkwaardige manier vandoor hippen. Een komisch tafereel op de zeebodem. Maar met de cabine moest het nog eventjes een beetje dieper. Wordt op drie honderd meter een kloof zichtbaar, waar de chauffeur zijn ellipsvormig toestel in manoeuvreert. Plotseling de sen satie van de dag en uiteraard dus ook van de film. Boven de cabine blijkt zich een enorme luchtbel te bevinden .De mannen kunnen hun apparaat verlaten en bij het licht van de schijnwerpers hebben hier de camera's gesnord. Tegen een grillig en bizar décor hoort men het tikken van neervallende waterdruppels, net als In een aardse grot, al lang ont dekt door de jaarlijkse - stroom van toeristen. En onderweg terug? Nu, voor de afwisseling dan wat klomp vissen, een haai (6 meter) en een veld vol reuzenkrabben, die zich kennelijk senang voelen. SCHIERE1 LANDMAN. sluippad door de moerassen te vinden. De nevels lagen laag over de schemerige poe len, toen hij van z'n paard afsteeg cn het dier aan een struik vastmaakte. Een ogen blik bleef de hagedis staan cn luisterde. Maar er bewoog niets en nergens klonk enig gerucht. De zachte ochtendwind woei hem de zoete, misselijk makende stank van rottende vegetatie tegemoet. Hij aar zelde en voelde een aanvechtipg om terug te keren. Maar toen zag hij plotseling dat hij het meisje wilde volgen naar de Ma melukken, inplaats van met Agua naar de kust te vluchten. En Agua, de "man die nog nimmer iemand vertrouwd had of vriend schap geschonken, behalve aan de jonge avonturier die hij in tientallen gevechten onverschrokken was gevolgd, deze Agua voelde weer dezelfde doffe wrok, welke hem er eerst toe had aangezet om zich bij Aram's doodsvijand aan te sluiten. Hij gromde iets onverstaanbaars, tastte naar z'n mes en schuifelde als een hagedis het moeras binnen. Toen zwiepten de struiken achter hem dicht en was hij alleen in de hel.... Duiveland in 1965 NIEUWERKERK, 14-3. Op de in het gemeentehuis te Nieuwerkerk gehouden vergadering van de ge meenteraad, heeft de voorzitter, bur gemeester A. A. van Eeten de vol gende Nieuwjaarsrede uitgesproken. „Omdat het vreemd aandoet op een, op 14 maart, belegde raadsver gadering nog, wat we tegenwoordig noemen, een nieuwjaarsrede te hou den, wii ik daar vanaf zien en vol staan met u een kort overzicht te geven van datgene, wat in het afge lopen jaar is tot stand kunnen ko men en wat wij voor dit jaar op ons verlanglijstje hebben staan. Ik wil dan beginnen te zeggen, dat er in 1965 in de gemeente Duiveland 15 woningen gereed gekomen zijn, t.w. 2 premiewoningen, 6 vrije sec tor woningen en 7 z.g. Bogaerswo- ningen. Van deze 15 woningen wer den er II in de kern Oosterland en 4 in Nieuwerkerk gebouwd. Behalve dat, is in het achterliggen de jaar een begin gemaakt met 40 Ratiowoningen. Ik zeg een begin ge maakt, maar daar is het tot dusver ook bij gebleven. Momenteel zien we rond deze bouw niet de minste acti viteit. Dat we in een half jaar tijd nog niet verder gekomen zijn, dan het maken van de funderingen met de vloeren is een omstandigheid, die ons weinig bevrediging-geeft, al moet ik hier aan toevoegen, dat wij nog geen recht tot reclameren hebben, omdat de aannemer nog binnen het hieromtrent opgestelde schema is ge bleven. In de sector bedrijven kwamen voorts tot stand: een garagebedrijf met bijbehorende woning (de laatste is overigens reeds meegeteld bij de 15, die ik u zoeven noemde), een groentekas van flinke afmetingen, een opslagloods en een werkplaats om het steenhouwersbedrijf te kun nen uitoefenen. volgende bouwstroom van deze wo ningen heeft het college van b. en w. in het afgelopen jaar 50 bouwver gunningen verleend tot een totale waarde van f 626.719,- exclusief de 40 in aanbouw zijnde huizen, waar mede een bouwsom van in totaal f 900.000,- gemoeid is. Twaalf aanvragen, tesamen een waarde vertegenwoordigend van f 1.190.000,- liggen nog op afdoening te wachten. Geringe bevolkingstoename Als men nagaat, dat er in het achterliggende jaar 15 woningen ge reed gekomen zijn, zou men redelij kerwijs mogen verwachten, dat het inwonertal van de gemeente Duive land met zo'n 40 5 45 zielen zou zijn toegenomen. Dat is evenwel niet het geval. De toename bedroeg slechts 5 personen. Het aantal geboorten was 66, aan tal overlijden 40. Dat zou dus een vermeerdering van 26 zielen hebben kunnen geven, ware het niet, dat er meer van onze burgers verti'okken zijn, dan er bij gekomen zijn. Hier liggen de cijfers respectievelijk 114 en 93, alzo 21 meer vertrokken, dan ingekomen. Geeft uiteindelijk een winst van 26-21=^5. Dit is een zeer geringe toe name. Nog altijd slagen we er niet in de jonge mensen aan onze ge meente te binden. We mochten zo juist constateren, dat het aantal nieuw gebouwde wo ningen niet onbevredigend is. Om dit in hetzelfde tempo - liever nog in een op te voeren tempo - te kun nen laten voortgaan is het zaak, dat de gemeente voortdurend diligent blijft, voor wat het aankopen en bouwrijp maken van daarvoor in aanmerking komende gronden be treft. Ik kan u verzekeren, dat wij op dit punt bepaald niet stil gezeten hebben. van gereed gekomen werken mag on ze tegenwoordige behuizing niet on vermeld blijven. Wij hopen, dat in het reeds aange vangen jaar behalve de 40 woningen van de ratiobouw, een 4-tal bejaar denwoningen in de kern Oosterland, een fabriek of atelier ten behoeve van een hier reeds gevestigde tex tielindustrie, een bedrijfsgarage, een belangrijke uitbreiding van een be staande droogschuur voor de bollen- cultuur, alsmede de u bekende aan vraag voor het bouwen van een mo tel gerealiseerd zal kunnen worden. Wijziging uitbreidingsplan Wellicht hopen wij u in de loop van het jaar ook een wijziging van het uitbreidingsplan m.b.t het indu strieterrein aan de Stolpweg, ter be oordeling voor te kunnen leggen. Met welke bedoeling deze wijziging zal worden voogesteld hopen wij u, na afloop van de vergadering, aan de hand van een tekening, te laten zien. In weerwil van de gedane uitga ven, tèn aanzien van hetgeen in het afgelopen jaar is tot stand gekomen, is het ook nog gelukt een bedrag van f 57.170,- extra af te schrijven. Om dat er ter afsluiting van het dienst jaar nog een slot-begxotingswijziging gemaakt moet worden, is laatstge noemd bedrag nog niet definitief. Het kan nog zakken, maar ook stij gen. Het was slechts een kort overzicht van hetgeen in het afgelopen jaar is tct stand gekomen. Van harte hopen wij, dat het ons gelukken moge het geen voor dit jaar op het programma staat tot uitvoering te kunnen bren gen en dat wij daarop Gods zegen mogen ontvangen". Matthaus Passion 1966 BURGH. 15-3. He( registreren doormiddel van dia's van Burgh en Burghsluis uit het begin van deze eeuw. Ziedaar de hobby van de heer C. Schconaard (43 en al heel wat jaartjes woonachtig in Heemstede, waar hy werkt by „Meer en Bosch") die ons er tijdens een van zyn be zoekjes aan Burghsluis (waar zyn ouders wonen) uitvoerig over ver telde. Het is allemaal begonnen in 1953 De heer Schoonaard bezocht tijdens een kort na de rampperiode zijn zwaar getroffen geboortedorp en bij de aanblik van de verwoeste huis jes, besefte hij dat het Burghsluis uit zijn jeugd definitief als verloren kon worden beschouwd. Hij is toen aan het verzamelen ge slagen. Foto's uit de ramptijd, het contactblad van de dijkwerkers, knipsels over opgravingen en latei- oude prentbriefkaarten van het Burghsluis zoals dat er zo'n 40, 50 jaar geleden uitzag. Dia's Bij die laatste hobby is het geble ven. Er zijn reeds tientallen kaar ten door zijn handen gegaan. Ze worden in Haarlem „omgewerkt" tot dia's en daarna zuinig bewaard. In de loop der jaren heeft de heer Schoonaard een uitgebreide en zorg vuldig samengestelde dia-serie opge bouwd. Hij wil ermee dooi- gaan on juist daar wringt de schoen. De kaarten worden niet meer vervaar digd en wie er wil hebben, is aan gewezen, op de vooral bij de ouderen op Schouwen-Duiveland nog wel aanwezige trommeltjes met vergeel de ansichten. Bruikleen Hel zijn juist die mensen tot wie de heer Schoonaard zich richt met het verzoek, hem kaarten van het oude Burgh, Burghsluis en Haam stede in bruikleen af te §taan. Hij laat er dan in Haarlem dia's van maken, waarna ze aan de bezitter worden geretourneerd. Het is de enige manier om deze unieke dia-verzameling uit te brei den (aan completeren denkt de heer Schoonaard zelfs niet eens). En dat het hier een werkelijk unieke col lectie betreft, is ons gebleken bij de diavertoning die hij bij cuns bezoek organiseerde. Op het scherm trok ken verschillende dorpsbeelden van het Burgh uit het begin van deze eeuw aan ons voorbij, het interieur van de hervormde kerk voor de brand in 1924 en zelfs enkele beel den van die brand. De emmers wa ter waarmee de bradnweer in 1924 moest werken steken wel heel schril af bij het moderne brandblusmate- riaal van nu. Materiaal En wanneer je al die historische beelden bekijkt, ga je ineens begrij pen waarom de hobby de heer Schoonaard zo boeit, waarom hij zo dringend verzoekt om materiaal dat hem in staat stelt de collectie uit te breiden. Voorlopig heeft hij behoefte aan oude prtenbriefkaarten van feeste lijke evenementen in Burgh en Burghsluis. De viering van 'n ouder wetse koninginnedag b.v. of de ge boorte van prinses Juliana. Dorps beelden uit die tijd wil hij natuurlijk ook, graag zelfs. Als de bezitter ze drie weken kan missen (de tijd die nodig is om er in Haarlem dia's van te laten vervaardigen) is de heer Schoonaard hem daar zeer dank baar voor. Wanneer hij zijn collectie daarmate kan uitbreiden dat met de vertoning ervan een uur wordt ge vuld, wil hij gaarne optreden voor bejaardensociëteiten en culturele verenigingen. Dat kan nu nog niet. De verzameling is daarvoor te klein. Het hangt van veler medewerking af of het er toch nog eens van zal komen. ROTTERDAM. De stakingsactie van ongeveer 250 Spaanse arbeiders, die bij Verolme in dienst zijn, is af gelopen. SPORT BILJARTEN Wedstrijden competitie voor viertallen District Schouwen-Duiveland Voor de competitie voor viertallen van ihet distrkit Schouwen-Duive land der K.N.B.B. werden in de af gelopen week de volgende Wedstrij den gespeeld: C 3 klasse, afdeling A: O.K.K.- V.O.G. 5-4: M. Quist-C. Akershoefc 0-2; A. Heijboer-J. L. de Hooge 0-2; K. Kort-L. Koster 2-0; W. Kesteloo- W. Kramer 2-0; V.O.G.-Entre Nous 2-7: W. Kramer-W. I. den Boer 0-2; L. Koster-J. Hagesteijn 0-2; J. L. dé Hooge-A. Krijnse Lokker 2-0; C. Akershcek-J. de Jonge 0-2. C 3 'klasse, afdeling B: K.V.L.- V.O.G. II 7-2: P. v. d. Berge-M. Krijger 2-0; J. v. d Weijde-C. Krello 0-2; J. J. Romeijn-C. v. d. Bos 2-0; A. Quartel-J. Verkaart 2-0. C 4 klasse, afdeling A: O.K.K. II- D.O.S. 5-4: M. J. Thiery-C. W. Bom 2-0; J. Lernsom-J. de Jonge 0-2; Joh. Thiery-C. v. d. Werf 0-2; J. C. v. Felius-J. Bom 2-0. C 4 klasse, afdeling B: Onder Vrienden II-K.V.L. II 5-4: H. Fondse -L. J. K-lompe 2-0; A. v. d. Zande- J. Koopman 0-2; L. v. d. Zande-M. der Weduwen 0-2; J. Rijnberg-C. Stouten 2-0. Alle hier genoemde bedrijvigheid stemt ons tot blijdschap en dan mag ik in dit verband misschien wel apart vermelden de vestiging in on ze gemeente van een bekend Zeeuws steenhouwersbedrijf. Deze vestiging opent perspectieven voor het aan trekken van personeel, wellicht ook voor vraag naar woningen. Nu is de situatie bepaald niet zo, dat we daarop zitten te wachten. Veel woningzoekenden Nog altijd hebben we een - voor een gemeente als Duiveland - lange wachtlijst van woningzoekenden. Onderverdeeld over de 4 kernen lui den de aantallen als volgt: Nieuwerkerk 35, Oosterland 39, Ouwerkerk 10, Sirjansland 4. 8 Aan vragers hebben geen voorkeur uit gesproken. Dit geeft een totaal van 96 woningzoekenden. Hierin zijn evenwel 25 aanvragen begrepen van hen, die de wens tot woningruil te kennen gaven en dus hun huidige woonruimte vrij maken. Waardoor het aantal dergenen, die woonruimte behoeven, doch zelf geen ruilobject kunnen aanbieden, toch altijd nog 71 bedraagt. Dit blijft altijd nog een zorgwek kend aantal. We zouden hier graag verandering in willen brengen, in die zin, dat de gegadigden vlugger gehol pen kunnen worden. Onze verwach tingen hieromtrent zijn gericht op de reeds ereder genoemde ratiowonin gen, terwijl we reeds besprekingen gevoerd hebben om te komen tot een Aan- en verkoop gronden In 1965 werden 9.31.87 ha aange kocht voor een totaalsom van f 112.222,-. In dezelfde periode werd 1.41.63 ha verkocht voor een totaal bedrag van f 96.416,75. U ziet, aan- en verkoop houden vrijwel gelijke tred, wat de hiermede gemoeide be dragen betreft. Dat is een bevre digende omstandigheid, omldat ons daardoor de middelen geboden wor den naar nieuwe mogelijkheden uit te zien. Te dien opzichte hopen wij binnenkort met nieuwe plannen bij u te kunnen komen. Als we het soms nog niet wisten is ons de laatste tijd overduidelijk gebleken, dat het voor bereiden van zulke plannen bijzon der veel tijd en geduid vergt. Structuur- en bestemmingsplannen Wij mochten onlangs een bespre king hebben met onze stedebouw- kundige en konden ons realiseren, dat er momenteel 6 opdrachten tot voorbereiding van structuur- en be stemmingsplannen in bewerking zijn. Een bestemmingsplan voor de kernen Nieuwerkerk, Oosterland en Ouwer kerk, een structuurschets voor de di recte omgeving van de kom Nieu werkerk, alsmede een dito schets van de gehele gemeente, voor wat het laatste betreft, ter vervanging van het vanouds bekende plan in hoofdzaak. Bovendien is er ook nog een recreatieplan ten behoeve van de kern Ouwerkerk in voorbereiding. Bij de reeds gegeven opsomming SPORT VOETBAL K.N.V.B. Goede prestatie van Dreischor tegen Patrijzen (2—1) Dreischor X, dat zondagmiddag te 's-Heerenhoek tegen Patrijzen met enkele invallers moest aantreden en daardoor nogal gewijzigd binnen de lijnen kwam, heeft met het kleinst mogelijke verschil gewonnen. Aan beide zijden werd maar matig voet bal vertoond. Han Steenland gaf de blauw-wit- ten de leiding, waarna Patrijzen ge lijk maakte (1-1). Nog voor het ver- strijken van de eerste speelhelft zorgde Simon de Vlieger yoor een 1-2 ruststand. Na de rust was Pa trijzen wel wat sterker maar dank zij het goede verdedigen van de gasten en goed keeperswerk van doelman W. Kommer kwam in de stand geen verandering meer, zodat Dreischor twee kostbare puntjes veroverd had. Door deze overwinning heeft Drei schor de vierde plaats op de rang lijst wat steviger in handen genomen Bijl uit bronstijd te Dreischor te Aardenbtirg: 27 maart ZIERIKZEE, 15-3. Voor de der tiende maal in successie zal in de meer dan 1000 jaar cutle Sint Baafs- kerk te Aardenturg (West-Zeeuws- Vlaanderen) de Matthcus Passion van J. S. Bach worden uitgevoerd. Voor de eerste maal zijn thans ook op Schouwen-Duiveland kaarten te verkrygen bij verkoopadressen te Renesse, Zierikzee en Haamstede. De uitvoering vindt plaats cp 27 maart. De Sint Baafekerk geniet grote be kendheid en is om. vermaard om zijn goede akoestiek. In het midden schip van de ker k kunnen 1200 per sonen plaats nemen. Alle bezoekers kunn'en vanaf hun plaatsen de uit voerenden zien. cmdat men niet ge hinderd wordt door pilaren. Ten 'gerieve van de bezoekers werden extra busdiensten uitge voerd. Door het gereed komen van de Oostersohelcl-brug wordt in Aar denburg gerekend op bezoek van Schouwen-Duiveland en Zuid-Hol land. Zoals altijd staat de uitvoering onder 'directie van Piet van Egmcnd, terwijl het Amsterdams Oratorium- koor, het Knapenkoor der Vredes- sdholen uit Amsterdam en het Utrechts Stedelijk Orkest tot de vas te medewerkers behoren.. Ook de overige uitvoeringen zijn op één na dezelfde als vorig jaar. Willy van Hese evangelist, Bruce Boyce Christuspartij, DeLia Wool- ford alt, Reimier Schweppe tenor, Rom Kalma bas, Thijs Kramer orgel en Leny van der Lee clavecimbel. Nieuw voor de Aardenburgse uit voering is Edith Mafchis (Zwitser land). Zij is als sopraan gekomen in de plaats van Corry Bijster. Sclieepvaartberichten Esso Rotterdam. 4-3 te Port Said. De antiquair de heer J. H. Kosters te Zierikzee trof enige tijd geleden in een schroothoop een merkwaardig voorwerp aan, dat niet reageerde op de mag netische hef-installatie. Het voorwerp werd in handen gesteld van mr. W. P .Martens, leraar geschiedenis aan het Professor Zeeman-lyceum, die het aan een zeer nauwkeurig onderzoek onderwierp. Hij kwam tot de conclusie te doen te hebben met een bijl uit de late bronstijd. De vondst is dus zeer uitzonderlijk. De bijl blijkt afkomstig uit een hoop oud roest, die de hande laar kocht van een landbouwer te Dreischor. Het pre-historisch voorwerp is bij het ploegen naar boven gekomen. De heer Kosters heeft de bijl inmid dels geschonken aan het gemeentemuseum. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). LONDEN, 14-3. Minister. Luns heeft bij aankomst in Londen, waar hij de heden (dinsdag) beginnende vergadering van de Raad van de West-Europese Unie zal bijwonen, gezegd dat hij zich grote zorg maakt over de Franse plannen met de Na- vo. Het Nederlandse standpunt, zei, hij, 'komt overeen met het Britse, nl. dat de bestaande structuur moet worden gehandhaafd. a Het aantal deden in het gebied van Ma'An in Jordanïë, dat door overstromingen als gevolg van zware regenval is geteisterd, is opgelopen tot 180, aldus is van officiële zijde bekendgemaakt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2