VIJFTIG JAAR BMW Belangrijk voor beslissende momenten: techniek, teamgeest en... Drum! U weet wel: Drum van Douwe Egberts. Half zwaar - heel lekker! Prinses Beatrix en prins Claus op huwelijksreis in Mexico Garage P. A. Remeeus De Palestijnse vluchtelingen STREEKNIEUWS ZONNEMAIRE ,N»t en Uitspanning" liad drukke en gezellige dagen en nu... een Drum I Drum! Een pittige mélange van 17 soorten tabak. Lang gerijpt, kundig gemengd en vers verpakt in de handige pouch, f 1.25 Q210 Li april naar Tanzania? STAD MEXICO, 13-3. In Mcxi- co verschijnende kranten hebben zondag gemeld dat prinses Beatrix en prins Claus op het Mexicaanse ei land Cozumel, gelegen voor de kust van het schiereiland Yucatan, zijn aangekomen. De jonggehuwden werden zater dag op de Amerikaanse luchtmacht basis Andrews, by Washington, ge signaleerd waar zij arriveerden in een C 135 van de Amerikaanse luchtmacht. De aankomst van het prinselijk paar was streng, geheim gehouden, maar het nieuws van hun verblijf op Cozumel - een bekend toeristenoord - lekte uit, doordat de piloot van Arbeidsproblemen in Zweden STOCKHOLM, 11-3. De werkge- versfederatie in Zweden heeft op verzoek van de bemiddelingscom missie van de regering het besluit om op 18 maart tot sluiting over te gaan, opgeschort. Van zijn kant heeft het vakverbond besloten dat het verbod op overwerk, dat vrijdag zou ingaan, eveneens zal worden op geschort. Vertegenwoordigers van werkge vers en werknemers zullen dinsdag onder leiding van de verzoenings commissie opnieuw trachten over eenstemming te bereiken over een nieuwe overeenkomst. Zoals gemeld eisen de vakvereni gingen een loonsverhoging van tien procent in verband met de gestegen kosten van levensonderhoud. De werkgevers willen echter niet ver der gaan dan een loonsverhoging van één procent, omdat - naar zij zeggen - de economie, die al in moeilijkheden verkeert,' nog verder gevaar zou lopen. Echtpaar omgekomen door zuurstofgebrek Het echtpaar Smits-van Berkel is in de nacht van vrijdag op zaterdag in hun huis in het kerkdorp Wij- bosch (gemeente Sohijndel) door ver stikking om het leven gekomen. De 39-jarige man en zijn 34-jarige echt genote werden zaterdagmorgen om negen uur door de oudste van hun zes kinderen levenloos op bed aan getroffen. De slaapkamer was ver warmd met een gaskachel, maar was vrijwel hermetisch afgesloten, waar door het echtpaar door zuurstofge brek om het leven is gekomen. het Amerikaanse toestel zich kort na de landing per telex meldde bij de American Airlines in Mexico. Hoewel er strikte geheimhouding over de huwelijksreis was betracht, werd zaterdagmiddag, toen de prins en de prinses in de Verenigde Staten arriveerden reeds de mogelijkheid geopperd, dat het paar op doorreis wa snaar Mexico, daar het bekend is dat de Nederlandse koninklijke fa milie vriendschapsbanden heeft met het gezin van oud-president Lopez van Mexico en dat prinses Beatrix zer bevriend is met de dochter des huizes, Avecita, die volgens een be richt van A.F.P. eveneens naar Cozu mel is gekomen. Avecita woonde de bruiloft van de prinses bij. Volgens D.P.A. zullen prinses Bea trix en prins Claus een gedeelte van hun wittebroodsweken op Cozumel doorbrengen, want uit Nairobi ver neemt dit persbureau, dat zij in de loop van de volgende maand op de farm van prins Bernhard in Tanza nia worden verwacht. De bedrijfslei der van de farm heeft dit aan D.P.A. medegedeeld. Schouwen-Duivelandsê sportspiegel Burgh wist thuiswedstrijd tegen BSC in overwinning om te zetten Renesse bezorgde Luctor gevoelige nederlaag Zierikzee II stuurde Cortgene met lege handen over de Oosterscheldebrug terug Renesse II won thuis van Burgh II (3-1) VOETBAL K.N.V.B. In een vooral in de le helft op een goed peil staan de wedstrijd is het Burgh, in de 4e klas G, gelukt de thuiswedstrijd te gen BSC in een 5-3 overwinning om te zetten. Door deze kostbare over winning klom Burgh op de ranglijst van de 10e naar de 7e plaats. Door te geringe stootkracht van haar voor hoede verloor Zierikzee weer twee kostbare puntjes bij het bezoek aan duidelijk de sterkste tegen Oude Mo- Halsteren (2-1). Vosmeer toonde zich len (6-0), terwijl DIVO hekkesluiter NVS met een 4-1 nederlaag naar huis stuurde. Daar Cluzona donder dag jl. tegen De Schutters weer een steekje liet vallen (1-1) staan Vos meer en DIVO thans met een gelijk aantal punten aan de leiding. De ontmoeting tussen Nw. Borgvliet en RKFC kon geen doorgang vinden daar de scheidsrechter niet kwam opdagen. zich met 4-1 de sterksten waarmee Luctor zijn eerste nederlaag dit sei zoen kreeg te inkasseren. De reser ves van Zierikzee deden wat van haar verwacht mocht worden en stuurden Cortgene met een 5-2 ne derlaag over de Oosterscheldebrug naar huis terug. Om het succes voor onze vertegenwoordigers volledig te maken won Dreischor met 2-1 bij de Patrijzen waardoor zij weer ste vig op de 4e plaats zetelen. Rode lantaarndrager Kruiningen zorgde min of meer voor een verrassing door te Goes met 3-1 van Robur te winnen. Vosmeer 11 8 2 1 39-10 18 DIVO 11 8 2 1 25-12 18 Cluzona 12 8 2 2 21-10 17 Halsteren 12 7 1 4 29-20 15 Zierikzee 12 7 1 4 23-19 15 BSC 13 6 1 6 26-21 13 Burgh 12 3 3 6 21-32 9 Nw. Borgvliet 11 4 0 7 18-26 8 Oude Molen 12 3 2 7 21-38 8 De Schutters 11 2 3 6 11-18 7 RKFC 11 3 1 7 19-31 7 NVS 12 2 0 10 13-29 4 Renesse Luctor Zierikzee II Dreischor Robur Patrijzen Cortgene Kruiningen 13 11 1 1 50-12 23 12 11 0 1 56-24 22 7 0 5 40-34 14 6 0 7 42-47 13 3 2 7 27-45 8 3 1 8 24-36 7 3 0 9 32-47 6 3 0 9 24-50 6 AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de belangrijke ontmoe ting tegen koploper Luctor heeft Re nesse, in de le klas B, de kans om. twee punten van haar achterstand weg te werken met beide handen aangegrepen. In een vooral door de duinbewoners uitstekend gespeelde wedstrijd toonden de roocl-witten In de 2e klas C toonde Renesse II zich in het belangrijke duel tegen Burgh II met 3-1 de sterkste xoaar- door hen de kampioenstitel niet meer kan ontgaan. Te Zierikzee trok Zierikzee III met 4-3 aan het kortste eind tegen SVOWK. Renesse 12 10 1 1 55-16 21 Burgh II 12 8 1 3 64-1S 17 Zonnemaire 11 6 2 3 45-23 14 SVOWK 12 4 0 8 25-40 8 Dreischor II 11 3 0 S 21-62 6 Zierikzee III 12 2 0 10 20-70 4 m In do Laotiaanse hoofdstad Vien tiane zijn 22 mensen gewond doordat een handgranaat tijdens een feest ontplofte. ZONNEMAIRE, 14-3. De muziek vereniging „Nut en Uitspanning" van Zonnemaire heeft drukke dagen ach ter de rug. Donderdagmorgen j.l. be gon de reeks muzikale gebeurtenis sen met e enoptreden voor de kinde ren tijdens het feest ter gelegenheid van het huwelijk van prinses Bea trix en Claus von Amsberg. Met de jeugd werd een muzikale rondgang door het dorp gemaakt, waarna een tractatie plaats vond in het vereni gingsgebouw aan de I. M. v. d. Bijl straat. De kinderen genoten verder van een programma van poppenkast en goocheltrucs, gebracht door Ali Ben Hassan. De goochelaar werd dank gebracht voor het gebodene door de voorzitter van de Oranjevereniging, de heer J. J. C. de Vlieger. Donderdagavond vertrok de boeren- kapel van „N. en U." naar Middel- harnis waar in besloten kring' het Oranjefeest werd opgeluisterd. Het werd een feest dat klonk als een klok. De Boerenkapel oogstte met vaderlandse- en populaire liederen veel succes. De kapel stond onder leiding van de heer L. C. Braber. Uitvoering Vrijdagavond gaf „N. en U." onder leiding van de heer Braber de jaar lijkse uitvoering. De aanwezigen wer den welkom geheten door de voor zitter-dirigent, die zijn vreugde uit sprak over de grote belangstelling waaruit weer bleek dat de vereni ging te Zonnemaire erg populair is. Het grote aantal leden spreekt voor Jail Corduwener overleden HILVERSUM, 12-3. De musicus Jan Corduwener, leider van beken de VARA-ensembles, is in de Pieter van Foreestkliniek in Amsterdam na een langdurig ziekbed overleden. Jan Corduwener is 54 jaar geworden Hij was gehuwd en had vier kinde ren. Jan Corduwener is geboren en ge togen in Amsterdam, Zijn eerste in strument was accordeon. Na de mu lo te hebben doorlopen ging hij naar het conservatorium. Door ziekte van zijn vader moest hij die studie voortijdig afbreken en was genood zaakt in „het vak" te gaan. Zijn eer ste engagement kreeg hij in een en semble in een hotel te Amsterdam. Al spoedig belandde hij in het Tu- schinski-orkest, waar Max Tak de scepter zwaaide. Sedert 1946 trad Jan Corduwener op voor de VARA-microfoon. In 1949 kwam hij in vaste dienst van deze omroepvereniging. KERKNIEUWS „Door de wereld gaat een woord" DEN HAAG, 13-3. De Nederland- se Vereniging van Joodse Christenen heeft bij de synode® van een aantal Nederlandse kerken geprotesteerd tegen het gebruiken van de melodie van het „Hatikwah", het Israëlisch volkslied, voor het lied „Door de wereld gaat een woord", waarvan de (tekst is geschreven door ds. Jan de Wit. Deze tekst is volgens de vereniging volkomen in tegenspraak met het Hatikwah (lied der hope), sinds 1878 het zionistenlied, dat spreekt van de eeuwenlange hoop van het Joodse volk terug te keren naar het land der vaderen. De vereniging noemt dit een negeren van het gerechtigd bij bels heimwee van Israël naar het aardse Jeruzalem en een wegnemen van de belofte, aan het Joodse volk gegeven. Baby kreeg verkiezingsoproep DELFT, 12-3. Te Delft is voor het deelnemen aan de verkiezing voor provinciale staten op 23 maart aan staande, opgeroepen Peter, Jacob van Trigt, wonende Poptahof Noord 114 en geboren 16 juli 1965. Dat voor de acht maanden oude baby een op- rnepingskaart werd verzonden, is wellicht te wijten aan een wat af ge- sleten knopje in de mechanische ad ministratie van de gemeente waar door een verkeerde kaart uit het ar chief werd gelicht. BMW! WAT EEN WAGEN WAT EEN WEGLIGGING VRAAGT UW DEALER OM EEN PROEEB1T B.M.W.-dealer voor Schouwen-Duivefand Telefoon (0lft4)-473 - Ouwerkerk zichzelf, vooral ook het aantal jeug dige leden stemt tol voldoening en wekt hoopvolle verwachtingen voor de toekomst. De repetities worden al tijd trouw bezocht. De harmonie is beslist goed in „harmonie", aldus de voorzitter. Na het openingswoord van de heer Braber werd het volgen de programma uitgevoerd: Deltamars (P. de Rooij), La Visio- na (fantasie, G. Gadenne), Sur les Vagues (grande valse, R. Bourbon). Afscheid der Gladiatoren mars, H. L. Blankenburg). In de pauze weid een geslaagde verloting gehouden, waarna werd opgevoerd het toneelspel „Kee", van J. van Raay. Na deze vrolijke ge schiedenis dankte de heer Braber voor aller medewerking om deze avond te doen slagen, waarna beslo ten werd met een gezellig bal, dal duurde tot in de kleine uurtjes. De verloting bracht op de som van f 190,80. Zaterdagmiddag werd het stra- fecst te Scharendyke opgeluisterd. In optocht trok „N. en U." van de mo len naar het dorp. Al met al waren het drukke maar gezellige dagen voor „Nut en Uitspanning". Twee mensen verdronken BAFLO, 12-3. Een vrachtwagen met twee inzittenden is vanmorgen door nog onbekende oorzaak van de weg geraakt, 50 meter over de berm gereden en in het Noordpolderdiep na-bij Baflo terechtgejomen. De in zittenden, de beurtschippers A. E. Elzes. 40 jaar, gehuwd en vader van vijf kinderen en de 41-jarige K. C'ievcringa, gehuwd en vader van drie kinderen, zijn verdronken. Bei de mannen waren afkomstig uit Den An del. Men vermoedt dat de chauffeur van de wagen kort voor het ongeluk onwel is geworden. Een dokter heeft geconstateerd dat de man een hart verlamming heeft gekregen. De vrachtwagen, die geladen was met ongeveer twintig ton kunstmest, is inmiddels door een kraanwagen g-'-iicht Ghana en Guinee ACCRA, 12-3. De chefstaf van het Ghanese leger, generaal Kota- ka, heeft in Accra gezegd zich geen zorgen te maken over de door pre sident Sekou Touré aangekondigde mobilisatie van Guinese militairen. In commentaar op de donderdag be kendgemaakte rede van de Guinese president waarin hij aankondigde militaire konvooien naar Ghana te zullen zenden, zei generaal Kotaka: „Als Sekou wil vechten, moet hij dat maar proberen. Wij zijn paraat". Telescoop de ruimte in SCHIPHOL, 12-3. Het Ameri kaanse bureau voor luchten ruimtevaart (Nasa) verwacht dat er nieuwe sensationele ontdekkingen kunnen worden gedaan met een om de aarde cirkelende ruimte-telescoop, die in de loop van deze maand door een Lockheed Agena ra ket in zijn baan op enige hon derden kilometers hoogte zal worden gebracht. De Agena met de erin gemonteerde te lescoop zal een ellipsvormige baan gaan beschrijven die in afstand tot de aarde varieert van 154 tot 780 km. De teles coop zal zeer heldere beelden kunnen opvangen van diverse hemellichamen, iets dat op de aarde onmogelijk is doordat de dampkring het beeld uit de ruimte aanzienlijk afzwakt. Zonnestralen zullen zorgen voor de vereiste energie om de telescoop te bedienen en op afzonderlijke sterren te rich tten alsmede voor het oversei nen van verzamelde gegevens naar de aarde. Ingezonden mededeling KAIRO. 13-3. Do ministers van buitenlandse zaken van de Arabi sche landen hebben voorgesteld de ecroiaris-generaal der Verenigde Naties, Oe Thant, uit te nodigen hel vraagstuk der Palestijnse vluchtelin gen ter plaalse te komen bestude ren. Het voorstel zal naar alle waar schijnlijkheid worden goedgekeurd door de Arabische premiers, die maandag in Kairo bijeen komen. ZIERIKZEE Fruit voor zieke kinderen Aanvullend op het verslag over de festiviteiten voor de jeugd op don- dei dag 10 maart j.l. kan nog worden meegedeeld dat ook de zieke a -de ren op die dag niet vergeten zijn. Alle kinderen op die dag niet ver geten zijn. Alle kinderen namelijk die ziek liggen in de beide zieleen- huizen ontvingen van de Zierikzeese Oranje Vereniging een iractatie ir- dr- - jrm van fruit. Vergadering N.C.V.B. De plaatselijke afdeling van de Ned. Christen Vrouwenbond hoopt haar maandelijkse vergadering te houden op woensdag 16 maart us. in het Ned. Herv. Verenigingsge- bouv,Spreekster op deze avond is mevr. Nel Verschoor-van der Vlis uit Vlissingen met als onderwerp „Het Verraad" door A. M. de Jong Ook belangstellende dames, niet-le- den, zijn van harte welkom. Aanbesteding R.K. kleuterschool Vrijdagmorgen vond in het Paro chiecentrum de openbare aanbeste ding plaats van de nieuw te bouwen R.K. kleuterschool, architect de heer J. P. C. Loonen te Breskens. Voor deze aanbesteding bestond goede be langstelling. Ingeschreven werd als volgt: F. van Velthoven, Zierikzee f 194.000; L. C. Bom, Haamstede f 192.000; fa. Boeter en Dorsman, Ooltgensplaat f 177.800; fa. J. le Comte en Zn., Sommelsdijk f 165.150; A. Troost, Melissant f 163.500; W Moayaart, Oude Tonge f 162.350; fa. Van der Welle en Roos, Den Bommel f 158.000; fa. M. Osseweijer, Oude Tonge f 149.246. De raming, per 3 juni 1964, be droeg f 136.503. De kleuterschool zal worden gebouwd op -het terrein aan de Hogemolenstraat, naast de R.K. lagere school. HAAMSTEDE Laatste Nutsavond Voor de laatste Nutsavond van dit seizoen, te houden op donderdag 17 maart, des avond in hotel Bom heeft het departement Haamstede-Burgh dr. mr. H. van 't Veer, officier van justitie te 's-Gravenhage, bereid ge vonden een lezing te houden over het zeer actuele onderwerp „De provo en de jeugdige delinquent". De inleider die door zijn werk veel met dergelijke typen in aanraking komt ,zal de aanwezigen trachten enig inzicht te geven van de achter grond van deze, voor ons niet te pei len jongerengroepen. De verderfelij ke invloed van de James Bond films, het gehele destructieve denken, het sentimentele ziels-medelijden met zich zelf, de grote armoede van geest, elementen waarmee de provo's zich maar al te graag voeden, zullen o.a. ter sprake komen. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Niet alleen de leden van het Nut. doch ook belangstellenden worden graag hierbij uitgenodigd, In verband met de plaatsruimte en het feit dat de cursisten en de lei ding van de Outward Bound School uit Renesse ook aanwezig zullen zijn, wordt door het bestuur geadviseerd tijdig aanwezig te zijn. SIRJANSLAND Kinderspelen op huwelijksdag De festiviteiten rondom het huwe lijk van de kroonprinses hebben zich beperkt tot kinder- en volksspelen in de uienloods aan de Lage weg al hier, welwillend afgestaan door de heer D. Hejjboer. Met grote belang stelling werden de spelen door het publiek gadegeslagen. DREISCHOR Nieuwe badmeester benoemd In de vakature ontstaan door het plotseling overlijden van de heer L. D. Guequirre als badmeester is thans voorzien door de benoeming van de heer A. Smits te Dreischor. De nieuw benoemde badmeester is inmiddels met zijn werkzaamheden begonnen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4