VOORJAARSBEURS vredenburg en croeselaan DE GOUDEN HORDE ,,Als de griep van 1918" ONZE PUZZEL-RUBRIEK Praktische lessen op de weg als aanvulling op de theorie Een lammeren-vierling De V.S. en Cliina A. VAN HESE Ingezonden mededeling woeNsd D'HSD4G maart GEOPEND VAN 9\17- UUR VOORDELIGE GECOMBINEERDE REIS/ENTREE BILJETTEN ZIJN OP DE STATIONS VERKRIJGBAAR Ingezonden mededeling DROP IN SNELSLUITVERPAKKLNG Door de zó-open zó-dicht Venco- wolop keus in allerlei heerl(jke drop- zakjes blrjfl de inhoud stof- en vocht- soorten. En alles verpakt in die handige vrij, hóe vaak U ook presenteert I Er is zakjes voor SO cent. VENCO DROP OM VAN TE WATERTANDEN NEW YORK12-3. Dc New York Herald Tribune heeft de betogers te gen het huwelijk van prinses Beatrix vergeleken met Amerikaanse „beat- niks". Hei blad schrijft in een hoofd artikel dat men wel uitingen van misnoegen met het heuwelijk had vcrwaciit maar dat het voor de Ame rikanen een openbaring was te zien hoezeer de gebaarde jongelingen die met dc Amsterdamse politie vochten leken op degenen die van tijd tot ttjd samenscholen op de cam pus van (de universiteit vanBcr- kely of met uitdagende leuzen over de straten van New York paraderen" Men had niet verwacht beatniks te zien die in het Hollands schreeuw den, aldus het blad, maar kennelijk is het nieuwe „links", met zijn pas sie voor baarden, opstootjes en ge weldpleging in het oude Amsterdam het zelfde als in het nieuwe. „Als de griep van 1918 vaagt het door de we reld". MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 14-3. Aangevoerd 1073 slachtrunderen. Prijzen per kg: extra kwaliteit f 4,35-4,70, le f 4,00-4,25, 2e f 3,55- 3,85, 3e f 3,35-3,50; stieren f 3,95- 4,45; worstkoeien f 3,20-3,40. Aanvoer: iets minder; handel: vlot; prijzen: hoger. Belgisch schip zonk in Weslerschelde HANSWEERT, 12-3. Het 1800 ton metende Belgische schip „Rosi- ma" is vrijdagavond om half tien in in de Westerschelde bij Hansweert gezonken. Het met zand geladen schip, dat gesleept werd door de Belgische sleepboot ,Tigre", heeft door de hoge golfslag water gemaakt en is vrij snel gezonken. De twee bemanningsleden van de „Rosina" zijn door de ,Tigre" overgenomen en naar Hansweert gebracht. De ,,Ro- sima" was op weg van Nederland naar Gent. Anonieme wapeninlevering ROTTERDAM, 12-3. Een onbe- kend gebleven persoon heeft in de vorige nacht op een vreemde manier een hoeveelheid wapens en munitie bij de Rotterdamse politie afgeleverd. Vannacht om kwart over één werd de politie gebeld en kreeg te horen, dat onder een surveillance-auto in de nabijheid van het hoofdbureau een zak met wapens en munitie zou liggen. De politie trof daar inderdaad een militaire goederenzak aan met oen geweer, een juglekarabijn, twee stenguns en een pistool met geluid demper. Verder patroonhouders en een hoeveelheid scherpe patronen. Om drie uur belde dezelfde per soon de poliitie op om mee te delen, dat de wapens afkomstig waren van de voormalige ondergrondse. Ze wa ren tijdens de oorlog gedropt, aldus deze anonieme persoon. 68. De hagedis had vele uren naast Cha- mag Chan voortgereden zonder iets te zeg gen. Alleen schoof zijn hand zo nu en dan naar zijn mes en dan prevelde hij binnens monds enkele woorden die niemand ver stond. Het ene oog van Chamag Chan ves tigde zich soms op hem, maar aangezien dit oog nog nimmer enig menselijk gevoel had uitgedrukt, viel het niet te zeggen of de aanvoerder der Mongolen voldoening, spot of afkeer voelde bij het zien van de man die zich bij hem had aangesloten om zich op zijn meester te wreken. Pas toen Chamag Chan aanstalten maakte om het gebergte in te trekken, wendde de hagedis zich om. „Het zou onverstandig zijn door de ber gen te trekken", zei hij. „Wat bedoelt ge, withuid? Ge wilt toch de Mamelukken aanvallen en uw voor malige meester Aram opeisen met uw mes? Welnu, daarginds zijn de Mamelukken!" De hagedis schudde het hoofd. „Het zou onverstandig zijn om door de bergen te trekken", herhaalde hij koppig. „Aram heeft nu zeker de Mamelukken al bereikt en zij weten dus dat wij- komen. Zij ver wachten dat wij door de bergen naderen. Wellicht hebben zij daar een hinderlaag voor ons gelegd". „En langs welke weg zoudt ge dan naar de Rivier-Met-De-Grote-Naam willen trek ken, withuid?" gewas. Verticaal: 1. plant; 2. het zelfde (afk.); 3. reeds; 4. 'geleedpotig dier; 5. voorzetsel; 6. Fr. lidwoord; 7. bonthuid; 8. de dato (afk.); 9 .titel; 10. nobel; 13. heldendicht; 15. voor zetsel; 20. beschadiging; 21. leidsel; 22. bitter vocht; 23. zijrivier v.d. Do- nau; 24. woest; 25. geleerd; 27. niet door twee deelbaar; 29. liefkozing; 31. titel; 32. bedvulling; 33. haar kleur; 34. meetkundig figuur; 36. snoer; 39. familielid; 41. 'herkauwer; 46. deel v.d. hand; 47. jongensnaam; 48. plaats in Gelderland; 50. reke ning; 51. 'behoeftige; 53. soort onder wijs; 55. zangstem; 56. verlangen; 58. mil. rang (afk.); 60. deel v.e. ge bouw; 62. klap; 63. bolvormig; 65. insekteneter; 67. land in Europa; 69. kleur; 73. bolgewas; 74. naamloze vennootschap (Fr.); 75. vogel; 76. vo- gclprodukt; 77. in orde; 78. zang- noot. Als enig antwoord wees Agua in de verte, waar zich de met bomen en kreupel hout overdekte moerassen uitstrekten. „Langs die weg verwachten zij ons niet", zei hij - en weer gleed zijn hand naar zijn mes. De Mongool aarzelde. Als kind van de steppe had hij een instinctieve afkeer van de vochtige, broeiende poelen, waar over al gevaar voor paardenpoten dreigt. Maar hij voelde dat er veel waars school in Agua's waarschuwing, zo was hij een ogenblik in tweestrijd, tot zijn ondoorgron delijk oog zich weer op Agua richtte. „Ga! En onderzoek of er een pad door deze moerassen voert", zei hij. „Wij zullen hier op u wachten legd. Mede gestimuleerd door de af deling Schouwen-Duiveland van de Vereniging van Autorijschoolhou ders, blijken deze op de (vaak harde) praktijk gerichte lessen bijzonder nuttig te zijn. Belangrijk is het aan kweken van de goede verkeevsmen- taliteit, die risico's vermijdt, han delt op basis van kennis en het „sa fety first" als richtsnoer kiest. Hoe niet. hoe wel Een groep cursisten voor de start „in de praktijk" (Foto; Zieri'kzeesohe Nieuwsbode). ZIERIKZEE, 12-3 Als er onver hoopt te Zicrikzee verkeersongeluk ken gebeuren zal het niet liggen aan leiding en cursisten van de door de afdeling van het Verbond voor Vei lig Verkeer georganiseerde cursus, waarvan de vyfde (theoretische) les nü alweer achter de rug ligt. Overi gens by theorie bly'i't het niet, want als een soort „ei van Colombus" is de idee geopperd om het geleerde ook aan de praktyk te testen in deze stad, die zijn eigen (talrijke) moei lijkheden voor de gemotoriseerde weggebruiker met zich mee brengt. Zaterdag hebben w\j in een auto, be stuurd door de cursusleider de heer P. M. van Geesbergen, zo'n prakti sche les „bijgewoond". Praktijk na theorie „Praktijk na theorie", dat levert Flitsen uit het buitenland HONGKONG. Het Noordvietna1- mese ministerie van buitenlandse zaken heeft een verklaring uitgege ven waarin staking van de „vrijwel dagelijkse" Amerikaanse luchtaan vallen op Zuid-Vietnam met B-52 bommenwerpers van de basis op Guam wordt geëist. Gezegd wordt dat B-52 bommenwerpers 23 dagen van el'ke maand aanvallen op Zuid- Vietnam uitvoeren. TOKIO. In d'e nacht zijn 'honderd kilometer ten noordwesten van To kio twee berghotels afgebrand. Een endertig mensen zijn in de vlaam omgekomen, twaalf werden gewond. NEW YORK. De drie negers die voor het hooggerechtshof van de staat New York terechtstaan in ver band met de moord op de moham medaanse negerleider Malcolm zijn door de jury schuldig 'bevonden aan moord met voorbedachten rade. Deze jury bestaat uit negen mannen, on der wie drie negers, en drie blanke vrouwen. SAN DOMINGO. De 18.000 haven arbeiders van de elf havens der Do minicaanse republiek hebben voor 48 uur gestaakt uit protest tegen de aanwezigheid in de havens van sche pen van een maatschappij in de V.S. in Zierikzee - al rijdend - direct hele toestanden op, want het is op vallend dat de automobilist - en uiteraard ook andere categorieën weggebruikers - vrijwel voortdu rend wordt geconfronteerd met al lerlei verkeersproblemen en pro bleempjes. Het gaat er bij zo'n prak tische les uiteraard om helemaal correct te rijden en daarom wordt er op ieder verkeersslakje zout ge- Smalle straatjes, kruispunten, de rotonde en andere lastige punten worden gekozen, om aan te tonen hoe het niet en hoe het wel moet. Automatisch komen, al rijdend, de vragen los en de cursusleider wordt niet moede toe te lichten, uit te leg gen en aanwijzingen te geven. We zijn trouwens toch nog al onder de indruk gekomen van de enthousiaste en serieuse wijze waarop deze zaken worden aangepakt. Doorgaans bestaat er een goede belangstelling voor de cursussen (de huidige telt 38 deelnemers), maar zo lang er nog zoveel fouten worden gemaakt en nog talrijke gemotori- seerden uit angst niet „naar Hol land" durven te rijden, hebben de mensen ven Veilig Verkeer nog vol op werk te doen. Cude getrouwe in dit gezelschap is ook de heer C. W. Verton, durend onder de indruk van het groot aan tal verkeersongelukken en fel be zield met de wil er althans in eigen omgeving iets aan te doen. Het heeft geen zin alle „kneepjes" te memoreren die tydens de rijdende les aan de orde kwamen. Het waren er veel en de vraag ligt voor in de mond of wel alle mensen, die zich rijdend op de weg bevinden, die al lemaal foutloos (en dat moet toch) onder de knie hebben. Een opfris- sertje van het verkeersgeheugen in het kader van een dergelijke vcr- keerscursus zou voor velen wellicht geen overbdige luxe zyn. SAIGON. De Canadese diplomaat Chester Ronning is in. Saigon aan gekomen na een bezoek van drie da gen aan de Noordvietnamese hoofd stad Hanoi, waar 'hij besprekingen voerde met eerste-minister PPham van Dong. LONDEN. Uit goedingeldchte bron in Londen wordt vernomen, dat En geland de andere liid-staten van de Navo een verklaring heeft gezonden waarin 'het hun verzoekt gezamen lijk steun aan een geïntegreerde structuur van 'het bondgenootschap 'kenbaar te maken. OTTAWA. In Canada wordt een onderzoek ingesteld naar aanleiding van berichten dat ministers intieme betrekkingen zouden onderhouden met de van spionage verdachte Oost- Duitse mevrouw Gerda Munsinger, een jaar of vijf geleden. SANTIAGO. Stakende arbeiders van de fcoperbijn Ej Salvador in 'het noorden van Chili 'hebben een half uur gevochten met politie en mili tairen. Onder de stakers vielen vijf deden en 35 gewonden. MADRID. Zeventien hoogleraren van de universiteit van Barcelona hebben de minister van onderwijs verzocht besprekingen met de stu denten te openen teneinde normale gang van zaken op de universiteit te herstellen. PEKING. Een zware aardbeving heeft een- dichtbevolkt gebied in noord-Ghina getroffen, zo is vrijdag in Peking bekend 'gemaakt. In de Chinese dagbladen werd gemeld dat de aardbeving zioh dinsdag ji. 'heeft voorgedaan. Over slachtoffers of schade werd niet gesproken. De Veluwe als recreatiegebied DEN HAAG, 12-3. Op de Veluwe, een van de voor recreatie meest in tel zijnde gebieden van ons land, zijn ongeveer 10.000 kampeer-slaapplaat- sen. Die slaapplaatsen bevinden zich voor 40 pet. in gebouwen (kamphuis jes, kamphuizen boerderijen) en voor 60 pet. op terreinen voor tenten en caravans. Dit is de uitkomst van een gehouden enquête die nu bekend gemaa'kt is door do recreatiegemeen schap Noord en Midden Veluwe. AJle terreinen samen nemen an- dernalf procent van de oppervlakte van d;e Veluwe in beslag. De opper vlakte verhouding ten aanzien van de vrij of beperkt toegankelijke re creatiegebieden is ongeveer 1 op 20. Ruim een derde deel van de Ne derlandse ,,'kampeeroppervlakte" ligt op de Veluwe en die oppervlakte be vat bijna een vijfde deel van de Ne derlandse kampeercapaciteit. KERKYVERVE, 12-3. Een ooi op het landbouwbedrijf van de lieer B. Huygens aan de Verseputseweg te Kerkwerve is moeder geworden van een lammerenvierling. Het zijn twee witte en twee zwarte lammeren, die gevieren heel nadrukkelijk hebben aangetoond dat de lente nu heel dichtbij gekomen is. TAIPEH, 12-3. - William Bundy, Amerikaans onderminister voor aan gelegenheden betreffende het Verre Oosten, heeft in Taipeh meegedeeld, dat de besprekingen op ambassa deursniveau in Warschau tussen de Verenigde Staten en communistisch China voortgezet zullen worden. Het overleg in Warschau was een mid del om achter Peking's politieke be doeling te komen en daarom nuttig. Mislukte vluchtpoging WEST-BERLIJN, 13-3. Twee Oost duitsers hebben zaterdagavond ver geefs getracht met .een vrachtauto de grensversperring bij het controle punt Mariënborn, in de autoweg Ber- lijn-Hapnover, te doorbreken. De wagen kwam midden in de speciaal tegen dergelijke vluchtpogingen aan gebrachte versperring tot stilstand, terwijl de Oostduitse grenswachten hem ender vuur namen. Volgens ooggetuigen werd de be stuurder gedood. Zijn metgezel werd met verwondingen aan het hoofd door een Oostduitse ziekenwagen weggehaald. Reuzeiiprei geoogst DREISCHOR, 12-3. De prei welke dit seizoen wordt ge oogst schijnt hier en daar heel groot van stuk le zijn. Zo trof dc heer A. J. de Bil uit de Mr. Pi eter Moggestraat een prei aan van ruim 20 cm. dik. DODELIJKE ONGELUKKEN WINTERSWIJK. De zeventienja rige G. H. Dammers uit Groenlo, is bij een verkeersongeluk op de Groenlcseweg te Winterswijk zo ernstig 'gewond geraakt, dat hij des avonds in een ziekenhuis te Ensche dé os overleden. DENEKAMP. De zesjarige Benny Tijhuis uit Noord-Lutte, gemeente Losser, is in de Wil'helminastraat te Denekamp verongelukt. De jongen zwenkte met zijn fiets naar links en raakte daarbij 'een achterop komen de vrachtauto. Daardoor werd 'hij tegen het trottoir gesmakt. BOXTEL. In Gemonde bij Boxtel werd door kinderen in een sloot het stoffelijk overschot aangetroffen van de 38-jarige ongehuwde inwoner van het kerkdorp G. van Oorschot. Het politie-onderzoek 'heeft uitgewezen dat de man in de nacht te water moet zijn geraakt en verdronken. Ingezonden mededeling •wwMMMMWJrmwBBmGB/FamrMKanarmMawjTMBMmwMBMjrrmBrm0MrM/immwarB0mrxBa0jnnm\ Nu ook voor KREIDLER FLORETT eii HONDA bij de tweewielerspeciaalzaak ZIERIKZEE TELEFOON 2022 21. spil; 23. oh; 25. maart; 28. kan nibaal; 30. old; 32, ob; 34. r.i.; 35. bate; 37. rommelkamer; 42. no; 44. laf; 45. me; 46. es; 47. dik; 49. rede kunstig; 53. Isar; 55. ee; 56. eb; 58. mee; 59. zestiende; 63. trant; 65. el; 66. elan; 70. ut; 71. ed;.73. lor; 75. nu; 76. tooi; 78. krater; 80. ets; 81. leger; 82. st.; 83. kooi; 68. om. Vertikaal: 1. soep; 2. l.k.; 3. gek; 4. um; 5. nap; 6. ml.; 7. ster; 8. so; 9. alm; 10. lasso; 12. toon; 13. ar mada; 15. koud; 17. alarm; 19. aal bessen; 22. ik; 24. hiel; 26. aa; 27. tot; 29. nimmerzat; 31. lenige; 33. branie; 36. ar; 38. of; 39. eed; 40. kok; 41. men; 43. o.k.; 44. li; 47. d.È; 49. ra; 50. ekster; 51. unie; 52. teder; 54. set; 57. bonus; 58. moot; 60. en; 61. elle; 62. el; 64. ruig; 67. anti; 69. mol; 72. das; 74. ark; 77. o.e.; 78. kr.; 79. t.t.; 80. e.o. Horizontaal: 1 bekende opera; 4. soort afdekking; 8. telwoord; 11. mil. rang (afk.); 12. listige; 14. vogel; 16. eerwaarde heer (Lat. afk.); 17. on meetbaar getal; 18. zanignoot; 19. maanstand (afk.); 21. deel v. d. mond; 23. zijrivier v.d. Donau; 25. inhoudsmaat; 26. bloem; 28. voorzet sel; 30. hoefdier; 32. vaartuig; 33. onbeschreven; 35. land in Azië; 37. verlaagde toon; 38. muziek term; 40. bar; 42. rivier in Italië; 43. grap; 44. leeftijd (Fr.); 45. voorzetsel; 47. jongensnaam; 49. telwoord; 51. slede; 52. gewicht; 54. zuidvrucht;- 57. plaats; 59. muziekterm; 61. steen soort; 62. sprakeloos; 63. godsdienst; 64. lol; 66. muziekterm; 68. land bouwwerktuig; 70. naamloze ven nootschap (Duits); 71. dierengeluid; 72. -bijwoord; 74. deel v.e. varken; 76. dus (Lat.); 78. lidwoord; 79. ge vierde zangeres; 80. onzin; 81. veld- In verband met het vele nieuws van donderdag tien maart j.l. kon de puzzel van vrijdag niet worden ge plaatst. Overigens ontvingen wij de ze week, mogelijk een gevolg van de festiviteiten, t.v.-reportages e.d., wel wat minder inzendingen dan ge woonlijk, Na loting onder de goede inzenders viel de eerste prijs ten deel aan: mevrouw A. van Schelven, Wognumstraat 80, 's-Gravenhagc. De tweede prijs gaat naar: de heer E. J Dekker, Bedelaan 10, Bodegraven. De nieuwe puzel luidt als volgt. De oplossing was: Horizontaal: 1. slag; 4, un; 6. mas sa; 10. lok; 11. -etmaal; 14. tolk; 16. a.e.: 17. ako; 18. pr; 19. a.e.; 20. m.o.; jt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2