VIJFTIG JAAR BMW m maagtabletten DUET Beatrixschool Zierikzee hield ouderavond Gemeenteraad van Zierikzee akkoord met DANKWOORD f JNFYLONS Garage P. A. Remeeus 'Ë™R| STREEKNIEUWS VAN PRINSES EN PRINS Vlotten worden nog dit jaar uitgebreid ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrjjdag li maart 1966 Nr. 19554 Lezing over het werk voor de gehandicapte mens ontwikkelingsplan Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE, 9-3. Dezer dagen vond in het overblijflokaal van de Beatrixschool een ouderavond plaats liet hoofd der school mocht het genoegen smaken een flink aantal ouders te mogen verwelkomen. Een speciaal woord van welkom richtte hü tot de spreker, de heer Van Gel der, direkteur van het bureau der oudervereniging „Helpt Elkander", de heren Van Beurden en Zuidhof, heiden sociaal-pedagoog in de pro vincie Zeeland en de schoolarts dokter Vogelaar, welke heren met hem in een forum zitting namen en na de pauze vele vragen van de ou ders te beantwoorden. De mededeling, dat met de bouw van een lokaal voor motorische the rapie, een gymnastiek-speellokaal, is begonnen - alle palen zijn reeds ge heid - werd met instemming door de ouders begroet. Hierna werd overgegaan tot het verkiezen van leden der oudercom missie. Aftredend en niet herkiesbaar waren de dames Pipping en v. d. Westen en de heren Goudzwaard en Vijverberg. In de vacatures werd voorzien door verkiezing van de da mes Praet en Verton en de heren Bakker en IJzelenberg. Aan de scheidende leden werd dank ge bracht, mede namens het ondarwij- zend personeel, voor het werk voor de school en de kinderen verrricht. De gehandicapten Na de pauze werd door de heer Van Gelder een uiteenzetting gege ven van het werk voor de gehandi capte mens. Hij ween Ar op dat deze zorg nog steeds uitojgbreid kan en moet worden. Er ^rfoet sprake zijn van een voor-zorg, een zorg, een na-zorg. De taak van de oudervere nigingen is nu het stimuleren van het tot stand komen van nieuwe en of noodzakelijke voorzieningen, b.v. schoolgebouwen (nog vele scholen voor b.l.o. worden of zijn nog ge huisvest in afgekeurde gebouwen), dagverblijven voor kleuters in grote re steden, pensiontehuizen, waar de gehandicapte kinderen kunnen wor den opgevangen, vooral ook in de vakanties. Ook zullen er in ons land nog meer scholen moeten komen voor individueel technisch onderwijs. Bij het tot stand komen van deze scholen kunnen de ouderverenigin gen mede stimulerend werken, zelfs een zekere pressie uitoefenen. Als verdere punten noemde de heer Van Gelder verlaging van de leerlingenschaal bij het buitenge woon onderwijs, bevordering van het inschakelen van deskundigen, bevor dering van een zinvolle vrije tijds besteding van het gehandicapte kind etc. De heer Van Gelder pleitte dan cok voor het oprichten van een ou dervereniging op Schouwen-Duive land. Met de vermelding, dat binnenkort in Zierikzee een tentoonstelling van tekeningen, vervaardigd door leer lingen van scholen voor buitenge woon onderwijs worden gehouden, welke tentoonstelling in het buiten land reeds veel aandacht trok, be sloot de heer'Van Geleder zijn inlei ding. Van de gelegenheid vragen te stel len aan het forum werd een druk ge bruik gemaakt. Aan de orde kwamen hierbij het werk van een sociaal-pe dagoog en het nazorgwerk, waarmee Ingezonden mededeling spaar plezierigmet met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUET-spaarkaart LAND- EN TUINBOUW Nog steeds volop peren DEN HAAG, 9-3. Als resultaat van moderne bewaarmethoden zijn er op het ogenblik in ons land nog steeds volop peren te koop van overwegend goede kwaliteit. Het ras Conference neemt daarbij de belangrijkste plaats in. Vooral in Noord-Holland en dan speciaal bij de veiling Zwaag is or nog steeds een flink aanbod van deze handpeer, maar ook bij de Zeeuwse veilingen is ze nog steeds te koop en in mindere mate ook in de andere f rui teen tra. Do verkoop heeft een vlot verloop er is steeds vraag voor export en ook op de binnenlandse markt is een goede vraag. De veilingprijs van de klasse 1 grote maat ligt op 'het ogenblik lus sen 80 en 85 cent per kg. Voor de middelmaat wordt tussen 70 en 80 cent per kg. betaald en voor de klei ne maat 60-65 cent. thans een begin is gemaakt in de provincie Zeeland, het verblijf van kinderen in de vakantie-tehuizen der ouderverenigingen, het vervoer der kinderen naar en van school. In het slotwoord richtte het hoofd der school zich tot de oudei's zich te beraden omtrent het lid worden van een der ouderverenigingen t.w. „Helpt Elkander" (algemeen), Phila delphia (prot. chr.) of Voor het Zor genkind (r.k). Ingezonden mededeling BMW! WAT EEN WAGEN WAT EEN WEGLIGGING VRAAGT UW DEALER OM EEN PROEFRIT B.M.W.-dealer voor Schouwen-Duiveland: Telefoon (01114)-473 - Ouwerkerk BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren: 3 maart Hendrik Corne lia, d. van Marinus Frederik Deur- loo en Cornelia Adriana Klompe (Zierikzee); 6 maart Adriaan Corne- lis, z. van Lieven Johannis Capelle en Elizabeth Jacoba Dalebout (Mid- denschouwen)7 maart Jacobus An- thonie, z. van Jacobus Saman en Helena Fietemella van Gilst (Zie rikzee); 5 maart Pieter, z. van Leen- dert de Ruijter en Camelia Lege- maate (Zierikzee). Gehuwd: 4 maart Adriaan Antho ny van den Berge, 23 jaar (Brou wershaven) en Janmie Geertruida vna Aken, 18 jaar (Zierikzee). Overleden: 8 maart Leomardus Peute, 56 jaar (Zierikzee), echtgenoot van Catharina Martina van Donge; 8 maart Jacomina Maria Kik, 73 jaar (Bruinisse), echtgenote van Abraham van Gilst. de echte Amerikaanse en beste ter wereld! 'n blijvende uitkomst! OVERDENKING De voetivassing Joh. 13 1-17. Jezus en zijn discipelen zijn des morgens van Bethanië naar Jeruza lem gekomen. De rest van de dag heb oen ze zich in de stad opgehou den. Hun voeten - men droeg in die t'jd sandalen - zullen er 's avonds dan ook wel stoffig hebben uitge zien. Noch hun geldmiddelen noch de aard van hun gemeenschap stel len Jezus en zijn discipelen in staat een slaaf te houden, die - zoals ge bruikelijk - voor de maaltijd hun voeten wast. En daarom zien zij er als zij voor het Pascha aan tafel lig gen waarschijnlijk niet 'heel erg ver kwikkelijk uit. Op dit ogenblik speelt het verhaal. Jezus staat op en gaat de voeten van zijn leerlingen wassen. We begrijpen hoe pijnlijk de situatie op dit moment is. Iedereen is net zijn houding verlegen. Nadat Jezus weer bij zijn discipe len heeft plaats genomen brengt Hij c'e vraag ender woorden, die ieder op de lippen brandt: wat betekent dit? „Begrijpt gij wat Ik u gedaan heb?" Hoe is Jezus er toe gekomen iets dergelijks te doen? Vriendelijkheid misschien of dienstwilligheid. Het is duidelijk dat hier meer op het sp^l staat. Jezus handelt hier in het volle bewustzijn van zijn autoriteit. „Gij noemt Mij Meester en Here, en gij zegt dal terecht". Of heeft Jezus misschien alleen maar een voorbeeld willen geven? „Want Ik heb u een voorbeeld gege ven, opdat ook gij doet, gelijk Ik u gedaan heb". Ook deze verklaring is te opper vlakkig om juist te zijn. Inderdaad, Jezus geeft voorbeelden. Hijzelf is het Voorbeeld zonder meer. Maar navolging is veel meer dan Jezus „nadoen". Navolging is: in Hem le ven en van zijn Geest uit dienen. Daarom moeten wij verder zien als wij Jezus' vraag horen: „Begrijpt gij wat Ik u gedaan heb?" Als God in Christus tot ons komt is dal allereei'st in zijn liefde. Maar er is meer. Dit „meer" is deemoed. De deemoed vindt zijn oorsprong in God en komt tot het schepsel. Alleen vanuit do menswording van Christus kan de deemoed in ons bestaan. In dit licht moeten wij ook het ge beuren zien, dat ons hier in Joh. 13 wordt verteld. Hoe ernstig dit is be doeld tonen Jezus' woorden lot Pe trus: „Indien Ik u niet was, hebt gij geen deel aan Mij". Wij melen dit geheimenis van de Goddelijke zelfverloochening bin nentreden als wij deel aan Christus willen hebben. /II wie door ootmoed ivordl herboren die is van 't hemelse geslacht. Br. H. J. ZIERIKZEE, 9-3. De gemeente raad van Zierikzee heeft in de open bare vergadering van dinsdagavond j.l. met algemene stemmen besloten om medewerking te verlenen aan het opstellen van een ontwikkelings plan voor Schouwen-Duiveland. Lo co-burgemeester H. Koevoets teken de hierby nadrukkelijk aan dat de opdracht aan de stedebouwkundige eerst zal uitgaan als alle andere ge meenten op Schouwen-Duiveland eveneens met het plan akkoord gaan. Dit om „witte plekken" op de ont- wikkelingskaart te voorkomen. De heer J. G. L. Simmers gaf te kennen het plan wenselijk en nood zakelijk te achten. De heer A. Jonker noemde het een „prachtig plan" maar vroeg zich toch wel af of het op de lange duur wel te bekostigen zal zijn De heer M. de Moor kreeg antwoord op zijn vraag in hoever het ontwik kelingsplan te maken heeft met het streekplan. Bij de ingekomen stukken wees de heer J. R. de Boer op het naar zijn mening aan te wijzen gebrek aan communicatie tussen de raad en de bestaande organen, commissies en gemeenschappelijke regelingen. „Wij blijven formeel van verslaggeving van wat er gebeurt verstoken" aldus de heer De Boer, die bijval kreeg van de heer Simmers („er zijn een boel dingen waar we niets van we ten") en de heer M. C. Doeleman. Met de gedachte gang van de heer De Boer zal in de toekomst zoveel ZIERIKZEE Jaarfeest C.J.V. „Samen Verder" In het Ned. Hervormd Vereni gingsgebouw wordt op vrijdag 18 maart 'het jaarfeest gehouden van de C.J.V. „Samen Verder". Hoofd schotel is de opvoering van -het blij spel ,.De nieuwe veearts". Daarnaast staan o.m. een verloting en een fa miliequiz op het programma. Ook aan het onderdeel „zang" wordt aan dacht besteed. De postzegeltentoonstelling De op vrijdag 25 en zaterdag 26 maart in het Herv. Verenigingsge bouw te houden postzegeltentoon- slelling zal behalve postzegels ook zgn. „poststukken" omvatten. Wij vernemen voorts dat de expositie zal worden geopend door loco-burge meester H. Koevoets. Een deskun dige jury beoordeelt het peil der in zendingen, die ondergebracht kun nen worden in: landenverzamelin- gen, beeldverzamelingen, poststuk ke en jeugdverzamelingen. Er zijn drie klassen, t.w. ere-afde- ling, gevorderden en beginners. Ten einde de aan de expositie verbonden onkosten te bestrijden wordt een verloting georganiseerd waarvoor zo wel prijzen op postzegel- als op huishoudelijk gebied beschikbaar zijn. De trekking (alsmede de uitslag van de door de jury gemaakte be oordeling) vindt plaats op zaterdag na sluiting van de tentoonstelling. NIEUWERKERK Volksbusje contra parkeerbord Tijdens dichte mist >had dinsdag morgen op rijksweg 18 bij Nieuwer- kerk een verkeersongeval plaats waarbij een uit de richting Zijpe komend Vol'kswagenbusje werd be schadigd. Het busje naderde de Ca- pelleweg, waar de chauffeur de weg versperd zag door een linksafslaan- de tractor met aanhangwagen, 'ko mend uit de richting Zierikzee. Een uitwijkmanoeuvre mislukte. In volle vaart ramde de Volkswagenbus een langs de weg staande 'betonnen par keerzuil, die volledig werd vernield. De wagen werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. De rijkspolitie (die proces-verbaal opmaakte) heeft de zaak in onderzoek. Gevonden voorwerpen Bij de postcommanJdant der rijks politie te Nieuwerkerk kunnen in lichtingen worden verkregen om trent de volgende gevonden voor werpen wollen shawl, broche en een paar zwarte handschoenen Groslijst P.v.d.A. De groslijst van de P.v.d.A. voor de a.s. 'gemeenteraadsverkiezingen te Duiveland ziet er als volgt uit: 1. C. P. Kuijper; 2. A. L. Bakker; 3. J. L. van 't Hoff; 4. A. de Later; 5 J. J. Smits; 6. L. Raamsdonk; 7. H. Dorst; 8. H. Stoutjesdijk; 9. J. Lu- cus; 10. P. W. v. d. Bos; 11. N. Lem- som; 12 C. Zorge; 13. J. Schiette- katte. De 'heer J. A. van Dienst, die se dert 1946 voor de P.v.d.A. ztting in de gemeenteraad heeft, stelt zioh niet meer herkiesbaar wegens (het berei ken van de pensioengerechtigde leef tijd. OOSTERLAND De uienexport Ondanks de minder gunstige prij zen van de uien heerst er momen teel een grote drukte in de sorteer- loodsen en exportbedrijven. Schijn baar wil ieder, die nog uien in voor raad 'heeft, deze graag ruimen eer de prijs eventueel nog lager wordt. Het betekent voor vele, vooral klei ne landbouwers, een strop, nu het dit jaar maar niet wil met dit pro- dukt. Woonhuizen Sandströmstraat onder de kap In het kader van de woningbouw ter plaatse kan worden meegedeeld dat de beide woonhuizen-aanéénv welke momenteel worden gebouwd aan dc oostzijde van de Sandstram- straat, voor rekening van de heren M. Stouten en M. Dooge te Dreischor, zover gevorderd zijn dat men dezer dagen begonnen is ze onder de kap t" brengen. Bij deze woonhuizen is men afgeweken van de huidige mo de van bunigalowbouw, het worden n.l. tweevcrdiepinigspanclon, mogelijk rekening worden gehouden, zo werd door de voorzitter toegezegd, nadat mevrouw v. d. Werve-Schouls nog aparte ter inzage legging van jaarstukken had gevraagd en toege zegd gekregen. Onder de hamer door ging vervol gens een wijziging van het verkoop- besluit perceel Kapellestraat 3, dat in plaats van aan de heer P. Geluk verkocht zal worden aan de heer J. A. Rijsdijk. Voor de bouw van een bungalow werd een kavel grond in Malta II verkocht aan K. de Oude. Akkoord ging de raad verder met wijziging van het krediet voor aan leg van de sintelbaan op het sport park. Twee bezoldigingsverordenin gen werden na wijziging vastgesteld, idem de verordening op de keuring van waren en marktgeld. Voorlopig vastgesteld werden gemeentereke ning 1963, rekening gem. gasbedrijf 1963 en rekening volkscredietbank 1963. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. De 47-jarige expor teur H. B. Grim uit Krefeld deed aangifte bij de politie van bescha digingen aan zijn auto, die op het Janskerkhof in Utrecht geparkeerd stond. Op een van de portieren was een hakenkruis 'gekrast. AMSTERDAM. De Anne Frank stichting te Amsterdam organiseert op 4 en 5 juni een pinksterweekend, waarin in de vorm van een twee daagse, Duits-Nederlandse, confe rentie zal worden gesproken over het thema „de Duitser en de hou ding van de Nederlanders". DELFZIJL. De partij van de ar beid heeft met het VA RA-'c.v.-pro gramma „Zo is het" niet maar dan ook niets uit te staan en heeft geen enkele zeggenschap over het al dan niet doorgaan van die uitzendingen. De Vara is hiervoor aansprakelijk". Dit zei minister Suurhoff in een re- ae voor de P.v.d.A. in Delfzijl. UTRECHT. In 1965 hebben de Ne derlandse foto-detaillisten bij el kaar tussen de 130 en 150 miljoen gulden omgezet in de amateursector. In dit jaar is de belangstelling voor de kleurenfotografie aanzienlijk toe genomen, maar ook in de zwart-wit sector werd meer dan ooit verkocht. EINDHOVEN. In de sigarenindus- trie zet zich de mechanisatie de laatste jaren 'krachtig voort, zodat te verwachten valt, dat het hand werk zeer binnenkor tot het verle den zal behoren, aldus wordt door het bureau van de siagarenindustrie te Eindhoven meegedeeld. DEN HAAG. Het bekende, in 1665 door Rembrandt gemaakte schilde rij, voorstellende „Juno", uit de voormalige collectie Van Aalst, is door de Haagse kunsthandelaar Cra mer aan een Amerikaanse verzame len! verkocht. Het werk zal als lc-ngdurig bruikleen in Ihet metropo litan museum of Art te New York werden tentoongesteld. Frank O'Connor, een bekend Iers schrijver, is donderdag in Dublin op 64-jarige leeftijd gestorven. O'Con nor schreef novedlen, romans en toneelstukken. Het Britse parlement is donder dag door koningin Elizabeth offici eel ontbonden met het oog op de al gemene verkiezingen van 31 maart. KONINGIN JULIANA NAAR LONDEN LONDEN, 10-3. Tte Londen is donderdagavond officieel medege deeld, dat H.M. koningin Juliana op 6 en 7 juni a.s. een bezoek aan Lon den zal brengen. AMSTERDAM. De koninklijke gas ten arriveren in het Hiltonliotel voor het diner. V.l.n.r.: Z.D.H. Prinses Armgard zur Lippe Biesterfeld, de moeder van prins Bernhard, mevr. G. von Amsberg, de moeder van Claus von Amsberg, prins Bernhard, Claus, prinses Beatrix en H.K.H. Koningin Juliana. HILVERSUM. Prinses Beatrix en prins Claus hebben gister avond via radio en televisie een dankwoord tot het Nederlandse vclk gericht. Prinses Beatrix zei: Vóór ons vertrek uit Nederland is het ons een behoefte om een woord van warme dank te spreken tot u, die ons zo vele hartelijke blijken van uw sympathie en intens medeleven hebt gegeven. Onze dank gaat in de eerste plaats uit naar al diegenen, die heb ben bijgedragen aan het nationale geschenk en die ons daardoor een persoonlijk huwelijkscadeau hebben gegeven, dat voor ons juist daarom zo bijzonder feestelijk is, omdat wij dit dagelijks samen zullen kunnen gebruiken. Daarnaast heeft u het ons mogelijk gemaakt om het doel te ver werkelijken, dat ons, zoals u weet zeer na aan het hart ligt. Een gezamenlijke steun aan gehandicapten hier, in Suriname en in de Nederlandse Antillen kan thans, mede dank zij deze bijdrage aan het nationale geschenk, belangrijk worden uitgebreid. Maar wij willen ook zeggen hoe dankbaar wij zijn voor al die persoonlijke bewijzen van medeleven en hartelijkheid, die ons uit vele brieven, bloemen en geschenken zijn gebleken. Uw spontane reactie in deze laatste maanden hebben ons vaak gesteund en ver heugd. Dat niet allen met ons dit huwelijk in vreugde hebben kunnen vieren is een feit, dat wij erkennen en begrijpen. Velen hebben in het verleden ondeelbaar leed moeten dragen en onherstelbare ver liezen geleden, verliezen, die ook als offers zijn gebracht in de strijd voor recht en vrijheid. Wij willen dit niet onvermeld laten, omdat wij op deze dag, die voor ons zoveel geluk brengt, dit leed, dat voor ons allen is geleden en die offers, die voor ons allen gebracht zijn, in eerbied willen gedenken. Het is deze achtergrond, die onze gevoelens van dankbaarheid verdiept. Wij willen u zeggen, dat het geluk, dat wij beiden van daag mogen ervaren, ons voor de rest van ons leven een steun en een aansporing zal zijn om ons samen in. te zetten voor de toekomst van ons land". Prins Claus sprak als volgt: Graag wil ik hierbij aansluiten en u zeggen hoe dankbaar ik ben voor alle bewijzen van sympathie, die wij beiden hebben mogen ontvangen. Voor mijzelf ben ik ook zeer erkentelijk voor de mede werking en de hartelijkheid, die ik in de afgelopen maanden van kennismaking met Nederland heb mogen ondervinden. Hierdoor is mij het gevoel gegeven dat ik niet alleen ons land, maar reeds velen van u persoonlijk beter heb leren kennen. Ik weet, dat sommigen van u met ons huwelijk geen vrede kun nen hebben. Ik kan u slechts verzekeren, dat ik hier volledig begrip voor heb, omdat ik weet dat het Nederlandse volk in de laatste oorlog onzegbaar veel leed en groot onrecht is aangedaan. Niemand kan dit verleden ongedaan malcen. Maar ik zou graag willen vragen ons de kans te geven om' samen met u allen aan een nieuwe toe komst te bouwen. Ik kan u zeggen dat het mijn vaste voornemen is om mijn eigen taak en plaats naast mijn vrouw zo op te vatten en zo te vervullen, dat ik haar alle steun zal geven, die van mij kan en moet worden verwacht. Wij zijn er beiden van overtuigd, dat wij de verwachtingen, die wij aan elkaar gesteld hebben, slechts zullen kunnen verwezenlijken dcor ons gezamenlijk voor de toekomst in te zetten. Daarbij is uw hulp en steun onontbeerlijk. Ik zou mijn dank willen uitspreken aan al diegenen die reéds nu hebben doen blijken, dat zij in deze teekemst vertrouwen hebben. Mijn dank daarvoor richt ik in de eerste plaats tot Hare Majesteit de Koningin en Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins der Nederlanden. Ik hoop jegens mijn vrouw en jegens u allen dit vertrouwen altijd waar te maken". Gunstig jaar voor Watersportvereniging Zierikzee ZIERIKZEE, 9-3. De Zierikzeese Watersportvereniging heeft een in alle opzichten gunstig jaar achter de rug. Het ledental steeg van 7 tot 33, in juli kwam de nieuwe jachtenstei- ger gereed en ook op andere punten werd volledige medewerking verkre gen van het gemeentebestuur, dat f 1500,-, voteerde voor palen en bag- gerwerk. Dit bedrag moet in vijf jaar werden terugbetaald. Deze (en andere) positieve gelui den kon men vernemen op de dezer dagen in het „Huis van Nassau" ge houden jaarvergadering van de Wa tersportvereniging, die momenteel beschikt over 32 pontons, waarvan tweederde in bruikleen werd afge staan door de heren C. v. d. Bout en G. Timmermans, terwijl een derde deel werd gefinancierd uit renteloze voorschotten van de leden. Koninklijke goedkeuring Sinds 25 oktober is de vereniging Koninklijk goedgekeurd. Momenteel wordt onderhandeld met de gemeen te over een uitbreiding van de vlot ten met 30 meter, een project dat nog dit jaar in uitvoering komt. Hoogtepunten uit het verenigings leven van het afgelopen jaar waren o.m. een tocht naar Bruinisse (in september), de opening van de jach- tensteiger (waarbij de gemeente Zierikzee de clubvlag werd aangebo den) en de op 15 september gehou den ledenvergadering. Werkgroep De Watersportvereniging Zierikzee maakt sinds kort deel uit van de Werkgroep Watersportverenigingen Deltagebied, een overkoepelend or gaan dat ernaar streeft de zich in Deltagebied sterk ontwikkelende watersport in goede banen te leiden. Twee grote wensen van de vereni- niging zijn een eigen clublokaal en eigen water. Men is reeds volop bezig met de voorbereidingen van enkele tochten voor het aanstaande zomer seizoen. Overigens is de W.V.Z. zich bewust van haar groeiende taak in Zierikzee en Schouwen-Duiveland in een tijd dat beoefening van de watersport voor steeds meer mensen bereikbaar wordt. SP0RT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Het programma voor a.s. zondag 13 maart luidt: 4e 'klasse G: Burgh-BSC (half 3); Halsteren-Zierikzee; Cluzona-De Schutters; Vosmeer-Oude Molen; DIVO-NVS; Nieuw Borgvliet-RKFC. X

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3