HUWELIJK VAN HET JAAR KREEG HET PRACHT EN PRAAL ZIJN BESLAG DERBY UP® DRINK DE ZIERIKZEESCHE COURANT Veelzeggend ,,'\a" van Beatrix en Claus f Meer auto voor Uw geld I TRANSIT I puur of met 'n tic Tuinman Zoon ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 11 maart 1966 122ste jaargang Nr. 19554 WAARIN OPGENOMEN 1797-1889 REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Janriewekken 11, Zierikzee, postbus 1, tel. 01110-2255, Prijs per 3 maanden per 1 april a.s. f 6,50; per week na 18.00 uur: tel. 01110-2118. Girorekening 137677. 50 cent. Losse nummers 15 cent. - Verschijnt maandag, Redakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. 01110-2938. Uitgave: dinsdag, donderdag en vrijdag. - Advertentieprijs 16 cent N.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Zierikzee. per mm; „Succesjes" (max. 4 regels) f 1,25 per stuk. In dit nummer: Hot feest op Sehoiiwen-Diiiveland AMSTERDAM, 10 maart 1966. Het huwelijk van het jaar heeft met pracht en praal te Amsterdam zijn beslag gekregen. Prinses Beatrix koos zich tot man Claus von Amsherg, die met zijn ja-woord in het Amsterdamse stadhuis, ten over staan van burgemeester mr. G. van Hall, veranderde in prins Claus der Neder landen, jonkheer Van Amsherg. Het timhre van de vrouw, die haar hart heeft weggeschonken aan de man die zij oprecht liefheeft, klonk door in de stem van de prinses, toen haar „ja" hoorbaar werd. De stem van prins Claus was vol en krachtig en de hlik van betekenisvolle verslandhouding, die de partners van dit prille huwelijkspaar wisselden, was veelzeggend genoeg voor de zeer innige en door liefde gesteunde gevoelens, die zij elkaar toedragen. In de speciale, feestelijke en koninklijke entourage, kreeg door de vaderlijke toon van burgemeester Van Hall de huwelijksplechtigheid toch een bijna gemoedelijk karakter. Het leek of alle stormen rond het paar zich hadden neergelegd in de stijlvolle rust vau het stadhuis, waar hst huwelijk zijn beslag kreeg. Wie zich op dit grootse moment even de voorgeschiedenis indacht, moet wel onder de in druk zijn geraakt van het probleemloze „ja tegen het leven", waar twee karakter volle mensen, beladen met een grote verantwoordelijkheid, achter stonden. Boven het nationaJe plein van Ne derland hing donderdagochtend een grauw wolkendek waar enkele ogen blikken de zon even doorheen keek toen het bruidspaar in de gouden koets plaats nam, terwijl duizenden op de Dam hen toejuichten. Ook klonk vanaf 'het midden-Damterrein „Oranje boven, leve Trix en Claus". Om kwart voor elf, iets later dan in het program was voorzien, arri veerde het 'bruidspaar bij 'het stad huis en betraden zij het Prinsenhof. De bloem die de heer von Ams- berg in zijn 'knoopsgat droeg, was een camelia. Om vijf minuten over elf hadden prinses Beatrix en prins Claus de huwelijksakten ondertekend. Zij wisselden een glimlach en prins Bermhard knikte hen vriendelijk toe. In de raadszaal, waar het huwelijk werd 'gesloten, 'heerste een gezellige ongedwongen sfeer. Om enkele minuten voor elf klonk tweemaal „ja" in de raadszaal van het stadhuis en waren prinses Bea trix en prins Claus in de echt ver bonden door burgemeester mr. G. van Hall in zijn funktie van ambte naar van de burgerlijke stand. Om acht minuten voor half twaalf schudde burgemeester van Hall prinses Beatrix en prins Claus har telijk de 'hand. De huwelijksplech tigheid was ten einde en langzaam begaf ihet letterlijk stralende paar zich naar de wachtkamer, terwijl een deel van de gasten zich a'l gereed maakte om naar de Westerkerk te gaan. Prins Bernhard en koningin Juliana liepen lachend achter het bruidspaar. Naar de Westerkerk Terwijl de carillons van Amster dam hun tonen over de stad lieten galmen vertrokken komingirr en prins met de moeder van prins Claus mevrouw von Amsberg, en zeer kort daarna het prinselijk paar van het stadhuis voor een tocht via het nau we Rusland en de Kloveniersburg wal, de Amstel en het Rokin via de Dam en de Raadhuisstraat naar de Westerkerk. Intussen was het in Amsterdam flink gaan regenen, zoals het weerbericht al had voorspeld. Het publiek trok zich er echter niet veel van aan en juichte het bruids paar op hun tocht door de Amste- damse binnenstad hartelijk toe. Ingezonden mededeling Om vijf minuten voor half een, ruim een kwartier later dan volgens het schema de bedoeling was, arri veerde het bruidspaar bij de Wes terkerk. Bij de tocht door de stad werd 'het bruidspaar voortdurend toegejuicht. De jeugdige demon stranten, die eerder in de Kal ver straat en nabij het Spui gedemon streerd hadden, hadden zich kenne lijk in de omgeving van de Raad huisstraat geconcentreerd. Toen de stoet daar passeerde markeerden zij him aanwezigheid door gejoel en het weipen van enkele rookbommen, die de stoet even aan het oog onttrok ken. Het forse „ja" van prins Claus dat duidelijk opklonk in de doodstille Westerkerk, bracht even een lachje op het gezicht van zijn bruid, die kennelijk onder de indruk van het gebeuren, de liturgie had gevolgd. Het was een van de zeldzame keren, dat het Nederlandse volk de ernstige kant vanzijn „prinses glimlach" te zien kreeg Kerkelijke inzegening Voor de inzegening van het huwe lijk door ds. H. J. Kater 'hield de oud-vlootprediikamt ds. J. H. Sillevis Smitt een prediking, welke hij ba seerde op Mattheus 7 vers 14, „Smal is de weg die tot het leven leidt", Johannes 14 vers 6 „Ik ben de weg" en Joh. 1 vers 40-43 „Volg Mij". Ds. Sillevis Smitt begon zijn preek met te zeggen „Uw hartewens is vervuld, u zijt nu van elkaar, hele maal en in de goede zin van het woord levenslang. Uw droom is wer kelijkheid 'geworden en nu is de werkelijkheid ook een droom. De pracht van vandaag heeft een aparte Ongedwongen ging het toe bij de huwelijkssluiting op het stadhuis. Prins en prinses hadden vooral schik in het ongekunstelde gedrag van bruidsjonkertjes en -meisjes schoonheid. God ziet de mensen nu eenmaal liever in overvloed dan in armoe. Maar toch ook als een konings kind in de echt v-erbonden wordt met een prins-gemaal, dan trouwen er twee mensenkinderen. Dit is geen de preciatie maar het is het hart, van de zaak. Wat is er mooier dan trou wen en wat is er hoger dan een men senkind. Er is sprake van een intens verlangen, natuur-gedreven, en van God geschonken om gelukkig te zijn en gelukkig te maken. Om liefde te geven en liefde te ontvangen. Maar echte liefde is schaars, geven is moeilijk en ontvangen is soms nog moeilijker. Want in elk mensen hart leeft wel een verradertje, dat vele rollen speelt. Gij zijt hier ge komen om uw huwelijk te beginnen bij een open bijbel. Wat ds beter te kiezen dan de woorden van de Heer zelve: De weg is smal diie tot het léven leidt. Eigenlijk klinkt het niet erg feestelijk en uitnodigend. Maai er is een weg, een weg voor ieder een. De weg die tot het leven leidt is smal, omdat er maar een manier is om zeer 'gelukkig te zijn en aan elkaar verknocht. Immers waar de weg zo breed is als 'hij maar zijn kan is de woestijn. De deugd gaat over het scherp van de snede. De weg is smal, waar liefde die alles toedekt met de waarheid samengaat. De waaoiheid 'die alles in het licht zet. En Jezus zegt „Ik ben die weg want dk 'ben Gods communicatiemiddel". Via hem 'komen wij tot God en via 'hem tot de medemensen, tot elkaar. Zegenbede Na de huwelijksinzegening sprak ds. Kater de volgende bede uit: „Al machtige Vader, wij bidden U voor deze man en vrouw, dié zich voor Uw aangezicht door hun jawoord voor het gehele leven aan elkander gebonden hebben Geef, dat zij, die Gij zelf tot elkander hebt gebracht, elkaar 'in iedere fase van hun leven openieuw zullen vinden en ontdek ken. Geef, 'dat zij niet alleen van daag, maar iedere dag open staan Ingezonden mededeling 'n Hero produktI v oor het v.onder van'-'hun lief fle. Houdt hen dichtbij elkander en dtoht bij U". Om tien over half twee was de dienst in de Westerkerk ten einde en terwijl de carillons in Amsterdam beierden verlieten bruidspaar en gasten de kerk aan de rand van de Amsterdamse Jordaan om terug te keren naar het paleis op de Dam om op feestelijke wijze deze feeste lijke dag te besluiten. Ook tijdens de tocht van de gou den koets van de Westerkerk via de N.Z. Voorburgwal, Prins Hendrik kade en het Damrak, maakten groe pen provo's het de Amsterdamse po litie nogal lastig. Aan de stoet waren wandelende Amsterdamse politie-agenten toege voegd, die op sommige punten de gouden koets flankeerden. Opnieuw werden rookbommetjes gegooid uit het publiek en groepen provo's pro beerden zich in de omgeving van de Dam te verzamelen. De politie greep krachtig in. Om vijf voor twee passeerde het begin van de stoet de hoek Mai*te- laarsgraCht Prins Hendrikkade. Het publiek stond daar twee rijen dik. De lainigs de route staande militairen kregen door het lange wachten en de vallende motregen verkleumde handen zodat velen hun geweer even op de grond neerzetten om hun han den weer warm te wrijven. Om even voor kwart over twee arriveerde de stoet voor 'het paleis en keerden prinses Beatrix en prins Claus terug op het 'koninklijk paleis in de hoofdstad. Om vijf minuten over half drie verscheen het prinselijk paar op het balkon van het koninklijk paleis waar het hartelijk werd toegejuicht door de toeschouwers en deputaties die op en rond het Damplein een plaats hadden gevonden. Ingezonden mededeling Abonnementsprijs Na overleg met het ministerie van Economische Zaken delen wy mede, dat de abonnements prijs van de ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE per 1 april a.s. 50 cent per weck zal bedragen of 6,50 per kwartaal. Wy verzoeken u bij eventuele girobctaling hiermede reke ning te houden. De automatische gireringen zullen op onze kosten hierby worden aangepast, tenzy u hiertegen bezwaar maakt. De directeur. Ondanks allerlei voorafgaande moei lijkheden werd het sprookje ran de gouclen koets in Amsterdam werke lijkheid. Ingezonden mededeling TwmwmwwMWMWwwwwwrwwwwwrwA Zuiver kamgaren TAFELKLEDEN en KLEEDJES van Kunstweverij „De Ram" De volledige collectie bij Woninginrichters Mol 19 Zierikzee Alleenverkoop voor Schouwen-Duiveland TWjrwwwwMjrnrMmwwwwrwMwwrwwrwwrmr. Dit nummer bestaat uit 16 paginas. Wisselende bewolking Verwachting tot zaterdagavond: Wisselende bewolking met plaatse lijk enkele buien, voornamelijk in het binnenland; dezelfde tempera turen als vandaag of iets lagere; ma tige tot krachtige en langs de kust af en toe harde wind tussen west en noordwest. 12 maart. Zon op 7.02, onder 18.38. Maan op 0.51, onder 9.22. 13 maart. Zon op 7.00, onder 18.40. Maan op 2.10, onder 9.51. 14 maart. Zon op 6.58, onder 18.42. Maan op 3.21, onder 10.29. Laatste kwartier: 14 maart te 1.19. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 12 maart 6.52 v.m. 13 maart 7.30 v.m. 14 maart 8.16 v.m. BROUWERSHAVEN 12 maart 6.44 v.m. 13 maart 7.24 v.m. 14 maart 8.11 v.m. Doodtij: 16 maart. 19.14 n.m. 19.57 n.m. 20.51 n.m. 19.06 n.m. 19.49 n.m. 20.47 n.m.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 1