Israël profiteert weekend-systeem van verdeeldheid van zijn buren Paardenfokkerij biedt nog altijd vele extra voordelen Aanslaggrens voor de inkomstenbelasting ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 7 maart 1966 Nr. 11337 „Het Nederlandsche Trekpaard" Nederlandse hongerstakers verlaten Australië DEN HAAG» 5-3. Het aantal land bouwbedrijven met paarden in ons land is nog altijd groter dan bet aan tal uitsluitend gemotoriseerde be drijven, en neveninkomsten door de paardenfokkerij bieden de boer nog steeds extra voordelen. De secretaris van de Koninklijke Vereniging „Het Nederlandsche Trekpaard", de heer Chr. Oomen, zei dit In het jaarverslag dat hij vrijdag in de jaarvergadering dezer vereni ging in Den Haag uitbracht. Het prijsniveau, aldus de heer Oomen, lag het gehele jaar 1965 op een zodanig peil, dat opfok van een veulen zonder meer winstgevend kon worden genoemd. Hetzelfde gold voor een- en tweejarigen en in nog sterkere mate voor goed getuigde voljarige paarden. Het gunstige prijspeil heeft zich tot het eind van het jaar in stijgende lijn ontwikkeld en doet dat nu nog. Behalve aan de voordelen van de paardenfokkerij wijdde de heer Oomen ook, zoals ieder jaar, een uitvoerige beschouwing aan het ge- bi-uik van paarden op de boerderij. Hij zei met nadruk dat hij zich niet wilde keren tegen een verantwoorde motorisering. Door de z.i. vaak een zijdige voorlichting over de voorde len van die motorisering voelde hij zich echter genoodzaakt, ook nu weer de voordelen van paardengebruik in vergelijking met motortractie te be lichten. De heer Oomen deelde mede, dat Nederland vorig jaar uitvoerde 3870 fok- en gebruikspaarden, 10.577 slachtpaarden en 671 ton paardevlees terwijl het invoerde 90 Haf linger paarden, 2227 werkpaarden, 6664 slachtpaarden, 3.016 pony's, 1.900 hit ten, 432 fjordenpony's, 1.513 andere fok- en gebruikspaarden en 16.153 ton paardevlees. Twee merries kre gen het predikaat „elite-merrie". Hengstenkeuringcn De voorziter dei* vereniging, de heer J. A. Stols, zei in zijn openings rede, dat de doorgaande concentratie van de hengstenkeuringen goed heeft voldaan. Hoewel hij waarschuwde tegen overijlde stappen, meende de voorzitter, dat er in de toekomst mis schien een mogelijkheid is te vinden om deze keuringen te koppelen aan de nationale tentoonstelling, die de vereniging telkenjare organiseert. Deze nationale trekpaardententoon stelling wordt ieder jaar op 16 en 17 september gehouden, voor de vijf- en-twintigste keer in Den Bosch en voor de 34ste keer in totaal. Verschillende sprekers op deze vergadering spraken over de Haflin- ger. Uit het juryrapport over de in het begin van dit jaar gehouden keu ringen bleek, dat er nu 14 hengsten van dit uit Oostenrijk geïmporteerde Amerikaanse vliegtuigen heb ben vandaag voor het eerst sinds de 'hervatting van de strijd, doelen ten noorden van Hanoi gebombar deerd, niet ver van de Chinese grens. Uienveiling Middelliarnis Over de uienhandel is weinig nieuws te melden; het blijft een troosteloze zaak. Diverse telers gaan er toe over om hun voorraad in mas sa te verkopen, waarbij alle werk zaamheden vanaf het opdoen tot de verlading van het exportklare pro- du kt voor rekening van de koper komen. Het is duidelijk, dat het bij dit alles om geringe bedragen gaat, de kosten slokken immers het groot ste deel op van de per heden te ma ken prijs. Op de veiling was er dan ook een aanbod van 12 ton, uitsluitend klasse II. Hoewel de prijzen laag zijn is het reeds opbeurend, wanneer ze zich handhaven of zelfs nog iets aantrek ken. Zo kwam de middel van f 10,59 op f 10,85. Er ontstonden twee note ringen, 3 ton ging voor f 10,98 en de rest voor f 10,80. De grove was met f 11,27 practisch onveranderd, de drielingen trokken iets aan en no teerden f 11,94 tegen f 11,07 j.l. dins dag. Voor de picklers bestond ineens weer meer belangstelling, hoewel er slechts een aanbod was van 200 kg, kwam de prijs van f 12,- op f 13,78. Flitsen uit het buitenland WASHINGTON. De V.S. hebben vrijdag het nieuwe,bewind in Ghana officieel erkend. RIO DE JANEIRO. Een ontplof fing in een kazerne te Rio de Janeiro heeft aan zes Braziliaanse parachu tisten het leven gekost. 39 militairen werden gewond. De oorzaak van de explosie is niet bekend. OSLO. De Noorse regering heeft het parlement goedkeuring gevraagd om een kwart miljoen gulden uit te trekken voor hulp aan India. WASHINGTON. Engeland heeft Zuid-Afrika te kennen gegeven, dat bij toeneming van de Zuid-Afrikaan se olie-uitvoer naar Rhodesië, de eigen olie-invoer wel eens stil kan komen te liggen. Dit werd vrijdag in diplomatieke klingen in Washington gezegd. DJAKARTA. Kolonel Oentoeng, tegen wie in Djakarta de doodstraf is geëist, om dat hij de mislukte staatsgreep van 1 oktober vorig jaar zou hebben geleid, heeft zelf een pleidooi gehouden, waarin hij alle tegen hem ingebrachte beschuldigin gen verwierp. PHILADELPHIA. Op een station in Philadelphia hebben F.B.I.-agen ten in een trein, die op het punt stond naar Washington te vertrek ken de 27-jarige New Yorker Oswald S. Pick gearresteerd op beschuldi ging van bedreiging van het leven van president Johnson. ras tot de dekhengsten zijn toegela ten. Het aantal Haflinger keurstam- boekmerries in ons land bedroeg vo rig jaar ongeveer 600. De secretaris, de heer Oomen, noemde de resulta ten die met de Haflingers in de praktijk zijn opgedaan bijzonder gunstig; zij die veronderstellen dat de Haflinger een concurrentie bete kent voor het trekpaard, veronder stellen dat ten om-echte. AMSTERDAM, 7-3. Bij het huwe lijk vain H.K.H. Prinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg zullen zes bruidsmeisjes tegenwoordig zijn, waaronder zustere van de bruid (prinses Christina) en bruidegom {Christina von Amsberg). Daarnaast zijn bruidsmeisje Lady Elisabeth Arison (dochter van de graaf van Anscn en prinses Anne van Dene marken) prinses Christina van Zweden (de dochter van wijlen prins Gustav Adolf van Zweden en prin ses Sybiila); jonk vrouwe Eugenie Marie Loudon (een vriendin van de prinses, dochter van jonkheer Lou don, voormalig directeur van de Ko ninklijke Shell) en jonikvrouwe Jo anna Elisabeth Roëll (eveneens een vriendin van prinses Beatrix. Zij werkt momenteel als leerling-ver- DEN HAAG, 4-3. Minister Vonde ling en zijn staatssecretaris Hoefna gels (financiën) stemmen in met het schriftelijk gedane verzoek van het Tweede-Kamerlid van Urk (P.v.d. A.) om de aanslag grens voor de in komstenbelasting - thans 12.000 gul den - verder te verhogen, doch dit zal niet meer in 1966 geschieden. Zij baseren zich daarbij op het standpunt, dat de vei-hoging van de aanslaggi-ens deel uitmaakt van een complex van drie maatregelen, waar- bij verder behoren aanpassing van de tabel voor bijzondere beloningen voor de heffing van loonbelasting en invoering van de aanslag op verzoek indien de verrekenbare voorheffin gen de verschuldigde inkomstenbe lasting met meer dan 5 procent en tenminste f 25,- overtreffen. De voor de loonbelasting geldende tabel voor bijzondere beloningen zal Ten gevolge van de ovennatige neerslag gedurende de laatste vier maanden hebben vele percelen kul- tuurgrond grote overlast van water ondervonden. Terwijl in normale winters de vorst juist een gunstige invloed uit oefent op de stiuktuur van de grond, is dit deze winter op de natte per celen niet goed mogelijk geweest. De stuktuur van de grond is dan ook duidelijk achteruit gegaan. Om de grond in een voor de inzaai der gewassen goede toestand te brengen, zal alles gedaan moeten worden om deze verslechterende struktuur te verbeteren. Dit zal in de eerste plaats moeten geschieden door de verschillende noodzakelijke grondbewerkingen. Maar ook de bemesting speelt hier- bij een grote rol. Zowel kalk als fos- forzuur oefenen namelijk een gun stige invloed uit op de struktuur van de grond. Het 'is daarom van het allergrootste belang bij de bemesting aan deze twee bestanddelen speciale Arjos schrijft minister over gemengd bedrijf DEN HAAG, 5-3. De afdeling Gel derland van de Anti-Revolutionaire Jongeren Studieclubs (A.R.J.O.S) heeft in een brief aan minister Bies heuvel (landb. en visserij) gevi-aagd al het mogelijke in het werk te stel len om gewoonlijk zeer veel devie zen opleverende mestvakenshouderij en mestkalverhouderij voor de on dergang te behoeden, nu deze zwaar getroffen zijn door de maatregelen genomen naar aanleiding van de mond- en klauwzeerepidemie. De export in deze twee takken van vee houderij is, aldus de Arjos, door de mond- en klauwzeer-epidemie tot stilstand gekomen. GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke stand en loop der bevolking over februari 1966 Geboren: 16. Johanna Klasina, d. van A. de Jonge en M. C. Stoutjes- dijk (Duivendijke); 16. Leuntje Anna, d. van J. P. van der Schelde en I. J. A. Plandsoen (Duivendijke); 25. Adriaan Jan, z. van H. van der Wek ken en D. van der Bijl (Kerkwerve). Overleden: 17. Willem Dirk Koo- man, 76 jaar (Scharendijke); 24. Ja cob Johannes de Meulmeester, 82 j. (Scharendijke). Ingekomen: N. van der Bijl-Pad mos van Brouwershaven (Zonnemai- re) naar Duivendijke; P. J. van der Horst van Zierikzee naar Duiven dijke; B. Linders en gezin van Zie rikzee naar Scharendijke. Vertrokken: M. van Leeuwen- Brouw van Kerkwerve naar Wester- schouwen (Haamstede); C. van den Heuvel-Hcndrikse van Kerkwerve naar Maassluis; M. Boot van Kerk werve naar Apeldoorn; W. de Ruiter -van Weede en gezin van Kerkwerve naar Zierikzee; J. D. Scholing van Scharendijke naar Rotterdam, De voorzitter, de heer Stols, zei, dat de daling in het aantal trekpaar den gedeeltelijk kan worden opge vangen door Haflingers, wier aan tal bljjfst stijgen. Hun geschiktheid als klein gebruikspaard en tevens als rijpaard spreekt hierbij een woord mee De heer Stols vond dat er sneller gebouwd moet worden aan het vooral lichtere, kleine sobere trekpaard. pleegster in een Amsterdamse kli niek). Bruidskinderen Bij het huwelijk zijn bruidskin deren: jonkvrouwe Caroüjn Alting von Geusau (vier jaar); Joachim Jencquel (vijf jaar en neef van de bruidegom)graaf Caspar von Oeyn- Jrausen Sierstorpff (vier jaar) en Daphne Beatrix Stewart Clark (zes jaar en petekind van pirinses Bea trix). Aüs getuigen voor de heer Von Amsberg zullen optreden: Freiherr Johann Christian von Jenisch, graaf Ferdinand von Bismarck, freiherr Julius von dom Bussche Hadden- hausen en prof. A. M. Alting von Geusau. bij verhoging van de aanslaggrens met een of meer tariefklassen moe ten worden uitgebreid en verder zal moeten worden bezien in hoeverre de bestaande grenzen van 5 procent en f 25,- voor de aanslag op verzoek zullen moeten worden verhoogd. De bewindslieden menen dat intussen ervaring kan worden opgedaan met het nieuwe instituut van de aanslag op verzoek. Ingezonden mededeling 'i .'c'.r 1 ik.io tin/ t - f"l I lii; S N aandacht te besteden. Want wanneer de struktuur in gebreke is, komt alle overige bemesting met stikstof en kali ook niet tot zijn recht. Behalve de toepassing van de ge bruikelijke fosfaat- en kalkmeststof- fen, zal vooral het gebruik van een meststof als Thomasslakkenmeel van belang kunnen zijn om de struktuur van de grond te verbeteren. De laat ste meststof bevat namelijk beide: fosforzuur en kalk. Goudvondst Serooskerke SEROOSKERKE, 5-3. De laatste drie dagen zijn de opgravingen te Serooskerke verlegd naar de kelder van de heer Christiaanse. Deze kel der is destijds gevuld met grond af komstig van de goudakker. De laat ste dagen kwamen er uit deze nog onontgonnen goudader 114 munten te voorschijn. De totaalstand is nu gekomen op 938 exemplaren. Opti misten verwachten dat de komende week het 1000ste exemplaar gevon den zal worden. DE SPORTTOTO DEN HAAG, 6-3. Aan toto 24. na men 655.724 personen deel, die f 916.836 inlegden, zodat de eerste prijs f 16.406, de tweede f 90.767 en de derde f 45.383 bedraagt. Zondagavond waren ex* drie mel dingen van 13 goed voorspelde uit slagen binnengekomen .20 van 12 en ongeveer 25 met de eei'ste acht. TERNEUZEN. Bij het oversteken van de rijweg werd de 78-jarige mej. M. Bakker zaterdagavond aangere den door een personenwagen, die be stuurd werd door een militair uit Terneuzen. De vrouw was op slag dood. CANBERRA, 5-3. Het Austra lische departement van immigratie heeft besloten twee Nederlanders te repatriëren, die in hongerstaking z\jn. Het zijn de 45-jarige F. W. Veer- behr en zijn vrouw, die sinds 19 ja nuari leven van zwarte koffie, thee, vruchtensap en water. Zij wilden naar Nederland terug, aanvoerend dat Australië niet het land was dat hun door de Australische immigra tiedienst was voorgespiegeld. Iemand van deze dienst zei dat ve le malen is geprobeerd emplooi voor Veerbehr te vinden, maar dat hij zich of helemaal niet op het werk meldde of ei* niet lang bleef. Het gezin kwam 19 maanden geleden naai* Australië. De kinderen zijn door de ouders naar Nederland ge zonden voordat dezen hun honger staking begonnen. De immigratiedienst zal de over tocht naar Nederland betalen. De ge zondheidstoestand van de ouders is Eerste aardbeien HUIZEN, 5-3. Op de coöpei*atieve fruitveiling te Huissen in de Betuwe zijn vrijdag de eerste aax*dbeien aan gevoerd door de kweker W. Joosten uit Gendt. Ze brachten f 1,60 tot f 1,80 per stuk op. Ned. Herv. Kerk ZIERIKZEE: Gasthuiskerk: 7.3W uur ds. Lam. Kerkwerve: 8 uur ds. Zonneveld. Serooskerke: 6.30 uurds. Zonneveld. Haamstede: 10 uur ds. Huizing. Renesse: 7.30 uur ds. van Liere. Zonnemaire: 7 uur ds. Feu- nekes. Oosterland: 10 uur ds. Groé- newegen, 7 uur ds. Jagersma. Sir- jansland: 7 uur ds. v. d. Haar, St.- Maartensdijk. Bruinisse: 10 uur ds. Jagersma, 7 uur ds. Groenewegen. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 uur ds Scholing, 7 uur ds. Nawijn. Haamstede: 10 en 7.30 uur drs. A. Verschoor, Vlissin- gen. Scharendijke: 10 uur ds. Nawijn 2.30 uur ds. Scholing. Bruinisse: 10 uur ds. Den Heeten en 7 uur dr. Bec ker. Brouwershaven: 10 uur ds. Wentsel. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 7 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10 uur ds. Wes terink, 3 uur ds, J. Prins, Rijswijk. Haamstede: 10 uur ds. Prins, 7 uur De athetische vredesvlucht van Abie Nathan heeft uiteraard - niets uitgehaald. De Israeliëër werd in Egypte in de ceUgestopt en weer naar zijn land teruggestuurd in zijn witte vliegtuigje zonder dat hij zelfs met Nasser had kunnen spreken. De staat van oorlog tussen de twee lan den blijft dus voortduren, zoals met alle moslimburen van de JJoodse staat. En in Tel Aviv mag men ho pen dat ook het Israëlische geluk voortduurd dat die Arabische bu ren wel over eenheid praten (veel en vaak) maar dat er nooit iets van komt. Want bestond die eenheid wel, dan is het nog de vraag of de Is raëliërs er tegen opgewassen zou den zijn. De zaak ligt thans zelfs zo dat de interne eenheid van de stabielste Arabische staat Egypte al niet meer als een paal boven water staat. Een reeks processen tegen leden van de Moslim Broederschap is gevolgd nadat leden van die conservatieve organisatie een revolte zouden heb ben overwogen. Of die aantijging helemaal juist is, 'blijft de vraag. Er is in het alge meen ontevredenheid in Nassers land, waartoe niet weinig bijdraagt dat de economie een behoorlijke in zinking heeft. Mede, maar niet al leen doordat het militaire budget overbelast is door de strijd in Jemen. Boot afhouden Onder die omstandigheden heeft Nasser zijn activiteiten in andere Arabische landen drastisch inge krompen. Hij heeft voortdurend Ara bische eenheid gepropageerd en zichzelf als de leider daarvan naar voren geschoven, wat hem wel veel ernstig achteruit gegaan door de hongerstaking. Binnenkort opnieuw goedkopere koelhuisboter DEN HAAG, 5-3. De minister van landbouw en visserij heeft in over leg met het Produktschap voor Zui vel besloten, uit i*egei*ingsopslag van koelhuisboter vijftienhonderd ton voor de binnenlandse consument te bestemmen tegen een prijs van ten hoogste f 1,20 per pakje van twee honderdvijftig gram. Aan de boter- groothandel is daarom de gelegen heid opengesteld tot eind maart 1966 bij het voedsel voor^ienings- en in koopbureau (V.I.B.) deze koelhuis boter te betrekken tegen de prijs van f 4,31 per kg. Met het ontdooien en het ompakken van de koelhuis boter in kleinverpakking en het dis tribueren over de kleinhandel, zijn ongeveer tien dagen gemoeid. DEN HAAG. Ingevolge een ver zoek van het moderamen van de Generale Synode der Nederlandse Hervormde Kerk, is zondag in de kerkdiensten voorbede gedaan voor prinses Beati*ix en haar toekomstige echtgenoot. ds. Westei*ink. Nieuwerkerk: 10 uur Dienst des Woords, 3 uur ds. Op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur ds. J. v. d. Nooi*d, Capelle aan de IJssel. Nieuwerkerk: 10, 3 en 7.30 uur ds. Karens. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Mailan. Oosterland: 10, 2.30 en 6.30 uur ds. Wisse uit Nunspeet. Oud-Gereformeerde Kerk Bruinisse: 10 en 5 uur ds. L. Ge- bi*aad uit Sint Philipsland. Ooster land: 9.30, 2 en 6 uur ds. Mieras uit Krimpen a.d. IJssel. Geref. Gem. in Nederland Zierikzee: 10 en 2.30 uur ds. J. Pannekoek, Terneuzen. Nieuwerkerk 9.45 uur leesdienst, 2.30 uur ds. Mai lan, 7 uur ds. Pannekoek. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 7 uur ds. Kei zer. VENSTER aanhang bezorgde in menig land, zij het doorgaans niet onder de re geerders. Op dit moment zou een uitbreiding van zijn gezagsgebied, dat nog steeds de Verenigde Ara bische Republiek heet, hem dan ook niet welkom zijn; het zou hem al leen maar last bezorgen met een nog grotere bevolking. In dit verband kan hij zonder spijt kijken naar Syrië, dat sinds het uit de V.A.R. trad, de ene staatsgreep na de andere beleefde. Hij schijnt ook angstvallig de boot af te houden van een samengaan met Irak, dat dan wel aangekondigd is, maar nooit verder uitgewerkt. Tenslotte is het daar al evenmin koek en èi: men heeft er een strijd met de Koer den die niet lastig is, maar de hele natie bedrukt door de kosten en de verliezen. Nieuute richting In de Moslim-republieken gaal het dus niet ai te best 7iiet intern en evenmin op het gebied van de co- operatie. De vorstenrijken daarente gen ontwikkelen nu een nieuwe ac tiviteit ze concurreren met Nasser in propaganda voor samengaan. Koning Feisal van Saoedi-Arabië en de sjah van Perzië hebben el kaar in dit opzicht gevonden, maar ook hun streven is verder zonder veel vooruitzichten: wel veel praat, maar weinig daad. Juist dat er zich nu twee overigens intern niet zeer hechte eenheidsfronten tegenover elkaar gaan aftekenen, houdt haast automatisch in dat die eenheid ver der is verwijderd dan ooit te voren. Het is wellicht niet ideaal, maar de Israëliërs zullen er niet om rou wen. Elf ja rige typiste RIDDERKERK, 4-3. De elfjarige Elly Oosthoek vande Lagendijk in Ridderkerk heeft dezer dagen »'t haar woonplaats het diploma typiste verworven dat wordt uitgegeven door de Nederlandse Unie voor prak tijkexamens, stenografie en machi- ncschrijven. De zeer jonge kandidate slaagde voor het examen na een opleiding van acht maanden te hebben gehad. Zij deed daarbij niet onder voor de voor het merendeel veel oudere kan didaten, die een even lange cursus volgden. Elly Oosthoek heeft de be kwaamheid op de schrijfmachine overigens van niemand vreemd. Zij »s de dochter van de directeur van een instituut, dat zich ter pldatse met de opleiding voor stenografie en machine schrijven bezig houdt. Zij volgde echter de gewone cursus op het instituut. KERKNIEUWS Herderlijk schrijven over prinselijk huwelijk DEN HAAG. 6-3. Do bisschoppen hebben zondag in alle katholieke kerken een kort herderlijk schrijven doen voorlezen, waarin zij zeggen „van harte 'te willen meeleven met het geluk van onze kroonprinses, die ons oprecht dierbaar is. En wij ho pen", aldus deze boodschap aan alle katholieken, „zonder enig voorbe houd dat de keuze van haar hart haar bestendig en onbeperkt het ge luk en de vreugde mag brengen die zij zelf en wij allen ervan verwach ten. Haar geluk en haar levens vreugde kunnen ons niet onberoerd laten omdat de toekomst van ons land en ons volk ermee verbonden is". Ingezonden mededeling Grondverf droog na 50 minuten. Plamuur hard na 15 minuten Bedrijf suit komsten in de landbouw 1964-'65 Het Centraal Bureau voor de Sta tistiek heeft voor het boekjaar 1964- 1965 de gemiddelde bedrijfsuitkom- sten bepaald van de landbouwbedrij ven, waarvan door de landbouw- boekhoudbureaus of het Landbouw- Economisch Instituut een bedrijfs economische exploitatierekening op gemaakt wordt. Het onderzoek heeft betrekking op de periode 1 mei 1964- 30 april 1965 en omvat ruim 6000 be drijven. Gemiddeld bedroeg het arbeidsin komen van de ondernemer op deze bedrijven in het betrefende boek jaar f 11.031 tegen f 7508 in 1963 en 1964. De toeneming van dit inkomen bij de kleine bedrijven was dooreen- genomen geringer dan bij de grote bedrijven. Zo lag het arbeidsinkomen van de ondernemer voor de bedrij- van van 47 ha nog iets lager dan in 1963-1964 (f 5630 tegen f 5705) terwijl het voor de bediijven van 3050 ha en van 50100 ha ruim 2 maal zo hoog was als in het vooraf- gaande boekjaar )f 23.706 en f 38.349 tegen f 11.541 en f 18.485). Vergelijkend met 1963-'64 zijn voor al de resultaten op de akkerbouw- bedi'ijven aanzienlijk gestegen. De toeneming van het arbeidsinkomen van de ondernemer varieert voor de gemiddelden der vier bei'ekende grootte-klassen van 83 tot 162 pet. Bij de weidebedrijven liggen deze stijgingspercentages tussen 26 en 56. De resultaten van de gemengde be drijven op de zandgronden wijken minder sterk af van die in het voor afgaande boekjaax*. Het arbeidsinko men van de ondernemer op de be drijven van dit type van 47 ha is met 5 pet. gedaald, terwijl het hoog ste stijgingspercentage van de ge middelden der andei*e di'ie bereken- de gi*ootteklassen 29 bedi*aagt. De vei*beterde rentabiliteit der landbouwbedrijven in 19641965 is vooral veroorzaakt door de voor de landbouwproduktie gunstige weers omstandigheden in het groeiseizoen van 1964 en door de hogere prijs, die de veehouders voor de melk heb ben ontvangen. DE GOUDEN HORDE 66. Enkele minuten later vergezelde Per- guye Aram naar* buiten, waar een grote schare ruiters gereed stond. Het meisje keek onrustig naar de Mamelukkcn en scheen zich slecht op haar gemak te voe len. Maar de Leeuw van Bashra, die aan het hoofd van zijn mannen op de avontu rier wachtte, groette Aram met een zwaai van zijn zwaard. „Ik heb hier een beter paard voor U dan de armzalige Mongolen- ponny waarop gij zijt gekomen, mijn broe der Ar-Am", verzekerde hij trots, naar een prachtige Arabische hengst wijzend, die hij aan de teugel hield. „En Uw bruid kan in mijn eigen tent wachten tot wij de Mon goolse ratten hebben verslagen. Niemand zal haar* deren. Maak voort, mijn vriend. Met een laatste armzwaai naai* Perguye steeg Aram in het zadel en zij keek de stoet ruiters na, die nu snel het kamp uit galloppeerden. Slechts enkele wachters be wogen tussen dc tenten, het reusachtige kamp leek plotseling uitgestorven. Ze bleef hen nakijken tot de laatste ruiter in de schemer van de aanbrekende morgen ver dwenen was en voelde zich plotseling uiterst nietig cn zeer alleen. „Als hij zich maar niet laat dodenzei Perguye zacht en keek naar het water van de ri vier-Met-De Grote-Naam, dat zacht kab belend over de stenen gleed. Om haar heen was doodse stilte. Getuigen, bruidskinderen en -meisjes bij het huwelijk van prinses Beatrix land- en tuinbouw BLIK DOOR HET WERELD Zorg vooral nu voor een goede bodemstruktuur Kerkdiensten woensdag 9 maart (biddag)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3