HUNTER Feestavond „Volksonderwijs" - Zierikzee ifr'Ml Het diner in liet Prinsenhof te Delft STREEKNIEUWS Sultan v. Bahrein kocht kotter in Bruinisse voor de garnalnvisserij Eigen krachten speelden „Het witte schaap" scharendijke Uitvoering chr. gein. zangvereniging „Sursum Corda" ZIERIKZEE, 5-3. Een eigen speelgroep van Volksonderwijs heeft vrijdagavond een volle zaal in hotel Concordia enkele uren plezierige ontspanning geboden met de opvoe ring van het toneelspel „Het witte schaap van de familie". Ook ditmaal werd de jaarlijkse feestavond weer een succes dankzij de gezamenlijke inspanning van vrijwillige krachten, die er onder leiding van de heer L. van Vessem in slaagden dit „blij spel vol snoodheid" op vlotte wijze over het voetlicht te brengen. Uiteraard ontbrak deze avond niet 'het propagandistisch woord. Het werd gesproken door de voorzitter van de afdeling Zierikzee, de heer H. M. v. d. Post, die zijn vreugde uitsprak over de grote belangstelling en een speciaal welkom toeriep tot de wethouder van onderwijs mr. K. A. Keuning en de heer J. M. Goe- mans, lid van het federatiebestuur Zeeland van de V.O. In vogelvlucht schetste de heer v. d. Post de groei van Volksonderwijs in het kader van het honderdjarig bestaan van de vereniging, dat dit jaar wordt herdacht. Sedert de stich ting van V.O. op 25 mei 1866 met een begin van twintig leden is er tot het bereiken van het huidige ledental van 150.000 enorm veel veranderd. „Er worden op onderwijsgebied be paald geen veldslagen meer geleverd, maar niettemin moeten we blijven waken voor een rechtvaardige han tering van de wetten door de over heid", aldus de heer v. d. Post. In tussen vormt het buitencentrum dat thans te Noordgouwe gerealiseerd wordt een overtuigend bewijs vhn een der vele activiteiten. De schijnwerpers belichtten ver volgens het toneel en de lichten in de zaal doofden: het begin van een onderhoudende en geestige story. Met overtuiging en vaart werd „Het witte schaap" gepresenteerd, de ge schiedenis van een inbrekersfamilie van „betere stand", waarvan de zoon „eerlijk" wil worden om zijn meisje, totdat blijkt dat zijzelf een succes vol dievegge is. De medewerkenden aan dit opgewekte spel waren de heren J. van Bijlevelt, G. Kroese, H. van Male, O. Haitsma, O. Huitema en de dames mevr. R .Kroese, mej. H. Dingemanse, mej. W. Ossewaarde en mej. R. de Jong. In het bijzonder excelleerde de heer Van Bijlevelt als de heer Winter, vader van de familie die naast het ambt van vrederechter zeer succesvol de „kunst" van het in breken beoefent, vakkundig bijge staan door zijn „vrouw" (mevr. Kroese) en dochter Pat (mej. Dinge manse). De verstrooide dominee werd uitstekend weergegeven door Ingezonden mededeling j| C I6ARETTES KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: kand. H. F. Venema, Hellevoetsluis. Beroepen te Nieuw-Weerdinge: E. C. van Offeren, Gelselaar; te Heeg: J. Mansfeit, Giessen-Oudkerk. Aangenomen naar Rossum (Gld.): kand. H. J. Oudhof, Bilthoven, die bedankte voor Drumpt (toez.), Ha- rich (toez.) en voor Molkwerum- Koudum; naar 's-Gravenhage (wijk- gemeente 21 - 2e pred.pl.): J. Vin- kenborg, Arnhem. Bedankt voor MeerkerkW. H. van Kooten, Oud-Beijerlancf; voor Waar de: H. A. Laurentius, Beerzerveld. Ger. Ketfken Beroepen te Lobith: C. v. d. Vaart, Oldenzaal; te Midwolde: kand. H. Torenlbeek, Den Ham (O.). Bedankt voor Kampen (vak. dr. D. van Swigchem) cn voor Leeuwarden West (vak. P. Riemersma): C. Ch. Griffioen, Woerden. Chr. Gcr. Kerken Beroepen te Westzaan: P. van Zonneveld, Bennekom. Ger. Gemeenten Beroepen te Rhencn: C. Wisse, Elspect. Bedankt voor Leiden cn voor Ter- wolde: C. Harinck, Utrecht. Ger. Kerk NIEUWERKERK. Woensdag 9 maart: 10 uur dr. Becker, 3 uur de heer D. Jansma (Biddag voor het ge was). de heer Kroese, de heer Haitsma vertolkte de rol van zoon P«ter. De heer Huitema was politiecommissa ris, de heer Van Male een welspre kende poenige boef. Het dienstmeis je (mej. de Jongvorderde dagelijks in de leer van het zakkenrollen. De rol van Angelawaarvoor Peter aan vankelijk zijn „carrière" wilde op geven, werd op de planken gebracht door mej. Ossewaarde. In vele scènes werd deze avond uitstekend geac teerd. Na afloop huldigde de voorzitter in het bijzonder de heer L. van Ves sem voor zijn spelleiding. De dames kregen allen een kleurrijk voorjaars boeket aangeboden. Op de pittige tonen van de band „Black ant White" uit Goes werd tot besluit van deze geslaagde avond nog geruime tijd gedanst. Voor een geheel volle zaal van het Ger. jeugdgebouw gaf de chr. gem. zangvereniging Sursum Corda' vrijdagavond j.l. haar jaarlijkse uit voering. Degenen, die zich niet tij dig van kaarten hadden voorzien, moesten worden teleurgesteld, daar dit jaar maar één uitvoering werd gegeven. In verband met ziekte van de voorzitter, de heer J. N. Viergever, heette de wnd. voorzitter, de heer J. van Iwaarden, de aanwezigen harte lijk welkom, in het bijzonder de ge nodigden, waaronder mevr. en bur gemeester Francke. Het zankgoor onder leiding van de heer Jac. Schools uit Zierikzee bracht een achttal nummers ten ge hore, op de haar bekende, uit mun tende wijze, w.o. De Heilige Stad, Koorfantasie, De Postkoets en het Schouwse Volkslied. Daarna volgde Geslaagde uitvoering sportvereniging „DuivelancT OOSTERLAND, 5-3. De sportver eniging „Duiveland" alhier hield op vrijdagavond de jaarlijkse uitvoering in de Conferentiekamer, die zeer gced was bezocht. De voorzitter, de heer Jac. van der Maas Pz. sprak een welkomst- en openingswoord tct de aanwezigen, inzonderheid tof de heer Ossewaarde van de Zeeuws-Brabantse Turnkring, en tot de verdere geacdigden. In verband met het 20-jarig be staan van de sportvereniging, dat aan deze uitvoering een feestelijk tintje gaf, memoreerde de voorzitter hoe de vereniging in 1945 werd op gericht, het jaar dus van de bevrij ding. „Het begin was klein te noemen doch spoedig nam het getal leden ge stadig toe. Ook onze sportvereniging kent 2ijn ups and downs", aldus de voorzitter. Na de watersnood kreeg men de beschikking over het sport veld „De Saéle", dat een grote ver betering betekende. Momenteel be staat de vereniging uit een tachtig tal leden waaronder 30 voetballers. De vereniging doet mee aan wandel tochten, vaardigheidsproeven, en ui teraard ook voetballen, de laatste tijd ook over „water", zoals dit heet. Bij de laatst gehouden vaardigheidsproe ven werd de wisselbeker, door de heer Noordam uit Goes beschikbaar gesteld, gewonnen door Ellie Rotte die hem op deze avond overhandigd kreeg. De voorzitter wenste de for tuinlijke jongedame geluk met deze onderscheiding en hoopte dat Ellie deze beker drie jaar lang winnen mocht, want dan mocht ze hem hou den. Oefeningen Hierna kwamen de gymnasten aan het „woord" met rhytmische oefenin gen, ringen, lange mat, bankoefenin- gen, rhytmische knotsoefeningen enz. De algemene leiding berustte bij mevr. R. Beije-Plug, terwijl de lei ding van de ldeuters in handen was van mej. I. Ista en mej. I. Stouten en cok de secretaris van de vereniging, de heer Waasdorp, zijn zeer gewaar deerde medewerking verleende. Eni ge leuke intermezzo's kwamen de turnoefeningen afwisselen; het wa ren het sprookje „Roodkapje en de boze wolf" dat door kleuters ten to nele werd gevoerd en een klein to neelstukje in één bedrijf, getiteld: „De Stotteraar" door 'een tweetal meisjes-leden. In de pauze werd ter bestrijding van de onkosten een verloting ge houden die, hoewel buitengewoon ru moerig, wel goed slaagde, en met be hulp van lucifersdoosjes werd uitge voerd. De heer Ossewaarde had ge noten van deze uitvoering, zoals hij na afloop meedeelde. Het was een voudig werk, want hier waren geen keurturners(sters) aan het werk ge weest. Hij deed een beroep op de ou ders en opvoeders hun kinderen deel te laten neitien aan deze nuttige li chamelijke oefeningen, die een on misbare schakel vormen samen met kerk, school en gezin. Hij wenste tenslotte de vereniging het allerbes te toe. Ook wethouder Stoutjesdijk had van deze sublieme uitvoering genoten, en hij dacht tijdens deze oe feningen aan hetgeen op de pro gramma's staat gedrukt: „Een ge zonde ziel in een gezond lichaam". Namens de gemeente wenste ook hij de sportvereniging een goed jaar toe en feliciteerde de vereniging met dit vierde lustrum. Voorzitter Van der Maas dankte tenslotte voor de vrien delijke woorden en de uitgesproken wensen waarna het officiële gedeelte van deze geslaagde uitvoering voor bij was. Er was een bal na dat nog geruime tijd duurde. DELFT, 5-3. Het levendige licht uit honderden kaarsen die brandden in de glanzende koperen veelarmige kronen leek vonken te spatten uit de schat van rijkbewerkt zilveren stuk ken die de tafel sierden welke in de historische zaal van het Prinsenhof in Delft was aangericht. Tusse?i het zilver van schalen en bestek, alle Louis XIV en Louis XV uit particu lier bezit, en het porseleinen servies, kleurde sprookjesachtig de bloeni- schikking die bestond uit rose rozen, rose prunus, rose Japanse azalea's en rose tulpen. De entourage van de grote rechthoekige zaal, die ook vier eeuwen geleden eetzaal was toen prins Willem van Oranje er zijn hof houding had, werd gevormd door fraaie 17e eeuwse wandtapijten uit het beroemde atelier vand e Delftse tapijtwever Francois Spiering en een artistieke versiering met groen en bloemen. Zo zag de koninklijke fa milie de zaal toen zij deze zaterdag- avond betrad als gasten van de mi nisters en staatssecretarissen die een diner aanboden ter gelegenheid van hei huwelijk van prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg. Behal ve het bruidspaar zaten hierbij met de regering als belangrijkste gasten aan de vice-voorzitter van de Raad van State prof, dr. L. J. M. Beel, de voorzitters van de Eerste en de Tweede Kamer respectievelijk mr. J. A. Jonkman en mr. F. J. F. M. van Thiel, de chef van de generale staf luitenant-generaal H. P. jZielstra en de president van de Hoge Raad der Nederlanden prof. mr. dr. J. Donner. Tussen 7 uur en half acht waren de meeste gasten bij het Prinsenhof gearriveerd. Zij bereikten het ge bouw via het St. Agathaplein, van daar was een overdekte gang naar de entree van het museum gemaakt. het eerste optreden van het reeds enige tijd bestaande muziekensembie „Muziek Veredelt" onder leiding van de heer W. P. Grootvelt uit Scharen- dijke. De leden van dit ensemble speelden en zongen een drietal num mers. Dit optreden viel zeer in de smaak bij de aanwezigen. Door de zangvereniging werden hierna een tweetal nummers als dubbelkwartet uitgevoerd. Het blijspel in drie be drijven „Pensionperikelen" oogstte veel bijval. De wnd. voorzitter dankte aan het eind van de avond de dirigent, de heer Jac. Schouls voor het vele werk en de goede verstandhouding met betrekking tot de zangvreniging. Aan de dirigent werd een fruitmand overhandigd terwijl mevr. Schouls een bloemenattentie ontving. De voorzitster van het muziekensem bie „Muziek Veredelt" ontving een enveloppe met inhoud ter verstevi ging van de kas. Burgemeester Francke verklaarde genoten te hebben van de mooie avond. De zang was weer van bij- zender gced gehalte, zodat de zang vereniging zich zonder bezwaar el ders kan presenteren. Het initiatief van de heer W. P. Grootvelt om met het muziekensembie op te treden kon spreker zeer waarderen. Hij hoepte, dat nog velen zich bij dit en semble zullen aansluiten. Ds. Scholing eindigde de avond op de. gebruikelijke wijze. ZIERIKZEE Feestavond voor bejaarden In „Concordia" vindt vanavond een feestavond voor de bejaarden plaats, georganiseerd door de U.V.V. Hoofdschotel is de opvoering van het stuk „Het witte schaap van de familie'* onder regie van de heer L. van Vessem. De avond begint om half acht. HAAMSTEDE Prijzen Oranjefeest Voor de jeugdige deelnemers aan het programma der versierde fietsen op 10 maart a.s. kunnen we medede len dat de ter beschikking gestelde prijzen van de middenstandsvereni ging te bezichtigen zijn in een der etalages van „Het Geschenkenhuis" in de Noordstraat te Haamstede. Naast eenvoudige zaken zijn er fraaie artikelen bij, in totaal een waarde vertegenwoordigend van on geveer f 160. BURGH Feestavond Volksonderwijs De afdeling Westerschouwe n van „Volksonderwijs'* organiseert, even als in voorgaande jaren, een feest avond die gehouden zal worden op vrijdag 11 maart in hotel „Het wa pen van Burgh" te Burgh. Het pro gramma cmvat, naast het propagan distisch woord door de Kïingvoor- zitter, de heer J. Goemans uit Zcn- nemaire, de opvoering van een to neelstuk door de toneelgroep uit de Westhoek. Dit jaar liet de groep haar keuze vallen op het blijspel „De avond van de zevende juli". Het zelfde programma wordt een dag la ter, dus cp zaterdag 12 maart, afge werkt te Renesse in het Dorpshuis. MIDDENSCHOUWEN Collecte Nationaal Huwelijksgeschenk De collecte voor het nationale hu welijksgeschenk en ten bate van de Oranjeverenigingen, heeft opge bracht een bedrag van f 628,04. Voor het nationale huwelijksgeschenk is bestemd' f 226,40. Uit de collectanten en collecttices is bij loting aangewezen als degene, die de gemeente op 9 maart a.s. zal vertegenwoordigen bij de manifesta tie Bruidsbouquet in het R.A.I.-ge- bouw te Amsterdam, mej. Willy de Glopper te Scharendijke. VOETBAL Zierikzee wint thuis verdiend van RKFC ('1—2) Ouderavond openbare lagere school te Bruinisse brouwershaven Donderdagavond jl. werd te Brui nisse een ouderavond gehouden van de openbare lagere school, onder leiding van de heer L. A. Jonker, voorzitter van de oudercommissie. Een speciaal woerd van welkom werd gericht tot de heren burge meester C. H .van de Linde en wet houder W. van Gilst. De penningmeester de heer Jac. Meertens gaf een verslag van de in komsten en uitgaven van de ouder- commissiekas. Een goed toneelstukje „Agent Bonnema" door de leerlingen van klas zes, oogstte een gul applaus. Bij de gehouden verkiezingen werd de heer W. Kik, die aftredend was, herkozen. Het hoofd der school de heer B. de Haan, gaf hierna een 'kort verslag van de aktiviteiten der school in het afgelopen jaar. Aan het verkeersexamen 1965 namen 20 leerlingen deel, waarvan er 17 slaag den. Betreurd werd dat het gemeen tebestuur ieder jaar de subsidieaan vraag weigert voor het bezoeken van de jaarlijkse toneeluitvoering van de Z.V.U. De verbouwing van de school werd afgesloten met het aanbrengen van een T.L.-verlichting in de loka len. Veel nieuwe leermiddelen wer den in het afgelopen jaar aange schaft. In 1965 werd een Sinterklaas feest op school gehouden, mogelijk gemaakt door de vorig jaar ingestel de kas voor de oudercommdssie. Op voorstel van het hoofd der school werd aangenomen, de contributie per gezin voor 1966 vast te stellen op een gulden. In 1965 werd met de ouderen een schoolreisje gemaakt naar Antwerpen, met de laagste klassen bezocht met het Bosbad Hoeven. De gestegen kosten maak ten het bedrag per leerling voor de schoolreisjes onvoldoende; besloten werd het te sparen bedrag op té voe ren. Met een korte beschouwing over de nieuwe vakantieregeling die im mers voor de scholen beneden de grote rivieren in verband met de va kantiespreiding al in juli begint en met een beschouwing over het huis werkprobleem eindigde de heer de Haan zijn overzicht. In de pauze werd een verloting gehouden ten bate vand e kas van de oudercommissie. Na de pauze hield de heer Wessels Boer, tandarts te Zierikzee een boeiende lezing over de ontwikkeling van het gebit. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd door enkele ouders ge bruik gemaakt. De heer Wessels Boer ontving een boekenbom BRUINISSE, 5-3. In Bruinisse is voor rekening van de sultan van Bahrein een schip gekocht. Het is de Bru 28, van schipper A. Kik uit Bruinisse. De heer Kik die zijn mosselbedrijf heeft opgegeven, maar die zijn vaar tuig nog wel verhuurde voor de sportvisserij, werd enkele weken ge leden benaderd van Urk uit of hij zijn vaartuig niet wilde verkopen. Do gemachtigde van de Oosterse vorst, een Nederlander die jaren geleden naar het midden-oosten is vertrok ken, heeft daarna de koop persoon lijk gesloten. De twee vaartuigen, die op Urk zijn aangekocht, zijn diep gaande schepen, waarmee de Noord- zee-visserij wordt uitgeoefend. Het Bruinisser schip is een kotter type, waarmee de mosselvisserij wordt be dreven, maar dat veel minder diep gang heeft dan do Urker kotters. Het doel schijnt te zijn garnalen-visserij 'n de wateren rond Bahrein. Feestprogramma voor tien maart De Oranjevereniging te Brouwers haven heeft voor donderdag 10 maart 'het volgende programma in elkaar gezet. Na -de T.V.-uitzending zullen des middags drie uur door de muziekvereniging „Apollo" de kin deren in de drie scholen worden af gehaald, waarna de stoet zich zal be geven naar de Markt, waar kleurige ballonnen worden opgelaten. -Om half vier maakt „Apollo" met de schoolkinderen, welke met zelf ge- ten gehore zullen brengen, een rond gang door de gemeente die te kwart over vier zal eindigen bij bet Jeugd gebouw, waar de jeugd kan genieten van een mooi filmprogramma. Naast de gebruikelijke tractaties zal aan ieder kind een herinneringslepeltje woiden aangeboden. De§ avonds pl. m. half 8 is er een lampionoptocht door de gemeente, waarna op 'het Marktplein een gemaskerd en gecos- tumeerd openluchtbal zal worden gehouden, waqrvoor fraaie prijzen beschikbaar zijn. Groslijst P.v.d.A. De groslijst voor de kandidaat stelling voor de gemeenteraadsver kiezing van de leden der Partij van de Arbeid in de gemeente Brouwers haven ziet er als volgt uit;. 1. J. M. Dekker, Brouwershaven; 2. M. Matthijsse, Brouwershaven; 3. A. C. Visser, Noordgouwe; 4. F. Dooge, Dreischor; 5. L. Braber, Zon- nemaire6. P. de Moor, Brouwers haven; 7. C. de Munnik Zonnemaire; 8. M. Voshol, Noordgouwe; 9. W. Duinhouwcr, Zonnemaire; 10. A. Kommer, Dreischor; 11. L. Hille- brand, Zonnemaire. DREISCHOR Vergadering Groene Kruisvereniging Dinsdagavond 8 maart a.s. (8 uur) komt de Groene Kruisvereniging „Dreischor'* in hotel „De Drie Scha pen" In jaarvergadering bijeen. Bij Tegen het bijzonder pover spelen de R.K.F.C. is het Zierikzee gelukt een verdiende overwinning te beha len. Vooral aanvallend brachten de Beigenaren het er maai- zeer po vertjes vanaf. Krips c.s. slaagden er praktisch doorlopend in meester van hun terrein te blijven. Dat R.K.F.C. er desondanks nog in slaagde twee doelpunten te scoren hadden zij ge heel te danken aan de milde gaven van doelman Stoutjesdijk die tot tweemaal toe grandioos over het le der heen dook. Nadat de thuisclub zich wat had los gewerkt probeerde linksbuiten Moelker het met enige verre schoten welke geen succes op leverden. In de 17e minuut konden het de deze maal in het wit gestoken Zierikzeeënaars de leiding nemen toen de R.K.F.C. doelman een inge schoten bal even los liet waar Heij- boer als de kippen bij was om de score te openen (1-0). Na goed aan geven van Heijboer kreeg T. Klink een goede kans de score op te voeren maar zijn schot belandde op de doel man. In de 21e minuut was het toch weer raak toen T. Klink het leder van de linker vleugel voor het doel plaatste waar Moelker in eerste in stantie miste maar Tiggelhoven kei hard en onhoudbaar inschoot (2-0). Zierikzee kreeg hierna volop de ge legenheid nog verder uit te lopen maar hun aanvallen werden steeds weer geremd door de voorliefde wel ke midvoor Klink aan de dag legde om zoveel mogelijk tegenstanders te passeren waarbij hij het leder steeds weer kwijt moest raken. In de 37e minuut kon R.K.F.C. zelfs tegen sco ren door een verre schuiver van Martelaar (2-1). In de 2e helft zette de thuisclub de defensie van R.K.F. C. direkt onder druk maar in de voorhoede duurde het dikwijls alle maal veel te lang om succes te kun nen boeken. In de 13e minuut slaag de Zierikzee er toch in de voorsprong op te voeren als Heijboer een voor zet van Tiggelhoven op voortreffelij ke wijze inkopt (3-1). Direkt hierna ontsnapt het Zierikzee doel aan een doorboring als de uitgelopen Stout jesdijk het leder verspeeld en B er re vue ts tot tweemaal toe het leder op de doellijn staande weet te keren. In de 21e minuut komt Zierikzee op fluweel te zitten als Tiggelhoven iut een voorzet van links het leder fraai in de bovenhoek kopt (4-1). Moelker bleekt dan door de R.K.F.C.-verde- diging maar zijn schot gaat over de lat. Een doelpunt van Heijboer wordt hierna geanuleerd waarna dezelfde speler even later een uitstekende scoringskans naast schiet. Als in de 35e minuut van Ham door de scheidsrechter naar de kleedkamer wordt verwezen moet Zierikzee de resterende tijd met 10 spelers ver- dor spelen wat in het spelbeeld geen wijziging brengt. In de laatste se conde weet R.K.F.C. de achterstand nog terug te brengen tot 4-2 als tot hun eigen verwondering een vrije trap van Lambrechts in het net ver dwijnt. Reuesse wint verdiend van Kruiiliiigen (4—0) Renesse dat het nog zonder Goos- sens en Geleijnse moest stellen heeft in een op een behoorlijk peil staan de wedstrijd een verdiende overwin ning op de gasten weten te behalen. De eerste aanvallen waren voor de bezoekers waarna de thuisclub er in slaagde zich wat los te werken. In de 14e min. weet Renesse de score te openen als C. v. Burg het leder goed naar de vrijstaande Jaap Verboom plaatst die keihard in de hoek schiet (10). Renesse blijft hierna een lichte veldmeerderheid behouden maar vooral door uitstekend werk van deelman Brandt slagen Zij er in de le helft niet meer 'in de voorsprong op te voeren. Na de hervatting heeft Renesse overwegend het beste van het spel gehad en met een beetje ge luk was het zeker niet gebleven bij de drie doelpunten welke zij nu nog wisten te scoren. Na aangeven van Boerma wist midvoor Kooman in de 6e min. na de 'hervatting doelman Brandt voor de tweede maal het na kijken te geven (2-0). In de 10e min. was het weer raak toen l.achter v. d. Vaate het leder in de vrije ruimte plaatste waar l.buiten goed op door liep waarna hij zuiver langs de uit gelopen Brandt in het verlaten doel schoot (3-0). Als een kwartier is gespeeld zet Boerma hoog voor doel waar Kooman met een schitte rende kopbal de stand op 4-0 brengt. In de resterende tijd ontsnapte het Kruiningen-doel nog enige malen op wonderbaarlijke wijze aan een door boring maar verdere doelpunten ble ven uit. Burgh II superieur tegen Zierikzee III (11—0) De thuisclub had in deze vrij een tonige wedstrijd een geweldig over wicht. Zierikzee kon het niet verder brengen dan een schot van Verwest tegen de lat, doch overigens had keeper Verton geen werk van bete kenis te doen. Vólkomen onmachtig was de rood-zwarte voorhoede, elke aanval ging verloren in de juiste manier van verdedigen der oranje- blauwen. Keeper van Oeveren van Zierikzee was een der besten, hij voorkwam een nog grotere neder laag. De eerste twee minuten lever den evenzo veel doelpunten op door Bart Siesse en Leo Dijkman (2-0). Het Burgh-overWicht werd' steeds groter en weer kon Siesse scoren, nu uit een strafschop (3-0). Maarten Dijkman kreeg de kans van zijn le ven doch voor een leeg doel ging zijn schuiver naast. Voor de rust scoorden Leo Dijkman en broer Maarten waardoor de stand op 5-0 'kwam. Na de thee hetzelfde strijd- beeld met enige Zierikzee-aanvallen doch gevaar zat hier niet in. Toen opeens in drie minuten weer 3 doel punten, 'gescoord door Siesse, Maar ten Dijkman en nog eens Siesse, wat de stand op 8-0 bracht. Verwest schoot op de hoek van de paal, doch vlak er op werd het al 9-0 door Maarten Dijkman. Dezelfde speler nam een voorzet van M. Bakker op de slof en dat betekende 10-0. Kees Boogert schoot nog een strafschop in handen van keeper v. Oeveren, waarop Jan d. Meij de eindstand be paalde op 11-0. Damesvolleybaltoernooi Sch.-Duivelancl—Flakkee Het is het Flakkeese Sparta nog niet gelukt, het Schouwen-Duive- landse Mevo van de eerste plaats in het intereilandelijke volleybaltoer nooi te verdringen. Mevo behaalde in de vijfde ronde zelfs nog een puntje meer dan Sparta I, zodat het verschil aan de kop Weer 2 punten is. Mevo behaalde in deze ronde 7 punten, Sparta I 6 punten. Ook de SPORT K.N.V.B. Zuid I 4e klas G. Zierikzee-R.K.F.C. 4-2; Cluzona- Burgh 2-0; Oude Molen-Halsteren 0-2; N.y.S.-Nw. Borg vliet 3-1; B.S. C.-Vosmeer 0-2; De Schutters-D.I.V. O. 0-2. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie le klas B. Renesse-Kruiningen 4-0; Patrij zen-Zierikzee II 1-3; Robur-Drei- schor 6-4; Luctor-Cortgene 6-2. 2è klas C. Burgh II-Zierikzee III 11-0; Drei schor II-S.V.O.W.K. 0-3; Zonnemai- re-Renesse II1-1. Zaterdagcompetitie l'e klas Mevo-V.C.K. 4-3; Bruse Boys- Nieuwdorp 2-1; Kapelle-Wissenker- ke 2-2; Kloetinge-Middelburg 2-0; Spui-Wemeldinge 3-1; Beren-Zaanv- slag 5-2. 2e klas A. Brouwersh aven-s -H. Hendri n ks- kinderen 4-3; W.I.K.-Bevel anders 2-5; Serooskerke-Duiveland 7-2; A. K.F.-Oost-Kapelle 1-4. 3e klas «A Bruse Boys II-S.K.N.W.K. 3-10; Burgh IV-Br. haven II 2-4; Mevo III-Z.S.C. 0-8; S.K.N.W.K. II-Mevo II 5-2. Junioren. Broep B IX Z.S.C. B I-Rencsse B I 3-2. Groep B X 'Zierikzee B I-Bruse Boys B I 2-0; (Zierikzee B I kampioen); Zierikzee B II-S.K.N.W.K. B I 0-2; Mevo B I- Duiveland B I 1-18. de 'bestuursverkiezing zijn de aftre den oe leden mevr. P. L. v. d. Werve- van der Have en de heer J. L. Bra ber herkiesbaar. Op deze avond zal door dokier J. L. Braber de film, gemaakt tijdons zijn afscheid op 20 november 1965 vertoond worden. Plattelandsvrouwen deden het goed, zij wisten 5 punten te bemachtigen en zijn in elk geval wel zeker van de derde plaats in dit toernooi. De uitslag was als volgt: Mevo- NieuWerkerk 15-7, 15-5 (2-0); Plat- telandsvrouwen-Sparta II 15-7, 15-9 (2-0); Sparta I -Mevo 15-7, 7-15 (1-1); Nieuwerkerk-Plvr. 13-15, 4-15 (0-2); Sparta I-Sparta II 15-2, 15-2 (2-0); Mevo-Plvr. 15-9, 15-9 (2-0); Nieu- werkerk-Sparta II 15-5, 15-11 (2-0); Sparta I-Plvr. 15-7, 8-15 (1-1); Spar ta II-Mevo 6-15, 10-15 (0-2); Sparta I-Nieuwerkerk 15-9, 15-11 (2-0). De stand na de 5e ronde is Mevo I 30 punten, Sparta I 28 punten, Plat telandsvrouwen 20 punten, Nieuwer- kerk 14 punten, Sparta II 8 punten. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 7-3. Aangevoerd: 1131 slachtrunderen. Prijzen per kg: extra kwaliteit f 4,25-4,65, le f 3,90-4,15, 2e f 3,45- 3,75, 3e f 3,25-3,40; stieren f 3,85-4,30; worstkoeien f 3,10-3,35. Aanvoer: iets meer; handel: rede- Rik; prijzen: onveranderd, behalve stieren welke iets gedrukt. DODELIJKE ONGELUKKEN HERWIJNEN. Dc 32-jarige heer J. Estrang is verdi'onken, toen hij met zijn auto de Waal inreed. Hij stond op de pont Brakel-Herwijnen te wachten, maar zette zijn auto in beweging voordat deze meerde. Het slachtoffer was gehuwd en laat een kind achter. HOENSBROEK. .In Hoensbroek is de 31-jarige Oostenrijker Kurt Rum- pler met zijn motor uit oen bocht gevlogen cn tegen oen huis gebotst. Hij overleed ter plaatse. De man woonde in het gezellen tehuis in Nieuvv-Lotbroek en werkte bij de Or an j e-Nassaumij nen PRINSENBEEK. Een 2-jarig zoon tje van de familie Verhoeven uit Prinsenbeek (gemeente Breda) is om het leven gekomen op dc niet be veiligde overweg in de Vaareindse- weg te Prinsenbeek. De overweg ligt 50 meter van het ouderlijk huis van het slachtoffertje. Dc kleuter werd gegrepen door een trein die van Roosendaal naar Amsterdam op weg was.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2