Puroi Nkroemahs inzicht overwoekerd door waanzin houdt Geef uw kind KINDER- ASPIRIN Doet de koorts dalen. Stilt de pijn. Ideale dosering. Bedreiging van vogelwereld in ons land Ernstige droogte in Australië ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Üouderdag 3 maart 1966 Nr. 19950 „GRAANDAG" TE GOES Ingezonden mededeling De teelt van graan ligt niet gemakkelijk in Zeeland GOES, 28-2. Op een te Goes ge houden „graandag", sprak de heer J. S. Brundsma, voorzitter van de na tionaal instituut voor brouwgerst, me ut en bier (T.N.O.) over de graan- pelitiek en graanprg-zen in E.E.G.- verband. Ten opzichte van de tarwe- pcsitie was hij somber gestemd voor de nabye toekomst. West-Europa zit met een overschot van enkele mil joenen tonnen zachte tarwe. Voor de gerstpositie ligt het iets gunstiger. Alleen Frankrijk heeft een overschot en de overige E.E.G.-landen moeten gerst invoeren. Een reële mogelijkheid voor hogere prijzen zag hij niet. De graanprijzen liggen hier relatief bijzonder hoog ten opzichte van Amerika en Cana da. Spreker bepleitte kostprijsverla ging en kwaliteitsverbetering. Ir. N. M. de Vos, werkzaam op de afdeling granen van het proefstation voor de akker- en weidebouw, deel de mede, dat Zeeland een graanare aal heeft, dat achtenveertig procent van zijn totale oppervlakte beslaat. Proefvelden hebben uitgewezen, dat men niet om het andere jaar graan- produkten moet zaaien. Dit komt de opbrengst niet ten goede. Een ras- senkeuze voor wintertarwe kan bij voorbeeld een belangrijke bijdrage leveren tot handhaving en stijging van de produktie. Verder is rassen- wisseling op z'n plaats. Ir. W. Wilten, landbouwkundige bij bovengemeld instituut, vertelde over brouwgerst-aotualiteiten. Zuid west-Nederland is bijzonder geschikt voor verbouw van brouwgerst, voor al het ras Cambrinus doet het bij zonder goed de laatste jaren. Vijf enzeventig procent van dit ras wordt momenteel verbouwd. Het ras Bal der is sterk achteruitgaande. De heer J. T. Andringa, specialist DEN HAAG. De werkgevers- en werknemersorganisaties in het bouwbedrijf zijn het er over eens ge worden 10 maart, de huwelijksdag van prinses Beatrix en de heer von Amsberg, als een extra vrije dag aan te merken. Ingezonden mededeling landbouwwerk voor de Zeeuwse ei landen, belichtte de aspecten van het stro probleem, waarbij hij twee al ternatieven stelde, namelijk het snel op de meest economische wijze per sen en vervoeren naar het bedrijf, of het stro niet oogsten maar gebruiken voor grondbemesting. De stro-op brengst bedraagt slechts tweehon derd gulden per hectare, die vrijwel aan kosten, verwerking en vervoer opgaan. Engeland gaat «ver C c op decimale muntstelsel LONDEN, 1-3. De Britse regering heeft besLoten ihet decimale munt stelsel te aanvaarden, zo heeft de Britse minister van financiën in het parlement meegedeeld. Voorgesteld is, dat de overgang in februari 1971 geschiedt. Het pond zal de belang rijkste munteenheid blijven. Café-restaurant op aparte plaats Nieuwe zaak van J. A. Gilden verrijst aan de Oostkop li i de.huid smetteloos zuiver Voor 30 jaar.... ZIER1KZEE. Het De Boer-van Rijk Ensemble bracht het toneelstuk: „De medailles van een oude vrouw" op de planken van de Concertzaal. DRE1SCHOR. Uit deze gemeente zal een zeventiental jongelui de les sen in vlasbewerking volgen van de heer Maurice Kindt te Kortrijk, zulks op initiatief van de vlassers- 'oond „Luctor et Emergo". KERKWERVE. In café Van den Bos te Mnriaanshoofd werd een druk bezochte vergadering gehouden van de Groene Kruis-vereniging. ZIERIKZEE. Schade werd toege bracht aan de Zuidhavenbrug, door dat het schip .Jacobus" te Terneu- zen, wegens het breken van een ka bel. b:j opkomend water onder de brug dreef. ZIERIKZEE. Vijf en dertig leden hebben zich opgegeven voor de nieu we vereniging tot geldelijke steun bij het verlies van een varken. HAAMSTEDE. De korfbalen gymnastiekvereniging S.S.S. vierde op feestelijke wijze het koperen ju bileum. ZIERIKZEE. Voor het eerst sinds zes jaar werd in Julianaeen ge maskerd bal gehouden, ioaaraan 130 personen deelnamen. IIAAMSTEDE. Alhier is opgericht de damvereniging „Denk en Zet", met aanvankelijk veertien leden. IiENESSE. Een veertiental ruiters nam deel aan het Stra-rijden, dat ditmaal in de mist plaats vond. h rEUWERKERK. Tot wijkver pleegster voor Nieuwerkerk en Ouwerkerk is door het Groene Kruis aangesteld zuster J. H. Menningh te Voorschoten. BRUINISSE, 2-3. De heer J. A. Gilden, tot dan, hofmeester op de veerboten van de R.T.M. vond dat 8 jaar geleden voor hem de tyd wel was aangebroken een eigen zaak te beginnen, maar een eigen zaak in de Horeca branche vergt doorgaans veel kapitaal. Hy zag zyn kans schoon te Bruinisse, waar in 1958 begonnen werd met de aanleg van de Greve- lingendam. Met het gemeentebestuur van Bruinisse viel te praten. Een groen- tentuin werd geëgaliseerd, wat kip penhokken gesloopt en de plek, waar (zeer tijdelijk) het café restau rant Gilden zou komen was bouw rijp. Het café restaurant werd in IV2 dag overeind gezet, want het werd bouwklaar uit de fabriek ge plaatst. Maar toen was ook de vaart eruit, althans wat de bouwerij betreft. De heer Gilden kreeg de klandizie van de heren van Rijkswaterstaat, en de zaak werd een gerenommeerd eet huisje bekend tot ver in het buiten land. Maar wat hij van de heren van Rijkswaterstaat niet direct kreeg was de vergunning om op de Greve- lingendam een zaak neer te zetten. Want dat was van de beginne af, de opzet, een tijdelijk gebouw voor de tijdelijke makers van de Greve- lingendam, een definitieve zaak, zo dra dat op de dam mogelijk zou zijn. Eindelyk bouwvergunning Beloften waren er genoeg en me vrouw Gilden-Aarden maakte tallo ze reizen naar Den Haag. Dan zou het gebouw voor aan de dam, komen vlak bij Bruinisse. Later weer werd een andere plaats aangewezen, toen nog een en nog een. Zo verliepen de jaren, tot het gezin Gilden er moe deloos onder werd. Maar nu is het dan zo ver. Eindelijk is de bouwvergunning binnen en met waardering spreekt de heer Gilden over de Dienst der Domeinen, die slechts enkele dagen nadat Rijkswaterstaat en het minis terie van volkshuisvesting en bouw nijverheid hün fiat hadden gegeven, de zaak als laatste instantie, die te beslissen had, had afgerond. Het nieuwe café restaurant van de heer Gilden zal werden gebouwd op de Oostkop, vlak bij de daar aange legde haven, waar de duizenden ton nen mynsteen, granietbrokken, ba salt, maasgrint, grond en betonstuk- ken zyn gelost die samen de Greve- lingendam hebben gevormd, t In de schaduw van de kabelbaan, gaat men eind deze maand beginnen, maar eer de zaak af is zal de kabel baan wel zijn verdwenen. Zeven maanden denkt de Stellendamse aannemersfirma de Blok en Tiele- man ervoor nodig te hebben. Het restaurant komt op een terp en zal een zeer fraai uitzicht bieden, over Grevelingen, Krammer en Zijpe, want aan drie kanten zal men „ruim zicht" hebben. De sportvissers, die er nu al in grote getale komen, zullen er aparte douchegelegenheden vin den en aparte toiletten. Gilden heeft in de 8 jaar, dat hij noodgedwongen moest wachten, ai eens uitgekeken, naar de inrichting van andere café restaurants. Te ver- Ingezonden mededeling DROP IN SNELSLUITVERPAKKLNG Door de zó-open zó-dicht Venco- zakjes blijft de inhoud stof- en vocht- vrij, hóe vaak U ook presenteert! Er is uolop keus in allerlei heerlijke drop- soorten. En alles verpakt in die handige zakjes voor 50 cent. VENCO DROP OM VAN TE WATERTANDEN AMSTERDAM, 28-2. De voorzit ter der Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels, dr. ir. J. E. Carrière, heeft in zijn openingswoord der in Amsterdam gehouden jaarver gadering gewezen op de structurele veranderingen in het landschap als gevolg van wegenaanleg, woning bouw, recreatie, Zuiderzee- en Del tawerken en vraagstukken t.a.v. de Waddenzee en Dollard. Over deze problemen, die de vo gelwereld ernstig bedreigen, aldus de voorzitter, wordt met officiële in stanties nauw samengewerkt om te behouden wat mogelijk is of com pensatie te vinden voor wat onver biddelijk verloren gaat. Hij wees er wachten is, dat een zeer smaakvol geheel zal ontstaan. Voor het restaurant gedeelte komt een aparte eethoek, met een grote open haard in het midden. En ais het klimaat dat toelaat, zal men ook heerlijk buiten kunnen zit ten, daarvoor zorgt het ruime ter ras met pergola, dus afgeschut, om uit de wind te kunnen zitten. Staatsbosbeheer, dat op de Greve- lingendam toch al het een 'en ander van plan is, zal deze zaak prachtig „in het groen zetten", zodat de heer Gilden pa acht lange jaren wachten, toch zijn droom over een eigen zaak op één der mooiste plekjes van Ne derland, dit jaar in vervulling hoopt te zien gaan. De E.E.G.-ministeiTaad heeft het druk BRUSSEL, 2-3. De Europese mi nisterraad heeft in Brussel een druk werkprogramma opgesteld dat er op is gerioht nog voor de zomer van dit jaar een aantal beslissingen te kun nen nemen op 'het gebied vand e landbouwpolitiek en de onderhande lingen over de verlaging van de dou anerechten in het wereldhandelsver- keer, de „Rennedy-ronde". In de komende vijf weken zullen de ministers van de „zes" elkaar vier keer in Brussel op tweedaagse ver gaderingen ontmoeten. Oliebrand in haven van Istanbul ISTANBUL, 2-3. De haven van de Turkse stad Istanbul is in de vorige nacht aan een groot gevaar ont snapt. Door een aanvaring tussen twee Russische tankboten in de Bos porus was een hoeveelheid olie in de zee terecht gekomen waarvan een deel de haven van Istanbul was bin- nengedreven. Toen de olie vlam vat te, brandden alleen een veerboot en een klein Turks vaartuig uit. Er de den zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. De brandweer slaagde er in de brand te beperken. A pen-expressies in Blijdorp ROTTERDAM, 1-3. „Laten we niet vergeten dat de apen voor een heel klein deel mensen zijn", zo besloot prof. dr. R. van Köningswald, zyn toespraak by de opening van de ten toonstelling „Apen-expressies" in de diergaarde Blijdorp in Rotterdam. Er zyn daar tekeningen en schilder werkjes te zien van pier apen: de chimpansee Mano en de gorilla So phie uit Rotterdam, de chimpansee Congo uit Londen en het half aapje Pablo uit Miinster. Tekeningen met potlood of viltstift, met veel streep- werk en schilderijtjes met echte verf die soms heel decoratief zijn. Is het kunstProf. von Königsber- ger hoogleraar in de antropologie in Utrecht waagde zich niet aan een serieuze uitspraak. CANBERRA, 2-3. Door ernstige droogte in het oosten van Australië zij ten minste vijftien miljoen scha pen en anderhalf miljoen stuks an der vee omgekomen. De toestand in grote gebieden van Queensland en Nieuw-Zuid-Wales wordt steeds er ger. De voorzitter van de organisatie van veefokkers, die dit op een bij eenkomst van federale ministers meedeelde, zei dat de gehele econo mie van het land te lijden heeft van de vermindering van de export die het gevolg is van de droogte. Toenemend extremisme 'in West-Duitsland BONN, 2-3. De Westduitse rege ring heeft opgeroepen tot waakzaam heid tegen neo-nazisme en anti-se- mitisme, die naar haar mening in de Bondsrepubliek aan invloed winnen. Het ministerie van binnenlandse za ken verklaarde in een verslag over uiterst rechtse activiteiten, dat rechts-extremistisohe partijen en groeperingen vorig jaar hun leden tal met zesduizend, 33 pet., zagen groeien tot 28.600 personen. Volgens het ministerie was het aantal anti semitische en typisch nationaal-so- cialistisahe overtredingen, zoals het kladden van hakenkruisen, het be dreiger. of beledigen van Joden, ter reurdaden en verspreiding van rechts-extremistische lectuur in 1965 verdrievoudigd. Ook de oplagen van uiterst rechts gezinde dagbladen groeiden aanzienlijk Surinaams geschenk voor huwelijkspaar PARAMARIBO,, 2-3, De voorzitter van de Staten ,'vah Suriname de heer J. Lachmon is met een K.L.M.-lijn- toestel naar, Nederland vertrokken. Deheef Lachmon had het per soonlijk geschenk van het Surinaam se volk voor prinses Beatrix en, de heer von Amsberg bij zich. Het ge schenk bestaat uit een göuden siga- rettenbeker voor prinses Beatrix en een 'grote gouden drinkbeker voor de heer von Amsberg. De voorwer pen werden door Surinaamse-goud smeden vervaardigd. Op de bekers zijn de letters B en C aangebracht en de .inscriptie; „Van het volk van Suriname". BLIK DOOR HET WERELD verder op dat „het niet alleen nood zakelijk is de vogels te voeren in een periode van strenge vorst maar dat vooraL ook dient te worden gezorgd voor rustige broedgebieden waar de vogels zich kunnen herstellen van geleden verliezen. De vereniging werkt hieraan door het doen bewa ken van een groot aantal broedter- reinen, verspreid over het land. Voor deze en andere taken is het volgens dr. Carrière dringend noodzakelijk het ledental, dat thans bijna 10.000 bedraagt verder op te voeren. Hij deelde nog mede dat de reservaten, die de vereniging bezit of beheert een bevredigende ontwikkeling ver tonen. De val van Ghana's president dr. Kwame Nkroemah is in Afrika dit jaar al de vierde in successie, maar het is er een die volkomen anders ligt. In Ghana is door de militairen niet een normaal bewind afgelost, maar een persoonlijke dictatuur vol absurde kanten. Die verheerlijking van zijn persoon die Nkroemah sti muleerde standbeelden, de titfei osagyefo, ofwel verlosser doet den ken aan geestelijke afwijkingen, an dere van zijn ideeën zijn daaren tegen blijken van eenonder Afri kaanse politici ongewoon groot in zicht. Toen Nkroemah in 1957 als eerste president zijn net onafhankelijk ge worden land begon te besturen, leek het er op of deze eersteling in'een reeks kersverse naties benijdens waardig zou worden geregeerd. Industrialisatie Nkroemah begreep dat zijn land weliswaar doordat het de hoofdleve rancier van cacao is, een betrekke lijk stabiele welvaart had, maar dat dit niet zo kon blijven. De tendens is algemeen dat de grondstoffenprij- zen dalen en dat zou een vermin derende opbrengst van de inspan ning betekenen. Bovendien is afhan kelijkheid van één produkt gevaar lijk. Hij stimuleerde dus energiek de industrialisatie op een voor Afrika ongekende schaal, met als basis de energie die dc Voltadam moest leve ren. Politiek besefte Nkroemah dat zijn kleine Ghana, noch enige andere Afiikaanse staat, twel invloed zou hebben op zijn eentje. Hij propageer de dus een samengaan politiek of geheel en.al van de nieuwe staten. Wat de Afrikanen ooit bereikt heb- oen in de wereldpolitiek is inder daad door coöperatie ontstaan, ook in dat opzicht had de Ghanese pre sident gelijk. Op hel economisch vlak deed hij overigens ook dumze dingen. Een goed vuorbeeld was zijn met Rus sische Iljoesjins uitgeruste lucht vaartmaatschappij, die amper de toe stellen in de lucht kon brengen en schrikbarende verliezen leed. Boven- Schouwen-Dtiivelandse sporlspiegel Bruinisse wist het niet te klaren tegen Middelburg MEVO be leefde geen plezier aan bezoek te Wemeldinge Brouwershaven toonde zich de meerdere over Veere ZSC behaalde overwinning op Zierikzee ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas heeft Bruse Boys het niet te- gen het bezoekende Middelburg kun nen redden (2-4). Tot 10 minuten voor het einde zag het er nog naar uit dat de Bous de helft van de in zet thuis zouden houden maar een paar zwakke momenten in de de fensie deed deze kans teloor gaan. Middelburg, dat het beste voetbal te zien had gegeven verdiende de overwinning overigens volkomen. Weinig plezier beleefde MEVO van het bezoek aan leider Wemeldinge uiaar de oranjehemden met 6-1 de kous op de kop kregen. Wissenkerke moest voor eigen publiek alle zeilen bijzetten om met 3-2 de baas te blij ven over hekkesluiter Nieuwdorp (3-2). Kloetinge schooi er lustig op los tegen Zaamslag (1-7), terwijl Spui zich met 5-1 de meerdere toonde over Beren. Kapelle zorgde weer eens voor een goed resultaat door VCK in eigen huis met 5-3 te klop pen. WK bleek in de rustperiode haar kruit goed droog te hebben gehou den gezien de zeventien doelpunten welke zij e Nieuwerkerk tegen ME VO ifist te produceren (17-0). ZSC Bruse Boys 11 SKNWK Burgh 111 Br.haven II MEVO II Bruse Boys 111 MEVO III 2 pnt. i.m. Burgh VI 11 10 0 1 47- 8 20- 3 0 39-15 19 8 0 3 01-18 16 8 0 3 50-23 16 3 4 4 24-33 10 4 1 7 38-44 9 2 3 6 30-52 1 3 7 17-59 3 11 0 2 9 15-44 2 Wemeldinge 12 11 1 0 49-17 23 Middelburg 11 7 2 2 37-20 16 Wissenkerke 12 6 3 3 33-29 15 Spui 13 6 3 4 36-26 15 MEVO 11 6 2 3 21-22 14 Kapelle 11 5 3 3 29-23 13 Zaamslag 12 5 0 7 35-42 10 Kloetinge 12 4 1 7 33-33 9 Bruse Boys 11 3 2 6 24-31 8 VCK 11 3 1 7 23-36 7 Beren 13 3 1 9 26-46 7 Nieuwdorp 11 1 1 9 17-38 3 JUNIOREN. In groep B IX loon- 'de Brouwershaven B 1 zich duide lijk de sterkste tegen WIK B 1 (6-0). In groep B X leed Dreischor B 1 een verrassende 5-0 nederlaag tegen Zierikzee B I dal haar papieren weer aanzienlijk in waarde zag stijgen. De plaatselijke derby tussen MEVO B 1 en Zierikzee B 11 eindigde in een doelpuntloos gelijk spel. Ingezonden mededeling In de 2e klas A zorgde Brouwers haven voor een puike prestatie door zich met 3-0 de meerdere te tonen over Veere. Te Goes trok WIK met 4-0 aan het langste eind. tegen AKF waardoor de Goesenoren nog steeds zonder winst bleven. De koploper 's Heer Hendrikskinderen gaf het be zoekende Meeuwen 11 geen schijn van kans (9-1), terwijl Colijnsplaase Boys met lede ogen moest toezien dat Serooskerke de volle buit mee naar huis nam (2-,4). 's H. Hendriksk. 11 8 2 1 56-19 18 Bevelanders 9 6 1 2 38-24 13 Serooskerke 10 6 1 3 29-21 13 Veere 10 5 3 2 20-14 13 Brouwershaven 11 5 1 5 30-28 11 Colijnspl. Boys 10 5 0 5 24-20 10 Duiveland 10 4 1 5 39-31 9 Meeuwen H 11 4 1 6 26-32 9 Oost kapelle 9 3 2 4 19-23 8 WIK 10 3 2 5 28-27 8 AFK 11 0 0 11 8-59 0 In de 3e klas A kwam ZSC dit weekend alleen aan de leiding dank zij een 2-0 overwinning welke zij e Zierikzee 'op MEVO wist te behalen en de hulp van Brouwershaven II dat Bruse Boys II niet meer toe stond daiv een 1*1 gelijk spel. SKN- PROPAGANDA-AVOND C.H.U. Fusie kiesverenigingen te Oosterland en Nieuwerkerk dien werden zijn politieke ambities, waarschijnlijk niet ten onrechte, ge wantrouwd door zijn buren, die vreesden dat Nkroemah graag zijn Ghana zou 'uitbreiden naar beide zij den langs de Goudkust. Politiestaat In dit isolement bouwde hij aan groter glorie thuis met zeer merk waardige methoden en allengs was Ghana een complete politiestaat, ge regeerd door een achter een uitge zochte lijfwacht verschanste presi dent, die overal zijn spionnen had en wiens terreur overal onverwachts kon toeslaan. Ghana, dat de eerste jaren van zijn zelfstandig bestaan zo snel om hoog leek te streven, begon ook te verarmen. Deviezengebrek noopte tot remmen van de invoer, het staatsbudget werd overbelast met militaire uitgaven eh de nadelige saldo's der staatsbedrijven. De man in de straat ging het merken en in 1962 werd een aanslag op Nkroe mah gepleegd. Toen gingen pas goed dc gevangeriissen en de strafkampen vol Lopen. Geen martelaar Dat het leger hem bij afwezigheid afzette en niet doodde of hem te recht liet staan met aan het eind een zwaar vonnis, is waarschijnlijk om te voorkomen dat Nkroemah en zijn aanhangers de osagyefo-legende nog kunnen verrijken met een marte laarschap. liet optreden van het leger werd in dit geixil niet, zoals bijvoorbeeld in Kongo, Nigeria en die andere Afrikaanse landennoodzakelijk ge maakt doordat de burgerpolitici hun taak kennelijk niet aankonden. Gha na heeft tal van bekwame mensen die een normaal burgerlijk bestuur zouden kunnen voeren. Of het leger hun die kans zal ge ven en dan zelf weer naar de ach tergrond zal verdioynen, is overi gens niet zekér. Als de ene dictatuur door de andere opgevolgd wordt, heeft de staatsgreep Ghana minder nieuwe goede kansen geboden dan het nu nog lijkt. OOSTERLAND, 28-2. Op de in het Ned. Herv. verenigingsgebouw belegde propaganda-avond door de Christelyk-Historische kiesvereni ging Oosterland sprak het lid van de Prov. Staten de heer H. IJssel uit Zierikzee over verschillende heden daagse aspecten. De leiding van deze avond berustte by de voorzitter van de kiesvereniging de heer A. Stout- jesdyk, die de vergadering opende op de gebruikelijke wijze. Een woord van welkom volgde hierop tot de aanwezigen, inzonderheid tot de spreker de heer H. IJssel en tot de leden van de kiesvereniging te Nieu werkerk. Besloten werd, na enige behande ling van huishoudelijke zaken, tot een fusie van de kiesverenigingen Nieuwerkerk en Oosterland onder de naam „Kiesvereniging Duiveland". In het bestuur werden achteréén- volgens gekozen de heren A. Stout- jesdijk, Oosterland, A. R. I. van den Hoek, Nieuwerkerk, H. van der Werf en A. Roks, Oosterland en A. W. Wandel te Nieuwerkerk. Hierna werd het woord verleend aan de heer IJssel, die wees in zijn algemene po litieke beschouwing dat het beeld, dat men zich maakt van een politieke partij, hoogst belangrijk is. Christe lijke politiek houdt verplichtingen in te streven naar een wezenlijke vernieuwing van maatschappelijke 'verhoudingen in christelijke zin. Er zal bij de aanstaande verkiezin gen bijzondere aandacht moeten worden geschonken aan de jonge kiezers en kiezeressen. Sprekende over het woningbouw- probleem, stelde spreker dat de op ruiming van krotwoingen en totaal verkommerde oude woonwijken in verschillende steden en dorpen, om een dringende oplossing vraagt. Betreffende het verkeer merkte spreker op dat veerdiensten een rem mende invloed uitoefenen op het za kelijk-, op het persoonlijk- en op het toeristische verkeer, zowel als op het binnenlandse en op het internationa- to verkeer. Het wachten is momen teel op een vaste oeververbinding van de Westerschelde, die zeer nood zakelijk is. De huidige dynamische ontwikkeling maakt dat we hier snel naar toe groeien. Ten aanzien van het recreatie-vraagstuk, in het bij zonder het gemeentelijk financiële aspect, merkte spreker op dat het wellicht aanbeveling verdient, bij dé centrale studie omtrent de recreatie- finapciering aandacht te schenken aan een uniforme heffing voor het gehele land. Spreker besloot zijn be schouwingen met op te merken dat de C.H.U. voor zeer velen onder ons volk een grote aantrekkingskracht bezit, zelfs voor diegenen die de C. H. U. nog niet zo van nabij kennen. De grote persoonlijke vrijheid van ieder Unielid, het respecteren van eikaars standpunten, zijn stellig punten die de vrijheidslievende Ne derlander aanspreken. Maar het be langrijkste *is dat de Christelijk His torische Unie haar fundament weet in de Bijbel. De voorzitter dankte de spreker voor zijn alleszins leerzaam betoog, waarna de bijeenkomst met dankge bed werd besloten. Politiemannen te Brussel staakten BRUSSEL, 2-3. Driehonderd Brus selse politiemannen hielden geruime tijd een zitstaking, gevolgd door een betoging, 'naar aanleiding van de verleden week door gangsters ge pleegde moord op agent de Leener. Hun afwezigheid gedurende viier uur leidde o.a. tot verkeersopstop pingen. Na hun Chef, hoofdcommis saris André de Gryse. uitgejoeld te hebben trokken de politiemannen naar het stadhuis en legden 'hun grieven voor aan de burgemeester. Zij eisen onder meer moderne auto matische wapens ter vervanging van d2 piMolen en gevarentoeslag. Dit laatste werd hun door de burgemees ter toegezegd waarna de politieman nen weer aan hel werk gingen. Hun andere eisen zullen docr de gemeen teraad worden behandeld. Ingezonden mededeling Reumatische pijnen TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit Uienveiling Middelharnis Ondanks de lage prijzen doet zich het merkwaardige feit voor. dat de export in de laatste verslagweek nog 4321 ten bedroeg. Naast een export van 1800 ton naar west-Duitsland werd 857 ton naar Engeland geëx- porteeid. Als derde was er Afrika met (>92 ton. vervolgens nam Frank rijk 534 ton af en de rest ging naar diverse landen. Dl veiling had dinsdagmorgen een aanbod van 20 ton, beduidend meer cii.s dan vorige veilingen. De prijs was practisch ongc*v ijzigd, de mid del noteerde f 10.59 tegen f 10,49 op de vorige veiling. Voor de grove was dit f 11.17 tegen f 11.00 jl. vrijdag. De drielingen liepen iets terug en kwamen van f 11,55 op f 11,07. De picklers zijn beduidend minder en noteerden f 12,00 tegen f 15,30 een week geleden. AMSTERDAM. De heer J. Asseher directeur van Asschers diamant - maatschappij, die uil Indonesië is teruggekeerd, deelt mee. dat er een begin gemaakt is met dc proefex- «ploitatie van de diamantvindplaatsen in Zuid-Kalimantan (Zuid-Borneo).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 5