HET BOZE BELETSEL HUNTER Nuchter streven naar comfort voor de Russen Boerenleenbank „Oosterland" noteert nog lioge spaareijfers Het probleem van de ontwikkelingslanden Urker kotter beleefde benauwd avontuur ZÏERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maande 28 februari 1%6 Nr. 19948 Bank mofst debet rente verhogen BLIK DOOR HET WERELD OOSTERLAN 1), 25-2. In het café „Even Kuiten" alhier vond de gewo ne jaarlijkse ledenvergadering van de Coöp. Koerenleenbank" plaats, onder voorzitterschap van de heer HL J. van de Zande. Deze opende de goed bezochte vergadering met een welkomstwoord tot de aanwezigen, in het bijzonder tot de heer P. Kre- pel uit BrulnJsse als voorzitter van de Ring, tot de kassier van de B.L.B. te Bruintsse en tot de overige be stuursleden en tot de heer Joh. Krij ger uit Rencsse. In zijn openingswoord wees de voorzitter op de economische toe stand van ons land, waaruit gecon cludeerd kan worden dat we ons nog steeds in een hoogconjunctuur- tijd mogen bevinden. Helaas moet worden gezegd dat de landbouw en ook wel de kleine middenstander, achterblijven bij deze algemene wel vaartsstijging, die reeds een aantal jaren voortduurt. Een situatie, hoe gunstig ook, brengt echter ook zijn problemen mee. Moest in het jonge verleden alles worden gedaan om een malaisetoestand op te heffen, momenteel staan de zaken heel an ders. Het grote vraagstuk is thans hoe men deze hoogconjunctuur kan helpen bestendigen. Ondanks de sterk gestegen prijzen liet 1965 nog een flinke groei zien van investerin gen etc. Maar juist hieruit ontston den moeilijkheden want 1965 liet een schaarste aan bedrijfskapitaal zien en wel hoofdzakelijk in de in dustriële sector, waardoor niet meer kan worden voorzien in de hoogno dige investeringen. Een verder gevolg hiervan is dat het geld schaars en duur wordt, met een bijkomstig gevaar voor inflatie. Produkten waar een tekort van is zijn altijd duur, en deze wet is ook geldig voor het geldwezen. En de agrarische sector, hoewel niet zo delend in de algemene wel vaart. draait wel in dezelfde molen Geschenk voor bruidspaar DEN HAAG, 26-2. Op paleis Soest- dijk hebben prof. dr. J. Kok, groot meester, en dr. P. J. van Loo, groot secretaris van de Orde van Vrijmet selaren onder het Groot-Oosten der Nederlanden, prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg een cas sette grammofoonplaten aangeboden met muziek van de hand van vrij metselaar-componisten. De grammofoonplaten bevatten composities van Ignace Liliën, Wil lem Pijper, Jean Sibelius en W. A. Mozart. Schrijver Kravtsjenko pleegt zelfmoord NEW YORK, 26-2. Victor Kravt sjenko, de schrijver van het boek „Ik verkoos de vrijheid" heeft vrij dag in New York zelfmoord gepleegd Naar de New Yorkse politie mee deelt heeft de destijds naar het wes ten uitgeweken Rus zich doodge schoten. Hij is 61 jaar geworden en leefde sedert tien jaar onder de naam Peter Martin in New York. mee als de overige sectoren. Ook de plaatselijke bank was genoodzaakt de debetrente aanzienlijk te verho gen. Voor de agrariërs is dit minder plezierig omdat men, als gezegd, min der profiteert van de landelijke wel vaart, toch genoodzaakt is deze ho gere rentekosten te betalen. „Bepa len we ons nu", aldus de voorzitter, „bij de spaargelden, waar ook een rentestijging, zij het dan kredietren te /te constateren valt. Voorname lijk bij de termijnspaargelden is een aanzienlijke stijging waar te nemen. Het sparen in onze gemeente is be vredigend, het beloopt gemiddeld f 200.000 per jaar, dat is gemiddeld f 2800 per spaarder, landelijk ligt dit op f 2375. Neemt men het van eigen organisatie, Zeeland gaat met ge middeld f 3360 aan de kop, zodat wij ten opzichte hiervan beneden het ge middelde komen, reden voor het be stuur hier alle aandacht aan te be steden. Het spaargeld is nl. de spil, waar alles om draaien moet". URK, 26-2. De motorkotter UK 224 is tijdens het vissen op de Noordzee met zijn twee uitstaande sleepnetten vastgelopen. Stalen masten en tui gen braken Ln een ogenblik af. Het schip werd zo scheefgetrokken, dat het water de machinekamer binnen stroomde. De schipper, T. de Boer, was zelf niet aan boord wegens ziekte, maar werd vervangen door de alleszins ervaren schipper C. Zwaan .Onder zijn leiding werden, ondanks de ho ge zee, de kabels van het vistuig ge kapt. De in de omgeving vissende andere Urkers snelden onmiddellijk tehulp waardoor schip en bemanning be houden werden. Het schip is naar Wieringen gesleept en daar zijn de restanten aan buizen en (tuig naar binnen gebogen, zodat het schip de sluizen kon passeren. Geëscorteerd door enkele andere Urkers, is het schip op eigen kracht in de Urker haven aangekomen. De belangstelling voor zowel de Urker schippers, als de varensgasten was zeer groot en de Het proces-Oentoeng DJAKARTA, 26-2. Een getuige heeft voor de speciale militaire rechtbank in Djakarta verklaard dat ook de voormalige lt.-kolonel Oen- toeng, die thans voor zijn rol in de mislukte oktober-staatsgreep terecht staat, zelf had toegegeven dat hij geen bewijzen kon aanvoeren voor het bestaan van een zogenaamde ,raad van generaals" die de regering omver zou hebben willen werpen en waartegen volgens de lezing van communistische zijde de staatsgreep gericht was. De getuige in kwestie was majoor van de luchtmacht Soe- jono, die gearresteerd werd als or ganisator van de communistische opleiding op de luchtbasis Helim bij Djakarta. Ingezonden mededeling Een platenbon is altijd raak I Groot vertrouwen De genoemde cijfers geven dui delijk blijk van het grote vertrou wen in onze Raiffeisen-órganisatie. Een organisatie die momenteel ruim 1000 vestigingen telt met 350.000 le den en ruim 2 miljoen spaarders, en niet meer alleen werkzaam is op het platteland, maar haar vleugels ook uitbreidt naar de stedelijke sfeer. Zich bepalende tot de eigen bank wees de voorzitter op de jaarreke ning van het 51ste boekjaar die een bedrag laat zien van f 17.743.546,73, tegen een bedrag van f 16.395.433.85 in 1964. Het aantal dagboek posten steeg van 40434 in 1964, tot 43842 in 1965. Het aantal spaarders steeg van 1164 in 1964 tot 1271 in 1965, met een inleg van resp. f 3.383.406,69 en f 3.571.096,93. Deze stijgende tendens geeft kassier, personeel en ook het bestuur grote voldoening. Het be wijst het grote vertrouwen dat de Boerenleenbank geniet. gevaren van het vissen met het zo genaamde bokkentuig, werden druk besproken. Dit is een systeem, dat het schip wordt omgetrokken zodra hel net bijv. achter een wrak blijft haken omdat men het visnet niet ge noeg speling heeft gelaten. Vanzelfsprekend kwam hierbij ook weer de verdwijning van de UK 58 enige weken geleden, ter sprake. Ingezonden mededeling Een platenbon is altijd raak I Twintig jaar Baarns zendingscentrum UTRECHT, 26-2. Het zendings centrum van de gereformeerde ker ken in Baarn bestaat deze maand twintig jaar. Sinds de opening van dit centrum in 1946 is „Baarn" een welbekend begrip geworden in de internationale zendingswereld. Stond men aanvankelijk vrijwel uitsluitend in contact met Indonesië, thans onderhoudt het centrum re laties met verschillende landen in Azië, Afrika en Zuid-Amerika. Op het ogenblik werken 68 mensen in dienst van de gereformeerde zen ding in Indonesië, Pakistan, Ruan da, Brazilië en Argentinië. Dit zijn predikanten, artsen, verpleegsters, landbouwkundigen, leraren, bouw kundigen en sociaal-economische medewerkers. De kerken van Indo nesië hebben inmiddels aanvragen voor nog vijftien nieuwe medewer kers ingediend. Ook heeft de gere formeerde zending nog een groot aantal medewerkers uit de betrok ken zendingslanden zelf geheel of gedeeltelijk in dienst. Behalve met de genoemde landen zijn er vanuit Baarn ook contacten met Algerije, Kongo, Ghana en India, waar me dewerkers van de gereformeerde zending zijn „uitgeleend" aan bui tenlandse kerken of zendingsinstan ties. Wat biedt de BEELDBUIS MAANDAG. Nederland. 1. Klaas Vaak, de kerkelijke rubriek Ken merk en de avonturen van dolfün Flipper tussen zeven en acht uur. Na het journaal een uitzending van de Pacifistisch Socialistische Partij en een kort filmpje van Soculera. Als voorprogramma voor de hoofd film dient tenslotte een aflevering van de serie reisfilms van het echt paar Gerald en Jacqui Durell, dat deze keer de camera richt op de ver maarde Australische koalaberen. De titel van de hoofdfilm is „Onder verdenking van zedenmisdrijf". Het is een film. waarvoor Jean Anouilh het scenario schreef, waarbij hij overigens gebruik maakte van de roman La mort de belle van George Simenon. De slagzinnen uit de recla mes zeggen eigenlijk al voldoende: „een sterke indringende politiefilm met een verrassende ontknoping" of „was hij onschuldig of was hij een geraffineerd zedendelinquent De hoofdfilm Een mooi Amerikaans meisje, Bel le, wordt in een zomernacht ver moord. De politie verdenkt Stefan Blanchondie de nacht voor haar dood met Belle samen was. Chris tine, Stefans vrouw, was naar een feestje. Als blijkt, dat Belle verliefd was op de veel oudere man, gelooft eigenlijk iedereen aan de schuld van Stefan. Maar hijzelf heeft het meis je nooit anders gezien dan als een dochter van de vriendin van zijn vrouw. De ontdekking von de ver liefdheid van Belle betekent een ernstige schok voor Stefan, die in ziet, dat hij in zijn leven heeft ge faald. Hij verwijt zichzelf, dat hij blind is geweest en dat hij nooit de kansen heeft gegrepen, die hem ge boden werden. Zijn onschuld wordt inmiddels bewezen, maar als hij wordt vrijgelaten, gaat hij niet naar huis. Hij zoekt het gezelschap van een op avontuur beluste vrouw en probeert in haar armen Belle te vergeten. Op dat ogenblik wordt een meisje aangerand. En dat verandert opnieuw 't leven van deze eigenlijk zo rustige man, die door gebeurte nissen buiten hemzelf in een vreem de roes raakte. De dood van Belle is een van Simenons scherp geteken de psychologische romans bijzonder knap verfilmd. Nederland 2. Het programma, dat de AVRO op deze maandagavond verz orgtbestaat slechts uit één enkel onderdeel: een verfilming door Franz Peter Wirth en Helmuth Griem van het beroemde drama Don Carlos van Johann Christoph Frie- dric Schiller. Ingezonden mededeling Een platenbon is altijd raak KERKNIEUWS Veel aanmeldingen voor werk in noodgebieden UTRECHT, 26-2. Binnen enkele dagen zijn bij het Werelddiaconaaf Utrecht bijna zestig aanmeldingen van de Gereformeerde Kerken in ontvangen van mensen, die zich be schikbaar willen stellen voor hulp werk in de noodgebieden. Dit was een reactie op het herder lijk schrijven van de gereformeerde synode over de nood in de wereld. Dit schrijven is in alle kerken voor gelezen. De kerkledèn werden daar in onder andere geroepen, zich af te vragen of niet veel meer mensen zich persoonlijk moeten inzetten in' de noodgebieden. Bij de zestig ,die hierop tot nu toe reageerden, zijn artsen, mensen uit de land- en tuinbouw, verpleegsters, maatschappelijke werkers en tech nici. Thans wordt nauwkeurig nage gaan welke praktische mogelijkheden voor uitzendingen er zijn. Voor de oproep van de synode uitging, was het algemeen diakonaal bureau in Utrecht reeds in bespreking mjet 10 mensen voor de uitzending naar Pa kistan. FEUILLETON De volgende dag zei Willie tegen Jaap, die nu overeind zat in zijn bed: „Ik moet noodzakelijk een paar uur tjes weg. Hier staat melk en limona de en fruit. Zal ik er een paar koe ken bijleggen?". „Waar ga je heen?" Ze knipoogde. „Een klein geheim pje. Mag ik nog hebben, want ik ben lekker nog niet m'et je getrouwd. Misschien een verrassing. Mag het?" Hij trok haar enigszins heftig naar zich -toe en kuste haar. „Dat mag je nooit meer vragen, lieveling. Ik red me wel. Heb je een wagen nodig?" „Is er een beschikbaar?" „Vraag maar aan Kees om de de monstratiewagen. Die is goed in ge reden. Doe alsjeblieft voorzichtig". „Ik beloof het je, liefste". Een uur later was Willie in Laag Keppel. Ze had niet veel moeite om het adres van Henk van Oordt te vinden. Een boerderijtje, ginds een eindje het land in. Je kunt van hier het rieten dak zien. De boerderij maakte een verlaten indruk. Wat kippen scharrelden over het slecht onderhouden erf. Van het achterhuis stond een deur wijd open. Willie zette haar auto stil en stapte uit. Bij de deuropening bleef ze staan en keek naar binnen. Een oude vrouw zat bij het raam snijbonen af te halen. Willie stapte binnen. Meteen, toen ze de vrouw gezien had, wist ze, dat het Jaap's moeder Was. „U bent mevrouw Wieland, niet- O'pvallend is het nieuwe Russische vijfjarenplan dat in 1961 nog on der Choesjlsjef u>eTd opgesteld. De nieuwe cijfers zijn lager en ook re- eler. Als doel wordt nu aangegeven u>at bereikbaar lijkt, terwijl in het grootse oudere plan werd aangege ven wat men wenste om Amerika maar snel te kunnen inhalen. Het nieuwe plan is daardoor ook een verkapte erkenning dat het even aren van de levenssandaard der V.S. nog wat langer een wensdroom zal moeten blijven. Dat is geen schan daal, want een industriële basis als die van de V.S. stampt men ook niet één, twee drie uit de groixd. Overigens ademt het plan verder ongeveer een zelfde geest als John sons economische en sociale para grafen in zijn boodschap aan het congres. Televisie Ook in Moskou is bijzonder veel aandacht geschonken aan het be strijden van achterstanden op soci aal, economisch en ook cultureel ter rein van de niet-stedelijke gebieden. En wordt het belang erkend dat de burgers over de middelen en appa raten beschikken om hun leven aan genamer te leven. Dat wil zeggen auto's, televisietoestellen en ijskas ten. Dat moet dan mogelijk zijn zon der dat de militaire kracht van de Sowjet-Unie alsmede zijn weten schappelijke groei daaronder te lij den krijgen. De cijfers geven wél aanleiding tot een vraagtegen hier en daar. Soms lijkt het optimisme de nuchterheid nog wel enigszins de baas. Maar dui delijk is wel dat het vijfjarenplan er een is van een bewind dat als eerste taak ziet het leven van de Russen zo aangenaam mogelijk te maken in een vreedzame wereld. In een tijd dat door Vietnam de relaties tusen oost en west als maar stroever worden, is dit een verheu gende aanduiding dat het vreedzaam samenleven in Moskou nog altijd voorrang heeft boven de versprei ding van het communisme over de hele wereld. „Politiek" in Afrika In Ghana heeft het leger de macht in handen genomen en zowel presi dent als parlement naar huis gezon- MARKTBERICHTEN Uienveiling Middelhariiis De mededelingen van het Produkt- schap voor Groenten en Fruit van 24 februari beginnen voor de uien- telers niet erg moedgevend. Meege deeld wordt, dat de voorraad uien in Canada per 1 februari 1966 1.303.000 budhels bedraagt tegen 728.000 bushels per 1 februari 1965. Verder, dat -in Ohali de uitzaai dit jaar 5500 'ha. was tegen 5200 tra. vo rig jaar. Het exportkwantum is vastgesteld op 30 miljoen kg., dit kwantum 'kan echter verhoogd worden. De eerste verscheping naar Liverpool zal deze week plaats vin den. De aanvoeren blijven zeer klein, ook vrijdagmorgen was er slechts 10 ton. I>n het prijsbeeM kiwam over ihet algemeen weinig verandering. Al leen de grove moesten opnieuw een veer laten, deze sortering liep f 1,50 per 100 kg. terug en kwam nu op f 11 per 100 kg. De middel was iets beter en kwam van f 10,20 op f 10,49. De drielingen bleven met f 11,55 practisdh onveranderd. Het aanbod van de pioklers was zo kiem, dat zij niet verkocht konden worden. 53 door LEIDA GRAAFLAND waar?" viel ze met de deur in huis. De oude vrouw schoof haar bril om hoog en monsterde de binnengeko- mene. „Ja, die ben ik, juffrouw „Verpalen. Willie Verpalen. Ik zou graag willen, dat u met me mee ging naar Nijmegen. Uw zoon Jaap heeft een auto-ongeluk gehad De oude vrouw schrok. Ze keek met grote ogen naar de bezoekster. „Is het erg met hem? Och. lieve Heer, dat ik dit ook nog moet mee maken „Het gevaar is gelukkig geweken, mevrouw. Hij verlangt erg naar u. naar zijn moeder. Daarom ben ik hier, ziet u?" „Hoe gaat het met hem? Is hij erg gewond?" „Het is meegevallen, mevrouw. Maar gaat u met me meeik heb de auto hier staan. Dan kunt u hem, na al die jaren, weer zien. Hij ver langt onzettend naar u. mevrouw". „Jaaphoe weet uwie bent u, juffrouw?" „Ik ben zijn aanstaande vrouw. Zodra hij beter is, gaan we trouwen. Wij houden erg veel van elkaar. Maar aan zijn geluk mankeert nog iets .mevrouw. Het feit, dat hij zo veel jaren zijn moeder niet heeft ge zien. De oude vrouw knikte. „Dat was niet goed, al die jarenik weet het nu, maar mijn kinderen, mijn andere kinderen ziet u.. ..ik kan het niet uitleggen „Dat hoeft niet, mevrouw. Ik VENSTER den. Het kleine Oeganda - tussen Ke nya en Kongo gelegen in het hart van Afrika heeft beleefd dat eerste minister Milton Obote zijn ministers naar huis struurde en zelf alle macht in handen nam. Het parle ment wordt vervangen door een raad van advies, maar wie hij daar in zal benoemen wist de premier nog met. Daarin zal zeker hel kamerlid Daude Ocheng geen zitting krijgen. Hij begon enige tijd geleden als op positielid het de regering onaange naam te maken door aan te dringen op een onderzoek naar een aantal gevallen van corruptie. Die zou zijn bedreven door premier Obote's plaats vervangend legere hef kolonel Idt Amin en nog twee ministers, een viertal dat bovendien een complot zou smeden om de grondwet buiten werking te stellen en een dictatuur uit te roepen. Het kwartet zou onge veer anderhalf miljoen gulden op gestreken hebben met klandestiene handel in ivoor en goud met Kongo. De profetisch gebleken aantijging van Ocheng werd gestaafd met een briefje waarin een bank verklaarde dat de kolonel vorig jaar een bedrag van ongeveer honderdduizend gul den op zijn bankrekening had ge stort, een som die hij moeilijk van zijn salaris kon hebben gespaard. Andere oplossing Het parlement vond dit inderdaad ook wel wat gortig en gelasttte een onderzoek, terwijl de kolonel voor lopig werd. geschorst. Dat leek een hele overwinning voor het kamerlid. Tot bleek dat de kolonel alleen maar twee weken ver lof waren gegeven en aan het on derzoek zelfs nog geen begin was ge maakt. Grote boosheid in het parle ment. Was de regering van plan eisen van het parlement naast zich neer te leggen? Als de premier dan geen zin heeft een onderzoek in te stellen, laat hij dan ontslag nemen zodat een ander het kan doen, zei het kamerlid Abee Mayanja. Kennelijk wist premier Obote nog een andere oplossing: stuur lastige vragenstellers in regering en parle ment de laan uit en ga je eigen gang. Een achtergrond van een „po litiek" die voorlopig alleen in Afri ka denkbaar is. TILBURG. Op de Ringbaan-west in zijn woonplaats, is de 43-jarige chauffeur F. H. J. Bensing, uit Til burg met zijn bromfiets tegen een geparkeerde vrachtauto gereden. De man overleed tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. Hilversum III langer op middengolf HILVERSUM, 26-2. De N.R.U. heeft besloten dat vanaf 1 maart de zender Hilversum III vanaf 9 uur des morgens tot 5 uur 's middags via de middengolf (240 meter) zal uitzenden Via de F.M.-zenders blijven de uit zendingen van Hilversum III tot zes uur 's avonds gehandhaafd. Tot de uitbreiding van de zendtijd op de middengolf is besloten, omdat geble ken is dat de ontvangst goed is en er geen bezwaren zijn gemaakt. Ingezonden mededeling Een platenbon is altijd raak weet, wat er bijna tien jaar geleden in Broeksteeg is voorgevallen. En dat Jaap daarvoor gestraft werd. Maar ik houd van Jaap, mevrouw, ik houd erg veel van hem. Datvan Broeksteegdat willen we verge ten. Hij is me even lief. U verlangt ook naar hem, nietwaar?" Mevrouw Wielnad knikte. „Ja. hij is ook mijn kind. Maar „Is uw dochter Grada niet thuis? Of uw schoonzoon?" „Grada is naar Doetinchem. Mijn schoonzoon is op het land". Ze wees naar buiten. ,.U kunt hem hier zien". Tien minuten later stond Willie in het weiland, waar een man het ge maaide gras bijeen harkte. „Ik ben Willie Verpalen, de aanstaande echt genote van uw zwager Jaap. Jaap heeft een auto-ongeluk gehad en verlangt naar zijn moeder. Nee, het is niet erg, gelukkig. Hij is aan de beterende hand. Ik heb uw schoon moeder zoeven gesproken, ze ver langt ook erg naar hem. Nu hele maal. Hebt u er bezwaar tegen, als ik haar voor enkele dagen meeneem naar Nijmegen? Ik heb een auto bij me". De man staakte het werk. „Dat zal mijn vrouw vast niet goed vinden". „Kom, kom, meneer van Oordt, u ziet er niet naar uit, dat u daar ge noegen mee zult nemen. Vindt u het goed?" „Waarom zou ik niet. Ik heb nooit mee gedaan aan dat gescheld op die jongen. Het is al zo lang geleden ge beurd en hij heeft er toch zijn straf voor gehad?" Hij zweeg verschrikt. „Nou praat ik mijn mond voorbij. Willie lachte vriendelijk. „Welnee, meneer van Oordt, ik weet alles van zijn leven, hoor. Ook wat indertijd in Broeksteeg is voorgevallen. En ik vind het fijn, dat u niet op hem af geeft". ,,'t Gaat hem nu toch goed? Hij heeft immers een eigen bedrijf in Nijmegen?" (Wordt vervolgd). Ouders zagen werk van leerlingen „Het Kleuterbosje" HAAMSTEDE, 25-2. Ondanks ziek te en de concurrentie van een voet balwedstrijd was er toch een behoor lijk aantal ouders van leerlingen opgekomen om kennis te nemen van hetgeen op de ouderavond van de kleuterschool „Het Kleuterbosje" te berde werd gebracht en van de ver richtingen der kleuters. In de twee leslokalen stond het werk opgesteld of was opgehangen. Bij het aan schouwen van al dit werk was het duidelijk dat de peuters zich naar hartelust konden uitleven met kleur krijt of waterverf. De leidster van de school, mej. C. v. d. Linde en mej. K. v. d. Have waren in hun klas aan wezig om zo nodig toelichting te ge ven op de werkstukken van de jeugd. Tevoren was de huishoudelijke agenda betreffende de school afge werkt onder leiding van de voorzit ter der oudercommissie de heer P. Slager. Het speet de voorzitter dat Ingezonden mededeling CIGARETTES door een misverstand de spreekster van deze avond, mej. Dorleijn uit Middelburg niet was gekomen. Doch er was daardoor veel meer tijd om rustig te spreken over het ontwor pen schoolreglement. Een ander werd toegelicht door mej. v. d. Lin de. Alle kinderen zullen noodzake lijk een paar slofjes aan moeten schaffen die ongeveer 2 jaar mee kunnen en over de schoenen aange trokken moeten worden. Gevolgen hiervan zijn gunstig bij het spel en voor de vloerbedekking. Het voorstel om elke morgen de kinderen een Liga-koek te geven Werd niet zonder meer aangenomen. Daarom zullen de ouders kunnen kiezen en dan schriftelijk medede len of ze voor koek of voor melk zijn. In de oudercommisie werden gekozen mevr. van Twist-Bom en mevr. Dijkman-van Dijke. Mevrouw Bom-Kloet, die de oudercommissie gaat verlaten werd een aandenken aangeboden. Wethouder van Waveren, b. en w. vertegenwoordigend, kon meedelen dat er zeer binnenkort antwoord is te verwachten op een aantal vragen die door de oudercommissie en de hoofdleidster gesteld zijn. Of alle wensen ingewilligd kunnen worden is volgens spreker nog niet met ze kerheid te zeggen. Mevr. van Liere-Saman die vele jaren als hoofdleidster fungeerde waardeerde de belangstelling voor deze ouderavond ten zeerste. Nieuwe leerlingen kunnen op de school toegelaten worden voorzover er plaats is op de eerste schooldag van de maand en mits de kinderen 4 jaar geworden zijn. Het verdient aanbeveling om eventuele kandi- daatjes op het spreekuur elke don derdagmiddag van half vier tot vier uur op de school aan ite geven. Pas dan kan uitgemaakt worden of er voor iedereen plaats is. De Nederlandse bosbouw UTRECHT, 26-2. De Nederlandse bosbouw staat er slecht voor. De ont wikkeling van ide prijzen op de in ternationale .houtmarkt is ontmoe digend. Kortom: om bosbouw te ple gen hoeft men niet getikt te zijn, maar 'het 'helpt wel. Deze verzuchting 9laalkte ir. G. Memelink, voorzitter van de studie kring van de Kon. Nederlandse Bos bouw vereniging, in Utrecht bij de opening van de studiedag 1966. Diefstal van vogeltjes uit volières DORDRECHT, 26-2. De politie in Dordrecht tobt op het ogenblik met het probleem van diefstallen van soms kostbare vogeltjes uit volières. Enige tijd geleden kwam een Papen- drechtse vogelliefhebber tot de ont dekking dat al zijn vogels verdwe nen waren. Later werden ze dood in de buurt van zijn huis teruggevon den. In Dordrecht zijn nu al voor de vierde maal 's nachts vogels uit vo lières verdwenèn. De politie heeft geen enkel aanknopingspunt. Be strijding van de diefstallen is bijzon der moeilijk omdat volières meestal in tuinen achter de huizen staan. Mars in I> c voor „het huwelijk" ROTTERDAM, 26-2. De Rotter- damse stadsbeiaardier Leen 't Hart heeft de „Intra'da alia Marcia" ge componeerd ter gelegenheid van het koninklijk huwelijk. Hij 'heeft deze mars opgedragen aan prinses Bea trix en de .heer Claus von Amsberg. De eerste noten van de compositie zijn dan ook be, bc. Het werk is door de beiaardier aan zijn Nederlandse collega's toegezonden. Ingezonden mededeling Een platenbon is altijd raak landen in de komende vijf jaar naar schatting per jaar drie vier mil jard dollar meer nodig zullen heb ben voor de financiering van hun ontwikkeling dan zij op het ogen blik ontvangen. Woods zei ook, dat de vele politici in ontwikkelingslanden, die met vooroordelen tegen landbouw zijn behept en de voorkeur geven aan in dustrie, deze vooroordelen moeten laten varen. „Er moet veel meer na druk worden gelegd op vergroting van de agrarische produktie", zo zei hij. NEW YORK, 26-2 De president van dc wereldbank, George Woods, heeft in een rede voor de Economi sche en Sociale Raad (ECOSOC) van de Verenigde Naties verklaard, dat de ontwikkelingslanden beter moe ten beseffen dat het om kapitaal uit de industrielanden aan te trekken dringend nodig is om met concrete ontwikkelingsplannen te komen. Hij oefende ook kritiek uit op de politiek van sommige industrielan den „hulp te binden aan invoer uit Woods zei, dat de ontwikkelings- het schenkende land".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3