Haal heerlijke rookworst in huis! *—■555 fêiswr ASPIRIN ZWANENBERG ZWAM GRIEP!, Hoera, boerenkool! Afdeling complete woninginrichting fa. Joh. den Boer geopend Bruinisser jeugd liet gemeentebestuur in de kou staan STREEKNIEUWS Verrassend programma op ouderavond van Chr. Nationale school te Zierikzee „Grote avond" professor Zeeman-lyceum K!!!SS8&"8S Wee r nieuwe zaak ZIERIKZEE, 25-2. Op feestelij ke wjjze is vrijdagmiddag door loco burgemeester II. Koevoets de nieu we zaak van de firma Joh. den Boer, in het pand St. Domusstraat 27 of ficieel geopend. De zaak herbergt de afdeling complete woninginrichting. Voorheen stond op deze plaats een pandje dat als opslagplaats werd ge bruikt. Het geheel werd afgebroken en een nieuwe zaak werd gebouwd, waarvan zowel ex- als interieur op vallend fraai „uit de verf" zjjn ge komen. Het exterieur verdient met zün tweeledigheid van een strak ontworpen gevet en een aparte trap gevel het predikaat „aangepast". Het interieur bestaat uit een boven- en benedenverdieping, waar een keur- ccllectie van de bij de branche be herende goederen staat opgesteld. Met het ontsteken van de verlich ting, heropende de loco-burgemees ter deze nieuwe aanwinst van de ste delijke middenstand. Stereotype vraag In zijn toespraak merkte loco-bur gemeester op dat in het kader van het gemeentelijk pogen industrie aan te trekken, altijd een reeks vragen van geïnteresseerden aan de orde komt. Deze hebben uiteraard betrek king op grondprijzen, de mogelijk heden tot personeelsaantrekking, de structuur van de gemeente e.d., maar stereotype vraag is ook altijd of er een bloeiende winkelstand te Zierik zee is. „Deze vragen zijn belangrijk voor betrokkenen en het is gced dat Zic- zee over zaken beschikt, die een eer lijke kritiek kunnen doorstaan". „De belangstelling voor deze nieu we zaak van de zijde van het ge meentebestuur is daarom ook ver klaarbaar", aldus de loco-burgemees ter, die nog eens memoreerde dat de totstandkoming niet helemaal zonder hoofdzorgen heeft plaats gevonden. Aanwinst voor Zierikzee Aanvankelijk had de heer Den Boer gedacht aan een andere plaats voor de zaak, maar - in verband met het gemeentelijk saneringsplan - kon hiervoor geen toestemming worden verleend. De heer Koevoets wilde de heer Den Boer - en zijn medefirmanten - danken voor het grote begrip dat zij voor het gemeentelijk standpunt hebben opgebracht. „Verbouwingen te Zierikzee liggen altijd teer en niet altijd lopen de wensen van gemeen tebestuur en de zakenmensen paral lel. Zonder reserve echter kan de ge meente blij zijn met de verbouw op deze manier Ook de pui mag wor den gezien. De oplossing is hiermede gevonden tot wederzijds genoegen en de bouw betekent een aanwinst voor Zierikzee temeer ook daar de ze zaak-uitbreiding past bij het sa neringsplan". „Op uw wijze hebt u bijgedragen tot de vergroting van de leefbaar heid te Zierikzee en het gemeente bestuur is dankbaar voor deze bij drage tot „gced wonen", zowel voor de toerist als voor de eigen burgerij", aldus de loco-burgemeester. Namens de Middenstandscentrale bracht de 'heer C. Holty de felicita ties over aan de firmanten van de nieuwe zaak. De heer J. den Boei', vloeide over van dank voor de bij de realisering van de plannen onder vonden medewerkinginzonderheid van het gemeentebestuur. De aan nemer (de heer van Aken) en de on deraannemers (de heren Wisse, Ha- gesteijn, Quartel en de fa. Saman- Deurloo) ontvingen voor hun vlotte werk de dank van de opdrachtgever. In zijn dankwoord betrok de heer den Boer ook zijn schoonzoon, de heer Jac. v. d. Brand, die de nieuwe zaak ontwierp. Na de gelegenheids- tractatie bezichtigden de genodigden het nieuwe pand. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode), Eerste sterrenwacht ter wereld BEIROET, 26-2. De eerste sterrenwacht ter wereld be vond zich op de Stefanosberg op het eiland Rhodos, opge richt door Hipparchus, de grootste astronoom uit de oudheid die de basis voor deze tak van wetenschap anderhal- iJe eeuw voor het begin van onze jaartelling legde. Tot de ze conclusie kwam professor Franz Bruin, directeur van het observatorium van de Amerikaanse universiteit in Beiroet, na een periode van landurig onderzoek. Voorlichtingsbijeenkomst liad weinig belangstelling Het lofwaardig initiatief van, -het gemeentebestuur van Bruinisse om de jonge kiezers in de gemeente voorlichting te geven over de be langrijkheid, die het uitbrengen van een stem betekent en hen zodoende het besef bfj te brengen wat een kcstelük gced onze democratie eigen lijk is. heeft niet de aandacht gekre gen die het verdiende. Dat lag zeker niet aan de initiatiefnemers, c.q. het gemeentebestuur van Bruinisse, want er waren kosten noch moeite ge- ZONNEMAIRE Vergadering muziekvereniging „Nut en Uitspanning" In het gymnastieklokaal van de o.l. school vond onder voorzitter schap van de heer L. C. Braber de jaarvergadering plaats van de mu ziekvereniging „Nut en Uitspanning". Na het openingswoord van de voor zitter, die speciaal de dames van de leden verwelkomde, werden de no tulen van de secretaris, de heer S. van Almkerk, onveranderd goedge keurd. Uit het verslag van de pen ningmeester, de heer J. van Alm- 'kerk bledk een batig saldo aanwezig te zijn van f 531,98. De inkomsten waren f 3.270,29, en de uitgaven f 2.738,31. Bij de bestuursverkiezing waren 'de voorzitter en secretaris aftre dend en herkiesbaar. In verband met het huidige ledental werd besloten het bestuur met twee leden uit te breiden, die speciaal de jeugd zullen vertegenwoordigen. Bij de verkiezing werden dë iheer Braber en van Alm kerk resp. als voorzitter en secreta ris 'herkozen, terwijl de heren J. Stoel Lz. en M. van Leersum als nieuwe leden werden gekozen, waar door 'het 'bestuur thans uit zeven personen bestaat. Druk jaar Uit 'het jaarverslag van de secre taris bleek dat er in het afgelopen jaar weer volop activiteiten zijn ge weest. Zowel in als buiten de ge meente werden vele concerten ver zorgd. Te Soharendij'ke werd ,het straf eest muzikaal opgeluisterd. Ook de Boeren kapel 'heeft zich dit jaar weer laten horen .Aan ihet einde van het jaar werd een serena'd'e gebracht bij de jarige dirigent, de 'heer L. C. Braber. In 1965 traden vijf nieuwe leden tot de -vereniging toe, .de heren G. en N. FM'kweert, J. van Nieuwen- huijze, R. v. d. Hoek en de heer A. Hagens uit Oude Tonge. Wegens ver trek naar elders verliet mej. N. Fondse de vereniging. Het instru mentarium werd uitgebreid met de aankoop van een trompet, een kla rinet en drie kl'eine trommen. Dat de bevolking van Zanmemaire met „Nut en Uitspanning" meeleeft bleek uit de vele giften van de burgerij ontvangen en uit de spontane mede werking bij de papieraktie. De ver eniging telt thans 45 leden, waarvan 38 werkende, terwijl 5 leerlingen in opleiding zijn, hetgeen als vanouds geschiedt door de dirigent de heer Braber. Nadat bij de rondvraag nog enige zaken ter sprake., waren gekomen, sloot de voorzitter met een dank woord voor de geanimeerde bespre kingen de vergadering. spaard om de grote zaal van het Ned. Herv. verenigingsgebouw een fleurig aanzien te geven. De Nederlandse vlag kwam er aan te pas en fleurige voorjaars bjoemen, tulpen, harcisseri, mimosa enz. gaven een gezellige sfeer. Maar de Bruinisser jeugd was maar voor l/r> deel opgekomen. Bur gemeester C. H. van de Linde deed zijn best de aanwezigen een inzicht te geven van en in de problemen van de gemeentelijke en provinciale huishouding; daar kwam een num mertje Staatsinrichting bij te pas. Een film over de Staten Generaal en een film over de Verenigde Nas ties deden duidelijk uitkomen dat democratie eigenlijk de enige staats vorm is, die een land of de wereld werkelijk helpt op de weg naar voor uitgang en vrede en welvaart. „Wat gaat er cm in uw gemeente?" De heer P. J. Boot hoofd van bouw- en woningtoezicht, sprak over „Wat gaat er om in uw gemeente?" De aanwezigen hebben zeker de in druk mee naar huis genomen, dat de weg die ligt tussen het geboren wor den van 'een plan en de gereedko ming daarvan bijzonder lang is. De heer Boot sprak achtereenvolgens over stedebouw, recreatie, ruimtelij ke ordening, de wet op de ruimte lijke ordening die zo belangrijk is dat zij niet minder dan 11 ministe riële handtekeningen draagt, een structuurplan, een bestemmingsplan en de bouw en recreatieplannen van Bruinisse. Kaarten van het paradepaardje van onze gemeente, het bungalow park aan de Grevelingendam van werkhaven naar wat bij insiders be kend is als „de tweede put", gaven een inzicht in wat in de toekomst wellicht gerealiseerd zal zien. Er waren geen vragen, wat eigen lijk wel jammer was en alle.aanwe zigen kregen tenslotte als herinne ring aan deze avond, waarbij rijke lijk koffie en gebak werd geser veerd, het boekje „Burgerschap en Burgerzin" uitgereikt. De beide plaatselijke predikanten gaven blijk van hun belangstelling. Vele vertegenwoordigers van stands organisaties lieten evenals het groot ste deel van de jeugd verstek gaan. ZIERIKZEE Toneelavond PJ.G. De afdeling Schouwen-Duiveland van de P.J.G. organiseert op zater dag 5 maart a.s. een toneelavond in het „Huis van Nassau". Ppgevoerd wordt het blijspel in drie bedrijven „Cupido in 'n speelse bui" van Han de Beukelaere, onder regie van de heer Ph. van Ast. Geslaagd De Bond van Orkestdirigenten in Nederland hield zaterdag een theo retisch examen voor de afdeling Harmenie en Fanfare. Het examen werd gehouden in hotel „Krasna- polsky" te Amsterdam. Onder de zes kandidaten bevond zich de heer E. A. de Looff te Zierikzee, die het examen met goed gevolg aflegde, het praktisch gedeelte van dit examen wordt eind 1966 afgenomen. BURGH Winkel verkocht Het winkelpand op de hoek van de Kerkstraat en het Duinweegje, de voormalige Spurwinkel, is aange kocht door de heer J. de Meij, schil der te Burg'h. In de toekomst zal hier een ysrfwinkel en zg. doe-tiet-zelf- artikelen" geopend worden. WESTHOEK Druk bexoek Zondagmiddag trokken lange rijen auto's de Westhoek binnen om aan gelokt door het mooie voorjaarszon netje een 'bezoek aan de aantrekke lijkheden van.de streek te brengen. Daar; het strand voor velen altijd een bezienswaardigheid betekent trok dit de meeste belangstellenden. Vóór de dam en de brug kende de Westhoek dit beeld in februari niet. HAAMSTEDE BURGH Vogelexcursie naar Westhoek In de jaarvergadering van de Ne derlandse Vereniging tot bescher ming van Vogels, zaterdagmiddag in Amsterdam gehouden, werd bekend gemaakt dat de grote jaarlijkse ex cursie ditmaal'naar de Westhoek van Schouwen zal gaan. I-Iet gezelschap, dat meestal uit ongeveer 100 perso nen bestaat, zal op 19 moi per bus van het Centraal Station de tocht naar Haamstede beginnen. Op 20, 21 en 22 mei worden diverse trips en excursies in de omgeving gemaakt waarbij die op 22 mei een vroegertje wordt en betiteld weord met „dauw- trappen". De overige dagexcursies zijn gericht op Texel, Eempolders en het Wei'devogelreservaat „De Reef". SCHARENDIJKE Het omhoogvaren van de rondvaartboot In ons bericht over 'het omhoog- varen van een rondvaartboot, opge nomen in het vrijdagnummer, zijn tot onze spijt enkele onjuistheden geslopen. Het betrof hier niet de ..Ledewijk", maar het schip „Repard I", dat omhoog voer* varend van Dor drecht naar Schouwen-Duiveland. Onvermeld evenwel bleef dat het in dichte mist gebeurde en het schip met mctorpech had te kampen. Aan boord bevond zich een kapitein uit Stellendam. Het schip kon op eigen kracht vlot komen. Het voer naar Bruinisse, verbleef daar een dag en ging daarna naar de thuishaven Suharendijke. DREISCIIOR Vergadering oranjevereniging Dinsdagavond 1 maart a.s. (8 uur) komt de Oranjevereniging „Drei- schor" in hotel „De Drie Schapen" in een ledenvergadering bijeen. De agenda bevat -behalve enkele huis houdelijke zaken o.a. een bespreking ever de vaststelling van de program ma's voor 10 maart 30 april en 5 mei 1966. Als bijzonderheid van deze ver gadering kan nog worden vermeld, dat dokter J. L. Braber op deze avond enige films zal vertonen, waaronder die van het feest in Drei- schor op 5 mei 1965. SIRJANSLAND Het huwelijksgeschenk Voor 'het huwelijksgeschenk voor het koninklijk bruidspaar is alhier een bedrag van f 64,25 bijeenge bracht. OOSTERLAND A. van der Reest Azn. met pensioen Na een voorbeeldige diensttijd van n:et minder dan 47 jaar bij de Rot- terdamsohe Tramweg Maatschappij hoopt onze oud-dorpsgenoot de heer Anthcnie van der Reest Az. (bij de oudere Oosterlanders: Toon) op 2 maart te.k. de dienst met pensioen te verlaten. Op 2 maart 1919 werd de heer van der Reest aangesteld als stoker op de tram op Schouwen- Duiveland. Het was in de roerige da gen van de staking bij de R.T.M. dat van der Reest zijn kans schoon zag het boerenwerk te verwisselen met het meer afwisselende leven op de locomotief, dat hem blijkbaar meer aantrok. Dat hij juist heeft gezien bewijst wel zijn staat van dienst, want begonnen als stoker op de tram werd hij reeds spoedig benoemd op de boctdiensten en hij eindigde zijn loopbaan -als machinist op het s.s. „Hellegat". Het zal de scheidende machinist op 2 maart wel niet aan bélangstelling ontbreken. De vrouwenwereldgebedsdag Vrijdagavond vond in het gebouw van de Gér. Kerk alhier de samen komst plaats van de Vrouwen we reldgebedsdag waarvoor matige be langstelling bestond. Het thema voor ZIERIKZEE, 25-2. De jaarlijkse ouderavond van de Christelijke Na tionale School te Zierikzee zit er weer op. Voor een tot de laatste plaats be zette zaal van het Hervormd vereni gingsgebouw hebben 27 leerlingen van de vijfde klas met assistentie van het onderwijzend personeel vrij dagavond een programma gebracht dat klonk als een klok en dat, blij kens het spontane applaus, door de aanwezigen bijzender werd gewaar deerd. In 'een 'kort openingswoord memo reerde ihet 'hoofd1 der school, de heer C. J. Venheuie, na de bijeenkomst op de 'gebruikelijke wijze te hebben ge opend, enkele hoogtepunten uit het schoolleven van de laatste maanden. Zo nam de C.N.S. deel aan de t.v.- quiz „Alles op één kaart", terwijl daarnaast enkele succesvolle inza melingsacties werden gehouden. Voor de stichting „Het Vierde Prin senkind" 'bracht 'de school f 183,75 bijeen en de actie ten bate van hon gerend India leverde f 605,47 op. Gevarieerd programma En toen was het de beurt aan de leerlingen, die er, ondanks diverse moeilijkheden (de school wordt mo menteel getroffen door een ware „griepepidemie'uitstekend in zijn geslaagd de zaal een paar uur aan genaam bezig 'te houden. De opening was al meteen raak. On'dér de tomen van een vrolijke mars kwam de -groep 'het toneel op en even later vormden zich, tot ver rassing -vam 'de toeschouwers, in lich tende letters de woorden „Christe lijke Nationale School". 't Volgende programmapunt, paard- springen, leverde aanvankelijk en kele moeilijkheden op. De ruimte op het toneel is (uiteraard) beperkt en Ingezonden mededeling het is wel eens lastig daarmee altijd rekening te 'houden. Toen het paard eenmaal op zijn plaats stond werd in vlot tempo een aantal oefeningen afgewerkt. Het sportieve element Het sportieve element was trou wens toch goed vertegenwoordigd. Zo noteerden we voor de pauze nog grond'gymnastiek en een lintenspel, dat door de wijze van belichten uit groeide tot iets bijzondere. Dat waren stellig ook het optre den van het schoolorketje en pro grammapunt zeven „De Dorpszan ger", die op ontroerende wijze (het rieste verhaal van „De pastoor z'n vertolkte. Na de pauze (waarin een rollade werd verloot) volgde dan nog het met veel verve opgevoerde toneel stuk „De nieuwsgierige prinses" en toen was het tijd voor het slotwoord door de voorzitter van de ouderver eniging, de heer J. W. v. d. Doel, die voorging in dankgebed. daar staat BAYf/Z achter deze avondbijeenkemst was: Gij zijl Mijne getuigen" (Jes. 43 10). De li turgie werd voorgelezen door mej. A. Boot en mevr. Hage-Rentier. Het was een stille gewijde ure en het is te betreuren dat betrekkelijk maar weinig vrouwen hieraan deelnamen. BRUINISSE Causerie voor N.C.V.B.-afdeling De afdeling Bruinisse van de Ned. Chr. Vrouwenbond hield vorige week weer de maandelijkse vergadering in het Ned. Hervormd Verenigings gebouw. De presidente mevrouw de Groot- Fluijt opende de avond op de ge bruikelijke wijze, waarna gezamen lijk werd gezongen Psalm 139 1 en 14. De Schriftlezing was uit Philip- penzen 4 4-7, waarop een inleiding volgde. Na de pauze sprak ds. G. E. Hui zing uit Haamstede over „Onze Christelijke levenswandel". Een goe de christelijke levenswandel brengt mee, aldus spreker, dal men niet hinkt op twee gedachten. Het is een kiezen ter rechter- of ter linkerzij de. Het is „Christus" of „Satan" en met voorbeelden trachtte spreker een en ander duidelijk te maken. Deze inleiding „nedht op de man af" gaf aanleiding tot vragen, die op vlotte en afdoende wijze werden beant woord. De vergadering werd op de gebruikelijke wijze door de presi dente gesloten. Vrouwenwereldgebedsdag De deelneming aan de bijeenkomst in de gereformeerde kerk ter gele genheid van de Vrouwen wereldge bedsdag, was matig, maar er heerste wel het besef dat men bijeen was met miljoenen anderen, waar ook ter wereld, om een getuigenis te doen uitgaan. „Gij zijt Mijn getuigen", was ook het motto van de liturgie, die door de echtgenoten van de beide plaatse lijke predikanten, mevr. Den Heeten en mevr. Jagersma, werd gelezen en geleid. Het was ook dit keer weer een stijlvol gebeuren, deze vrouwengroep uit bijna alle kerkformaties in. de ge meente. ANNA-JACOBAPOLDER N.C.V.B.-vergadering Voer de afdeling Anna Jacoba- pcider van de N.C.V.B. sprak me vrouw Nagelkerke-van Randen uit Rilland-Bath. Het onderwerp: „De opgroeiende mens in de welvaarts staat", werd door de spreekster op boeiende wijze gebracht en door de leden aandachtig aangehoord-. Er volgde een levendige bespreking. De volgende vergadering zal op 22 maart gehouden worden. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 28-2. Aangevoerd: 1055 slachtrunderen. Prijzen per kg: extra kwaliteit f 4,25-4,65, le f 3,90-4,15, 2e f 3,45- 3,75, 3e f 3,25-3,40; stieren f 3,90- 4,35; worstkoeien f 3,10-3,35, Aanvoer: korter; handel even vlot ter; prijzen iets stijver. Ingezonden mededeling <SSSmmÈSSMflS*ii ZIERIKZEE, 25-2. Ieder jaar een „grote avond" op niveau te halen, blijkt voor de leerlingen van het Prof. Zeeman-lyceum, inzonderheid voor de leden van de schoolvereni ging „Contact" een hele opgave, waaraan men van jaar tot jaar vol doet met wisselend succes. Vrüdag jl. heeft „het lyceum" - natuurlijk kan er altijd maar een betrekkelijk kleine groep medewerkers(sters) zün - een volle Concertzaal weer op een entspannings-programma vergast, waarin nog al wat variatie stak. De laatste jaren krijgt het pro gramma voor de pauze nogal een sterk accent en juist voor die varia tie is dat wel gunstig, want het tweede deel van de „uitvoering" wordt altijd opgehangen aan het to neelstuk. Fijn - om te beginnen I- dat het Lyceumlied ditmaal wat ver zorgde muzikale belangstelling kreeg; het werd goed gezongen door een pittig groepje meisjes-leerlin gen. Cora Lems en Liesbeth Kik brachten - met gitaarbegeleiding van Hans v. d. Velde - enkele zelf ge maakte liedjes, die - de monotonie van de melodieën ten spijt - duide-k lijk aansloegen. De meisjes Ria Bij de Vaate en Anneke Sinck illus treerden en dansant het leven van twee vliegen, op muziek van Bon- porti; een aardige vondst, gevolgd door een cabaretnummer, afgestemd op hetgeen men nog actueel mag noemen, de brugverbinding met ove rig Zeeland. De klassieke noot in het programma vormde „Pyramus en Thisbe", het minnend (Babylonische) paar uit Ovidius' „Metamorphosen". Aardig was een „toen-en-nu"- schetsje gebracht door Tony Wassink en Peter Dogger. Kenneth Vieira bleek met enkele spirituals - en andere liederen - weer in staat een enthousiaste zari voor zich in te nemen. Hij lag alleen wat overhoop met de microfoon ei de begeleiding was hier en daar te ^dominerend. ,,'t Circus" Een handvol lonelistisch talent draafde op in Ewald Autengruber's spel in drie bedrijven: ,,'t Circus", gebracht tegen een levensecht décor, ontworpen door de amanuensis van het lyceum, de heer W. de Vos en on der de (traditionele) regie van dr. J. C. Röhner, die zich al een generatie lang heeft verplicht aan de jeugd, die geur en sfeer van de Bühne min nen. Geen spelkwalitatieve uitschie ters bij de presentatie, maar bij el kaar wel een charmant - en soms verrassend - aardig samenspel, mede dank zij de „kazige" mise en scene voldoende, om de opvoering wat herinnering mee te geven. Medespe lenden: Peter Vorwerk, Rudi v. d. Hulle, Roel Willemse, Gijs v. d. Etide Cora Lems, Maria Sweere en Cora Lodewijk. Duidelijk pluspunt vorm de de costumering en de keurige grime (C. A. Uijl). Dankwoorden Een impliciete spanning betekende de zoveelste „grote avond" voor de voorzitster van „Contact", de gym nasiaste Tanneke Francke, die haar welkomstwoord aan het begin een stijlvolle noot gaf, maar door de la wine van noodzakelijke „bedankjes" aan het slot, wel wat werd over spoeld. De dank daalde neer op de hoofden van spelers en speelsters, van de heren dr. J. C. Röhner, H. Warburg en W. de Vos. die verder werden bedacht met attenties, in de vorm, van boekenbonnen; ook hun echtgenotes werden niet vergeten. Na afloop verzorgden „The Whis key Six" het bal in de Graanbeurs, waar de jeugd zich goed amuseerde, zij het dat een klein groepje naar onze smaak wat te frekwent het kf.'kje hief. Dat kon men beter niet doen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2