BIOLOGISCH INWEKEN- EN V00RWASSEN 7WW N\/B 200.000 mensen vinden het een prettig idee dat hun melk in huis komt onder de dop vandeVGM! Vtö Verwijdert vlekken van bloed, ei, melk, vruchtesap, jus, vet en transpiratie GEZINSKREDIET Hevige diskussie rond strijd in Vietnam De eerste stern-machines in Nederland SUCCESJES Het facet Streekplan waterwinplaatsen Russisch vliegtuig neergestort DE GOUDEN HORDE Want dan weten ze dat hun melk goed, hygiënisch en zorgvuldig is behandeld. In een van de modernste bedrijven van ons land. Het laatste woord over NU SILEX MET BELANGRIJKE VOORDELEN *ï-. sterker dan vuil met heerlijk frisse geur lost gemakkelijkop.stuift niet,klontert niet Geld nodig voorvoor meubelen, kleding, auto, vakantie? Een persoonlijke lening is do nieuwe, algemeen aanvaarde op lossing. Wendt u tot de juiste bankinstelling. Ons „Gezinskrediet" biedt contant geld aan ambtenaren en werknemers in vaste dienst. Zonder borg, direct beschikbaar. Geen bchandelingskosten vooraf. Van 300,- tot 4.800,- naar draagkracht. Onder wettelijke voor waarden en uiterste discretie. Kwijtschelding restant bij overlijden. Alles kan schriftelijk worden afgehandeld. NATIONALE VOLKSBANK Rotterdam, Mauritsweg 45, tel. 135743 Tevens In Amsterdam en Den Haag gezinscrediet 1926 Te koop: Zinken golfplaten, nieuw, 3 m lang, 85 cm breed f 9,- per plaat, 2,44 lang f 7,- per plaat 2 m lang f 6,50 per plaat. Nieuw duims vloerhout f 7,50 per m2. F. Hoornick en zoon, Achtersingel 6, Middelburg, tel. 3904. Alles franco thuis Zaterdags ook aanwezig 1- en 2-persoons opklapledi- kanten, 2-persoons ledikan ten en bedden. L. Kaashoek, Lange Nobelstr. 23, tel. 2167, Zierikzee. Aanhangwagentjes voor per sonenwagens - telef. 228. Er kend carosserie- en wagen- bedrijf Beuzenberg te Drei- schor. Zuiver koper, handgemaakt bloembakken, heksenketels, blakers, centebakjes, tabaks potten, enz. L. Kaashoek, L. Nobelstraat 23, tel. 2167, Zie rikzee. Nieuwe slepers. Telefoon 228, Beuzenberg, Dreischor. Gebruikte snelwasser met wringer. Te bevr. A. Jonge- jan, Rodedorp 18, Zierikzee. Prima „Siwa" wascombinatie met verwarming. Fa. J. D. de Korte Zonen, tel. (01113) 227, Bruinisse. Stalen aanrechten, geheel compleet met kastjes ook met formica blad. Zéér mooi. Komt vrijblijvend kijken. Prijs vanaf f 350,-. F. Hoor nick en zoon. Achtersingel 6, Middelburg, tel. 3904. Zater dags óók aanwezig! Diversen: Sophia Ver. tot Bescherming van Dieren zoekt een goed tehuis voor: Bast. Boxer, 10 maanden (reu); Bast. Fox, 4 maanden (reu); Bemer Sen- nehond, 2 jaar (teef). Inlich tingen: Esdoornstraat 33, tel. 583, Nieuwerkerk. Ons schoonheidsmiddel „Mar- chal Rimpelcorrector" ver jaagt binnen twee minuten alle rimpels en kraaiepootjes. Uitwerking 8 uur lang! Prijs f 8,75. Folders gratis bij fa. S. A. van Gastel Zn., Ha venpark 32, Zierikzee. Een goed onderhouden bank stel (compleet) met prachtige mahoniehouten tafel. - L. P. Meerman, Korte St. Janstr. nr. 16, Zierikzee. ZIERIKZEE, 18-2. Leden van de commissie voor de ruimtelijke orde ning hebben in verband met het ont werp facet-streekplan waterwin plaatsen een reeks vragen gesteld aan Ged. Staten van Zeeland. „Gesteld", aldus de commissie, „dat bijv. een fruitkweker zijn land heeft liggen buiten de bestemmings- gebieden, doch zijn bedrijfsgebou wen daarbinnen. Hij mag dan onbe lemmerd gebruik maken van be spuit ingsmiddelen, maar bij mag de ze niet opslaan in zijn bedrijfsge bouwen". G.S. antwoorden hierop: indien zich den 'geval als in de vraag bedeeld, modht voordoen kan de mo gelijkheid ontheffing te verlenen, waarbij voorwaarden kunnen wor den gesteld aan de wijze van opslaan uitkemst brengen. Pluimvee In verband met bet verbod om binnen een 'beschermmgsgebied pluimvee te houden - behalve voor WASHINGTON, 18-2. - Oud-am bassadeur der Verenigde Staten in Saigon, Maxwel Taylor, heeft voor de Amerikaanse senaatscommissie vcor buitenlandse zaken geweigerd aan te geven hoe hoog de Ameri kaanse troepensterkte in Vietnam opgevoerd zou kunnen worden. Onder een spervuur van vragen van senator Albert Gore zei gene i-aal Taylor, dat de doelen van de V.S. in Vietnam beperkt zijn, maar dat bet aantal soldaten nodig om de ze doelen te bereiken, afhankelijk is van de bereidheid van Hanoi om te onderhandelen. Taylor, wiens verhoor meer dan zeven uur geduurd heeft, was van oordeel, dat het weinig waarschijn lijk was dat China rechtstreeks in de oorlog in Vietnam zal ingrijpen. Maar wanneer China wel tegen de V.S. ten strijde zou trekken, zou dat een ramp voor dat land worden. Dit laatste zei hij in antwoord op een vraag van commissievoorzitter Wil liam Fulbright. Deze repliceerde, dat het ook een ramp voor de Verenig de Staten zou worden. Scheepvaartberichten Ameland, pass. 17-2 Kielerkanaal naar Rotterdam. Attis, 17-2 t.a. St. Johns. Esso Rotterdam, pass 17-2 Aden naar Landsend. Gaasterkerk, 17-2 te Lourenzo Mar ques. Geeststar, 16-2 van Dominica naar Preston. Goeree, 18-2 te Geraldton verwacht. Anderzijds zei Taylor, dat een eventuele coring tegen China niet noodzakelijk tot het gebruik van kernwapens zou behoeven te leiden. ,Ik geloof niet, dat wij bezig zijn ons te begeven in een grote oorlog te land in Azië. Ik denk niet, dat de steun van de V.S. aan Zuid-Vietnam het gevaar inhoudt van een derge lijke oorlog." jongens aan de zwier in kasteel BRUNSWIJK, 17-2. Twee jongens van 15 en 16 jaar die ook graag eens - al was het voor korte tijd - een „herenleventje" wilden leiden, dron gen dezer dagen 'het kasteel „Oelber" bij de Westduitse plaats Wolfenbüt- tel binnen, gebruikmakend van de afwezigheid van de graaf en de gra vin. Ze nestelden zich met de siga ren en de jenever van de kasteelheer in fauteuils voor het televisiescherm, waarop juist een film ever de Britse posltreinrocf werd vertoond. Aangemoedigd door het succes van de rovers namen ze bij het ver laten van het kasteel sieraden ter waarde van ongeveer 63.000 gulden en cude wapens mee. De diefstal kwam aan het licht, teen de jongens op straat een „duel" uitvochten met gestolen degens. Een eveneens uit het slot ontvreemde ketting van briljanten werd later om de hals van een 17-jarig meisje ont dekt, dat het kostbare sieraad van een van de jongens als carnavalsge- söhenfc had gekregen en het zelfs on der het werk droeg. SCHIPHOL, 17-2. Op Schiphol zijn donderdag uit Amerika de eerste 25 stem-machines gearriveerd, die op 23 maart a.s. in verschillende ge meenten bij wijze van proef zullen werden gebruikt bij de verkiezingen vcor de provinciale staten. Zij kos ten per stuk f 7850. Bij een vrijwel volledige mechanisatie van het stem men zcu ons land er zes- tot negen duizend nodig hebben. Vertegenwoordigers van de pers mochten een exemplaar a'ls Europe se primeur beproeven. Men begint met het overhalen van een rode hef boom, waarmee de gordijntjes dicht gaan en het mechanisme wordt ont sloten. Vervolgens naar de lijst, die men letterlijk en figuurlijk verkiest. Aan de lineaal zit een uitstekend wijzertje met een knop, die men bo ven het verlangde vakje kan schui ven. Druk de knop in en de stem is uitgebracht. Tenslotte moet men de hefboom in de oorspronkelijke stand terug drukken, waardoor de lineaal weer links naast het stem biljet terugschuift en de gordijnen open gaan. Soortgelijke machines, echter toch iets eenvoudiger, worden reeds in 39 van de 50 Amerikaanse staten bij verkiezingen gebruikt. ONDERWIJS MOSKOU, 17-2. De correspondent van het Russische persbureau Tass heeft vernomen dat de TU-114 die woensdagavond voor een technische vlucht naar Kongo-Brazzaville zou vertrekken, kort na de start van het vliegveld Sjeremetjevo bij Moskou is neergestort. De oorzaak van dit ongeluk, waarbij een aantal inzit tenden om het leven kwam, is nog niet bekend. Volgens het inlichtingenbureau van het Kremlin-ziekenhuis, dat buiten de Russische hoofdstad is ge legen, is generaal Wiatsjelav Basjki- rov, hool'd van de internationale ver- vcsrsafdeling van „Aeroflot", met ernstige brandwonden in dit zieken huis opgenomen. Aan de Chr. Kweekschool voor Zeeland te Middelburg slaagden voor het Verkeersexamen o.a. mej. J. T. Dalebcut te Noordgcuwe en de heer J ,H. van den Berg te Zierikzee. De Franse president De Gaulle heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Johnson geschreven, dat het Ameri kaanse militaire optreden in Viet nam zijns inziens geen enkel positief resultaat kan opleveren en dat al leen de Victnamezen zelf bevoegd zijn hun problemen op te lossen. Pakistan en India zijn overeen gekomen dat hun militaire vliegtui gen met ingang van 1 maart over eikaars grondgebied mogen vliegen. Deze maatregel is één van de vele die de spanning tussen de twee lan den onder de overeenkomst van Tasjkent moeten verminderen. eigen huishoudelijk gebruik - stelt de commissie verder de vraag of dit verbod niet vervangen kan worden door een voorschrift omtrent de wij ze waarop pluimgedierte moet wor den gehouden, bv. in hokken met waterdichte bodem. fcr.S. delen n.a.v. deze vraag mede dat het van tevo ren niet is të voorzien aan welke eisen een pluimveebedrijf gelegen in een besohermmgsgebied, zou moeten voldoen. Zouden deze eisen in de verordening zelf moeten worden neergelegd, dan zouden zij zo gesteld moeten worden, dat zij voor het kwetsbaarste goval voldoende zijn. Daardoor zouden aan minder kwets bare gevallen hogere eisen worden gesteld, dan strikt nodig is. De demissionaire premier van Italië, Aldo Moro, heeft de opdracht tot het vormen van een nieuw kabi net aanvaard. 57. „Ik weet niet hoeveel kans wij heb ben om de kust te bereiken en op een schip naar Italië te ontkomen", zei de avontu rier. „De Mongolen zijn overal om ons heen, vrouwe", en Chamag Chan is zeer op ons gebeten. Perguye keek verlegen naar haar voeten. „Hij doodde mijn echtgenoot...." zei ze toen zacht. Aram knikte. Het leek hem eindeloos lang geleden dat hij naast de kleine gezant van Genua de horde van Chamag Chan tegemoet was gereden, maar opnieuw balden zijn handen zich tot vuis ten als hij er aan dacht hoe een verrader lijke Mongoolse pijl de kleine diplomaat had getroffen eer hij een woord had kun nen uitbrengen. „Zeker", zei hij langzaam. „Zij doodden uw echtgenoot. En zij vernietigden de kleine stad Agnot. Het is nog een wonder dat wij u uit hun handen hebben kunnen redden „Hij was mijn echtgenoot", zei Perguye, zo mogelijk nóg verlegener. „Misschien was hij wel een beetje.belachelijk, missire Aram. Maar hij was toch mijn echtgenoot en een machtig heer en ik was heel trots toen mijn vader mij aan hem uithuwelijkte. Ikik was bang dat ik mij niet waar dig zou kunnen gedragen". Aram bukte zich over dc paarden cn ant woordde niet. „Ik ben niet erg aardig, geloof ik", zei Perguye hulpeloos. „Dat heb ik maar nooit goed kunnen leren, messire Aram". „Ik heb een grote bewondering voor u. vrouwe", zei Aram. Hij scheen het erg druk met het paard te hebben. „Als wij eenmaal in Italië terug zijn Perguye schuifelde met haar kleine voet in het zand. „Ik geloof niet dat ik voor lopig naar Italië terug kan gaan, messire Aram", zei ze eindelijk ernstig. „Ik moet eerst zorgen dat dc Mongolen verslagen worden.want zij doodden mijn echtge noot

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 11