Haal heerlijke rookworst in huis! Griep...? DUET Slotrestauratie van stadhuis houdt ontvangsthal parterre in TONEEL EN FILM NYLONS Vanavond zuurkool? WSBBBSSa ZWAN i%Bmbbskb/ ONZE PUZZEL-RUBRIEK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag ll februari 1966' Xr. 19939 Zi<*rikz<*<» koopt nieuwe brandspuit 'Z1EK1KZKE. H-2. Op de deze week gehouden raadsvergadering onder voorzitterschap van loco-burgemees ter II. Koevoets, is besloten het aan schaffen van een nieuwe brandspuit, die - met mobiel onderstel, noodza kelijke uitrustingstukken en „bijzon der wenselijke uitrustingstukken" - f 9.686 gaat kosten. Het betreft hier een spuit met Porche-motor en een capaciteit van 17Ü0-1900 liter per minuut. De brandspuit komt in de plaats van de oude IJarland-spuit, die na een dienstperiode van 22 jaar wordt afgeschaft. Ter financiering van de aankoop Ls een aanvullend krediet nodig van f 1686,-. Besloten werd de panden Zuidwel- lestraat 16 en Lange Groendal 10 on bewoonbaar te verklaren. Aan de heer A. A. van Woerden te Delft wordt een kavel bouwterrein in Mal ta I verkocht, waarop garageboxen zullen worden gebouwd. De grond is gelegen op de hoek Muloekstraat- Caustraat. Er komen drie boxen. De koopprijs is f 2.625,-. In een schrijven aan de raad deelt het college van b. en w. mede, dat op de begroting 1965 een post is op genomen van f 1500,- voor het wij zigen en plaatsen van de bestaande lichtmast van de voetbalvereniging „Zierikzee". Bij nader inzien geeft het college de voorkeur aan de plaat sing van twee lichtmasten op het sportveld (tegenover het R.T.M.-bus station), waarvoor in totaal f 5400,- nodi gis. Door besteding van gelden (totaal 1' 70.456,-), door aankopen ge^ nodig is. Door besteding van gelden vrij voor het plaatsen der lichtmas ten, de gemeente in eigen beheer Ingezonden mededeling Rillerig? Onprettig? Pas dón op voor griep! Neem direct 2 'ASPRO's. 'ASPR0' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. In de juiste dosering: óók voorkinderen! zal houden. Nodig is dan nog de extra f 154.-. De heer Verheijen wees er op dat de aanschaf ten koste gaat van de beplanting. De voorzitter re pliceerde dat de oorspronkelijkge- dachte oplossing (konsekwentie: mas ten van verschillende hoogte) niet erg passend zou zijn. De heer Ver heijen vroeg of er contact is geweest met de Sportraad. De heer Jonker toonde zich geen voorstander van hogere kosten. Het bevreemdde hem dat altijd bepaalde verenigingen met wensen komen. Een vereniging als „Rust Roest" b.v. is nog nooit met vragen bij het gemeentebestuur ge komen. De voorzitter wees er op dat de gemeente het initiatief heeft ge nomen. De verandering vloeit voort uit de verlegging der terreinen. De stadhuisrestauratie Ter afsluiting van de restauratie van het stadhuis zal voor het inte rieur nog een bedrag nodig zijn van f 700.000,-. Hiervoor is een interes sant plan ontwikkeld, dat voorziet in het doen verdwijnen van de bene denruimten in de rechtervleugel van het stadhuis, waarvoor in de plaats komt een ontvangsthal, die wat de ruimtelijke verhoudingen en de si tuering zal overeenkomen met de oorspronkelijke toestand. De Rijks dienst voor de Monumentenzorg wil trachten voor deze restauratie 70 °/o rijkssubsidie te verkrijgen. De heer De Boer zei met het plan te kunnen meegaan, omdat het hier een object betreft, dat reeds onderhanden is. De heer Verheijen wilde stoppen voor zover het nieuw aan te vatten ob jecten betreft. De heer Jonker vroeg zich af, of het allemaal niet te luxe gaat wor den. Na de eerste verbouwing, moet het straks allemaal weer worden veranderd, waardoor een toestand ontstaat, die toch niemand mee» heeft gekend. De heer De Boer sprak van onrustbarend veel geld. Welis waar ligt een aantrekkelijk resultaat in het verschiet, maar het geld ging spreker aan het hart. De heer De Moor was van mening dat het toch allemaal niet zo snel zal kunnen worden gerealiseerd. Hij wilde - als eerste akute zaak - de vloerbedek king in de raadskamer vernieuwd zien. Principebesluit De voorzitter merkte op dat het ten aanzien van de stadhuisrestau ratie nog maar om een principebe sluit gaat. Het gaat er om de restau ratie van het stadhuis gaande te hou den. Vergelijkbaar overgens met de Noordhavenpoortrestauratie is die van het stadhuis niet. want in eerst genoemde steekt een groot deel wa- tersnoodschade, die wordt vergoed. Over de restauratie van de raadszaal is niet veel te zeggen. Wellicht wordt het nog wel zo. dat de trouwzaal in de toekomst wordt gebruikt. Met de stedebouwkundige moet hierover nog overleg gepleegd. In de prille jeugt? van het stadhuis is er beneden een ruime hal geweest. Weliswaar zijn er recentelijk veranderingen op de be nedenverdieping uitgevoerd, maar dit was nodig omdat de Dienst So! ciale Zaken in de Manhuisslraat werd opgeheven. Hamerstukken Onder de hamer door gingen voor stellen tot wijziging van de Veror dening Straatbelasting, de Verorde ning Rioolbelasting, de Havengeld verordening en de gemeenschappe lijke regeling I.Z.A.-Zeeland. Enkele wijzigingen werden aange bracht in de financieringsregeling huisvesting gemeentepersoneel. Toe gestaan werd een uitkering ineens van \Vi °/o van de jaarwedden van het gemeentepersoneel. Enkele wij zigingen zijn aangebracht in de sala risnormen voor gemeentelijke vakon derwijzers. Aan de heer J. T. M. van Waegeningh, onderwijzer aan de o.l.- school werd eervol ontslag verleend. In zijn plaats werd benoemd de heer B. Raat te Haamstede. De bedragen per leerling voor het openbaar g.l.o. en u.l.o. werden res pectievelijk vastgesteld op f 84,62 en f 102,33. Van 1 november 1965 af wordt een leslokaal van de openbare kleuter school „De Woelwaters" in bruikleen afgestaan aan de Chr. Kleuterschool vereniging „Rehoboth". Vastgesteld werd tenslotte het aantal wekelijkse lesuren vakonderwijs voor 1966. Bij de rondvraag wees de heer Simmers op de gevaarlijke situatie van een pand in de Maarstraat en op vuilophoping bij woningen in de St. Domusstraat, waardoor gebrek aan parkeerruimte ontstaat. De heer Jonker informeerde of het wel zin heeft de jachtensteiger aan de Nieu we Haven in de winter te verlichten. De voorzitter erkende dat het wat aan de royale kant is. Na de verga dering werd het voor het museum bestemde legaat, in ogenschouw ge nomen. Nieuw beroep vluchthelper BERLIJN, 10-2. De 42-jarige West- Berlijner Albert Schuetz zal zich officieel als vluchthelper laten in schrijven. Hij zei dat hij door de be lastingdienst was bestraft omdat hij zijn beroep niet had opgegeven. Hij moet nu over een inkomen van in totaal 1,6 miljoen mark de navorde ring voldoen. Volgens eigen opgave heeft Schuetz de afgelopen vier jaar, bijgestaan door andere vluchthel- pers, ongeveer vierhonderd mensen uit oost-Duitsland gehaald en daar voor per persoon van 1.000 tot 4.000 mrak ontvangen. Zoals gemeld wer den hij en de Westberlijner Karl- Heinz Bley vorige week in west- Berlijn veroordeeld wegens het on bevoegd dragen van geallieerde uni formen. „Het geheim van de gesloten kamer" Deze week brengt de Zierikzeese Concertzaal een film in het genre „griezelen". De hoofdrollen in „Het geheim van de gesloten kamer" worden vertolkt door Connie Ste vens, Dean Jones en Cesar Romero. Het is de geschiedenis van een illu sionisten-echtpaar. Dochter Cassie wordt bij een tante opgevoed omdat haar vader en moeder avond aan avond op de planken staan. Als haar vader komt te overlijden verneemt Cassie dat zij veel geld erft mits zij 7 nachten in een afgelegen landhuis doorbrengt. In het sombere huis blijkt het niet erg pluis te zijn en Cassie en vriend Val krijgen er com plete nachtmerries te verduren. Zelfs een guillotine komt er aan te pas om het allemaal 'heel echt te maken. OOSTERLAND, 8-2. Er bestond grcte belangstelling voor de leden vergadering van de wcegbrugvereni- ging: „Even Buiten", die gehouden werd in het café van de heer Bou- ma alhier en waarbij tevens het 65- jarig bestaan van de fairbankvereni- ging werd herdacht. De voorzitter, de heer M. J. Zeij- ler, sprak een openingswoord tot de aanwezigen en heette hen welkom. Spreker gaf een kort overzicht over de lotgevallen van de vereniging in de afgelopen 65 jaar. Op 8 februari werd de stoot tot oprichting gegeven en met een klein weegbrugje begon nen. De vereniging groeide en kan nu met een brug van een vermogen van maar liefst 50 ton veel werk ver zetten. Gememoreerd werd verder hoe het echtpaar Mol, de vorige we gers, de zaak hebben helpen groot maken. waarvoor het bestuur hen nog grote dank verschuldigd is. Ook de tegenwoordige weger, de heer J. A. Beije, is tot grote tevredenheid van het bestuur, gedurende zijn eer ste jaar, werkzaam geweest. Met vreugde kon de voorzitter meedelen dat er in het afgelopen jaar weer een miljoen meer kilo's is ge wogen dan het voorgaande jaar en dat dit aantal nu ruim 36,5 miljoen kg bedraagt. Besloten werd het loon van de weger te verhogen van 15 cent naar 18 cent per ton. Voorlopig zal het weegloon 40 cent per 1000 kg gesteld kunnen blijven. Of dit in de toekomst niet verhoogd zal moeten worden zal de toekomst leren, aldus de voorzitter. Wat gewogen werd Uit de rekening, die vervolgens door de secretaris-penningmeester, de heer L. M. van der Maas, werd uitgebracht, bleek dat er in het af gelopen jaar is gewogen: 12.452.706 kg aardappelen, 9.082.864 kg uien, 9.031.375 kg hooi en stro, 1.838.028 kg vlas, 1.216.920 kg voederaardappelen, 701.170 kg olie, 459.410 kg bitumen, 362.865 kg tarwe, 199.120 asphalt, 166.873 kg erwten, 145.250 kg peeblad en koppen, 143.840 kg mangels, 206.660 kg kolen, 119.400 kg gerst, 82.780 kg wijnpeen, 77.040 kg witlof, 37.890 kg graszaad, 51.760 kg vlasaf- val, 27.500 kg selderij, 25.130 kg Rumoer in de Duitse spoorwegwereld BONN, 10-2. De Westduitse vak vereniging van spoorwegbeambten hoeft alle ongeveer 450.000 spoor- mannen in de Bondsrepubliek opge roepen hun handtekening te zetten onder een petitie tegen de „uitver koop van de Duitse spoorwegen" waarvan volgens een door de rege ring opgesteld programma in de ko mende vijf jaar ongeveer achtdui zend kilometer aan onrendahele lij nen gesloten zal worden en zestig duizend employees zullen afvloeien. Ingezonden mededeling spaar plezierigmet met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. Weegbrugyereniging „Even Buiten" bestaat 65 jaar kunstmeststoffen, 20.170 kg ijzer en 117.472 ikg diverse goederen .Verder 18 stuks vee, 5 automobielen, een tractor en 3 wagens. Totaal een ge wicht van 36.565.892 kg ten bedrage van in totaal f 14.692,60. De reke ning werd gecontroleerd door de le den H. Barendse en Matth. Steen- poorte Lz. en in de beste órde "be vonden. De voorzitter dankte de heer Van der Maas voor zijn accuraat beheer en voor het verdere dat hij in het belang vah de vereniging heeft ge daan. Bij de bestuursverkiezingen werd het aftredende bestuurslid, de heer J. Kwaak, met algemene stemmen herkozen, en tot lid van de Comm. van Toezicht in de plaats van de heer Matth. Steenpoorte, de heer M. van 'tHoff Jac.z. Tot plaatsvervan gend lid voor de Comm. van Toe zicht, de heer Jozias Stouten Wz. De rondvraag leverde weinig op. De 65-jarige herdenking van de weegbrug, die een enigszins feeste lijk karakter droeg werd nog enigen tijd op gezellige wijze voortgezet on der het genot van enige consumpties, waarna de voorzitter een slatwoord sprak. MARKTBERICHTEN Aardappelmarkt Emmeloord EMMELOORD, 10-2, De officiële noteringen luiden als volgt (in gul dens per 100 'kg., telersprijs af-boer- derij): Consumptie-aardappelen binnen land: Bintje 35 mm klei opw. in 2 maten f 20,50-22,50. Consumptie-aardappelen export: Bintje 35 mm 'klei opw. in 2 maten f 20,50-22,50. Voeraardappelen f 1,50-5,50. Scheepvaartbericliten Aagtekerk pass. 9-2 Stromboli naar Port Said. Esso Den Haag, 9-2 te Brega verw. Goeree, 7-2 van Tobak naar Fre- mantle. Skadi, 8-2 van Messina naar Liver pool vraag vooral om de DUET-spaarkaart OVERDENKING Geloven En Hij zeide: Kom! En Petrus ging uit het schip en liep over het water en ging naar Jezus. Mattheüs 14 29. Wij 'kunnen heel veel op Petrus aan te merken 'hebben, misschien ock wel in deze geschiedenis. Wij kennen Petrus als de man die lijdt aan een „ihaantje-de-voorste-com- plex". Maar we kunnen niet zeggen, dat thij niet enthousiast kan zijn. In ogenblikken als deze is Petrus een heerlijke figuur. Als Petrus het bevel van Jezus heeft igehoord: kom! dan gaat hij uit het schip. Men spreekt nogal eens - vanwege het slot van de 'geschiede nis uit Mattheüs 14 - vam kleingeloof van Petrus. Maar wat hij 'hier te zien geeft is reuzemgeloof. De eeuwen dooi" heeft Gods volk 'het moeten hebben van dergelijke „waaghalzerij des geloofs". Geloof is 'het doen van een stap. Wat 'betekent dat? Dat betekent, dat deze stap alleen dan juist gedaan wordt, wanneer we het oog gericht houden op Jezus Christus die roept! Petrus weet dat hij niet eigenmach tig uit 'het söhip kan 'gaan, de eerste stap al zou zijn ondergang beteke nen. Daarom vraagt hij uitdrukke lijk om een 'bevel van Jezus tot Hem te komen. En Jezus antwoordt: kom! Alleen op -zijn woord kan de stap worden gedaan. Geloof alleen omdat Christus roept. Petrus mag komen. Wij mogen komen! Dat is het enige: we mogen! Wat wij ons dan wezenlijk bewust werden, temidden van alles wat door de mensen kan worden gedacht en ervaren, temidden van al'les wat „werkelijkheid" 'heet, is: een plek die wij 'kunnen betreden; een ruimte waarin wij 'kunnen lopen; een kracht waarop wij kunnen steunen; een liefde waaraan wij ons kunnen toe vertrouwen. Gelovig leven 'betekent met deze werkelijkheid ernst maken. Met deze werkelijkheid ernst ma ken, want voor ons gevoel is 'de „wereld" onvergelijkbaar werkelij ker dan Ohristus. Doch dan tóch op te staan, zich onder de mensen te begeven, de machten van omgeving en maatschappelijk leven voelen - en dan tóch zeggen: Christus is werkelijker, sterker dan 'dit alles. Gods omgang met de mensen is raadselachtig, gewaagd. Hij laat de mens niet in 'de 'geborgenheid van een veilig nest, maar stoot hem het leven in. Dat leven is gevaarlijk, een diepe afgrond, waarin de mens als een vogel „op eigen wieken" moet leren drijven; van verantwoordelijk heid tot verantwoordelijkheid en van taak tot taalk. Maar 'hij moet daarbij leren leven in het geloof dat Chris tus waakzaam daarbij is. Het geheim van allen die in Chris tus geloven, ligt daarin dat Hij hen bij de hand grijpt als zij dreigen on der te 'gaan. Op zijn woord alleen kunnen wij 'gering achten wat „men" groot 'houdt en beslissend vinden wat „men" onbelangrijk acht. Gelo ven 'kan alleen, als wij wanhopen aan onszelf. Burgh. N. J. FLINK. Ingezonden mededeling lllllll/llll o 'SSSSSmSi Flitsen uit het buitenland SAIGON. Op vijftig kilometer ten zuidwesten van Thanh Ho;» in Viet nam is -woensdag een Amerikaanse jachtbommenwerper neergehaald met een Russische „Sum"-ruket. Dit is het eerste toestel dat met een ra ket is neergeschoten na de hervat ting van de Amerikaanse luchtaan vallen op Noord- Viet nam. SAN DOMINGO. Bij ongeregeld heden voor het presidentiële paleis in de hoofdstad van de Dominicaan se republiek zijn woensdag twee po litiemannen en twee studenten ge dood en verscheidene andere politie mannen en ongeveer veertig beto gers gewond. VATICAANSTAD. In zijn toe spraak op een algemene audiëntie heeft paus Paul us gerapt van een eventuele vreedzame oplossing van de Vietnamese kwestie en verder op geroepen tot grotere hulp aan de hongerenden in de wereld. DJAKARTA. Meer dan 5000 stu denten. uit geheel Indonesië hielden in Djakarta een stille protestmars onder militair escorte. Zij eisten prijsverlaging, reorganisatie van 'het kabinet en ontbinding van de com munistische partij. PARIJS. Generaal de Gaulle is te vreden over het resultaat van het overleg tussen Frankrijk en west- Duitsland. Zo heeft de Franse staats secretaris voor de voorlichting. Yvon Bourges, na afloop van een kabinets vergadering 'in Parijs meegedeeld. TOKIO. De Boeing-727 die vorige week vrijdag in de Baai van Tokio is neergestort vloog bij de nadering van het vliegveld bij Tokio veel ho ger dan nodig was. Aldus is uit de omgeving van de commissie van on derzoek vernomen. SAO PAULO (Brazilië). Een en twintig van de dertig inzittenden van een autobus zijn om 'het leven gekomen toen dit voertuig in de Braziliaanse rivier de Verde stortte nadat een brug doormidden was ge broken. VIENTIANE. Neutralistische Lao- tiaanse strijdkrachten hebben de omsingeling voltooid van het steun punt nabij Foekoet, gelogen in de door communisten bezette Vlakte der Kruiken. BERLIJN. In de Beierse plaats Neu-ULm 'heeft de politie een man gearresteerd die ervan wordt ver dacht een vrouw uit oost-Berlijn te hebben gesmokkeld met de papieren van een in dit stadsdeel achtergela ten achttienjarige Westduitse. SAIGON. Duizenden Amerikaan se militairen 'hebben de An Lao-val- lei, 450 km. ten noordoosten van Saigon, doorzocht op Vietcong-rebel- len die 'daar in grote getale aanwe zig zouden zijn. Er werd echter geen spoor van de vijand ontdekt. BRUSSEL. De leden van de Bel- iglisCh^NedeiUandse Zuidpool texpedi- tie-1965, die de vorige maand zijn afgelost, zul'len 20 februari per vlieg tuig in Brussel terugkeren, aldus is donderdag bekend gemaakt. DEN HAAG. Nederland en Bel gië enerzijds en de Afrikaanse repu bliek Rwanda anderzijds hebben in Den Haag een overeenkomst onder tekend inzake de verbetering en uit breiding van de Rijkstechnische school te Kicukiro in Rwanda. Deze week ontvingen we minder inzendingen dan gewoonlijk. Waar schijnlijk is dit 'een gevolg van het feit dat iiin de opgave een storende fout is geslopen in de nummers 82 'horizontaal en 62 verticaal. Het was nl. niet mogelijk deze woorden op de juiste manier in te vullen, (het geen door ons niet als fout is aan gemerkt. De eerste prijs viel deze week - na loting - ten deel aan de heer: S. L. Bil, Zuiddijkweg 6, Schuddebeurs. De tweede prijs gaat naar: mevr. v. d. Have, Nassaulaan 137, Goes. De oplossing luidt: Horizontaal: 1. ria; 4. eikel; 8. maan; 11. bordes; 13. relaas; 15. r.o.; 16. dapper; 18. pet; 20. emoe; 22. rat; 23. spleet; 25. prei; 27. ate; 29. or; 30. kwu; 32. etc; 34. wrange; 36. eiser; 38. amor; 40. deuk; 42. n.t.; 43. n.t.s.; 45. ede; 47. v.a.; 48. sjek; 50. trio; 53. onder; 55. elegie; 56. n.o.c.; 58. olm; 60. el; 61. pet; 63. theo; 65. regent; 68. iet; 70. graz; 72. ei'a; 73. sahara; 75. dij; 76. noemer; 79. waaien; 81. arts; 82. tarra; 83. lam. Verticaal: 1. room; 2."* ir; 3. adder; 4. esprit; 5. krata; 6. eer; 7. 1.1.1; 8. ma; 9. asperge; 10. netto; 11. bres- kens; 12. e.a.; 14. aap; 17. pa; 19. ee; 21. opus; 23. serre; 24. londen; 26. eert; 28. two; 31. witje; 33. ca; 35. euvel; 37. enkele; 39. mei; 41. kar mozijn; 44. stipt; 46. doch; 49. ele gant; 51. ree; 52. on; 54. door; 57. Ot tawa; 59. arena; 62. tiara; 64. egaal; 66. er; 67. »nee; 69. eh; 71. adem; 73. sea; 74. ra; 77. os; 78. ml; 80. ia. DE NIEUWE PUZZEL De nieuwe puzzel luidt als volgt. Horizontaal: 1. bierbereider; 6. steppe; 11. eveneens; 12. nakomeling schap; 13. Europeaan; 14. Ned. vlieg veld; 17. voor al'les; 20. vogel; 22. keukengerei; 24. lidwoord; 25. pro jectiel; 28. bouwland; 31. boom; 32. hoge berg; 33. fijn weefsel; 34. as; 37. geen uitgezonderd; 39, rekening; 40. gewapende ruiter; 41. plaats in Siberië; 32. tegen; 44. waarde; 46. moerassig meertje; 48. schrede; 49. kostbare stof; 51. nobele; 54. meis jesnaam; 56. afstandsmaat (afk.); 58. jongensnaam; 61. gewicht (afk.); 63. projectiel; 65. dieptemaat; 68 .ont kenning; 70. aanzien; 71. meisjes naam; 73. muzikant; 74. volgens de normen. Verticaal: 1. Iektuur; 2. ambtshal ve (Lat. afk.); 3. in orde; 4. oever; 5. dof; 6. deel v.e .trap; 7. aanzien; 8. aanw. voornaamw.; 9. zangnoot; 10. behoeftige; 15. nauw; 16. vallei; 18. tijdperk; 19. baardje; 21. grote bijl; 23. soort steen; 24. spoedig; 26. revolutie; 27. bijbelse naam; 29. koud. vochtig; 30. kluizenaar; 35. keukengerei36. arbeidsschuw; 37. persbureau; 38. vod; 43. dierenver blijf; 45. voorzetsel; 47. water in Utrecht; 50. vernis; 52. meisjesnaam; 53. plaats o.d. Veluwe; 54. vogel; 55. ijs (Eng.); 56. deel v.h. hoofd; 59. gast; 60. klein ogenblikje; 62. doel punt; 63. mannelijk zoogdier; 64. toi letgerei; 66. onvruchtbaar; 67. meis jesnaam; 69. bijwoord; 72. voorzet sel. Ingezonden mededeling „Nat tut i •zttirer!" ze(/t Jlixx (Ureeu S/tot. Van verse Californische sinaasappelen! Vol vitamine-C! Fantastisch lekker! En zonder prik!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3