alles kan met CEtaÈltüF DampO breekt Voorzitter Kamer van Koophandel over een vaste oeververbinding hij Saeftinge Stadhuis op stelten STREEKNIEUWS Herstel Conyershuisjes te Noordgouwe ondervindt vertraging DE GOUDEN HORDE SUCCESJES Ingezonden mededeling lijmwijzer in de winkel TERNEUZEN. 10-1. In z(jn don derdagmorgen uitgesproken jaarrede heelt de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuws-Vlaanderen, ir. R. H. van Krevelen, zijn misnoegen uitgespro ken over de plaats waar volgens Pro vinciale Staten van Zeeland eens de vaste verbinding over de Wester- schelde zal worden gelegd. Temeuzen-Baarland zou daarvoor allerminst de geschikte plaats zijn, aldus de voorzitter. Hij noemde ze ven punten, die er naar zijn mening voor pleiten om de oeververbinding ter hoogte van het Land van Saef tinge te leggen Da te overbruggen afstand is daar ongeveer een 'kwart van die bij Ter- neuzen; Ter plaatse is de loop van de Wes ter schelde vastgelegd; Op ca. 25 meter diepte ligt rots achtige bodem, 'hetgeen gebleken is bij het leggen van gas- en water leiding-zinkers; In het Land van Saeftinge moeten geen belangrijke hoeveelheden goe de landbouwgrond onteigend wor den; Het verkeer op de Brabantse wal karn ter hoogte van Bergen op Zoom een keuz emaken om naar het zuide lijk deel van de randstad Holland te rijden vla 'het Hellegatsplein (dit WIJK BIJ DUURSTEDE, 10-2. In vorige nacht werd ingebroken in het stadhuis te Wijk bij Duurstede. De daders verschaften zich toegang door verbreking van een raam na dat zij over een muur waren ge klommen aan de achterzijde van het gebouw. In de diverse 'kantoorruim ten van ihet stadhuis werden bureaus opengebroken en de daar aanwezige gelden ontvreemd. De totale waarde daarvan moet worden vastgesteld. Er werd aanzienlijke schade aan bu reaus en tusendeuren toegebracht. De reoherche 'heeft de zaak in on derzoek. Dit is de tweede inbraak in twee en een half jaar. Bij de eerste in braak werd ruim 4.000 gulden ont vreemd. De daders 'hiervan zijn nooit aangehouden. Scheepvaartberichten Abida, 10-2 van Saigon, 11-2 te Singapore. Esso Amsterdam (t.), 11-2 te Lasa- lina verwacht, Esso Den Haag (t.), 10-2 van Brega naar Rotterdam. Katsedij'k, 10-2 te Boston. Ingezonden mededeling de kracht van een verkoudheid bij Vader, Moeder en Kind.BMM BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 6 febr. Aart Cornelis, z. van Teunis van Vliet en Cornelia Ja co mijnt je van Damme (West er- schcuwen) 7 febr. Clasine Marie Magdalene, d. van Jan Louwerse en Dina Ziellhuis (Middenschouwen). O verleden. 7 febr. Elizabeth Hui- berdina Uijl, 91 jaar, geh. geweest met Marinus Pannekoek (Zierik zee); 5 febr. Marinus Dijike, 80 jaar, eChg. van Maria de Bil (Brouwers haven). ■betekent ten kortere afstand), dan wel afbuigen naar de andere delen van ons land en het buitenland; Voor transport naar haven en zee behoeft men allerminst naar Am sterdam of Rotterdam te gaan, daar Zeeuwse en Belgische havens in de buurt zijn; Een vaste oververbinding ter hoogte van het Land van Saeftinge is veel goedkoper en dus eerder te realiseren. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND SCHIPHOL. De dienst Luchtvaart van het 'korps Rijkspolitie op Schip hol krijgt nog deze maand zijn twee de eigen vliegtuig, evenals 'het eer ste van 't merk Cessna. De registra- tieletters van de eerste Cessna zijn PH-RPL (rijkspolitie), het tweede toestel zal de letters PH-RPA (rijks politie Amsterdam) krijgen. DEVENTER. Op de provinciale weg van Deventer naar Raalte in de gemeente Diepenveen 'is een perso nenauto door de gladheid geslipt en op een tegenligger gebotst. De 16- jarige naast de bestuurder zittende C. H. K. uit Deventer kwam hierbij om het leven, de bestuurder zelf raakte gewond. De tegenligger liep alleen materiële schade op. DRIEBERGEN. Tengevolge van een ongeval tussen twee bromfiet sers, is in het ziekenhuis dn Zeist overleden de 69-jarige H. A. van Marwijk uit Driebergen. GRONINGEN. In het telefoondis trict Groningen zijn drieduizend te lefoons banmees verstoken van tele foonverbinding als gevolg van door ijzel en vallende bomen vernielde bovengrondse telefoon-leidingen. De meeste bovengrondse kabels zijn met de telefoonpalen en al op de grond komen te liggen. DEN HAAG. In de Kamperfoelie- straat in Den Haag is de 5-jarige Roelof Wynants bij een aanrijding gedood. VINKEVEEN. Op de provinciale weg bij Vinkeveen is donderdag avond de 27-jarige 'heer H. van der Ham uit Venlo om het leven geko men, toen hij met zijn personenauto in botsing kwam met eén vracht auto. Bejaarde bromfietsers Zoals bekend moeen per 1 maart alle bromfietsen voorzien zijn van een plaatje dat aantoont dat de be rijder verzekerd is. Nu is dit een maatregel welke voor mensen die ouder zijn dan zeventig jaar zekere gevolgen kan 'hebben omdat velen van mening zijn dat er geen maat schappijen 2ijn die in deze gevallen willen verzekeren. In feite zo uhet er dus op neer komen dat men boven de 70 jaar niet meer op een brom fiets mag rijden, hoewel dit toch geen wettelijk verbod is. Voor ge vallen als deze echter 'hebben, zo vernemen wij. de assuradeurs een pool gevormd. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot de Unie van Schadeverzekeringsmaatschappijen. Frisolaan 3, Den Haag. ZIERIKZEE Algemene ledenvergadering kring Sch.-Duiveland Z.L.M. De algemene vergadering van de Kring Sahouwen-Duiveland van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij zal plaats vinden op donderdag 24 februari a.s. in de 'bovenzaal van het „Huis van Nassau". Na afloop van het vergadergedeelte van deze bij eenkomst, zal dr. F. P. Mesu, oud- direkteur C.D., een lezing houden over het onderwerp „Toekomstige waterhuishouding in ihet Deltage bied". Voorstelling Nutsdepartement Middelharnis-Sommelsdijk Voor de leden van het Nutsdepar tement Middelharnis-Sommelsdijk zal op woensdag 16 maart de Stich ting Amstel Toneel optreden met het stuk „Valstrik voor een man alleen" van Robert Thomas. Voor de leden van ihet Nutsdepartement Zierikzee is een 'beperkt aantal plaatsen gere serveerd. De voorstelling vindt plaats in de Concertzaal van Hotel Meyer te Middelharhis. Mits vol doende belangstelling zal voor de bezoekers van deze toneelavond een extra autobus rijden. Mocht de deel name van dien aard zijn dat het hu ren van een autobus niet rendabel is dan zal zoveel cmogelijik worden ge tracht de bezoekers met particuliere auto's te vervoeren. Opbrengst U.V.V.-collecte De alhier door U.V.V. gehouden collecte ten bate van het bejaarden- werk heeft opgebracht de mooie som van 1 856,24. Ons wordt verzocht veer 'dit resultaat dank te willen overbrengen aan de milde gevers en geefsters. U.V.V. Ontspanningsavond voor de bejaarden Op maandag 14 februari a.s. orga niseert de U.V.V. voor de Zierikzee- se bejaarden een ontspanningsavond ■in het Ned .Herv. Verenigingsgebouw alhier, aanvang 7.30 uur. Op het programma staat een dia-vertoning ever Spanje, te verzorgen door de heer en mevrouw Heuzer. Een en an der zal worden afgewisseld door zang en muziek. Wolaclie Leger des Heils Enige tijd geleden heeft het Leger des Heils het verzoek gedaan aan de bevolking van Zierikzee e.o. om restjes wol af te staan, waarvan de L.d.H.-«dames kledingstukken e.d. zouden breien voor het vluchtelin genwerk. Er is hevig en volhardend gebreid en de volgende artikelen zijn afgeleverd: 7 tweepersoons (lapjes)dekens; 40 truitjes; 30 hemdjes; 25 broekjes; 30 paar kousen en sokken; 5 babypak jes; 3 jurkjes; 5 vestjes. De dames zijn het werk nog niet mei', maarwe hebben geen wel meer. Daarom doet het Leger des Heils nogmaals een beroep cp ieder, die aan het werk resten wol zou willen afstaan. Bel ons op (tel. 2075) en wij komen het bij u halen. Bij voorbaat onze hartelijke dank. NOORDGOUWE Vergadering Plattelandsvrouwen Onder leiding van de presidente mevrouw A. der Weduwen-Steen- dijk vergaderde de afdeling Noord- gcuwe eo. van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Nadat de presi dente de bijeenkomst had geopend werd een lezing gehouden door mej. H. Zandee, propagandiste van de N.V. Aardappelmeel- en Derivaten- fabriek „Onder Ons" te De Krim. De produkten van deze fabriek zijn o.a. crackfree, crackfree-spray stijfsel, aardappelmeel, plakmiddel en droog- shampoo. In de pauze werden enige van deze produkten verloot, waarna mej. Zandee een filmpje vertoonde over de fabriek en de verwerking van de aardappelen tot de diverse produkten. Tot slot werd een film over Spanje vertoond waarna de presidente mej. Zandee hartelijk dank bracht voor het ge bcdene. SCHAKEN DUKE Vergadering afd. Z.L.M. De algemene ledenvergadering van cb afdeling Seharendijke van de Z.L.M. wordt woensdag 16 februari a.s. gehouden in het café van de heer Groctveld te Seharendijke, De heer A. Simonse, creclietadviseur bij de Centrale Coöp. Raiffeisenbank te Utrecht zal een causerie houden over „Bedrijfsfinanciering en eredietmo- gclijkheden in de landbouw". OOSTERLAND Algemene vergadering Landbouwvereniging De algemene vergadering van de afd. Oosierland van de Z.L.M. wordt gehouden op woensdag 16 februari a.s. in café ..Even Buiten". De heer J. M. v. d. Weelc- zal spreken over „Structuur en organische stof voor ziening van de grond". Vergadering Chr. Plattelandsvrouwen afd. Seli.-D. ZIERIKZEE, 10-2. In het Ned. Ilerv. verenigingsgebouw vond de zer dagen de jaarvergadering plaats van de Christelijke Plattelandsvrou- wenbend afdeling Schomven-Duive- land. By afwezigheid van de presi dente stond de byeenkomst onder leiding van de vice-presidente me vrouw E. P. van Dijke-Hoek, die na op de gebruikelijke wijze te hebben geopend, enkele bestuursmeldingen deed. De jaarlijkse bondsdag vindt cp 27 april te Amsterdam plaats. Voor de volgende afdelingsvergadering, die zal worden gehouden op 16 maart, is uitgenodigd de bondspre sidente mej. J. van Leeuwen, die een 'groepsdiscussie zal leiden. Uit het jaarverslag van de secre taresse mevrouw W. v. d. Wekken- v. d. Hoek, 'dat als tweede agenda punt aan de orde 'kwam, bleek dat de afdeling thans 93 leden telt. Het afgelopen jaar werd weer een groot aantal vergaderingen gehouden met ever het algemeen redelijk bezoek. De penningmeesteresse mevrouw M. den Boer-Traas maakte in haar (evenals dat van de secretaresse op rijm gesteld) jaarverslag melding van een batig saldo van f 223,72. De reserve van het „potje van lief en leed" (waaruit bijzondere voorzie ningen ten dienste van de leden wor den betaald) bedraagt f 22,53. Tot slot. werd de bekende dia-re portage „Zierikzee in kleur" - tot groot genoegen van de aanwezigen - vertoond. SCHIPHOL. De startbanen op het vliegveld Schiphol zijn vanmorgen docr ijzel niet te gebruiken. Een dun laagje ijzel, dat de banen spiegel glad maakt, belemmert zowel het ■binnenkomend als het uitgaand vliegverkeer. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hillegom (vak. F. Brouwer): C. Boogerd, Strijen; te Varsseveld (vak. J. A. Tammens) (toez.j: M. Heymans, Aalsmeer; dooi de Generale Synode tot predikant voor buitengewone werkzaamheden (legerpredikant): H. A. Schepers, West-Terschelling; te Rotterdam- De If.shaven (toez.): M. J. G. v. d. Vwiden, Renkum. Aangenomen naar Werkendam (vak. J. Smit): J. Kooien. Reeuwijk. Bedankt voor Lopik: P. M. Breu- g;m, Achterberg; voor Beverwijk: A. M. Arntzenius. Enlthuizen. Ger. Kerken Beroepen te Paramaribo: A. L. Janse de Jonge, Sens et Chatillon- Ccligny (Yarme, Frankrijk): te Ro den (2e pred.pl.): R. Petersen, Ber- gum (Fr.); te Hillegom (2e pred.pl.): H. N. de Mooy, Nieuwe Pekela; te Gramsbergen: W. J. de Ruiter. Har- kema-Opeinde; te Boechout (België) (2e maal): P. Melse, Voorthuizen. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Zaamslag: J. Straling, Alkmaar-Broek op Langendijk. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Ermelo: H. P. Brand- sma, Hilversum en J. Westerink, Kerkwerve. Beroepen te Slikkerveer: G. Leen- dertse, Drogeham. Ger. Gemeenten Beroepen te St. Annaland: P. Blok, Dii ksland. Loonsverhoging sociale werkvoorziening DEN HAAG, 11-2. De minister van sociale zaken en volksgezond heid, dr. G. M. J. Veldkamp heeft besloten met ingang van 3 januari 1966 de lonen voor de werknemers in de sociale werkvoorziening te verho gen met 6 procent, waarin begrepen de huurcompensatie per 1 januari 1966. De vakantietoeslag is verhoogd met 2 procent. Verder zijn deze lonen gecorri geerd in verband met de loonont wikkeling in 1965, terwijl alle tot nog toe in de vonn van een bijslag gege ven huurcompensaties in de Ionen zijn verwerkt. Voortbestaan staat op het spel NOORDGOUWE, 10-2. Het gaat niet zo goed met de Conyershuisjes te Noordgouwe, die destijds - gelijk men zich herinnert - zijn aangekocht door de heer J. F. K. Kits Nieuwen- kamp te Berkenwoude. De heer Nieuwenkamp heeft het voornemen van de huisjes een tweetal woningen te maken, die (overgens niet gelyk van grootte) de oude sfeer zullen pa ren aan een verder stylvolle, maar ook efficiënte inrichting. Op 21 ok tober 1965 vond de overdracht van de historische huisjes plaats, maar he laas kan aan de nieuw gedachte vormgeving, die restauratie impli ceert, nog niet worden begonnen. Om het projekt te realiseren is subsidie nodig van Monumentenzorg, maar van departementale zijde is de* nieuwe eigenaar medegedeeld, dat de subside in 1966 niet valt 'te verwach ten. Eerst in 1967 „zal worden nage gaan" of de subsidie kan worden verstrekt. Op zichzelf zou dit wach ten niet zo erg zijn, ware het niet dat de huisjes sterk worden aange tast. Het natte weer heeft een zeer scha- delyke inwerking en bovendien heb ben onbekenden zich toegang ver schaft en vernielingen aangericht. Zo zijn tegeltjes in één der kamers uitgenomen en een toestand van ver waarlozing is ingetreden, die nergens op lijkt. De 'vraag rijst dan ook of herstel straks nog wel mogelijk zal zijn. De nieuwe eigenaar is over het verval van de uit 1651 daterende huisjes zeer in zorg. Uiteraard heeft hij eigen belangen bij het projekt, maar de historische Waarde van de huisjes moet niet gering worden ge acht. Het zou een droeve zaak zijn, als door uitblijven van de subsidie een toestand ontstaat, waardoor her stel belangrijk meer zou gaan kos ten, als het - zelfs die vraag moet gesteld - nog mogelijk is. Naar een ontwerp van de architect Van Beve- ren te Middelburg is een zeer stijl- val geheel op papier gezet. Het her stel gaat een ton kosten, maar in verband met de subsidieperikelen is vertraging in de uitvoering niet uit gesloten. En dat kan Brouwershaven nu juist niet hebben, want het be houd van de huisjes is een oudheid kundig belang van de eerste orde. We hopen dat voor deze zaak op kor te termijn een bevredigende oplos sing kan worden gevonden. i 53. Aram bereikte Perguye ongeveer ge lijktijdig met de eerste Mongoolse krijger, doch voor de man tijd had om ;z'n lang mes te gebruiken, vond het zwaard van de avonturier z'n doel en deed de man voor over storten. Meteen sloeg hij z'n arm om Perguye heen en rukte haar naar zich loc. Het kamp leek plotseling veranderd in een kokende heksenketel. Aan alle kanten klonk geschreeuw en overal drongen de Mongolen op de eenzame man in, die, slechts gewapend met zijn zwaard, ver beten om ruimte vocht. Ergens in de verte meende hij de stem van Chamag Chan te horen, die zijn krij gers ophitste, maar hij had geen tijd om daar acht op te slaan. Met het angstige meisje tegen zich aangedrukt, liet hij z'n zwaard rondschieten en verdedigde zich tegen de opdringende horde. In zijn roekeloos leven had de avontu rier vele wanhopige gevechten meege maakt, doch nimmer zou hij ooit weer de enkele minuten vergeten, waarin hij zich in het kamp van Chamag Chan staande hield tegen 'n honderdvoudige overmacht. Zijn zwaard scheen een levend, zelfstan dig denkende demon te zijn geworden, die op tientallen plaatsen tegelijk was, en een cirkel van flitsend staal, vrijhield rond de avonturier. En toch, hoe groot zijn mees terschap op dit wapen ook mocht zijn, Aram wist dat hij verloren was, tenzij er een wonder gebeurde. Het wonder kwam,en wel uit de énige kant waar nog een wonder mogelijk was. 1-Ioe Agua er ooit in geslaagd is om de beide paarden los te maken en te bestijgen, zonder dal tien Mongolen hem besprongen, zal wel altijd een van de raadsels blijven die Aram's merkwaardige dienaar plachten omhullen; maar het was hem gelukt en onder luid geschreeuw dreef hij de twee dieren dwars door de terugwij kende Mon golen heen op Aram toe. „Snel, heer!" schreeuwde Agua, terwijl hij met één hand c'.e beide angstige paar den in bedwang hield en met de andere z'n zwaard hanteerde. „Snel! In het zadel!" Te koop: Nieuwe vlakke deuren met en zonder kozijn, nieuwe raamkozijnen, div. grootte; alle maten nieuwe deuren. F. Hoornick en zoon, Achter- singel 6, Middelburg, tel. 3904 Alles franco thuis door ge heel Schouwen. Sportmotor, B.M.W. R.50 S., Hosktank, 30 1., bouwj. 1959, sportstuur, sport versnellings bak, race-uitlaten. Opnieuw opgespoten, pas gereviseerd. Lederen overall, helm. Vraagpr. f 2200.- Moet weg op dokters advies! Te bevr. Bur. v. dit blad. Zoete appelen en ander win- terfruit. J. D. Priemis, Ho- gezoom 97, Renesse, telefoon (011l6)-286. Een prima onderhouden Ba- tavus bromfiets (Super Sport 1964). Bagijnestraat 39, Zie rikzee. I.g.st.z. wandelwagen. Te be vragen: Kaersemakerstraat 28, Zierikzee. Stalen aanrechten, geheel compleet met kastjes ook met formica blad. Zéér mooi. Komt vrijblijvend kijken. Prijs vanaf f 350,-. F. Hoor nick en zoon, Achtersingel 6, Middelburg, tel. 3904, Zater dags óók aanwezig! Kalfvaars, rekening half maart. C. v. d. Have, Oos- terland, Molenweg 20. Moderne kolenkachel, merk „Faber", kleur grijs. Lange Nobelstraat 53, tel. (01110)- 2612, Zierikzee. Een i.g.st.z. „Erres" wasma chine en een koffiezetappa- .raat (5 ltr.). Te bevr. M. Kleppe, Bierhal, Zierikzee. Z.g.a.n. AEG langzaamwas- ser met verwarmingg; prima Miele 75 met verwarming. Fa. J. D. de Korte en zonen, tel. (01113)-227, Bruinisse. Caravans. 4% m en 6,70 m lang, merk „Bluebird". - Te bevragen: E. Steutel-Cas- hoek, Blokweg 19, tel. (01110) -3134, Zierikzee. Gebruikte EMJ Clovis kolen haard, grijs. Fa. J. D. de Korte en zonen, tel. (01113)- 227, Bruinisse. Diversen: Rijles! Voor een vakkundige opleiding, zowel praktisch als theoretisch, neemt u les bij: Rijschool „Succes"! Er kend en gediplomeerd door VAMOR en FNOP. Telefoon (01114) 518, Nieuwerkerk. Volledige gasverwarming van kachel met ingebouwde fles, voor keuken, douche, enz., voor f 99,50. U krijgt hierbij een fles gas gratis van 120 branduren (zonder statie geld). - M. Moerland, Lam mermarkt 10, tel. 2358, Zie rikzee. H.H. veehouders! Wij ver zorgen de klauwen van uw melkvee. J. Flikweert, telef. (01114)442, Nieuwerkerk. Garages! Van beton vervaar digde garages uit één stuk, met stalen kanteldeur (in 8 kleuren). Bezichtiging en fol ders: W. Daansen, telefoon (01177) 495, Aardenburg. Werken met „Shell" is voor deel oogsten! „Shell" produk ten, De Braai, Nieuwerkerk, telef. (01114) 377. Vanaf heden auto's te huur. Garage Y. T. Wandel, telef. (01114) 482, Nieuwerkerk. Schakelt u over van vaste brandstof op olie? Ook dan kunt u terecht bij Moerland, Lammermarkt 10, Zierikzee, telef. 2358 - Kolen, olie, gas. Sneldienst 'Koophandel'. Vau Rotterdam: Centraal Bode huis Leuvehaven 10 uur, Zekveld 12 uur; Dordrecht: Van Putte, 12.30 uur. Aan komst Zierikzee 4 uur. 1 Origineel handwerk van Phi- lippijnse kunstenaars. O.a. beeld Diana, fork and spoon, decoratieve cat. Een gedeel te ziet U in de etalage. Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zie rikzee. Dinsdagsmiddags ge sloten. De nieuwste en gemakkelijk te verwerken wandbekle- ding. Zie étalage! Mol, Nieu we Boogerdstraat, Zierikzee. Vraagt vrijblijvend inlichtin gen en de volledige collectie binnen. Sleutelringen met zaklan taarntje, dub. en kw. en vele leuke andere dingen. Sigm. D. C. Viergever, hoek Kraan plein, Zierikzee en Weststraat te Haamstede. Prachtige tonnetjes met si garen van f 20,— en f 22,50. 'n Sieraad in uw huis. Sigm. D. C. Viergever, hoek Kraan plein, Zierikzee en Weststr., Haamstede. Een beter rijwiel! „Kies dan een „Union" en U rijdt als vanzelf! Wij hebben een enorme keuze in alle model len cn nu nog voordelige prijzen bij: P. Bczuijcn, Zie rikzee, tel. 2164. Wilt u binnen enkele dagen iets gebreid hebben op dc breimachine? Te bevragen: bureau van dit blad. Verpleegster worden? En dan liefst in een moderne gezel lige stad? Onze eerstvolgen de cursus vangt tegen april 1966 aan! Inlichtingen: Di rectrice Diaconessenhuis Parklaan 95a, Eindhoven

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 11