trim Nieuw gymnastieklokaal voor Schouwse Westhoek overgedragen Kandidatenlijsten Statenverkiezing in kieskring Zierikzee STREEKNIEUWS Plevierstraat krijgt grondige opknapper IN DE GREEP^ VAN <y DE GRIEP? WITTE KRUIS Gemeente koopt gebouw voor de Dienst voor Gemeentewerken Een belangrijke aanwinst HAAMSTEDE. 9-2. De Westhoek heeft de beschikking gekregen over een gymnastieklokaal, in de volks mond nu al sporthal betiteld, dat dinsdagmiddag door de gezamenlijke bouwers aan de gemeente is overge dragen. Naast vertegenwoordigers van het architectenbureau Rothuizen en 't Hooft en van de hoofd- en on deraannemers waren burgemeester Everwijn en de wethouders v. d. Klooster en v. Waveren aanwezig, terwijl ook de directeur Gemeente werken, de heer Z. Roseboom zich bij het gezelschap voegde. Verder de vertegenwoordigers van de sportver eniging en van de Vereniging van Huisvrouwen. Het modernste gymnastieklokaal van het schiereiland is daarmee aan het begin gekomen van een hopenlijk lang en vruchtbaar gebruik. Het ge bouw is ongeveer net eender dan dergelijke bouwsels in Zierikzee, Wissenkerke en Terneuzen. doch de inrichting is veel moderner. Alleen al aan toestellen staat er voor een bedrag van f 28.000,- in de grote hal die een speelveld bezit van 23 x 12 meter, geschikt voor micro-korfbal, volley- en basketbal. De vloer is uitgevoerd in kurklinoleum dat al leen maar met gymnastiekschoenen of op sokken mag worden betreden. In het zijzaaltje staan de toestellen gegroepeerd geleverd door een der grootste firma's op dit gebied, n.l. Janssen en F ritsen uit Helmond. De moderne uitvoering van dit materi aal deed de beste gymnast watertan den. Speciale aandacht werd be steed aan het vervoer der toestellen op de gymzaal die niet beschadigd mag worden. Zes stel ringen, 14 klimtouwen, 4 ladders, klimappara- turen enz. beslaan de wanden van het gebouw dat met een „Antisone"- plafond is uitgerust waardoor alle hinderlijke klankgeluiden verdwijnen en waardoor de onderwijzers bij hun gymnastieklessen door de kinderen in de gehele zaal goed verstaanbaar is. Alle werktuigen hebben een spe ciale behandeling voordat ze ge bruikt kunnen worden en om dit eens duidelijk te tonen was de heer Janssen zelf aanwezig om dit de on derwijzers en de andere toestelge bruikers te demonstreren. Een juist oordeelkundig gebruik van alle mate riaal betekent het behoud van vloer en materiaal. Kleedlokalen Aan de voorzijde van het gebouw bevinden zich links en rechts de kleedlokalen voor dames en heren met in het midden een modern was lokaal. Verder toiletten, uiterst mo dern met douchecellen. En niet te vergeten het gedeelte voor de cen trale verwarming. Overal in het ge bouw heerst dan ook een gelijkma tige warmte. Iedereen is overtuigd van de uiterst moderne manier van opzet van deze hal die dan ook on geveer f 325.000,- gaat kosten. Na afloop kwam het gezelschap bouwers nog even bij elkaar en wer den hartelijke dankwoorden gespro ken. Burgemeester Everwijn had voordien de gebruikers van de zaal nog eens terdege op het hart gedrukt toch uiterst voorzichtig te zijn met het materiaal en te behandelen als of het eigen huis met eigen meubels is. Speciaal wendde de burgemeester zich tot het architectenbureau, afge- vaarigd door de heer Sanderse en dagelijks opzichter Schrijver en dankte hen bijzonder. Tot de hoofd aannemer de heer J. C. Bijkerk, ver tegenwoordigd door de heer A. v. d. Velde sprak de burgemeester even eens woorden van dank voor de prachtige afwerking. Woorden van waardering verkreeg ook de tijdelij ke concierge de heer J. Kik. Tot slot zeide de burgemeester te hopen dat Bij gelegenheid van de ingebruikneming van het nieuwe gymnastieklokaal, waagde burgemeester H. P. Everwijn een klim in het touw. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). ZIERIKZEE, 9-2. Dinsdag 8 fe bruari zijn officieel ingediend de kandidatenlijsten voor de Provinci ale Statenverkiezing in kieskring III (Zierikzee). De volgende kandidaten uit Schouwen-Duiveland komen hierop voor: A.R.P. A. A. van Eeten, Nieuwerkerk; S. Francke. Kerkwerve; J. C. Spaans, Zierikzee; J. A. van der Bijl, Zon- nemaire; L. Bij de Vaate, Bruinisse. S.G.P. R. van Ommeren, Zierikzee. K.V.P. A, L. van Geesbergen, Zierikzee. O.H.U. H. IJssel, Zierikzee; H. Bruinisse; A. Stoutjesdijk, Schot, Duive- Voorlichtingsavond jeugdige kiezers te Bruinisse BRUINISSE, 8-2. De gemeente Bruinisse heeft het initiatief geno men om zyn jonge kiezers voor te lichten over het grote goed, dat de democratie toch altijd nog is en om hen belangstelling by te brengen voor wat er gebeurt in land, gewest en gemeente. Daartoe is een voorlichtingsavond belegd op vrijdag 25 februari 's avonds 8 uur. Na een welkomst woord van de burgemeester zullen de volgende punten aan de orde worden gesteld, c.q. er zal een korte inleiding ever worden gehouden a. „Hebben wij wat in te brengen?" b. „Wat gaat er om in uw gemeen te?" (toegelicht met plankaarten over stedebouw, recreatie e.d„ terwijl de volgende films zullen worden ver toond: „Een nieuw dorp op nieuw land", ..De Staten Generaal", en „Werkplaats voor de vrede"). Er zal BRUINISSE Gevaarlijk avontuur van duiker Dat het beroep van duiker nog steeds risico's meebrengt, al zijn deze in de loop der jaren wel wat ver minderd, ondervond deze week de 28-jarige duiker P. van der Weydc uit Gorinchcm, in dienst bü het ber- gingsbedrijf Van der Tak uit Rotter dam. Met het bergingsvaartuig „Walrus" werden onderzoekingen gedaan naar do beschadigingen aan de hoogspan- dit gebouw in lengte van dagen in een behoefte zal mogen voorzien voor de scholen en voor de sportvereni gingen. Hoofdaannemer was de heer J. Bijkerk uit Burgh, met als onder aannemers Techn. Bureau Soeters, fa. S. Coomans, R. Saman, A. L. Bak ker en Zonen. ZIERIKZEE Ter aardebestelling A. J. van IJsseldijk Te Sleeuwijk (gemeente Werken dam.) werd maandag het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer A. .J. van IJsseldijk. In zijn Schouwen-Duivelandse periode heeft de heer Van IJsseldijk zich als op zichter le klas bij de Dienst Herver kaveling voor deze streek grote ver- Genieenteraad Zierikzee land; A. D. Dalebout, Haamstede; J. P. Overbeeke, Zierikzee; H. A. v. d. Werf, Duiveland; H. Uiji, Zierikzee. P.v.d.A. Mr. K. A. Keuning, Zierikzee; C. Linders, Zierikzee; J. Pomper, Zie rikzee; Z. Roseboom, Westerschou- wen. V.V.D. H. J. van de Zande, Nieuwerkerk; M. C. Doeleman, Zierikzee; D. de Ko ning, Bruinisse; M. Doeleman. Zie rikzee; C. G. Vleugels Schutter-Spit, Zierikzee; M. J. Steur, Noordwelle; M. Soeters, Haamstede; M. J. A. Fer- min, Zierikzee; L, M. Moermond, Dreischor; N. M. Brouwer-Steur, Zierikzee; M. K. Romeijn, Ouwer- kerk; A. Gast, Brouwershaven; G. Timmerman, Zierikzee; M. J. Zeij- ler, Oosterland. ZIERIKZEE, 8-2. De Zierikzeese raad heeft zijn goedkeuring gegeven aan een door b. en w. gehouden on derhandse aanbesteding van de her bestrating van de Plevierstraat in Malta I, met daaraan verbonden het aanleggen van trottoirs en het ma ken van parkeerhavens. De uitvoe ring van de werken zal een einde maken aan een onaangename toe stand, daar het plaveisel er slecht by ligt en de parkeermogeiykheden tot nu toe gering zyn. De raad bleek nog niet geïnfor meerd te zijn over deze aanbeste ding, hetgeen niet alle leden prettig vonden. De heer Doeleman zei er evenmin van geweten te hebben, als hij er niet van had vernomen in de commissie voor Publieke Werken. De voorzitter merkte op dat er veel tijd in beslag is genomen door de etagebouw, zodat daarom besloten is tot onderhandse aanbesteding. De dienst voor Gemeentewerken heeft een begroting gemaakt en de door de aannemer - de Aannemingsmaat schappij Schouwen-Duiveland - in gediende prijs, toonde hiermede een minimaal verschil, zodat de aanbe steding het college aanvaardbaar voorkwam. De heer Simmers zei in het algemeen tegen onderhandse aanbestpding te zijn. Bij de ingekomen stukken bevond rich een schrijven van de oud-bur gemeester van Alme'c, mr. J. M. Ravesloot. Hierin dankte schrijver de gemeente Zierikzee voor d,e be toonde belangstelling bij zijn af scheid. De voorzitter bracht nog eens in herinnering het vele dat Almelo voor Zierikzee na de ramp heeft ge daan. De raad aanvaardde een schenking van de heer E. Krcnenwert.h te Aken, zijnde een bedrag van f 500,ten bate van de jachtensteiger. De des betreffende brief bleek niet bij de stukken te liggen, maar is in het be zit van de havenmeester. De heer De Boer vond dit niet correct. Een der gelijk stuk behoort niet bij één der ambtenaren, maar bij de stukken. Schenking van legaat De raad aanvaardde verder in grote dank een legaat van wijlen mej. S. C. Gey van Piltius te 's-Gra- venhagè, bestaande uit een antiek linnen tafellaken met dertien antieke servetten. Aan de notaris K. H. Bos man te 's-Gravenhage, zal een dank schrijven worden gericht. In verband met de voortschrij dende uitgifte van grond op het in dustrieterrein I, werd besloten de zes jaar-pacht op gedeelten van dit terrein van de heren D. Legemaate en W. van Mourik te ontbinden. Idem de zes jaar-pacht van de heer M. J. Wielaard op grond gelegen in het bouwplan-Kaaskenswater. Bezwaren tegen de prijs De voorzitter lichtte toe dat aan Domeinen destijds alleen is beloofd een voorstel tot aankoop aan de raad voor te leggen. Hij achtte het vrij wel uitgesloten dat men bij een even tuele andere oplossing tot een lager bedrag zou komen dan deze koop prijs. De eventuele verbouw van de burgemeesterswoning zou ook veel vergen, afgezien nog van het feit dat dit pand ruimtelijk niet geschikt is voor een onder te brengen dienst als de onderhavige. De heer Verheijen: „Ik blijf het duur vinden. Het wordt een dure dienst; er blijft straks geen geld over iets te doen. Het aanleggen van een nieuwe rioolput is niet mogelijk, maar wel de aankoop van een ge bouw van f 73.000, De heer Dankers geloofde niet dat het anders kan. De heer Jonker vond de dienst in het algemeen gezien te duur. De heer Doeleman wilde spe culeren op het voortduren van de huur. De voorzitter zei echter dat er op de huurtermijn geen vervolg meer komt. De heer De Boer opperde de mogelijkheid dat er wellicht toch te praten is over bestendiging van de huursituatie. Hij wilde het voorstel aangehouden zien tot de nieuwe bur gemeester er is. Hij vroeg ook of de r'ienst niet in het stadhuis kan wor den ondergebracht, maar de voorzit ter achtte dit geheel uitgesloten. M.a.s. werd hierna besloten tot aankoop. Aankoop 23 ha grond Verder besloot de raad aan te ko pen van de heer C. bij de Vaate een cppezvlakte grond van 23 ha., ge legen aan Zandweg en Provinciale weg voor de prijs van f 300.000 de massa. De heer Leijdekker vond de aankoopmogelijkheid een mooie kans, gelet cp de noodzaak tot grondccmpensatie voor de bedrij ven die mcetcn verdwijnen bij de realisering van het bouwplan- West. De heer Doeleman vfoeg of het advies is gevraagd van de Land- bcuwccmmissie. Dit bleek niet het geval te zijn. Hij wilde verder wel enige zekerheid hebben of betrok kenen genegen zijn op cfe aange kochte grend bedrijven te vestigen. De voorzitter zei dat het college niet verplicht is het advies van de L.C. te vrrgen. Wat de bedrijven betreft is alles neg niet duidelijk. Een vraag of eerst de duurste gron den aan de beurt zijn b.v. is nog niet te beantwoorden. Dit wordt een apart studie-object, waarbij ook de stedebouwk.V'h'ge wordt, betrok ken. De heer Doeleman vroeg: „Is deze aankoop rendabel?" De voor- uittor: „We verdienen er tonnen vree, mede gelet op 'de stijging van c\i larijbouwgi cr.dprijs'De heer Vorhe.ijen krerg de toezegging dat de grond, in rfwachTIrg van nadere bestemming, zal worden verpacht. Hij wilde dit van jaar tot jaar zien gedaan. Ver. Natuurmonumenten koopt landgoed HEILG, 8-2. De N.V. Maatschap pij „Nijenburgh" zal het 85 hectare grote landgoud van die naam verko pen aan de Nederlandse Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten. Het landgoed, waartoe ook een land huis uit 1707 en twee boerderijen met landerijen behoren, was sinds 1742 bezit van de familie Van Foreest. In 1928 werd door de N.V. „Nijenburgh" reeds het haar toebehorende gedeelte van het Heiier bos, groot 71 hectare, aan de Nederlandse Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten ver kocht. diensten verworven. Van 1932-1962 was hij zeer nauw betrokken bij het grote cultuurtechnische werk, dat het gezicht van Schouwen - Duiveland ingrijpend veranderde. Bij de ter aardebestelling waren dan ook vele autoriteiten, destijds betrokken bij de herverkaveling, aanwezig. Bedtijfsstudiegroep „Schouwen-Duiveland" Op dinsdag 15 februari a.s. wordt m de Graanbeurs van het „Huis van Nassau" een vergadering gehouden van de bedrijfsstudiegroep „Schou wen-Duiveland". Als sprekers tre den op ir. J. Jorritsma en ir. M. A. van Beek, die het onderwerp: „As pecten van de mechanisatie der sui kerbietenteelt" behandelen. HAAMSTEDE BURGH Bejaarden-bewegingsleer Eens in de week trekt een groep bejaarden opgeruimd naar het rust huis Duinoord te Haamstede of naar „De Koebel" te Burgh. Deze wan delingetjes of fietstochtjes worden bewust met een zekere flair gemaakt want de dames en heren gaan hun portie „gymnastiek" halen. Een half uurtje 'later komen ze weer tcimg en aan hun gezichten te zien is het wel duidelijk dat het een aangenaam verpozen was. De bewegingslessen voer bejaarden, pas ingevoerd in de Westhcck zijn dan ook een succes geworden want de deelname is groot. Voor het Groene Kruis een opwekking cm op deze weg door te gaan. HAAMSTEDE Rayonvergadering winkeliers Deze week vergaderden de VéGé- winkeliers van Schouwen-Duiveland. Op deze vergadering werd o.a. be sproken om weer een jaarlijkse reis te maken, waarmede de aanwezigen zich konden verenigen. De reis, in VéGé-verband zal op 24 en 25 mei a.s. plaats hebben onder leiding van de heer A. de Bruine uit Haamstede. De tocht gaat dit jaar via Antwer pen over de Koning Boudewijn-weg naar Maastricht waarna in Valken burg gepauzeerd wordt. Op het pro gramma staat verder een rondrit door Zuid-Limburg en een bezoek aan de spoorbrug in Oost-België die in 1S14-1918 door krijgsgevangenen werd gebouwd. De thuisreis gaat via Noord-Brabant. Reis „Ons Genoegen" Door de reisvereniging „Ons Ge noegen" werd een dezer dagen beslo ten om haar twee-daagse reis dit jaar te maken naar Duitsland met als einddoel Rüdesheim. De reis wordt verzorgd door Van Oeverens touringcar-bedrijf. GRONINGEN. De Commerciële Club te Groningen, een club van on geveer 400 industriëlen en verbruiks- leden zal bij gelegenheid van zijn vierde lustrum aan de Rijksuniversi teit te Groningen een geschenk aan bieden in de vorm van een bijzonde re leerstoel In management (leiding van middelgrote bedrijven). Ingezonden mededeling poeders helpen u eruit! I Ingezonden mededeling Reumatische pijnen TOG AL Het pand Oude Haven 51 een ruime gelegenheid worden ge geven tot het stellen van vragen en men mag ook in debat komen als men dat wenst. Iedere jongere die voor het eerst aan de verkiezingen in 1966 zal deelnemen heeft een der gelijke oproep ontvangen. Als be langstellenden zijn uitgenodigd de plaatselijke predikanten, gemeente raadsleden, de dokter en vertegen woordigers van de stands en vak organisaties. ningskabel van de P.Z.E.M., die door het Zijpe loopt. Een onbekend geble ven schip had deze kabel op zondag 31 januari beschadigd. Door de harde stroom die dage lijks door het Zijpe gaat, kwam de duiker te vlug boven en door de drukverschillen waaraan het lichaam van een duiker bloot staat, treden dan veranderingen en stoornissen op in de bloedvaten, het evenwichtscen- trum enz. Soms kan dit bewusteloos heid en de dood tengevolge hebben. Teneinde nadelige gevolgen voor de betrokkene te ondervangen, werd in allerijl per taxi uit Maassluis een decompressietank aangevoerd, waar in de duiker werd gelegd. Vervolgens werd naar de thuishaven Wemeldinge gevaren, waar dokter Van Eek as sistentie verleende, doch niets baatte. Eerst toen men op advies van een marine-arts uit Den Helder een ver warmde decompressietank op het bergingsvaartuig „Bison" te Vlaar- dingen gereed had gemaakt en daar heen do getroffene had vervoerd, kwam na bijna een volle dag ver betering in de toestand van de dui ker. ZIERIKZEE, 7-2. De Dienst voor Gemeentewerken krügt door ge- meenteiyke aankoop van Domeinen, het pand Oude Haven 51 in bezit. De koopprijs bedraaft f 71.000. Er is nog wel wat overscharige ruimte in het gebouw, maar met het oog op uit breiding van de dienst, is dit geen bezwaar. Tydelyk kan onderverhuur van bepaalde ruimten worden over wogen. De aankoop geschiedt onder bezwaar van de huur van écn kamer, die in gebruik is door de plaatseiyk bureauhouder van de P.V.C. Verder zal het Bureau Uitvoering Herver kaveling nog kosteloos gebruik mo gen maken van het pand zolang dit nog nodig is. De beëindiging van de werkzaamheden van genoemd bu reau valt in mei a.s. te verwachten. Onder die voorwaarden besloot de gemeenteraad, in de vergadering van dinsdag, onder voorzitterschap van de heer II. Koevoets, over te gaan Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit TOGAL TOGAL TOGAL TOGAL TOGAL TOGAL HELPT HELPT HELPT HELPT HELPT HELPT HELPT Zoals vaker voorkomt, bezocht woensdag een Zierikzeese klas het bedrijf van de N.V. Drukkerij v.h. Lakenman Ochtman. Het was een klas van de Chr. U.L.O. alhier, onder leiding van de heer P. van Donk. In de machine- zetterij werd dit plaatje geschoten, een afdruk waarvan de jongelui, na het bezoekmee naar huis mochten nemen. (Foto: ZierikzeesChe Nieuwsbode). tot aankoop van het pand, zy het na een uitvoerige discussie. Tot dusver heeft de gemeente het pand kunnen huren van de Dienst der Domeinen tegen f 125,- per maand, geen hoge huur voor een zo groot gebouw. De Domeinen zijn evenwel niet bereid de huur te ver lengen. Nader gepreciseerd is het zo, dat destijds slechts gehuurd kon wor den onder voorwaarde, dat t.z.t. tot aankcop door de gemeente zou wor den overgegaan. De heer De Moor vond het bedrag aan de hoge kant en was bang dat de Dienst voor Publieke Werken topzwaar wordt. ,.Is dit ge bouw nu werkelijk niet te groot", vroeg hij zich af, tevens de vrees uitsprekend dat er straks weer al lerlei aan het gebouw zal moeten worden veranderd. De voorzitter deelde mede dat alles in het college zeer goed bekeken is; bouwkundig gezien is het een goed pand en het valt niet te verwachten dat de raad in de toekomst om kredieten zal wor den gevraagd voor diepingrijpende veranderingen. Geen goedkopere oplossing Voor de aankoop is er geen alter natief en een goedkopere oplossing evenmin. De over-ruimte is alleen maar gemakkelijk. Mevrouw v. d. Werve-Schoult zou willen weten of er inderdaad geen goedkopere oplos sing mogelijk is, door kleinere nieuw bouw b.v. De voorzitter zou het niet verstandig vinden nieuwbouw af te stemmen op de momenlelijke behoefte, gelet ook op de recente personeelsuitbreiding. De heer Ver heijen zei dat de raad niet af weet van de destijds tegenover Domeinen gesuggereerde aankoop van het pand „Het gebouw is oud en de vraag is of wij de aankoop ons thans wel kun nen permitteren. Zijn wc niet wat voorbarig, gelet op de ruime leeg staande burgemeesterswoning, die mogelijk door de nieuwe burgemees ter niet wordt begeerd?" BROUWERSHAVEN Uitnodiging voor afd. Plattelandsvrouwenbond De dames-leden met echtgenoten van de Nedeidandso Bond van Plat telandsvrouwen afdeling Brouwers haven ontvingen van de afdeling Schouwen een uitnodiging tot het bijwonen van een toneelavond, te verzorgen door de toneelgroep „Pla- togo" uit Goes, die op zullen voeren het blijspel in drie bedrijven ,,'n Grote zwarte poes". Deze avond wordt gehouden op vrijdag 11 febru ari a.s. des avonds acht uur in de 'bovenzaal van het Huis van Nassau te Zierikzee. Vanzelfsprekend laten de Brouwse dames deze mooie aan bieding niet voorbij gaan. NIEUWERKERK Vergadering Alg. Ned. Agrarische Bedrijfsbond In hotel ,.De Meebaal" hield de af deling Nieuwerkerk van de Algeme ne Ned. Agrarische Bedryfsbond gisteren (woensdag)avond de jaar- lykse ledenvergadering. In zyn ope ningswoord herinnerde de voorzitter, de heer W. Bcm, aan het feit dat de afdeling 35 jaar geleden werd opge richt. Dit jubileum werd deze avond enigszins feestelijk herdacht. In 't byzonder verwelkomde de voorzit ter de districtsbestuurder de heer Lukas. Bij de ingekomen stukken was o.a. een brief betreffende verruiming van de uitkering uit het t.b.c.-fonds en de mededeling dat gedeeltelijke in houding op ongevalsuitkering komt te vervallen. Na het jaarverslag van de secretaris volgde een bestuursver kiezing in verband met periodiek af treden van de heren J. van Dienst en J. Eerland, die beiden herkozen werden. In de plaats van de heer L. Heijboer werd gekozen de heer C. Bom. In de kascoinmissie werd geko zen de heer A. Visser, in de plaats van de heer F. v. d. Wiele. De heer Lukas gaf vervolgens een overzicht van de ontwikkeling ge durende de afgelopen 35 jaar. Hoe wel in 1930 de lonen in de landbouw zeer gering waren, werkten in deze bedrijfstak toen belangrijk meer werknemers als thans het geval is. Dit komt vooral door de ver doorge voerde mechanisatie. Misschien komt er in de toekomst meer glascultuur, wat dan een groter aantal werkne mers met zich zal brengen. Spx-eker hoopte verder op een gelijk optrek ken van de sociale voorzieningen t.o. v. de industrie. Tenslotte overhan digde de heer Lukas namens het hoofdbestuur een enveloppe met in houd, zoals die altijd wordt gegeven bij een 25-jarig jubileum. De afde ling Nieuwerkerk had echter die dag nimmer kunnen herdenken i.v.m. de watersnood. Na de rondvraag sloot de voorzitter deze druk bezochte ver gadering. OOSTERLAND Toto-succes(je) Een jeugdige mededinger naar de voetbaltoto hier ter plaatse had bij de laatste pool 8 rijen van de 13 goed, zodat hij voor een prijs in aan merking kwam. BRUINISSE Paling in de winter Dat midden In de winter paling wordt 'gevangen is een grote zeld zaamheid. Toch 'komen zulke vang sten tihans voor en zelfs in grote 'hoeveelheid aan de binnenzijde van de Grevelingendam, maar ook aan de buitenzijde, zij 'het minder in daar geplaatste fuiken. Het stembureau De stembureaus voor de verkie zing van de Prov. Staten te Bruinis se zijn samengesteld als volgt: Stembureau I. C. H. van de Linde, voorzitter; leden L. J. Hoogerheide en C. Kik; Plaatsvervangers D. de Kondnig (voorz.), A. Kik en L. bij de Vaate. Stembureau II. W. van Gilst, voor zitter, L. Bal en M. J. van de Velde, leden. Plaatsvervangers: S. A. Jume- let Az. (voorz.) S. Beekman en B. de Groot, leden. Ingezonden mededeling trim chocoladc-mints: van binnen hsrd/zachtc mint, van buiten fijne chocolade. Verras uzelf - met trim! CHOCOLADE-MINTS

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2