HET BOZE BELETSEL 'anstrutta Diep gevreten crisis in België Rennies|| De toestand in Indonesië Ontwerpbesluit tot een subsidie verhoging V.V.V. AL VOOR f4990: RIJDT U IN EEN VOLKSWAGEN 1200 A VOOR MODERN HUISHOUDEN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 4 februari 1966 Nr. 19935 BLIK DOOR HET WERELD Meer uit plichtsbesef dan uit en- thuos'aw vc.rw.th -i. 'Isocialisten en katholieken vorig jaar het Bel gisch kabinet-I'annel. Beide pa.rtij- en hadden aan de stembus een forse klap gekregen, een duidelijk teken dat de bevolking bepaald niet inge nomen was met hun beleid. Dat bleek nog sterker uit een toegeno men neiging tot radicalisme, zowel binnen de grote partijen, als in de kleinere met name de Vlaamse Volksunie. Harmei en Spaak besloten met hun team in zee te gaan om vrij wat noodzakelijke saneringen op scc'aa' en economisch gebied te gaan uit voeren. Ze beseffen daarbij wel dat menige daad van deze ministerraad de populariteit van de partijen n'ct zou tvergroten, maar ze meenden dat het nu eenmaal nodig was dat de natie door wat zure appels beet en besloten in die zin zelf een voor beeld te geven. Ben zeer zure appel is het alge meen Europese feit dat de kolenmij nen jrv d't werelddeel eenvoudig niet meer rendabel zijn. Ondanks subsi dies zijn de Europese kolen altijd nog duurder dan de ver aangevoer de Amerikaanse en bovendien daalt de behoefte aan steenkool. Alom gaan dus mijnen dicht, waarbii de regeringen de moeilijke taak hebben een nieuw economisch patroon te breien voor de getroffen gebieden. Ontactisch Dat is zo gebeurd in Nederlands Limburg, waar de mijnsluiting wel veel menselijk verdriet teweeg zal brengen, maar waarbij de bittere pil werd verzoet doordat ook een goed toekomstbeeld in het vooruitzicht gesteld kon worden. Aan de andere oever van de Maas ging dat minder vlot en dan nog wel over de sluiting van één mijn, die van Zwartberg. Niet alleen werd hierbij nogal ontactisch gezegd dat er eigenlijk geen kou aan de lucht was omdat er in de buurt van Genk toch werk zat was, maar bovendien had het gif van het wantrouwen de atmosfeer verziekt. De mijndirectie stelde dat de mijn er niet zo slecht voor stond dat sluiting hoognodig was. Een mededeling die wellicht voor het heden - met subsidies - nog klopt, maar voor de toekomst zeker niet. Dus kwam de kwade gedachte op dat deze Vlaamse mijn alleen maar dicht ging omdat er ook een stel Waalse mijnen moest worden geslo ten De regering zou niet al te hard tegen de Walen hebben durven zijn zonder er op te kunnen wijzen dat in Vlaams-België net zo werd opgetreden. De controverse tussen de twee taalgebieden werd zo weer opgewarmd - terecht of ten onrech te - met als gevolg opstoten, schiet partijen en doden. Dc dochters Is dit al genoeg om een regering voor een moeilijk parket te zetten, in Brussel komt er dan nog een in gewikkeld conflict bij over de zie kenfondsen. In al zijn finesses is dit amper meer te schetsen, maar in hoofdzaak komt hierbij aan de orde dat deze fondsen met een tekort van dertig procent van hun uitgaven tobben: 210 miljoen gulden op 750 miljoen. Daar moest iets gesaneerd worden, dat is duidelijk. Hogere premies zouden zowel werkgevers als werknemers geld kosten en bovendien zouden patiën ten een deel van de kosten zelf moe ten dragen, hi dit verband zouden ook enige klinieken die tot dusver gratis behandelden (met gesalarieer de artseneen „remgeld" moeten gaan heffen, wat de socialistische stichters zeer mishaagde. Hierbij moet men in aanmerking nemen dat deze gratis werkende klinieken an dere, zich wel tot het schrijven van nota's genoopt voelende ziekenhui zen altijd al een doorn in het oog waren. Daarover zijn forse plaatse lijke politieke oorlogjes gevoerd. Daarbovenop kwam dan nog de eis der dokters om hogere honoraria of, zoajs de Belgen zeggen erelonen Dat werd de socialistische fond sen te gortig: als de werknemers en werkgevers al offers brachten dan konden de dokters dit oOk wel een beetje doen door hun eisen te mati gen. Zo lag de zaak in grote lijnen waabij vele details als onderlinge splitsing in het syndicaat der ge n-slieren en veel meer maar even vergeten worden. Krakend kabinet Het pijnlijke is nu dat de socialis tische minister Brouhon van soci ale voorzorgachter een compromis staat, dat door zijn geestverwanten in de vakbonden, ziekenfondsen en zelfs in de regering wordt bestreden. Hij meende dus maar beter te kun nen vertrekken. Harmei en vice- premier Spaak weerhielden hem. De crisis door het vertrek van Brou hon zou niets oplossen, men moest het nog maar eens uitvechten. Maar hoe dan ook: het kabinet kraakte toen zeer ernstig in zijn voegen. Bitter bij een en ander is, dat voorlopig niet te zien is hoe de Bel gen een betere schoonmaakploeg aan het bewind kunnen krijgen. De hui dige combinatie bleef aan omdat ze door nauwe relaties met vakbon den en sociale instellingen als de ziekenfondsen - geacht werd het best de nodige maatregelen er door te kunnen krijgen. Dat blijkt nu niet het geval. Zeker niet met de fond sen, maar- ook niet met de vakbon den, die - naar in Limburg blijkt - op hun beurt hun greep op hun le den verliezen. De C.V.P. weet het in vele opzichten meer eens van zin te zijn met de liberale oppositie P.V.V., maar weet dan weer een socialisti sche oppositie tegenover zich te krij gen die bepaald harder zal zijn dan de huidige. Nog maar eens naar de stembus? Dat betekent weer klop voor C.V.P. en B.S.P. beide en winst voor P.V.V. en deradicale groeperingen. Vandaar dat in politici de crisissfeer zo diep in het Belgische leven is doorgevre ten dat vrijwel nergens een straaltje optimisme wordt geuit in de kolom- menlange hoofdartikelen die buur man Belg onder zijn neus krijgt. In Zweden 'beleeft men de ergste koude in februari sinds 1871. In som mige idelen van 'het land wordt 49 •graden Celsius onder nul gemeten. Ingezonden mededeling Brandend maagzuur? helpen direkt! Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Burgh neemt het op tegen Vosmeer Zierikzee krijgt zwaar karwei aan Divo Renesse maakt kans tegen koploper Luctor Zierikzee reserves ontmoeten Cortgene MEVO speelt tegen Zaamslag Bruse Boys tegen Spui Zierikzee junioren ma ken kans tegen Zeelandia. VOETBAL K.N.V.B. In de 4e klas G gaat Burgh het zondagmiddag op het sportpark Van Zuijen opnemen tegen Vosmeer. Burgh staat in deze ontmoeting voor geen gemakkelijke taak daar de bezoekers nog een uit stekende kans maken op de kampi oenstitel die zij zeer zeker zullen willen behouden. Voor een moeilijke taak staat ook Zierikzee bij het be zoek aan DIVO, waar de rood-zwar- ten ai dik tevreden zouden zijn met een kleine overwinning. Cluzonakan de 'leiding in handen houden door Nieuw Borgvliet voor eigen publiek van het lijf te houden. NVS zal al dik tevreden zijn als het de helft van de inzet kan bemachtigen op het be zoekende Oude Molen. BSC heeft in Roosendaal de beste troeven in han den tegen RKFC, terwijl De Schut ters en Halsteren in Stampersgat el kaar niet veel zullen ontlopen. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas B krijgt Re- nesse zondagmiddag bezoek van koploper Luctor. In de zondag jl. ge speelde oefenwedstrijd tegen Zierik zee speelden de duinbewoners zon der veel overtuiging, waardoor zij en zware nederlaag kregen te inkas- seren. Kansloos is Renesse in de ont moeting tegen Luctor zeer zeker niet maar dan zullen alle spelers zonder uitzondering zich voor de volle hon derd procent moeten inzetten. De Zierikzee-reserves maken voor eigen publiek een goede kans tegen Cort gene, terwijl ook Dreischor zeker niets kansloos is bij het bezoek aan Patrijzen. Robur maakt voor eigen publiek een goede kans beslag op de winst te leggen tegen Kruiningen. Vreemd genoeg is er na de lange rustperiode geen enkele wedstrijd vastgesteld in de 2e klas C. ZATERDAGCOMPETITIE. In de 1c klas is MEVO morgenmiddag op het sportpark Bannink zeker niet kansloos tegen Zaamslag. Als Bruse Boys niet te veel hinder ondervindt van de lange vakantie moet het voor eigen publiek één puntje kunnen be machtigen tegen Spui. Kapelle krijgt in eigen omgeving de handen vol aan Middelburg. Wemeldinge en Wissenkerke hebben beste papieren in handen bij het bezoek aan Kloe- tinge en VCK, terwijl Beren baas in eigen huis kan blijven tegen Nieuw- dorp. In de 2e klas A zal Brouwers haven zich terdege moeten inspan nen om tegen Colijnsplaatse Boys re vanche te nemen voor de in de uit wedstrijd geleden nederlaag. WIK krijgt het te Kerkwerve niet gemak kelijk tegen Bevelanders, terwijl ook Duiveland al dik tevreden zal zijn met de helft van de inzet bij Veere. 's Heer Hendrikskinderen heeft de beste troeven in handen bij AKF. Bij de ontmoeting tussen Meeuwen II en Serooskerke geven wij de thuisclub iels betere kansen. In de 3e klas A kan SKNWK beslag op de winst leggen tegen MEVO III. Burgh IV en Bruse Boys III zullen elkaar in de Westhoek niet veel ont lopen, terwijl wij Burgh iets betere kansen geven dan het thuis spelende MEVO II. JUNIOREN. In groep A I heeft Zierikzee A I morgenmiddag op eigen grond een goede kans op de zege tegen Zeelandia A I. In groep B V houden wij het op een over winning voor Burgh A I in het tref fen tegen Zierikzee A II. In groep B IX heeft Burgh B I de beste troe ven in handen in de ontmoeting te gen Renesse BI. WIK B I moet thuis van Burgh B II kunnen win nen, terwijl ZSC B I en Brouwers haven B I te Scharendijke elkaar niet veel zullen ontlopen. In groep B X hebben Bruse Boys B I en Dui veland B I goede kansen zich de sterkste te tonen tegen MEVO B I en Dreischor B I. DJAKARTA. 3-2. Opnieuw heb ben enkele Indonesische bladen zich gekeeid tegen president Scckarno's standpunt dat eerst de rust mo:_l zijn teruggekeerd alvorens hij zijn langverwachte „polit'e-ke op!c s'.rg" voor de communistische staatsgreep van oktober jl. zal bekend maken. Vclgens het drgblad voer de strijdkrachten „Angkatan Bcrsend- jata" zou de president eerst zijn po litieke oplossing moeten geven zo dat daarna de rust in Indonesië zou kunnen terugkeren. Ook de „Nc - a Poetera", orgaan van de kleine Mos limpartij „Porti" huid'gt dit st :d- punt. Het is logisch, aldus dit blad. dat de president hardklt in cvei.en- stemming met de wensen van het gehele Indone. 'sche volk door d.' communistische partij te cni'binden. MIDDELBURG. 3-2. Gedrptcerde Staten van Zeeland is een ontwerp besluit voorgelegd betreffende een subsidieverhoging van de provinci ale Vereniging voor Vreemdelingen verkeer. In een vorig jaar aan de Staten gerichte 'brief had de vereni ging gewezen cp de 'kostenstijgingen van de laatste ja/ren en de toename van de activiteiten die om financie ring vragen. Rekening dient gehou den te worden met een stijging van f 6000 a f 7000 per jaar. In het ont werpbesluit wordt voorgesteld het subsidie te verhogen met f 8500 per jaar tot een totaal van f 35.000. Loopbruggen naar vliegtuigen Uniek gebeuren in Arits AMSTERDAM. 3-2. Voor de eerste maal in het langdurige bestaan van de Amsterdamse dierentuin Artis is er een ga zel geboren. Deze gazellen ko men voor in de woestijngebie den in het zuiden van de Sa hara en zij beginnen, omdat er nog steeds jacht op wordt gemaakt, zeer zeldzaam te worden. De verschillende dier gaarden in de wereld bezitten hooguit 25 exemplaren. Moch ten de gazellen dus in het wild uitsterven - waarop wel een kans bestaat - dan zal het grote moeite kosten met het zeer beperkt aantal exempla ren in dierentuinen het soort in stand te houden. De ge boorte van het jonge koetje in Artis is dus uiterst welkom. Het diertje is gezond, en nu enkele weken oud. Het kreeg de naam Jackie en huppelt vrolijk achter moeder aan. Officieel staat Jackie in het stamboek geregistreerd als Artis I. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Voortihuizen (toez.): T. Poot, pred. voor bijz. werkzaam heden te Driebergen. Bedankt voor Waddinxveen (3de pred.pl.)P, M. Breugem, Achter berg. Ger. Kerken Beroepen te Barneveld (vak. J. W. Vlaanderen)J. Modderaar, Voor schoten. Ger, Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Garrelsweer: kand. W. Triemstra, Meppel. Ghr. Ger. Kerken Beroepen te Driebergen: J. C. van Ravenswaaij, Scheveningen. Ger. Gemeenten Bedankt voor Oosterland. C. Wis se, Elspeet; voor Tholen en voor Op- heusden: W. Hage, Klaaswaal. Ingezonden mededeling Bent u zeker van een Volkswagen tót- en-mèt. MET de degelijke noeste VW-fucht- gekoelde motor achterin. De motor die u nooit in de steek laat. Bij welk weer u ook start. MET de uniek beschermende, vier voudige lakiaag. MET de sterke, gladde, dichte bodem plaat. MET de hoge topsnelheid, die tegelijk kruissnelheid is (voor hoge gemiddel den». MET de altijd voor u klaar staande VW-service (goedkoop in onderhoud, reparatie en onderdelen». MET de hoge inruilwaarde. MET ruimte voor vijf. MET.maar maak even een afspraak met uw VW-dealer voor een (vrij blijvende) proefrit in deze V.W. va. f 4990.-. Dan merkt u zélf dat de Volkswagen 1200 A een V.W. la met... metmet Tót-en-mèt Wat biedt de BEELDBUIS? ZATERDAG. De meeste belang stelling deze avond zal ongetwijfeld uitgaan naar de finale van het na tionale songfestival. Een uit 75 per sonen bestaande publiek-jury zal moeten uitmaken wat het minnende liedje en wie de winnende solsti(e) is. De gelukkige mag ons land dan vertegenwoordigen in Luxemburg, waar over enkele weken het Euro visie-songfestival zal plaatsvinden. De vijf kandidaten zijn Helen She pherd (met het liedje Wereldmaakt ze beslist kans op een overwinning), Milly Scott, Bob Bouber, Piet Sy- brandy en het kersverse duo'tje „The Luckberries" (dat met het vlot gezongen „Dromen zijn bedrog" ook hoge ogen gooit). Het programma owrdt omlijst door, na het korte journaal, de uitzending met George Noordhoff (ditmaal behandelt hij radio), Station Petticoat en de wed strijd „Interland'' waarin het Belgi sche Tielt en het Nederlandse Val- kenswaard tegen elkaar uitkomen. E.ifi.1 tlLI «Uil 2Ü5*ISEES De VARA gooit er op net twee „Mies en scène" tegenaan, het praat programma van ons alles Mies Bpuwman, die zo langzamerhand een geduchte concurrent begint te vor men voor Willem Duys. Haar pro gramma is opgebouw vanuit het zelfde oogpunt als „Voor de vuist iveg", alleen het vleugje vrouwelijke charmedat kan Willem niet ver vangen. ZONDAG. Het avondprogramma begint zoals gewoonlijk met Woorcl voor Woord, waarna achtereenvol gens The Jetsons, een documentaire over Bantoekerken, journaal en „Sport in Beeld" op de buis komen. Pierre JaJnsen presenteert ons weer zijn „Kunstgrepen" waarna de rest van de avond wordt gevuld met een „ode aan Johan Kaart". Deze toneel speler viert zijn 50-jarig toneeljubi leum en de AVRO heeft gemeend dit feit niet onopgemerkt voorbij te mo gen laten gaan. In het stuk „De waarheid en niets dan de waarheid" zien we Kaart op zijn best, nl. als de geslepen politie-inspecteur Brett. De avond wordt afgesloten met een uit zending in het kader van AVRO's danstest 1966. Op net twee een aflevering van de western-serie „The Virginian". MICRO-KORFBAL Z.K.B.-jeugfl won van S.D.K.B.-jeugd niet 5-1 Gedurende de eerste helft bood het S.D.K.B. team uitstekend tegen stand aan de Z.K.B.-ers. Gebrek aan voldoende conditie spoelde hen in de tweede helft echter danig parten. Het begin was voor de blauw-witten hoopgevend en al vrij spoedig slaag de Piet Berrevoets (W.I.K.) er met een fraai sohot irn de openingstref fer te laten noteren (0-1). Het aan- valsvaik van de S.D.K.B. bleef ge vaarlijk opereren maar een doelpunt viel de andere zijde toen na een ern stige verdedigi'ngs fout van Louw Wiisse niet de minste moeite 'had om te scoren (1-1). In de vedediging liet het vak de Braal-Berrevoels uitste kend werk zien maar de aanvallen waren te onsamenhangend van op bouw cm veel gevaar te kunnen op leveren. Wel wist Co Tuinman een treffer te plaatsen maar dit doel punt werd door de scheidsrechter geannuleerd. Na de rust werd het door Ina Faasse 2-1, welke stand nog geruime tijd 'bleef gehandhaafd. Nadat een doelpunt van Kees van Burg nog was afgekeurd bracht Ad Kolle de stand op 3-1. Het S.D.K.B. team werd kennelijk door deze ach terstand aangeslagen en het waren Evert Bouwsma en Josien de Crucq die de eindstand op 5-1 brachten. SYDNEY. Het Australische bank wezen is gereed om op 15 februari over te sohakelen van pond. shilling en penny op dollar en cent als wet tig betaalmiddel. BEIROET. In Libanon zijn in ver band met de ontdekking - eerder de ze week - van 1500 machinegeweren aan boord van het Bulgaarse vracht schip „Veliko Tmïïiövo" zes arresta ties verricht. Sedert mei 1965 h hij wijze van proef nabij de intercontinentale vertrekhal op de luchthaven Schiphol een vlieg- luigpassagiersbrug in gebruik, welke de vertrekkende en aankomende luchtreizigers beschaming biedt le gen weer en wind en andere onge makken, die zich op het platform kunnen voordoen. Deze tweedelige lichtmetalen loopbrug, „Aviobrug" genaamd, is de eerste run een serie van 25 stuks, die de N.V. Luchthaven Schiphol, overtuigd van de kwaliteit, bedrijfszekerheid en gebruiksmoge lijkheden van deze bruggen, heeft aangekocht voor haar nieuwe ver- keersareaal, dat naar verwachting, in 1967 in gebruik zal worden geno men. Dan zullen op Schiphol de luchtreizigers zich uilsluitend via deze uitschuifbare Aviobr.dges van en naar dc vliegtuigen begeven. In slechts exceptioneel voorkomende gevallen zal het zich dan nog voor doen dat passagiers zich via hel plat form naar en van de vliegtuigen zul len moeten begeven. De Avio-loop- bruggen, die de verbinding zullen vormen tussen de drie „pieren" van het stationsgebouw en de vliegtuigen op hel platform, zorgen clan niet al leen voor een snellere passagiersaf handeling, doch bieden tevens de vliegtuigpassagiers comfort en vei ligheid. MARKTBERICHTEN Aardappclinarkt Emmeloord EMMELOORD. 2-2. De officiële noteringen luiden als volgt( in gul dens per 100 'kg. telersprijs af boer derij); Consumptie-aardappelen b innen - alnd: Bintje 35 mm klei opw. in 2 maten f 20,50-22,50. Consumptie-aardappelen èxport Bintje 35 mm klei opw. in 2 maten f 20,50-22,50. Voeraardappelen f 1,50-5.50. Ingezonden mededeling ^asvo\au\° nieuwe FEUILLETON Ze haid nee geantwoord. Rustig, maar met wiet mis te verstane dui delijkheid. Het was nee en bleef nee. Alle pogingen van zus Dientje ten spijt. 't Meisje had haar schouders opge haald. „Ik was er al bang voor. Hoe wel ik je niet kan begrijpen. Ik ben nog nooit in m'n leven werke lijk ihardstikke verliefd geweest. Ik kan ime dus niet in jouw schoenen verplaatsen. Zeg ik dat goed? Maar -wat-de gedaan 'heeft indertijd o ja, je weet natuurlijk nu alles. Hoe, dat is me een raadsel. Jaap 'had het over een anonieme brief. Vind ik altijd laf. Zou ik n'ooit op ingaan.Maar een beetje heb ik hot kunnen begrijpen. Daarom 'deed dk niét, wait mijn 'broers en zussen de den. Die lieten, Jaap vallen, toen hij opgeborgen zat. Ik niet. Ik heb op school veel van geschiedenis gehou den. Die ouwe tijd met ridders en zo, vond ik machtig. Nu kreeg Jaap drie jaar. Volgens mij veel te veel voor die rotigrietIk heb die Paula nooit gemogen, al was ik nog maar een tiener. Maar in die rid dertijdals iemand zijn aan staande vrouw had betrapt met een ander en hem doodgeslagen had, zou men hem misschien wel gehul digd hebben of zo. Omdat hij zijn eer had verdedigd. In die geest. Wat Jaap gedaan heeft, mag dan volgens onze wetten strafbaar zijn, in mijn ogen was hij de ridder, die zijn eer wreökte. Daarom liet ik hem nooit in de steek. Al die tijd, dat 'hij vast door LEIDA GRAAFLAND zat, 'heb ilk hem bezocht. En later, toen hij weer vrij was, 'had ik met een werk voor hem. En een onder komen. Het is erg gemakkelijk om nou te zeggen: ik moet je niet meer. Ik weet niet, wat ik zelf gedaan zou hebben in zoVi geval. Neem nou Fons, die zwager van je. O nee, dat is geen zwager, he? Nu ja, de broer van je schoonzus. Je kent hem want je ibent wel eens met hem uitgeweest Fons is een leuke knul. I'k mag hem wel. Hij is wat grijoerig, dat heb ik al lang gemerkt, maar ik zorg er wel voor, dat 'hij zijn handen thuis houdt, zolang ik dat wil. Alle man nen zullen wel zo zijn, denk ik. Voor de rest is 'hij een vlotte snui ter. We zijn al een avond gezellig uit geweest. En ik kom bij hem op de 'krant. Aanstaande dinsdag begin ik. Nou ja, ik dwaal weer af. Ik be doel maar.stel je nou eens voor, dat i'k gek wordt op Fons. De won deren zijn de wereld niet uit. We gaan trouwen, maar kort daarvoor betrap ik hem met een andere griet. Nou ik geloof, dat ik hem in stukjes hakte en z'n vel als doorslagpapier gebruikte. Dat zou hij mij niet moe ten lappen. En d'ie griet krabde ik haar ogen- uit. Ik bedoel maarje moet het van die kant bezien". Ze had dc woordenstroom onder broken en geantwoord: ..Niet het feit, dat hij het gedaan heeft, was voor mij doorslaggevend om het uil te maken, maar omdat hij het me verzweeg. Dut is een soort lafheid. Gebrek aan vertrouwen. En op zo'n basis een huwelijk- beginnen? Ik denk er niet aan" Dientje bleef onverstoorbaar. „Van jouw kant bezien heb je ook gelij'k. Wat denk je? Ik ben ook een vrouw. Wat jonger, allamaar' ik ben vast niet een sufferd. Neem dat maar van me aan. Ik begrijp je wel. Ik kan het me best indenken. Maar weet je, wat ik gedaan zou hebben? Ik zou hem door elkaar ge rammeld hebben tot en met. En ge zegd: kever, waarom moest ik 'het van een ander horen? Waarom was je niet zo flink om het me zelf te vertellen? Wee je gebeente, als je weer een geheim voor me hebt dan smeer ik 'm en zie je me nooit weer, alle heilige 'huwelijksbanden ten spijt. Hij deed het nooit meer. Enfin, Jaap evenmin, neem dat maar van mij aan. I'k ken hem als me zelf. En dan zou ik- het afgezoend hebben. En lang en gelukkig leven om er nooit meer aan ie denken. Meid. je vergooit je levensgeluk met die gekrenkte trots van jc. Niet omdat hij m'n broer is, maar zo'n man krijg jc nooit, nergens ter we reld. Hij verafgoodt jeidioot, hoor, want je bent maar gewoon van vlees en been. al heb je een veel be ter figuur dan ik. Jeetje, hoe boks je dat toch voor elkaar? Ik eet zo wat niks en ik word al dik van wa ter. Zeker vissenbloed. Nou ja, het is zo. Hij is stapel en voert geen steek uit, sinds hij jouw brief heeft ontvangen. Zit maar te piekeren en rookt honderd sigaretten per dag. Moct-ie soms naar dc bliksem?" Nu was ze verontwaardigd gewor den. „Zeg eens even, dat is toch ze ker niet mijn schuld? „De mijne sems?" was hel antwoord geweest. Er was nog lang en breed gepraat, doch zc was onvermurwbaar geble ven. Voor haar bestond Jaap Wie- land niet meer. En een beetje ont goocheld, omdat haar missie zonder enig sukses was gebleven, ging Dientje 's avonds weg op haar plof je. (Wordt vervolgd.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 5