Bruinisse gaat denken aan viering van 500-jarig bestaan Voor het eerst zachte landing op de maan Knelpunten in de tuinbouw Voorjaarstekenen OVERDENKING Help Hulpelozen Hopen „Flitsen" uit het buitenland DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Feestelijkheden combineren met mosselfeest 1968 Ter hoogte van de oude Tuinbouwschool aan het Sltaspad te Haamstede werd deze week de eerste paal geheid voor de in de gemeente Westerschou- wen te bouwen ratiowoningen. Het is de bedoeling dat in het uitbreidings plan Zuid 40 woningen zullen worden gebouwd, waarvoor in totaal 580 palen de grond in moeten. Het heien van de eerste paal werd bijgewoond door burgemeester H. P. Everwijn, gemeentesecretaris J. W. de Jonge en de directeur van gemeentewerken, de heer Z. Rose boom. (Foto: Zierikzeesdhe Nieuwsbode). BRUINISSE, 3-2. Op de raads- agenda voor de gemeenteraadsver gadering van Bruinisse voor 17 fe bruari 1966 komt als agendapunt ook voor het 500-jarig bestaan van de gemeente te herdenken in 1968. Het college van b. en w. stelt de raad voor dit feestelijk te herdenken en wil daarvoor nu al voorbereidin gen treffen. Men wil in de eerste plaats de ge hele bevolking bij dit heuglijk feit betrekken en feestelijkheden uit strekken over de tweede week van juli 1968, samen met het mosselfeest ais dat in dat jaar nog kan worden gehouden. Men wil ook de Am bachtsheer van Bruinisse om zijn medewerking vragen het feest te doen slagen; terwijl men zoveel mo gelijk historische gegevens gaat ver zamelen voor het uitgeven van een gedenkboekje. Naast het vormen van een werk groep voor het oriënterend en voor bereidend werk zal men beginnen met het reserveren van gelden en een krediet op de gemeentebegro ting 1966 en volgende jaren. B. en w. hebben met do bepaling van het jaartal van de stichting van Brui nisse, puttend uit de jongste gege vens aan de veilige kant willen blijven. Oude kronieken In oude kronieken vinden wij ook wel vermeld dat na het Oktrooi van Uitgifte gedagtekend 27 januari 1452, en het Acoord van uitgifte 24 maart 1466, de z.g. „Uitgeefbrief" is gevolgd de dag na Pasen 1467. die als volgt begint: „In den Nneme van de Heyligbe Ballonrecord SIOUX FALLS. 3-2. De Ame rikaanse „luchtduiker" Nicho las Piantanida kon zijn voor genomen vrije val van meer dan 30,8 km. niet. uitvoeren ivegens een defect aan zijn speciale pak door bevriezing, maar had een troost: hij kwam met zijn ballon hoger dan ooit een ballonvaarder, name lijk tot 37,9 km., waarmee hij het record van 34.996 km., door Malcolm Ross in 1961 ge vestigd, brak. DELFT, 2-2. De directeur van de tuinbouw, ir. A. de Zeeuw, heeft in Delft op de tuinbouwconferentie van de Nederlandse Christelijke Doeren en Tuindersbcnd die was gewijd aan het structuurbeleid in de tuinbouw, gezegd dat de knelpunten in de hui dige structuur zijn dat teveel be drijven bestaan uit te kleine eenhe den. Er zijn nog te veel economisch verouderde opstanden en er is een neignig naar te grote versnippering, vooral bij de glastuinbouw. De na druk bij het structuurbeleid moet liggen op het doen beëindigen van zwakke bedrijven en het stimuleren van de vorming van krachtige on dernemingen. In 1965 werd aan het tuinbouwkundig onderzoek 13,5 mil joen gulden besteed, waarvan 85 door de overheid werd betaald en 15 door het bedrijfsleven. Door dit onderzoek is de concurrentiepo sitie sterk vergroot, vooral door ver laging van de kosten, verbetering van de kwaliteit, spreiding van de aanvoer en verruiming van het as sortiment produkten. Drievuldicheyt" omen Soo hebbe ick „Adriaan van Borsselen, Here van Brigdamme ende van Dyuvelandt c.a. voor mijn selven en bij consente van den meedegronddeelers uit machte van een seckeren Oktrooye besegelde brieven van mijn gena- dighe Heere van Burgundieen heb bende, eenighe mijne speciale vanen- den uytgegeven te bedijeken uyt den soute in te vorse, tot een nüen koo- renlande seckere buyt gorse, schone, ende aonworp ghelegen buyten den dyck, oistwaerts van 't oude land van Duvelande, alsoo groot ende wijdt als binnen den Ring van den Dijck koomen en vallen mugh". In tegenwoordig Nederlands bete kent dit dat Adriaan van Borssele van Philips de Goede van Bourgon- dië, (ten tijde dus van het Bourgon dische Huis) vergunning kreeg om de HAAMSTEDE, 2-2. Op de deze week gehouden vergadering van district I Waterschap Schouwen- Duiveland, heeft de dijkgraaf de heer A. M. Geluk de drie klassen waarin de polderlasten zu'n verdeeld ter sprake gebracht. Hij hoopte dat de ingelanden deze indeling zulleh kun nen billijken, daar ze na een juist samenspel van administratie, hoofd ingelanden en technici zijn vastge steld. Do indeling der lasten is als volgt: Voor woeste gronden f 6,- per ha/ jaar; voor terreinen geschikt voor bebouwingen f 37,50 cn voor volle dig bewoonde terreinen 1' 75.-. N.a.v. een vraag van de heer Jac. Blom zei de voorzitter dat voor de zuidzijde van Hogezoom on Hogeweg'het volle dige tarief geldt, doch voor de noordkant van deze wegen hot hal ve tarief. De moeilijkheden op de kampeer terreinen met de afvoersloten heeft de aandacht van het bestuur en de ze vervuiling kan door samenspel van kampeerterreineigenaars, ge meente. waterschap en provincie tot resultaat leiden. Tot slot wees de dijkgraaf er nog cons op de afwa- teringssloten in het gehele district goed schoon te houden omdat het hier om de slagader van het water schap gaat. Veel vragen werden gesteld.' Zo zou de heer B. J. Kloosterman vis vergunningen willen afgeven voor Weekeinde ARTSENDIENSTEN Zaterdag 5 en zondag 6 februari Dokter G. J. v. d. Waarden, Noord- gouwe, tel. (01112) 480, neemt waar voor de artsen Bontkes en Van Hoorn. Dokter G. A. M. Stenger, Haamstede, tel, (01115) 280, neemt waar voor de artsen Terpstra en Si mons. Dokter K. van Leeuwen, Bruinisse, tel. (01113) 280, neemt waar voor dokter Speelman. Dokter L. J. v. d. Zande, Nieuwer- kerk, tel. (01114) 388, neemt waar voor dokter Vleugels Schutter. DIERENARTS Dierenarts W. A. M. Kalkman, Re- nesse, tel. (01116) 310, neemt waar voor dierenarts Scheuer- man. De weekeindedienst vangt aan op zaterdagmorgen om tien uur. schorren oostelijk van Duiveland te bedijken. Met Duiveland werd toen zoals ook nu weer Oosterland en de Vier Bannen bedoeld. Bruinisse heette later wel Oost-Duiveland. Adriaan van Borssele spreekt van zijn vrienden met wie hij dit werk ging ondernemen. Zijn mede-bedij kers waren Jan van Cats, Ridder Floris van Haamstede, Willem Pie- terse, Manne, Pieter en Hendrik Janssen, Zevenburg Meester Jan Lauwerszcon, Jacob Nelisse als ge machtigde van Raese Pieters. Deze zijn in 1487 aangevangen met het werk, dat dan waarschijnlijk in 1968 werd voltooid. Eer de feestelijkheden aanbreken komen wij nog nader op het vervolg van de Oktrooibrief en wat daarna gebeurde terug. het vissen aan de zeedijken a f 10,- per stuk. Geschatte baten f 50.000,-. De dijkgraaf zeide hierop dat veel 'dijkpercelen verpaicht zijn en het werphengelen tegenwoordig een so ciaal aanvaardbare zaak geworden is. In Ouwerkerk wordt dit jaar een gedeelte pachtvrij gehouden terwille van de vissers. Bovendien mag in de Oosterschelde vrij gevist worden; dus alleen het betreden van ander- mansgrondgebied zou dan betaald moeten worden. Op het gebied der recreatie stelde V.V.V.-voorzittcr C. B. Blom een aantal vragen. De Moohveg zal na verbetering niet voor het rij verkeer worden open gesteld. De trap aan Toledo's pad zou verbreed kunnen worden doch zonder financiële bij dragen van het waterschap. Verder zullen een aantal „recreatie"-sloten in Westenschouwcn schoongemaakt worden. WESTHOEK, 2-2. Het bijzonder zachte weer voor de tijd van het jaar is oorzaak van reeds duidelijke te kenen van de naderende lente. De sneeuwklokjes zijn reeds ontloken en zowel in het wild als in de tuinen, bloeien deze frêle lenteboden volop. Woensdagmorgen vroeg floot voor het eerst de grote lijster met een uit bundigheid, die men in januari niet zou verwachten. In de middaguren betwistten twee leeuwerikken hoog in de lucht - en bijna onzichtbaar voo)' het menselijk oog elkaar nu reeds het toekomstig broedgebied. Gisteren kwam ook de eerste kievit van het zuiden uit naar het noorden gevlogen en houdt het zachte weer nog even aan, dan zullen spoedig hele groepen volgen. Als om te la ten zien dat de vorst verdwenen is, vloog een groep ganzen - niet in V- vorm - iii noordelijke richting. Bij dit alles komen nog een paar lam metjes, huppelend rond hun ma's en (legio) tantes. De lente komt; hoe moet dat met de kou van straks? „Twaalf miljoen mensen leven op de rand van de hongersnood na ;de ergste droogte die India sin'ds eeu wen heeft 'gekend." Door het ge bruik van moderne communicatie middelen is onze wereld klein ge worden. Binnen de korste tijd wor den wij dn kennis gebracht van de nood waarin mensen duizenden ki lometers van ons vandaan verkeren. De gebreklijdende mens dn Azië en elders ligt voor de deur van ens wel varende Westen als de arme Laza rus voor de deur van de rijke man. Er is veel en velerlei nood in onze kleiner wordende wereld. Het me rendeel van de -mensheid heeft hulp nodig. Onder het moto „hulp geeft hoop" werden de leden van de meeste pro testantse kerken in ons land opge wekt a.s. zondag een bijdrage te ge ven voor het wereldd iakona at. De Heer der Kerk, Christus, die van zichzelf zegt: „De Zoon des Mensen is niet gekomen om zich te laten die nen, maar om te dienen," draagt aan zijn Gemeente in deze wereld op de dienst aan he medemens, waar deze zich ter wereld bevindt. Deze diaconia, deze dienst aan de mede mens is geen liefhebberij van enkele goedwillende mensen, diie zich wil len laten inschakelen bij het werk van de internationale hulpverlening, het 'is onze gemeenschappelijke taak Onze wereld is 'kleiner geworden en daarmee is onze verantwoordelijk heid voor de naaste ook voor de ver re naaste groter geworden. We wor den opgeroepen tekenen op te rich ten van de Dienst en van het Ko ninkrijk van Qhristus onder onze in nood verkerende medemens. Dit is voor ons persoonlijk en voor de kerken een levenzaak. Op tal van plaatsen in het Oude en Nieuwe Testament worden wij tot deze dienst geroepen. Het Oude Tes tament reeds wekt op oog te heb ben voor de maatschappelijk zwak ken. Daarbij wordt gesproken van het recht van weduwen en wezen. Zij hebben recht op de hulp van de anderen. Maar nergens wordt zo veel nadruk gelegd op het dienst betoon aan de naaste als in Mal- thëus 25. In het laatste oordeel zal daaraan niet voorbij gegaan worden. Daarin is de diaconia op zijn diep ste ernst toegespitst. Van beslissen de betekenis 'blijkt het te zijn of van ons gezegd kan worden: „Ik heb honger geleden en gy hebt Mij te eten gegeven, lk heb dorst geleden en gij hebt Mij te drinken gegeven Voorwaar Ik zeg u in zoverre gij dit aan één van deze mijn minste broeders gedaan hebt, hebt gij het Mij gedaan." Sch. R. ALGIERS. Algerijnse studenten leiders hebben opgepoepen tot een driedaagse staking, uit protest te gen de ontbinding van het bestuur van de afdeling Algiers van de na tionale studentenvereniging, welke maatregel zaterdagavond door het bestuur van de Algerijnse regerings partij, het nationale bevrijdings front, was bekendgemaakt. ELISABETHSTAD. Oud-premier Tsjombe 'heeft in een vraaggesprek met een Kongolees blad ontkend, dat hij opnieuw begonnen is bui tenlandse huursoldaten aan te wer ven, zoals onder meer door het West- duitse blad „Bild Zeitung" was ge meld. RABAT. Koning Hassan van Ma rokko heelt een aantal afgezanten naar verscheidene hoofdsteden ge zonden om daar het Marokkaanse standpunt in de kwestie-Ben Barka te verduidelijken. Volgens Marokko is deze zaak louter een Franse aan gelegenheid. ROME. Elke vierde kop koffie in Italië is gezet van gesmokkelde kof fie, zo heeft de Italiaanse afgevaar digde bij de internationale koffie- organisatie dn Londen, dr. Illy ge zegd. Illy zei dat de Italiaanse staat jaarlijks meer dan 170 miljoen gul den aan niet betaalde invoerrechten zijn neus voorbij ziet gaan. MOSKOU. In Mineralnyje Vody. gelegen in de Russische federatie is een proces begonnen tegen Russi sche burgers die met de Nazi-be zetters hebbpn samengewerkt bij het neerschieten van ongeveer 6.000 mensen. BUENOS AIRES. Twaalf arbei ders zijn in de vlammen omgekomen toen bij de plaats Neuquen in het zuiden van Argentinië een autobus waarmee zij van hun werk 'lcwamen, in brand vloog. ESSEN. Dr. Hans Fischböck, de voormalige commisarisgeneraal voor economische en financiële zaken in Nederland tijdens de bezettingsja ren, is deze week niet op zijn werk in Essen teruggekeerd. ACCRA, GHANA. President Kwa- me.Nkroemah van Ghana heeft een uitnodiging van president Ho Tsji Mirth voor een bezoek aan Hanoi aanvaard,, zo is. in Accra bekendge maakt. LONDEN. Van welingelichte zijde is vernomen, dat uit de gevangenis van Wandsworth, ten zuiden van Londen, twee gevangenen zijn ont snapt. Een van hen is Ronald Clark, die betrokken zou zijn geweest bij de geruchtmakende treinroof in En geland. VATICAANSTAD. De laatste tijd zijn er soheuren verschenen dn mu ren van ihet Vaticaanse paleis. Men maakt zich daar niet ongerust over maar meent toch. 'dat er niet te lang meer met restauratie 'kan worden gewacht. LONDEN. Als gevolg van een re organisatie van de Britse vliegtuig industrie zullen waarschijnlijk on geveer 50.000 arbeiders tegen 1970 ontslagen zijn, zo deelde de Britse minister van luchtvaart, Fred Mul- ley, dinsdagavond in het lagerhuis mee. WASHINTON. President Johnson heeft het Amerikaanse congres ge vraagd 2ijn medewerking te verle nen aan de 'totstandkoming van een groot opgezet nieuw vijfjarenplan voor hulp aan het buitenland ter bestrijding van armoe en ziekte in de ontwikkelingslanden. MOSKOU. Te Oherson in de Oe kraïne 'hebben grondwerkers een massagraf ontdekt, waarin zich de stoffelijke resten van 1276 door de Nazi's vermoorde mannen en vrou wen en 80 kinderen bleken te be vinden, zo meldde het persbureau Tass dinsdag. OSLO. De Oostduitse treiler „Pranz Schubert" is ter hoogte van Lista, Zuid-Noorwegen, gezonken. Een West-Duits hospitaalschip pik te twee man uit zee op. Aan het zinken van de treilêr ging een ex plosie vooraf. MOSKOU. In de „Rode Ster", het orgaan van het Russische ministerie van defensie, maakt generaal Maja- ev zich ongerust over het lage ideo logische en politieke peil van de jeugd in de Sowjet-Unie. NEW HAVEN. De uit Rotterdam geboortige D. Brouwer, een, van de meest vooraanstaande sterrenkun digen van Amerika,is op 63-jarige leeftijd overleden in een ziekenhuis te New Haven in Connecticut; waar in hij een tiental dagen geleden we gens een hartkwaal was opgenomen. DJAKARTA. In Krawang en Tji- kampak op West-Java hebben mili tairen een aantal jonge Chinezen ge arresteerd wegens poging tot aan zetten tot rassen-onlusten, aldus het legerblad Berita Yoedha van maan dag. CANBERRA. Engeland blijft zo lang als 'mogelijk is in Singapore, maar Australië en Engeland moe ten paraat blijven teneinde aan alle eventualiteiten het hoofd te kunnen bieden. Dit zei de Britse minister van defensie, Healey, woensdag tij dens een lunch met de pers in Can berra. HOUSTON. John Youngdie de eerste Amerikaanse geminivlucht heeft meegemaakt, en de nieuwe ling Michael Collins zijn aangewe zen voor het volbrengen van een rendez-vous in de ruimte met. de ge- mini-10, die in augustus van dit jaar zal worden gelanceerd. SALISBURY. „Bepaalde misleide personen" hebben in Rhc/desie een „schaduwkabinet'' gevormd, met de bedoeling d,e regering van Ian Smith te vervangen. Dit heeft de Rhödesi- sche minister van justitie, Lardner- Burke, woensdag in het parlement verklaard. Dezer dagen is door de Russen weer een raket gelanceerd, die niet alleen de maan trof, maar tevens zo landde, dat de instrumenten intact bleven. Die zogenaamde „zachte" landing is een eerste vereiste om mensen op de maan tc brengen, iets wat eerder het geval zal zijn dan men algemeen verwacht. Tot nu toe leken diverse pogingen daartoe mislukt te zijn, omdat alle contact op het laatste moment ver broken werd. Toch moet ernstig re kening worden gehouden met het feit. dat de vorige Russische raket wel degelijk die zachte landing ge maakt heeft, maar in een zeer diepe kuil terecht is gekomen, gevuld met kosmische stof. Dat alle contact verder uitbleef, kwam omdat de raket in het stof verdronk. Stofkraters Het is reeds lang bekend, dat het maanoppervlak bedekt is met kos misch stof, dat in de loop der tijden uit de ruimte neerdaalde. De juiste dikte van die laag is niet bekend. Het is heel goed mogelijk dat grote kraters, ontstaan door meteorieten inslag, bijna geheel met dit stof ge vuld zijn. Dergelijke kraters kun nen zo diep zijn, dat een raket die er probeert te landen er zonder meer in wegzakt, als in water. Nu heeft dat slof de eigenaardige eigenschap geen enkele radiogolf lengte door te laten. Gezien hel feit dat het contact met de aarde steeds op het moment van de landing ver broken werd, is het dus heel goed mogelijk, dat de raket de landing wel degelijk perfect heeft uitge voerd, maar eenvoudig afgeschermd werd. Dat het stof op de maan zo'n dik ke laag kon vormen, vindt zijn oor zaak in het ontbreken van elk zuchtje wind, omdat er geen atmo sfeer is op de maan. Grote prestatie Afgezien van het al dan niet goed landen van een raket is alleen al het treffen van de maan geen geringe prestatie. De af te leggen baan moet vooraf zeer nauwkeurig worden be rekend want een heel kleine afwij king bij de start levert een verschil van honderden kilometers op met het bedoelde punt van treffen. Al lereerst draait de aarde in 24 uur eenmaal om haar eigen as, en daar naast volgt ze nog een elliptische baan om de zon. De maan staat ook niet stil, maar draait weer om de aarde. Probeert u nu maar eens een baan te bere kenen, terwijl bovendien het te tref fen object nog lang niet in zicht is! Om de zaak nog moeilijker te ma- ken, heeft men ook nog te maken met de aantrekkingskracht van de aarde die overwonnen dient te wor den; de zone waarin die kracht niet veel invloed meer heeft, terwijl de maan nog geen aantrekkingskracht uitoefent; en dan het gebied waarin Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Lutherse kerk: 7 uur ds. Assendorp. Gasthuiskerk: 9.30 en 7 uur ds. Lam. Kerkwervc: 11 uur ds. Zonneveld. Serooskcrke: 2 uur ds. Zonneveld. Burgh: 10 uur ds. Flink. Haamstede: 10 uur ds. Huizing, 6.45 uur ds. Flink. Renesse: 9.30 uur ds. Van Liere. Noordwelle: 11 uur ds. Van Liere. Scharendykc: 10 uur ds. Roodenburg. Brouwershaven: 10 uur ds. Oort. Zonnemaire: 10 Uur ds. Feunekes (Viering H. A.). Noordgou- we: 11 uur ds. Lam (Bed. H. A.). Dreischor: 10 uur ds. Assendorp. Ou werkerk: 10 uur ds. Vcllekoop. Nicu- werkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oos terland: 10 en 6 uur ds. Groenewegen Sirjansland: 10 uur de heer C. J. Kesting, Dirksland, 2.30 uur ds. K. Exalto, Melissant. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Jagersma. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur ds. J. C. Hamel. Monnickèndam. Gereformeerde Kerken Zeirikzee: 10 en 6.30 uur ds. C. M. Overdulve, miss. pred. Rwanda. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Nawijn. Scharcndykc: 10 en 2.30 uur ds. Scholing. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Wcntzcl. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur de heer Jansma. Nieuwer- kerk: 10 en 3 uur ds. A. K. Klatske. Oosterland: 10 cn 3 uur dr. Becker (Bed. H. A. en nabetr.). Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Den Heeten. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Kei zer. bev. ambtsdragers. zij dat wel doel, en dat in steeds sterkere mate. Kermisattractie Een heel goede vergelijking kun nen we maken met die hele grote ion op de kermis, waarin een man op een motorfiets zonder te vallen steeds hoger en hoger komt. Hij rijdt langs de verticale wand van de ton, en het enige dal hem voor val len behoedt is de middelpuntvlie dende kracht. Als u boven aan de wand van die ton een bol laat ronddraaien, zo dal deze niet valt, dan stelt die bul de maan voor. Uzelf rijdt beneden op de bodem rond op uw motorfiets, en stelt de draaiende aarde voor. Nu gaat u een kogel afschieten, die de bol moet gaan treffen, de kogel is in dit geval de rakel. Als u succes wilt hebben moet u rekening houden met de snelheden van elk der bewegende objecten, en de vertraging die de kogel krijgt bij het opstijgen vanwege de werkende zwaartekracht. De richting van het projectiel Om buiten de aantrekkingskracht van de aarde ie geraken, is een aan- vangssnelheid nodig van 13 a 14 ki lometer per seconde! Als die snel heid niet bereikt wordt, komt de ra ket in een te lage baan rond de aar de, en stort tenslotte neer. Dat le vert niet zoveel gevaar op als u zou denken, want voordat hij de aarde raakt, verbrandt hij door de wrij ving van de dampkring. Gaat alles goed, en ziet u de raket vertrekken, dan lijkt het of zijn be weging verticaal en langzaam is. Toch is dat helemaal afhankelijk van de plek. waar u staat. Was u en kele tientallen kilometers boven de plaats van de lancering, dan zou het lijken of de richting al direct na de start enkele honderden meters per seconde naar één zijde zou uitwij ken. De oorzaak ligt voor de hand, want op aarde bemerkt u niets van de aswenteling van onze planeet, maar op uw tweede post draait de aarde snel weg van de raket. Op de maan gezeten zou u het weer anders zien, want die draat nog altijd met een snelheid van een kilometer per seconde om de aarde. Zo ziet u dus, dat het een heel in gewikkelde zaak is om de maan te treffen, en nog veel moeilijker om, als alles goed gegaan is, ook nog een zachte landing te maken in een van te voren vastgesteld gebied. A. C. J. FLANTUA. De woordvoerder van het Britse conservatieve „schaduw"-kabinet voor koloniën, Welwyn Lloyd. gaat zondag naar Salisbury om met pre mier Ian Smith te gaan spreken over de manier waarop aan de Rhodesi- sche crisis een einde gemaakt kan worden, zo is door de conservatieve partij bevestigd. Chr. Gercf. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 9.30 uur loes- dienst, 6 uur ds. Westerink. Haam stede: 10 en 3 uur ds. Westerink. Nieuwerkerk: 10 uur Dienst des Woords, 3 uur ds. Op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 (H. A.), 2.30 (H. D.). 7 uur (bev. ambtsdragers), ds. Ka rens. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur lees dienst. Oosterland: 10. 2.30 en 6.30 uur ds. W. Hoogerland, Werkendam. Gereformeerde Gemeenten In Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6.30 uur lees- dienst. Renesse: 10 cn 2.30 uur lees- dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10 cn 5 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 cn 17 uur lees dienst. Remonstrants Gercf. Gemeente Sommelsdük: 10 uur dr. A .W. Cra mer, Leiden. Leger des Hells Zierikzee: 10 uur hciligingsdienst; 12 uur jeugdsamenkomst en 19.30 uur verlossingssamcnkomst. Rooms-katholiekc Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen om 7,30, 10 en 19 uur. Haamstede: Eu charistieviering om 9.30 uur. De Engelse zanger Dave Barry is door circuseigenaar Toni Boltini geënga geerd voor een optreden van een week in het winterverblijf van circus Boltini te Soesterberg. Aan de show, die Dave f 10.000 per keer oplevert, wordt verder medegewerkt door The Heralds, Margie Ball en haar combo en The Jay Jays. Het programma is verdeeld in een middag- en avond voorstelling. Er is ruimte voor 1800 personen. Teneinde het de teenagers gemakkelijk te maken rijden in de week van 5 tot 12 februari (wanneer het optreden zal plaats vinden) extra treinen vanuit Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. Districtsvrrgadering waterschap De lastenverdeling voor de verschillende gronden 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4