F DUET B B M 1 H a H w T\ Alles over gras op voorlichtingsbijeenkomst te Zierikzee V orstelijke personen bij het huwelijk STREEKNIEUWS KYJLOXS ONZE PUZZEL-RUBRIEK fl ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag I februari 1966 Nr. 19935 ZIERIKZEE, 1-2. Eén dezer da gen werd in het ,.Iluis van Nassau" te Zierikzee een vergadering gehou den voor graszaadtelers, belegd door een bedrijf te Vlijmen (N.V. H. Mom- mersteeg). De inleiding handelde over het prijsverloop oogst 1965 en het ver loop van de oogst. Was men in voor afgaande jaren een week later dan werd het al moeilijker, doch 1965 toonde aan dat een maand later oog sten tot de mogelijkheden behoort. In het voorjaar waren de verwachtin gen goed, doch na de oogst moest men toch concluderen dat het voor de raaigrassx matig was en voor de andere soorten goed. Het bleek dat men bij raaigrassen vaak een te laag kiem-percentage had en een te hoog afval-percentage. Perspectieven van de graszaadteelt De mening van de telers is zo dat graszaadteelt ideale grond geeft. Het is hierop mogelijk een goed produkt bieten, graan en aardappelen te te len. Zeer zeker voor bedrijven, die een intensieve graanbouw hebben, kan deze stoppel een prachtige vruchtwisseling betekenen. Bij zulk een bouwplan is de vermeerdering van de stengelgalmug en de voet ziekte sterk aanwezig. Graszaad ver mindert dit risico in belangrijke ma te voor bedrijven met geen andere dekvrucht dan graan is op het ogen blik de keuze tot raaigrassen en uit lopervormend roodzwenk. Groenbemesting Vaak wordt Luzerne gezien als een ideale groenbemester. Dit wordt ge baseerd op het feit dat het een pen- wortel heeft. Toch is bij onderzoek gebleken, dat bij een storende laag in de grond deze pen-wortel niet door zulk een laag heen komt en dan toch ook vlak wortelend is. De fei ten tonen aan dat een twee jarig Luzerne gewas makkeiijk gaat ver grassen, zodat men altijd met meer tuintjesgras komt te zitten. Italiaans raaigras wordt op Schou- wen-Duiveland veel aangewend als groenbemester. Het wordt onder graan ingezaaid en in het najaar on- dergeploegd. Wil men zo een vlot ge was hebben, dan direct royaal stik stof gestrooid. Gezien het feit dat dit de grond in gaat in de vorm van blad is het de vraag of dan Italiaans voor zaadteelt niet beter past omdat men daarmee een zaadopbrengst heeft en een dieper wortelend ge was. Bovendien zijn er, in navolging van Denemarken, de mogelijkheden aanwezig, dat men na inzaai onder zomergerst of zomertarwe in het na- en in het voorjaar een snede wint om in te kuilen. Na het oogsten van het graszaad heeft men nog de mo gelijkheid voor een weidegang. Dat dit niet met een matige stikstof be mesting gaat spreekt vanzelf. Een bemesting van in totaal 10 balen kalksalpeter per ha is goed op zijn plaats. Bij het gebruik van Italiaans raai gras als groenbemester dient men wel Nederlandse selecties te gebrui ken. Gezien het feit dat buitenland se selecties en landrassen veel aanja- rig zaad bevatten. Ook goede groenbemesters zijn wikken en klavers. Deze zijn beide vlinder-vormig en vormen stikstof in de grond. Deze stikstof kan gebruikt worden om wortels en blad van ge freesde graszaadpercelen af te bre ken tot organische stof. Na een vroeg ruimend graszaadge was zoals veldbeemden roodzwenk, valt dit dan ook te adviseren. De af braak wordt bevorderd, zodat men minder stikstof behoeft te strooien en vele bewerkingen achterwege kunnen blijven. Wel hoort men regelmatig 't ge luid dat klavers niet willen. Dit komt wellicht doordat veel met zwaar ma terieel gewerkt wordt onder soms natte omstandigheden. Chemische onkruidbcstrjjcling Ter vergadgrin wgerd het onder werp uitvoerig toegelicht. Het gaat op Schouwen-Duiveland veelal over kweek, tuintjesgras en duist. In de ene grassoort wordt tuintjes gras niet zo erg afgestraft als in de andere soort. Dit houdt verband met de uitschoningsmogelijkheid en de verkoop. Na de herverkaveling zijn er vele sloten, over het land uitgereden. Hierdoor is de verbreiding van kweek sterk toegenomen. De bestrij ding van dit hardnekkige onkruid kost de boeren veel hoofdbrekens. Was deze bestrijding eerst alleen mechanisch zoals stoppelen, cultiva- teren en eggen, thans zijn er hulp middelen bijgekomen van de chemi sche fabrieken. Eerst kwamen Dalo- pon en Simazin, thans komen hierbij nog Primatol-Ata en Dalapon -f Atrazin. Thans bestaat de mogelijkheid om een volledige bespuiting uit te voe ren na de graanoogst en met goed gevolg. Hierbij komt dan nog de pleks- gewijze behandeling met Gramoxone en Weedasol T.L. Alle doders waar bij dan ook de uiterste voorzichtig heid betracht moet worden. In gras zaad intussen kan men alle onkruid bestrijden. Bij een juiste aanwending en van het juiste middel. Kweek kan goed pleksgewijs bestreden worden. Toch moet men bij deze teelt wel de hoeveelheid kweek in de gaten hou den. Bij raaigrassen speelt dit wel het sterkste. Veldbeemd en rood zwenk hebben eerder zaad gezet zijn daardoor gemaaid terwijl tie zaadzetting van kweek nog niet plaats heeft gevonden. Tuintjesgras Tuintjesgras is wel bijzonder snel groeiend. Daarom is het ook wel moeilijk om het afdoende weg te werken. Was men vroeger aangewe zen op schoffelen thans zijn er reeds verschillende chemische stoffen in de handel die er toe bijdragen dit gras selectief te bestrijden. Aller eerst de al tamelijke oude kalkstik- stof. De aanwending eist wel enige ervaring. Hiervoor is een berijpt ge was nodig waarop de kalkstikstof gestrooid wordt, 's Middags een tem peratuur boven nul en vervolgens enige dagen de temperatuur rond nul. Dit is zowel onkruidbest rij ding als bemesting. Momenteel wordt het u allen bekende bietenmiddel Prebe- tox aangewend in diverse soorten. Dit is op dia's getoond. Hardzwenk Mommersteeg's selectie gazongras is niet gevoelig voor dit middel terwijl het tuintjesgras de kop liet hangen en er van regeneratie geen sprake meer was. Nieuwe oogstmethoden Het oogsten van graszaad speelt zich vaak binnen een kort tijdsbe stek af. Zeer zeker is dit het geval bij de steeds meer toegepaste me thoden van stammaaidorsen. Dit wordt reeds toegepast bij de raai grassen en 'roodzwenkgras. Het dor sen is geen probleem. Men moet ech ter ingesteld zijn op de behandeling van het geoogste gewas. Het is nood zakelijk dat men hetzij een droogmo- gelijkheid heeft in de direkte omge ving of op het bedrijf zelf. Het is op diverse bedrijven zo gesteld, dat men met enige goede wil proveso- risch ingerichte droogvloer kan mo- ken. Zeeuwse postzegeltentoonstelling te Zierikzee landsvrouwen een toneelstuk opge voerd, getiteld: „Een mens is niet oud, zolang hij zich jong gevoelt". Wel actueel op een bejaardensocië teit. Het prettig stuk werd geschre ven door H. Guépin-van Houten, en werd op sublieme wijze opgevoerd door de dames mevr. Beije-Barel (dubbelrol), mevr. Geelhoed-Boot mevr. wan der Werf-van der Maas en mevr. Zeijler-de Vin. Er is volop ge noten door de bejaarden, en de vele verrassingen die in het spel te voor schijn kwamen, boeiden ongemeen. Mevr. Stoutjesdijk was dan ook de tolk van alle aanwezigen toen zij de dames-tonelisten hartelijk dankte voor het gebrachte stuk, deze mid dag. Als dank schonk zij namens de bejaardensoos alle medewerkenden een kleine verrassing DU1VELAND De regenval in januari In de maand januari 1966 viel er in oostelijk Duivel and volgens de re genmeter van het proefbedrijf Schel- demonden te Bruinisse 63 mm neer slag. De normale gemiddelde hoe veelheid voor januari is 56 mm, dit lijkt dus vrij normaal. Abnormaal is echter dat in 'de eerste dagen van het jaar meer dan de helft van deze •hoeveelheid viel. In de eerste drie dagen van januari werd nl. niet min der dan 34 mm gemeten. Op 20 dagen in deze maand heeft het gevroren, op 11 dagen van de maand kwam de temperatuur niet boven de 0 graden Celsius. De laag ste temperatuur die gemeten werd was 12 graden Celsius onder nul. ZIERIKZEE, 3-2. Voor de derde maal achtereen richten de leden van de Zeeuwse afdelingen van de Int. Ver. „Philatelica", waartoe sinds kort ook de afdeling „Flakkee" be hoort, een postzegeltentoonstelling in. In 1964 en 1965 gebeurde dit in Goes resp. Oostburg. Thans is Zie rikzee gekozen om het bezit en het kunnen van de Zeeuwse postzegel verzamelaars te tonen Scheepvaartberiehten Abida, 4-2 te Singapore verwacht. Begroting buitenlandse zaken kreeg goedkeuring DEN HAAG, 2-2. De Tweede Ka- mer der Staten Generaal heeft woensdag de begroting van buiten landse zaken zonder hoofdelijke stemming 'goedgekeurd, met de aan tekening dat 'de P.S.P. en C.P.N. ge acht willen worden te hebben tegen gestemd. Bij de hoofdelijke stemming over de „ton" van minister Luns aan het Defence and Aid Fund waren 94 Kamerleden voor en acht tegen. De acht tegenstemmers zijn de heren P. Voogd (B.P.) en Koekoek (B.P.), Moorman (K.V.P.), Van Dis en Mie ras (S.G.P.), Meulink, Schakel en Wal'burg' (A.R.P.). DEN HAAG, 3-2. Van de geno digden voor het huwelijk van prin ses Beatrix en de heer Claus von Amsberg, hebben tot dusver de vol gende vorstelijke personen de uit nodiging aanvaard: de koning en de koningin van België, de koning en de koningin van Griekenland, de groothertog en de groothertogin van Luxemburg, prinses Marina vaii Kent, de prins en de prinses van Luik. prinses Benedikte van Dene marken, prinses Irene van Grieken land en prins Charles van Luxem burg. Amsterdamse actie voor huwelijksgeschenk AMSTERDAM, 3-2. Tijdens een bijeenkomst van een groot aantal Amsterdamse vrouwen, waaronder vele bestuursleden en leden van vrouwenorganisaties en instellingen in Amsterdam, is donderdagmiddag een officieel 'begin gemaakt met een Amsterdamse actie tot 'het inzame len van bijdragen ten behoeve van een 'huwelijkscadeau voor H.K.H. Prinses Beatrix en 'haar a.s. echtge noot de heer Claus von Amsberg. Deze 'bijeenkomst werd gehouden in de ambtswoning van do burge meester en werd geleid door mavr. E. van Hall-Nijhoff. Evenals dit in dertijd bij het 'huwelijk van konin gin Juliana en prins Bemhard is ge beurd, willen ook nu Amsterdamse vrouwen en eigen 'huwelijksgeschenk aanbieden. Hiervoor gaan de gedachten uit naar een beeld voor detuin van Dra kes teijn. weer in het nieuws, omdat de perebomen er op grotere schaal n, dan aanvankelijk werd verwacht. Gelukkig is er de toezegging, boompjes zullen worden ingeplant, maar nadien duurt het uiter- i eren voordat zij vruchten dragen. (Foto: Zic-rilczoosohe Nieuwsbode). Het feit dat Zierikzee nu voor ie dereen, hetzij via de Grevelingendam hetzij via de Oosterscheldebrug, ge makkelijk te bereiken is, is hieraan niet vreemd. De plannen voor het organiseren van een dergelijke ten toonstelling moesten dan ook wach ten, tot de brug-plannen gerealiseerd waren! Nu is het dan zover! Het organisatie-comité ontving reeds vele aanmeldingen voor deel name en de verwachting is dan ook gerechtvaardigd, mede gezien het succes te Goes en te Oostburg, dat deze derde expositie eveneens zal slagen. De tentoonstelling wordt op 25 en 26 maart a.s. gehouden. Elke postzegelverzamelaar nolere alvast deze data voor een bezoek aan deze Zierikzeese tentoonstelling. Wij hopen nog nader op een en an der terug te komen. Culturele cursus te Goes In samenwerking met de Z.V.U. is door de Ned. Bond van Plattelands vrouwen een lezingencyclus gepland betreffende een viertal culturele on derwerpen. Op het programma staan de onderwerpen „moderne litera tuur" (9 maart) „luisteren naar mu ziek" (23 maart), „wezenstrekken van het toneel" (6 april), „heden daagse schilderkunst" (20 april). ZIERIKZEE Toneelavond afdeling Schouwen Plattelandsvrouwen Voor de afdeling Schouwen van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen hoopt de toneelgroep „Pla- logo" uit Goes op vrijdag 11 februari a.s. in de bovenzaal van het „Huis van Nassau" een toneelavond te verzorgen. Opgevoerd zal worden het vrolijke spel in drie bedrijven „Een zwarte grotepoes". Dit wordt niet alleen een avond voor de da mes-leden, want ook -de echtgenoten en introducé's zijn hartelijk welkom. Onderwijzer o.l.-school Naar 'de betrekking van onder wij- zes(es) in vaste dienst aan de open bare lagere sdhool alhier hebben o.a. gesolliciteerd: 1. de heer B. Raad, Heemskerk; 2. het echtpaar Vos- Wiegel, Oosterend (Texel); 3. mevr. L. M. van Laarsohot-Stoks, Middel burg. Overeenkomstig het advies van het hoofd van 'de openbare lagere school stelt het college van b. en w. aan de raad voorde heer B. Raad, thans on derwijzer in vaste dienst aan de openbare lagere school „De Spring plank" te Heemskerk, met ingang van de datum waarop hij met in achtneming van de ontslag termijn uit zijn tegenwoordige betrekking •alhier in dienst kan treden, te be noemen tot onderwijzer in vaste dienst aan de openbare lagere school. OOSTERLAND Vergadering weegbrugvereniging Op dinsdagavond 8 februari e.k. zal er het café van de heer Bouma alhier de gewone jaarlijkse leden vergadering worden gehouden van de weegbrug vereniging „Even Bui len", onder leiding van de voorzit ter de heer M. J. Zeijler. Behalve bestuursverkiezingen,verslagen en andere huishoudelijke aangelegenhe den, zal tevens ook het feit worden herdacht dat de vereniging 65 jaar geleden werd opgericht. Stichting „Neerbos" De ilwekelijkse busjescollecte ten bale van de stichting Neerbos, wel ke geregeld hier ter plaatse wordt gehouden door de jongedames Ria Dooge, Lea Rotte en Tineke Stuij, zulks onder leiding van mevr. A. L. Bouwman-van der Reest, bracht in het jaar 1965 in totaal op de som van f 263.40. Een dankwoord aan de milde gevers en geefsters, die steeds maar weer opnieuw dit mooie er» nuttige werk willen gedenken, en niet minder aan hen die dit werk verzorgen, is zeker niet misplaatst. Toneelspel voor bejaarden Voor de bejaardenbijeenkomst, die als naar gewoonte werd gehouden donderdagmiddag in het. Ned. Herv. Verenigingsgebouw, en die ditmaal onder leiding stond van mevr. Stout- jesdijk-van 't. Hoff, bestond een goe de belangstelling. Ter afwisseling werd voor de bejaarden deze middag door cn.i!ge dames-leden van de afd. Dili vol and van do Bond van PJutle- BRUINISSE Tankschip strandde Het tankschip Wilhelmina B, groot 1253 len, strandde bij hoog water in de Witte Tonnevlije op de Ooster- schelde bij boei no. 2. Nadat een ge deelte van de lading in een ander tankschip was overgeslagen hebben de Walrus van Van der Taks Ber gingsbedrijf en de En Avant V, van de firma Muller het schip woensdag vlot getrokken en kon het zijn reis voortzetten. Tweede fase ratiobouw Te Bruinisse kwam de tweede fase van de ratiobouw in plan-West van start te weten het leggen van de fun- damenten en het gieten, van het be ton daarvoor. Proefvaarten Maaskants machinefabrieken te Bruinisse brachten vorige week het motorvaartuig voor de 'kustvisserij „Hoep op Welvaart" de G.O. 10, eigenaar de heer Jac. Groenendijk, Goedereede weer in de vaart. In de ze kotter werd 'geplaatst een 200 p.k. ABC-motor, reductie 2:1, met hulp- mclor en ballastpompen. De proef vaart verliep naar volle tevreden heid van schipper en scheepvaartin spectie. De fabriek te Stellendam voltooide een opdracht met de proefvaart van dé „Reseda", SL. 47, KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DRIEL. In de Rijn bij Driel (Be tuwe) 'is de 22-jarige ongehuwde schipper A. Wennekes uit Doornen- burg verdronken. UTRECHT. De federatie van (ca tegorale) werknemersorganisaties (F.E.W.O.) vindt dat de erkende vak beweging een kunstmatige sta'kings- koorts 'kweekt om een zaak die zo schril afsteekt tegen hetgeen de vakcentrales zo na aan het hart ligt: het bewaken van het algemeen be lang. BORNE. De in Hengelo woonach tige 53-jarige vertegenwoordiger J. Abrahams is om het leven gekomen, toen 'hij op de rijksweg Hengelo-Al melo nabij' de rondweg Borne tijdens een 'inhaalmanoeuvre met zijn auto frontaal 'in botsing kwam met een tegemoetkomende vrachtauto. AMSTERDAM. Terwijl mevrouw Wout uit Amsterdam met vakantie was, zijn uit haar villa aan de Her man Gorterstraat in Amsterdam goederen ontvreemd tot een bedrag van waarschijnlijk enige tienduizen den guldens, maar misschien wel enige tonnen. Tot de buit behoren onder meer zilverwerk, bontmantels en schilderijen. BODEGRAVEN. De 21-jardge heer G. J. van Putten uit Hagen'stein is verdronken, toen de auto, waarin hij meereed op de rijksweg in Bodegra ven tegen de vangrail botste en in het riviertje de Wiericke stortte. HOEK VAN HOLLAND. Ter ver ruiming van 'de mond van de Nieu we Waterweg worden drie wrakres- ten tot meer 'dan twintig meter be neden de waterlijn gezonken. De schepen waren respectievelijk in 1882, 1883 en 1902 bij de 'kop van het Noorderhof in Hoek van Holland ge zonken. UTRECHT. Burgemeester en wet houders 'hebben de gemeenteraad van Utrecht verzocht, een krediet van f 14.390.000 'beschikbaar te stel len voor de bouw en inrichting van een inrichting voor langdurig' zieken annex inrichting voor psychisch ge stoorde bejaarden aan de Benelux- laan op het Kanaleneiland in Utrecht. De inrichting voor langdu rig zieken is ook in hoofdzaak voor bejaarde patiënten bestemd. AMSTERDAM. Aan do Vrije Uni versiteit zijn thans 5000 studenten ingeschreven. Dit getal werd bereikt teen de heer I-I. A. H. Toornvliet uit Amsterdam, 34 jaar oud, leraar aan een H.B.S. in Den Haag, zich als student in de geschiedenis (faculteit der letteren) liet inschrijven. ERMELO. In Ermelo is op do Zui- dcrzceslraatwog, een personenauto tijdens een inhaalmanoeuvre op de linkcrwcghclft in frontale botsing gekomen met een bestelauto. Vijf persenen werden hierbij gewond. AMSTERDAM. De netto-besparin gen zijn bij dc Rijkspostspaarbank in januari 1966 lager geweest dan in do overeenkomstige maand van 1965. t.w. 16,8 miljoen togen 10,3 miljoen. eigenaar schipper A. de Jager te Stellendam. Het schip werd uitge rust met een nieuwe 250 p.k. Cum mins motor met de bijzonderheid een P.T. brandstofsysteem, aange sloten op kimkoeling, alsmede een Lister hulpmotor met twee ballast pompen. De proefvaart vond plaats in 'het Haringvliet. Collecte voor „het huwelijk" De te Bruinisse gehouden collecte voor het 'huwelijksgeschenk aan prinses Beatrix en Claus von Ams berg, bracht f 407,20 op. Dit mooie resultaat is te danken aan de direc trice wan de 'huishoudschool mej. J. Quant en haar volijverige leerlingen. Kotters braken ijs Mosselkotters hebben deze week op het IJsselmeer als ijsbrekers ge fungeerd. Hoewel de vaarweg Am- s terdam- Kom werderzand eigenlij k nog niet open was, besloten de Bru 8 (firma J. en M. Padmos) en Bru 48 (fa. Gebrs. Verspoor) toch deze route naar de Waddenzee te nemen. Zij ontmoetten op 'hun weg nog hele ijs velden. die zij echter gezamenlijk met 'hun sterke motoren en dito schepen hebben opgebroken. Kokende mannen De cursus koken voor mannen aan de Ohr. Huishoudschool is te Brui nisse gestart met 12 deelnemers. De scholen en „het huwelijk" Het ligt in het voornemen van het gemeentebestuur om de kinderen van de beide lagere scholen en van de kleuterschool op 10 maart ter ge legenheid van het huwelijk van H. K.H. Prinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg een herinne ringsbeker aan te 'bieden, in totaal 356 stuks, met 356 zakjes versnape ringen. 's Middags wordt voor de •beide lagere scholen een filmmiddag georganiseerd. Uniek doopvont EENRUM, 3-2. De Nederland- se Hervormde Gemeente te Eenrum heeft een oude gra nieten doopvont, 1400 kilo gram wegende, teruggekregen van het Groninger museum voor stad en lande. Zij was sedert 1891 in bruikleen afge staan aan dit museum. De doopvont behoort lot de merk waardigste vondsten in mis land en stamt mogelijk uit de tiende eeuw. De Ieren gaan in juni naar de stembus voor de presidentsverkie zingen. De 83-jarige Eamon de Va lera heeft zich kandidaatgesteld voor een nieuwe ambtstermijn van zeven jaar. Zijn tegenstander zal zijn de 50-jarige advocaat Thomas O'Hig- gins. KERKNIEUWS Zendingsdienst in Geref. Kerk te Zierikzee De dienst va «zondagavond (6.30) in de Gereformeerde Kerk zal geheel jn het teken van de zending staan. De dienst wordt geleid door ds. C. M. Overdulve, missionaris predikant te Rwanda (Centraal-Afrika), een gebied dat door de Zeeuwse Kerken in de zendingszorg is betrokken. Ds. Overdulve zal zijn predikatie af stemmen op het werk in dit zen- dingsgebied. Koorzang uit Rwanda zal ten gehore worden gebracht. Toeristenkerk te Gulpen GULPEN, 3-2. De kerkeraad van de Herv. gemeente Gulpen heeft be sloten nog deze maand te starten met de bouw van een protestantse toeris tenkerk. Het ontwerp is van archi tect Dingemans uit Maastricht. De bouwkosten bedragen ongeveer 300 duizend gulden. De Herv. gemeente van Gulpen heeft besloten tot de bouw van 'deze nieuwe 'kerk omdat de huidige 'kerk in zeer slechte staat verkeert en maar aan 150 personen plaats biedt. Als gevolg van 'het toe ristenverkeer in zuid-Limburg telt de kleine Herv. gemeente van Gul pen in de zomermaanden ongeveer 1.000 kerkgangers per zondag. Ingezonden mededeling spaar plezierigmet met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. MIDDELBURG. In Zeeland zijn de eerste blauwe reigers gesigna leerd. De dieren zijn, aangelokt door het zachte weer. op de nesten terug gekeerd. vraag vooral om de DUET-spaarkaart En hier zijn we dan weer met de puzzel van vorige week, die een 'groot aantal inzendingen opleverde, zonder overigens dat het allemaal „oplossingen" waren, want hier en daar zaten er nog al wat onjuisthe den in. De eerste prijs is bestemd voor: dc heer C. W. Elenbaas Sipidsweg 24, Noordwelle. De tweede prijs gaat naar: de heer A. B. Koster Florisweg 1, Kerkwervc. De oplossing van de puzzel luidt als volgt. Horizontaal: 1. post; 4. aster; 8. ezel; 12. rat; 13. nap; 14. pok; 16. ora; 17. oclh; 19. esp; 21. mom; 23. peer; 25. allee; 27. pest; 29. stern; 31. evert; 33. d.p. 34. padvinder; 37. a.e.; 39. lek; 40. r.'k.o.; 41. ram; 43 leo; 44. ere; 45. 'bow; 46. olm; 47. tel; 49. die; 51. eem; 53. n.n.; 55. nederland; 58. an; 59. oline; 61. adder; 63. brug; 64. langs; 67. inge; 69. nek; 71. een; 72. 'kei; 73. die; 75. ger; 77. oor; 79. gil; 71. erts; 82. tafel; 83. vent. Verticaal: 1. prop; 2. o.a.; 3. stoet; 4. aa; 5. spel; 6. eppe; 7. r.o.; 9. zo mer; 10. er; 11. laat; 13. n.h.; 15. km; 18 .crepe; 20. sluik; 22. opera; 24. esp; 25. and; 26. eed; 28. sta; 30. ra kelen; 32. verwend; 33. dolen; 35. vtede; 36. nobel; 38. emmen; 39. lot; 42. mom; 48. enige; 50. irene; 52. Cddie; 54. nor; 56. del; 57. aas; 58. arg; 60. lunet; 62. enige; 63. bede; 65. acra; 66. gnoe; 68. eelt; 70. kg; 72. •kr; 74. ir; 76. et; 78. o.l.; 80. in. DE NIEUWE PUZZEL J r 4 9 fo 0 fj 4/ JS o /c /i J</ J4 w JS Jo J/ M JS -V tó JS Vo v/ W «3 vv <AS *y vs V JU S3 S</ ró i, O és Óf u *9 y F F F So Sj De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. meisjesnaam; 4. vrucht; 8. hemellichaam; 11. soort stoep; 13. verhaal; 15. ambtshalve (Lat. afk.); 16. moedig; 18. hoofddek sel; 20. soort struisvogel; 22. knaag dier; 23. kier; 25. groente; 27. god heid; 29. goud (Fr.); 30. kilowatt-uur (aflc.); 32, etcetera (afk.); 34. de mond samentrekkende; 36. hij die verlangt; 38. liefdegod; 40. buts; 42. deel v. d. bijbel (afk.); 43. Ned. Televisie Stich ting (afk.); 45. plaats op de Veluwe; 47. van af (afk.); 48. loshangend jak je; 50. drietal; 53. voorzetsel; 55. ly risch gedicht; 56. Ncd. Olympisch Co mité (afk.); 58. boom; 60. stofmaat; 61. hoofddeksel; 63. jongensnaam; 65. bestuurder; 68. klein beetje; 70. plaats in Oostenrijk; 72. tijdperk; 73. woestijn; 75. deel v. h. been; 76. deel v. e. breuk; 79. wind veroorzaken; 81. geneesheer; 82. uitrek voor verpak king e.d.; 83. jong dier. Verticaal: 1. zuivelprodukt; 2. ti tel (afk.); 3. slang; 4. geest: 5. eil. i. d. Midd. Zee; 6. aanzien; 7. la; 5tl€- den (afk.): 8. familielid: 9. groente: 10. na aftrek; 11. plaats in Zeeuws- Vlaanderen; 12. en andere (afk.); 14. vierhandig zoogdier; 17. familielid; 19. water in Friesland; 21. muziek werk; 23. glazen uitbouw; 24. plaats in Engeland; 26. vorm van eren; 38. Engels telwoord; 31. soort vlinder: 33. circa (afk.); 35. mankement; 'i\. enige; 39. deel v. h. jaar; 41. kleur; 44. precies; 46. maar; 49. sierlijk; 51. herkauwer; 52. Frans onb. voor- naamw.54. voorzetsel; 57. plaats in Canada; 59. strijdperk; 62. driekroon; 64. effen; 66. bijwoord; 67. ontken ning; 69. uitroep; 71. levenslucht; 73. zee (Eng.); 74. rondhout; 77. herkou- wcr; 78. inhoudsmaat (afk.); 80. die rengeluid.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3