Oiicler\vijsteiitoonstellin« te Utrecht legt accent op modernisering 51ste R.A.I.-tentoonstelling geopend De Veiligheidsraad en de kwestie-Vietnam De voedselschaarste in India Koudegolf in noord-Europa De toekenning van een extra leerkracht BROEIRAMEN I een bekwaam bouwkundig tekenaar een bekwaam bouwkundig opzichter een aankomend bouwkundig tekenaar Belgische mijn-slachtoffers begraven Vijf gevangenen ontsnapten f Anderhalf maal uw geld terug STREEKNIEUWS Wat is een goed begin? Rentespaarbrieven B.N.G. UTRECHT, 3-2. Op de voor de eerste maat door de Jaarbeurs in Utrecht te organiseren nationale on der wüstentuoustelling (van 14 tot en met 20 april aanstaande in de Ju- lianahal) zal veel aandacht worden besteed aan de modernisering van de onderwijsmethoden en de school-cu- tillage. Zo zullen aan de hand van de nieuwste apparatuur de audio-visu- ele onderwijsmethoden worden ge toond, onder meet- voor talenpraktica en geprogrammeerde instructie, ter wijl ook de voorlichting op het ge bied van moderne scholenbouw en -inrichting een belangrijke plaats in neemt. De expositie wordt gecompleteerd door 150 commerciële firma's met leermiddelen en schoolbehoeften in de ruimste zin des woords: school- meubilair, -apparatuur en -inrich ting, inrichting praktijklokalen en gymnastiekzalen, spel- en buitenma teriaal, schooladministratiesystemen en -machines alsmede communica tiemiddelen. De tentoonstelling omvat alle tak ken van het onderwijs en richt zich dan ook tot iedereen die op eniger lei wijze met het onderwijs te maken heeft, docent zowel als inrichter. AMSTERDAM. 3-2. De minister van verkeer en waterstaat, de heer J. G. Suurholt', heeft donderdag de 51ste RAX-tentoonstelling van be- drijl'sautomobielen geopend, liy was ingeleid door de algemeen voorzit ter van de RAI, de heer S. Schood- slra, die pleitte voor harmonisatie van maten en gewichten van be drijfsauto's in de E.E.G. „Een der gelijke harmonisatie zou voor de op deze tentoonstelling vertegenwoor digde industrie en handel een gewel dige stap voorwaarts betekenen", al dus spreker. Hij gaf enkele cijfers over het aan deel van het vervoer over de weg in de totale vervoersprestatie: in het binnenland neemt het beroeps- en eigen vervoer, uitgedrukt in tonki- lometers, bijna de helft van alle goe derenvervoer voor haar rekening, in het internationale beroepsgoedcren- vervoer over de weg binnen de E.E. G. hebben de Nederlandse wegen- v«-voerders een aandeel weten te verwerven van 40 procent. „De be volkingscentra zijn voor de aan- en afvoer van goederen vrijwel uitslui tend op de bedrijfsauto aangewezen maar de efficiency wordt belemmerd door het achterblijven van de ver- keersvoorzieningen", aldus de heer Schootstra, die het oprichten van de „Stichting Weg" (deze organisatie stelt zich ten doel het publeik duide lijk te maken hoe hoog de verkeers- nood is gestegen) toejuichte. ..Wan neer de heersende verkeersnood al gemeen wordt aangevoeld als een nationale zaak kan het klimaat gun stiger worden voor het treffen van vergaande verkeersvoorzieningen in nauw samengaan van Rijk, provin cies en gemeenten". VER. NATIES, NEW YORK, 4-2. liet overleg achter de schermen tus sen de leden van de Veiligheidsraad over de behandeling van de kwestie- Vietnam is donderdag begonnen met een gesprek tussen de Amerikaanse afgevaardigde Arthur Goldberg en de voorzitter van de raad, de Japan ner Akira Matscci. Vernomen wordt dat Goldberg daarbij te kennen heeft gegeven dat Amerika niet verlangt dat het debat op korte termijn wordt gehouden. Het is bereid alle tijd die maar nodig is aan het voorbereidende overleg te besteden. Na het onderhoud vertrok Goldberg naar Washington voor rug gespraak met president Johnson. Ook de afgevaardigden van de drie Afrikaanse landen in de Veiligheids raad (Mali, Oeganda en Nigeria) kwamen donderdag voor een eerste beraadslaging bijeen. Met spanning wacht men af of deze niet-gebonden Vader doodde zijn 12-jarige dochter BREMEN, 3-2. De 39-jarige Heinz Sauer heeft zich donderdag bij de politie in Bremen aangegeven als de moordenaar van zijn dochter, de 12- jarige Edeltraut, die woensdag door een schoolmakkertje met doorgesne den keel was 'gevonden op een speel plaats in Hohnsen bij Hameln (Ne- dersaksen). De man, die gescheiden van zijn igezin leefde, is in hechte nis genomen. Het motief van zijn daad is niet bekend. Kleuters speelden op spoorbaan HELMOND, 3-2. Twee kleuters die donderdagmorgen rond half twaalf op de spoorbaan Lussen Helmond en Eindhoven speelden hebben de trein van Keulen naar Eindhoven een ver traging van tien minuten ibezorgd. Beide 'kinderen konden nog net voor de trein weglopen .opgeschrikt door de hevig remmende trein die enkele meters voorbij de plek tot stilstand kwam. Beide kinderen, de 2-jarige Jacoba Schoenmakers en 'haar buurmeisje de 4-jarige Johanna van den Broek, waren van een parallel lopende weg, nog binnen de gemeente Helmond, onder een draadafscheiding door op de rails 'gekropen. De meisjes ble ven vrijwel ongedeerd, alleen het oudste meisje kreeg een kleine buil boven het rechteroog. Schoolreisje Franse jeugd naar Nederland UTRECHT, 3-2. Ruim 11.000 school- kinderen uit Parijs en omgeving ko men tussen 18 april en 23 mei voor een schoolreisje van een dag per trein naar Nederland om een kijkje te nemen in Rotterdam, Vlaardingen, Amsterdam en Volendam. Vijftien treinen met elk 750 kinderen zijn er thans reeds volgeboekt. Vorig jaar was ons land voor het eerst opgenomen in 'het Parijse pro gramma van eendaagse buitenlandse schoolreisjes, waarvoor de Franse regering subsidie geeft. Toen kwa men bijna 20.000 Franse kinderen naar ons land. Bij aankomst wissel den ze elk gemiddeld f 50, zodat de deviezenpot van deze bliksembezoe ken goed profiteerde. De wensen van de kosters UTRECHT. 3-2. Dc bij het C N V. aangesloten protestants-christelijke vereniging van kosters in Nederland (plm. 850 leden) heeft in een brief aan het bestuur van de Vereniging van Kerkvoogdijen in de Ned. Her vormde Kerk gevraagd verbeterin gen aan te brengen in de sinds twee jaar niet gewijzigde algemene richt lijnen en arbeidsovereenkomst voer kosters. Gevraagd worden de tot standkoming van de 50-urige werk week, invoering van de zesdaagse werkweek (dus een viije dag per week), vier vrije zondagen per jaar, builen de 14 vakantiedagen. landen tot een vruchtbaar initiatief kunnen komen in de vorm van een voorstel inzake een nieuwe Geneefse conferentie, vervat in bewoordingen die zowel voor Amerika als Rusland aanvaardbaar zijn. Gelukwens van Johnson WASHINGTON, 3-2. President Johnson van de V.S. heeft president Podgorny van 'de Sowjct-Unie tele grafisch gelukgewenst met de ge slaagde zachte landing van de Loena negen. In zijn telegram zegt Johnson, dat de Russische prestatie de gehele mensheid ten voordeel kan strekken en dat de gehele mensheid haar toe juicht. Re Russische geleerden heb ben volgens ide Amerikaanse presi dent een zeer belangrijke bijdrage geleverd tot 's mensen kennis van de maan en van 'de ruimte. Waar komt de vierde Teclmische Hogeschool? HAARLEM, 3-2. De commissaris der koningin 'in Noord-Holland mr. G. J. Kranenburg verklaarde in de verga dering van de provinciale staten vam Noord-Holland, waarin werd gespro ken ever de plaats van vestiging van de vierde technische 'hogeschool, 'dat de staten verdeeld waren over de keus tussen Alkmaar en Haarlem. Koninklijke familie bij Sjah van Perzië WENEN, 3-2. De koninklijke fami lie is in Zürs de gast geweest van de sjah van Perzië, die daar zijn win - tervakantie doorbrengt. Na de lunch in 'hotel „Zürserhof" gingen de sjah en zijn koninklijke gasten uit Neder land skiën. Zaterdag biedt koningin Juliana de sjah een maaltijd aan in hotel „Post" in Lech. Het plan is daarna gezamenlijk te gaan kegelen. De sjah is, zcals 'bekend, een verwoed kge- laar. TRIVANDROEM, 4-2. In het dis trict Cannanore in het noorden van de Indische staat Kerala zijn 134 pro-Chinese communisten gearres teerd, die betogingen hielden uit so lidariteit met de communistenleider Gopalain, die op het ogenblik in de gevangenis in hongerstaking is. In Cannanore deden zich vorige week ernstige incidenten voor bij betogin gen tegen de voedselschaarste. De Indische premier, mevrouw In dira Gand'hi, heeft donderdag mee gedeeld dat ze, zolang 'de voedsel- ncod in Kerala voortduurt, geen rijst •meer zal gebruiken. Zij nam dat be sluit na een oproep van een pas onigenidht comité tot de inwoners van Nieuw Del'hi, hun dagelijkse portie rijst of althans een deel daarvan ter beschikking van de bevolking van Kerala te stellen. Sneltrein reed op schapen in PARIJS, 3-2. Op een spoorweg overgang nabij de Franse plaats Bourg en Bresse is de sneltrein tus sen Milaan en Parijs op een kudde schapen ingereden. 55 schapen en dc herdershond werden gedood. Schrijvers worden soldaten WASHINGTON, 3-2. 75.000 Ame rikaanse militairen die overal ter wereld administratief en onderhoud- werk verrichten, zullen in de loop van dit jaar bij dc actieve militaire dienst worden ingeschakeld, zo deelt het Amerikaanse hoofdkwartier in Heidelberg mee. Alleen in Heidel berg zijn het er ai 2500. Nieuw laboratorium van Unox te Oss OSS. 4-2. Vanmorgen is in Oss een nieuw laboratorium van de Unox N.V. geopend. Het laboratorium be staat uit vier hoofdgroepen: het be drijf scont role laboratorium, het bac teriologisch laboratorium, een ont wikkelingsafdeling voor soepen en maaltijden in droge vorm zowel als in blik en een ontwïkkelings- en re- searchlaboratorium vcor vlees- en vieespredukten. In het laboratorium werken 90 mensen: 10 academici of daaimee gelijkgestelden, 40 middel bare krachten en analysten, 40 labo ranten en hulpkrachten. Zuidkoreaanse troepen naar Vietnam WASHINGTON, 4-2. Binnenkort zullen nog meer Zuidkoreaanse troe pen naar Vietnam worden gezonden, zo is te Washington uit Zuidkore aanse bron vernomen. Het parlement in Seoel moet zijn goedkeuring nog verlenen. Er bevinden zich op het ogenblik 21.000 Zuidkoreaanse militairen in Zuid-Vietnam. PARIJS, 3-2. - In noord-Europa heerst een koudegolf met tempera turen tot 53 graden onder nul in Zweden, de laagste temperatuur die daar de afgelopen 25 jaar gemeten is. Te Stockholm vriest het 25 graden. Het verkeer heeft er het meest van te lijden. Autodeuren zitten vast, remmen van treinen weigeren. De veerboten tussen Finland en Zweden komen niet meer door het ijs heen. Waar de scheepvaart niet langer mogelijk is, wagen automobilisten het avontuur van de oversteek. Zo rijdt men al van Turku in Finland over dé bevroren zee naar het 150 km verder gelegen eiland Aland. In Lapland vriest het tot 50 gra den; in Helsinki is het sinds 1940 niet meer zo koud geweest: 31 gra den onder nul. Radio-Moskou meldt, dat in het Europese deel van de Sowjet-Unie eveneens hevige kou heerst, In de hoofdstad vroor het donderdag 28 graden, de nacht daarvoor werd in de omgeving van Moskou 37 tot 40 graden vorst gemeten. DEN HAAG, 3-2. Voor het ge woon lager onderwijs wordt thans in het algemeen een extra onderwijzer toegekend indien een leerjaar 48 of meer leerlingen telt; voor het eerste en het zesde leerjaar bedraagt dit aantal 45. Een combinatie van twee leerjaren of gedeelten daarvan 45 of meer leerlingen telt. Is bij een 'dergelijke combinatie het eerste of het zesde leerjaar betrokken dan bedragen de ze aantallen resp. 38 en 40. Bovendien geldt hierbij als alge mene richtlijn, dat bij splitsing van een klas het gedeelte dat aan een andere klas wordt toegevoegd niet minder dan 10 cmag bedragen. Dit deelt staatssecretaris Groshei de (onderwijs en wetenschappen) mee in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Van der Gevel (P.v.d.A.). Huldiging Sonia Gaskell in Stadsschouwburg AMSTERDAM, 4-2. In een boorde volle stadsschouwburg in Amster dam is donderdagavond de directrice van het Nationaal Ballet, Sonia Gas kell, gehuldigd ter herinnering aan het feit, dat zij 20 jaar geleden, di rect na de oorlog, begonnen is met het scheppen van Nederlandse bal letkunst, voordien niet of nauwe lijks aanwezig. Minister Vrolijk (cultuur, recrea tie en maatsdhappelijk werk) die met vele andere prominenten in de schouwburg was, sprak haar na af loop van de voorstelling toe en deelde Ide zeer ontroerde mevrouw Gaskell mede, dat de 'koningin haar ihad bevorderd tot officier in de Or de van Oranje Nassau. Minister Vrolijk was iniefc de enige spreker en deze onderscheiding ook niet het enige geschenk. Er waren er heel wat tijdens 'het officiële gedeelte en nog meer tij dens het uitbundige feest, dat latei- zou volgen. Olie -exploitatie in wateren rond Aruba WILLEMSTAD (Curacao), 4-2. De Antilliaanse premier, dr. E. Jonck- heer, heeft donderdagavond in een toespraak voor alle radio- en tele visiestations op Curagao en Aruba bekendgemaakt, dat in de wateren van de Nederlandse Antillen spoedig zal worden begonnen met voorberei dende olie-exploratiewerkzaamhe den. Het werk zal worden verricht door de Mobil Aruba N.V., een kort geleden opgerichte maatschappij, die van de regering vergunning heeft gekregen voor een onderzoek van de zeebodem. De Mobil Aruba N.V, is een doch termaatschappij van de Socony Mo bil Oil Company, een van dc groot ste internationale oliemaatschap pijen. In de eerste helft van februari wordt met het onderzoek begonnen in dc wateren rond Aruba. De Belgische minister van bui tenlandse zaken, P. II. Spaak, heeft donderdag in Brussel verklaard, dat het ogenblik is gekomen voor nieuwe contacten over dc politieke eenma king van Europa. Te koop: goede lijst en heel glas. Zo goed als nieuw. G. BIJLEVELD, Steneweg 94 te Middelharnis, telef. (01870) 2865. Wegens sterfgeval zal er a.s. zendag in het Hervormd Ver enigingsgebouw géén Vrijzinnige Zondagsschool gehouden worden. Het bestuur. SUCCESJES 5-persoons sta-caravan, nog vrij in juni en augustus. Te bevragen: bureau van dit bl. Te koop: Hardboard, nieuw f 1,65 per m-, bij afname 100 m- f 1,50 per m-. Asbest board, lang 2,50 m bij breed 1,20, f 8,- per plaat. - F. Hoornick en zoon, Achtersingel, Middel burg, tel. 3904. Alles franco door geheel Schouwen! Prima naamstempels, naam- adres-pl. 3,- per st. Opge ven bij: C. J. D. Christiaan- se, Zeeanemoonweg 29, Re- nesse. Mooi koperwerk, o.a. strijk ijzer, heksenketels, gieters, tabakspotten, enz. Hand werk! L. Kaashoek, Lange Nobelstr. 23 tel. 2167, Zierik- zee. Wegens aanschaf centrale verwarming een 2 kleuren grijs con vector Etna 77. Be zichtigen zaterdag: Muijeweg 12, Nieuwerkerk. Militaire tassen, koppels en bankschroeven: L. Kaashoek Lange Nobelstr. 23, tel. 2167, Zierikzee. In pr.st.z. wandelwagen. Te bevragen: Zweedsestraat 3 te Ouwerkerk, telefoon 618 (na 16.00 uur). Wegens verhuizing: 1 electr. fornuis; 4 fauteuils en ronde tafel (eiken); 1 rotan Serre ameublement; 1 eiken boe kenkast 160 x 130 x 30 cm; 1 hangboekenkastje; 1 mas sief eiken tafel (rond blad maat 75 cm); 1 etensdrager; 1 handdoekrekje; 1 kamerlamp (5 armen); 1 huisk.lamp; 1 éénp. ledikant; 1 éénp. op- klapledikant; 1 vloerkleed 2% x 3*2 m; 50 m- lino leum „Krommenie"; 4 stel overgordijnen met rail; 1 gasstel (3-pits); 1 nacht kastje; 1 marmeren blad (115 x 55 cm, dik 2 cm); 1 wand- schoolbord. Hack, 't Vrije 42, Zierikzee. Stalen aanrechten, geheel compleet met kastjes ook met formica blad. Zéér mooi. Komt vrijblijvend kijken. Prijs vanaf f 350,-. F. Hoor nick en zoon. Achtersingel 6, Middelburg, tel. 3904. Zater dags óók aanwezig! Diversen: Mooie glazen met afbeelding van de Oosterscheldebrug a f 1,45 en f 2,45. Sigm. D. C. Viergever, hoek Kraanplein, Zierikzee en Weststraat te Haamstede. De nieuwste en gemakkelijk te verwerken wandbekle- ding. Zie étalage! Mol, Nieu we Boogerdstraat, Zierikzee. Vraagt vrijblijvend inlichtin gen en de volledige collectie binnen. Bijverwarming. Electrische- en petroleumkachels, gas kachels met fles f 125,- en f 99.25. Als reclame: één fles gratis en geen statiegeld. „De Warmtebron". M. Muller, Lammermarkt 24, tel. 2296, Zierikzee. Huur nieuwe televisies met alle programma's, voor een gering bedrag per maand. Altijd recht van koop. Van daag besteld, morgen bij u thuis! Bel op (ook 's avonds) Middelburg (01180)-3973, Goes (01100)-5397, Zierikzee (01U0)-2540, Axel (01155)-338 en Sluis (01178)-277. Een beter rijwiel? „Kiest dan een „Union" en U rijdt als vanzelf! Wij hebben een enorme keuze in alle model len en nu nog voordelige prijzen bij: P. Bezuijen, Zie rikzee, tel. 2164. Cafetaria „Centrum", P. J. Gast, Zierikzee, is heden- vrijdag om half zes gesloten wegens dansavond. Leuke lepeltjes met afbeel ding van de Oosterschelde brug f 2.25. Sigarenmagazijn D. C. Viergever, hoek Kraan plein, Zierikzee en Weststraat te Haamstede. Rijd een paar km verder en U bent in een kapsalon, waar elke wens in vervulling kan gaan. Tel, (01114)-227, b.g.g. 580. Metal-pasta voor gaten, scheuren en dunne plekken in uw autocarrosserie, radia- tuur enz. Mol, Nieuwe Boó- gerdstraat, Zierikzee. Dins dagmiddags gesloten. Sigaren- en cigarettenkokers of -étui bij sigarenmagazijn D. C. Viergever, hoek Kraan plein, Zierikzee en Weststraat te Haamstede. Voor alle soorten rubber laarzen in alle maten en in verschillende kleuren, uw speciaal adres: P. Bezuijen, Zierikzee, telefoon 2164. Wij hebben nog enkele nieu we brommers tegen speciale wintërprijzen. Garage P. Be zuijen, Zierikzee, tel. 2164. Mede passagiers gevraagr. Richting Amersfoort op woensdag 9 febr. a.s. inl.: B.P.-station de Jonge, Burgh Tel. (01115)-352. Draineerbuizen, turfstrooisel, geer. palen, prikkeldraad. P. L. Quist, telef. 443, Dreischor. Nieuwe rijwielen nü nog te gen niet verhoogde prijzen! Doe nu nog uw voordeel bij: P. Bezuijen, Zierikzee, tel. 2164. Sleutelringen met zaklan taarntje, dub. en kw. en vele leuke andere dingen. Sigm. D. C. Viergever, hoek Kraan plein, Zierikzee en Weststraat te Haamstede. Gevraagd wegens uitbreiding personeel: als medewerkers voor de uitvoering van verschillende interessante opdrachten. C. B. BOGAERpS-ing. Numansdorp - telefoon (01865) - Architect B.N.A. 6 4. BRUSSEL. 3-2. Zender enig inci dent maar in een niet te miskennen 'gespannen sfeer zijn donderdagoch tend de twee slachtoffers van de in cidenten in Belgisch-Limburg ter aarde besteld. Duizenden mijnarbeiders in werk kledij met hun vrouwen, vakbonds leiders, afvaardigingen van arbei dersbewegingen uit andere delen van België, studenten en vertegenwoor digers van 'het provinciale en ge meentebestuur begeleidden de maan dag bij de 'botsingen met de órdepo- litie óm'gelkcmen arbeiders naar Ihun- laatste .rustplaats. Voor de 27-jarige Jan Latos werd een uitvaartdienst opgedragen in Zwartberg, de plaats van de tot slui ting gedoemde mijn die de oorzaak is van ide ongeregeldheden. In de Christus-Koningkerk in Waterschei werd de uitvaartplechtigheid gehou den voor de 25-jarige Valeer Sclep. Leraren concerteren le Middelburg ZIERIKZEE, 4-2. In de Concel't- en Gehoorzaal te Middelburg zal za terdagavond a.s. door zestien lera ren van de Stichting Zeeuwse Mu ziekschool een concert worden gege ven. Er zal een programma van klas sieke en romantische kamermuziek ten gehore worden gebracht en een enkel modem werk. HAARLEM, 3-2. Uit het Huis van Bewaring II aan dc Harmenjansweg in Haarlem z«n donderdagmiddag oven na vier uur vijf gevangenen ontsnapt. Hoe de ontsnapping in zijn werk is gegaan is nog niet bekend. De politie te Haarlem heeft direct patrouilles uitgezonden naar de uit valswegen rond Haarlem en contact opgenomen met de politiekorpsen in de omliggende gemeenten en in de gemeenten waar de gevangenen van afkomstig zijn. Ook de grensposten zijn gewaarschuwd. De vijf mannen zaten in preventie ve hechtenis. Zij namen hun kans waar tijdens de koffiepauze. Vanuit de werkzaal zijn zij naar de dakka pel gegaan, waar zij het harmonica gaas voor het kapelraad hebben ver wijderd. Via dit raam kwamen zij naar butien. De laatste hindernis voor de vrijheid was toen nog de ge vangenismuur, die echter, blijkens het resultaat, ook genomen werd. Eén hunner is inmiddels terugge keerd. In de lijkstoet werden vlaggen en spandoeken meegedragen, die uiting gaven aan de solidariteit met de Limburgse mijnwerkers. De stoeten werden 'begeleid door ongewapende pclifie-aigenten. De ordetroepen van de rijkswacht en de para-comman do's waren teruggetrokken. De Indische regering heeft China beschuldigd van „provocerend op treden" dn ihot grensgebied tussen In dia en Tibet. Bij Pirenopolis, in de Braziliaan se staat Goias, is woensdag een bus door dc leuning van een brug gere den en in de rivier de Almas gestort. Vijfentwintig mensen zijn om het le ven'gekomen. UTRECHT. De minister van eco nomische zaken, drs. J. M. den Uyl, zal op 7 maart de officiële opening van de internationale voorjaarsbeurs in Utrecht verrichten. DEN HAAG. In januari is 27.000 ton consumptie-aardappelen uitge voerd, tegen 45.000 ton in januari 1965 en 16.000 ton in januari 1964, zo deelt het Produktschap voor Aard appelen mee. HOLLYWOOD. De vooral in de periode van de „stomme film" beken de komiek Buster Keaton is op 70- jarige leeftijd overleden. De Portugezen hebben troepen samengetrokken langs de grens tus sen Mozambique en Zambia, om te voorkomen dat vluchtelingen de grens oversteken. 'N GEHELE AVOND heef'. U op de kranl zitten wachten.... en juist nu U in uw bed ligt hoort U dat de buren de krari in de bus stoppen! U KUNT DIT VOORKOMEN door zélf een abonnement op ons blad le nemen! BONN. Maandag gaan bondskan selier Erhard, minister van buiten landse zaken Sehroeder, minister van economische zaken Schmucker, minister van defensie Von Hassl en minister zonder portefeuille West- riek naar Parijs voor overleg op grond van het Frans-Duits vriend schapverdrag. De besprekingen zul len twee dagen duren. Ingezonden mededeling DIRKSLAND Feestavond V.V.D. Heden (vrij dag)-a vond organiseert de Ondorcentralc Goeree-Ovcrflak- kee van 'de V.V.D. te Dirksland een propaganda- en feestbijeenkomst, waarop ihcl woord zal worden ge voerd door de fraktlelcider van de V.V.D. in de Tweede Kamer, mr. W. JJ. Geertsema. De toneelvereniging „Hoekse Waard" voert een toneel stuk op. Een goed begin is het om nü Rentespaarbrieven B.N.G. 1965 te kopen. Stukken van 500- en 100,-. In circa 7 jaar maakt U 50% rente van Uw geld. Alle bankiers en commissionairs in Nederland verstrekken U inlichtingen over de N.V. Baak voor Ncderlaadscbs Gemeenten, L,Vijverberg 10, Den Haag.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 11