®BANANEN Éi ASPIRIN* is reeds vele jaren de meest gebruikte pijnstiller ter wereld. Waarom? BAYER Kwartaalverslag N.V. Waterleiding Mij. „Schouwen-Duiveland" Geven ejrfrakrctcfategen uwife/ikouf Wereldkampioen schappen schaatsen op beeldscherm huid? DE GOUDEN HORDE Ingezonden mededeling EEN ORIËNTATIETRIP V.V.V.-informatrices cn -informateurs bezochten Duinwutt-rstandcn bereiken hoger niveau ZIERIKZEE, 31-1. In de loop van het vierde kwartaal 1965 werd de rijksgoedkeuring voor het nieuwe kantoorgebouw met magazijn, gara ge en werkplaats ontvangen, zodat met de bouw kon worden begonnen. Een tijdelijk kantoor werd ingericht in het verlaten pand Manhuisstraat 4 te Zierikzee. Het magazijn werd onderge bracht in een eenvoudige betonloods op het opslagterrein bij het aan- jaagstation te Zierikzee. Hierin is ook een werkplaats ingeruimd, ter wijl er voor de auto's een onderdak van afkomende materialen werd ge plaatst. De bestrating werd van de oude klinkers gelegd. De afbraak van het bestaande complex werd reeds bijna voltooid. Het oude hoek- KORTE BERICHTEN UIT IIET BINNENLAND DEN HAAG. Op de Leyweg in Den Haag is de achtjarige Cornells Peter Visser om het leven gekomen, nadat hij van de trekhaak tussen een truck en een trailer was geval len en door een der cahterwielén was overreden. De jongen was, zon der dat de bestuurder van de truck daarvan wist, op de trekhaak ge klommen. DEN HAAG. Het derde nationale orgelconcours voor amateurs is door door de organiserende stichting „Pro Organo" dit jaar opgenomne in een orgelweek, die van 6 tot en met 13 augustus duurt. Behalve de finales worden in de week concer ten en een improvisatiecursus ge geven. DEN HAAG. Hoewel de douane nu en dan een goede slag weet te slaan, is het haar tot nu toe nog niet mo gelijk geweest een einde te maken aan de smokkelhandel in televisie toestellen, diie volgens schattingen van het ministerie van financiën een zeer grote omvang heeft. RIJSBERGEN. De 22-jarige H. Lustig uit Huizen (N.H.) is in een zieken'huis 'in Breda overleden aan de verwondingen die hij eerder op liep bij een verkeersongleuk in Zun- dert. ACHTERVELD. De 79-jarige heer J. Sncek uit Achterveld is met zijn 20-km-auto tegen een boom gebotst De bestuurder, een hartpatiënt, bleek aan een hartverlamming te zijn overleden. UTRECHT. Sinds 1948 heeft het universitair Asyl fonds aan 326 stu denten een beurs toegekend. Boven dien werden vluchtelingen die zelf in hun levensonderhoud voorzien incidenteel hulp bij de studie aan geboden. GOUDA. De 85-jarige heer A. Prinsenberg is in zijn woning aan de Green van Prinsterersingel in Gouda door buurtbewoners dood aangetroffen. De politie, vermoedt dat de man door 'kolendampvergif tiging om het leven is gekomen. UTRECHT. De 70-jarige heer S. B. Jongerius uit Utrecht is in het Antcniusziekenhuis aan de verwon dingen bezweken, die hij vrijdag 7 januari opliep bij een verkeerson geluk. OOSTBURG. Het 12-jarige doch tertje van de familie C. de Pauw uit Groede is in 'haar woonplaats bij een verkeersongeluk op slag gedood. Het meisje, dat met haar fiets viel, werd door de achterwielen van een juist passerende zwaar geladen vracht auto overreden. HEERLEN. In Keipen, onder de Limburgse gemeente Grathem ,zijn bij een brand in een veestal van de landbouwer B. van den Boom negen runderen, 68 biggen en 10 zeugen in de vlammen omgekomen. Negen ton stro, vijf ton hooi, 1200 kg. vee voeder en een grote hoeveelheid landbouwwerktuigen gingen even eens verloren. MINNERTSGA. Het vierjarige zoontje van de melkhandelaar J. VeUinga uit Minnertsga is in een vaart in zijn woonplaats verdronken. VENLO. Aan de gevolgen van een verkeersongeval is de 30-jarige elektro-monteur H. van Beek uit Bussum in het ziekenhuis te Venlo overleden. Eind juni van het vorige jaar was het slachtoffer op de weg Venlo - Tegel en met zijn auto ge slipt en in volle vaart tegen een boom gebotst. Sindsdien is hij be wusteloos geweest. AMSTERDAM. Een uit de Amstel tussen Amsterdam en Ouderkerk opgedregd lijk blijkt het stoffelijk overschot te zijn van de 30-jarige Ghanese mevrouw A. A. Attu-Am- pcmah, die op 22 december de ech telijke woning in de eerste Jan steenstraat in Amsterdam verliet en sindsdien spoorloos was. BARENDRECHT. In het Zuider- zieken'huis in Rotterdam is de 74- javige heer A. Broekhuizen uit Ba re ndrccht overleden aan de verwon dingen, die hij eerder bij een ver keersongeluk had opgelopen. Hij was toen op de Noldijk in zijn woon plaats overgestoken en geschept door een personenauto. UTRECHT. Op de internationale voorjaarsbeurs, die van 7 tot en met 16 maart in Utrecht wordt gehou den, zal een metaalgieterij in bedrijf te zien zijn. Het is de eerste maal dat een smeltoven buiten een fa briek in ons land gedemonstreerd wordt, want uit veiligheidsoverwe gingen durfde men er tot nu toe niet aan te beginnen. DEN HAAG. Het van het natio naal geschenk voor prinses Beatrix cn de heer Claus von Amsberg deel uitmakende kristallen servies zal worden vervaardigd door de N.V. Koninklijke Nederlandsche Glasfa briek „Leerdam" te Leerdam. pand dat tijdelijk als directiekan- tour werd ingericht zal worden ge restaureerd. Hiervoor werd subsidie aangevraagd maar definitieve toe zeggingen konden nog niet worden verkregen. De verbouwing van het machine gebouw te Haamstede kwam vrij wel gereed. Het schilderwerk moet nu nog geschieden, de opdracht daarvoor werd verstrekt. Het nieuwe diesel noodstroomaggregaat van 150 pk. werd afgeleverd en aangesloten. De electrisehe installatie werd daar toe met een schakelkast uitgebreid. De C.V. kachel werd omgebouwd voor oliestook (dieselolie). Waterverbruik gestegen Het waterverbruik steeg met 10,5 procent. De toename was vooral groot tijdens het mooie weer in ok tober. Het week-maximum steeg met 13,5 procent (3-10 oktober). De duinwaterstanden liepen als gevolg van de vele regens vooral na eind november sterk omhoog en hereik- ten een hoger niveau dan eind vo rig jaar. Een openbare zitting te Haamstede waar bezwaren tegen de aanvraag voor 8 nieuwe putten in de duinen konden worden toegelicht vond op 29 oktober plaats. Ten be hoeve van de keuze van het tracé van de buisleiding door de duinen en van eventuele toekomstige be- vloeiïngskanalen werd een aantal hoogtekaarten van het duingebied bewerkt. Om in de financieringsbehoefte te voorzien werd voor het eerst sinds vele jaren tot opname van gelden overgegaan. Daartoe werd een reke- ning-com*ant overeenkomst met de Bank voor Nederlandse Gemeenten gesloten. Voor de bouw van het kan toor werd machtiging voor het aan gaan van een vaste geldlening ver kregen. Met de sanering van de ba lans werden goede vorderingen ge maakt. Nieuwe leidingen Nieuwe leidingen werden gelegd in een aantal kernen t.b.v. de bouw van ratiowoningen. Dit betrof Mal ta II in Zierikzee, de Schoolstraat en de Molenstraat in Nieuwerkerk, de mr. Heshuizenstraat in Dreischor en de Ingridstraat in Soharendijke. Vcor uitbreiding werden verder nog leidingen gelegd op een terrein aan Ingezonden mededeling 25 cent per rol RED BAND ROOSENDAAL Steeds meer auto' s DEN HAAG, 2-2. Volgens voorlopi ge cijfers van 'het Centraal Bureau voor de Statistiek bestond het Ne derlandse autopark op 1 augustus vorig jaar uit 1.283.200 personen auto's en 243.600 bedrijfsauto's. Ten opzichte van een jaar geleden (per sonenauto's 1.059.100, bedrijfsauto's 227.650) beteket dit voor personen auto's een toeneming met 21 procent en voor de bedrijfsauto's met 7 pro cent. Het aantal motorrijwielen en scoo ters verminderde van 1 augustus 1964 op 1 augustus 1965 van 152.700 tot 142.200 (daling met 7 procent. Voor 30 jaar.... ZIERIKZEE. De toneelvereniging „De Trekvogels'' bracht in het „Huis van Nassau" het toneelspel „Haar andere man op de planken. ZIERIKZEE. In de zaal van „Juli ana" werd een buitengewone crisis kringvergadering van de Z.L.M.- kring Schouwen-Duiveland gehou den. NIEUWERKERK. Het interieur van het kerkgebouw der Ned. Her vormde gemeente onderging een in grijpende restauratie. BRUINISSE. Voor een aandachtig gehoor sprak alhier mej. A. A. Adri- ani, secretaresse van de Nederland sche Vrouwenzendingsbond. HAAMSTEDE. In het gemeente huis hield het hagelschadecomilé een vergadering. ELLEMEET. Bij een inwoner der gemeente werd een varken aan huis geslacht, met. het respectabele ge wicht van 350 kg. DREISCHOIi. Alhier werd een in structieve vergadering gehouden van de Warmwatervlasroterij. NIEUWERKERK. De collecte t.b.v. „De Zecnwsche beker" bestemd voor christenen in Rusland - bracht f 115 op. ZIERIKZEE. Wegens vertrek van de heer V. hebben zich voor de open gevallen plaats in het politiecorps 239 sollicitanten aangemeld. ZONNEMAIRE. De gemeenteraad besloot een subsidie van 45 pet. te verlenen in de kosten van het wei- despitten döor werklozen. de Hoogenboomlaan te Renesse en de Dreef te Bruimsse. Tot vervan ging van oude leidingen werd over gegaan te Haamstede aan het eind van de J. J. Boeijesweg (tevens ver zwaring) en te Zierikzee in de Ro- zemarijnstraat. Gat van Westen en Kerkhof Z.ZJWeststraat. Hier wer den tevens de diensleidingen ver nieuwd en nog enkele percelen be- meterd. De onverwachts vroege vorstperiode in november had enke le bevroren watermeters bij de aan geslotenen tengevolge, ondanks een voren verspreide brochure. Het aan tal te verrichten reperaties aan het leidingnet was betrekkelijk gering. In het vierde kwartaal van 1965 heeft de opgepompte hoeveelheid water in kubieke meters in totaal bedragen: 245693, tegen: 222378 ku bieke meters in het vierde kwartaal van 1964, een verschil dus van 23315 kubieke meters méér in het afgelo pen kwartaal. De regenval in ge noemde periode was 258,5 mm., te gen 313,2 in 't laatste kwartaal van '64. een verschil dus van 54,7 mm. minder in het afgelopen kwartaal. Er werden in oktober, november en december '65 47 nieuwe aansluitin gen gemaakt, 20 tijdelijke, terwijl 21 tijdelijke aansluitingen kwamen te vervallen. Er moesten 6 reparaties van hoofdleidingen worden uitge voerd, 9 van dienstleidingen en 59 in meterputten. Verder werd in 't hoofdleiding gelegd en 793 meter dienstleiding. Het stroomverbruik (kWh) aanjaagstation was 7741 te gen 5285 gedurende het laatste kwartaal van 1964. NOORDVVELLE NOORDWELLE, 1-2. In-zaal Lok- ker-v. d. Zande vond dezer dagen een matig bezochte vergadering plaats van de landbouwvereniging „Ons Voordeel". Nadat de voorzitter de heer J. Steur de aanwezigen, waarender de heer Zwart van de R. L.V.D., welkom had geheten besteed de hij aandacht aan enkele actuele vraagstukken op landbouwgebied. Het afgelopen jaar bracht in Ne derland veel wateroverlast, doch de schade op Schouwen-Duiveland bleek mee te vallen. De prijzen wis ten zich redelijk te handhaven, al noemde de voorzitter het niet een voudig de bedrijfsresultaten te ver gelijken aan de hand van de gemid delde onkosten en prijzen. De land bouwmachines zijn in prijs verhoogd, hetgeen het voor de boer noodzake lijk maakt de prijzen der produkten in het oog te houden en zo mogelijk meer te produceren. Samenwerking Als mogelijke oplossingen van dit probleem zag de voorzitter een meer jaren zaaiplan en onderlinge samen werking. Voor wat betreft vrije prij zen der produkten is zoveel mogelijk spreiding in de verkoop aan te beve len teneinde een gunstig prijsgemid- delde te krijgen. De notulen van de secretaris, de heer W. H. Bakker werden onver anderd vastgesteld. Een bestuurs voorstel de contributie ongewijzigd te handhaven werd met algemene stemmen aanvaard. Tot lid van de kascommissie werd benoemd de heer Joh. Janse. Plaatsvervangend lid is de heer C. Goense. Causerie over „Mogelijkheden met stro" In een causerie besteedde de heer Zwart vervolgens aandacht aan het stro-probleem. Met name kwam aan de orde wat gedaan moet worden met stro dat niet gebruikt wordt voor eigen bedrijf. Drie mogelijkhe den staan hier open: verbranden, verkopen, onderploegen. De eerste mogelijkheid achtte spreker onge wenst en onverantwoord. Bij verko pen speelt de prijs een belangrijke rol, een zaak die aan veranderingen onderhevig is, en onderploegen ten slotte is bijzonder belangrijk voor het verkrijgen van een goede grond structuur, al komt hier de mechani satie weer om de hoek kijken. Bij de discussie werd een en ander nogmaals uitvoerig besproken. Na de pauze vertoonde de heer B. Kloosterman een tweetal films, be trekking hebbend op de jacht (o.m. de drijfjacht) en de paardenkeurin- gen 1964-1965. KERKNIEUWS Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Waarde: J. Karens, Nieuwerkerk; voor Oosterlandj C. Wisse, Elspeet. HILVERSUM, 2-2. De voorgeno men televisieuitzending van de we reldkampioenschappen hardrijden in Gotenburg zullen zaterdag 19 en zendag 20 februari a.s. doorgang vinden. Dit is het resultaat van de onder handelingen, die de Zweedse televi sie in overleg met de NTS gevoerd heeft met de organisatoren in Zwe den. Hoewel het bedrag, dat voor het recht van uitzending moet worden betaald, gevoegd bij de kosten van de lijnverbindingen, die eveneens voor rekening van de NTS komen, hoog is, heeft de NTS toch besloten tot uitzending, gezien de bijzondere betekenis van deze wereldkampioen schappen voor de Nederlandse kij kers. De Zweedse televisie zal exclusief voor ons land de reportages tech nisch geheel verzorgen. De uitzendingen geschieden zater dag 19 februari van 15.00 - 18.00 uur (de 50 en de 5000 meter) en op zaterdag 20 februari van 13.00 - 18.00 uur (de 1500 en de 10.000 meter). De Franse ministerraad heeft woensdag formeel goedkeuring ge hecht aan de op 30 januari j.l. tus sen de zes E.E.G.-partners gesloten Luxemburgse akkoorden. Nadat bij de rondvraag de heren M. C. Moermond en Padmos hun on gerustheid hadden uitgesproken over de verhoogde straatbelasting (waar op werd gerepliceerd dat deze ver hoging gezien de krappe geldmidde len noodzakelijk is) sloot de voorzit ter de vergadering na dank te heb ben gebracht aan de heren Klooster man en Zwart. EIEREN GOEDKOPER ZEIST, 2-2. Na een periode van hoge eierprijzen zijn deze sinds be gin januari aanzienlijk gedaald en hebben nu een peil bereikt, waarop hét voor de consument weer mogelijk moet zijn eieren in de detailhandel te betrekken voor een prijs van f 0,13 a f 0.14 per stuk voor gewichtsklasse 3. Dat zijn de eieren tusesen de 55 en 60 gram, aldus een mededeling van het Produktschap voor Pluimvee en Eieren. Dc woningbouw in 1965 DE NHAAG, 2-2. Volgens gege vens van het Centraal Bureau voor de Statistiek is het defitieve aantal woningen, dat in het afgelopen jaar in Nederland is gereedgekomen 115.027, dit is 14.049 woningen meer dan in 1964, toen 100.978 woningen gereed kwamen. In december 1965 kwamen 14.431 woningen gereed. Het jaargemiddel de van de periode 1959 tot en met 1963 komt uit op 81.606 gereedgeko men woningen. de Schouwse Westhoek HAAMSTEDE, 1-2. In de smaak vol ingerichte ontvangstzaal van ho tel „De Schouwse Boer" arriveerde maandagmiddag een groep V.V.V.- informatrices en informateurs af komstig van de V.V.V.-bureaus uit Amsterdam, Den Haag en Rotter dam. De dames en heren die al tot de ingewijden in V.V.V.-kringen be horen en reeds op een jarenlange er varing kunnen bogen, maakten een dagtrip over de dam en de brug naar Walcheren, Noord-Beveland en als laatste punt Schouwen-Duiveland. Het gezelschap stond onder leiding van de adj.-directeur van V.V.V.-di- Helikopter stort neer - 22 slachtoffers KARATSJI, 2-2. Een helicopter van Pakistan International Airlines is woensdag nabij Faridpoer, in Oost-Pakistan, neergestort. De 22 inzittenden kwamen hierbij om het leven. j wi De befaamde t.v.-figuren Barend de Beer met Klaasje en Pimpernel zul len binnenkort te gast zijn in vele kinderkamers. Een Rotterdamse N.V. heeft namelijk de rechten gekocht om deze ongekend populaire figuren in haar zg. „prentedoek"-serie op te nemen. Barend de Beer met Klaasje en Pimpernel als gordijn voor de kinderkamer-ramen, als decoratie achter de commode of boven het le- dïkantje of in een van die vele an dere toepassingsmogelijkheden die te vinden zijn, als het er om gaat „sfeer" aan de kinderkamer te geven recteur van V.V.V.-Rotterdam, de heer J. B. Mens Fiers Smeding. In Noord-Beveland werd de groep in het nieuwe recreatiebedrijf „Marina" ontvangen door de Prov. Directeur der V.V.V. de heer J. P. de Regt die hen naast een welkom ook enige het meest in het oog springende dingen van Zeeland mededeelde. Natuurlijk werd ook het enorm toegenomen en nog toe te nemen dagtoerisme be sproken, vooral nu na het tot stand- komen van een vaste verbinding van Noord-Beveland met Schouwen veel zuiderlingen het „ommetje" er wel voor over zullen hebben om over de brug Schouwen te bezoeken. Het welkomstwoord in ,.De Schouwse Boer" werd gesproken door de heer C. B. Blom. voorzitter van V.V.V. Burgh-Haamstede die de dames en heren wees op het nut van goede voorlichting aan mensen die nog nooit op Schouwen-Duiveland zijn geweest. Om hen deze Schouwse wetenswaardigheden wat duidelijker te maken, vertoonde de heer J. P. C. Boot een dia-serie over de Westhoek waarvan de aanwezigen die inmid dels het door V.V.V. aangeboden drankje best lieten smaken, bijzon der hebben genoten. De heer Smeding was de tolk van allen toen hij V.V.V. Burgh-Haam stede hartelijk dankte voor het gebo- dene en niet in het minst voor de hartelijke ontvangst. De dames en heren werd verder nog door de ei genaar van „De Schouwse Boer" een foto van een typische Schouwse boer beloofd. De nieuwe V.V.V.-admini- strateur, de heer W. Bakker was me de aanwezig tijdens het bezoek. Ingezonden mededeling babyderm-zeep Bekende Belgische voetballer verongelukt BRUSSEL, 2-2. Het Belgische voetbal heeft een schokkend verlies geleden. Woensdagmiddag kwam de lange 26-jarige talentvolle stopper van S.C. Anderlecht en'het nationale elftal, Laurent Verbiest, door een verkeersongeluk om het leven. Verbiest werd beschouwd als een van de beste na-oorlogse verdedigers in België. 48. „Op deze kampplaats zult ge strijden met Choro, vreemdeling", sprak Chamag Chan effen. Zijn ene oog schoof langs de krijgers, die tussen de tenten waren opge doken en nu in een wijde boog rond de kampplaats stonden, cn vestigde toen weer op de avonturier. „Ik hoop dat gij een goede krijger zijt", zei Chamag Chan. „Ik hoop dat gij goed kunt stervenHij wendde zich om cn liep met afgemeten passen weg, zonder Aram nog een blik waardig te keuren. De avonturier wierp een hulpzoekende blik naar Agua, die met het meisje achter hem was blijven staan. „Het schijnt de be doeling te zijn, dat gij strijdt met uw zwaard als wapen en Choro met z'n bijl prevelde de hagedis. „Persoonlijk wil ik daar nog aan toevoegen dat dit alles mij maar matig bevalt, heer. Chamag Chan heeft tot uw dood besloten". Perguye legde verlegencr dan ooit haar hand op Aram's arm. „Gege moet niet voor mij gaan sterven, messire Aram, zei ze ernstig. Maar de avonturier haalde z'n schouders op. „Onzin", zei hij kort. „Ik weet mijn zwaard vrij goed te hanteren. Choro is sterker dan ik, maar ik ben snel ler. Op dat ogenblik waggelde Choro hel strijdperk binnen, zwaaiend met z'n bijl en klaarblijkelijk tot het uiterste vervuld met strijdlust. „Kom hier, witte rat!" schreeuw de hij uitdagend. „Kom hier. kleine laffe muis! Kom hier, opdat Choro u kan ver pletteren Agua legde misprijzend z'n vinger langs de neus en zuchtte. Ingezonden mededeling Wij allen weten: Aspirin helpt. Bayer verzekert met z'n ervaring van tientallen Jaren zuiverheid en betrouwbaarheid. Aspirin is fijn gegranuleerd en werkt dus zeer snel. De pijn verdwijnt. De koorts daalt. Snel en zeker. Miljoenen mensen vertrouwen erop. Bij hoofdpijn, verkoudheid, griep: Aspirin helpt. 0 DAAR STAAT ACHTER Vergadering landbouwvereniging „Ons Voordeel"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4