Ada wil je een stok baas uit het vuistje De Duitsers en hun grenzen 's vimm HET BOZE BELETSEL Rapport Zeeuwse „Grondprijzen en bedrijfsopvolging" Volksgezondheidsnota aan Tweede Kamer Rijke actrice stal in warenhuis ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 31 januari 1966 Nr. 19932 Commissie voor Bedrijfsopvolgingsproblemen ZIER1KZEE. 28-1. De forse ver- hoging van de prijzen van landbouw grond mag voor de afgaande eigen- geërfde landbouwer dan een prettige zaak zijn, voor zjjn opvolger levert dit nogal wat problemen op. Een en ander komt o.m. tot uitdruk king in een door de Zeeuwse C.B. T.B. uitgegeven nota „BedrU&uit- komsten, grondprijzen en financie ring bij bedrijfsovername", naar aanleiding waarvan het bestuur vo rig jaar een commissie instelde die tot taak kreeg het probleem rond de grondprijzen en de bedrijfsopvol ging te bestuderen en hiervoor een oplossing te creëren. Deze „commissie voor bedrijfsop volgingsproblemen" (waarvan o.m. deel uitmaken ir. H. P. de Bruin, rijkslandbouwconsulent, en enkele prominente bestuursleden van de ge westelijke C.B.T.B.-afdeling) heeft haar bevindingen neergelegd in een dezer dagen verschenen rapport, waaraan hier enkele punten zijn ont leend. Waardoor hoge grondprijzen? Waardoor nu kregen de prijzen van landbouwgrond de laatste jaren zo'n enorme duw? Is hieraan de „voortschrijdende inflatie" misschien debet, af de drang die steeds meer Nederlanders in zich voelen opko men om „buiten" te wonen? „Onder andere" zegt de commissie, die daar naast als belangrijkste oorzaken ziet: a. De nog hogere buitenlandse grondprijs. b. Boeren met hoge uitkeringen voor grond in het kader van stads uitbreiding die, teneinde hun bedrijf weer te kunnen uitoefenen, bereid zijn tot het betalen van goede tot zeer goede prijzen. c. De hoge gi-ondprijzen die voor Ingezonden mededeling Flitsen uit het buitenland SAIGON. Vijftien Amerikaanse mariniers zijn bij een patrouille op acht km ten noordwesten van de ba sis Tsjoe Lai - 570 km ten noord oosten van Saigon - in een hinder laag van de Vietcong gelopen. SALISBURY. „De waarde van de Rhodesische munteenheid zal in het vervolg op goud en niet meer op het pond sterling zijn vastgesteld", zo wordt gezegd in een communique van de Rhodesische regering. MOSKOU. Volgens de Russen zijn de Amerikanen indirect verant woordelijk voor de zelfmoord die Newcomb Nott heeft gepleegd. Want hij deed dit met een scheer mes dat in een pakje van zijn fa milie zat en dat hem via de Ame rikaanse ambassade in Moskou be reikte, aldus radio-Moskou in een op noord-Amerika gerichte uitzen ding. LONDEN. De Britse Labour Par ty heeft de in Huil gehouden tus sentijdse verkiezing gewonnen. De regeringspartij beschikt hierdoor nu over een meerderheid van vier ze tels in het lagerhuis. LONDEN. De vader van lord Snowdon, de echtgenoot van prinses Margaret van Engeland, is op 66-ja- rige leeftijd overleden. GENK (België). In de kolenmijn te Zwartberg bij Genk in Belgisch Limburg is een staking uitgebroken. De mijn zal in het kader van het sa neringsprogramma binnenkort geslo ten worden. Honderdzestig onder- gronders hebben te horen gekregen dat zij ontslagen worden. DJAKARTA. De Indonesische au toriteiten hebben 206 personen vrij gelaten die wegens hun aandeel in de mislukte staatsgreep gevangen genomen waren, zo heeft het Indo nesische persbureau Antara vrijdag gemeld. De gevangenen waren voor 'hun vrijlating geïndoctrineerd met de huidige toestand in het land, zei het persbureau erbij. CAIRO. Politiepatrouilles zoeken de Egyptische woestijn af naar de Zweedse journalist Bengt Nordloef en zijn vrouw, die vier weken gele den uit Algiers vertrokken en sinds dien worden vermist. Zij zouden van plan geweest zijn door de Sahara naar Alexandrië ie gaan. ADELAIDE. Drie kinderen van 9, 7 en 4 jaar worden sinds woens dag in Adelaide (Australië) vermist, volgens de politie vermoedelijk ont voerd door een sex-maniak. Er is een grootscheepse opsporingsactie gaande. bedrijfsuibreiding verantwoord wor den geacht, hetgeen o.m. een gevolg is van de toegenomen mechanisatie en het groeiend economisch inzicht Immers, wanneer bij het reeds in gebruik zijnde bedrijfsoppervlak nog grond kan worden geëxploiteerd bij dezelfde arbeidsbezetting dan mogen de aanschaffingskosten van die grond hoog liggen, d. De hoge prijzen die openbare lichamen bereid zijn voor grond te betalen. Verder is de ontwikkeling van de grondprijzen in E.E.G.-verband van belang. De commissie acht het niet uitgesloten dat prijzen van f 10.000,- tot f 20.000,- voor goede pachtvrije landbouwgrond als „normaal" zullen gelden. Pacht- en grondprijzen Er is de laatste jaren een toene mende spanning te constateren tus sen enerzijds de vrije grondprijzen en anderzijds de beheerste pachtprij zen met de daarop afgestemde pro- duktenprijzen. Hoe dit in de praktijk merkbaar is, bewijst een in het rapport aan gehaald voorbeeld. De hoogst toelaatbare pachtprijs inclusief toeslag voor bouwland zon der gebouwen is f 290,- per ha. Wan neer bij eigendom de grond- en pol- derlasten worden gesteld op f 90,- per ha, resteert slechts f 200,- aan rente om de kosten van eigendom niet boven die van de pachtprijs te laten komen. Bij een rentevoet van 5% procent is dit slechts voldoende voor een koopprijs inclusief koperskosten van f 3640.- per ha. Hierbij dient dan nog te worden bedacht dat deze prijs bij een rentevoet van 5 ¥2 procent overeenkomt met de hoogste pacht norm van f 290,- die vrijwel ner gens wordt gehaald. Elke duizend gulden die de koopprijs incl. kopers- kosten (f 3640,-) overschrijdt bete kent f 55,- minder inkomen dan bij pacht. DEN HAAG, 28-1. Aan de Tweede Kamer is aangeboden de Volksge zondheidsnota 1966. Deze nota wil bijdragen tot een duidelijk inzicht in de problematiek van het volksge zondheidsbeleid en wil tevens een grondslag zijn voor een fundamen tele gedachtenwisseling met het par lement over het in de toekomst te voeren beleid. Enkele citaten uit de (uitvoerige) nota volgen hieronder: „Gelet op de beperkte mogelijkhe den en op de noodzaak van een even wichtig overheidsbeleid ook op het gebied van de volksgezondheid, is een prioriteiten-afweging noodzake lijk". „Het is de vraag of bij de medische beroepsuitoefening de steeds verder gaande specialisatie (er zijn 21 spe cialismen) niet ergens een optimum vertoont, waarna de nadelen groter worden dan de voordelen". „De ontwikkeling in de algemene geneeskundige voorzieningen schept ruimte om de achterstand in te lopen van de geestelijke gezondheidszorg en om tot een goed opgezette reva lidatie te komen". „In deze tijd moeten in het bij zonder worden bevorderd de voor zieningen voor de geestelijk gestoor den". „De ontworpen nieuwe verpleeg stersopleiding zal ingevoerd worden zodra met de betrokken organisaties van ziekenhuizen overeenstemming is bereikt". „De preventie van ziekte-oorzaken in het gezin en gedurende de vrije tijd moet relatief zwaar wegen". „Het effect van een eventuele ver mindering van het sigarettenroken zal eerst over 25 tot 30 jaren merk baar zijn door het dalen van de long- kankerfrequentie". „De welvaart schept verplichtin gen. De belangrijkste is waarschijn lijk tijdig een passend deel van de welvaartsgroei te bestemmen voor de negatieve gevolgen van de huidige en toekomstige maatschappelijke ontwikkeling". „Uit een oogpunt van gezondheids bescherming is de ontwikkeling, die leidt tot het wegnemen van belem meringen van crematie, van bijzon dere betekenis". KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Amsterdam (vak. dr. E. Beker): mr. C. B. Posthumus Meyes, Winsum, Bedankt voor Scherpenzeel-Mun- nekeburen: D. J. Hulstèyn; Varik en Heesselt. Geref. Kerken Beroepen te Hilversum (vak. dr. F. H. von Meyenfeldt): P. L. Smilde, Zwijndrecht-Grote Lindt. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor 's-Gravenzande: M. Baan. Zeist. Geref. Gemeenten Beroepen te Waardenburg: G. Schipaanboord, Apeldoorn, die be dankte voor Wageningen; te Gouds waard: P. Blok, Dirksland, die be dankte voor Beekbergen en voor Nieuwdorp. Ger. Gemeenten ZIERIKZEE. Woensdag 2 februari a.s. (7.30 uur)ds. J. Parmekopk, Ter- neuzen. Ned. Henv. Kerk Bedankt voor Jaarsveld (toez.) F. van Dieren, Heusden. Ger. Kerken Broepen te 's-Gravenmoer: kand. H. J .Bruniinig, Amsterdam; te Mun- nékezijlTh. Kuiper, Murmerwoude. Ger. Keilken (vrijgemaakt) Beroepen te Opende-Suihuister- veen: kanid. W. Triemdtra, Meppel. Ger. Gemeenten Beroepen te Borssele: G. Schip- aanboord, Apeldoorn. BLIK DOOR HET WERELD Polen en west-Duitsland grenzen niet aan elkaar - daar ligt Ui- brichts D.D.R. tussen. Bonn be schouwt zich echter als de enige op volger van het voormalige Duitse rijk waaraan dan een oostelijk stuk wegens Russische bezetting voorlopig nog ontbreekt. De D.D.R. bestaat voor Bonn eigenlijk niet. Dus meent Bonn dat als er ooit nog eens een vredesverdrag moet komen de bondsrepubliek over de grens tot overeenstemming moet komen met Polen. De Polen hebben weliswaar een reeks akkoorden en verdragen ge sloten met oost-Duitsland, waarin de Oder-Neissegrens als definitief werd erkend, maar hebben toch evenmin het gevoel dat daarmee de kous echt helemaal af is. Tenslotte is de bondsrepubliek bepaald geen dwergstaatje en het is een onaange naam idee dat er enige kilometers verder naar het westen nog steeds aanspraken worden gemaakt op ge bieden die nu officieel Pools zijn. Die grenskwestie is zeer belang rijke hinderpaal in de relaties tus sen de bondsrepubliek en Polen, en meer in het algemeen tussen het westen en het oosten. Voor Bonn is het wachten op het vredesverdrag, waarin de definitieve grenzen wor den vastgelegd. Dat standpunt is for meel juist, maar in gemoede zien Londen en Washington nooit meer iets komen van een dergelijk ver drag waarin dan de Poolse west grens weer naar het oosten verlegd zou kunnen worden. Gevoeligheden Intussen staan op alle officiële Duitse kaarten de grenzen van 1937 aangegeven met flinke gearceerde gebieden die aangeduid worden als „von den Sowjets besatzt" en „un- ter Polnischer Verwaltung". Een deel staat nog aangegeven als „door Russen bestuurd". De moeilijke situatie die hierdoor is ontstaan, blijkt in west-Duitsland herhaaldelijk. Velen nemen grote aanstoot aan het gebruik van de term D.D.R. (die bestaat immers niet) of wanneer over het Poolse Wrocslaw gesproken wordt )dat is toch Breslau in het door Polen be stuurde stuk van Duitsland, „die Ostgebieten"). Zelfs te spreken van oostduits als het over de D.D.R. gaat, levert al aanmerkingen op; dat moet zijn mitteldeutsch. LOS ANGELES, 29-1. De actrice Hedy Lamarr is in Los Angeles in hechtenis genomen op verdenking van winkeldiefstal voor een bedrag van 86 dollar. Zij zou volgens de po litie in een warenhuis een gebreid pakje, een pen, een ketting, kaarten en schoonheidsartikelen hebben ont vreemd. De 50-jarige actrice had sheques bij zich ter waarde van 14.000 dollar toen zij werd aangehouden. Hedy Lamarr is later op borgtocht vrijge laten. Roofoverval op vrouw ARNHEM, 28-1. Met een poging tot wurging door middel van een sjaal, heeft een inwoner uit Arnhem kans gezien de directrice van het kleuterdagverblijf „De Linde" in Arnhem, de 36-jarige mejuffrouw G. J. A., van vijfhonderd gulden te be roven. De man drong haar kamer binnen en beet haar toe dat hij geld moest hebben. Zijn woorden zette hij kracht bij door een sjaal te knopen om de hals van de directrice, die daardoor in paniek raakte en de man het geld uit een geldkistje gaf. Hiermee nam cle Arnhemmer, die door de direc trice als de vader van een der kleu ters werd herkend, de benen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. Een wethouder en twee gemeenteraadsleden van Wisch zijn aan een wisse dood ontkomen doordat zij de auto waarin zij zaten, nog net konden verlaten voor de wa gen door een trein werd verpletterd. AMSTERDAM. De Amsterdamse politie beschikt sinds kort over een zogenaamde schietbioscoop. In de kelder onder het hoofdbureau van politie waar de schietbanen zijn, staat een projectie-apparaat opge steld, waarmee „levende beelden" kunnen worden getoond, zodat de politiemannen die vuurwapenen heb ben beter getraind kunnen worden. TERNEUZEN. In zijn nieuwjaars rede iheeft burgemeester mr. H. Rijp- stra van Terneuzen, in verband met de zeer snelle groei van de indu- triële ontwikkeling in zijn gemeente, in een raadsvergadering gepleit voor een nauwere samenwerking tussen rijks-, provinciale- en gemeentelijke overheid in bepaalde ontwikkelings gebieden. DEN HAAG. Uit recente statisti sche gegevens van het Australische departement van immigratie blijkt, dat in de periode oktober 1945 tot juni 1965 zich 139.204 personen van Nederlandse nationaliteit permanent of voor langere tijd in Australië ge vestigd hebben. DEN HAAG. Het gerechtshof in Den Haag heeft de N.V. Algemene Confectiehandel van C. en A. Bren- ninkmeijer veroordeeld tot een boete van f 10.000,wegens overtreding van de uitverkoopwet. Drijven in zee Zelfs als de eerste ijsschotsen al in het water drijven, kan men in dit pak nog baden. Een chemisch concern in de Bondsrepubliek heeft dit kunststof- kledingstuk ontwikkeld, echter niet voor de zwemsport, maar voor de red ding van schipbreukelingen. Menig in zee drijvend slachtoffer zou nog gered zijn als niet een snel intredende dood door de kou de werking van het beste conventionele zwemvest teniet had gedaan. Bij 3 graden Celsius boven nul overleeft men drijvend in zee nauwelijks dertig minuten. Het nieuwe red- dingspak heeft tijdens de eerste proeven bewezen, dat het schipbreukelingen eindelijk een betrouwbare bescherming tegen onderkoeling biedt. Onder de van verre zichtbare oranjekleurige buitenmantel houdt een uit verschillende lagen bestaand gewatteerd koudewerend deel van het pak het lichaam warm. De lichte, aan beide zijden met perion doorweven buitenlaag is olie-, zout en zuurbestendig, laat geen water door en houdt de dragende lucht in het pak. Het hoofd blijft door een opblaasbare zwemkraag steeds boven en het gezicht wordt door een zachte, waterafstotende schuimrubberen rand om sloten. Dankzij een waterdichte ritssluiting kan iedereen het reddingspak zonder veel moeite binnen één minuut aantrekken. Uienveiling Middelharnis Door het geringe prijsverschil tus sen de klasse I en II was er op de uienveiling te Middelharnis geen aanbod van klasse I. Het verschil is te klein om de meerdere kosten te compenseren. Het totale aanbod was 43 ¥2 ton, waarvan 7 ton grove, 28 ton middel, 6 ton drielingen en 2 ton picklers. Ingezonden mededeling In Polen liggen de gevoeligheden al niet anders. Partijleider Wladis- law Gomoelka. heeft grote ergernis getoond over een brief van de Pool se bisschoppen aan hun Duitse col lega's ter gelegenheid van het tien de eeuwfeest van de christianise- ring van Polen. Het kwam er van dat Stefan kardinaal Wyszynski geen visum kreeg en nog zo wat scherpslijperij. Mede door toedoen van het Vaticaan zijn plotseling die verslechterende relaties tussen kerk en staat weer verbeterd, waarbij Gomoelka zei dat hij wel begreep dat de bisschoppen er niet over dachten de vroeger Duitse gebieden weer terug te geven aan de Duit sers, maar dat hun brief wel duide lijk, maar helaas niet overduidelijk was geweest. Eerste stappen Belangrijker is dat in Duitsland de minister die de zaken behartigt van de uit hun vroegere woonplaat sen verdreven Duitsers. Johann Baptist Gradl, in een officiële toe spraak heeft gezegd dat de Duitsers zich bewust moesten zijn dat na de oorlog niet alles weer teruggebracht kon worden in de staat van het laatste vredesjaar en dat ook inza ke de oostgrenzen offers zouden moeten worden gebracht. Voor niet-Duitsers klinkt dit als een nuchtere constatering van een feit. In de oren van tal van bonds- republikeinen tetterde het toen ze dit vernamen: geen minister had ooit zodanig erkend dat op het stuk van de grenzen wel eens wat toe gegeven zou mogen worden. Gradl heeft ook snel moeten verduidelij ken dat hij niet had gezegd dat Bonn de Oder-Neissegrens moest er kennen -»dat had hij ook niet. maar intussen heeft hij het taboe doorbro ken dat inhield dat zelfs niet gedacht mocht worden over het opgeven van ook maar iets van Duits gebied. De kwestie van de Duitses oost grens is discutabel geworden. En dat is een eerste stap op de weg dat men zich in Duitsland er mee gaat verzoenen dat na twintig jaar Bres lau inderdaad Wrocslaw is gewor den en zal blijven. Waarmee dan ook de voornaamste barrière voor een betere relatie tussen Duitsland en oost-Europa gesloopt en een stuk funeste spanning verwijderdzal zijn uit het hart van Europa. Opnieuw was de prijs voor de mid del, drielingen en picklers lager; al leen de grove konden zich handha ven. De eerste middel werd verkocht voor f 12,de rest ging voor f 11,66. Als middenprijs kan aan deteler f 11,80 worden uitgekeerd, welke no tering f 1,80 per 100 kg beneden dat van dinsdag 25 januari ligt De grove waren de enige die zich konden handhaven, de notering was f 12,61 tegen f 12,50 op de vorige veiling. De grootste klap kregen wel de drie lingen te incasseren, die van f 19,39 terugliepen naar f 14,68. Gezien het prijsverloop op de Zeeuwse veilingen was deze daling te verwachten. De picklers werden tenslotte afgemijnd voor f 10,Gerekend naar de grote kosten, welke aan het export-klaar maken van de picklers zijn vei'bon- den, zullen deze ongetwijfeld bij een verdere daling als onverkoopbaar uit de veiling worden genomen. HEERLEN. In het afgelopen jaar heeft de netto-kolenproduktie van staatsmijn VI 727.787 ton bedragen. Dit is 73.540 ton minder dan het jaar daarvoor. FEUILLETON „Maar 'het feit, dat je 'het voor me verzweeg. Waarom heb je het me noodt verteld, Jaap? Ik was je aan staande vrouwMet enkele dagen je brui'dNeem eens aan, dat ik het te weten kwam na ons huwelijk. Begrijp je nu niet, dat je 'het me had moéten vertellen? Zoiets verzwijgt men niet. We zouden samen trouwen. Een huwelijk aangaan, betekent: voor het verdere 'leven samen ver banden zijn. Dan moet je elkander wederzijds kunnen vertrouwen. Je behoort van alles van elkaar te we ten. Althans zoiets". „Wil, dat 'ben ik niet met je eens. I'k ging van het standpunt uit: wat niet weet, wat niet deert. Overigens, ik heb 'er toch m'n straf voor gehad?'. Ze hoog zich naar hem toe, hoofd schuddend. „Dat is het niet, Jaap. Hoe denken jullie mannen, eigenlijk over een vrouw? Ik kijk je er niet lelijk 'om aan, dat je indertijd dat ge daan hebt.die mishandeling. Ik kan me dat volkomen indenken. Maar het gaat er om, dat je me het niet vertelde. Dat is het kardinale punt". De man schokschouderde. „Zeg, je bent tooh zeker niiet. mijn biechtva der „I'k was al meer dan dat, Jaap; ik was je aanstaande vrouw. Je volledi ge vertrouweling, zoals jij dat ook van mij 'had moeten zijn. Ik heb niets uit mijn leven voor je verzwegen, wat belangrijk genoeg was. Ik heb je verteld1 van de advertenties, die ik (geplaatst heb, om maar weg te kunnen gaan van „Nieuw Vosseveld" ofndat ik altijd herrie had met mijn schoonzuster. Ik heb je veteld van de mannen, die ik heb ontmoet Waarmee 'ik uit ben geweest. En als lik een verleden had, zou dk het je door LEIDA GRAAFLAND ook verteld hebben. Ik zou geen hu welijk durven beginnen met een ge- helm". „Ik snap niet, dat je er zo'n drukte over maakt. Je weet het nu. Je weet nu alles van me. Of moet er nog aan toevoegen, dat niemand van m'n fa milie sinds.sinds ik dat deed. meer wat met me te maken wil heb ben? Dient je dan uitgezonderd! Dat onze zaak 'in Broeksteeg naar de haaien ging, omdat iedereen ons, na dat ik die vent 'had neergeslagen, ging vermijden? Zoals jij me nu ook gaat mijden?" Ze had het gas uitgedraaid en stond met een hand aan de ketel. „Waarom maak je je nu kwaad? Dat doe ik evenmin, hoewel ik er meer reden toe iheb dan jij. De simpele feilen zijn: je hebt een verleden, maar dat is het ergste niet. Als <je me alles had verteld, geloof ik, dat ik je in mijn armen zou hebben ge nomen en je een 'kus gegeven. En gezegd: we praten er nooit meer over; dit is voorbij. Maar jij ver zweeg ;het en dat neem ik je kwalijk. Het feit, dat je niet voldoende ver trouwen in me had. Je hebt wellicht gedacht: als ik het haar vertel, dan maakt ze het uit en ben ik haar kwijt". Ze schudde haar 'hoofd. „Ik zou je desondanks geaccepteerd heb ben. Natuurlijkhet zou me een schok hebben gegeven". Toen hij niet antwoordde, schonk ze de theepot verder vol en haalde kopjes te voorschijn. Ze schonk ze vol. Een ervan zette zc voor de man neer. Uit ide 'kast nam ze een trom mel met ikoekjes, die ze op de tafel zotte. Daarna ging ze zitten, in haar thee roerend. „Ik zou het je misschien, voor we trouwden, wel verteld hebben". „Nee, Jaap, nu ben je niet eerlijk. Je was niet van plan het mij te ver tellen, anders had je het al eerder gedaan". „Hoe ben je het te weten geko men?" „Ach, wat doet dat er toe.Een anonieme brief". „Zal wel van mijn broer zijn", ver onderstelde hij argeloos. „Miel was vroeger al razend jaloers op me. Hij heeft zelf achter Paula aangezeten, maar ze meest hem niet. Hij is ge woon grondwerker gebleven en ver wijt dat mij. Volgens hem is het mijn schuld, 'dat hij nooit verder is geko men". Later op de middag vroeg hij: „Blijf je bij je besluit? Kan het niet meer goed tussen ons worden. Wil? Laten we desnoods een poosje wach ten. Met trouwen, bedoel ik". Ze schudde haar hoofd. „Ik ben in je teleurgesteld. Een vrouw is in die dingen sohijnbaar anders als een man. Het is beter, dat we voortaan ieder onze eigen weg gaan". Hij nam haar hand en 'hield die vast, hoewel ze probeerde los te ko men. „Denk 'er nog eens over na, WiL I'k houd van je. I'k houd onnoemelijk veel van je. Je weet niet, wat jij in mijn leven 'bent gaan betekenen. Zonder jou nu weer verder te moe ten gaan.toe nou, Wil. zeg nu niet dadelijk nee. Denk er eerst nog eens rustig een paar dagen over na. Misschien zie je het morgen of over morgen wel anders. Toe .Wil.Dat ik het nooit vertelde, deed ik om jou. Zonder die wetenschap konden we toch ook gelukkig met elkaar wor den? Ik wilde niet, dat je het te we ten 'kwam. Het. is immers al zo lang geleden. En nu is er toch niets op me aan te merken? Ik werk toch hard voor de zaak? Ik drink niet en wat moet ik nog meer zeggen?" „Goed, ik zal er nog eens over na denken. I'k beloof het je. Je hebt er recht op. Je hoort m'n beslissing wel. Maar kom nu niet meer hier. Laat me dit nu zelf uitvechten". Hij waagde het haar nog een kus te geven, maar haar lippen voelden aan als ijs. Zonder groet vertrok hij. Ze hoorde zijn auto wegrijden. Ge lijktijdig begon ze te snikken. (Wordt vervolgd.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3