HUNTER Renniesf Ontwikkelingsschets voor geheel Schoiiwen-Duiveland wenselijk Bombardementen N.-Vietnam hervat en sneeuw Koude in Amerika Wal biedt de BEELDBUIS? Afdeling Duiveland Plattelandsvrouwenbond bestaat 20 jaar DE GOUDEN HORDE Nieuwjaarstoespraak burgemeester S. Franeke LAATSTE NIEUWS Sludententoeht Planologische bezwaren tegen plaats van kampeerterrein SCHAREN DUKE, 28-1. De raad van Middenschouwen kwam vrijdag middag 28 januari in openbare ver gadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester S. Franeke. In zijn nieuwjaarstoespraak, ter gelegenheid van de eerste raadsver gadering in 1966, maakte de voor zitter er gewag van dat het afgelopen jaar voor wat betreft de voornaam ste bron van inkomsten in de ge meente: de landbouw, ondanks de aanvankelijke dreiging van een to tale oogstmislukking tengevolge van de vele regenval, toch nog een rede lijk resultaat heeft opgeleverd door mooi weer in de nazomer. In het gemeentelijk vlak is een van de belangrijkste gebeurtenissen ge weest het gereedkomen van het nieuwe gemeentehuis en de opening daarvan door de Commissaris der Koningin in Zeeland Een belangrijk besluit dat door de raad werd ge nomen betrof de aankoop van gron den met opstallen van C. en Ph. de Jonge te Scharendijke, ter uitvoering van het bestemmingsplan zomerwo ningenterrein. De overdracht van de eigendommen ontmoet vertraging doordat nog geen geldlening aan de gemeente is toegewezen. Ook werd grond aangekocht van de heer B. Dorreman te Scharendijke in ver band met de bouw van woningen in gevolge een ratioplan. De Ingrid- straat werd in verband hiermee tot de Elkerzeeseweg doorgetrokken. En kele andere besluiten, die vermeld dienen te worden, betroffen: het vergroten van de ambtswoning van de burgemeester, waarmee, naar de voorzitter hoopte, dezer dagen een aanvang zal worden gemaakt; de vaststelling van het uitbreidingsplan in hoofdzaak; de verkoop van bouw grond aan verschillende personen te Scharendijke en te Ellemeet; even eens de verkoop van grond voor het bouwen van een Chr. Gereformeerde kerk te Kerkwerve. Wat de bouwactiviteit betreft, kan worden opgemerkt, dat in 1965 bouw vergunningen werden verstrekt voor in totaal 78 projecten, tot een totale bouwsom van f 369.382, In de particuliere sector werden rijksgoedkeuringen verleend voor het bouwen van vier woningen. Er kwam een zgn. Bogaerswoning ge reed, één is er in aanbouw, terwijl nog voor drie van dergelijke wonin gen plannen werden ingediend. Voor 1966 wordt dus de bouw ver wacht van 20 ratiowoningen te Scha rendijke, waarvoor een dezer dagen de eerste heipalen zijn aangevoerd. Voor dit jaar is in de vrije sector slechts één woning toegewezen De verdeling van de woonruimte is een zaak, die het college van burgemees ter en wethouders nog steeds veel zorgen geeft. Planmatige ontwikkeling Enkele andere besluiten, die noe menswaard zijn, betroffen: de ver koop van de houten noodschoot en van de noodsecretarie te Scharen dijke. Niet onvermeld mag blijven, dat in 1965 een begin werd gemaakt met de afsluiting van het Brouwers- havense Gat, een werk dat ook voor de omgeving van Scharendijke van grote importantie, is. Dit werk leidt er mede toe, dat de ontwikkeling van het eiland, en dus ook van de ge meente Middenschouwen, planmatig dient te worden aangegeven. Wat het bevolkingscijfer betreft, was er in deze gemeente over 1965 zowel een geboorte- als een vestigingsover schot. Het aantal inwoners nam toe met 53, van 2057 tot 2110. In de sa menstelling van de raad kwam ver andering door het vertrek van de heer J. der Weduwen en de instal latie van de heer D. Hanse. Voor de samenstelling van de raad wordt het jaar 1966 van grote betekenis, door de verkiezingen die gehouden zullen worden. Voor de steun en het ver trouwen, die hij in het afgelopen jaar mocht ondervinden, betuigde de voorzitter zijn grote erkentelijkheid, in het bijzonder ook aan de wethou ders. waarmee een uitstekende sa menwerking bestond. Dank werd ook gebracht aan de secretaris en het verdere gemeentepersoneel, voor hun werk in het belang van de gemeente. Aan het slot van zijn toespraak deed de voorzitter een beroep op al len ook voor 1966 het werk, dat ge daan moet worden, gezamenlijk te volbrengen. De wens werd uitge sproken dat 1966 voor de gemeente en haar inwoners een goed jaar mag zijn. De voorzitter deelde mede dat door de her,en Degen uit Amsterdam en Quist uit Zierikzee een plan is in gediend voor het oprichten van een zomerwoningenpark te Flaauwers. Over dit plan zullen de gevoelens van enkele instanties vooraf worden ingewonnen. Grondzaken De raad besloot tot verkoop aan de heer B. A. Huigens te Kerkwerve van een perceel tuingrond groot plm. 225 vierkante meter, op de hoek van de Vroonstraat-Oudeweg, tegen een prijs van f 3,50 per vierkante meter. Op verzoek van mevr. M. van der Horst-Lutmers werd een raadsbe sluit van 13 december 1965, tot ver koop van een perceel bouwgrond te Scharendijke aan betrokkene, inge trokken, op voowaarde dat een be drag van f 50,wegens administra tiekosten wordt vergoed. Van de Chr. Geref. Kerk te Kerkwerve zal worden aangekocht een gedeelte van het terrein aan de Beatrixstraat, waarop de noodkerk heeft gestaan, zulks in verband met eventuele door trekking van deze straat in de toe komst richting sportterrein. Om de zelfde reden werd het raadsbesluit van 27 oktober 1965 tot verkoop van grond voor een nieuw kerkgebouw van de Chr Geref. Kerk gewijzigd. Op voorstel van b. en w. besloot de raad tot wijziging van de Inter communale I.Z.A.-regeling Zeeland, ten einde de toelating van gepen sioneerde ambtenaren tot deze rege ling mogelijk te maken. Dc voorzitter deelde mede, dat in een vergadering van burgemeesters, wethouders en secretarissen op Schouwcn-Duiveland, waarin ook de stedebouwkundigen der gemeenten aanwezig waren, algemeen de wen selijkheid is uitgesproken om te ko men tot een ontwikkelingsschets voor geheel Sehouwen-Duiveland. De raad kon zich verenigen met het maken van een ontwikkelings schets en besloot het nodige krediet hiervoor beschikbaar te stellen. Wethouder I. W. Padmos dankte de voorzitter voor de waarderende woorden; spreker hoopte dat mag worden voortgegaan op dezelfde weg. De heer D. van der Wekken dankte de voorzitter namens de raadsleden. De raad hoopte zijn taak in samen werking en gezamenlijke inspanning te verrichten. Plaats kampeerterrein Onder de ingekomen stukken be vond zich een brief van G.S., dat het uitbreidingsplan in hoofdzaak is goedgekeurd, behoudens een rood- omlijnd gedeelte, dat betreft een kampeerterrein van de heer N M. van der Schelde aan de Slikweg. Aan de ligging van dit terrein nabij de in de zomer zo intensief bereden weg Zierkzee-Haamstede, zijn - aldus G.S. - planologische bezwaren van verkeerstechnische aard verbonden. Binnen een jaar dient het plan, reke ning houdend met dit bezwaar, to worden gewijzigd. De staatssecretaris van onderwijs' en wetenschappen heeft het verzoek tot toepassing van artikel 55quater der Lager-Onderwijswet 1920 voor de beide openbare lagere scholen voor 1966 ingewilligd. Een verzoek van de Baad der Europese Gemeenten om toe te tre den als lid, werd op voorstel van b. en w. voor kennisgeving aangeno men. De ingediende bezwaarschriften tegen de lijst der geldelijke regelin gen van de Herverkavelingscommis sie Zeeland, werden teruggenomen, daar op de recente zitting van de rechter-commissaris gebleken is, dat het weinig zin heeft te opponeren. De visie van de raad over deze aan gelegenheid blijft daarentegen de zelfde. Ingevolge artikel 72 der L.O.-wet 1920 zullen aan het bestuur van de bijzondere lagere school te Kerk werve gelden worden beschikbaar gesteld voor het aanschaffen van een tweetal oliekachels. De raad ging akkoord met het plan lot het inrichten van en lokaal voor handenarbeid annex bergruimte in de o.l.-school te Ellemeet. Voor 1966 zullen de volgende voor schotten op de exploitatievergoe dingen worden beschikbaar gesteld: voor de chr. school te Kerkwerve f 7.860,voor de chr. school te Scharendijke f 7.200,— (gebaseerd op een bedrag van f 90,per leerling); voor de chr. nat. kleuterschool te Scharendijke f 2.887,62. Voor vak onderwijs aan de chr. school te Kerkwerve wordt een voorschot van f 2.000,— toegekend. Wegens ongeschiktverklaring dooi de Pensioenraad voor de verdere waarneming van hun betrekking uit hoofde van ziekten of gebreken wordt per 1 april a.s. eervol ontslag ver leend aan: mej. H. S. G. M. H. van Nieuwenhoven, onderwijzeres aan de o.l.-school te Ellemeet en aan de heer A. C. de Jonge, hoofd van deze school. De heer B. A. Kievith, thans in tij delijke dienst, wordt per 1 april 1966 benoemd tot onderwijzer in vaste dienst, levens waarnemend hoofd, aan de o.l.-school te Ellemeet. Nieuwe kantoormachines Een krediet van f 2.945,50 werd door de raad beschikbaar gesteld voor vernieuwing van reken- en schrijfmachines ter secretarie. De presentiegelden voor de leden van de stembureau's werden ver hoogd van f 15,tot f 20,per lid per zitting. De heer P. M. van den Berge, ge meente-ontvanger/ambtenaar ter se cretarie. werd mede beëdigd als wnd. gemeentesecretaris. Door de raad werden vastgesteld de 12e wijziging der begroting 1965 en de 2e wijziging van de bgroting voor 1966. In de rondvraag informeerde de heer L. W. van Kooten wanneer er weer een bevolkingsonderzoek op longtuberculose zal plaats vinden. De voorzitter zegde toe hiernaar na vraag te zullen doen. De heer D. Hanse verkreeg op zijn verzoek in lichtingen over het onder waterzet- ten van het sportveld te Ellemeet voor het maken van een ijsbaan. De uitvoering was volgens de voorzitter mislukt, doordat het water op het terrein wegzakte, ondanks de bevro ren bodem. Ingezonden mededeling De Zuidvietnamese autoriteiten hebben zondag 21 Noordvietnamese krijgsgevangenen bij de brug over de Ben Hai, aan de zeventiende breedtegraad, over de grens gezet. De Noordvietnamezen werden aan de andere k"hnt van de grens harte lijk ontvangen en verwisselden hun gevangeniskleren meteen voor bur gerkleren. KERKNIEUWS Poïen en het christendom WARSCHAU, 30-1. Van de kansels in de Poolse 'kerken is zondag een herderlijk schrijven van het Poolse episcopaat voorgelezen. In deze brief wordt nogmaals Polens rol in de ge schiedenis als 'bolwerk van het chris tendom geschetst. Zoals bekend heeft juist deze omschrijving het verzet uitgelokt van de communistische re gering. De bisschoppen zeggen in hun herderlijk schrijven, dat met de vie ring van het duizendjarig bestaan van het christendom in Polen op 14 april een begin gemaakt zal worden. Dit is gedaan omdat de eerste koning van Polen op 14 april 966 gedoopt werd. Polen, zo gaat de brief verder, heeft het westerse christendom ge red door de strijd tegen de Tartaren in 1241 en de overwinning op de Turken in 1683. G-er. Gemeenten NIEUWERKERK. Woensdag 2 fe bruari, 7.30 uur bijbellezing door ds. Karens. SPORT VOLLEYBAL NeVoBo - District Zuid II afdeling Grevelingen 11-1: Sparta II-Sparta I 0-3; 14-1: SKNWK-PTT 3-0; 15-1: Delta Sport IIODI 3-0; 19-1: PTT-Delta Sport I 0-3; 19-1: ODI-Sparta II 2-3; 19-1: SKNWK-Delta Sport II 3-1; 25-1: Sparta II-SKNWK 3-2; 29-1: Delta Sport I-Sparta I 3-2; 29-1: Delta Sport II-PTT 3-1. Competitiestand t.m. de wedstrij den van 29-1-66. 6 6 0 12 18- 2 7 5 2 10 17- 6 7 4 3 8 14-11 7 4 3 8 13-11 6 3 3 6 11-12 7 16 2 6-20 6 0 6 0 4-18 „Kom niet aan de bom" MOUNTAIN VIEW (Califor- nië), 29-1. Een man die zei atoomgeleerde te zijn bij een nabijgelegen Amerikaanse ma rinebasis verscheen na telefo nische afspraak bij een bank directeur in de Californische plaats Hountain View, legde een voorwerp dat volgens hem een bom ivas neer en wandel de rustig weg met 40.000 dol lar contant (ongeveer f 143.000) „Kom niet aan deze bom. XJ weet niet hoe u hem onschade lijk moet maken. Ik kan hem op een afstand laten ontplof fen", zei de man. Toen de po- ie kwam was hij verdwenen. SAIGON, 31-1. Vliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht hebben, na een onderbreking van 37 dagen, he den-maandag de bombardementen op Noord-Vietnam hervat. Dit is of ficieel in Saigon meegedeeld. per autoped Den Briel op 1 april DEN BRIEL, 29-1. In Den Briel zullen op 1 april alle winke liers en hun personeel gekleed zijn in kostuums zoals die in 1572 werden gedragen. Deze grootscheepse verkleedpartij hoopt men voortaan ieder jaar op genoemde datum te kunnen herhalen. Hiertoe is besloten in de vergadering van de Briel- se middenstandsvereniging. Men hoopt door de jaren het feest van 1 april evenveel ca chet te kunnen geven als bij voorbeeld de viering van de derde oktober in Lelden. DODELIJKE ONGELUKKEN EMMEN. Te Emmen is de 37-jarige bremfietser van R. uit Roswinkel bij het inhalen van een fietser tegen een langs het rijwielpad staande paal ge botst. Hij was op slag dood. De man laat vrouw en drie kinderen na., NIEUW VENNEP. De twintigjarige slagcrsbediende J. Breed uit Nieuw Vennep is in 'de „Maria Stichting" in Haarlem overleden aan de verwon dingen, die hij eerder opliep bij een verkeersongeval in Hoofddorp. De slagersbedicnde weid op de Hoofd weg aangereden door een motorrij der. De motorrijder was op slag dood. MAASTRICHT. In de Bosstraat in Maastricht is de 12-jarige C. A. van Nieuwengiczen uit Caberg-Maas- tricht cm het leven gekomen, toen hij, met de fiets rechtdoor rijdend op een kruispunt, werd aangereden door een vrachtauto, die rechtsaf sloeg. ZUIDWOLDE. De 6-jarige G. An- dringa uit Nolde werd op zijn fiets op weg naar school te Linde bij het passeren van de provinciale auto snelweg aldaar door een auto gegre pen op slag gedood. Vermoedelijk hééft de jongen de auto niet zien aankomen. DEN HAAG, 29-1. Studenten van het Utrechts Studenten Corps (U.S. C) zullen op 7 februari het traject Scheveningen-Utrecht per autoped afleggen, om op deze wijze de aan dacht te vestigen op het 66ste lus trum van hun rijksuniversiteit. Voorts zal van 7 februari tot 26 juni, de dag daarop de tot 8 juli du rende festiviteiten beginnen, een his torische brandweerauto het land af reizen. De estafettetocht zal telkens in de tussenliggende gemeenten worden onderbroken voor ontvangsten en de aanbieding van geschenken door de burgemeesters. Taktisi'li optreden van politie voorkwam erger in Staphorst ZWOLLE, 31-1. Gisternacht is het in Staphorst opnieuw zeer on rustig geweest. Voor de boerderij van Huls werd kort voor midder nacht een schandboog opgericht, ge maakt van twee ladders met wat groen. In die boerderü heeft het bruidspaar Lambert van Veen en Klaasje Huls tijdelijk onderdak ge vonden. Tot ver na middernacht - het was reeds enige uren zondag - duurde het rumoer. Een menigte van ca. vier honderd, en niet alleen jongere, Staphorsters was op de been. Dooi de duisternis klonken dreigende kre ten, als „we willen de burgemeester. We willen de politie. We willen bloed". Twintig politiemannen met auto's met mobilofoon waren paraat maar hielden zich op afstand. Zij werden wel ernstig geprovoceerd door de steeds driester optredende menigte. Toen de ordeverstoorders merkten dat de politie zich desondanks niet uit de tent liet lokken luwde gelei delijk het rumoer en even later ging de massa uiteen. NEW YORK, 30-1. In een groot deel van Noord-Amérika viel zondag veel sneeuw. Een vorstgebied strekt zich uit van Montreal tot Miami. Te Pensacola, in Florida, daalde de tem peratuur tot 12 graden onder nul; in Russellville (Alabama) zelfs tot 31 graden onder het vriespunt, de laag ste temperatuur in de geschiedenis van de staat. New York werd bedekt met een dikke laag sneeuw. In het bergach tige gebied van West-Virginia zijn verscheidene dorpen door de sneeuw van de buitenwereld afgesneden. Juwelenroof in Amsterdam AMSTERDAM, 30-1, Bij twee 7.;i- ken van dezelfde juwelier, de firma Bonewit in Amsterdam, zijn zondag ochtend binnen een uur tijd voor in totaal 75.000 gulden aan sieraden ontvreemd. Om vier uur werd de etalageruit van de winkel in de Albert Kuyp- straat met oen trottoirtegel ingegooid Buit werd gemaakt: tableaus met gouden armbanden en een groot aantal horloges, waarvan een een aantal met briljanten waren afgezet. De waarde bedroeg ongeveer 45.000 gulden. Een urn- later werd op de zelfde wijze ingebroken in een win kel in de Kinkerstraat en voor 30.000 gulden aan soortgelijke sieraden mee genomen. De aangerichte schade in de winkels beloopt een nog groter bedrag: 80.000 gulden. Scheepvaart berichten Calfcex Uti-eoht, 30-1 le Aden. MAANDAG. Een weinig indruk wekkend voorprogramma Klaas Vaak, Kenmerk en Flipper) dat om vijf voor acht onderbroken wordt voor het door minister-president Cals te geven startsein van de actie Be zegel hun vlucht" ten bate van het vluchtelingenvervoer van de JCEM. Hei journaal begint vijf minuutjes later en wordt om tien voor half ne gen vervolgd met de ivekelijkse po litieke zendtijd (K.V.P.). Vanavond ook de eerste uitzending in het kader van het komende Eurovisie-songfes tival. Zoals u misschien nog wel weet maakt de N.T.S. eerst een voor-se lectie, waaruit dan uiteindelijk het winnende liedje te voorschijn moet komen. Ellen Shepherd bijt het spits af. Zij zal drie liedjes zingen waar van er door de jury één wordt geko zen, dat dan weer uitkomt op de na tionale finale over enkele weken. Hier wordt beslist welke solist(e), met welk liedje/naar het Euro-festi val mag. Hoofdfilm is „De grote klok", e enthriller met o.m. Roy Mil- land eh Charles Laughtón. Op net twee Moe/ Ga Ga, een pro gramma voor de tieners. Ingezonden mededeling Brandend maagzuur? helpen direkt! Feest in „Ons Dorpshuis'' NIEUWERKERK, 27-1. Op feeste lijke wijze herdacht vorige week de afd. Duiveland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen het 20-ja- rig jubileum in een volle en keurig versierde zaal van „Ons Dorpshuis". De feestvergadering stond onder lei ding van de presidente mevrouw Van Eeten-de Vries, die in haar openingswoord een bijzonder wel kom toeriep aan de twee provinciale bestuursleden en de afgevaardigden van de zusterafdelingen Schouwen, Noordgouwe, Noordwelle, Brouwers haven en de Plattelandsjongerenge- meenschap. De presidente onderlijnde hetgeen de bond in samenwerking kan be reiken. Ze herinnerde aan de oprich ting in januari 1946. Er werd toen gestart met 22 leden, een aantal dat inmiddels is uitgegroeid tot boven de 100. Hierin steekt een stimulans om door te blijven werken, ondanks de „ups" en „downs", die spreekster in de twee zesjarige zittingsperiodes heeft meegemaakt. Het verheugde haar dat de „boerinnenbond" was veranderd in plattelandsvrouwen bond, daar het anders moéilijker was geweekt te contacten met de platte landsbevolking. Staande werd hierna het Bonds lied gezongen, waarop de secretares se mevrouw Van Schelven-van IWaarden in rijmvorm een overzicht gaf van de gebeurtenissen in de af gelopen twintig jaar. De afdeling heeft zeer afwisselende jaren mee gemaakt, met in de aanvang de oor log juist achter de rug en nadien de ramp. Maar toch bleef men volhar den om gezamenlijk de afdeling op een hoog peil te krijgen. Een koortje gevormd uit de leden zong enkele liederen, aan de piano begeleid door mevrouw Koopman-Barendregt. Felicitaties Namens het provinciaal bestuur bood mevrouw Evers-Pauw geluk wensen aan, die zij vergezeld liet gaan van een geschenk in de vorm van een gebakschaal, een bruikbaar voorwerp tijdens de vergaderingen. Mievrouw Evers sprak er haar vol doening over uit dat de afdeling het peil weet te handhaven en de verga deringen altijd goed worden bezocht, ondanks de concurrentie van de te levisie. Het provinciaal bestuur hoopt, dat de afdeling met nieuwe moed op mafs zal gaan naar het 25- jarig bestaan. Woordvoerster van de afdeling Schouwen en andere afdelingen was mevr. Der faeduwen-Steendqk, die er aan herinnerde dat de Schouwse afdeling „de moeder" is van alle af delingen en de afdeling Duiveland daarvan de oudste dochter. Spreekster was bij de oprichting destijds aanwezig geweest. De verga deringen werden toen nog per fiets bezocht; de auto kwam er voor in de plaats. Namens de afdeling Schouwen bood zij een bloem aan, met daaraan vast een geldbuidel. De leden van de jubilerende afde ling boden een zelf vervaardigd ge borduurd kleed aan voor de be stuurstafel. Verder waren er bloe men van de landbouwverenigingen te Nieuwerkerk en Ouwerkerk. Ontspanningprogramma De presidente dankte alle spreek sters voor de goede woorden en de aangeboden geschenken. In de daar op volgende pauze werd een kop bouillon gebruikt. Leden van de af deling uit Oosterland brachten het toneelstukje: „Een mens is niet te oud" voor het voetlicht. De rol van oma was in handen van me vrouw Zeyler-de Vin, die hiervan iets goeds maakte. De andere dames bleken ook bijzonder rolvast. Leden uit Ouwerkerk voerden een linten- spel op, dat goed bleek ingestu deerd. Een verloting werd gehouden om de kosten van het feest te be strijden. Mevrouw Van der Graaf- van Westen bracht op puntige wijze enkele Zeeuwse schetsjes van me vrouw Huisman-GrGiep. Het koortje liet zich nog eens horen en toen was het tijd voor de presidente om met een hartelijk dankwoord de avond- af te sluiten, aan de aanwezigen in het algemeen en aan de medewerk sters in het bijzonder. Delta Sport I Sparta I SKNWK Sparta II Delta Sport II PTT ODI 46. Chamag Chan stond roerloos in de tentopening en staarde Aram strak aan. Het ene oog was merkwaardig doordrin gend en Aram voelde een ogenblik een bij gelovige vrees in zich opkomen, toen hij zich realiseerde tegenover de machtigste aanvoerder der Mongolen te staan, die door tienduizenden krijgers vereerd en aanbeden werd en op wiens handgebaar steden en rijken in as gelegd werden. „Be waak onze gevangene", beval hij Agua zacht, en daarna trad hij de Chan tege moet. „Laat uw mannen terugwijken en laat ons ongehinderd met dit meisje uit uw kamp vertrekken, o Chamag Chan", zei hij luid, „of deze gevangene sterft". Het ene oog richtte zich een ogenblik op Choro en schoof toen naar Aram terug. Er lag een uitdrukking in, die de avontu rier niet begreep. Geen haart, geen woede, geen afkeerDit oog zag alles en ver ried niets. „Het is een goede krijger", zei Chamag Chan, „het zou jammer zijn, hem te doden, vreemdeling!" „Wij willen hem niet doden, o Chan. Wij willen slechts in vrede met deze vrouw van ons eigen volk vertrekken". „Het is een goede slavin", zei Chamag Chan. „Het zou jammer zijn haar te ver liezen. Ik kan beter mijn mannen opdragen u te doden. „Gij kunt ons doden. Maar wij zullen ons verdedigen en er zullen velen sterven, o Chan", „Het zijn slechte mannen", zei Chamag Chan. „Zij kunnen niet eens een slavin in de vrouwentent bewaken, zonder dat. er vreemdelingen binnendringen. Het zijn zeer slechte mannen, ge moogt hen allemaal doden, vreemdeling Aram had het spookachtige gevoel dat deze man even onverschillig tegenover een mensenleven stond als een vrek tegenover valse ducaten. Maar eer hij kans kreeg om daar dieper op in te gaan, richtte Choro zich - ondanks Agua's zwaard - op en schreeuwde: „Niet deze mannen. Niet deze laffe slaven. Laat mij tegen deze witte Westerse rat-zonder-staart vechten, Cha mag Chan. Laat hij Choro ontmoeten in een tweegevecht

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2