Diskussie over subsidies in kader van begrotingsbehandeling STREEKNIEUWS Geef dr. Drees een miljoen voor hongerend India „NEE" Zeeuwse boeren zagen de R.A.l.-expositie Gemeenteraad Zierikzee In de kring. De bewegingsleer-oefeningen in de Westhoek begonnen voor bejaarden, gaan er gemakkelijk in. Het „in de kringbehoort er ook bij en de bejaarden doen hun best van de oefeningen een optimaal nut te hebben. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). ZIERIKZEE, 26-1. Op de deze week gehouden vergadering van de gemeenteraad, onder voorzitterschap van loco-burgemeester H. Kuevoets, heeft - gelijk gemeld - de heer Dan- kers bezwaren geopperd tegen ver schillende subsidies in het culturele vlak, zoals deze zijn neergelegd in de aan de raad aangeboden subsi dienota, behorend bü de begroting 1966. De voorzitter vond het feitelijk onnodig nog dieper in te gaan op de aangevoerde bezwaren, omdat deze zaken al eerder zijn ter sprake ge komen en men dan vervalt in een herhaling van de formulering. Wel merkte de voorzitter op dat het col lege de plicht heeft de krachten te stimuleren, die de leefbaarheid van de gemeente groter maken, wat niet zonder betekenis is. Zowel de bibli otheken, als de Z.V.U. cn de Orato riumvereniging zijn belangrijke in stellingen. De heer Dankers wilde dan toch tenminste de subsidie aan bibliotheken van de lijst afgevoerd zien. Een door hem gedaan voorstel ter zake werd met 2 tegen elf stem men verworpen. Mevr. v. d. Werve- Schouls zou wel inzage wensen van d© diverse begrotingen der instellin gen, die door de gemeente worden gesubsidieerd. De heer de Boer wees op de moei lijkheden die zullen ontstaan voor het dierenasyl aan de Laan van St HUaire, bij uitvoering van het bouw plan-West. Hij wenste dat tegen die tijd de Vereniging tot Bescherming van Dieren zal worden benaderd en zo coulant mogelijk zal worden be handeld. De heer Jonker informeerde of en in hoeverre de Zierikzeesche zaken- stand wordt ingeschakeld bij leve ranties voor de gemeente. De voor zitter verzekerde vragensteller, dat het college hiermede ten volle reke ning houdt. Het komt zelfs voor, dat bestellingen ter plaatse worden ge daan, hoewel er een - zij het klein - nadelig prijsverschil is met ande re leveranciers. Bij een groot prijs verschil kan daar uiteraard geen sprake van zijn. De heer Jonker kreeg wel de verzekering dat be kendheid wordt gegeven aan de le veranties. De heer Simmers bereed een stok paardje, zijnde een bruggetje over de gracht, voor een betere communi catie met het stadsdeel Malta. Hij had dit in verband gedacht aan door de gemeente beschikbaar te stellen materiaal en een gezamenlijke vrij willige uitvoering door een groep mensen, aangestoken door een soort. „Eén tegen allen"-enthousiasme De voorzitter merkte op dat in de begroting geen ruimte is gevonden voor het financiëren van een derge lijk bruggetje. „Later zullen we zien maar voorhands kan het4 niet." Kleedlokaal tennisbaan Mevr. v. d. Werve-Schouls vond de f 20.000 voor de bouw van een kleedlokaal op de tennisbaan hoog. Op het totaal gezien ligt dit bedrag niet ongunstig volgens de voorzit ter. Er is geen alternatief voor eigen club, die voor de baan reeds uit gaat boven het vastgestelde huurbe drag. De heer Dankers sprak zijn twijfel uit over de waarde van de sport of liever, hij vond dat deze waarde te hoog wordt aangeslagen. De landelijke ontwikkeling op dit ge bied verontrustte hem. Hij sprak van de „goden dezer eeuw", die door de massa worden aanbeden. „Ik kan trouwens ook niet nalaten te waar schuwen tegen het ontheiligen van de Dag des Heeren", aldus dit SGP- raadslid, die er op wees dat de tien geboden ook nog gelden voor 1966. De heer Jonker zei het op het punt van de zondagrust met de heer Dan kers eens te zijn. Andere stemmen De heer Verheijen stipuleerde dat ieder nu eenmaal in een vrij land het recht heeft zijn zondag te beste den zoals hij zelf wil. Als er bij een groot deel bepaalde behoeften be staan, dan heeft de overheid de plicht hieraan tegemoet te komen. Mr Keuning liet zich in dezelfde zin uit, maar de heer Dankers borduur de nog voort op dit onderwerp. De voorzitter kwam tussenbeide en zei dat er voor het standpunt van de heer Dankers nu eenmaal geen meerderheid in de raad is. Boven dien zijn deze zaken landelijk gere geld in de zondagswet. Hij meende dat de zaken op het gebied van de sport te Zierikzee bepaalde lijk niet overtrokken worden. De heer Dankers sprak verder over de Brugklasse van het prof. Zeeman lyceum. Mr. Keuning zei dat ten aanzien hiervan zich wel eens een onverwachte ontwikkeling zou kun nen voordoen. Deze zaak dient voor lopig te worden afgewacht. De heer bij de Vaate vond de subsidiekosten voor het individueel muziekonder wijs aan de Zeeuwse Muziekschool te hoog. De heer de Boer sprak over de industrie-aantrekking. De voor zitter zei dat de kernfaciliteiten voor Zierikzee nog gelden tot 1968. In stemming gebracht werd hierna de begroting m.a.s. aangenomen. Subsidie-aanvragen Enkele apart voorgestelde subsi die-aanvragen passeerden nog de revue. De Commissie voor Beroeps keuze krijgt een subsidie van f 10,- per gedaan onderzoek van inwoners der gemeente, hetgeen (voorheen was het subsidie f 5,-) neerkomt op een extra uitgaaf van f 110,-. De Commissie voor de Hygiëne van het Kind in Zeeland krijgt een subsidie ZIERIKZEE, 27-1. De tocht met de R.A.I.-trein naar de tentoonstel ling ,,Het landbouwwerktuig", waar in ook een groot aantal landbouwers van Schouwen-Duiveland meereis den is een groot succes geworden. Het was een experiment, dat cp deze schaal feitelijk nog niet eerder te beleven viel. Het was eerst wat kleu men op de koude perrons, maar wel dra kwam de trein voorrijden, die - gelijk bekend - was gecharterd door een landbouwmechanisatiebe- dryf te Goes. In verband met de naam van dit bedrijf was de speci ale trein „Schippers-Exprcssc" ge doopt. De organisatie was mede mo gelijk door medewerking van een importeur te Amsterdam en een con cern te Nieuw-Vennep. De voorbe reiding tot deze merkwaardige trip was groot, maar goed, want alles liep letterlijk „op rolletjes". De prijs om gebruik te maken van deze mogelijkheid „Het Landbouw werktuig" te zien was laag en de belangstelling was dan ook zeer groot. De oorspronkelijke limiet van 500 deelnemers werd gemakkelijk overschreden en dat vergde weer al lerlei aanvullende voorzieningen. De trein was 370 meter lang en toen Bergen op Zoom - de laatste halte - achter de rug lag, waren in de trein 1000 agrariërs aanwezig. Aan boord van de trein werden de gasten goed verzorgd. Met slechts enkele minu ten achterstand op het tijdschema Minister Suurhoff antwoordt E.V.O. De functie van het goederenver voer per vrachtauto in de grote ste den heeft de volle aandacht van mtfn departement. Dit geldt met name voor de belemmeringen, die dat ver voer door de verkeerssituatie in de steden ondervindt. Dit schrijft minister Suurhoff van verkeer en waterstaat in antwoord op een telegram van de Raad van Afgevaardigden van de E.V.O., de Algemene Verladers en Eigen ver voerders Organisatie. Deze had in het telegram uitdrukking gegeven aan zijn 'bezorgdheid over de belem meringen, die het bestelwerk in de steden ondervindt. De minister en zijn staatssecretaris werd gevraagd om in overleg met de gemeentelijke autoriteiten al datgene te doen wat nodig is om het bestelwerk in de stadskernen mogelijk te doen blijven en zelfs te vergemakkelijken. In zijn antwoord aan de E.V.O. zegt de minister verder: „Hoewel het vraagstuk van het verkeer en ver voer in de steden in de eerste plaats behoort itot de competentie van de betrokken gemeentebesturen, wordt door de regering thans overwogen bij het treffen van verkeers en ver voersvoorzieningen in en nabij de steden aan de plaatselijke overheden de nodige steun te verlenen, getuige de voor dat doel op de ontwerp be groting van mijn departement voor het dienstjaar 1966 voorkomende pro memorie post. Door de invoering van de parkeer- meter en de parkeerschijf is het de gemeentebesturen bovendien moge lijk gemaakt om de reglementering van het parkeren, met name in de veelal nauwe binnensteden, beter in de hand te houden". van f 1104,- per jaar De zwemver. „De Zeepaardjes" krijgt eij stimule ringssubsidie van f 100,-, om te kun nen trainen in het instructie-zwem bad te Sommelsdij k. De raad besloot medewerking te verlenen voor de aanschaffing van nieuwe schoolmeu- belen, leer- en hulpmiddelen voor de R.K.-parochiale school. Bij de rondvraag vroeg de heer Dan kers naar de mogelijkheid van tol- verlaging voor de Oosterscheldebrug, voor de jongelui, die een of andere school te Goes bezoeken. De voor zitter deelde mede dat deze zaak in een gelukkig stadium is gekomen. De N.V. Brugverbinding besloot tot halvering van de tol. De andere helft kan - in geval van minvermogenheid - eveneens worden terugbetaald uit een rijkssubsidie, zodat de ouders niet onevenredig zwaar kunnen worden belast. Goedgekeurd werden de begroting van de Volkskrediet bank en een aantal wijzigingen van de begroting 1966. arriveerde de Zeeuwse trein aan het Amstelstation en met 22 bussen wer den de gasten vervoerd naar de R.A.I. om zich te oriënteren over de vorderingen op het gebied van de landbouwmechanisatie. In de 4 ha. grote expositieruimte was daar alle gelegenheid voor, want een grote hoeveelheid landbouwwerktuigen voor elk doel en elk type, stond hier opgesteld. Rond 5 uur werden de gasten met bussen - dwars door druk Amsterdam - vervoerd naar „Kras", waar een smakelijk diner werd gebruikt, muzikaal opgeluis terd door het quintet Harry de Groot, met medewerking van een charmant Italiaans zangeresje. Een groot aantal waardevolle artikelen werd onder de aanwezigen verloot Vertegenwoordigers van de organi serende bedrijven richtten zich tot de aanwezigen. Het diner werd be sloten met het optreden van een sneltekenaar. Namens de aanwezigen sprak ir. Minderhoud, direkteur van de „Wilhelminapclder", die een be drag van f 600 overhandigde aan de directie van W. Schipper en Zn N.V., bestemd voor een bronzen reliëf in de zaak van de stichter van het be drijf. Om middernacht was iedere deelnemende landbouwer weer thuis in Zeeland, na een vlotte terugreis. Een bijzondere en interessante dag lag achter de rug. j HET WEGVERVOER t J AMSTERDAM, 27-1. In het zo- J J juist verschenen jaarverslag I 1964-1965 van de Nederlandse a i vereniging „De Rijiviel- en Automobiel Industrie(RAI) a i wordt gepleit voor een her- a 11 waardering van het wegver- J keer. De RAI is van mening, dat oe overheidsmaatregelen - J gedoeld wordt op de belang- J stelling van de fiscus voor het 1 wegvervoer resulterende in 5 11 een verhoging van de omzet- i belasting niet alleen op de per- J sonenauto maar voor het eerst 5 11 ook op de kampeerwagen en J de bromfiets - zijn terug te 1 1brengen tot een politieke on- 1 derwaardering van de functie J van het wegverkeer en van de 1 particuliere vervoermiddelen. J Het pleidooi voor de herwaar- t dering van het wegverkeer wordt gedaan op grond van de J plaats en de sociaal-economi- sclie betekenis van het verkeer en vervoer. „Reeds nu vindt J tweederde van het dagelijks J I transport met eigen vervoer- middelen plaats, welke ont- wikkeling niet alleen doör de conjunctuur maar eveneens door psychologische factoren J wordt gestimuleerdaldus het jaarverslag. f ZIERIKZEE Telefoonverkeer ernstig gestoord door kabelbreuk op bouwterrein Een belangrijk deel van de tele foon-abonnees, woonachtig in 'het stadsdeel Malta heeft gisteren (don- edrdag)-middag en -avond1 te kam pen gehad met een storing van het normale telefoonverkeer. Bij onder zoek bleek de P.T.T. dat bij de ter rein werkzaamheden welke momen teel plaats vinden voor de uitbrei ding van het kantoor van de Water leiding Mij, aan het Jahnewekkeh, een kabelbreuk was ontstaan. De breuk was veroorzaakt door een dragline. Intussen veroorzaakte de storing 'in Malta nogal veel ongerief, vooral iin de avonduren toen vele abonnoes niet 'bereikbaar waren. In het bijzonder bracht de kabelbreuk ongemak voor het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis, dat vanaf drie uur niet meer telefonisch bereikbaar was. Danikzij medewerking van de P.T.T. kon echter spoedig een mobilofoon installatie beschikbaar worden ge steld. Nadat de verbinding op deze wijze enige uren in stand was gé- BURGERLIJKE STAND Zierikzee Overleden: 23 ja. Maatje Kort, 85 jaar, gehuwd geweest met Marinus Corneiis Reijnhoud (Zierikzee); 25 jan. Adriaantje Okkerse, 73 jaar, echtgenote van Stoffel Kik (Bini- nisse); 25 jan. Cornelia Maria Tak, 68 jaar, echtgenote van Nicolaas Bouwman (Duiveland); 26 jan. Adri- ana Hendrikse, 84 jaar, gehuwd ge weest met Willem Koopman (Duive land). houden kon de telefoon met voor rang worden hersteld. Om 9 uur des avonds was het ziekenhuis weer nor maal telefonisch bereikbaar. Een an dere instantie die via de telefoon on bereikbaar was gewonden was Rijks waterstaat. Er is de gehele nacht doorgewerkt cm de schade te her stellen en heden (vrijdag)morgen was de situatie weer normaal. „Alles op één kaait" De zesde klas van de Chr. Nat. School alhier zal deelnemen aan het N.C.R.V.-t.v.-spel „Alles op één kaart". Niet de complete klas is in het spel betrokken, maar de negen beste leerlingen zijn hiervoor uitge kozen, terwijl de rest meegaat als supporters. De opnamen vinden op 10 februari piaais te Zeist. Het on derwerp dat de jongelui gekozen hebben is „Japan". Op dit land zijn ze nu al hard aan het studeren. De uitzending vindt plaats op 23 febru ari Ouderwetse Nutsavond Dat televisieuitzendingen wel ter dege invloed hebben op het vereni gingsleven ten plattelande is woens dagavond nog eens duidelijk onder streept door de Nutsavond in hotel Bom waarop mevr. Diet Bauknegt- Vermeulen voor droeg uit het beken de boek getiteld „Ada Harris naar New York". Het was op deze avond maar sober gesteld op de beeldbuis, het geVolg was dat ongeveer 75 da mes en heren Nutsleden waaronder een aantal Huisvrouwverenigingsle- den „Tavenu" bevolkten. Een onge kende weelde voor het huidige Nut! Het verheugde de voorzitter, de heer N. Lysen dan ook ten zeerste een zo groot aantal belangstellenden te mogen begroeten. Over het verde re Nutsprogramma in dit seizoen is alleen bekend de avond in maart waarop over „provo's" gesproken zal worden. Verder doktert het bestuur hard aan de jubileum-avond (50-ja- rig bestaan) in februari. Diverse voordracht-kunstenaressen hebben in het verleden de Nutsavon- den bezocht.Eén van hen, die pas de laatste 20 jaar veel opgang heeft ge maakt is mevr. Diet Bauknegt. Ge baseerd op het modern ingestelde publiek is het voor haar een klein kunstje om dc mensen mee te krij gen. Velen kenden het boek reeds doch toch is het duidelijk dat er een groot verschil bestaat tussen een boek lezen, of een boek te horen ver tellen uit de mond van een klein kunst-kunstenaz-esse. -Eén pracht avond waar iedereen van heeft ge noten. Zeer terecht bood voorzitter Lysen haar na afloop een verdiende bloemenhulde aan. HAAMSTEDE Demonstratie bloemschikken In ihet 'gebouw van de Prol. Chr. Landbouwhuishoudschool gaf mej. A. Rcest, 'lerares van de Stichting Huishoudelijke Voorlichting ten Plat telande, -een demonstratie bloem schikken voor een aantal belangstel lende dames. Zij werden overtuigd van de mogelijkhedën ook van het kleine (te schikken) bouquet, want het 'komt meer aan op 'de smaak van het schiikken, dan op de hoeveelheid bloemen. Ook van gedroogde bloe men kan iets moois worden gemaakt. Natuurlijk 'kwamen ook de potplan ten aan de orde. Zij vragen een ge degen onderhoud en 'de dagelijkse aandacht van de huisvrouw. Mej. Roest deed 'het allemaal op interes sante wijze uit de doeken en dat was dan de eerste les van een cursus bloemschikken en kamerplantenver zorging. De cursus bestaat uit zes lessen, d'ie eenmaal dn 'de week wor den gedoceerd. Opgave voor deze cursus is nog mogelijk 'bij de direc trice van de huishoudschool, mej. E. v. d. S'ta'dt. Geval van joy-riding Twee 15-jarige jongens uit Breda liepen zondag van huis weg en kwa men maandag iri Haamstede aan, waar ze hun intrek namen in de zo merwoning van een hunner ouders. Daar hebben ze zich wel verscholen, doch kregen weldra itn de gaten dat 'de politie ihen 'achterna zat. Ze na men dl© benen en stalen 'in Westen- söhouwen een brommer van de heer C. T„ waarop ze naar Zijpe reden en het voertuig daar neerzetten. Dins dag waren ze weer thuis. Inmiddels werd de politie van hun thuiskomst verwittigd en deze bracht de beide knapen een bezoek. Ze bekenden de rit per bromfiets. Zij worden ver volgd wegens joy-riding. DUIVELAND N.V.V.-collecte „Zonnestraal" De opbrengst van de huis-aan- huiscollecte ten bate van het N.V.V. tuberculoze- en gezondheidsfonds: „Zonnestraal" bracht in de gemeente Duiveland op de mooie som van 286,98. De collectanten waren te Oosterland de heren H. L. van der Maas Cz. en C. W. Lems Jac.z. Te Nieuwerkerk de heren A. Kooman en W. Heijboer, en de dames Quist en Thiery. Te Ouwerkerk waren het de heer D. Sies en mevr. Zorge die dit nuttige collectewerk voor hun re kening namen. De commissie dankt een ieder medewerkende hartelijk voor dit mooie resultaat, en niet minder de milde gevers(sters). OOSTERLAND Vergadering,, Oranjevereniging" De plaatselijke Oranjevereniging vergaderde donderdagavond in café „Even Buiten", onder voorzitterschap van de heer M. Dane. Deze opende de matig bezochte ver gadering met een welkomstwoord, in zonderheid tot de heer Bolkenbaas, hoofd van de o.l. school. Het ver heugde spreker dat de vergadering toch beter bezocht was dan vorige jaren. Doel van deze bijeenkomst was te spreken over een eventueel feest ter gelegenheid van het a.s. huwelijk van prinses Beatrix. De penningmeester, de heer C. de Later, deelde mede dat er een batig saldo in kas was van ongeveer f 82, Na ampele besprekingen werd ten slotte besloten een feest tc organise ren op 10 maart. Een voorlopig pro gramma werd opgesteld, met kin derspelen, een oriëntatierit voor auto's en bromfietsen, tractatie van de schoolkinderen, met 's avonds amusementsmuziek in de Conferen tiekamer. Ook zullen waarschijnlijk de schoolkinderen enige vaderlandse liederen ten gehore brengen en zal, als naar gewoonte, de medewex*king van „Oosterlands Fanfare" worden gevraagd. Nadat de heer Dane, die als be stuurslid aan de beurt van aftreden was, bij acclamatie was herkozen, werd deze vergadering gesloten. Vergadering over organisatie autoritten naar ziekenhuis Reeds geruime tijd bestaat alhier ter plaatse het gebiuik dat autobe zitters bij tijd en wijle in de avond uren, en ook wel overdag met perso nen naar -het ziekenhuis te Zierikzee rijden die daar familieleden willen bezoeken. Een soort „naoberhulp" dus ais het ware. Op de duur gaf de ze ongeorganiseerde bedoening ech ter geen bevrediging, mede omdat er soms veel wagens te beschikking wa ren en geen of weinig bezoekers, of omgekeerd. Een actief inwoner uit de gemeente 'heeft nu de koe bij de 'horens gevat om deze zaajk te orga niseren en 'beter op poten te zetten. Als gepensioneerde beschikt hij over vrije tijd om dit lofwaardig werk te verrichten. Om te beginnen 'heeft hij een 31-tal autobezitters benaderd die zioh bereid hebben verklaard om el ke maand één avond naar Zierikzee te rijden met ziekenhuisbezoekers. Bovendien zijn er een 15-tal reserves, die ingeschakeld 'kunnen worden bij ontstentenis van een deelnemer (ster) of wanneer er om één of andere re den meer auto's zouden moeten rij den. Teneinde doel en streven van deze organisatie-in-oprichting nader uiteen te zetten hoopt men op woens dagavond 2 februari a.s., aanvangen de acht uur in de koffiezaal van de Ccinferentiekamer een samenkomst te beleggen met alle deelnemers- (siters) om een en ander nog wat na der uit de doeken te doen. Men hoopt dat alle autobezitters, zomede be langstellenden -deze bijeenkomst zul len bezoeken. Burgemeester v. Eeten van Duiveland hoopt eveneens aan wezig te zullen zijn om ook zijn visie over ide zaak uiteen te zetten. Be reids zijn reeds een aantal gesten cilde deelnemerslijsten uitgegeven aan onderscheidene autobezitters. Echtpaar verongelukt met bromfiets STADSKANNAL. 27-1. Donderdag- avond is het ongeveer 60 jaar oude echtpaar Reiniga uit Jipsingboi-rt&n- ge in Musselkanaal verongelukt. Het chtpaar reed per bromfiets op de Sluisstraat en wilde linksaf de ver bindingsweg op. Doordat zij niet op het achteropkomende verkeer letten werden zij gegrepen door een perso nenauto. Zij overleden enige ogen blikken na het ongeluk. Minister gelukkig met consumentenvoorlichting DEN HAAG, 27-1. Minister Den Uyl (economische zaken) is zeer ge lukkig met de vloedgolfvan con sumenten-voorlichting in dagbladen, radio en voor de televisie. Hij ver telde dit de kamercommissie voor economische zaken tijdens de voort zetting van de bespreking van de begroting 1966 van zijn departement. Een betere informatie van het pu bliek over het prijsverloop noemde hij van groot belang. De minister zei prijs te stellen op meer consumen ten-voorlichting via de televisie. DODELIJKE ONGELUKKEN DEN HAAG. Bij een verkeerson geval op de Waaldijk in de gemeente Herwijnen is de 29-jarige A. de Foc- kerd uit Herwijnen om het leven ge komen. WERNHOUT. De 62-jarige mevr. Krijnen uit Wernhout is, toen ze met de fiets aan de hand de Wernhoutse- weg in haar woonplaats wilde over steken, overreden door een van de grens komende Belgische vrachtauto met aanhangwagen. Ze werd daarbij zo zwaar gewond, dat ze ter plaatse overleed. APELDOORN. In een ziekenhuis in Apeldoorn is overleden de 65-ja- rige J. Westerink uit Epe, die woens dagmiddag ernstig gewond raakte, toen een auto, waarin hij met zijn zoon meerreed, op het Kanaal-Zuid in Apeldoorn tegen een boom botste. Herinnering aan de winter De Schouwse Westhoek herinnert zich dit beeld uit de korte, maar toch vrij strenge winterperiode, die januari een eigen (koud) gezicht gafHet schaat sen in de beschutting van de duinen gaf vreugde van een heel apart soort. Maar het is alweer voorbij en uit de nevels van nu zal straks de klaarte van de lente zich baanbreken. (Foto: Zi'crikzeesdhe Nieuwsbode). ANNA-JACOBAPOLDER Vergadering A.R.-kiesvereniging In „Ons Dorpshuis" kwam de A.R. kiesvereniging „Nederland en Oran je" bijeen voor de vaststelling var^ de kandidatenlijst voor de aanstaan de gemeenteraadsverkiezingen. Op deze lijst komen vijf namen voor. Vooraf werd door de voorzitter, de heer P. Boudeling, een 'inleiding ge houden over de economische en po litieke situatie in Nederland. Bij de bespreking bleek dat de grote inves teringen van de regering toch geen nadeel betekenen. Men was het niet eens met die politieke partijen, waar bij ook de A.R.P., die tijdens de ver kiezingscampagne een grote verlang lijst hadden en nu tegen belasting verhoging zijn. Het financieel jaarverslag van de penningmeester vertoonde een gun stig resultaat. Op deze vergadering waren enkele nieuwe leden aanwe zig (Ingezonden) In een televisie-uitzending van 22 januari j.l. „Mies en scene" heeft Dr. Drees op een vraag: „Wat zoudt U doen, wanneer U een miljoen vrij elijk te besteden had voor goede doelen?" spontaan geantwoord, dat voor hem1 de hulp aan de noodlijden de medemens in dc ontwikkelings landen hoogste urgentie heeft. In het bijzonder gingen dc gedach ten hierbij uit naar het door de erg ste hongersnood van deze eeuw be laagde India. Twaalf miljoen men sen staan daar nu reeds oog in oog met dc hongerdood! WIE HELPT DR. DREES AAN DIT MILJOEN Dc Nederlandse Organisatie Voor Internationale Bijstand stelt het gi ronummer 100200 van de Anti-lion- gcr-actie voor dit doel open. Er zyn reeds een aantal dringende aanvragen om hulp bjj dc NOVIB binnengekomen. Giro 100200 t.n.v. Antl-IIonger-Ac- tie, Den Haag. Namens het NOVIB-comité Zierikzee J. B. Assendorp En die twee meisjes wilden wel eens een middagje naar Goes, want plotseling bedachten ze dat er toe vallig een brug over de Oosterschel- de ligt en ze waren er nog niet over heen geweest. Ze togen welgemoed op pad, voorzagen zich van retour- kaartjes en gingen in de corsostad eens fijn ditjes en datjes doen; wat winkels bekijken, wat snoepen, wat slenteren, wat uitrusten. Ze hadden geen kavitalen te verteren die meis jes, maar na een hele middag kijken en wandelen, wil men tot slot nog wel wat eten en drinken. Het werd een „patatje" en het werd een glaas je prik en gekocht hadden ze ook nog wat en zij het wat vermoeid - gin gen ze toch nog altijd welgemoed met de bus weer huistoe. In hun beursjes staken de retouraartjes, maar op de brug werden het plotseling hele toe standen. Want de meisjes hadden he lemaal niet aan hel tolgeld gedacht, dat onverbiddelijk offergebod, dal op onze communicatie-verworvenheid rust. Het was maar het beste er mee voor de draad te komen. De beurzen waren leeg en de chauffeur hoorde het verhaal aan met een beroepsdis cipline, die voor zachtere gevoelens niet zoveel ruimte liet. „Dan moeten jullie er uit, want ik neem dat risico niet", zei de man achter het stuur en daar stonden de meisjes dan aarze lend te doen vooraan in de bus. „Ja, ik kan er niets aan doen, maar het gaat niet", zei de chauffeur, die mogelijk al meer dergelijke akkevie tjes heeft meegemaakt. Het waren nog maar prille kinderen, maar zij wierpen enkele smekende blikken de bus in, hopend dat er uitkomst zou komen. Zc protesteerden ook zacht jes: „We kunnen toch niet hier blij ven staan, want we hebben geen geld meer". Êr schijnt een mild mens te zijn opgedoken, die zich over de kin deren heeft ontfermd, want hoe ook - ze zijn thuis gekomen, berooid en wel en nogal geschrokken. De meisjes mogen voor roekeloze zwervers wel een beetje een. tv aar- schuwing zijn. Met een „retourtje" alleen hijst men het niet meer; dal was in de goede oude tijd van de boot naar Kats. Er komt altijd nog bruggeld bij cn wie zich geheel heeft ontdaan van het slijk der aarde, zit aan de overkant ineens enorm klem. De brug ligt er tvel, maar de chauf feurs zeggen „nee" als er niet wordt geofferd. Zo is dat in het modern geworden Zeeland. SCH1EREILANDMAN. REIS PER „EXPRESSE"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2