maagtabletten Geslaagde micro-jeugdtoernooien te Haamstede en Zierikzee STREEKNIEUWS Geen buitensport, maar toch volop spanning ZIERIKZEE, 22-1. liet j.l. za terdag door de Schouwen-Duive- landse Korthal Bond georganiseerde micro-jeugdtuernooi voor adspiran- ten en pupillen te Haamstede en te Nieuwerkerk mag in alle opzichten byzcnder geslaagd worden genoemd. Nu door de weersomstandigheden het beoefenen van elke buitensport was uitgesloten heeft de jeugd zich op deze toernooien naar hartelust kun nen uitleven. Op sportieve wijze hebben de teams zich hierbij met inzet van al hun ca paciteiten ingezet voor de eer van hun vereniging. Aan spanning heeft het vaak niet ontbroken, zoals de uitslagen en de eindstanden laten zien. Na een spannende nek-aan-nek race eindigden zaterdagmorgen te Haamstede in het pupillen toernooi Noad en WIK B gelijk. Na het ne men van strafworpen slaagde Noad erin beslag op de le prijs te leggen. De uitslagen waren: Z.S.C.-W.I.K. A 1-0; W.I.K. B-Brouwershaven 5-0; Noad-Z.S.C. 5-0; W.I.K. A-W.I.K. B 0-1; Brouwershaven-Noad 0-5; Z.S.C. W.I.K. B 0-1; W.I.K. A-Brouwersha ven 5-0; W.I.K. B-Noad 0-1; Brou- wershaven-Z.S.C. 0-5; Noad-W.I.K. A 0-1. In het toernooi van groep A van do adspiranten, wat eveneens te Haamstede plaats vond, slaagde D.F. S. erin beslag op de le prijs te leg gen. Wel verboor het plaatselijke team met 6-3 van S.K.N.W.K. maar de overige drie wedstrijden wisten zij alle in winst om te zetten. S.K.N. W.K. en Z.S.C. die met I punt ach terstand gelijk beslag op de 2e plaats legden moesten door middel van het nemen van strafworpen uitmaken wie op de 2e prijs beslag zou gaan leggen. Doordat S.K.N.W.K. de straf worpen net iets beter nam waren zij de gelukkigen. De uit slagen: D.F.S. - Z.S.C. 1-0; S.K.N.W.K.-Noad 1-1; W. I.K.-D.F.S. 2-5; Noad-Z.S.C. 1-1; S. K.N.W.K.-W.I.K. 1-0; D.F.S.-Noad 2-1; Z.S.C.-S.K.N.W.K. 4-3; Noad-W. I.K. 2-1; S.K.N.W.K.-D.F.S. 6-3; W.I. K.-Z.S.C. 1-2 winst werden omgezet waardoor zij met een gelijk aantal punten eindig den. Strafworpen moesten dus be slissen wie in het bezit van de le prijs zou komen. Zelfs hier duurde de spanning nog onverminderd voort daar het S.D.O. pas na driemaal ge lukte het pleit in haar voordeel te beslissen door driemaal de korf te doorboren waartegen over W.I.K. maar één treffer kon plaatsen. De uitslagen waren: D.F.S. B-W.I.K. B 0-3; S.D.O.-W.I.K. C 2-0; W.I.K. B- S.D.O. 1-1; W.I.K. C-D.F.S. B 0-1; S. D.F.S. S.K.N.W.K. Z.S.C. Noad W.I.K. 11- 9 11- 8 7- 6 5- 5 4-10 NIEUWERKERK Noad 4 W.I.K. B 4 W.I.K. A 4 Z.S.C. 4 Brouwershaven 4 11- 1 7- 1 6- 2 6- 6 0-20 In het toernooi van de adspiranten groep B, dat te Nieuwerkerk plaats vond, gaven S.D.O. uit Anna Jacoba- polder en W.I.K. B elkaar geen haar breedte toe. In de ontmoeting tegen elkaar speelden zij met 1-1 gelijk, terwijl de overige wedstrijden in MICRO-KORFBAL Brouwershaven II-Dosko 3-0 Tegen het vooral produktiever spe lende team van Brouwershaven leed Dosko zijn eerste nederlaag in de competitie. Door twee doelpunten van Adrie Lievense namen de Brou- wenaren in de le helft reeds een 2-0 voorsprong. Nadat Kees Slager een strafworp nog onbenut had gelaten bracht Ada Lievense na de hervat ting de eindstand op 3-0. D.F.S. III-Z.S.C. II 4-0 Hoewel Z.S.C. in het veld geens zins de mindere was miste het in de aanval een schutter die voor de no dige doelpunten kon zorgen. D.F.S. wist heel wat beter raad met de haar geboden kansen waardoor zij een verdiende overwinning wisten te be halen. Door een treffer van Piet Quaak had D.F.S. bij het verstrijken van de le helft een 1-0 voorsprong, na de hervatting werd het door mevr. Dalebout-Mellema 2-0, waarna Henk Braam in de volgende opstelling de eindstand met twee treffers op 4-0 bracht. Renesse-Brouwershaven II 1-4 Ook in deze ontmoeting bleken de Brouwenaren heel wat gevaarlijker dan de duinbewoners. Door Adrie Lievense werd het in de le opstel ling 2-0, waarna Ada Lievense het leder in de korf wist te depo neren 4-0. Renesse dat alles in het Werk stelde om de eer te redden zag haar volhouden beloond toen Roel Boerma met een ver schot de roos trof (1-4). PLANTEN LIFT 4» J Een nieuwe methode voor rationali satie van hun plantekundige dienst is bedacht door geleerden van de Bayer fabrieken in Leverkusen: per paternoster transporteren zij de planten in een torenkas naar de tuinman. In een 23 meter hoge toren van bijzonder lichtdoorlaatbaar ma teriaal (foto) worden de planten door een lift voortdurend op en neer be wogen, zodat iedere groep gelijkma tig de tuinlieden en geleerden als mede de door de zon bestraalde zuid zijde van het gebouw passeert. Air conditioninginstallatie, kunstmatige bestraling en bevochtigingsinrichtin- gen zorgen ervoor, dat de planten on-afhankelijk van het weer buiten het hele jaar door onder optimale condities kunnen gedeien. D.O.-D.F.S. C 6-0. S.D.O. W.I.K. B D.F.S. B W.I.K. C B 1-0; W.I.K. B-W.I.K. 4- 1 10- 1 1- 4 1-10 Dcsko-Z.S.C. II 2-2 In deze ontmoeting geven beide teams elkaar niet veel toe. De uit eindelijke puntenverdeling geeft de krachtsverhouding in het veld dan ook vrij goed weer. Door een doel punt van Gilles Plandsoen nam Dos ko in de le helft een 1-0 voorsprong. In cle 2e helft bracht mevr. Flohil voor Z.S.C. de balans weer in even wicht (1-1). Na de vakverwisseling kon Dosko door Martien Moermond weer de leiding nemen (2-1) maar Jac. de Vrieze zorgde ervoor dat de puntjes broederlijk werden gedeeld (2-2). Brouwershaven II-D.F.S. III 2-3 Beide teams die nog ongeslagen waren legde in deze ontmoeting te veel de nadruk op het binnen halen van de puntjes wat het spel zeker niet ten goede kwam. In de le helft droegen de aanvallen van D.F.S. een gevaarlijker karakter. Reeds vrij spoedig slaagde D.F.S. er door Anne ke Dalebout in de leiding te nemen (1-0). Nog voor het verstrijken van de le helft werd deze voorsprong door Kees van Nieuwenhuize opge voerd tot 2-0. Na de hervatting werd het door Kees Slager 1-2 waarna Henk Braam erin slaagde D.F.S. weer iets meer lucht te geven (1-3). Door Adrie Lievense kwam Brou wershaven nóg terug' tot' 2-3 maar verder wisten zij het niet meer te brengen. ZIERIKZEE Schilderijen-expositie in „De Speelman" Na de collectie van oude munten, foto's en prenten uit de geschiedenis van Zierikzee heeft de heer F. Cnos- sen in zijn bodega „De Speelman" thans weer een tentoonstelling inge richt op het gebied van beeldende kunst. Toch kreeg ook deze expositie oen bijzonder karakter, en wel om dat het ditmaal drie dames zijn die in Zierikzee hun werkstukken expo seren. Van dit drietal trekt vooral hel werk van mevrouw baronesse Van Asbeck-Patijn de aandacht. Zij toont kunstzinnig en gaaf schilder werk. Het portret van een jonge vrouw en het schilderij „Moeder met kinderen" vormen een 'klasse apart in het werk van dit trio, dat verder bestaat uit de dames Dekking-ter Kuile - die niet terugschrikt voor een experimentele aanpak - en de Ruiter-Kloet, die wat onderwerpen betreft zeer gevarieerd maar tech nisch minder sterk vertegenwoor- digdis. Mooi van sfeer van deze laat ste is vooral „Flats in de polder", de aquarel met olielamp lijkt echter wel wat te hoog gegrepen. Geheel anders van aard zijn de drie abstracte schilderijen van de jeugdige Zierikzeeënaar Frans Hage, die - geheel ongeschoold - een be hoorlijk gevoel voor kleur aan de dag legt en zijn werk keurig ver zorgd aan deze expositie heeft toe gevoegd. De heer Cnossen zelf toont ditmaal in zijn werk een andere richting te zijn ingeslagen, waarbij de figuratie in hoofdzaak heeft plaats gemaakt voor abstracte ele menten. SIRJANSLAND Franse tuinders op bezoek Een groep van 33 Franse tuinders van de S.I.C.A., uit de Saint-Polde Lion (Finistère) heeft vrijdagmiddag een bezoek gebracht aan het lm;- en exportbedrijf van de firma Van Dijk alhier. Deze heren zijn ook op studiereis door Nederland, uitgaande van de stichting voor Europese Volkshoge school. De firma Van Dijk exporteert voornamelijk uien naar Frankrijk en voor de bewerking van dit produkt waren de buitenlandse bezoekers speciaal naar Sirjansland gekomen. De heer Heijboer leidde het gezel schap rond. Met grote belangstelling keken de gasten naar de diverse behandelin gen die de uien, van landbouwpro- dukt tot exportartikel ondergaan. Interesse hadden de Fransen ook voor de aardappelwasmachine, die al geruime tijd in werking is. Tevens bezochten de tuinders de boerderij en van de heren P. Heijboer en M. Krepel. Het was al Iaat in de middag, toen het Franse gezelschap Sirjansland verliet. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. Sinds het einde van de tweede wereldoorlog zijn er in ons land 600 rooms-katholieke ker ken gebouwd. Dit deelde de bisschop van Roermond, mgr. P. J. A. Moors, mee op een in Utrecht gehouden persconferentie ter gelegenheid van kerkenbouwzondag (30 januari). DEN HAAG. De minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, is vandaag en woensdag te Lenden voor een colloquium over „Groot-Brittannië en de Europese Gemeenschap". MAASEIJK. De 54-jarige heer J. Wijnants uit het midden-Limburgse Reuver is in het Belgische stadje Maaseijck bij een verkeersongeval om het leven gekomen. DEN HAAG. De minister van so ciale zaken en volksgezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp, heeft, zoals hij al had aangekondigd, aan de sociaal- economische raad verzocht hem zo mogelijk voor 1 april a.s. te advise ren over een Wettelijke regeling van het minimuminkomen voor werkne mers. VOORSCHOTEN. De tienjarige Frans Koot uit Leiden zakte door het ijs van de Korte Vliet in Voor schoten. Hij werd dood gewaand. Door de bijzonder snelle actie van politie en medici bleef de jongen in leven. UTRECHT. In het Utrechtse wa renhuis Galeries Modernes zijn twee meisjes op heterdaad betrapt bij het plegen van een winkeldiefstal. De twee, beiden 17 jaar en afkomstig uit Bilthoven, bekenden in de afgelopen maanden veel soortgelijke diefstallen te hebben gepleegd in voornamelijk warenhuizen en modemagazijnen in Utrecht. AMSTERDAM. Inbrekers hebben zich tijdens afwezigheid van de be woners door verbreking van een ibal- condeur toegang verschaft tot een woning aan de Willem de Weldam- melaan in Amsterdam en voor een waarde van ca. f 18.000 aan contant geld en gouden sieraden gestolen. DEN HAAG. Met het motorschip „Korendijk" zullen vandaag in Rot terdam aankomen de eerste vijf zwa re kanonnen van 175 mm, waarvan de landmacht er tussen de 20 en 30 in Amerika heeft besteld. BERGEN (L.). Op rijksweg 54 is in het Limburgse plaatsje Bergen een verkeersongeluk gebeurd, dat aan de 23-jarige heer G. Buitink uit Roer mond het leven heeft gekost. AMSTERDAM. Deze week komen in Amsterdam 75 Nederlandse be drijfsartsen, veiligheidsdeskundigen en specialisten op het gebied van de arbeidsgeneeskunde bijeen onder auspiciën van de Hoge Autoriteit van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal. Onderwerp van overleg is de bestrijding van lucht vervuiling. AMSTERDAM. „African Explosi ves and Chemical Industries" heb ben aan het Nederlandse ingenieurs bureau Continental Engineering N.V. behorend tot het VMF Stork-Werk spoor concern, opdracht verstrekt voor de bouw van een tweede ure- umfa-briek. De opdracht beloopt f 20 miljoen. Dienstplichtig huzaar hij spelletje verongelukt DEN HAAG. 24-1. Een soldalen- spelletje in de legerplaats 't Harde heeft 't leven gekost aan een dienst plichtig soldaat. Maandagochtend is namelijk in het Sophiaziekenhuis in Zwolle de 21-jarige dienstplichtige huzaar der eerste klasse C. J. Rui ters overleden aan verwondingen die hopliep toen hij gisteravond een ongelukkige val maakte. In een van de soldatenverblijven in de legerplaats waren huzaren zon dagavond bezig om vanaf tafel naar de ijzeren U-balken in het vertrek te springen. Aan die balken maakten ze wat gymnastische toeren. Op een gegeven moment kon huzaar Ruiters zich niet meer vast houden en hij viel op z'n hoofd en rug op de beton nen vloer. Hij liep daarbij onder meer een schedelbasisfractuur op. De overleden militair woonde in Kerkrade en hij was ongehuwd. Hij was ingedeeld bij 43 tankbataljon in de legerplaats 't Harde. Hoge export van Nederlands hier AMSTERDAM, 24-1. Het Centraal Brouwerij kantoor in Amsterdam deelt mede: de gezamenlijke bierex port van de Nederlandse brouwerijen is in het kalenderjaar 1965 met bijna 10 procent gestegen ten opzichte van 196- en heeft daardoor voor het eerst in de geschiedenis de 1.000.000 hl.- grens overschreden. In totaal bedroeg in 1965 de ex port (inclusief scheepsproviandering) 1.017.302 hl. en vertegenwoordigde een waarde van ca. 79 miljoen gul den (tegenover ca. 72 miljoen gulden in 1964). IJsbrekers duwden monsterijsberg weg WELLINGTON, 24-1. Drie Ameri- kaanse ijsbrekers hebben kortgele den een monsterijsberg van naar schatting tien miljoen ton in een dag ever een afstand van ongeveer een kilometer weggeduwd om een vaar route naar de McMurdobasis aan de Zuidpool vrij te maken. Zij ontwik kelden daarbij in totaal 42.000 p.k. Wat biedt de BEELDBUIS? DINSDAG. Na het voorprogramma dat om zeven uur begint en o.m. Klaas Vaak en de Engelse lessen van Walter en Connie omvat, begint om tien voor half negen een programma rond het A.V.R.O. dansorkest „The Skymasters" dat dit jaar 20 jaar be staat. Gasten o.m. Annie de Reuver, Annie Plevier, Greet je Kauffeld, Karei van der Velden, John de Mol en Joke van der Burg. De avond wordt afgesloten met bokswedstrij den, maar voor we zover zijn het eerste deel van „Melissa", een Duit se televisieserie door Francis Dur- bridge. Op het tweede net een aflevering van Het Grote Avontuur"episodes uit de geschiedenis van de Verenig de Staten. WOENSDAG. Na Klaas Vaak en de Franse les de V.P.R.O. Sportru- briek, te presenteren door Herman Kuiphof. Na het journaal presenteert de psycholoog drs. Greiner „Wat be zielt U?", waarin de houding van normale mensen tegenover geestelijk gestoorden aan de orde komt. Voor de hoofdschotel van het V.P.R.O.- programma Randfiguren(met daarin chansons v. George Brassens) wordt uitgezonden kunnen we genie ten van een programmaatje met Ray Ellington, wél muzikaal maar geen familie van de grote Duke Ellington. In „Randfiguren" dus zoals aange kondigd chansons van George Bras sens, die met composities als „Brave Margot", „La Mauvaise Reputation" etc. grote bekendheid kreeg. Neder landse c.abarettiers (o.a. Arnold Gel derman) zullen trachten ze a la Brassens te vertolken. De avond wordt besloten met „Versier de leeg te", een film van de jonge Neder landse cineast Erik Terpstra. Op net twee o.m. „Het is zó bij de luchtmacht", de Amerikaanse film serie over Will Stockdale die bij de luchtmacht verzeild raakt en daar allerlei avonturen beleeft. Hoofd schotel is „Koningsgambiet" waarin opkomst en ondergang van het huis York wordt belicht. Een door Schouwen-Duivelandse C.B.T.B.-ers meegenomen foto uit de om geving van Wijhe in het Sallandse, dat ernstig door overstromingen werd getroffen. Gelijk bekend zette de gewestelijke afdeling van de C.B.T.B. een geslaagde hulpactie op touw voor de gedupeerde boeren in die streek. Dagelijks bestuur Z.L.M. vergaderde te Zierikzee ZIERIKZEE, 24-1. Naar het Zeeuws Land- en Tuinbouwblad me dedeelt heeft de eerste vergadering van het dagelijks bestuur van de Z. L.M. in 1966 gehouden plaats gevon den te Zierikzee. Dit geschiedde op uitnodiging van het bestuur van de kring Sch.-Duiveland van de Z.L.M. Het kringbestuur bood de leden en adviseurs van het dagelijks bestuur na de vergadering een aantrekkelijk programma aan met o.a. een bezoek aan de Coöp. Telersvereniging te Zierikzee en een inleiding door de burgemeester van Westerschouwen over het onderwerp „De recreatie en landbouwproblemen in zijn gemeen te."" De vergadering stond voor de eer ste .piaal o.l.v. de nieuwe algemeen voorzitter, ir. J. Prins, die in zijn openingswoord de wens uitsprak dat 1966 voor de land- en tuinbouw een gunstig jaar zal mogen worden. Spre ker stond verder stil bij de betekenis van de werkzaamheden van het da gelijks bestuur. De voorzitter memo reerde voorts enkele belangrijke pro blemen, die momenteel in de land en tuinbouw aan de orde zijn. Ten slotte wees ir. Prins er op dat dit maal Zierikzee als vergaderplaats was gekozen, hetgeen mogelijk is gewórden door de vaste verbinding van de Oosterscheldebrug. Een brug, die het symbool is van het willen vooruitzien. In paleiskringen te Brussel wei gerde men maandag commentaar te geven op een bericht uit Madrid, vol gens hetwelk koningin Fabiola van België in blijde verwachting zou zijn De vice-voorzitter, de heer P. J. J. Dekker, zag niettegenstaande de grote veranderingen in de agrarische sector die nog te wachten staan, de toekomst onder leiding van de nieu we voorzitter met vertrouwen tege moet. Namens de kring Sch.-Duiveland werden alle aanwezigen hartelijk welkom geheten door de voorzitter, de heer A. M. Geluk. Ingezonden mededeling de echte Amerikaanse en beste ter wereld! Brood uit vis? KOPENHAGEN, 24-1. Een Deense scheikundige, H. M. Ehlers, heeft een middel ge vonden om vismeel smaak- en reukloos te maken, zo is maan dag vernomen. Deze ontdek king zou kunnen leiden tot het bakken van brood uit vismeel. De voedselen landbouworga nisatie van de V.N. (FAO) en een Westdidtse consortium zouden al belangstelling heb ben getoond. 'n blijvende uitkomst! In twee Britse plaatsen - War rington in Engeland en Dundee in Schotland - lijden 750 schoolkinde ren aan een onbekende virusziekte, gepaard gaande met keelpijn, hoofd pijn en vermoeidheid. In het Egyptische dorp Noussa, in de Nijl-delta, is een oud huis waarin een bruiloft werd gevierd ingestort. Acnitien jonge meisjes en een baby werden levenloos uit het puin ge- kaslö en meer dan 50 bruiloftsgan- gers liepen verwondingen op. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Nieuwerkerk aan den IJssel: J. van Wier te Putten. Geref. Kerken Beroepen te Hoorn: W. Stolte te Kamerik; te Dieren (3e pred. pi.): H. N. de Mooy te Nieuwe Pekela. Aangenomen naar Rotterdam-IJs- selmonde: A. Verschoor te Vlissingen Chr. Geref. Kerken Tweetal te Papendreclit: H. W. Eerland te Amersfoort en A. Hilbers te Zwolle; te Driebergen: G. Blom te Meerkerk en J. G. van Ravenswaaij te Scheveningen. Geref. Gemeenten Bedankt voor Oud-Beijerland: G. Schipaanboord te Apeldoorn. DE GOUDEN HORDE 43. „D-d-daar zijn zijpiept de ang stige slaaf ergens op de achtergrond. Maar de reusachtige Mongool, wiens enige wa pen uit een kolossale strijdbijl bestond, ne geerde het geroep alsof het het getjilp van een krekel betrof. Zijn troebele oogjes na men Aram en Agua, die enigszins terug weken, laatdunkend op en langzaam trok er een grijns over z'n gelaat. „Chagar.zei hij log ,het zijn slechts twee slakken...." Hij streelde liefkozend de steel van z'n bijl en waggelde mat naar voren. „Waarom waarschuwt gij de man nen van de grote Chamag Chan, als er slechts een paar laffe muisjes in de vrou wentent zijn geslopen Achter hem knorden de Mongoolse krij gers, die deze humor blijkbaar zeer waar deerden Die bijval deed de reusachtige krijger blijkbaar veel genoegen, want hij lachte en sloeg zich op de borst. „Het zijn slechts enkele kleine vlooienriep hij luidruchtig. „Het zijn slechts een paar kleine katjes! Het zijn slechts een paar witte ratten zonder staarten Het gejoel werd luider. Het kolossale feestvarken waggelde heen en weer en scheen op zoek naar nieuwe voorbeelden uit het dierenrijk, waarmee hij Agua en Aram kon vergelijken. Maar de witte-rat- zonder-staart scheen het hoogste waartoe de geest van de reusachtige Mongool kon stijgen en dat bleek hem boos te maken. „Staartloze ratten!" riep hij daarom luid en hief zijn bijl op. „Hier zijn geen vele dappere mannen nodigChoro zal hen alleen doden.... Choro alleen....!" En daarop waggelde hij dreigend op de beide mannen toe. In de nauwe ruimte maakte het de indruk alsof een natuurkracht op het punt stond los te barsten. Aram duwde Perguye verder naar achter en week terug. Met een schallende krijgskreet zwaaide Choro z'n bijl

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4