RenniesSi Dijkgraaf wijst op beslissingen in verband met Deltaplan STREEKNIEUWS Een oproep tot soberheid in Indonesië Waterschap Scliouwen-Du iveland ZIERIKZEE, 25-1. „Onwillekeu rig gaan onze gedachten terug naar de dag waarop het bestuur van ons pas geconcentreerde waterschap werd geïnstalleerd door de toenma lige commissaris der koningin wijlen jhr. mr. A. F. C. de t'usembroot op woensdag 21 januari 1959. Terugzien de op de afgelopen periode kunnen we met dankbaarheid constateren dat wjj voor onheilen of ernstige schaden gespaard zijn gebleven- We kunnen ook constateren dat zoveel als doenlijk was de zwakke plaatsen in onze dijken zijn versterkt cn dat het geheel vernieuwde stramien van wegen en waterlopen in ons water schap goed heeft gefunctioneerd". Aldus de voorzitter de heer A. M. Geluk in zijn openingsrede op de heden (dinsdag) te Zierikzee gehou den vergadering van het waterschap Schouwcn-Duiveland, waar het be stuur in nieuwe samenstelling voor het eerst bijeen was. Financiële positie Na de nieuwbenoemde leden geluk te hebben gewenst besteedde de voorzitter uitvoerig aandacht aan de financiële positie van het waterschap die nog allerminst rooskleurig is. „Om do opgedragen taken naar be horen te vervullen zullen wegens de grote stijging van het loon en prijs niveau steeds hogere lasten opgelegd worden, terwijl het lastenpeil - samen met de herverkavelingsrente - aan zienlijk boven de f 100,- per ha uit komt. Waar er steeds meer in het al gemeen belang een beroep op ons ge daan wordt - we denken aan de re creatie - en waar wij ook steeds meer met onze maatregelen het alge meen belang dienen, vragen wij ons af of desnoods met een tijdelijke re geling van de financiële verhouding rijk-waterschappen de grootste pro blemen voor de nabije toekomst niet kunnen worden opgevangen". Adviescommissies Het is het waterschap inmiddels duidelijk geworden dat de minister van verkeer en waterstaat heeft te maken met twee adviescommissies inzake de waterschapsproblemen. De voorzitter sprak in dit verband van een commissie die op kortere termijn kan adviseren, alsmede een „diepdel- verscommissie", die de gehele pro blematiek rondom de Nederlandse waterschappen bestudeert. „Voorlopig mogen we alleen reke nen op een spoedig tot stand komen van de wet wegenfinanciering, hoe wel dan eerst nog de provincie aan bod komt om op een rechtvaardige verdeling der gelden te studeren", merkte hij op, daarbij met enige te leurstelling constaterend dat al de ze studie voorlopig nog weinig resul taat heeft afgeworpen. „Zoals wij hier zitten hebben we met de prak tijk te maken. We laten ons voor lichten, nemen beslissingen, eenvou dig en verantwoord en stellen aan de hand daarvan de hoogte van het ge- schot vast. Dit gaat met de regelmaat van de klok. Het is dan wel eens te leurstellend om machteloos te staan tegenover de trage voortgang van al die studies, hoe noodzakelijk die ook mogen zijn". Nieuwe periode Na de leden op hun verantwoor delijke taak te hebben gewezen ging de voorzitter dieper in op de veran deringen op Schouwen-Duiveland in het kader van het Deltaplan. „Samen hebben we de zorg voor de zeewe ring, voor de waterbeheersing, voor de wegen en zeker ook voor de uit- „Gast" stal spaargeld WAUBACH, 24-1. De 21-jarige dochter Annie van de café-houder Thissen uit Waubach is beroofd van haar spaargeld. Zij had de gewoonte fooien in een grote, lege drankfles te doen, die op het buffet stond. In de loop der jaren was dit naar schat ting een bedrag van ongeveer f 500 geworden. Een nog onbekende „gast" heeft deze fles ontvreemd. Van hem ontbreekt echter elk spoor. KERKNIEUWS Geref. Gemeenten BRUINrsSE. Donderdag 27 jan. a.s., 7.00 uur ds. J. Pannekoek te Terneuzen. Scheepvaartbericliten Abida, 23-1 te Daigon verwacht. Alchiba, 25-1 te New York verwacht. Caltex Nederland, 22-1 te Dumai. Esso Den Haag, 24-1 te Brega ver wacht. Esso Rotterdam, 22-1 van Rastanura naar Bombay Gaasterland, 24-1 te Las Palmas. Kenia, 23-1 te Pointa Pierre ver wacht. Attis, 24-1 van Antwerpen naar Am sterdam. Katsedijk, 24-1 van Hamburg naar Bremen. voering van het Deltaplan in Brou- wershavense gat en Oosterschelde op volle toeren. Aanpassingswerken moeten wor den voorbereid en uitgevoerd. Moge lijk moeten zeer belangrijke beslis singen vallen t.a.z. van het uitslaan van zoutwater van onze gemalen aan de noordkant van het Grevelingen- bekken". Ingezonden mededeling Brandend maagzuur? helpen direkt! Ook in de land- en tuinbouw zag hij ingrijpende veranderingen. Met name de samenwerkingsvormen tus sen de boeren zullen meer gestalte krijgen en in aantal toenemen, ter wijl daarnaast de voortschrijdende mechanisatie speciale problemen op werpt. „De recreatie en het „buiten wonen" zullen Schouwen-Duiveland stormenderhand veroveren; de oe vers komen steeds meer in de be langstelling te staan, terwijl de ha vens een andere functie zullen krij gen. We zullen in het belang van in woner en toerist een halt moeten toeroepen aan de steeds verdergaan de vervuiling van het water". De voorzitter besloot zijn toespraak met op te merken dat het waterschap steeds bereid blijft in positieve zin samen te werken met het rijk, de provincie en de gemeenten op Schou wen Duiveland. Half uur per week bewegingsoefeningen voor Westhoekse bejaarden TRILLEND BED KEULEN, 24-1. Een van de nieuwigheden op de interna tionale meubelbeurs die in Keulen wordt gehouden is een bed dat de slapende automa tisch wekt. Het is uitgerust met een kleine elektrische mo tor die op het gewenste tijd stip aanslaat en trillingen ver oorzaakt. HAAMSTEDE-BURGH, 24-1. Voor de demonstratie bewegingsleer voor de ouderen die in de grote zaal van het rusthuis „Duinoord" werd gehou den bestond grote belangstelling. Er was geen plaats onbezet toen namens de Groene Kruis afdeling Haamste- de-Burgh, waar deze „gymnastiek" voor bejaarden van uitgaat, mevr. Friderichs-Landegent een openings woord sprak waarbij zij zich speci aal richtte tot mej. \V. Haarsma uit Middelburg en mevr. A. J. Sanders- v. d. Kreek. Mej. Haarsma is door het Prov. Groene Kruis Zeeland belast met de ze bewegingsleer terwijl mevr. San ders in Haamstede en Burgh de les sen zal verzorgen. Mevr. Friderichs dankte bij voorbaat het rusthuis voor het mogelijk maken van deze de monstratie en wees in een kort woord nog eens op de vele voorde len die het Groene Kruis ook voor de bejaarden biedt. In een prettig-populaire trant be sprak mej. Haarsma over datgene waar de zaal op zat te wachten. Zo als bekend gaat het niet om oefenin gen en gymnastische toeren doch de lichaamsbewegings-oefeningen heb ben tot doel de spieren en de ge wrichten wat losser te maken. De re sultaten hiervan zullen weldra be merkt worden in het huishouddings- werk en bij het toiletmaken. Kwalen en kwaaltjes zouden bij regelmatige oefening niet bestaan en de mening dat oudere mensen maar moeten zit ten is uit den boze. Het dagelijks niets doen en zitten verhoogt stijf heid. Oorlog met huisarts Een medische keuring is niet no dig doch indien de bejaarde iets mankeert is een kort overleg met de LAND- EN TUINBOUW Uien zijn weer goedkoper DEN HAAG, 25-1. De prijsstijging van Nederlandse uien, die begon in de vorstperiode en de telers hoop gaf cp een wat bevredigender prijs, is niet van lange duur geweest. Vanaf het midden van de vorige week is de prijs teruggelopen en eind vorige week was weer het niveau bereikt van vóór de vorstperiode. De voor export geschikte middel en grove uien werden toen in Zee land, een van de belangrijkste pro- duktiegebieden, verkocht voor prij zen van 15 tot 16 cent per kg en de telersprijs voor een produkt dat nog klaar gemaakt moest worden lag rond 10 cent per kilogram, wat veel te weinig is voor deze tijd van het jaar. In vergelijking met een week geleden is de prijs ongeveer 5 cent per kilogram gedaald. De export van Nederlandse uien is overigens in de vorstperiode wel van zeer grote betekenis geweest. Volgens 't Uitvoei'contrólebureau voor Tuin- bouwprodukten bedroeg de uitvoer in de tweede week van januari niet minder dan 5455 ton Een dergelijke hoeveelheid per week is dit seizoen nog niet eerder verladen. Het bete kende dat in die week ruim de helft van de totale Nederlandse groenten- export voor rekening van de uien kwam. West-Duitsland was met 2678 ton de belangrijkste afnemer, ge volgd door Engeland met 1516 ton. Naar Frankrijk werden in die week 742 ton Nederlandse uien verladen, naar Afrika 272 ton en naar België- Luxemburg 218 ton. Senator wil erkenning van de Vietcong WASHINGTON, 24-1. Tijdens een besloten zitting van de Amerikaan se senaatscommissie voor buiten landse zaken heeft de voorzitter van die commissie, senator Fulbright, voorgesteld de Vietcong te erken nen teneinde een van de struikel blokken voor de vrede in Vietnam uit de weg te ruimen. Tijdens de zitting stelde de Ame rikaanse minister van buitenlandse zaken, Rusk, de leden op de hoogte van de stand van zaken in Vietnam. Fulbright drong voorts aan op ver lenging van de stilteperiode in de Amerikaanse bombardementen op Noord-Vietnam. Bij het verlaten van de commissie kamer zei minister Rusk tegen ver slaggevers dat de regering-Johnson nog geen enkele constructieve stap van communistische zijde heeft waargenomen in antwoord op het Amerikaanse vredesoffensief en de stopzetting van de bombardementen. Hij weigerde in te gaan op een vraag of de aanvallen op Noord-Vietnam zullen worden hervat. huisarts noodzakelijk. De oefeningen zullen bestaan uit gewrichtsoefenin gen, (zwaaien der ai-men en benen), t-ven wichtsoefeningen, wat meer zelfvertrouwen geeft bij het lopen, reactie-oefeningen door balgooien, ademhalingsoefeningen en spiercon- ditietraining. Het half uurtje per week zal de beweeglijkheid en zelfverzekerdheid verhogen en de dagelijkse bezighe den vergemakkelijken. Veel mensen die anders met een stok liepen, kun nen zich na het volgen der lessen weer vrij en frank bewegen. De kos ten zijn 25 ct. per lesde rest betaalt het Groene Kruis. Na de aandachtig aangehoorde uit eenzetting was direct een groot aan tal bejaarden bereid om aan de de monstratie mee te werken. Gezeten op een stoel ging hot weldra vol goede moed met de armen omhoog, aimen zijwaarts en met plezier en veel lachbuien werd" getoond dat er niets onoverkomelijks aan vast zit. De opgave voor deelname wordt dan ook een succes. Dat staat vast. Me vrouw Friderichs sprak tenslotte een dankwoord. ZIERIKZEE Rode Kruis-hulp voor Vietnam Het Nederlandse Rode Kruis gaat steun verlenen aan de hulpverle ningsactie, die het comité van het Internationale Rode Kruis voert voor honderdduizenden vluchtelingen in Vietnam. Er zal alvast een zending van onder andere duizend dekens en 500 driekante doeken naar Vietnam worden gestuurd. Het hoofdbestuur van het Neder landse Rode Kruis heeft besloten het gironummer 777 open te stellen, waarop bijdragen kunnen worden gestort ten bate van deze hulpverle ning. Uit de binnenkomende bijdra gen zullen continue hidpgoederen voor Vietnam worden bekostigd. Van de zijde van .de Rode Kruis- afdelinig hier ter stede vernemen wij dat gaarne giften worden ingewacht bij de secretaris, de heer H. Uijl, Lange Nobelstraat 34. Nieuwe leden Waterschap ZIERIKZEE, 25-1. In de dinsdag- middag gehouden vergadering van het waterschap Schouwen-Duiveland heette de voorzitter de heer A. M. Geluk o.m. een aantal nieuwbenoem de leden welkom. Dit waren de he ren M. O. Hanse te Haamstede; C. D. Gast te Ellemeet; J. J. v. d. Wekken te Kerkwerve; J. der Weduwen te Zierikzee; J. M. Goemans te Zonne- maire; J. L. Vis te Noordgouwe; J. v. d. Stolpe te Ouwerkerk en J. Kwaak te Oosterlamd. De beëdiging van deze gezwore nen van de districten I t.m. VIII vond plaats op 23 en 28 december van het vorig jaar. Succes op konijnententoonstelling Op de zevende te 's-Hertogenbosch gehouden Bonds-'konijnententoon- stelling heeft de Zierikzeese fokker de heer J. H. Bakker en Zn. met een inzending Witte Weners weer enige mooie resultaten behaald. De heer Bakker deed aan deze landelij ke tentoonstelling mee met 9 Witte Weners in enkele klassen en twee W.W., rammen (oud) in een klas van 56. Deze laatste dieren kregen het predicaat z.g.g. en de vijfde prijs. Met Witte Weners, rammen (jong), 5 stuks, behaalde de Zierikzeese in zender 2 X z.z.g., 2 X z.g. en 1 X g.g., met daaraan verbonden een C- prijs. Voor twee Witte Weners (voed sters, jong) verder de predicaten 1 X z.g. en 1 X g.g. Enige weken geleden behaalde de heer Bakker bovendien op de pro vinciale tentoonstelling te Etten eveneens een mooi succes inet het predicaat z.z.g. (II prijs) en 2 X z.g. (VII en IX prijs). Op de tentoonstel ling in Den Bosch waren totaal 7.500 dieren, te Etten 1.500. KERKWERVE Bouw nieuwe Chr. Geref. Kerk De Chr. Ger. Gemeente ie Kerk werve heeft definitief besloten om over te gaan tot de bouw van een nieuwe kink. De bouw is inmiddels gegund aan de aannemerscombinatie Schouwen Duiveland-Schouls voor de som van f 290.000. De totale bouwsom komt op vier ton. SEROOSKERKE Uitvoering Sportver. Velocitas Zaterdagavond gaf de sportvereni ging „Velocitas" haar jaarlijkse uit voering in de zaal van het Dorps huis. Opgevoerd werd het blijspel in drie bedrijven „Romance rond arti kel 17" van P. J. Zonruiter. In de pauze werd een verloting gehouden. De avond werd met een dansje be sloten. HAAMSTEDE BURGII Moedercursus van start Voer Haamstede-Burgh is een moedercursus van start gegaan, de eerste les waarvan werd ingeleid door de voorzitter van de plaatselij ke Groene Kruis-afdeling de heer G. B. Heutink. Deze cursus - zoals ge woonlijk georganiseerd door het Groene Kruis - wordt gegeven door de distrietsverpleegster zuster C. P. de Vries te Zierikzee. De eerste cursusavond werd be- zoch door een tiental dames, dié door de voorzitter werden verwel komd. Hij wenste de dames een aan gename en nuttige leertijd. Overi gens lijkt het er wel op dat nog niet iedereen van deze cursus op de hoogte is. Het getal van tien deelne mende dames kan nog wel worden aangeveid. Degenen die in deze ma terie zijn geïnteresseerd kunnen don derdag 27 jamiari a.s. (19A5 uur) te recht in het wijkgebouw. Op die avond zal de eerste les nog eens worden doorgenomen. ZONNEMAIRE Verenigingen gaven uitvoering Dezer dagen vond etn gezamenl-j- ke uitvoering plaats van de voetbal en culturele veieniging Zonncmaire Nadat de voorzitter van v.c. Zonne- maire er in zijn openingswoord op had gewezen dat de hege kosten '"m een ontspanningsavond wel dwingen tot samenwerking, verzorgde de to neelgroep „Op Driri" uit Renesse een opvoering van „Achter (ie wolken schijnt toch de zon", tiet applaus van het publiek aan het slot vart do op voering bewees hoezeer u" voorstel ling werd gewaardeerd. Een en - d^r kwam ook tot uitdrukking in de woorden van de heer J. J. C. de Vlieger die de spelers van „Op Drift' dank bracht voor het gebouene. De avond werd besloten met eer- geani meerd bal. DREISCHOR Cafetaria-kwestie nog niet van de baan In verband met het bericht enige tijd geleden gepubliceerd inzake de cafetaria van mevr. C. A. Herrel van Beers, deelt de eigenaresse ons mee dat het laatste woord in deze zaak, welke is voortgekomen uit de „kwes tie Dorpshuis" zeker nog niet gespro ken is. „Ik ben zeker niet van plan om hét er bij te laten zitten", aldus mevr. H., die ons verder mededeelt thans bezig te zijn met de voorberei-* ding van deze kwestie i.v.m. een ko mende behandeling door de Hoge Raad. Het is dus niet juist zoals wij hebben gemeld, dat de kans dat Dreischor binnenkort weer een cafe taria aan de Ring rijk zou zijn door het plotselinge vertrek van de eige naresse, „niet erg groot meer zou zijn". Het ligt immers nog altijd in de bedoeling van mevrouw Herrel van Beers een cafetaria te beginnen in Zeeland's best bewaard gebleven ringdorp, Dreischor. OOSTERLAND De inhoud van de zendingsbus sen in de Ned. Herv. kerk alhier bracht in het vierde kwartaal van het vorig jaar op de som van f 200,42. Causerie voor Chr. Vrouwenvereniging Voor de chr. vrouwenverenibing „Martha" alhier, trad op in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw dokter H. Speelman, arts hier ter plaatse. De presidente, mevrouw Groenewegen- Krans, opende de vergadering met gebed en sprak een welkomstwoord tot de vele aanwezigen, inzonderheid tot dokter Speelman en zijn "echtge note. Aan de hand van enige films besprak de arts de geboorte van de mens, terwijl ook de verschillende afwijkingen in dit proces ter sprake kwamen, en hoe hiermede te hande len. Vele nuttige wenken werden 'hierbij gegeven. Verder kwamen ook op het witte doek de geboorte van verschillende dieren, zoals een koe, paard, varken, konijn, aap etc. Ter als een eerste stap ter oplossing van de huidige economische problemen; kennelijk een zinspeling op de dqsz Soekarno beloofde maar nog steeds uitgebleven politieke oplossing van de toestand na de mislukte staats- greep. Maar dan nog - aldus de sultan - zou het nog aanzienlijke tijd nemen voordat de vruchten van een econo misch herzieningsprogramma zouden rijpen. Men zou slechts stap voor stap vooruit kunnen komen en men moest daarbij ook psychologisch te werk gaan. Onderwijl zouden de ho gere kringen een voorbeeld moeten geven van soberheid. DJAKARTA, 24-1. Het psycholo gisch effect van de onlangs genomen economische en financiële maatre gelen van de Indonesische regering, moet allereerst een tegenwicht gege ven worden, aldus heeft Sultan Ha- mengkoewoebono de Negende van Djokjakarta, plaatsvervangend op perbevelhebber van „Koti", de hoog ste politiek bepalende instantie in Indonesië, ten overstaan van een af vaardiging van christelijke studenten verklaard Volgens hem was het grootste deel van de huidige economische problemen in Indonesië niet door economische maar door politieke fac toren veroorzaakt. De regering moest geen buitensporige uitgaven meer doen zei hij, en de politieke grond moest vruchtbaar gemaakt worden, De heer A'-ired van der Poorten, 23 jaar, wonende in Pagewood nabij Sydney is een van de twee winnaars die de Australische Jongeren Burgerschaps Prijs van 1900 non. De heer van der Poorten die vroeger in Amsterdam, woonde, emigreerde in 1951 naar Australië. De Jongeren Burgerschaps Prijs wordt jaarlijks uitgereikt aan personen jonger dan 25 jaar die zich door bijzondere prestaties als staatsburger van Australië hebben onderscheiden. Zij worden als voorbeeld gesteld aan de Australische jeugd. De prijs werd uitgereikt door de Australische minister van financiën, de heer Holt, gedu rende de openingsplechtigheid van de 16e Australische Burgerschaps Con ventie, die op IS januari I960 in Canberra werd gehouden. De heer van der Poorten, een lector in wiskunde aan de universiteit vaji Nieuw Zuid Wales, heeft zich buitengewoon onderscheiden op academisch gebied en ook als jeugdleider. De foto toont de heer van der Poorten, samen met zijn Austra lische vrouwdie een graad in de kunstgeschiedenis behaalde. Eenzelfde aansporing tot de wel- gestelden deed ook de minister van defensie, Nasoetion, dit weekeinde voor de radio horen. aanvulling werden nog verschillen de nuttige wenken gegeven. Al met al een leerzame avond. De presiden te wss de tolk van de gehele verga dering toen zij de heer Speelman hartelijk dankte voor zijn leerzame causerie. Namens de vereniging bood zij een boekenbon aan. Zij besloot deze vergadering met dankgebed. Busjescollecte „Kinderzorg" De 'busjescollecte voor Kinderzorg die hier wekelijks plaats heeft door Hanna Otte, Jozien Dooge, Jacque line van der Maas, Bertha van den Berg, Willem Nikerk en Jan Stout- jesdijk, onder leiding van mevr. L. van 't Hoff-van der Maas, bracht in het vierde kwartaal van 1965 op de mooie som van 'f 124,82. Zodoende werd het totale bedrag over het ge hele jaar 1965 niet minder dan de som van f 481,16. die aan de Stich ting „Kinderzorg" kon worden over gemaakt. Een dankwoord aan alle milde gevers (sters) en aan de col- lectantjes en de leidster is wel op z'n plaats voor dit mooie resultaat. Gevonden voorwerpen Bij de rayoncommandant der rijks politie te Oosterland zijn inlichtin gen verkrijgbaar betreffende de on derstaande gevonden en verloren voorwerpen Een witte kinderwant; een groene sjaal; een motorhandschoen; een groene sjaal; een groengeblokte sjaal; een paar gebreide Noorse wanten; een damesschoen; een groe ne gebreide want; een paar rose met witte kinderwanten; een halsketting met medaillon; en een blauwe sjaal. Als verloren werden opgegeven de volgende goederen: een herenpols horloge;een grijze olie-broek; een sjaal mét patentsteek; een regen broek en een gouden schakelarm band (aandenken). De laatste ijswedstrijden De ingevallen dooi maakte onver wacht een einde aan de voorgenomen wedstrijden op de schaats, georgani seerd door onze plaatselijke ijsvere- niging „Winterleven". Weer een be wijs van de wispelturigheid van ko ning Thialf. De laatste wedstrijden die werden gehouden waren ringste ken voor dames en heren op de ba nen bij, het Heerenhof. De uitslagen waren: Ringsteken heren: 1ste prijs J. Bol le Jz.; 2de pr. L. Capelle Hz.; 3de pr. D. van der Have Dz.; 4de pr. A. Steenpoorte Mz. en 5de pr. W. van der Hul le Cz. Ringsteken dames: 1ste prijs mevr. C. J. Barendse-Steenpoortc; 2de pr. mej. Tannie van der Werf; 3de pr. mevr. C. Dorst-Verhoek; 4de pr. mevr. C. de Jonge-Verhoek en 5de prijs mevr. M. C. Stoutjesdijk-Steen- poorte. BRUINISSE Verkeerscursus In Bruinisse is georganiseerd dooi de afdeling van Veilig Verkeer een verkeerscursus .gestart met niet min der dan 69 deelnemers. De cursus wordt zes achtereenvolgende weken gehouden in het Nod. Herv. Vereni gingsgebouw. Auto sloot in Tengevolge van de gladheid reed een stationcar, bestuurd door de heer J. V. uit Sliedrecht, als gevolg van een slippartij in de Groene weg te Bruinisse in de sloot. De auto werd beschadigd, de heer V. die alleen in de wagon zat, kroeg slechts enkele schrammen. Algemene contactdag van de P.J.G.Z. ZIERIKZEE, 23-1. De jaarlijkse algemene contactdag van de P.J.G.Z. wordt gehouden op zaterdag 5 febru ari a.s. in het City-theater te Mid delburg. Deze contactdag, wordt dit maal gecombineerd met de jaarlijkse algemene vergadering van de lande lijke organisatie, de P.J.G.-Neder- lana. Fcn voordeel van deze combinatie is natuurlijk dat de Zeeuwse leden nu eens rechtstreeks met het werk van de P.J.G.N. kunnen kennisma ken. Op het programma staan o.a. (••esplaken van de Commissaris der Koningin in Zeeland en van de bur gemeester van Middelburg. In de middag vindt een optreden plaats van de cabaretier Seth Gaaikema. ?s Avonds wordt door de Streek Zuid Beveland een 'groot bal georgani seerd in „De Caisson" te Biezelinge. „TIJD ZAKEN" De vorst heeft het alweer laten af weten. Maar er stak in die periode wel een ijzige muzikale verrassing. Ergens op een ijsbaan kwam zowaar Blonde Mientje" opdraven, via de luidsprekers dan. Het was Mientje met het hart van prikkeldraad. In de mobilisatietijd stonden we ook op de schaats. Het was net of de tijd had stilgestaan, maar gelijk bekend - is dat zinsbegoocheling, die door sommige toevallig samenvallende faktoren in de hand wordt gewerkt. Wat overstuur van de kou mis schien, zien v)e in een tuin een Kaapse eend. zitten. Het beest is kip lekker, want het pikt zich driftig in de veren en dat is een gezondheids- syAptoom, maar komt praktisch geen centimeter van zijn plaats. Het dier krijgt van een (vriendelijke) buurtbewoonster brood en water en voor de rest is het mediteren gebla zen, onder het motto: „j'y suis, j'y reste" („ik ben hier en ik blijf hier"). De tijd kan hem kennelijk gestolen worden. Een verstandig dier dus. Nog even teruggrijpend op het thema „ijs en tijd", zagen we een man over de baan schieten, die bij het keerpunt wat jeugdig overmoe dig riep: „ik voel me weer net als vroeger". Vrijwel op hetzelfde ogen blik naderde een klein meiske met de in dit geval pikante vraag: „opa, maak mijn schaats eens vast". De man was geen kniesoor; hij lachte en zei: „daar ga je dan". Trouwens mannen in de zomer van het leven moeten ook al aanpassen, Zo tilden wij recentelijk een baby van een (lieve) vriendin op de knie. Juist op dit moment deed een persoon zijn in trede, aan wiens oprechte gevoelens geen twijfel mogelijk is. Hij groette en zei: dag opa". Wij hebben ge- poogd met een serene stilte het ef- fekt van dit grapje af te zwakken, prefererend het goud van het zwij gen boven het zilver van het praten. Of het gelukt is zal de tijd leren. Tenslotte enkele mannen ontmoet; de één koesterde als ideaal na zijn pensionering een broeikastje voor de kweek van cactussen aan te leggen terwijl de ander meer voelde voor het. aanleggen van een wijnkeldertje. Men riet hoe menselijke begeerten uiteen kunnen lopen. Beide heren overigens hoopten dat het pensioen op GO-jarige leeftijd zal ingaan, zulks met het oog op de mogelijkheid nog wat fitter te zijn en in verband met de geldontwaarding. Al met al tijd- zaken", die nadere bezinning cn be- studering waard zijn. schiereilandman.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2