VAKATURE FHjhMI Griep...? Brand bij de P.T.T. te Amsterdam Het tweede Auschwitz-proces De Olympische Spelen 1972 Om de Europese eenwording De fruitteelt in Zeeland TONEEL EN FILM SPORT EN WEDSTRIJDEN Vorst, regen en gladheid in Europa „De ontwikkeling van de gemeente Noordoostpolder" DEN HAAG. 20-1. Onder de titel „De ontwikkeling van de gemeente Noordoostpolder" heeft het bestuur van deze gemeente een rapport sa mengesteld naar aanleiding waarvan burgemeester F. M. Panthaieon van Eek, o.a. vergezeld van enkele wet houders in het internationaal pers centrum Nieuwspoort in Den Haag een persconferentie hield. Emmeloord, dat thans 9.000 inwo ners telt, is uitgegroeid tot de stad en industriële kern, aldus de burge meester. Gestreefd wordt naar ver dere uitbreiding en industrialisatie om de door natuurlijke aanwas snel toenemende bevolking aan werkge legenheid te helpen. Als gevolg van de ontwikkeling van de polder zijn er in vergelijking met overig Neder land relatief veel jongeren en weinig ouderen. Gevreesd wordt, dat bij ge brek aan werk jaarlijks grote groe pen jongeren met hun gezinnen de Noordoostpolder zullen gaan verla ten. Een dergelijke ontwikkeling wordt ongewenst geacht voor het goed functioneren van de geschapen voorzieningen. Voor een goede ge meenschapsopbouw is, aldus het rap port, eerder een groter aantal inwo ners nodig. Het aantal jaarlijks te creëren arbeidsplaatsen wordt ge schat op minimaal 175 met een ge leidelijke stijging per jaar. Voor in dustriële vestigingen wordt in de eerste plaats gedacht aan het mid den- en kleinbedrijf. De gemeente Grondlawine in Portugal LISSABON, 20-1. In het noorden van Portugal is een trein door een grondverschuiving verongelukt. Vol gens de eerste berichten zijn ten minste drie mensen om het leven ge komen en 24 gewond. Het is mogelijk, dat zich onder de wrakstukken nog mensen bevinden. De grondverschuiving, veroorzaakt door regenval, gebeurde bij Agueda, ongeveer 270 km ten noorden van Lissabon. De meeste passagiers van de trein waren studenten en werklieden. Wegens de minder gunstige ge steldheid der wegen, ij zei, werd dooi de competitieleider der S.D.K.B. het programma van de microcompetitie van j.l. donderdag te Nieuwerkerk in zijn geheel verschoven naar een la tere datum. In de afdeling A ziet momenteel de stand er als volgt uit: D.F.S. 2 2 0 0 15- 3 4 D.F.S. II 3 2 0 1 10- 3 4 W.I.K. 3 2 0 1 10-10 4 S.K.N.W.K. 4 2 0 2 14-17 4 Brouwershaven 2 1 0 1 16- 6 2 Z.S.C. 2 1 0 1 7- 7 2 Thor 2 0 0 2 2-10 0 D.B.G.C. 2 0 0 2 7-21 0 In de afdeling B maakte Brou wershaven II een uitstekende start met een 5-0 overwinning op D.F.S. IV en een 4-2 zege op Velocitas. Re- nesse, dat op de eerste wedstrijd verstek liet gaan waardoor het tegen Dosko en D.F.S. III reglementair een 5-0 nederlaag kreeg te boeken, zorg de nu voor twee overwinningen. In de eerste wedstrijd werden de re serves van Z.S.C. met 4-1 geklopt waarna het tegen Velocitas maar net met de hakken over de sloot kwam (1-0). Z.S.C. II en D.F.S. IV kwa men door een 2-2 gelijkspel ieder in het bezit van hun eerste winstpuntje De stand is hier: D.F.C. III 3 2 1 0 15- 2 5 Dosko 3 2 1 0 9- 2 5 Br. haven II 2 2 0 0 9- 2 4 Renesse 4 2 0 2 5-11 4 Velocitas 4 1 0 3 7-10 2 Z.S.C. II 2 0 1 1 3- 6 1 D.F.S. IV 4 0 1 3 5-22 1 In de afdeling C maakte het Zie- rikzeese Unitas wel een bijzonder produktieve start. In hun eerste Microkorfbalcompetitie Unitas-S.D.O. 7-0 Vooral aanvallend waren de Zie- rikzeeënaars veel gevaarlijker dan de club uit Anna Jacobapolder waar door zij de zege ruimschoots verdien den. In de eerste helft namen de orjanje-witten reeds een 3-0 voor sprong door doelpunten van Cor Da lebout. Ada Hage en Jaap Jong- schaap. Ook na de hervatting bleef Unitas gevaarlijker opereren, wat door treffers van Ona Simmers, Ri- nus v. d. Schee, Ada Hage en Jaap Jongschaap tot uitdrukking werd gebracht. S.D.O.-S.K.N.W.K. II 5-5 S.D.O. dat in haar eerste wedstrijd geen kans zag de korf te doorboren leek in deze ontmoeting regelrecht op de overwinning af te stevenen. Door van Sfrrien namen zij een 2-0 voorsprong, welke, na de vakver wisseling door Adr'ie Hage en Coby Reinihout nog werd opgevoerd tot 4-0. SKNWK wist hierna tegen te scoren door Jan Bom (4-1). In de 2e helft lieten de Nieuwerkerkers al spoedig blijken dat zij nog geenszins van pïan waren zich zonder meer gewonnen te geven. Jan Bom en Wim Flikweert brachten de achter- stónd terug tot 4-3. Wel werd het hierna door Willy de Visser nog 5-3 maar Anton Stoutjesdijk en Jan Bom zorgden er voor de puntjes broeder lijk te delen. Unitas-Gond Luck 18-0 Unitas maakte cr tegen dc club uit Sommelsdijk een waar schuttersfeest van. Door doelpunten van Boy Sim mers (vier maal), Cor Dalebout (twee maal), Ada Hage en Rinus v. d. hoopt in het bijzonder houtindustrie te kunnen aantrekken. Ook zal de recreatie worden bevorderd. Op 3 februari zal met minister Smallen- broek van binnenlandse zaken een gesprek worden gevoerd over de ontwikkeling van de sinds enkele jaren bestuurlijk geheel zelfstandige polder. Als gevolg van de ontwikkeling in de landbouw zijn de tien in de pol der gestichte dorpen onvoldoende tot ontwikkeling gekomen. Ook aan de mogelijkheden, die zich wellicht zul len voordoen om de ontwikkeling van een of meer van deze dorpen te stimuleren zal aandacht worden be steed. In de Israëlische havenstad Haifa brengt een langzaam-aan-actie van de havenarbeiders de verzending van fruit in gevaar. Er is al een achter stand van 200.000 kisten. AMSTERDAM. 21-1. Een brand, die ruim een half uur heeft gewoed, heeft ernstige vertraging doen ont staan in de bouw van het nieuwe gebouw van de pakketpost van dc P.T.T. aan de Oosterdokskade te Amsterdam. De brand ontstond toen in dit ob ject, waarin onder een. overkapping wordt doorgewerkt, een brandende oliekachel werd bijgevuld. Op dat moment bevonden zich twaalf werk lieden op de derde verdieping, waar de kachel stond. Zij konden zich al len in veiligheid stellen. Het vuur vond voornamelijk voed sel in de steigers, betimmering en het zeil, waarmee het project is over dekt. Want van het gebouw zelf, dat tien verdiepingen hoog moet worden, staat alleen nog maar het betonnen skeletsel. De brandweer, die aanvankelijk voor middelbrand was uitgerukt, heeft later extra materiaal gestuurd omdat de brand zich ernstig liet aan zien, maar achteraf is het allemaal meegevallen. wedstrijd klopten zij S.D.O. uit An na Jacobapolder, dat voor de eer ste maal in S.D.K.B.-verband speel de, met 7-0. In de daarop volgende ontmoeting werd het arme Good Luck uit Sommelsdijk met maar liefst 18-0 verpletterd. Daar de re serves van W.I.K. niet kwamen op dagen behaalde Unitas hierop nog een papieren 5-0 zege. Ook Good Luck, dat nog van D.E.S. met 7-2 verloor, kwam zodoende tegen W.I. K. II aan zijn eerste puntjes. S.D.O. en S.K.N.W.K. deelden na een span nende strijd de puntjes broederlijk (5-5). De stand: Unitas 3 3 0 0 30- 0 6 D.E.S. 3 3 0 0 19- 8 6 S.K.N.W.K. II 3 1 1 1 15-10 3 Noad 2 1 0 1 7- 6 2 W.I.K. III 2 1 0 1 7-11 2 Good Luck 5 ■I 0 4 8-34 2 S.D.O. 2 0 1 1 5-12 1 W.I.K. II 2 0 0 2 0-10 0 Programma voor de volgende week A.s. maandag gaat Brouwershaven II het in de afdeling B te Haamstede opnemen tegen Dosko, Renesse en D. F.S. III. Voor de bezetting van de bovenste plaatsen zijn vooral de wedstrijden tegen Dosko en D.F.S. III van belang. D.F.S. III en Dosko komen beide op deze avond verder nog in het veld tegen de reserves van Z.S.C. In de afdeling C komt Noad dinsdagavond te Nieuwerkerk binnen de'lijnen tegen S.K.N.W.K. II, W.I.K. II en S.D.O. S.K.N.W.K. II en S.D.O. gaan verder hun krachten nog meten met W.I.K. III. Voor donder dagavond te Haamstede staan de volgende wedstrijden op het pro gramma: W.I.K.-D.F.S.; Brouwersha- ven-Z.S.C.; D.F.S.-Z.S.C. en W.I.K.- Brouwershaven Schee kon de le helft reeds met een 8-0 stand worden afgesloten. Na de hervatting duurde het 'bombarde ment op de Good Luck korf onver- midnerd voort. Rinus v. d. Schee (vier maal), Boy Simmers (drie maal) Cor Dalebout (twee maal) en Ona Simmers brachten de eindstand op 18-0. Good Luck-D.E.S. 2-7 Hoewel Good Luck het ook tegen de club uit Sirjansland niet kon kla ren, slaagde het er toch in heel wat meer tegenstand te bieden dan in de voorgaande wedstrijd tegen Unitas. Hadden de rood-witten over wat be tere schutterscapaciteiten beschikt dan had de uitslag voor hen zelfs nog gunstiger kunnen zijn. Het duurde geruime tijd voor Jan Neele er in slaagde de score te openen (0-1) Door Kees Struik werd het hierna 0-2, waarna Piet Ncele de le helft liet afsluiten met een 3-0 voorsprong voor DES. In de 2e 'helft wisten Toos Kraak en Kees Struik de korf te doorboren (0-5), waarna Coby Vroeg- indeweij kon tegenscoren (1-5). Truus Kraak liet nummer zes note ren waarna Toos Kraak een straf- worp benutte (1-7). Ten slotte bracht Coby Vroegindeweij de eindstand op 2-7. VOLLEYBAL NcVoBo - District Zuid II afdeling Grevclingen Het programma voor de volgende week luidt: Dinsdag 25 januari: Sparta II-SK NWK (9 uur, zaal Middclharnis). Zaterdag 29 januari: Delta Sport 1-Sparta I (2 uur, zaal Zierikzee); Delta Sport II-PTT (3 uur, zaal Zie rikzee). FRANKFORT, 20-1. De Tsjechi sche redactrice Valerie Glezakova heeft donderdag, tijdens het zoge naamde tweede Auschwitz-proces, dat in Frankfort wordt gevoerd, de voormalige „oberscharnführer" van de S.S., Josef Erber, ervan beschul digd weerloze gevangenen de nek te hebben gebroken „omdat hy geen munitie meer had". De 68-jarige Ei-ber staat sedert half december vorig jaar samen met de voormalige „sturmbannführer" van de S.S., Wilhelm Burger (61) en de „oberscharführer" Gerhard Neu- bert (56) terecht wegens tijdens de oorlog in het Poolse strafkamp ge pleegde misdaden. Volgens de Tsjechische getuige had Erber in de nazomer van het jaar 1944 over een 16-jarig meisje, dat naast de gaskamer over de dood van haar zuster huilde, gezegd: „die breng ik weer bij elkaar". Voorts had hij tijdens een tyfus-epidemie twee vrouwen, die zich niet goed ge voelden, uit eigen beweging naar de gaskamer gezonden. Samen met de tot levenslang veroordeelde Wilhelm Boger had Erber gevangenen de nek gebroken. Verbetering positie van Russische joden ROME, 20-1. De voorzitter van de Liga voor de Rechten van de Mens. de gewezen Franse minister Daniël Mayer, heeft woensdag in Milaan gezegd dat in de toestand van de joden in de Sowjet-Unie de afgelopen twee jaar verbetering is gekomen. Zo geniet bijvoorbeeld het enige toegestane joodstalige tijdschrift thans grotere vrijheid. Ook in het theaterleven zijn hoopgevende symp tomen waar te nemen. Registratie van godsdienstbeoefenaars vindt niet langer plaats en economische pro cessen, waarbij vroeger dikwijls jo den betrokken waren, vinden nog zelden plaats. Voorzitter Mayer wees voorts op verscheidene Russische beloften. Zo als die tot de heruitgave van tien duizend hebreeuwse gebedenboeken. In Haib Jar, bij Kiev, zal in het voormalige nationaal-socialistische vernietigingskamp een gedenkteken worden opgericht. In Haib Jar wa ren de slachtoffers voornamelijk jo den. De in West-Berlijn gehouden Bondsdagzitting, bedoeld om de Westduitse aanspraken op West- Berlijn kracht bij te zetten, is don derdag geëindigd. DE SUIKERPRODUKTIE ZEVENBERGEN, 20-1. Ondanks de ongunstige weersomstandigheden kunnen de bietenverbouwers in het zuidwesten van Nederland toch te vreden zijn ever de bietencampagne 1965. De 'bieten hadden een waarde van 70 tot 80 gulden per ton. In Zeeuws- Vlaanderen oogstte men 46 ton per hectare, in de rest van Zeeland was dit gemiddeld 42,5 ton en in west en midden-Brabant kwam de verbou wer ook tot een gemiddelde van 42,5 ton per hectare. In heel Nederland is 3.750.000 ton geoogst tegen 4.075.000 ton in 1964. Deze cijfers komen van ir. H. Riet berg, directeur van het Instituut voor Rationele Suikerprodukten te Bergen op Zoom. De heer Rietberg sprak het vermoeden uit dat dit jaar het sui kerbietenareaal niet veel groter zal worden. Volgens hem is dit ook niet nodig, want met de 'huidige opper vlakte kan in de nationale consump tie van gemiddeld 520.000 suiker per jaar worden voorzien. De beer en de suiker De teelt van suikerbieten zal vol gens ir. Rietberg altijd wrijving blij ven oproepen, omdat de boer bij een overschot een kleinere geldelijke op brengst krijgt; de garantieprijs geldt slechts voor de hoeveelheid, die voor binnenlandse consumptie nodig is. De boer klaagt in zo'n geval. Maal ais er bij de regering op wordt aan gedrongen de volle prijs uit te beta len krijgt de verbouwer nul op het rekest. De overheid neemt namelijk de huisvrouw in bescherming. Ook het risico van een kleinere geldop- brengst Weerhoudt de boer ervan een grotere oppervlakte aan bieten te telen. De prijs voor de verbouwer hahgt af van de witsuikerproduktie en deze 'is in ihet afgelopen jaar goed geweest. De huisvrouw kan eveneens tevreden zijn omdat er voldoende suiker op de markt komt. De prijzen blijven als gevolg daarvan stabiel. K.N.M.B. over Ontwikkelings- en Saneringsfoiuls DEN HAAG, 20-1. Het hoofdbe- stuur van de Koninklijke Nederland se Middenstandsbond heeft, in een nota over het Ontwikkelings- en Sa neringsfonds voor de Middenstand, de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal verzocht in veel ruimere mate dan de staatscommis- sie-Goldschmidt in haar rapport over zulk een fonds heeft aanbevolen, het beleid te richten op de ontwikkeling van het midden- en kleinbedrijf. De middenstand is veel meer gebaat bij reële hulp en echte ontwikkeling in een economisch gunstig klimaat, zo wordt in de nota o.m. opgemerkt. Structurele wijzigingen in de maat schappelijke verhoudingen mogen naar het inzicht van het hoofdbe stuur van de K.N.M.B. niet onnodig worden gestimuleerd in de richting van het afvloeien van zelfstandige ondernemers. In bepaalde gevallen is sanering nodig cn gewenst, maar zij is geen doel cloch een uiterst red middel. Er moet oen structureel beleid ko men dat op de verheffing van het ondernemerschap is gericht. Grondverschuiving in Brazilië - 36 doden RIO DE JANEIRO, 20-1. Als ge- volg van een grondverschuiving, ver oorzaakt door hevige regenval, is woensdagavond de gemeentelijke markt in Guaratinga, in de Brazi liaanse provincie Bahia, ingestort. Volgens berichten zouden 36 mensen om het leven zijn gekomen. Op het moment van het ongeluk deden hon derden mensen inkopen. LAUSANNE, 20-1. Wenen heeft zich definitief teruggetrokken voor de organisatie van de Olympische Spelen 1972, zodat er donderdag op de sluitingsdatum zich vier landen voor de zomerspelen en vier landen voor de winterspelen 1872 kandidaat hebben gesteld: het zijn voor de zo merspelen: Montreal (Canada). Ma drid (Spanje), München (West-Dld.) en Detroit (V.S.). Winterspelen: Calagary (Banff) (Canada), Sapporo (Japan), Lathi (Finland) en Salt Lake City (V.S.). Het Internationaal Olympisch Co mité zal tijdens een vergadering van 21 tot en met 28 april a.s. in Rome een beslissing nemen over de plaat sen waar de winter- en zomerspelen 1972 zullen worden gehouden. STRAATSBURG, 20-1. De Euro pese eenwording is donderdag te het onderwerp van een gesprek geweest in het Huis van Europa te Straatsburg, waar het Europese Par lement, de uitvoerende organen van de Europese gemeenschappen, de Be nelux-ministers en enkele staatsse cretarissen, de noodzaak van Euro pese eenwording hebben onder streept De vergadering was van me ning dat de gemeenschappelijke in stellingen ongerept dienen te blijven voortbestaan. In dit licht is er wei nig speelruimte voor de Franse eisen en naar waarnemers menen lijkt het onwaarschijnlijk dat aan Parijs be langrijke concessies zullen worden igedaan. De crisis in de E.E.G. is der halve nog lang niet opgelost. Ook in de schoenindustrie lopen besprekingen vast TILBURG, 20-1. De besprekingen tussen de federatie van Nederlandse schoenfabrikanten en de bonden „St. Willibrordus", C.B.C. en A.B.C. over e ennieuwe c.a.o. -voor de schoenin dustrie zijn vastgelopen op de kwes tie georganiseerden-ongeorganiseer- den, ten aanzien waarvan deze fede ratie zich heeft geconformeerd aan het standpunt van de centrale werk geversorganisatie. De bonden stelden eisen, die met dit standpunt niet in overeenstemming te brengen waren. De federatie van schoenfabrikanten heeft nog pogingen gedaan om tot een loonakkoord te komen en de kwestie, die 'beide partijen verdeeld hield voorlopig aan te houden, doch de bonden waren hiertoe voorshands niet 'bereid. Buitenlanders in Nederlandse hotels DEN HAAG, 20-1. Het aantal ge registreerde overnachtingen van bui tenlandse gasten in hotels is volgens de gegevens van het C.B.S. in de periode januari-september 1965 ver geleken met de overeenkomstige pe riode van 1964 met 3,3 pet. toegeno men. Het totaal aantal overnachtin gen bedroeg 3.985.000, hetgeen een toeneming met 127.000 overnachtin gen betekent. Relatief was de stijging van het aantal overnachtingen van gasten in Nederland het grootst hierna volgen Zweden en Zwitserland met beiden 6 pet., Noorwegen met 3,2 pet. en Engeland en Schotland met 3,1 pet. Het aantal overnachtingen van gasten uit België en Luxemburg daalde met 6,6 pet., van Franse 'gas ten met 4,6 pet. en van de geallieer de militairen met 4,2 pet. GOES, 20-1. De produktie van ap pels en peren was in Zeeland in 1965 globaal 26 procent lager dan in het 27 procent lager terwijl de op brengst lag echter 32 procent hoger. In de kleinfruit-sector was het beeld ongunstiger. De produktie lag daat 27 procent lager t,etwijl de op brengst gelijk bleef. Een en ander deelde de heer J. Kakebeeke, voor zitter van de kring Zeeland der N. F.O., mede op de in Goes gehouden Zeeuwse fruitteeltdag. Over hét afzetsysteem merkte hij op afzet via de veiling te prefereren boven andere methoden. Tussen de drie Zuid-Bevelandse veilingen en de fruitveiling Middelburg zijn mo menteel besprekingen gaande om te komen tot nauwere samenwerking. De veilingen Drs. D. J. A. Butijn, directeur van de veilingvereniging „Zuid-Beve land" te Goes, wees in zijn toespraak op het 'belang van het dn koelvorm verkopen van de produkten, waarbij de teler aan het eind van het seizoen de gemiddelde prijs over deze peri- de krijgt uitbetaald. De rijkstuinibouwconsulcnt ir. L. Vellekoop, die een overzicht gaf van de situatie in de Zeeuwse fruitteelt- sector, merkte op dat er dit seizoen in Zeeland en Noord-Brabant onge veer 350 'ha. nieuwe fruitaanplan't bij zal komen, waarmee het fruitare- aal in dit gebied wordt gebracht op 5000 ha., hetgeen een record bete kent. Ir. Vellekoop noemde uitbrei ding van de teelt in het zuid-westen van ons land „bijzonder op haar plaats". Verzoek om lange(re) bombardementspauze WASHINGTON, 20-1. President Johnson heeft van enkele landen het verzoek ontvangen de pauze by het bombarderen van Noord-Vietnam te verlengen. Gemeld wordt dat Frankrijk, Ja pan en Engeland tot de landen be horen die het verzoek hebben ge daan, teneinde de vredesonderhande lingen alle kans te geven tot een goed einde te komen. Een compagnie van de Vietcong heeft de vorige nacht op het mo ment dat het door henzelf voorge stelde staken van het vuren ter ge legenheid van nieuwjaar zou ingaan, het dorp Hoa aangevallen, twee ki lometer ten westen van Hue. Ame rikaanse vliegtuigen zijn het dorp te hulp gekomen. De „Ping Au" verloren DEN HAAG, 20-1. De op 24 no vember tijdens een hevige storm bij Terheijde gestrande „Ping Aan", die inmiddels als gevolg van een volgen de storm bijna tegen de duinen is komen te zitten, moet «ter plaatse worden gesloopt. Dit is vandaag door dijkgraaf en hoogheemraden van het hoogheemraadschap van Delfland meegedeeld. Dit besluit is genomen, zo wordt in een communiqué gezegd, nadat zorgvuldig de belangen van de zeewering alsmde die van de technische en financiële risico's van berging van het schip en van de slo ping ter plaatse daarvan zijn afge wogen. De opdracht tot sloop zal binnenkort worden verstrekt. Koopgolf benadeelt de besparingen EINDHOVEN, 20-1. De aangekon digde belastingverhogingen hebben in de laatste maand van 1965 een te rugslag veroorzaakt in de ontwikke ling van de spaargelden bjj de Raif- feisenbanken en Boerenleenbanken. Mede als gevolg van de aankopen van duurzame consumptieartikelen vond er in deze maand een ontspa- ring plaats, hoofdzakelijk bij de ban ken die in steden of op het verste delijkte platteland zijn gevestigd. Gestort werd er in totaal f 427 min. en opgenomen f 432 min, zodat het spaartegoed een achteruitgang ver toonde van f 5 min. Het spaartegoed bij het georgani seerde landbouwkredietwezen be droeg op 31 december inclusief de bij te schrijven rente f 7.945 min., aldus wordt in een communiqué van de Coöperatieve Centrale Boerenleen bank meegedeeld. Radioscliip op zandbank FRINTON-ON-SEA (Engeland), 20- 1. Het Britse radioschip „Caroline" is donderdagochtend' vroeg door de storm op een zandbank voor de En gelse badplaats Frinton-on-Sea ge dreven. Zeven man zijn door een reddingsboot van boord gehaald. On der hen waren vier disc jockeys en een nieuwslezer. De Nederlandse kapitein en vijf man zijn aan boord gebleven. Een week geleden raakte een an der Brits radioschip, radio London, op drift. Dit ligt inmiddels weer op zijn oude plaats. Minister Sanikalden naar Suriname WILLEMSTAD, 20-1. De Neder- landse minister van justitie mr. I. Samkalden is, na een tweedaags be zoek aan Curasao, naar Suriname vertrokken. De minister heeft in Willemstand besprekingen gevoerd met o.a. zijn Antilliaanse collega, minister Isa. De regering van de Ne derlandse Antillen 'heeft ter gelegen heid van het 'bezoek van de Neder landse bewindsman een receptie ge geven in de Pecaderabaaiclub. Scheepvaartbericliten Caliex Nederland (t), 20-1 aankomst te Sungei Pakning van Dumai. Caltex Amsterdam (t), 20-1 van Suez naar Perzische Golf. Esso Rotterdam (t), 20-1 verw. te Bahrain van Bombay. „Veel liefs uit Moskou" Deze week brengt 'de Zierikzeese Concertzaal een „top-thriller"„Veel liefs uit Moskou". Opnieuw ziet men dus Sean Connery als de befaamde göheim agent 007, ditmaal in een van zijn beste creaties. LONDEN, 20-1. Terwijl in ccn groot deel van Europa de koude zich handhaaft, stjjgt het kwik in Frank rijk geleidelijk. Donderdagochtend begon het in Parijs te regenen, waar door bijzonder gladde wegen voor kwamen. De vliegvelden Orly cn Le Bourget waren beide aanvankeiyk gesloten wegens ijsvorming os dc rol- bancn. Later op dc dag werd hel verkeer op Le Bourget hervat. In de Westfransc slad Nantes moesten 3.000 schoolkinderen de nacht van woensdag op donderdag in hun scholen doorbrengen, omdat zij tengevolge van de gladheid niet thuis konden komen. In Noord-Italië waar gesproken wordt van de koudste winter sinds Straks schrijven wij februari en nog altijd wacht Zierikzee op een nieuwe burgemeester. De periode verstreken sinds het vertrek van burgemeester mr. F. Th. Dijck- meester, rekt zich opmerkelijk lang uit. Het woord bedenkelijk" willen we niet gebruiken, maar de vraag mag toch wel gesteld of het nuttig en noodzakelijk is een bur- gemeestersvakature zo lang te la ten voortbestaan. Fr zijn steden van groter omvang dan Zierikzee, de gemeenschap waarvan zich nog voor het verstrijken van de eerste zes maanden, reeds afvroeg waai de opvolger bleef van de vertrok ken magistraat. Zierikzee zit al ver over liet half jaar (op 8 juni 1965 legde mr. Dijckmeester zijn funk- tie neer) en dan wordt het toch wel tijd dat in de vakature wordt voorzien. liet bovenstaande impliceert niet dat het dagelijks bestuur van de gemeente niet alles doet, om de vaart in de gang van zaken te hou den, maar het duldt geen tegen spraak dat planning op langere termijn, liet diepte geven aan liet gemeentelijk beleid zaken zijn, die de aanwezigheid van een eerste magistraat vorderen. Dit klemt nog temeer daar de toekomstige burgemeester zijn aan loop nodig heeft, een oriëntatie- periode, waarin kijken, luisteren en registreren noodzakelijkerwijs voorafgaan aan het doen. Dat vergt uiteraard ook tijd en daarom is het zaak, dat de voorziening in de burgemeestersvakature niet lang meer op zich zal laten wach ten. Wij hopen natuurlijk voor Zie rikzee op een magistraat, die in telligentie paart aan daadkracht, want deze langzaam groeiende stad is één der knooppunten ge worden in een wijder geografisch net, door de recente verbeteringen in de communicatie. Over de te spelen rol van Zierikzee, gezien in het kader van deze wijzigingen, is in het recente verleden al het een en ander gezegd, maar het zal er straks natuurlijk om gaan die te spelen rol een eigen, persoon lijk en liefst zo markant mogelijk stempel op te drukken. Dat vereist een grote mate van inzicht en gevoel voor de konse- kwenties van de vaartversnelling, die opgenoemde veranderingen, met zich mee brengen. Zo gezien zal de taak van Zierikzees' toekom stige eerste burger geen eenvou dige zijn, zij het wel een boeiende en zonder twijfel een clarum inge- nium (een helder hoofd) waardig. Ingezonden mededeling Rillerig? Onprettig? Pas dan op voor griep! Neem direct 2 'ASPRO's. 'ASPR0' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. U&i&oüiS Mevrouw Gandhi zal Ver. Staten bezoeken NIEUW DELHI, 20-1. De nieuwe eerste-minlster van India, mevrouw Indira Gandhi, heeft donderdag avond meegedeeld dat zij een uitno diging van president Johnson heeft aanvaard om een bezoek aan de Ver enigde Staten te brengen. De president had 'haar verzocht op of omstreeks 1 februari naar Was hington te komen teneinde de vele vraagstukken te bespreken, waar voor wij ons op het ogenblik gesteld zien. Mevrouw Gandhi zei echter dat 'het niet eenvoudig zal zijn om begin februari naar Amerika te reizen. twintig jaar, kon het vliegveld van Milaan donderdag niet worden ge bruikt. Op de Westduilsc rivieren cn in de Botnische Golf is veel ijsgang. In Moskou vroor het slechts zeven gra den. In Oost-Siberië is het echter nog bitter koud. In Jerbogatsjen was het 61 graden Celsius onder nul. In Spanje cn Portugal is het be trekkelijk warm. De warmste hoofd stad van Europa was Lissabon met bijna 17 graden Celsius. Zwai-e re genval van dc laatste dagen hoeft overstromingen veroorzaakt in Span je, terwijl in Portugal door een grondverschuiving bij Agueda een trein ontspoorde waarbij drie men sen om het leven kwamen en 24 wer den gewond. Microkorbalprogramma van donderdag opgeschoven

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4