HET BOZE BELETSEL Westhoekse kwekers beraden zich over ongedierte- en onkruidbestrijding STREEKNIEUWS RAI FFEISEN BANK ZIERIKZEE ENOMG. LAND- EN TUINBOUW HAAMSTEDE, 19-1. In een der eerste weken van 1966 hebben de Westhcekse fruitkwekers zich een oordeel kunnen vellen wat ze te doen staan in dit jaar om de zwammen en het ongedierte plus het onkruid weg te houden in hun boomgaarden. Een en ander geschiedde in hotel Bom waar de heer H. J. Mandersloot, as sistent by de R.T.V.D. een lezing hield over de ziektebestrUding in 1966. De heer Mandersloot begon zijn betoog met een waarschuwing over het optreden der vruchtboomkanker dat de laatste jaren erg de kop op heeft gestoken. De kwekers bestre den dit terecht met een koper/kwik combinatie in het najaar. Kanker en schurft hebben iets gemeen omdat ze beiden sporen uitstoten, de kan- kerzwam in het najaar en de schurft in het voorjaar. Een nieuw afdek- middel van kankerwonden is dan ook op kwik gebaseerd. Veel schurftinfecties kwamen in 1965 voor in mei en in juni. De hier aan verbonden meeldauw is met wat moeite onder de duim te houden. Een bespuiting met zwavel of met S.M. 55 geeft b ij de Delicious de minste verruwing. Luxan H. 2 (zwavel Tuzet) gaf een minder goede blad stand. Aanbevolen werd dan ook voor dit ras S.M. 55 een geringe hoeveelheid Tuzet. Voor de Cox's geldt nog steeds Captan, T.M.T.D. of een Zinebbespuiting waarbij voor de meeldauw een keus gedaan kan wor den uit Karathane, Morestan, Acri- TOT 1986 LISSABON, 17-1. Ongeveer 150 vrienden van een Portu gese diplomaat die al tien jaar dood is, krijgen nog steeds bij de jaarwisseling zijn beste wensen. De man had het no dige geld achtergelaten om tot 1986 de betrokken kaarten te laten drukken en verzenden. Verscheidene van zijn vrienden zijn inmiddels ook gestorven, zodat de brievenbestellers nog geruime tijd kaarten met de beste wensen van een dode voor doden zullen bezorgen. cid of Wepsyn. Hierbij moet opge merkt worden dat Morestan ep Wep syn een klasse lager liggen dan de andere twee. Voor de peren worden nog steeds de bekende schurftmid- delen gebruikt. Diverse voedingsziekten bij Deli cious kunnen bestreden worden met Orthomix Aastimulan, Dithane die allen geen ijzer bevatten doch wel mangaan en het nieuwe Aastimasul. D.D.T. tegen wantsen Het dierlijke ontuig blijft de aan dacht vragen en D.D.T. blijft lang nawerken tegen de wantsen. De spintbestrijding blijft zorgdragend en het alom geroemde Animert kan tegenvallen. Er zijn geen nieuwe middelen tegen het fruitspint alleen komt Orga met een middel in de lijn van Kelthane. De kwekers doen er goed aan hun populieren mee te spuiten met een schurftwerend middel in verband met het optreden van Marssonina waaraan talrijke populieren de laat ste jaren zijn bezweken. Een nieuwtje wordt de chemische bloeddunning met Carbaryl. Indien 14 dagen na de bloei gespoten kan dit middel (fabrieksnaam AAsevin) een goede dunning geven op enige rassen. Na de pauze sprak de heer Man dersloot over de spade- en schoffel- vervangende chemische onkruidbe strijding. De kwekers moeten er wel rekening mee houden dat schade verkregen kan worden met deze te gebruiken middelen, vooral by over dosering. De meest gebruikte middelen wa ren in 1965 Simazin, Gramoxone voor bovengronds, Amitrol, alleen in oudere percelen en vóór de bloei, Prefix Granulaat dat moeilijk aan te brengen is in de korrelvorm die in 80 kg/ha moet aangewend wor den. Speciale middelen werden door spreker nog genoemd ondergebracht in de groeistoffen zoals M.C.P.A. te gen distels enz. De steeds belangrij ker wordende onkruidbestrijding werd door spreker toegelicht met een aantal kleurendia's. Diverse vra gen werden door spreker duidelijk beantwoord. Pomona's voorzitter, de heer J. C. de Feiter dankte de heer Mandersloot voor zijn duidelijke uit eenzetting. Micro-jeugdtoernooi vcor adspiranten en pupillen Op zaterdagmiddag 22 januari a.s. vinden wedstrijden plaats in het ka der van bet micro-jeugdtoernooi voor a'dspiranten en pupillen, geor ganiseerd door de Scbouwen-Duive- lartdse Korfbal Bond. De wedstrij den voor adspiranten A zullen wor den gespeeld te Haamstede, die voor adspiranten B te NieuweTkerk. Za terdagmorgen vinden in Haamstede pupillen-wedstrijden plaats. De indeling is als volgt: Adspiranten A: DFSA, Brouwers haven A, NO AD A, s.k. NWK, WIK A, ZSC A. Adspiranten B: Brouwershaven B, SDO, DFS B, WIK B, WIK C. Pupillen: Brouwershaven, NO AD, WIK A, WIB B, ZSC. Als scheidrechters zullen bij de wedstrijden adspiranten A optreden de beren H. Geluk, H. Braam en J. de Wit. Bij de wedstrijden adspiranten B zijn scheidsrechter de heren A. Stoutjesdijk, A. P. Drijger en mej. H. Hanse. Als scheidsrechters bij de wedstrij den pupillen treden op de heren: K. Boumain, T. Hart en A. Bogerd. Competitieleider is de 'heer N. J. Sdhults te Söharendijke. D.F.S. IV-Brouwershaven II 1-5 Een verdiende overwinning voor het beter combinerende en schot- vaardiger team van Brouwershaven. In de eerste opstelling gaven Kees Duinbouwer en Adrie Lievense de Brouwenaren een 2-0 voorsprong. Met een schot vanaf de lijn werd het nog in de Ie «helft door Kees Slager 0-3. Na de hervatting wist Kees Sla ger weer met een ver schot de stand op 0-4 te brengen waarna Adrie Lie vense de eindstand op 0-5 bracht. Z.S.C.-Renesse 1-4 In deze praktisch gelijk opgaande ontmoeting gaf het beter schieten van de duinbewoners uiteindelijk de doorslag. Door Joop Verboom kon Renesse in de le helft een 1-0 voor sprong nemen. Na de hervatting bracht dezelfde speler de stand op Schaatswedstrijden op ijsbaan te Schuddebeurs NOORDGOUWE, 19-1. Op de ys- baan tc Schuddebeurs vonden ge slaagde schaatswedstrijden plaats van de o.l. school te Noordgouwe. Na c enspannende en sportieve stryd werden aan verschillende leerlingen prijzen uitgereikt. Priksleeën: jongens 6 en 7 jaar: 1. André de Jonge; 2. André Ketting; 3. Adrie van As. Meisjes 6 en 7 jaar: 1. Marguerite v. d. Waarden; 2. Anette Beekmans; 3. Janny Flikwcert. Hardrijden: jongens 8, 9 en 10 jaar: 1. Aad Ketting; 2. Denny de Vos; 3. Jan Adriaanse. Meisjes 8 en 9 jaar: 1. Fieneke Bos; 2. Jacomien Kloosterboer; 3. Janny van de Berge; 4. Anja Bom. Ringsteken op de schaats: jongens 11 en 12 jaar en ouder: 1. Leen van As; 2. Arie Romijn; 3. Jaap de Zeeuw; 4. Kees Bos. Meisjes 10, 11, 12 jaar en ouder: 1. Willy Kort; 2. Lenie Bom; 3. Joke van de Werf; 4. Mientje den Engels man. Excursie Voorlopend op de volgende week te houden algemene vergadering vroeg de voorzitter aandacht voor een in de 2e week van mei te hou den 2- of 3-daagse excursie naar de grote Duitse land- en tuinbouwten toonstelling van het D.L.G. in Frank fort. Deze reis zal wellicht niet al leen door Pomona volgeboekt kun nen worden en daarom zal de mede werking gevraagd worden van de N.F.O. afd. Schouwen en van de Co- op. Landbouwvereniging „C. et C." De per bus te maken reis zal ook door de dames meegemaakt kunnen worden en vooral de autobestuurders kunnen dan vanuit de bus meer ge nieten van het te bezoeken Eiffel- gebergte en het Ahrdal. De moge lijkheid zit er verder in dat de Ba- yer-Werke in Leverkusen bezocht zullen worden AMSTERDAM. Het Oranje-comité Amsterdam wil er voor zorgen, dat wanneer prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg de Westerkerk donderdag 10 maart verlaten alle in de Amsterdamse haven liggende schepen zieh zullen laten horen en alle klokken in de stad zullen beie ren ten teken dat het huwelijk is ge- elotien. VLAARDINGEN. Bij het Haven bedrijf Vlaardingen Oost heeft zich een bedrijfsongeval voorgedaan waar de 47-jarige 'gehuwde Th. Kauffeld uit Vlaardingen bij om het leven is gekomen. DREISCHOR Voorlichtingsavond Stichting Kankerbestrijding Op vrijdagavond 28 januari a.s. zal de Zeeuwse Stichting voor de Kan kerbestrijding in hotel „De Drie Schapen" te Dreischor een voorlich tingsavond verzorgen. De heer G. J. v. d. Waarden, arts te Noordgouwe zal een lezing houden over het ont staan en de bestrijding van kanker. Daarna zal een film worden vertoond terwijl ook gebruik zal worden ge maakt van dia's cm het onderwerp nader toe te lichten. Na de pauze kunnen vragen worden gesteld, wc'ïke cp deskundi ge wijze zullen worden beantwoord. Gezien de grote belangstelling voor- het ontstaan en de bestrijding van deze volksziekte in alle lagen dei- bevolking, mag op flinke belangstel ling worden gerekend KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND BLOEMENDAAL. Te Bloemendaal is op 81-jarige leeftijd overleden dr. Jas Vander velden, bekend Vondel kenner en vertaler van een aantal werken van Hugo de Groot uit het Latijn. DEN HAAG. Besturen van de Ne derlandse Reis vereniging en de Ne derlandse Jeugdherberg Centrale hebben in het afgelopen jaar gespro ken over terreinen van mogelijke sa menwerking, in het bijzonder waar zulks het verstrekken van toeristi sche informatie aan de jeugd betreft. UTRECHT. Prinses Beatrix en haar verloofde, de heer Claus von Amsberg, prinses Irene en prinses Margriet en de heer van Vollenho ven hebben in de stadsschouwburg in Utrecht een voorstelling bijge woond van het Spaanse dansgezel schap „Fiesta Gitana". ROTTERDAM. De totale afleve ring van aardgas bedroeg in 1965 1.571 miljoen 'kubieke meter, een toe neming van 122 pet. ten opzichte van 1964, teen de aflevering ruim 706 ku bieke meter bedroeg, aldus een me dedeling van de N.V. Nederlandse Aardolie Maatschappij. De afleve ring uit de putten in Groningen be droeg ruim 1306 miljoen kubieke meter. HEERLEN. De Algemene Bond van werkers in het Mijnbedrijf 'heeft een brief geschreven aan de gezamenlij ke steenkolenmijnen in Limburg ge vestigd te Heerlen. In deze brief wordt gevraagd aan de bovengrond se en ondergrondse arbeiders een koudetoeslag toe te kennen. ROTTERDAM. Tusen de pieren bij Hoek van Holland is de 22-jarige Spaanse matroos J. U. Orbe over de railing van zijn schip, het s.s. „Esso Balbac" gevallen en verdronken. DEN HAAG. Van 8 tot 10 februari zal er in de Bondsrepubliek Duits land een grootscheepse militaire oefening worden gehouden waaraan 9.000 voertuigen zullen deelnemen. De oefening luistert naar de naam „Hermelijn''. DEN HAAG. Vrijdag a.s. zal de Franse grens gesloten werden voor afgesneden tulpen. De Nederlandse export va<n dit produkt naar Frank rijk, die in deze tijd van het jaar trouwens nog niet bijzonder om vangrijk is, zal daardoor worden on derbroken. Ingezonden mededeling de spaarbank met volledige bankaarvice Jeugd van chr. nationale school te Zierikzee hield schaatswedstrijden op de gracht ZIERIKZEE, 18-1. In een prik kelende vrieslucht, die de sfeer wel koud, maar bovenal gezond maakte, hebben de leerlingen van de Chr. Nat. School op de Zoete Gracht el- kaars krachten gemeten op de schaats en de slede. De wedstryden onder leiding van het personeel had den een prettig verloop en de jeugd heeft volop genoten. Hieronder vol gen de uitslagen van de gehouden wedstrijden. Schaatsen: klas 2: 1. Marian Boot; 2. Cobie Kenters. 1 Cor de Pee; 2. Adrie Coppoolse. Klas 3: 1. Wilke de Hartog; 2. Els den Boer. 1. Rini Smalheer; 2. An ton den Boer. Klas 4: 1. Annemarie de Jonge; 2. Cobie Kloet. 1. Jaap Zwart; 2. Ko Kenters. Klas 5: 1. Lenie v. Malde; 2. Lia Verspoor. 1. Renee Verwijs; 2. Sjac- co Bliek. Klas 6: 1. Cokkie Berrevoets; 2. Jo ke Bogert; 3. Ccbie v. Leeuwen. 1. Tom Timmerman; 2. Maarten Haze; 3. Maris Goudswaard. Sleeën: Er werd gesleed met 3-tal- len. Alleen het eerste drietal meis jes en jongens is vermeld. De 2e en 3e prijswinnaars zijn weggelaten. Klas 1: Petra Verheule - Annet de Vlieger - Mar ja de Wild; Jan v. Om meren - Aadje Rotte - Joan de Jong. Klas 2: Sini v. d. Veen - Marina de Oude - Addie Smits; Martin de Jonge - Peter Sanderse - Jan de Ruiter. Klas 3: Anke Bazen - Ade Bil - Wilma v. Dienst. Klas 4: Wim Meerdink - Ko Sinke - Dixon v. Iersel. Klas 5 en 6: Kobie Bil - Marian de Vlieger - Idserd Bakker. Na afloop van de wedstrijden wer den de kinderen in school getracteerd op warme chocolademelk; daar vond ook de prijsuitreiking plaats. Jammer was het, dat aan het ein de van de wedstrijd, bij het weer naar school gaan, één van de leerlin- getjes uit de 2e klas op onverklaar bare wijze in het wak van de een den terecht kwam. Gelukkig werd ze door een toe schouwster, weldra geassisteerd door- derden, weer op het droge gebracht, en snel van droge kleren voorzien. Ingezonden mededeling SNEL VERLICHTING VAN VERKOUDHEID EN GRIEP Dank zij Togal. Helpt snel-afdoende bij griep, verkoudheid, hoofdpijn, migraine, spit, reumatische pijnen. Met Togal in huis: gelukkiger leven. Zonder zorg voor gezondheid. By apoth./drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. Succesvolle proefvaarten van te Bruinisse gemoderniseerde schepen 2-0, wel'ke voorsprong na de vak verwisseling met een fraai schot door Nico Goossens werd opgevoerd tot 3-0. Mevr. Elenbaas-v. d. Hoek slaagde er 'hierna in de eer te red den voor haar club (1-3). Ten slotte bepaalde Joop Verboom de eindstand op 1-4. Brouwershaven II-Velocitas 4-2 Het ziöh dapper verdedigend Ve- locitas moet in deze wedstrijd voor het beter spelende Brouwershaven het hoofd buigen. De Brouwenaren slaagden er al vrij spoedig in door treffers van Kees Duinhouwer en Janny Bodibijl een 2-0 voorsprong te nemen. Na de vakverwisseling ble ven zij het beste van het spel be houden en met twee doelpunten zorgde Kees Slager voor een veilige 4-0 stand. Nog juist voor het ver strijken van «de le helft smaakte Jan de Meij het genoegen de Brouwse korf te doorboren (4-1). Na de 'her vatting wilde het in de Brouwse aanval niet nreer zo best 'kloppen en 'dbor goed ingrijpen wist de Velo- •verdeddging verdere doelpunten te voorkomen. Aan de andere zijde had Jan Hart neg eenmaal succes waar mee hij de eindstand op 2-4 bracht. Z.S.C. II-D.F.C. IV 2-2 In deze nogal tamelijk hard' ge speelde wedstrijd gaf de puntenver deling een goede weergave van de krachtsverhouding dn het veld. De le helft verstreek met dubbel blanke stand .Nadat ZSC in de 2e helft de leiding had genomen bracht Kees Landman de balans weer in even wicht (1-1). Na de vakverwisseling werd het door Jaap v. Nieuwenhuize 1-2, maar nu zorgde Adrie Jonker ervoor 2-2 dat de stand weer in evenwicht kwam. Renesse-Velocitas 1-0 In deze wedstrijd 'waar van enig 'krachtsverschil nauwelijks sprake was, domineerden beide defensies gedurende de gehele wedstrijd. Een puntenverdeling had de krachtsver - öhuding in 'het veld dan ook beter weergegeven. Pas twee minuten voor tijd gelukte het Jac. Dorreman het voor Renesse beslissende en enige doelpunt uit de wedstrijd te scoren (1-0). BRUINISSE, 17-1. Eén dezer da gen vond de zeer geslaagde proef vaart plaats met de motorkotter SL (Stellendam) 8, eigenaar schip per J. van Dam te Stellendam. In dit schip werd door machinefabriek L. Padmos en Zcon te Bruinisse een nieuwe Kromhout schecpsdieselmo- tor geplaatst van het type 8 TS 117 met een vermogen vari' 150 pk by 1600 omw./min. compleet met Twin Sisc. hydraulische keerkoppeling. Het schip werd tevens voorzien van kimkoeling, ballastpcmpen enz. Eveneens had de zeer geslaagde proefvaart plaats met de motorkot ter Bru 11, eigenaar Fa. D. en J. de Koning te Bruinisse. Hierin werd door de fa. L. Padmos en Zoon een Kromhout scheepsdie- selmotor geplaatst van het type 8 TS 117 met een vermogen van 150 pk bij 1600 omw./min. compleet met Twin Disc hydraulische keerkoppe ling. Tevens vond de proefvaart plaats van het m.s. Ye 50, eigenaar fa. W. Bom de Jonge te Yerseke. Dit schip werd door de fa. Padmos voorzien van een 200 pk GM scheeps- dieselmotor. Verder werd in dit schip een 60 pk Perkins dieselmotor geplaatst als hulpmotor voor de aan drijving van de vislier, de losinstal- latie en de ballastpomp. Het schip werd eveneens voorzien van een nieuwe losinstallatie, een nieuwe stuurinrichting en een elektrische ankerlier, waardoor het schip tot een der modernste mosselschepen van de Zeewse vloot behoort. Ook deze proefvaart kan zeer geslaagd worden genoemd. Eveneens had de zeer geslaagde proefvaart plaats met de motortjalk Harpoen, eigenaar de heer C. J. Moermond te Haamstede. Dit schip werd door de fa. L. Padmos en Zoon voorzien van een DAF scheepsdie- selmotor van het type DD-575-M met een vermogen van 86 pk bij 2100 omw./min. compleet met electro magnetische koppeling. Verder werd het schip voorzien van een nieuwe lensbeweging met dekwas, alsmede een nieuwe stuur hut. Dit schip is bestemd voor de sportvisserij, het is een van de mo dernst ingerichte schepen voor dit doel. Bij het m.s. Zuidvliet, eigenaar de heer C. P. Noordhoek te Goes is de laatste fase van modernisering afge werkt, door plaatsing van een Seffle handhydraulische stuurmachine, als mede een automatisch vetsmeerap- paraat voor de smering van roer en schroefas, enige maanden geleden werd dit schip reeds door de firma L. Padmos en Zoon van een nieuwe 285 pk Kromhout motor voorzien. Alle werkzaamheden en fundatie wijzigingen voor deze schepen wer den uitgevoerd door de fa. D. van Duivendijk en Zonen te Bruinisse. De elektrische installaties werden aangelegd door de fa. J. Huibers en Zn. te Bruinisse, het timmerwerk werd verzorgd door de heer C. Bal eveneens te Bruinisse. Ingezonden mededeling Vertrouw uw zaken niet toe aan een drukdoende scharre- laer, maar doe dit aan EDELSCHAAP, uw makelaar! Makelaarskantoor J. L. EDELSCHAAP Molenweg 63 - Oosterland Telefoon (01114) 578 Ongerustheid over situatie bij Spoorwegen UTRECHT, 19-1. Bestuursleden van de Federatieve Spoorwegvakvereni- ginig (F.S.V.) hebben aan de direktie van ide Nederlandse spoorwegen een nota aangeboden „inzake de structu rele crisis en ihet overlegsysteem bij de N.S." Hierin stelt tie F.S.V. tiat het over duidelijk is dat de Nederlandse spoorwegen in een structurele crisis zijn 'geraakt en dat de situatie zo ernstig is dat de direktie niet meer met enkele incidentele maatregelen (Foto: Zierikzeesdhe Nieuwsbode). kan volstaan. Naar het oordeel van de (categorale) F.S.V. moet er op korte termijn een duidelijk struc tuurplan voor de eerstkomende jaren werden vastgesteld. Een ontbreken van een dergelijk plan leidt tot wat de F.S.V. onrustbarende geruchten ender het personee lnoemt. MAASTRICHT. In het ziekenhuis Sint-Annadal te Maastricht is de 59- jarige L. Eyssen uit Maastricht be zweken aan de verwondingen die 'hij 'bij een verkeersongeluk had opgelo pen. FEUILLETON KUNSTMATIGE REGEN WASHINGTON, 10-1. Volgens de „National Science Founda tion" hebben Amerikaanse on derzoekers door cumuluswol ken met chemische middelen te bestrooien een verhoging van de neerslag in droge ge bieden van de Verenigde Sta ten bereikt. Men wist soms een stijging van twintig procent tot stand te brengen. De re genmakers hebben de regering om meer subsidie ten behoeve van hun onderzoekingswerk gevraagd. Hij klapte zijn boekje dicht. „Dat is dat. Ik 'ga vanmiddag meteen neu zen. Je maakt me nieuwsgierig. Ja, dat wordt een vervelende geschiede nis. Anonieme briefjes zijn vreselij ke Wapens. Degene, die dit wapen hanteert is altijd een lafbek. Na tuurlijk geen idee wie het geschre ven kan hebben? Je hebt het briefje zeker-niet bij je?" Ze schudde haar hoofd. „M'n vrien din hêeft het gehouden", loog ze. „Zal wel de een of andere jaloer se knul zijn. Zo gaat dat doorgaans. Een soort wraakneming voor het blauwtje, dat ze gelopen hebben". Teywiji ze in de bus naar huis te rugreed, begreep ze plotseling, wie het briefje geschreven had. Fons had het over een wraakneming van een knul, die een blauwtje gelopen had. Dus kon niemand anders dan Sjef van Hanen het briefje geschreven hebben. Zo'n lammeling. Maar hoe was hij het te weten gekomen? En wat lylst hij van Jaap? Hoofdstuk 11. Die avond was ze een paar uur in* Nijmegen, maar ze had weinig aan Jaap .omdat hij een bespreking had met een adspirant-klanl, waar nog een proefrit op volgde, zodat ze om half tien een kort briefje schreef en met de 'bus naar huis ging. De volgende 'middag stond Dient je Wieland plotseling bij" haar op de stoep. "Wlilli'O 'keek blij verrast. „Kom verderleuk zeg. Heb jc vroege dienst?" Ze trok haar 'korte jasje uit en hing hot in de gang aan de kapstok. „Helemaal 'geen dienst meer. Ik heb door LEIDA GRAAFLAND m'n ontslag. Ruzie gehad met m'n chef. Ik zal maar geen 'bijzonderhe den vertellen. Misschien begrijp je het wel". Willie keélc haar verbaasd aan. „Dat is ook wat? Hoe lang werkte je daar al?" Ze gingen naar de zitkamer. „Bijna vier jaar. O, het boterde al enige tijd niet tussen ons. Op een gegeven ogenblik barst tie bom. Ik 'ben nogal een driftkop. Nou, ik heb 'm uitge kafferd. Ze lachte en imiteerde: „Juffrouw Wieland, gaat u maar 'naar de kassier en verdwijnt u zo gauw mogelijk". Het leek me het 'beste dit advies meteen maar op te volgen. Dus stond ik cm half drie op straat". „Vind je het dan niet erg?" De ander haaide haar schouders cp. „Welnee, waarom? Werk genoeg in de wereld. Ik heb m'n diploma's, hoor. Ik ga eerst eens een week va kantie houden. Daarna zie ik wel weer. Ik zal de kranten wel eens na kijken". „En alsals je ergens sollici teert en ze vragen naar je laatste be trekking? Je hebt zeker geen getuig schrift gekregen?" „Niet nodig .Dan zeg ik: meneer, neemt u de telefoon en vraagt u maar, waarom Lie weg bon gegaan. Tien tegen één, dat ze het snappen. Weten ze .gelijk, wat ze aan me heb ben". Willie kwam overeind. „Fijn, dat je er bent, zeg. Ik ga thee zotten. ik heb ook wat lekkers „Thee graag, en een koekje. Ik moet zo verschrikkelijk aan m'n fi guur den1 ken". Een 'kwartier later terwijl ze thee zaten te drinken, ging de bel. Willie keek naar buiten en zag aan de over kant een lelijk eendje staan. Jaap in ieder geval niet, of hij zou de wagen ingeruild moet enhebben. „Verwacht je bezoek?" vroeg Dientje. „Needat is te zeggenik heb nog wel eens aanloop. Soms komt Piet even aanwippen. Een ogenblik". Teen ze de deur opende, verbleek te Willie meteen, want voor haar stond Fons van Alledonk haar la chend aan te kijken. „Hallo, ik heb nieuws...." begon 'hij, doch toen hij zag, dat Willie de vinger op .haar mond legde, zweeg hij. „Kom verder", zei ze zacht. „Ik heb visitezuster van die Wie land. Houd je mond over ehje weet wel". „Zal ik een andere keer terugko men?" „Ben je maldan zpekt ze er misschien wat achter. We zijn toch zeker oude kennissen?" In dc Ikamer stelde Willie voor: ..Dit is Dientje Wieland, uit Gennep. En dit is Fons van Alledonk, kran tenman uit Ver.lo. Broer van mijn schoonzus Marietje". De twee gaven elkaar de hand. „Hoe maakt u het?" „Thee, Fons?" „Graag, Wil". Dientje 'keek tic bezoeker belang stellend aan. „Zo, krantenman, mo gen wc wel voorzichtig worden, Wil, met wat wc zeggen. Die lui houden immers van kleine schandaaltjes?" „Maakt u zich geen zorgen, juf frouw Wieland. Ik heb alleen maar 'interesse voor grote schandalen. En u ziet er helemaal niet naar uit, dat u er in betrokken bent". „Gelukkig' niet. Waar ziet u me voor aan?" „Voor oen knappe jongedame. En daar kan ïk, als man, over oordelen". Dientje keek met grote ogen dc gastvrouw aan. „Zeg, is hij altijd zo'n flirt?" (Wordt vervolgd.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 6