Matig bezochte jaarvergadering van V.V.V. te Brouwershaven Jaap de Roo won uurwedstrijd (26.8 km) op Zierikzeese ijsbaan Dode en zes gewonden bij autobotsing STREEKNIEUWS Prijsontwikkeling in 1965 heeft ramingen niet overschreden Politie ontruimt barakken bij Westerbork Klanten van „De Corridor" hadden feestavond in Concertzaal Prins Rernhard en verloofd paar op reis Bespreking van liet „plan Ouwerkerk" BROUWERSHAVEN, 20-1. Woens dagavond hield de V.V.V. te Brou wershaven haar jaarvergadering in hotel Jacob Cats waarvoor maar een matige belangstelling bestond. In zijn welkomstwoord feliciteerde de voorzitter, de heer W. Terpstra, de heer J. Zoeter met de keurige res tauratie van het café-restaurant. De heer Terpstra voorspelde dat het dagtoerisme ln de toekomst sterk zal gaan toenemen, daar deze plaats via Oosterscheldcbrug en Grevelingen- dam dichter is komen te liggen bij België en het Ruhrgebicd. Het eiland in het algemeen en Brouwershaven in het bijzonder zijn nog niet gereed om deze stroom van toeristen op te vangen, maar we mo gen niet uit het oog verliezen, dat Brouwershaven geschikt zal zijn als stopplaats voor busondernemingen, die trips organiseren. Wo beschikken in onze plaats over drie hotels en het is ontegenzeglijk dat het dagtoerisme straks zal kun nen gaan lijden tot verblijfstoerisme. De hotelhouders hebben dit goed be grepen en hun zaken reeds gemoder niseerd, uitgebreid en de accomoda- tie verbeterd, aldus de heer Terpstra. Een ander vermeldenswaardig punt Is dat dank zij het vakman schap van de Brouwse molenmaker de heer J. v. d. Hamer de korenmo len „De Haan" in zijn oude luister is herschapen. Het gemeentebestuur heeft plannen om te geraken tot de aanleg van een jachthaven en er wordt zelfs gesproken over de aan leg van kampeerterreinen. Al deze factoren leiden er toe, aldus de voor zitter, dat deze plaats voor wat het toerisme betreft de toekomst zonnig tegemoet kan zien. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer P. Lijbaart bleek, dat het huidige ledental thans 85 be draagt. Het aantal overnachtingen is gestegen van 4024 in 1964 tot 7544 in 1965. Begroting 1966 Uit het financieel verslag der pen ningmeester, de heer J. de Vlieger, vernamen we, dat de kas met een batig saldo sloot. Tot leden der kas- controlccommissie werden benoemd de heren Th. Schiettekatte en A. C. Clarisse. De begroting 1966 is nog niet geheel te overzien, daar men eerst de plannen afwacht inzake het tot stand komen van een streek V. V.V. (plan Ouwerkerk). Wat dit plan betreft kan de voor zitter meedelen dat er op het eiland een behoefte bestaat om in deze richting te werken, zodat een bete- te samenwerking ook zij leiden tot beter samenwerken met de over heid. Aan de Prov. Directeur, de heer J. de Regt is verzocht zorg te dragen om een ontwerp en statuten betref fende deze materie op te stellen. De vergadering is in principe voorstan der van het plan Ouwerkerk, maar stelt als eis, dat de zelfstandigheid van de plaatselijke V.V.V.'s onaan getast blijft. Indien mogelijk zou men graag een plaatselijk informatiebureau gehand haafd zien. daar dit in eilandelijk verband onuitvoerbaar is. Op een vraag van de heer C. Besterveld deelde de voorzitter mede, dat in het plan, dat nog niet is goedge keurd het stemmenaantal zal worden aangepast aan de hand van het aan tal leden. De heer Besterveld kon zich hiermede niet verenigen en zou liever zien, dat iedere V.V.V. één stem in het kapittel kreeg, wat de vergadering onderstreepte. De heer P. de Moor bepleitte nog maals het samengaan in streekver- band, daar dan zeker by de hogere instanties meer bereikt kan worden. De voorzitter betreurde dat deze zomer diverse bussen zijn doorge stuurd, wat niet bevorderlijk is voor het dagtoerisme. De heren hotelhou ders gaven hierop hun visie, dat in het topseizoen bij volledige bezetting zonder voorafgaande en tijdige af spraak hun zaken niet zijn inge richt om dan nog eens 60 personen extra te ontvangen. De heer J. C. A. Koster sprak er zijn diepste teleur stelling over uit, dat juist de mid denstanders, die het meeste in het seizoen profiteren niet ter vergade ring aanwezig zijn. De voorzitter vroeg de vergade ring of we, nu straks door de streek- V.V.V. een eilandelijke folder wordt uitgegeven, waarin Brouwershaven is opgenomen ook door onze eigen V.V.V. nog een folder moet worden uitgegeven en wel de bestaande. Op voorstel van de heer Besterveld werd besloten om de huidige folder, welke is gestencild te laten vervallen en een gedegen folder in drukwerk. verlucht met foto's e.d. waarin op genomen alle zaken, hotels, zomer huis- en kamerverhuurders enz. te doen verschijnen, waarvan de kos ten, die zeer minimaal zijn door de deelnemers zullen worden gedragen. Middels een rondschrijven zal een ieder, die hiervoor interesse toont, op de hoogte worden gesteld. Na een bepaalde datum zal opname in dit drukwerk niet meer mogelijk zijn. Tijdens de rondvraag kwam de sluitingstijd der hotels nog eens ter sprake. De hoteliers wezen er op. dat het voor de toeristen een aan fluiting is, dat vooral in het topsei zoen de mensen 's avonds 11 uur de deur wordt gewezen wat tot gevolg heeft dat ze naar de Westhoek gaan in de vooravond, waar de regeling voor wat betreft sluiting zeer soepel is. Besloten werd dat namens het V. V.V.-bestuur en de drie hoteliers gezamenlijk een verzoek zal worden gericht aan de gemeenteraad. Met een dankwoord tot allen, die de V.V. V. met raad en daad in het afgelo pen jaar hebben bijgestaan sloot de heer Terpstra deze vergadering. ZIERIKZEE, 20-1. Na in de ge hele wedstrijd een dominerende rol te hebben gespeeld toonde Jaap de Roo zich gisteravond In de uurvved- stryd op de schaatsbaan van de Zie rikzeese IJsvereniging op overtui gende wyze de sterkste in de eind sprint over P. Ryn en S. van Dongen Dit drietal was er tot aan het ein de in geslaagd bijeen te blijven in deze door de ijzig koude oostenwind bijzonder zware wedstrijd. Al spoedig na de start bleek het tempo van de koplopers menige van de 33 gestarte rijders te zwaar en na een half uur was het veld dan ook reeds gehalveerd. Naast bovengenoemde drie rijders hielden Goeree, de Hamer en Moelij- ker nog het langst stand, maar uit eindelijk moesten zij met lede ogen toezien dat De Roo, Rijn en Van Dongen steeds verder wegliepen, waarna zij zelfs door deze rijders op 1 ronde achterstand werden gezet. Van de 33 gestarte rijders slaag den er 10 in de finish te bereiken. In het uur werden afgelegd 67 ron den van 400 meter is totaal 26.800 meter. De uitslag De einduitslag zag er na afloop van de wedstrijden alsvolgt uit: 1. Jaap de Roo, Schore. 2. Piet Rijn, Schore; 3. S. van Dongen, Middelharnis; 4. J. Moelijker (1 ronde achterstand, Wemeldinge; 5. J. Goeree, Biezelin- ge; 6. W. L. de Hamer, Schoondijke; 7. J. G. de Jager, Wolfaartsdijk (3 ronden achterstand) 8. A. de Vos, Kapelle. DUREN, 19-1. Woensdagmiddag is naby Düren, in Noordryn-VVestfa- len een auto met zes inzittende land meters van de Koninklyke Neder landse Heidemaatschappy, allen af komstig uit Nederlands Limburg, in botsing gekomen met een personen auto. De 26-jarige Duitse bestuurder van deze auto werd op slag gedood^ Van de bestuurder van de Neder landse auto, de 24-jarige H. Cremers uit Montfoort in Limburg moest in het ziekenhuis in Düren een der be nen worden geamputeerd.. Zijn toe- TWEEDE KAMER Kamerlid stelt vragen over dr. Fischböck DEN HAAG, 19-1. De heer Neder- horst, lid van de Tweede Kamer voor de P.v.d.A., heeft de ministers van justitie en cultuur, recreatie en maatschappelijk werk schriftelijk gevraagd of het de regering beleend was .dat een aantal journalisten ver trouwelijk op de hoogte was gesteld van het feit, dat de in de nazi-tijd hier werkzame dr. Fischböck, aan wie zwaar oorlogsmisdrijf ten laste kan worden gelegd, nog in leven is en zich in de Duitse gemeente Essen beeft gevestigd. Tevens wil hij weten of aan deze journalisten gevraagd was dit be richt vast te 'houden tot de tijd voor publi'katie rijp was. Wat is de reden, zo vraagt de heer Nederhorst, dat dit bericht voortijdig in de pers is verschenen, waardoor Fischböck alle gelegenheid geboden is zich uit de voeten te maken en wie draagt de uiteindel ij ke verantwoordelijkheid voor deze ongewenste voortijdige pu- blikatie. Voorts vraagt hij of deze voortij dige publikaltie 'het voornemen van de regering doorkruist heeft om aan de Bondsregering uitlevering van Fischböck te vragen. Tenslotte wil bij weten of het in bet voornemen van de regering ligt aan de regering van het land waar hij thans verblijft uitlevering van Fischböck te vragen. stand wordt levensgevaarlijk geacht. De vijf andere inzittenden werden met zwaar inwendig letsel in het ziekenhuis opgenomen. Dit waren de 30-jarige Th. Daamen uit Linne, de 18-jarige J. Neuwissen uit Echt, de 16-jarige H. Coonen uit Limbrecht, de 18-jarige J. J. Nieskens en de 20- jarige J. Wackers, beiden uit Sus- teren. De oorzaak van het ongeval is niet bekend, doch de politie vermoedt dat de Duitse autobestuurder in een bocht op de linkerweg'helft terecht is gekomen, om vervolgens frontaal in botsing te komen met de Nederland se auto. De landmeters verrichtten werk zaamheden in bet district Düren in opdracht van een Duitse instantie. ZIERIKZEE Buurtvereniging „De Stenen Brug" De buurtvereniging „Do Stoften Brug" beeft plannen feest te vieren bij gelegenheid van het huwelijk van prinses Beatrix. Het bestuur heeft voor een bespreking van de plannen de leden opgeroepen voor een vrij dag 21 januari te houden vergade ring in „Concordia". Een graszaadavond Op donderdag 27 januari wordt in het Huis van Nassau een graszaad avond gehouden, uitgaande van een zaadteelt en zaadhandel in Vlijmen. Op deze vergadering zullen de se- sultaten met de graszaadoogst 1965 worden besproken. Verder komen aan de orde de perspektieven van de graszaadteelt en de onkruidbe- strijding. DREISCHOR Badmeester L. D. Guequirre plotseling overleden Dinsdag 18 januari is te Dreischor overleden de heer L. D. Guequirre, in leven badmeester van het gemeen telijk badhuis te Dreischor. Toen hij met een vriend een wandeling door de polder maakte, kwam hij plotse ling ten val en bleek toen overleden te zijn. Hij bereikte de leeftijd van 59 jaar. De nu overledene is vroeger geruime tijd verbonden geweest aan de Roterij „Dreischor" te Schudde- beurs. DU1VELAND Verkeerscursus Veilig Verkeer De afdeling Duiveland van het Verbond voor Veilig Verkeer besloot op baar gehouden bestuursvergade ring om in dit seizoen een verkeers cursus te houden in de dorpen Ouwerkerk en Sirjansland, bij bei den in het dorpshuis. Die te Sirjans land zal aanvangen op maandag avond 24 januari en als docent zal optreden wachtmeester le klasse van de rijkspolitie Hoekman uit Ooster- land. En de verkeerscursus te Ouwerkerk vangt aan op dinsdag avond 25 januari e.k. en 'hier zullen de lessen worden gegeven door op perwachtmeester van der Meijden uit Nieuwerkerk. Iedereen is op deze leergangen 'hartelijk welkom, ook niet-leden van de afdeling Duive land van het Verbond voor Veilig Verkeer. Het ligt verder in de be doeling de eimd'les na ongeveer zes wekelijkse lesavonden te houden te Nieuwerkerk 'in het Dorpshuis, en dan hierbij de verkeerstafel van de afdeling te gebruiken. Gezien de ani mo die voor deze leergangen te Oos- terland en Nieuwerkerk 'bestond, verwacht het bestuur ook te Ouwer kerk en te Sirjansland 'goede belang stelling. NIEUWERKERK V.V.V.-Ouwerkerk hield vergadering In hotel „De Meebaal" hield de V.V.V. Ouwerkerk woensdagavond een buitengewone ledenvergadering. Nu opening door de voorzitter, de heer M. K. Romeijn, werd overge gaan tot bet kiezen van een lid van da kaseommissie i.v.m. het aftreden van de beer L. Raamsdon'k, daar de ze bestuurslid is geworden. Gekozen werd met algemene stemmen de heer P. A. Remeeuwse. Punt 4 van de agenda betrof een voorstel tot toetreding van de op te richten Streek-V.V.V. Schouwen - Duiveland, waartoe zonder opmer kingen besloten werd. Vervolgens werden behandeld enige opmerkin gen t.a.v. het ontwerp statuten. Deze zijn door de heer J. F. de Regt. di recteur provinciale V.V.V. opgemaakt en werden door de vergadering met hem besproken. Bij de ingekomen stukken was een verzoek van een mannenkoor uit Southampton (Enge land) om deze zomer een concert te geven. Besloten werd om eind juli hiertoe over te gaan. Bij de rond vraag wilde de beer Remeeuwse gaarne zien dat, er deze zomer een oriëntatierit voor de toeristen wordt uitgeschreven. OOSTERLAND Bungalow voltooid De bungalow, die hier ter plaatse werd gebouwd op de kruising Sand- strömstraat-Burgem. van der Have- straait, door het 'bouw- en aanne mingsbedrijf Boogert, is gereed ge komen en dezer dagen door de op drachtgever, de boer M. Dane, in ge bruik genomen. BRUINISSE Bevestiging van ambtsdragers Hervormde Gemeente Bruinisse In de Hervormde kerk te Bruinisse werden zondagavond de volgende ambtsdragers bevestigd: S. A. Jume- let, W. A. Jumelet, G. J. Wirtz en L. Ottens (ouderlingen); Jac. Goud zwaard, B. de Groot en J. van Breda (ouderlingen-kerkvoogd); J. van den Berge en H. L. Kesteloo (diakenen). KEHKRADE. Negentien landen zullen vertegenwoordigd zijn op het vijfde wereld muziekconcours, dat dit jaar van 15 juli tot 15 augustus in de nieuwe muziekzaal van Kerk- rade (kosten vijf miljoen gulden) zal wei-den gehouden. President Soekarno beeft voor stellen tot verlaging van de prijzen van levensmiddelen en benzine goed gekeurd, zo heeft het Indonesische persbureau Antara gemeld. RIDDERKERK. De 23-jarige ma troos J. Verschure uit Reeuwijk is owensdagmiddag op een werf in Bol nes bij bet verhalen van een schip tussen twee schepen bekneld geraakt De man overleed korte tijd na het ongeval. Jacht op ganzen ni.i.v. lieden gesloten DEN HAAG, 19-1. In verband met de huidige weersomstandigheden wordt met ingang van heden-don derdag 20 januari 1966, de jacht op alle soorten ganzen gesloten. Dit blijkt uit een beschikking van de minister van landbouw en visserij. De sluiting van de jacht op het overige waterwild is nog niet nood zakelijk, aangezien vooral het aantal wilde eenden bijzonder talrijk is en deze dieren in het afgelopen jaar vrij aanzienlijke landbouwschade hebben veroorzaakt. Mocht de vorst aanhouden en strenger worden, dan zal ook de sluiting van deze jacht worden overwogen. DEN HAAG, 19-1. De prijsont wikkeling heeft het vorige jaar de gemaakte ramingen niet overschre den. Uit het feit, dat de prijsontwikke ling on'der de druk van de grote las tenverzwaring niet hoger is uitgeval len, mag worden geconcludeerd', dat het betrokken bedrijfsleven in grote trekken aan bet gevoerde prijsbeleid de noodzakelijke medewerking heeft verleend. Minister den Uyl (econo mische zaken) heeft dit aan de Tweede Kamer meegedeeld- Als gevolg van de verzwaring van een aantal indirecte belastingen per 1 januari jongstleden zal het prijsin dexcijfer voor bet levensonderhoud stijgen met ongeveer 0,7 procent. De recente huurverhoging zal leiden tot een extra stijging van dit indexcij fer met bijna één punt. Hoewel in de afgelopen weken nog niet is gebleken, dat de grenzen, waarbinnen de prijsontwikkeling zich zal moeten houden, werden overschreden, heeft de minister de economische controledienst opdracht gegeven de prijsbewaking over een breed front te verscherpen. JEUGDKAMPIOENSCHAPPEN HARDRIJDEN Zierikzeese successen op de Middelburgse ijsbaan MIDDELBURG, 20-1. Op de Mid delburgse ijsbaan vonden gistermid dag de Zeeuwse jeugdkampioen schappen hardrijden plaats. Bij de jongens in de leeftijd van 14 en 15 jaar startte ook de Zierikzeese deel nemer Hans Huneman, die er, tijdens de wedstrijden ep de 500 meter, in slaagde derde te worden in de tijd van 70,6. De einduitslag 500 meter jongens 14 en 15 jaar is als volgt: 1. M. van Pagee, Middelburg, 63,2; 2. B. Evert se, Oostburg, 63.7; 3. J. Huneman, Zierikzee, 70,6; 4. B. Vro lijk, Vlissingen, 72,1. De 1500 meter Hans Huneman was nog fortuinlij ker op de 1500 meter toen hij erin slaagde eerste te worden in de tijd van 3.23.0. Het eindklassement zag er hier als volgt uit: 1. J. Huneman, Zierikzee, 3.23.0; 2. M. van Pagee, Middelburg, 3.25.1; 3. B. Evertse, Oostburg, 3.25.1; 4. B. Vrolijk, Vlissingen, 4.04.3; 5. H. Ris- seeuw, 4.01.0. Het algemeen klassement Bij de jongens van 14 en 15 jaar zag het algemeen klassement er als volgt uit: 1. M. van Pagee, Middelburg, 131,566; 2. B. Evertse, Oostburg, 132,066; 3. J. Huneman, Zierikzee, 138,200; 4. B. Vrolijk, Vlissingen, 153,533. In de categorie jongens 16 en 17 jaar kwam uit de Zierikzeese deel nemer A. Plaating die in het alge meen klassement als negende werd geklasseerd met een totaal van 132,766. De eerste plaats was hier voor A. de Putter to Cadzand met 113,200. WESTERBORK, 19-1. Een leger van vyftig met karabynen bewa pende rijkspolitiemannen van het district Assen, van wie tien te paard, was woensdagmorgen in het woon oord Schattenberg by Westerbork gestationeerd, waar vier Ambonese gezinnen uit hun barakken werden gezet. Arbeiders van de dienst gemeente werken van de gemeente Wester bork haalden onder bescherming van deze gewapende macht en onder het toezicht van burgemeester J. T. Lie ver het huisraad van de gezinnen uit de woningen en brachten dit over naar de nieuwe barakken. Verschillende ruiten van de oude barakken werden ingeslagen om het huisraad naar buiten te kunnen brengen. Daar werd het op een vrachtauto geladen. De gerechtsdeurwaarder uit Assen, de heer W. Dijkstra, had 's ochtends nog geprobeerd de vier gezinnen te bewegen vrijwillig de barakken te verlaten. De bewoners smeten echter de dwangbevelen opnieuw op de grond, zonder ze ook maar te heb ben gelezen. De vrouwen en kinderen bleven zo lang mogelijk in de barakken. Toen ook zij naar buiten moesten, dreig den moeilijkheden te ontstaan, want enkele mannen wilden te hulp snel len en hun tegenspartelende vrou wen beschermen. De politie wist echter moeilijkheden le voorkomen. Uit protest tegen hun uitzetting ble ven de Ambonezen enkele uren stil zwijgend in de felle kou staan. Om streeks het middaguur waren de ba rakken ontruimd. Zoals bekend moeten zij plaats maken voor een complex van elf radiotelescopen, die daar zullen wor den gebouwd. Voortvarend initiatief van middenstandsvereniging DEN HAAG, 20-1. Naar de R.V. D. meedeelt is vanmorgen in alle vroegte van het vliegveld Soester- berg de regeringsfriendship vertrok ken met aan boord Z.K.H. de Prins der Nederlanden, die enkele dagen gaat doorbrengen in Marokko by zyn moeder, prinses Armgard. Prinses Armgard verblyft al enige dagen in Marokko. Het ligt in de bedoeling Geslaagde schoolwedstrijdén op de Burghse ijsbaan BURGH. 19-1. Onder ideale weers omstandigheden hebben zioh woens dagmiddag groot en klein der ver schillende scholen op de ijsbaan be geven om eikaars krachten eens te meten op de dunne ijzers. De ijsclub Haamstede-Burgh had een groot aantal prijzen ter beschikking ge steld, terwijl elk op de baan aanwe zig kind een zakje patat ontving. De ze gift van de ijsclub moet gezien worden als een uiting van vreugde en blijdschap over het 75-jarig be staan. Indien de ijspret nog lang aanhoudt, zal 'hier nog meer aan dacht aan besteed worden. In één grote kinderschare werden de wedstrijden die allen een langere of kortere rit in het hardrijden om vatten, gehouden; alleen werden de klassen apart gehouden. Het onder wijzend personeel werkte zich, on danks koude vingers cn geregeld be vriezende ball-points naar een goed einde. Na afloop had de prijsuitrei king plaats voor de bestuitrswagen. De eerste prijs voor de klassen I cn II gecombineerd kreeg bij de jon gens Jan v. d. Werf; 2e was Jan Sla ger; 3e Simon Hart en 4e Nico Krij ger. De meisjes van deze 'klassen za gen in Inez van Oord hun overwin- nares met als 2e Katie v. d. Wellen; 3e Janny Krijger; 4e Greet je Kcnters en 5e Sonja Kloet. In de klassen III en IV ging bij de jongens de ereprijs naar Bert Visser met Freddy Visser als 2e; Nico v. d. Wekken werd 3e; Wim Hart 4e; Cor Fondse 5e en Wim Gilijamse 6e. In de meisje9groep van deze klassen werd Elieke Overbeke le met Babs van Oord als 2e; 3e werd Anita de Jonge; 4e Nicolet de Koster; 5e Ma rijke Hart en Joke Simmers 6e. De hoogste klassen jongens 'kre gen de volle 100 meter te rijden. Jan Bijkerk werd le in 15,9 sec.; Rinus Roon 2e in 16 sec.; Ben Meddeler 3e in 16,1 sec.; Leo van Dongen 4e in 16,3 sec. en Krijn Rooda 5e in 16,3 sec. Lucie Fokker won bij de meisjes deze afstand in 17,2 sec.; 2e werd Tonnie Landegent in 17,7 sec.; 3e Nicolet Sleeuwerïhoek in 18,2 sec.; 4c Truus Ilanse in 18,3 sec. cn Cora Slager 5e in 19,4 sec. Na afloop word nog een rit gehou den voor meisjes van 13-15 jaar over een afstand van 250 meter. Hierin zegevierde Joke Rademaker in 33,9 sec.; 2e werd Nella v. d. Berg in 34,1 sec.; 3e Jurineke Boot in 34,4 sec.; Annie Landegent in 37,2 sec. cn Jan- neke de Blonde werd 5e in 37,7 sec. van de prins op 27 januari weer in Nederland terug te keren. Daags daarna zullen koningin en prins vertrekken voor een korte vakantie in het Oostenrykse Lech. Eveneens aan boord bevinden zich prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg. Zij zullen het toestel in Zürich verlaten, voor een vakantie verblijf van een week in Gstaad. Het verloofde paar wordt vergezeld door de heer en mevrouw Bischof-van Heemskerck-Telders en door mej. M. C. C. Wijnen, particulier secretaresse van prinses Beatrix. Het verloofde paar is op hot vlieg veld van Geneve uit de regerings friendship gestapt. Prins Bernhard, die het toestel zelf bestuurde, is even later doorgevlogen naar Marraketsj (Marokko). Prinses Beatrix en haar verloofde zetten de reis naar Gstaad onmiddellijk voort. Zij zullen in de ze wintersportplaats in het Berner Oberland in de gelegenheid zijn ont moetingen te hebben met prins Rai nier en prinses Gracia van Monaco en met Jaqueline Kennedy en haar kinderen, die er al enige dagen loge ren. Surinaamse delegatie huwelijk prinses Beatrix PARAMARIBO, 20-1. De Suri naamse delegatie naar het huwelijk van prinses Beatrix met de heer von Amsberg zal bestaan uit minister president J. A. Pengel, de voorzitter van het parlement J. Lachmon, en de statenleden J. Sof cn O. van Gende- ren van de N.P.S., L. Mungr (V.H.P.) Th. Sari'djo (K.T.P.I.), cn E. Wijntuin (P.S.V.) en M. Suter (Actiefront). BROUWERSHAVEN, 18-1. De af sluiting van de Sint Nikolaasweek, georganiseerd door de middenstands vereniging „De Corridor" in de ge meente Brouwershaven vond dins dag zyn bekroning in de feestavond die de vereniging aan 700 klanten in de Concertzaal te Zierikzee aan bood. Zoals bekend heeft de mid denstandsvereniging dit jaar ge ineend, mede n.a.v. de ontsluiting door Grevelingendam en Ooster- scheldebrug een by zonder accent te moeten geven aan de winkelweek waardoor de band tussen klant en winkelier verstevigd zou worden. Des middags werden 300 kinderen per bus naar de zaal gebracht waar van een uitstekend programma werd genoten door het cabaret variété „Truxini". Des avonds was <de zaal geheel gevuld met publiek uit de vier kernen. De aanwezigen werden welkom /geheten door do voorzitter de heer P. de Moor. Loco-burge meester 'de heer L. M. Moermond zei in zijn toespraak dat het gemeente bestuur er trots op is, dat er in 'de gemeente een middenstandsvereni- ging is, 'die een dergelijke avond kan organiseren. „Een vereniging die dit aandurft moet wel springlevend zijn, moet durf hebben en ondernemings geest. Durf en ondernemingsgeest zijn twee eigenschappen die in de tegenwoordige tijd onmisbaar zijn om zelfstandig te kunnen zijn en blijven. In de krant leest men en via de radio hoort men, dat het tegen woordig oen zware opgave is om middenstander te zijn. Als we zien hoeveel middenstanders jaarlijks hun deuren moeien sluiten, door te grote concurrentie van de grote concerns met hun supermankts en zelfbedie- nimgszaken, dan vraagt men zioh of: „Waar moet dat heen?" Laten ioe er dan ook allen trots op zijn dat we in onze gemeente een middenstands- vereniging hebben, die niet bij de pakken neerzit maar energiek de za ken aanpakt. Wij moeten er allen van overtuigd zijn dat onze midden standszaken op onze dorpen onmis baar zijn en dat ze er toe bijdragen, dat het platteland leefbaar blijft. Wanneer onze middenstanders een goede service blijven geven, die gróte zaken niet kunnen geven, dan twijfel ik er niet aan of de midden standszaken van de corridor gaan een goede toekomst tegemoet. Veler hoop is gericht op de recreatie, wat die voor u zal brengen; welke om vang die zal aannemen kunnen we slechts gissen. Dat de ene kern hier voor gunstiger ligt dan de andere ds u bekend. Dat u een feestavond or- iganiseert met de slagzin „De Corri dor, die zich zal wijden aan 't groot verloop der Schouwse tijdenschil dert af, dat u vertrouwen hebt. in de toekomst". Uniek gebeuren De heer Moermond besloot zijn betoog met de opmerking, dat dit de eerste keer is dat alle kernen gezel lig samen uit zijn. „Er zitten zelfs mensen uit Dreischor naast mensen uit Brouwershaven en ieder schijnt het hier fijin te vinden. Wanneer de ze avond nu ook de mensen dichter bij elkaar brengt, waardoor zij el kaar wat beter leren begrijpen en waarderen, waardoor er ook geen achterdocht en kwade trouw meer zal zijn, dan zou uw feestavond een dubbel succes zijn". Hierna was het woord en de daad aan het cabaret-gezelschap dat op een vlotte 'en humoristische wijze voor het voetlicht trad. Conferencier Frans Eijkhof, die zioh later in het programma nog ontpopte als Sle- mieltje en clown-sneltekenaar Tuffi wist de lachspieren al dadelijk in beweging te krijgen. Veel bewonde- rin en applaus oogstte Tonny Bakke- nes als accordeonvirtuoos, waarbij hij de zanglustige zaal direct mee kreeg. Het Leedy Trio muntte uit in spitsvondige liedjes waarbij de no dige humor een apart cachet gaf aan dit optreden. Het publiek genoot verder van de sterke staaltjes goo chelkunst door Truxini. Aller har ten stal Connie van den Bos met een vijftal liedjes waar natuurlijk het songfestival-liedje „Het is genoeg" niet bij ontbrak. Als toegift bracht ze het van Edith Piaf bekend geworden „Non je ne regrette rien". Was er al naar hartelust gelachen de gehele avond, toen André van Duin om half twaalf het podium betrad met zijn bekende band-mime recording act had de zaal het niet meer. Wat deze artiest vermag via een bandrecorder overtreft aller verwachtingen. Dankwoorden Toen het laatste optreden achter de rug was, richtte de voorzitter zioh met woorden van dank en lof tot het gezelschap Truxini, dat een schitterend programma had gebracht. Aan de dames overhandigde de heel de Moor een fraai boeket. Dank bracht spreker verder aan alle me dewerkers, aan loco-burgemeester Moermond en last but not least tot de heer J. C. A. de Koster, die deze avond geheel zelfstandig in elkaar heeft gezet. Als blijk van waarde ring overhandigde hij de heer de Koster een diplomatentas. De heel de Moor releveerde in het kort nog eens de realisering van deze feest avond, waarvoor het publiek aan vankelijk niet zo enthousiast was. „Het is nu gebleken dat het voor de volle 100 pet. is geslaagd, waar nog bijkomt dat thans 700 personen heb ben genoten van een onvergetelijke avond, en bij de gebruikelijke ver loting voorheen werden slechts 50 mensen blij gemaakt". Met deze woorden kon ieder het eens zijn cn we zijn van mening, dat een derge lijke festiviteit zeker volgend jaar nog meer in de belangstelling zal staan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4