Positieve en sombere geluiden in nieuwjaarsrede voorzitter Nog veertien dagen Rentespaarbrieven B.N.G. Woelige taferelen voor het paleis van Neliroe's dochter premier van India? STREEKNIEUWS president Soekarno Uitreiking Albert- Schweitser-prijzen SPORT EN WEDSTRIJDEN Gemeenteraad liruiiibse ingezonden mededeling Tot en met 31 januari 1966 zijn nog verkrijg baar bij alle bankiers en commissionairs in effecten de Rentespaarbrieven B.N.G. 1965 in stukken van 500,en 100,Op 1 januari 1973 zijn zij aflosbaar tegen 150%. Een veilige belegging is een belegging in N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten, L.Vijverberg 10, Den Haag. BRULV1SSL', 14-1. In de vrijdag - avcnil gehouden vergadering van de gemeenteraad van Bruinisse waren alle leden aanwezig. Oe voorzitter, burgemeester C. H. van de Linde be- gen de vergadering met het uitspre ken van de nieuwjaarsrede. Hierin gaf hij een overzicht van de aktivi- teiten van het gemeentebestuur. Het college van b. en w. vergaderde 31 maal; de raad kwam 9 keer bijeen. Een van de neteligste problemen in de gemeente is de woningnood. Het aantal reële woningzoekenden bedraagt meer dan 30 (er is een wachtlijst met 50 namen). Wel kwa men in het afgelopen jaar 9 wonin gen in de particuliere sector gereed en werd een begin gemaakt met de ratiobouw, maar de bouw van deze 20 ratiowoningen verloopt stroef, ze zullen niet eerder gereed kernen dan eind 1966 of begin 1967. Het opknappen van de zoutsehade aan de woningen in de Kerk- en Schoolstraat was geen succes, een gelukkig besluit noemde hij het tot ambtswoning voor de burgemeester bestemmen van het pand Prinses Wilhelminalaan 5. Het materiaal van de "brandweer werd gemoderniseerd, de riolering werd doorgespoten, het Stenen Pad werd van een wegdek voorzien, de Dorpsweg werd gereed gemaakt en van een trottoir voor zien, do Jihr. Mr. A F.. C. de Casem- brootstraat werd van bestrating en riolering voorzien. De ijsbaan werd opnieuw geprofileerd. Ten behoeve van de beide lagere scholen werd nieuw sdhoolmeubilair aangeschaft, de openbare school werd gemoder niseerd, "beide scholen 'kregen nieu we leermiddelen. Bouw gymnastieklokaal De bouw van een nieuw gymnas tieklokaal vordert goed, de vestiging van een betonmortelcentrale vond geen doorgang. De geschiedenis zal waar maken of 'de inwoners zich te recht zorgen hebben gemaakt. Gememoreerd werden de openstel ling van de Grevelingendam en de Oosterschcl'debrug, het op grootse wijze gevierde mosselfeest, het be zoek van de mijnenveger „H.M. Bruinisse" en de vele mutaties in hét gesmeentepersoneel. Een persoon met een hoge plichtsbetrachting ontviel de gemeente in het (hoofd der open bare school de 'heer M. C. van Weele. In zijn plaats werd benoemd de heer B. de Haan. In vaste dienst kwam de iheer Viergever als onderwijzer en mejuffr. Matty Jonker als ambtena res ter secretarie; "dit laatste in de vacature ontstaan door het 'huwelijk van mej. A. Okkerse. De heer Vin- jee, gemeente-opzichter verwisselde zijn standplaats met Tholen, de heer Ringelberg kwam in zijn plaats. Slechte financiële positie De gemeente Bruinisse 'kampt met een slechte financiële positie. De te korten zijn nog altijd weggewerkt door te putten uit de saldireserves. Er 'is wel enige veiTUimdnig gekomen in de uitkeringen uit 'het Gemeente fonds, doch deze blijven ontoerei kend voor deze plaats, om de uitga ven te doen ;die een gemeente die voorzieningen moet treffen met 'het oog op de konsekwenties voortvloei ende uit derealisatie van het Delta plan noodzakelijkerwijs in haar be groting dient op te nemen. We blij ven ook met groot ongeduld uitzien naar de uitvoeringsvoorschrfiten van art. 8 van de Deltawet ten aanzien van hulp aan gemeenschappen, die tengevolge van "het Deltaplan wor den getroffen. Na geconstateerd te hebben, dat landbouw en visserij een redelijk jaar achter de rug "hadden (uitzonde ringen daargelaten), en dat de indus trieën beschikken over een goede orderportefeuille, ging spreker over tot "het onthullen van de plannen van het gemeentebestuur voor het ko mende jaar. In het jaar dat voor ons ligt zullen grote grondaankopen dienen plaats te vinden, ter realisering van Plan West II. Een gedeelte van dit terrein zal zo snel mogelijk bouwrijp moeten wor den gemaakt. De plannen voor de bouw van een rusthuis zijn in een ver gevorderd stadium, terwijl de ge meente zelf over hoegenaamd geen bouwrijpe grond beschikt voor het bouwen van woningen. „Wij trachten alvorens tot onteigening over te gaan de benodigde grond langs de weg van minnelijke schikking in handen te krijgen", aldus de burgemeester. In "het begin van dit jaar zal ho pelijk kunnen worden begonnen met het verbouwen van de noodwonin gen tot bungalowpark. Eindelijk is na vele 'besprekingen en overleg KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Ugchelen: A. van der Eek te Joure. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Vrouwenpolder: W. Triemstra, kand. te Meppel. Chr. Geref. Kerken Aangenomen naar Ameide: R. Kok te Alphen aan den Rijn. Geref. Gemeenten in Nederland Beroepen te Rotterdam-West: F. Mallan tc Veenendaal. Evang. Lutherse Kerk Beroepen te Den Helder: M. A. v. Teijlingcn tc Monnikendam. Ger. Gameentc OOSTERLAND. Dinsdag 18 janu ari (7.30 uur): ds. A. F. Homkoop te Goes. Gcr. Gemeenten ZlERIKZEE. Woensdag 19 januari a.s. (7.30 uur): ds. van Beek tc Al- blasserdam (kerkgebouw aan de St. Domusstraat). goedkeuring ontvangen om bedoeld werk uit te voeren. De kwestie van "het aanleggen van een jachthaven aan de westkant van de Grc-veiingendam verloopt niet on gunstig voor de gemeente. De plan nen zijn door G.S. goedgekeurd en met goedgunstig advies doorgezon den aan 'het ministerie ten aanzien van het verkrijgen van subsidie. Met Rijkswaterstaat is reeds geruime tijd contact opgenomen om een gedeelte van de werkhaven thans reeds in gebruik te kunnen nemen als lig plaats van jachten. Het aantal gega digden voor een ligplaats overtreft de verwachtingen. Een aangelegenheid van de eerste orde is «het vestigen van een belang rijke industrie in onze gemeente, „Mayfair" een fabriek voor betere herenkleding. Het college is volop bezig om alle barrières, onder meer het verkrijgen van meerdere wonin gen en goedkeuring van de bouw van dit fabriekscomplex enz. op te rui men. De bouw van een nieuwe huis houdschool schijnt nu niet meer ver af te zijn. Hopelijk komt er dan meer gelegenheid voor de plaatse lijke muziekvereniging en meerdere clubs die plaatsgebrek hebben. In dit jaar zullen geiden gevoteerd moeten worden voor de bouw van een nieuwe hoofdenkamer ten be hoeve van de christelijke school. Tot slot richtte burgemeester van de Linde een persoonlijke gelukwens tot de leden en 'hun gezinnen, welke gelukwens door de heer Hoogerhei- de ,als oudste lid in jaren, werd be antwoord. De betonmortelcentrale De heer Hoogerheijde vroeg of van Ged. Staten een afwijzing is ont vangen betreffende de vergunning om de betonmortelcentrale te bou wen want hij heeft gelezen dat door de afd. van de Z.L.M. te Bruinisse, een dergelijk verzoek aan Ged. Sta ten was gericht. Het indienen van zulk een ver zoek door genoemde Z.L.M.-afdeling vindt hij het doorkruisen van het beleid van het gemeentebestuur, hij keurt dit af. De voorzitter deelde mede dat aan vergunning is verstrekt voor het de heer S. J. P. Jumelet een bouw- bouwen van een showroom in het gat in de bebouwing in de Nieuw- straat ontstaan door het slopen van de boerderij Hoogervverf. Aan de C.B.T.B. kan een opper vlakte grond worden toegewezen van 4300 m-, zulks in tegenstelling met een mededeling in een vorige raadsvergadering, toen werd gesteld, dat de oppervlakte die aan de C.B. T-B. voor de bouw van een nieuwe huishoudschool zou worden verkocht besnoeid was tot ver beneden de 4000 m-, die aanvankelijk waren toe gezegd. ONDANKS MOEILIJKHEDEN Een onderling meningsverschil in de boezem van de muziekver. „Oos- terlands Fanfare" enige maanden geleden was oorzaak dat verschillen de leden, waaronder de voorzitter, hun lidmaatschap eraan gaven, wat voor deze toch al niet sterke vereni ging een verlies betekent. Dat was cok de oorzaak dat er maar een ge ringe bezetting was vrijdagavond in de Ccnferentiekamer, op de eerste dag van de uitvoering, terwijl de op komst van het publiek goed te noe men was. De secretaris, de heer D. Istha, nog echt één der oude trou we garde, sprak het openings- en welkomstwoord. Aanvankelijk meende men dit jaar geen uitvoering te moeten geven, la ter kwam men op dit besluit terug en besloot de oude traditie voort te zet ten. Maar het wordt bezwaarlijk met dit gering ledental. Gelukkig bleek een tweetal leden van de zusterver eniging bereid ditmaal de helpende hand te bieden wat op zeer hoge prijs wordt gesteld. Spreker deed verder een dringend beroep op voor al de jongeren. De gelederen van de vereniging te komen versterken. „Want wat is", aldus de secretaris, „een dorp zonder muziekvereniging. Dan krijgen we toestanden terug zo als voor 1900 toen bij feestelijkheden en dergelijke, muzikanten uit Noord- Brabant werden aangetrokken die men de „weidse" naam van „blaas- poepen" gaf". Het verheugde spreker overigens dat de oude garde nog was aangebleven. Tot de uitgetredenen zou spreker willen zeggen: „Keert terug van de dwaling uws wteegs, eer het te laat is". Het programma Hierna Werden door de muziek vereniging een viertal nummers ten gehore gebracht, die onder leiding van directeur Jac. Capelle goed uit de verf kwamen. De slechts uit 15 personen bestaande bezetting bleek voor zaalmuziek sterk genoeg en met aandacht werden de vier nummers, voorafgegaan door de pittige mars: „Vrolijke dauwtrappers", aangehoord Hierna werden voorbereidselen ge troffen om over te gaan tot de op voering van het kluchtig spel in twee bedrijven: „Commissaris Manus ver telt", dat door een zestal dames en heren op sublieme wijze voor het voetlicht werd gebracht. Eerst werd echter nog door een viertal zeer jeugdige leerlingen enkele kwartet ten gespeeld onder leiding van de directeur, wat zeer in dc smaak viel. Ook het toneelspel met zfón vele verwikkelingen vermocht het pu bliek te boeien en menige scene wekte de lachlust op. Het spel ge tuigde van gedegen studie, en zonder de overigen tekort tc doen, was toch Joop Dane in zijn rol van „dc vader van Manus", onverbeterlijk. Van de burgemeester van Gorsel is een dankbetuiging ingekomen voor de attentie verleend bij zijn 25-jarig ambtsjubileum. Verlichting ijsbaan Van de ijsvereniging „Nooit Ge dacht" kwam een verzoek om een verlichting op de ijsbaan te laten aanbrengen. Besloten werd een stel lichtmasten te plaatsen zoals op voorstel van B. en W. op een over gelegde tekening is ontworpen. Be doelde lichtmast kan tevens dienst baar worden gemaakt, om de aan dacht op Bruinisse te vestigen als watersportcentrum en als plaats voor industrievestiging. Van de heer J. de Koning Az. kwam een verzoek om medewerking voor het verbouwen van een oud huis in de Nieuwstraat, tot een mo derne woning. Deze medewerking is door het gemeentebestuur gegeven en de verbouwingsvergunning is reeds afgegeven. Nu wordt echter door een middenstander, die het pand als pakhuis in gebruik heeft, de zaak getraineerd. Alle leden keu ren het gedrag van genoemde mid denstander af, die hierdoor weinig blijk geeft van goede burgerzin of naastenliefde, temeer daar wat in het pakhuis is opgeslagen zo weinig is, dat het gemakkelijk elders kan worden ondergebracht. Maar er is een wet, die het mogelijk maakt, dat de verbouwing nog enkele jaren wordt tegengehouden. Sommige leden noemen het ver bijsterend, dat op een dergelijke wij ze de bouw van een woonhuis kan worden tegengehouden. Gemeentebestuur achter aanvragen Het gemeentebestuur zal echter al les in het werk stellen, om te be vorderen dat de verbouwing kan doorgaan, temeer daar ook de heer de Koning reeds op verschillende manieren blijk heeft gegeven, de huurder van het pakhuis en de huurders van een schuurtje achter bedoelde woning ter wille te willen zijn. Ingekomen was een verzoek van de Commissie voor de hygiëne van het Kind in Zeeland waarin ge vraagd wordt ter dekking van het tekort een bijdrage te willen betalen van 4,per verzorgingsdag, voor de kraamzorg op Schouwen-Duive- land. Dit verzoek is thans niet meer ur gent, want de kraamverzorging valt nu onder de ziekenfondswet. Verder bleek dat verschillende gemeenten tot nu toe minder bijdroegen dan Bruinisse, die 2,per verzorgings dag aan subsidie verstrekte. Deze gemeenten zullen nu voor wegwerkng van de oude tekorten hun subsidie opvoeren, waarna het restant gezamenlijk zal worden be taald. Een gehouden verloting voor dek king van de onkosten, met vele mooie prijzen, slaagde uitstekend en tot aller genoegen viel de eerste prijs ten deel aan de heer Stoel uit Zonne- maire, die deze avonden belangeloos de vereniging muzikaal kwam hel pen. Ten slotte Werd nog een viertal muzieknummers ten gehore ge bracht, waarvan als slot de mars ge naamd „Sonora". Na afloop van dit "gedeelte idanikte de secretaris alle medewerkenden, zowel tonelisten als muzikanten voor ihun aandeel in het slagen van deze uitvoering. Inzon derheid 'bracht spreker een woord van oprechte dank aan de heren Lemsom uit Nieuwerkerk en Stoel uit Zonnemaire voor hun belangelo ze hulp op deze uitvoering, wat spre ker onder deze omstandigheden hartverwarmend noemde. Na dit of ficiële gedeelte van de uitvoering volgde een bal na, dat geruime tijd voortduurde. Ook zaterdiagavond werd er een uitvoering gegeven in de Confererittiekamer. Redding op zee LONDEN, 16-1. Een fregat van de Britse marine heeft zondag 132 vluchtelingen uit Haiti (gered, die na een tocht van 300 mijl aan (boord van een vissersboot van elf méter drie dagen tevoren op het onbewoonde eiland Bonavista in het zuidwesten van de Bahama-archipel waren ge strand. Russische ruimtevaart- geleerde overleden MOSKOU, 15-1. De Russische ge leerde Sergei Korolev, onder wiens leiding do eerste Spoetniks, de Loe- nik-maanraketten en de bemande Wostok-ruimtesdhepen werden ver vaardigd, is vrijdag in Moskou op 59-jarige leeftijd overleden, zo is za terdag békend gemaakt. Hij was lid van de Russische academie van we tenschappen. Laag zoutgehalte Oosterschehlewater DEN HAAG, 15-1. Medewerkers aan "het 'hydro-biologisoh instituut tc Ycrseke en van het rijksinstituut voor visserij onderzoek te IJmuidcn hebben vorige week het zoutgehalte onderzocht van het water in de Oos- tersdhcldökom op de lijn Yeseke- Tholen, daar waar de oesterbanJkcn liggen. Zij vonden een chloridege- haltc van ÏO^ promille, in december was het gehalte nog 12 -IVz pro mille. Het nu gevonden gehalte is niet gunstig, als hot zo blijft zou diit gevolgen kunnen hebben voor de Oestercultuur. NIEUW DELHI, 15-1. De voor naamste vertegenwoordigers van elf van de zestien Indiase sta ten hebben zaterdag besloten me vrouw Indira Gandhi, dochter van wijlen premier Nehroe, te steunen bij de verkiezing van een nieuwe premier. Zij hebben de voorzitter van de congrespartij, Kamaraj, ver zocht bij mevrouw Gandhi erop aan te dringen zich kandidaat te stellen. Zij zou de enige persoon zijn die door de partij zonder strijd en una niem zou kunnen worden gekozen Een deputatie zal de voornaamste kandidaat, Morarji Desai, verzoeken zich ten gunste van mevrouw Gan dhi terug te trekken. Mau overvallen in Haagse hos DEN HAAG, 16-1. De politie in Den Haag heeft in de nacht van vrij dag op zaterdag op de Laan van Nieuw Oost-Indië nabii de Leidse- straatrweg een 52-jarige man aange troffen, die onder invloed van sterke drank verkeerde en een bloedende wond aan 'het hoofd had. De man zei dat hij tin "het Haagse bos door een zestal jongelui was neergeslagen, na dat 'dezen hem eerst om geld hadden gevraagd. De man heeft bij de poli tie aangifte gedaan van mishande ling. Van "hét geld dat hij bij zich had, vermiste hij niets. Burenruzie met pistool beslecht AMSTERDAM, 15-1. De 35-jarige Amsterdamse geschiedenisleraar R. B. P., die zich tijdens een ruziek met zijn 51-jarige bovenbuurman, de bloemenkoopman M. G. bedreigd geveelde, heeft zes schoten op de man afgevuurd. Enkele troffen de bloemenkoopman in een zijner benen en "hij is in een ziekenhuis opgeno men. De poliite heeft drie hulzen van het pistool van de leraar, een klein model FN-pistool kaliber 6.35 mm., gevonden. De leraar 'is gearresteerd evenals een stiefzoon van de bloe menkoopman, die ook bij de ruzie 'betrokken was. Bij het wrak van een Ameri kaanse militaire dakota die enkele dagen geleden op de berg Hel mos in Zuid-Griekenland verongelukte tijdens een vlucht van Turkije naar Italië zijn vier man levend aange troffen. De Russische delegatie onder lei ding van het liid van het partijpre- sidium Alexander Sjelepin, is uit Peking naar Moskou teruggekeerd. De "delegatie heeft een dag in de Chinese hoofdstad vertoefd, op doorreis uit Noord-Vietnam naar de Sowjet-Unie. DEN HAAG. H.M. de Koningin heeft het voornemen op zaterdag middag 22 januari een gedeelte van de Europese kampioenschappen hardrijden op de schaats bij te wo nen, die worden gehouden op de kunstijsbaan te Deventer Russische deskundigen zullen Iran helpen bij het leggen van een pijpleiding voor de export van aard gas naar de Sowjet-Unie. De Sow jet-Unie zal ook technische hulp verlenen voor de bouw van een staalfabriek en een machinefabriek. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 17-1. Aangevoerd totaal 1056 runderen. Prijzen per kg: runderen, extra kwaliteit f 4,20-4.60, le f 3,95-4,15, 2e f 3,35-3,60, 3e f 3,25-3,35; stieren f 3,95-4,35; worstkoeien f 3,10-3,20. Aanvoer iets mihder, handel stroef, prijzen even lager. ZIERIKZEE Gevallen door gladheid Als gevolg van de gladheid kwam de bejaarde mevr. de wed. A. v. d. L.-A.in de Nieuwe Boogerdstraat zaterdagmiddag zo ongelukkig te vallen, dat zij een been brak. Zij werd ter verpleging opgenomen in de Corneliastichting. BURGH Winnaar toto In de vaderlandse voetbaltoto, rond "de vereniging Burgh, 'blijkt één dei- oudste deelnemers dertien uitslagen goed te hebben voorspeld, zodat 'hij in aanmerking "komt voor de (ge deelde) hoofdprijs. Een andere deel nemer voorspelde twaalf uitslagen goed. OOSTERLAND Auto door gladheid sloot in Zaterdagmiddag reed de heer G. W. B. uit Den Haag ,op weg naar Middelburg, over de rijksweg tussen d'e hailtes Oosterland en Blauwe Keet toen hij bij "het passeren van een an dere aubo "in een slip raakte, tenge volge van de gladheid van de weg "door de vers gevallen sneeuwlaag. De wagen kwam in de sloot terecht en word zwaar "beschadigd. De heer B., noch zijn echtgenote die eveneens in de auto zat, bekwamen letsel, en 'kwamen met "de schrik vrij. Door een kraanwaigen van de garage W. C. Ista werd 'de wagen spoedig op het droge gebracht. Dc rijkspolitie stelde ccn onderzoek dn naar dc toedracht van ihet "gebeurde. Schaatswedstrijden De ijsvereniging „Winterleven" or ganiseert morgen (dinsdag) op de 'baan op de „aanwas" ijsspolleljes voor de jeugd, -gevolgd door schaats wedstrijden. Dc kinderen worden ge- Iractcord. Het belooft een fijne ijs- middag tc worden. DJAKARTA, 15-1. „Als jullie me niet meer lusten, trap me er dan maar uit", zo brulde zaterdag presi dent Soekarno, trillend van woede, in het Nederlands op een openbare kabinetsvergadering in zgn zomer- AMSTERDAM, 15-1. In een plech tige vergadering in het Koninklijk Instituut vcor de Tropen is de Al- bert- Schweitzerprijs uitgereikt aan de Leuvense hoogleraar in de wijs begeerte prof. dr. A. J. A. de Wael- hens en de beeldende kunstenaar Pe ter Alma te Amsterdam. De voorzitter van de Sichting Al- bert Schweitzerprijs, prof. dr. C. W. Mönnich begroette enige honderden belangstellenden, onder wie de Bel gische ambassadeur Xavier van der Straten-Waillet als vertegenwoordi ger van het Amsterdamse gemeente bestuur, de rector-magnificus van de Leuvense universiteit mgr. Honore van Wayenbergh en voorts vele ver tegenwoordigers uit de diplomatieke en universitaire wereld. Dit was de vierde uitreiking dezer prijs, de ereste na het overlijden (vo rig jaar) van de grote humanist. Schaatswedstrijden te Bruinisse Hoewel het weer om te rijden niet zo aanlokkelijk was, was er zater dagmiddag toch een gezellige drukte op de ijsbaan te Bruinisse, evenals trouwens de vorige dagen. De uitslag van de gehouden wed strijden was: Schoonrijden: 1. C. Hoogerheide en mevr. C. van den Berge-Hoogerhei- de; 2. Rinus Lems en Nel van Dui- vendijk; 3 en 4 Rietje Dorst en Cor- rie de Graaff, C. van Weele en Ria de Waal; 5. M. Houkamp en mevr. C. Bal-Lems. IJswalsen: 1. G. de Jonge en Riet Dorst; 2. M. Houkamp en Corrie de Graaff. Hardrijden dairies: 1. Nel van Dui- vendijk; 2. Ineke van der Sar. Hardrijden meisjes van 12-15 jaar: 1. Riet Dorst; 2. Corrie de Graaff; 3. Sara Verwijs; 4. Annemieke van den Berg. Hardrijden heren: 1. Leo Kosten- se; 2. Rinus Lems; 3. Henk van den Ouden; 4. Ben Schot. Hardrijden jongens van 12-15 jaar: 1. Ab. Jumelet; 2. Dirk van Duiven- dijk; 3. Marien van der Have; 4. Henk Schot. Schaatswedstrijden te Burgh Dc ijsbaan tc Burgh werd zater dagmiddag onder zware druk gezet toen naast de vele rijders en rijd sters die van deze middag gebruik maakten om de ijzers onder te bin den ook dc snclsten probeerden el kaar dc loef af te steken. Er waren zeer velen die de wedstrijd gade sloegen en er ccn paar koude voe ten voor over hadden om de uitsla gen af tc wachten. Ongeveer 18 rijders gaven zich op voor de 500 meter en het bleek alras dat de jeugdige rijders hard vooruit zijn gegaan want vroeger stond Joop Hansc bij deze afstand op eenzame hoogte doch nu moest hij zijn meer dere erkennen in Hans Padmos, zij het met minimaal verschil. Nog an dere jeugdige hardrijders dienden zich aan en mot wat goede training en toewijding zitten er voor do toe komst goede krachten bij. paleis te Bogor, terwijl buiten onge veer dertigduizend studenten het ontslag van „die stomme ministers", cisten. De studenten, gewapend met pot ten verf in zeventig vrachtwagens en andere vervoermiddelen uit Dja karta naar Bogor gekomen, drongen op een gegeven moment zo op, dat de paleiswacht de bajonet op het geweer plaatste en een aantal waar schuwingsschoten loste, waarna de menigte wat tot bedaren kwam. Soekarno had zijn ongeveer hon derd ministers bijeen laten komen ter bespreking van de catastrofale economische toestand in zijn land. In zijn toespraak, die rechtstreeks door radio-Djakarta werd uitgezon den, bood de president ieder die zich daar maar geschikt voor achtte de functie van premier aan, welke hij al zes jaar naast zijn presidentschap bekleedt. Ook wilde hij ieder die dat ambieerde de kans geven de eco nomische leiding van het land op zich te nemen, maar hij waarschuw de dat hij die man zou laten dood schieten wanneer hij er niet in drie maanden in slaagde, de toestand te verbeteren. Soekarno riep, opnieuw in het Nederlands uit: „men leeft niet van brood alleen", en vervolgde: „hier staat Soekarno, de grote lei der van de revolutie. Dat zij die mij trouw zijn me volgen, me verdedi gen, hun gelederen sluiten, want ik zie dat men mij probeert weg te werken". De uitslag der 500 meter was als volgt: 1. Hans Padmos, 53,8 sec.; 2. Joop Hanse, 54,3 sec.; 3. Rini Dijk man, 55 sec.; 4. Dingeman Hart (Noordwelle), 55,05 sec.; 5. Joop Ver boom, 55,1 sec.; 6. Toon Rijnberg, 56,2 sec.; 7. Willem Boot, 56,6 sec.; 8. Jos Quaak, 56,9 sec.; 9. Nico v. d. Graaf, 57,3 sec. en 10. Jan v. d. Maas, 57,4 sec. Hans Simons viel uit. In de laatste categorie werd de 1500 meter verreden. Ook hier dien den zich nieuwelingen aan met zeer goede capaciteiten. De eerste plaats was voor Dingeman Hart in 3 min. 1 sec.; 2. Hans Simons. 3 min. 5,9 sec.; 3. Hans Padmos, 3 min. 7,6 sec.; 4. Joop Hanse, 3 min 7,7 sec.; 5. Rini Dijkman, 3 min. 9 sec.; 6. Toon Rijn berg, 3 min. 9,2 sec.; 7. Han Tuin man, 3 min 10 sec.; 8. Joop Verboom, 3 min. 11,4 sec.; 9. Jos Quaak, 3 min. 17,6 sec. en 10 Willem Boot, 3 min. 25,2 sec. De eerste vijf deelnemers ontvingen geldprijzen. Schaatswedstrijden te Zierikzee Zaterdagmiddag organiseerde dc Zicrikzecse IJsvereniging voor haar leden schaatswedstrijden over ccn afstand van 100 m voor jongens en meisjes tot en met 16 jaar en over 3000 m voor 17 jaar en ouder. Ondanks de voortdurende sneeuw val en het feit dat de temperatuur iets boven het nulpunt was waar door de baan een weinig stroef reed waren er een aantal aantrekkelijke en spannende weds Ir ij den waarin met inzet van alle krachten voor de bezetting van een zo best mogelijke plaats werd gereden. Dc uitslagen van de diverse lecf- tijdsgroepen waren meisjes 12 jaar: 1. Jelle Pomper; 2. Joke Smit. jongens 12 jaar: 1. Ton Timmer man; 2. Aad Huneman; 3. Bart Moul- haan. jongens 13-14 jaar: 1. Wim v. d. Heuvel; 2. Joop Krips. meisjes 15-16 jaar: 1. A. v. Gastel; 2. Jenneke Mouthaan. jongens 15-16 jaar: 1. Hans Hune man; 2. Tony Visser. De wedstrijd over 3000 m voor de jongens van 17 jaar en ouder werd gewonnen door Anton v. d. Wekken voor Hans Huneman én Wim Evertse. „Oosterland's fanfare" zorgde toch voor uitvoering

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4