coopvaect HET BOZE BELETSEL Uw collega's noemen u bedachtzaam. Bij krant, bode of T.V. rookt u graag een pijp. De avond vindt u een plezierig stukje van de dag. Zijn we er dus vèr naast als we denken datu coopvaett rookt? alles fe? kan met CEtaiüQMF VELPON in de winkel ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 11 januari 1966 Nr. 19923 Biljartcompetitie viertallen district Schouwen-Duiveland K.N.B.B. Voor de competitie voor viertallen van het distrikt Schouwen-Duive land der K.N.B.B. werden de volgen de wedstrijden gespeeld: C 3 klasse, afdeling A: O.K.K.- V.O.G. 8-1; W. Kesteloo-W. Kramer 2-0; K. Kort-L. Koster 2-0; L. van Klinken-J. L. de Hooge 1-1; M. Quist -C. Akershoek 2-0. Entre Nous-On- der Vrienden 5-4: J. de Jonge-M. Wessels 0-2; A. J. Berrevoets-J. Hart 0-2; Joost Hagestein-M. P. Wessels 2-0; W. I. den Boer-N. v. d. Graaf 2-0. V.O.G.-Onder Vrienden 4-5. W. Kramer-N. v. d. Graaf 0-2; L. Kos- ter-M. P. Wessels jr. 0-2; J. L. de Hooge-J. Hart 210; C. Akershoek- M. Wessels sr. 2-0. C 3 klasse, afdeling B: De Caram- bole-K.V.L. 5-4: A. J. Heijboer-P. v. d. Berge 0-2; K. L. v. d. Werve-J. Pauwe 2-0; I. A. Dorst-A. Quartel 2-0; A. H. de Waay-J. J. Romeijn 0-2. V.O.G. II-B.V.O. 5-4; J. Ver- kaart-P. v. d. Velde 0-2; C. v. d. Bos- De Zui'dvietnamese regering heeft donderdag bekend gemaakt, dat ze ter gelegenheid van nieuwjaar 20 Noordvietnamese krijgsgevangenen zal vrijlaten. Sclieepvaartberichten Seinelloyd, 12-1 te Amsterdam. Esso Amsterdam, 12-1 te Suez ver wacht. Esso Den Haag, 12-1 t.a. Brega. Merwelloyd, 12-1 t.a.z. rede Tanga. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Nieuw-Amsterdam (toez.): A. Griffioen, Oudega (H.O.); te Scherpenzeel-MunnekeburenD. J. van Hulstijn, Varlk en Heesselt; te Rijssen (toez.): J. van *t Ende, Onstwedde; te Werkendam: J. Koo ien, Reeuwijk; te Ouderkerk a.d. Amstel (toez.): J. A. Poelman, Ter- neuzen. Bedankt voor Weesp (vak. E. Holt- rigjter): J. C. Remijn, Santpoort. Ger. Kerken Bedankt voor Soesterberg: H. Bos wijk, Paesens c.a. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Nijega-Opeinde: kand. P. Schelling, Nijmegen. Bedankt voor Hattem (vak. C. van Onnen): J. H .v. d .Hoeven, Zwijn- drecht. Ohr. Ger. Kerken Tweetal te Vlaardingen: M. Baan, Zeist en B. Bijleveld, Bussum. Bedankt voor Opperdoes-Enkhui zen: A. J. Otter, Deventer; voor Oos- terbeek c.a.: M. C. Tanis, Baren- dredht. Ger. Gemeenten Beroepen te Tholen: W. Hage, Klaaswaal; te Rotterdam-Zuidwijk: L. Hulisman, Vlaardingen. Bedankt voor Hardinxveld-Gies- sendam: G. Schipaanboord, Apel doorn. man 2-0; A. Meerdink-D. de Bruine H. J. Capelle 0-2; C. Krello-J. Poel- 2-0. B.V.O.-De Carambole 2-7: D. de Bruine-A. J. Heijboer 2-0; R. Poelman-K. L. v. d. Werve 0-2; H. J. Capelle-A. H. de Waay 0-2; P. v. d. Veide-P. van Mierlo 0-2. K.V.L.- V.O.G. .11 8-1: P. v. d. Berge-A Meerdink 2-0; J. v. d. Weijde-C. Krello 1-1; J. J. Romeijn-C. v. d. Bes 2-0; A. Quartel-J. Verkaart 2-0. C 4 klasse, afdeling A: De Caram bole II-O.K.K. II 2-7: K. L. v. d. Werve-J. Thiery 0-2; L. Goudswaard -M. J. Thiery 2-0; K. Dorst-Joh. Lemsom 0-2; B. de Rijke-J. C. Fe- lius 0-2. B.V.O. II-D.O.S. 5-4: J. Goudswaard-J. Bom 2-0; P. v. d. Hulle-C. v. d. Werf 0-2; C. Steen- poorte-J. de Jonge 0-2; W. de Jonge- C. W. Bom 2-0. O.K.K. II-De Drie Schapen 9-0: J. C. v. Felius-J. L. Braber 2-0; Joh. Thiery-H. der We- duWen 2-0; J. Lemsom-W. J. Doele- man 2-0; M. J. Thiery-A. J. Ver- jaal 2-0. De Drie Schapen-B.V.O. II 2-7: J. L. Braber-J. Goudswaard 2-0; H. der Weduwen-P. v. d. Hulle 0-2; W. J. Doeleman-C. Steenpoorte 0-2; A. J. Verjaal-W. de Jonge 0-2. D.O. S.-O.K.K. II 2-7: C. W. Bom-M. J. Thiery 0-2; J. J. Smits-J. Lemsom 0-2; J. de Jonge-J. Thiery 2-0; J. Bom-J. C. v. Felius 0-2. De Drie Schapen-De Carambole II 8-1: J. L. Braber-P. van Mierlo 2-0; H. der Weduwen-I. A. Dorst 2-0; \V. J. Doe- leman-K. L. v. d. Werve 1-1; A. J. Verjaal-B. M. de Rijke 2-0. C 4 klasse, afdeling B: K.V.L. II- Onder Vrienden II 7-2: J. Klomp-J. Rijnberg 2-0; M. der Weduwen-L. v. d. Zande 2-0; L. J. A. Klomp-H. Fondse 2-0; J. Koopman-A. v. d. Zande 2-0. Renesse-Entre Nous II 0-9: J. Verseput-L. v. d. Berge 0-2; N. A. Krijnse Lokker-A. J. Schit- tekatte 0-2; J. Hulshof-M. v. d. Schee 0-2; J. J. Guequierre-A. Ber- revoets 0-2. LAND- EN TUINBOUW Grotere vraag naar uien DEN HAAG, 13-1. Met het inval len van de vorst is er een vriendelij ker stemming ontstaan bü de uien- handel. De prijzen die op de eerste veilingen in 1966 op een dieptepunt voor dit seizoen lagen, namelijk 12- 13 cent per kg voor de voor de ex port geschikte middelkwaliteit, zjjn vanaf het eind van de vorige week aangetrokken en dinsdag werd hier voor f 17,50 tot f 18,50 per 100 kg betaald. Grove uien werden toen verkocht voor 19 cent per kg wat ook onge veer 4 cent meer is dan een week daarvoor. Drielingen deden 18 cent en picklers 24-25 cent per kg. De uit voer is weer van wat grotere beteke nis geworden. Dit seizoen zijn er tot nu toe overigens belangrijk minder Nederlandse zaaiuien geëxporteerd dan het vorig jaar in dezelfde peri ode. Volgens gegevens van het centraal bureau van de tuinbouwveilingen be droeg de Nederlandse uienexport vanaf het begin van het seizoen tot 1 januari 1966 ongeveer 80 miljoen kg tegen het vorig jaar in dezelfde periode 100 miljoen kg. Op grond van de areaal- en produktiecijfers schat het Centraal Bureau van Tuin bouwveilingen de Nederlandse uien- voorraad per begin januari op 60-65 miljoen kg, dat zou ongeveer 10 mil joen kg meer zijn dan begin januari 1965. MARKTBERICHTEN Aardappelmarkt Emmeloord. De officiële noteringen luiden als volgt (in guldens per 100 kg., telers- prijs af-boerderij): Consumptie-aardappelen binnen land: Bintje 35 mm klei opw. in 2 maten f 21,00-23,00. Consumptie-aardappelen export: Bintje 35 mm klei opw. in 2 maten f 21,00-23,00. Voeraardappelen f 1,50-5,00. Schoniven-Duivelandse Sportspiegel Zierikzee krijgt zware dobber tegen Vosmeer Kans voor Burgh tegen Halsteren? Zierikzee-reserves ontmoeten Patrijzen Zonnemaire heeft goede kansen in wedstrijd tegen Zierikzee MEVO neemt het op tegen lijstaanvoerder Wemeldinge Oud Ger. Gem. in Nederland Tweetal te Stavenisse: J. Poel, Ede en J. van Prooijen, horst. v. d. Graf- VOETBAL K.N.V.B. Als de ter reingesteldheid dit toelaat gaat Zie rikzee het zondag op het sportpark Bannink, in de 4e klas G, opnemen tegen Vosmeer. De bezoekers zijn ook een ernstige gegadigde voor de bezetting van de bovenste plaats, waardoor Zierikzee deze wedstrijd in winst zal moeten omzetten als zij hun kansen op de titel willen blijven behouden .Veel zal er in deze wed strijd van afhangen welke schot vaardigheid de Zierikzeese voorhoe de aan de dag legt. Tot nu toe heeft Zierikzee met 16 doelpunten uit 9 wedstrijden nog geen gemiddelde van twee doelpunten per wedstrijd, terwijl Vosmeer met 28 doelpunten uit 8 wedstrijden een gemiddelde van 3.5 doelpunten per wedstrijd heeft. Dat het met de vuurkracht van de Zierikzeese voorhoede niet best is gesteld moge wel blijken uit het feit dat ondanks zij momenteel de 2e plaats op de ranglijst innemen slechts de voorhoedes van Burgh, RKFC en De Schutters minder doel punten hebben geproduceerd. Af gaande op het spel van jl. zondag Ingezonden mededeling i/fM Zachte geurige pijptabak f.1,25 maakt Burgh weinig kans Halsteren in eigen huis één puntje te ontfutse len. De jongens uit de Westhoek hebben dit seizoen echter al enige malen getoond in hun uitwedstrijden tot heel wat betere prestaties in staat te zijn dan voor eigen publiek. Ho pelijk gaan zij ook nu weer voor een verrassing zorgen. BSC gaat met de beste papieren op bezoek bij NSV terwijl Cluzona, zij het niet zonder enige moeite, in staat moet zijn in Bergen op Zoom van RKFC te win nen. Oude Molen kan thuis het heft in handen houden tegen De Schut ters, terwijl D1VO de beste troeven in handen heeft tegen het bezoeken de Nieuw Borgvliet. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas B gaan de Zierikzee-reserves op bezoek bij Pa trijzen vanwaar zij zeker niet met lege handen naar huis behoeven te keren. Luctor zal weinig moeilijkhe den ondervinden tegen Kruiningen, terwijl Cortgene zeker niet kansloos is tegen Robur. In de 2e klas C zul len Dreischor II en SVOWK elkaar niet veel ontlopen. Het terreinvoor deel zou hier wel eens de doorslag kunnen geven. Zonnemaire heeft de beste troeven in handen tegen Zie rikzee III. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas gaat MEVO het morgenmid dag op het sportpark Bannink opne men tegen lijstaanvoerder Wemel dinge. Een puntenverdeling zou voor de oranje-witten in deze ontmoeting al een prachtige prestatie zijn. Bru- se Boys krijgt het ook al niet gemak kelijk bij het bezoek aan Middel burg dat jl. zaterdag tegen Wissen- kerke toonde haar produktiviteit weer te hebben terug gevonden. Ka- pelle gaat het met goede vooruit zichten in eigen omgeving opnemen tegen VCK. Wissenkerke krijgt tegen Nieuwdorp een goede kans zich te herstellen, terwijl Kloetinge zeker bij voorbaat niet geslagen is bij het bezoek aan Zaamslag. In de 2e klas A gaat WIK het te Kerkwerve tegen Veere niet gemakkelijk krijgen, In de vorm spelend van jl. zaterdag moet Duiv-eland tot een goed resul taat komen bij het bezoek aan Co- lijnsplaatse Boys. De beide koplopers 's Heer Hendrikskinderen en Beve landers zullen hun posities niet door Serooskerke en AKF in gevaar zien gebracht. Oostkapelle en Meeuwen II zullen elkaar op het terrein van eerstgenoemde niet veel ontlopen. In de 3e klas A maakt ZSC te Scha- rendijke een goede kans zich de sterkste te tonen tegen Brouwersha ven II. Verder zien wij winst voor Bruse Boys II tegen Bruse Boys III, voor MEVO II tegen MEVO III, voor Burgh III tegen Burgh IV en voor SKNWK tegen SKNWK II. JUNIOREN. In groep B XI gaan ZSC B I en Renesse B I het te Scha- endijke tegen elkaar opnemen waar bij wij het hemden op een kleine ze ge voor de thuisclub. Daar wij niet steeds de beschikking hebben over de uitslagen van de gespeelde wed strijden in de groepen A I en A V geven wij hiervan de standen zoals deze er momenteel uitzien. Groep A I: Vlissingen A I Middelburg A I Goes A I Arnemuiden A I Zierikzee A I Zeeland Sport A Walcheren A I Zeelandia A I Groep A V: Nieuwclorp A I Burgh A I Colpl. Boys A I Zierikzee A II Volharding '32 A 1 Wolf aartsdijk A I 10 9 1 0 46-16 19 9 6 1 2 43-11 13 9 6 1 2 30-18 13 9 6 0 3 18-11 12 10 5 0 5 33-26 10 I 9 1 1 7 19-50 3 10 1 1 8 17-42 3 10 1 1 8 19-51 3 NOORDGOUWE Causerie over Perzië voor Plattelandsvrouwen Onder leiding van mevr. A. der Weduwen-Steendijk, vergaderde de afdeling Noordgouwe e.o. van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen. De presidente sprak een wel komstwoord en wenste de leden een gelukkig 1966. Na het zingen van het bondslied kwam mevr. A. E. Schoneveld-Hoo- gewerf uit Rijsoord aan het woord. Mevrouw Schoneveld vertelde over haar reis met de koninklijke familie naar Perzië en Thailand, waar zij aan het gevolg was toegevoegd om de koningin behulpzaam te zijn. Zij maakte deze reis per koninklijke Friendship. Halverwege de reis werd de stuurknuppel overgenomen door prins Bernhard. Zij vertelde over Perzië's on vruchtbare, dorre en droge grond, over de armoede (er wordt daar veel gebedeld) en de slechte watervoorzie ning in dit land. Op het vliegveld van Teheran werd het koninklijk gezelschap ongewacht door een leger van solda ten met helmen op, zodat men zich afvroeg of er oorlog was. Dit was echter de bewaking voor de sjah. De sjah van Perzië wordt dag en nacht door een leger van militairen bewaakt. De sjah heeft veel vrien den, maar ook veel vijanden in zijn land. Onder zijn vijanden zijn veel rijke sjeiks, omdat, naar hun mening de sjah de arme bevolking teveel terwille is. Thailand, het land dat daarna werd bezocht bleek een mooi en vruchtbaar land met veel fraaie tem pels. Bij deze lezing werden ook dia's vertoond. Met enkele grappige voor vallen die zich ook bij een koninklijk staatsiebezoek kunnen voordoen, be sloot mevr. Schoneveld haar lezing. Het was bijzonder interressant een kijkje te hebben kunnen nemen ach ter de schermen van wat zich vóór en tijdens zo'n bezoek allemaal af speelt. DEN HAAG. Van 13 tot 20 fe bruari wordt in de eeuwfeestpalei zen te Brussel, op een oppervlakte van 110.000 vierkante meter, de in ternationale week van de landbouw gehouden. Weekeinde ARTSENDIENSTEN Zaterdag 15 en zondag 16 januari Dokter G. J. v. d. Waarden, Noord- gouwe, tel. (01112) 480, neemt waar voor de artsen Bontkes en Van Hoorn. Dokter G. A. M. Stenger, Haamstede, tel. (01115) 280, neemt waar voor de artsen Terpstra en Si mons. Dokter H. Speelman, Oosterland, tel. (01114) 280, neemt waar voor dokter Van Leeuwen. Dokter E. E. Vleugels Schutter, Zie rikzee, tel. (01110) 2780, neemt waar voor dokter L. J. v d. Zande. DIERENARTS Dierenarts C. J. H. Scheuerman, Zie rikzee, tel. (01110) 2180, neemt waar voor dierenarts Kalkman De weekeindedienst vangt aan op zaterdagmorgen om tien uur. Donderdagmorgen ontlastte zich bo ven Zierikzee een fikse sneeuwbui. Het leek er op dat het een „dik pak" ging worden, maar na ruim een uur klaarde de lucht op en was het ook met het sneeuwen gedaan. Tijdens de bui gaf de omgeving van de Sint Lievensmonstertoren een bijzonder sfeervol winterbeeld te zien (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). SPORT VOLLEYBAL NeVoBo district Zuid II Afdeling Grevelingen Het programma voor de volgende week luidt: Woensdag 19 januari: PTT-Delta Sport I (8 uur, zaal Middelharnis) ODI-Sparta II (9 uur, zaal Middel harnis); SKNWK-Delta Sport II (8 uur, zaal Nieuwerkerk). VOETBAL Scheidsrechterscursus op Schouwen-Duiveland De afdeling Zeeland van de K.N. V.B. ds voornemens aan het einde van deze maand wederom een scheidsrechterscursus te organiseren op Schouwen-Duiveland. Gelet op het gróte tekort aan scheidsrechters wordt een dringend beroep gedaan op oud-spelers en andere sportmen sen zich hiervoor op te geven. Be stuursleden van de scheidsrechters- vereniging „Schouwen-Duiveland" bij wie men zich 'hiervoor kan opge ven zijn gaarne bereid nadere in lichtingen te verstrekken. Het drie maanden oude meisje Tina Wiegel, dat op 14 december midden op de dag in het centrum van Kopenhagen uit haar (kinderwa gen was weggenomen, is te Elsenor gezond en wel teruggevonden. Ingezonden mededeling FEUILLETON 6 6 0 0 32- 2 12 8 5 12 39-12 11 7 3 13 10-18 7 7 3 13 16-27 7 8 2 15 20-30 5 6 0 0 6 6-31 0 Hoofdstuk 10. Weken later dacht ze nog dikwijls aan deze avond terug. En aan het geen ze tegen Jaap Wieland gezegd had. Omdat drie dagen later het ge luk werd verstoord door een ano niem, op de schrijfmachine getypt •briefje, dat door iemand bij haar in de brievenbus was gestopt, want er zat geen postzegel op. Een briefje, geadresseerd aan „juffrouw W. Ver palen te Rijkevoort". Toen ze het tbriefje gelezen had, 's morgens in haar ochtendjas over de pyama, zat ze lange tijd verwe zen voor zich uit te kijken. En dacht ze terug aan wat Jaap Wieland bij stukjes en beetjes over zijn leven had verteld. Nu ze in haar gedachten al le stukjes als een legpuzzel aan el kaar paste, kwam ze tot de conclu sie, dat er een leemte was van twee of drie jaar. Ergens in de Kempen geboren, na school in een garage. Daarna militaire dienst. Terug uit dienst vertegenwoordiger in auto- assecoires. En toen? Wat had hij daarover gezegd? Wacht eensNa enige tijd, dat is nu tien jaar geleden kreeg ik er genoeg van en was zo'n manusje van alles. Ongeveer acht jaar geleden kocht ik deze garage. Die tijd, dat hij manusje van alles wastussen tien en acht jaar ge ledentien jaar geledende brief spreekt van ruim negen jaar geleden. „Gaat u maar eens informe ren bij uw aanstaande man, wat hij ruim negen jaar geleden heeft uit gehaald en waar hij toen terecht is gekomen. Misschien dat u zich nog door LEIDA GRAAFLAND een keer bedenkt om zijn vrouw te worden". Ondertekend dooi- „een vriend, die het goed met u meent". Haar eerste opweling was geweest het briefje in elikaar te frommelen en een eind heen te gooien. Maar ze streek het al half verkreukende vel letje papier uit een schoolschrift ge scheurd, en betypt door iemand, die het vas'fc niet iedere dag -deed, glad. Wie kan idat geschreven hebben? Wie weet er van haar aanstaande huwelijk? Alleen Piet en Marietje. Zou Marietje zo gemeen zijn welnee, hoe moet zij aan een schrijf machine komen? Maar wie weet het nog meer? Zou Dientje somszijn zuster in GennepAch welnee, die is veel te gek met haar broer. En had ze niet gezegd: Jaap is een schat als je hem goed kent. Wie in 's he melsnaam? Ze bekeek dc envelop, maar dio maakte haar niets wijzer. Nogmaals las ze het briefje. „Gaat u maar eens inlormeren.Wat 'kan het zijn? Dientje vertelde haar die eerste avond: 'hij heeft een grote teleurstel ling gehad. De oorzaak was een vrouw. Kort voor ze trouwden, kwam hij tot de ontdekking, dat zc hem bedroogEn Jaap had zelf ook gesproken over een teleurstel ling die hij in zijn leven 'had gehad. Eigenaardig, nu zo allés nog eens dc revue liet passeren, kwamen haar kleindghedcn in haar herinnering. Een paar maal was ze begonnen over die tijd. dat hij niet reisde en nog niet zijn garage had. Daar was hij nimmer op in gegaan. Nu ze er over nadacht, kon ze zich niet meer losmaken van de gedachte, dat hij daarover niet wilde praten. Wat ds er in die tijd gebeurd? Wat is er voorgevallen, nadat hij bemerk te, dat zijn verloofde hem bedroog? Is 'hij toen aan het zwerven gegaan? Of heeft ihij geboemeld? Dat is niet waarschijnlijk, want drie jaar later heeft hij geld genoeg om de garage te kopen. Maar wat dan? Heeft-ie soms in een zenuwinrichting gele gen? Of, nog ergerin een krank zinnigengesticht? Kun je gek wor den, als degene, waarmee je op het punt van trouwen staat, je bedriegt? En je merkt dat? Hoe zou het met haar zijn, als ze vandaag tot de ont dekking kwamAls ze vanavond onverwacht.Of heel onverwacht vanmorgen bijvoorbeeld naar boven liep om te constateren, dat hij met een andere vrouw op de bank aan 'het vrijen is? Misschien heeft hij nog erger dingen gezien. Wat doe je dan, Willie? Een wanhoopsdaad? Ze dacht er enige tijd over na. Nee, ik 'geloof, dat ik ontzettend ver ontwaardigd zou zijn. Ik liep na tuurlijk meteen weg, van hem van daan. Voorgoed. Zoiets noem je als vrouw eenvoudig niet. Dat is een grofste belediging, die je je kunt voorstellen. Nog erger als een klap in je gezicht. Hoe reageert een man op zoiets? Gaat-ie tekeer? Geeft hij de belager van zijn geluk een pak slaag? Of zijn verloofde? Of allebei? Of gaat-ie de boel 'kort en klein slaan? Schelden? Ruzie maken? Wat doet een man in zo'n 'geval? Ik heb er geen idee van. Willie stak een sigaret op. Wat zou Jaap doen .als hij vanavond of van middag plotseling hier binnenkomt en ik zit hier, terwijl een andere man me omhelst. Of ik hem? Bij voorbeeld öli.Sjcfke. Ik heb Jaap verteld, dat Sjef me ten huwelijk vroeg. Neem eens aan, dat ik Jaap bedrieg met' Sjefkc. Wat doet hij dan? Ik wou dat ik het wist. Je leest er wel eens van. In dc krant en zo. Zou hij soms (Wordt vervolgd.) 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3