Nieuwjaarsrede burgemeester Everwijn raad Westerschouwen STREEKNIEUWS Korte maar hevige brand bij de N.D.S.M. 25cv^IScr>loi Rentabiliteit akkerbouwbedrijf 1966-1967 Grote loodsbrand in Amsterdam Contingenterin" van tie houw grote remmende factor op verdere groei van liet gemeentelijk gebied ZIEKIKZEE HAAMSTEDE, 6-1. In de woens dagmiddag gehouden vergadering van de gemeenteraad van Wester schouwen heeft burgemeester H. P. Everw\jn de gebruikelijke nieuw jaarsrede uitgesproken. Na geconsta teerd te hebben dat de raad, voor wat betreft de behandeling van de begroting op het tijdschema is in gelopen, gaf hij de verzekering dat b. en w. er naar zullen streven dat de begroting vóór de aanvang van een nieuw begrotingsjaar bij de raad in behandeling kan komen. In een korte terugblik op 1965 ging de burgemeester o.m. in op de huis vesting in het tegenwoordige ge meentehuis, die hij als „te bekrom pen" kenschetste. Hij achtte het ge wenst dat, zowel ten dienste van het publiek, dat te woord moet worden gestaan, als voor hen die in het ge- meentèhuis hun dagelijkse arbeid verrichten, binnen afzienbare tijd tot de bouw van een nieuw ge meentehuis wordt overgegaan. Plan nen daartoe kan de raad in de loop van dit jaar tegemoet zien. De bevolkingsgroei De bevolkingsgroei van Wester schouwen was in 1965 gering. Het in wonertal steeg met drie tot een to taal van 4057 op 1 januari 1966. De oorzaak van deze geringe toeqame is - naar de mening van de hepr Ever wijn - gelegen in de contingentering van de woningbouw. Sprekend over de dienst gemeente werken constateerde hij dat deze. dienst, waar veel kritiek op was in het verleden, thans .beter functio neert. Per 1 november is een nieuwe werkverdeling ingeyoerd en de bur gemeester toonde zich dankbaar voor het werk in het fc>elang van de ge meente verricht. „Uiteraard zijn er", zo vervolgde hij, „nog wensen en uiteraard zal er ook nog kritiek zijn. Het is zo gemakkelijk om kritiek te uiten. Het werk van de dienst ligt nu eenmaal voor het grootste deel in de openbare sector. Ze heben veel bekijks en er staan vele goede stuur lui aan de wal, om het maar eens met een variant op een bekend spreekwoord te zeggen". De burgemeester wees er de raad op niet te vergeten dat Westerschou wen nog een jonge gemeente is en dat het werk in een gemeente van een dergelijke structuur en opper vlakte niet eenvoudig is. De bouwnijverheid Vervolgens herinnerde burgemees ter Everwijn aan de bouwnijverheid in het afgelopen jaar. Ondanks de contingentering en ondanks het feit dat de gemeente slechts 4 woningen in de vrije sector kreeg toegewezen kwam toch weer' een flink aantal rijksgoedkeuringeh uit de bus. In de sector „Bogaerswoningen" werden 17 rijksgöe&keuringen uitgegeven tot een totaalbedrag van f 306.885. In de sector fabrieksmatig vervaardig de woningen bedroeg dit aantal 10 met een totaal bedrag van f 373.419. In de vrije sector de 4 toegewezen plus 2 extra, samen een bedrag groot f 169.396. Als vrijetijdsbouw 3 rijks goedkeuringen, totaal f 72.500. In de recreatiesector 45 kamphuisjes, to taal f 327.050. Worden hierbij geteld de afgegeven rijksgoedkeuringen voor uitbreiding, verbouw enz. ad f 426.425, dan komt Westerschouwen aan een totaal bedrag voor afgege ven rijksgoedkeuringen in 1965 van f 1.680.675. Op 1 januari 1965 waren inaan- bouw 22 woningen. In de loop van het jaar werd begonnen met de bouw van 34 woningen. 38 woningen wer den voltooid in bet verslagjaar, zo dat er op 31 december nog 18 wo ningen in aanbouw zijn. In 'het afge lopen jaar kreeg de gemeentelijke dienst voor Éouw- en Woningtoe zicht 256 bouwaanvragen te advise ren, met een gezamenlijke bouwsom van f 5.183.921,88. Mogen we dus over de bouwacti viteit in '65 niet ontevreden zijn, al dus spr., toch is de contingentering van de bouw nog een grote remmen de factor op de verdere ontwikke ling van ons gebied en daarmee ook Op 1 januari 1965 waren in aan- Per 1 januari 1966 liepen namelijk nog aajtvragen voor de bouw van 39 permanent te bewonen woningen tot een totaalsom van 1.359.580. Verder liepen op 1-1 '66 nog in de seötór tweede woningen: 42 aanvra gen voor nieuwbouw ad f 1.289.264 ep 5 aanvragen tot verbouw ad f 40.445. Aan zomerhuisjes en kamp buisjes liepen per 1 jan. jl. nog aan vragen tot een totaalbedrag van f 2.153.800. Daarbij geteld dan nog lopende aanvragen in de categorie bedrijf s- bouw enz. ad f 355.000, komt de ge meente dus per 1-1 1966 aan een to taalbedrag dat op een rijksgoedkeu ring wacht van ruim 5 miljoen gul den. Burgemeester Everwijn sprak de (hoop uit dat bet komende bezoek van minister Bogaers in het voorjaar aam Ged. Staten van Zeeland een soepeler contingenteringssysteem, mede voor Westerschouwen, tot ge volg zal hebben. Het aandeel in de zgn. „eerste bouwstroom" voor Schouwen-Dui- veland (de ratiobouw), en wel de 40 woningwetwoningen in het plan- Roomgaardwekken, zal in de loop van 1966 van start gaan. Volgens plan zal nog deze maand of uiterlijk in februari met het heien worden begonnen. Indien het komende gesprek met de minister niet als resultaat geeft een grotere individuele toewijzing van woningwetwoningen aan de ge meente, dan zal een intergemeente lijke poging tot het op stapel zetten van een tweede bouwstroom in de loop van 1966 noodzakelijk zijn. „Wü zullen de ontwikkelingen op dit ge bied nauwlettend volgen", aldus bur gemeester Everwijn. De besprekingen met het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening inzake de Oostenrijkse wo ningen, zijn in volle gang. „Ik koes ter de hoop dat we dit jaar tot een voor ons bevredigende regeling zul len komen. De burgemeester besloot vervol gens het gedeelte over de woning bouw in zijn nieuwjaarstoespraak met de mededeling dat de gemeente voor 1966 opnieuw slechts vier wo ningen in de vrije sector heeft toe gewezen gekregen. Spreker her haalde zijn wens voor een vrijere bouwmogelijkheid, gelet op het groot aantal wachtende aanvragen. De haven van Burghsluis Het aantal schepen dat in 1965 de haven van Burghsluis aandeed be droeg 550, tegenover in 1964 546. De tonnage nam echter opnieuw toe. De totale aan- en afvoer bedroeg in 1965 34 miljoen kg, hetgeen 3 miljoen kg meer is dan het voorgaande jaar. Het baggerprobleem is, naar bur germeester Everwijn meerdeelde, nog steeds niet bevredigend opgelost. Van de zijde van Rijkswaterstaat zal de drempel voor de haven a.s. voor jaar worden weggebaggerd, doch voor de haven zelf is nog geen oplos sing gevonden, waarbij mede de fi nanciële positie van de gemeente een rol speelt. Nieuwe ontwikkelingen In zijn nieuwjaarsrede stond bur gemeester Everwijn voorts stil bij de nieuwe ontwikkeling in verband met de openstelling van Grevelingendam en Oosterscheldebrug. Hij zag 1965, intern althans, als een jaar waarin bevolking en gemeentebestuur dich ter naar elkaar toegroeiden, „al kun nen we het", aldus de burgemeester, „nooit een ieder naar de zin maken". Tot slot van zijn rede bracht hij dank aan het college, de raad, en de gemeentelijke medewerkers voor de goede samenwerking. „Het jaar 1966 zal", aldus de heer Everwijn. „weer veel van ons vragen. Ik behoef u alleen maar te noemen de ongetwij feld weer toenemende toeristen - stroom. Hopelijk kunnen we dit jaar vorderingen maken op het gebied van riolering van de kampeerterrei nen, een zaak die in verband met de volksgezondheid van zo uitermate groot belang is". Bouwrijpmaking van terreinen De burgemester wees op het be lang van do verdere bouwrijpmaking van terreinen alsmede verbetering van bestaande en aanleg van nieuwe wegen, voetpaden en parkeerterrei nen. Voor een verdere verbetering van de straatverlichting in de dor pen zullen de raad in de loop van het jaar voorstellen bereiken. Ook een hernieuwde openstelling van het vliegveld heeft de aandacht van b. en w. en er is dan ook reeds een aanvraag om een z.g. aanloop-sub sidie ingediend. Sprekend over de financiële positie van de gemeente noemde de heer Everwijn het probleem van de fi nanciën een grote handicap. „Het college van b. en w. voelt zich vaak als het ouderpaar van een gezin waarvan het inkomen te laag is om in de behoeften van dat groei ende en steeds meer eisen stellende gezin te kunnen voorzien. Man en vrouw van zo'n gezin kunnen in een dergelijk geval nog eens proberen wat bij te verdienen. Dat „er iets bij verdienen" bestaat voor het college van b. en w. in het trachten-binnen te halen van subsidietoezeggingen voor werken die met recreatieve voorzieningen te maken hebben". De burgemeester vond dit in feite een ongezonde situatie in de ver houding Rijk-Gemeente en pleitte voor de spoedige totstandkoming van een afzonderlijke Rijksuitkering voor de recreatie-gemeenten. S U RiNA M E Si ■SXSXGTÈBï'HAAlL. f vsmcBmmk 1 r\^.vuiCHri:T.TNCENr iV/C VERWWK. S U R IN A M E i* BRENGTH2NTXAAFL, VBtUCE HAVEN Op 31 januari 1966 zal de Surinaam se Postadministratie twee bijzondere frankeerzegels uitgeven met een bij slag ten bate van de ICEM (Inter gouvernementele Commissie voor Europese Migratie). De frankeer- waarden en bijslagen van deze zegels zijn 10+5 cent en 25 10 cent (Surinaamse munt). De prijs in Ne derlandse munt is f 1,-. Op de zegels is in gecalligrafeerde vorm een bood schap opgenomen van H.M. Konin gin Juliana luidende: „Brengt hen naar veilige haven" met daaronder de handtekening van H.M. de Ko ningin in facsimilé. Behalve de aan duiding van land en waarde is aan de rand van de zegels nog als tekst opgenomen: „ICEM-Vluchtelingen- vervoer". De ontwerper van de ze gels is S. L. Hartz te Haarlem. „Flitsen'' uit het buitenland NEW YORK. De in Engeland ge boren filmspeler Peter Lawford en zijn echtgenote Patricia, zuster van wijlen president Kennedy, zullen echtscheiding aanvragen. Het paar is elf jaar gehuwd geweest en iheeft vier kinderen. LYON. In de grote Franse olieraf finaderij te Feyzin, op 10 km. ten zuid envan Lyon waar dinsdag vijf butaantanks ontploften en een reus achtige brand woedde, laaide woens dag het vuur weer op. De brand weer kon de nieuwe brand echter in twee uur tijd meester worden. PARIJS. De Franse minister van 'buitenlandse zaken, Alain Peyrefitte beeft na de wekelijkse kabinetsver gadering in Parijs medegedeeld dat het nieuwe Franse douanetarief on verwijld zal worden uitgewerkt en gepubliceerd. LONDEN. De Britse minister van buitenlandse zaken, Michael Stewart zal 27 januari naar Washington vlie gen om zich op de hoogte te stellen van de laatste ontwikkelingen in de Vietnamese crisis. ONAGADOUGOU. Het nieuwe staatshoofd van Opper-Volta, luite nant-kolonel Lamizane, beeft woens dag de grondwet buiten werking ge steld en bet parlement ontbonden, een dag nadat kolonel Bokassa van de Centraal-Afrikaanse Republiek hetzelfde in zijn land had gedaan. MUNSTER. In de Westduitse stad Munster begint in april een proces tegen aöhttien voormalige leden van de Duitse „Sicherbeitsdienst" (S.D.), die de dood van 120.000 Joden in het gebied van Stanislau in Oost- Galicië op bun geweten zouden heb ben. KLAGENFURT. In de zuidoosten- rij kse stad KLagenfurt wordt een 24- jarige Poolse slotenmaker, Leon Cy- bik, behandeld die bevriezingsver schijnselen vertoonde toen bij via de met sneeuw bedekte Karawanken uit Zuid-Slavië naar Oostenrijk was uitgeweken. Geen „pin-up"-foto's voor Britse soldaat LONDEN. Het officiële Britse le- gerblad zal geen pin up-foto's meer publiceren. Twintig jaar lang trof de Britse soldaat iedere maand een wel gevormd schepsel op de achterpagi na aan, maar in het januarinummer is dit vervangen door een cartoon. „De lang uitgestelde bijl moest op deze prettige nekjes vallen. De oude soldaat zal de verdwijning van de pin up-meisjes betreuren, maar voor de jonge generatie betekenen zij niet zo veel", aldus het blad. Oplichter „verdiende" f 25.000,— per half jaar DEN HAAG, 6-1. De 24-jarige Hagenaar A. W. S., die zegt geembe- roep te hebben, heeft tegenover de recherche toegegeven het laatste half jaar van 1965 meer dan een kwart ton te hebben „verdiend" met oplich ting. Hij gaf zich uit voor colporteur van buitenlandse bladen, incasseerde de abonnementsgelden en maakte het geld op. Niemand van de bena deelden heeft ooit een tijdschrift ont vangen middels het abonnement, dat S. had afgesloten. Duits schip aan de grond bij Kruiningen KRUININGEN, 6-1. Het motor- schip „Isarstein" van 6.900 brt. is donderdagmorgen omstreeks negen uur nabij Kruiningen aan de grond gelopen. Sleepboten zün op het ogen blik naar het schip onderweg. De „Isarstein", die van Rotterdam kwam en op weg was naar Antwerpen, is eigendom van de „Norddeutsche Lloyd". Vijf slepers uit Vlissingen en Ter- neuzen hebben tegen kwart over tien hët vastgelopen schip bereikt. Of sleepbootassistentie nodig zal zijn is niet zeker. Volgens deskundigen is het best mogelijk, dat de „Isarstein" spoedig op eigen kracht vlot komt. Het is op het ogenblik opkomend tij op de Westerschelde. De vrachtvaarder kwam in moei lijkheden doordat het schip uit zijn roer liep. Voor zover bekend bestaat er geen gevaar voor schip of beman ning. Laatste vlammen gedoofd op rampterrein bij Feyzin Dertien doden LYON, 5-1. Tegen kwart voor 9.00 woensdagmorgen is men er in ge slaagd de laatste vlammen te doven op de raffinaderij Rhöne-AIpes, in het ten zuiden van Lyon gelegen plaatsje Feyzin, waar dinsdag brand uitbrak toen ontsnapt butaangas vlam vatte. Het aantal doden als gevolg van deze ramp was woensdagochtend tot 13 gestegen, terwijl in de ziekenhui zen in de omgeving 63 mensen met brandwonden waren opgenomen; drie van hen verkeerden nog in levens gevaar. De stoffelijke resten van zeven slachtoffers heeft men teruggevon den. Zij staan opgebaard in een cha- pelle ardente in het gemeentehuis van Feyzin. Plaquette voor ir. Th. Thijsse DELFT, 5-1. In de loop van de volgende maand zal in 'het water loopkundig laboratorium te Delft een plaquette worden onthuld van de bekende waterbouwkundige prof. ir. Th. Thijsse. Daarmee wil de di rectie van deze instelling de oudste directeur van bot laboratorium eren. De plaquette wordt vervaardigd door de beeldhouwer J, H. Etienne in Den Haag. Gevonden voorwerpen Omtrent de navolgende gevonden voorwerpen kunnen bij de rijkspoli tie alhier nadere inlichtingen wor den verstrekt: Bruin lederen tasje; wieldop van Mercedes; 3 meter tuinslang; paar rode gummihandschoenen; defecte transistor radio; geruite tas; kinder- porte monnaie met inhoud; werp hengel met molen; plank van bie tenwagen; zilveren halsketting met hanger; doublé damespolshorloge; 2 scharen; blauwe regenbroek; pad- vindersriem en gymschoen; muntbil jet; wit zakmesje; rode portemon- naie; judoband (wit); doublé halsket ting met bedeltjes; dop van brom fiets benzinetank; rood gekleurde riem; colbertjasje; bruine kinder- portemonnaie met inhoud; donker blauwe baret; doos kauwgummie; snoer witte kralen; busje rundvlees soep; koker met 2 nieuwe tanden borstels; paar linnen schoentjes (wit maat 34); kinderportemonnaie; twee bankbiljetten; kinderbril; mes; plas tic pop; zwart-witte eierduif; linker sportschoen' armband; zilveren ket tinkje; armbandje met wapen van Haamstede; doublé damespolshorlo ge; schaaf; zwarte regenbroek; pe per- én zoutstel in doosje; bankbil jet; bruine suede portemonnaie met inhoud; blauwe gymschoen; doublé damespolshorloge met bandje; blau we gymsohoen; rode geruite bood schappentas; rood tasje met speel- goedtjeer; damespolshorloge; mond harmonica, merk Bravo; verder di verse handschoenen, sjaals en sleu tels. Loop der bevolking over 1965 Het 'inwonertal van Zierikzee is het afgelopen jaar toegenomen met 44, waarmee het totaal aantal inwo ners van deze gemeente is gebracht op 7532 per 1 januari 1966. De loop der bevolking over het afgelopen jaar is alsvolgt. Per 1 januari 1965 bedroeg het zielental 7488 (3675 man nen, 3813 vrouwen). Dit aantal ver meerderde door geboorte met 133 (69 mannen en 64 vrouwen) en door ves tiging met 361 (169 mannen en 192 vrouwen). Het verminderde door overlijden anet 77 (32 mannen en 45 vrouwen) en door vertrek met 373 (173 mannen en 200 vrouwen). Op 1 januari 1966 bedroeg het inwonertal van Zierikzee dus 7532 (3708 mannen en 3824 vrouwen). Er werden 52 'hu welijken voltrokken en 3 echtschei dingen ingeschreven. RENESSE Voorlichtingsavond van NCAB en ANAB In samenwerking met de commis sie voor de technische voorlichting aan land- en tuinarbeiders organi seert de afdeling Renesse van de N.C.A.B., in nauw contact met de afdeling Renesse van de A.N.A.B., in hotel „Het wapen van Renesse" een voorlichtingsavond op a.s. maandag 10 januari. Op deze avond zal de heer M. Wattel, medewerker bij de rijkstuinbouwvoorlichtingsdienst, een inleiding houden over het onder werp „De Groentetuin". NIEUWERKERK Gezinsavond landbouwvereniging Op dinsdag 11 januari a.s. om 7.30 uur, zal in „Ons Dorpshuis" te Nieu- werkerk de Coöp. Landbouwvereni ging „Eendracht Bindt", een gezins avond 'houden voor leden en gezins leden van 16 jaar en ouder. De heer drs. J. W. Dippel, beroepskeuze-ad viseur, zal spreken over „Typische verschillen tussen mensen". Verder zal de heer W. C. Sinke het Z.L.M.- journaal 1965 vertonen. Vijftig jaar diaken van de Geref. Gemeente In de nieuwjaars-morgendienst werd de heer W. Flikweert Azn. voor de 26e maal bevestigd als diaken scriba van de Gereformeerde Ge meente door ds. J. Karens alhier. De bijna tachtigjarige heer Flik weert is nu 50 jaar onafgebroken diaken geweest. Na de ramp en de scheuring in de gemeente was hij alleen overgebleven als kerkeraadsldd en stond hij dus voor de taak een 'geheel nieuwe kerkeraad op te bou wen. De heer Flikweert houdt ook nu nog punctueel alle uitgaven en in komsten van de gemeente bij. OOSTERLAND Bevestiging ambtsdragers Ned. Herv. Kerk OOSTERLAND. In de morgen- godsdienstoefening in de Ned. Herv. kerk op 2 januari jl. waarin voor ging de pastor loci ds. H. J. Groene- wegen Jr., werden de volgende heren in het ambt bevestigd: als ouderling: Jac., Bouwman Mz„ J. van der Maas en H. van der Werf, en als diaken: de heren W. van den Bos en Jasp. Stoutjesdijk Lz. Ijsbaan hersteld De 3850 m-. grote ijsbaan, die aan gelegd werd achter de bejaardenwo ningen aan de Sint Joostdijk alhier door de Ned.- Heide Maatschappij, en die tengevolge van het hevige storm weer onlangs enige last ondervond door wegzakking van de aangelegde waterkerende kaden etc., is momen teel weer hersteld, zodat nu het wachten is op een periode van vries weer. AMSTERDAM. 6-1. Een felle uitslaande brand heeft woensdag nacht in anderhalf uur ttfd op de werf oost van de Nederlandse Dok en Scheepsbouwmaatschappij in Am sterdam noord een met kostbare houtsoorten gevulde opslagplaats van de timmerwinkel, waarin tevens een lakspuiterü was ondergebracht, in de as gelegd. Kort na het ontdekken van de brand, die vermoedelijk door kort sluiting is ontstaan, sloegen de vlam men hoog door het dak en het was al spoedig duidelijk, dat de opslag plaats, die een oppervlakte had van 600 vierkante meter, niet meer te redden zou zijn. Want in de brand bare materialen greep het vuur snel om zich heen. Gejaagd door tic wind zweefde een regen van vonken over de werf, waardoor ook groot ge vaar ontstond voor de omliggende gebouwen, onder meer een reserve magazijn met kostbare apparatuur en scheepsvoorraden en een aantal houten gebouwtjes, waarin de loon administratie was ondergebracht. «Naar schatting van de werfdirec- tie bedraagt de directe schade onge veer zeshonderd duizend gulden maar de indirecte schade is veel gro ter want in het onlangs bekend ge maakte reorganisatieplan zou deze opslagplaats een belangrijke rol gaan vervullen. L.E.I. komt voor zuidwestelijk kleigebied tot winst NEW YORK. De federale recht bank te New York heeft vier Ame rikanen en twee Fransen wegens smokkel van heroïne officieel in staat van beschuldiging gesteld. DEN HAAG. Het verhandelen van 350 horloges, die de eersteno- vcmber bij een Haags warenhuis bij een inbraak waren buitgemaakt, is drie Brabanders en een Hagenaar noodlottig geworden; het viertal be landde in de cel en de horloges, waarde f 17.000,- werden in beslag genomen. DEN HAAG, 5-1. Het landbouw- economisch instituut heeft zijn voor calculatie bekendgemaakt van de rentabiliteit van het akkerbouwbe- drijf in het oogstjaar 1966-67. Deze voorcalculatie geldt voor gemiddel de omstandigheden en by het in 1966 te verwachten produktiviteitspeil. Omdat de garantie- of richtprijzen voor granen en suikerbieten van oogst 1966 nog niet bekend zün, is gerekend met de voor 1965 vastge stelde garantie- of richtprijzen. Op deze wijze komt het L.E.I. al leen voor het zuidwestelijke kleige bied tot een winst, en wel gemiddeld f 850 per bedrijf. Voor andere ak kerbouwgebieden berekent het ver liezen, en wel voor de noordelijke bouwstreek f 9.380, het Oldambt f 11.540, Noord-Holand f 5.350, de veenkoloniën f 5.140. De arbeidsin komens van de ondernemer zullen volgens de berekening gemiddeld als volgt uitvallen: zuidwestelijk klei gebied f 15.040, noordelijke bouw streek f 6.390, Oldambt f 4.360, Noord-Holland f 10.180, veenkolo niën f 8.470. Het L.E.I. heeft ook berekend welke invloed het op het arbeidsin komen zal hebben, als de prijzen van de produkten een gulden hoger of lager zouden uitvallen dan nu is aangenomen. Wij noemen hier de grootste vijf verschillen, waartoe het cp deze wijze is gekomen. Een gul- De Franse .bevolking .is in tien jaar met bijna zes miljoen gestegen tot het ihuidi'ge cijfer van 49.300.000, aldus het nationale bureau voor sta tistiek te Parijs. De E.E.G.-commissie heeft geen bewijzen, dat in de Duitse Bondsre publiek landibouwprodukten via oost Duitsland worden ingevoerd om de E.E.G.-heffingen te ontduiken. Mond- en klauwzeer op 472 landbouwbedrijven DEN HAAG, 5-1. Van het begin der epidemie op 3 oktober vorig jaar tot en met 3 januari is op 1472 Ne derlandse landbouwbedrijven mond en klauwzeer geconstateerd. Het aantal gevallen in Noord-Bra bant bedraagt 960, in Gelderland 244, in Limburg 198, in Overijssel 59, in Drenthe 6, in Utrecht 4 en in Zee land 1. In het tijdvak 26 december tot en met 3 januari zijn er 319 nieuwe ge vallen bijgekomen, waarvan in N. Brabant 135, in Gelderland 124, in Overijssel 38, in Limburg 16, in Drenthe 4 en in Utrecht 2. In de bestuursvergadering van het Landbouwschap is dit woensdag meegedeeld. AMSTERDAM, 5-1. Kort na vier uur is woensdagmiddag door nog on bekende oorzaak brand uitgebroken in een tweetal loodsen van een al tientallen jaren buiten gebruik zijnde oude bierbrouwerij, gelegen tussen de Weesperzijde en de Wibautstraat in Amsterdam-oost. Tegen kwart voor vijf stortte met donderend ge raas het dak van de aaneengebouwde loodsen in. De brandweer is met veel materiaal uitgerukt om deze met veel rook gepaard gaande brand te bestrijden. Al eerder heeft in dit voor afbraak bestemde complex een brand gewoed. „Reactionaire dromers" DJAKARTA, 6-1. Er zijn nog steeds reactionaire elementen in Ne derland die er van 'dromen West- Irian terug te winnen. Dit zei de se cretaris voor aangelegenheden be treffende West-Irian, hoofdcommis saris van politie Legowo, woensdag in een interview voor de televisie. Volgens Legowo tracht „Door de eeuwen trouw" op bedrieglijke wijze de jeugd van West-Irian met aller lei giften te winnen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Bedankt voor MeerkerkA. van Eijk, Bergschenlhoek. Ger. Kerken Beroepen te Boornbergum: A. J. v. d .Wiel, kand. te Bennekom, die dit beroep ook heeft aangenomen. Bedankt voor Treebeek (vak. J. van Wijngaarden): J. Melse, Oen- kerk; voor OosterbierumB. Feddes, Raard. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Ferwerd-Hallum: W. Triemstra, 'kand. te Meppol. Bedankt, voor Drogeham: B. van Riet, Piéterburen. Ger. Gemeenten Bedankt voor Ridderkerk: C. Ha- rinck, Utrecht. den meer of minder voor consump tie- of fabrieksaardappelen zou de akkerbouw in de veenkoloniën f 1.850 in zijn arbeidsinkomen schelen, zijn collega in het zuidwestelijk zeeklei gebied f 970, in Noord-Holland f 532. Een gulden meer of minder voor tanvebouw betekent voor de akker bouwer in het Oldambt een verschil van f 722, voor zijn collega in de noordelijke bouwstreek een verschil van f 525 in het arbeidsinkomen. In resp. 1963-'G4 en 1964-'65 be droegen de gemiddelde arbeidsinko mens: zuidwestelijk kleigebied f 12.850 en 29.600, noordelijke bouwstreek f 9.050 en f 25.950, Old ambt f 11.400 en f 23.450, Noord- Holland f 11.500 en f 24.300, veenko loniën f 10.550 en f 18.850. Gesprek over minimum loon weer afgebroken DEN HAAG, 5-1. De looncommis- sie van de Stichting van de Arbeid is het woensdag weer niet eens ge worden. Het ging om het advies dat de Stichting moet uitbrengen over de aanwyzing van het College van ryksbemiddelaars inzake het mini mumloon. Het N.V.V. vindt het teleurstellend dat men het niet op een zeer snelle manier eens is kunnen worden over de tekst van de beschikking. Het le vert vertraging op nu het stichtings bestuur zich weer moet gaan be raden. Het N.K.V. wenst zich volledig te conformeren aan de beslissing van de regering om het minimumloon met ingang van 1 januari op f 120, per week te stellen. Het vindt het jammer dat in de looncommissie van de Stichting ^an de Arbeid juist op dit punt nu nog verschil van mening moet bestaan, vooral waar het hier gaat om de groep van de laagstbe taalden. Het N.K.V. vertrouwt erop, dat men na de beslissing die de re gering heeft genomen, bij de behan deling van dit punt in de Stichting van de Arbeid tot overeenstemming zal komen. Scheepvaartberichten Aagtkerk, 5-1 van Rotterdam naar Amsterdam. Abida, 5-1 t.a. Singapore. Alchiba, 6-1 te Genua verw. Kelletia (t), 5-1 van Honolulu naar Curacao. •ÏPfYRT VOETBAL K.N.V.B. VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Afdeling Zeeland Zondagcompetitie Het programma voor a.s. zondag 9 januari luidt: Ie klasse B: Zierikzee II-Dreischor I ('half 3, scheidsr. N. Speelman); Robur I-Renesse I (half 3. scheidsr. P. Koster); Kruiningen I-Luctor I; Patrijzen I-Cortgene I. 2e klasse C: Burgh II-Renesse II (half 1, söheidsr. J. P. van Wel). 4e klasse G: Burgh-Nieuw Borg- vliet (half 3); NVS-Zierikzee; Clu- zona-Halsteren; DlVO-Vosmeer; De Schutters-RKFCBSC-Oude Molen. Za terdagmiddagcompet i tie Het programma voor zaterdag 8 januari luidt als volgt: le klasse: Brusc Boys I-MEVO I (half 3. scheidsr. A. de Willigen); Wemeidinge I-Beren I; Kapelle I- Zaamslag I; Kloetinge I-Spui I; Nieuwdorp I-VCK I; Middelburg V- Wissenkerke I. 2e klasse A: Brouwershaven I- AKF I (half 3, scheidsr. L. Verloo); Duiveland I-Meeuwen II (half 3, Th. Sies scheidsr.); Bevelanders I-WIK I (half 3, scheidsr. P. Harinck); 's Heer Hendrikskinderen I-Oostka- pelle I; Veere I-Colijnsplaatse Boys I 3e klasse A: MEVO II-Bruse Boys III (half 3, söheidsr. A. J. Dorst); MEVO III-Brouwershaven II (half 3, scheidsr. M. Krijger); ZSC I-Burgh IV (half 3, söheidsr. J. D. v. d. Linde) SKNWK II-Bruse Boys II (half 3, söheidsr. J. C. de Bilde); Burgh III- SKNWK I (half 3. scheidsr. Th. Kra mer). J uniorencompetitie Groep B IX: Renesse B I-Burgh B II (half 3). VOLLEYBAL NeVoBo - District Zuid II Afdeling Grcvclingen Het programma voor de volgende week luidt: Dinsdag 11 januari: Sparta II- Sparta I (9 uur, zaal Middelharnis). Woensdag 12 januari: SKNWK-PTT (8 uur, zaal Nicuwerkcrk). Zaterdag 15 januari: Delta Sport II-ODI (3 uur, zaal Ziei'ikzee).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4