HET BOZE BELETSEL Zeeland voor dertiende keer op de landelijke eerste plaats uit het buitenland Rijdt veilig met melk Voorspoedige spaarontwikkeling in 1965 STREEKNIEUWS RAIFFEISENBANK ZIERIKZEE EN OMG. Vergadering van de Bedrijfsstudiegroep Schouwen-Duiveland Verkoop auto's in 1965 rond 300.000 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 6 januari 1966 Nr. 19918 Inzamelingsactie Zeeuwse Rode Kruis iu 1965 Flitsen ZIERIKZEE. 5-1. „De verwach ting welke wü in ons laatste kwar taalverslag uitspraken dat we ca. 109 procent van het streefbedrag zouden bereiken is niet alleen be waarheid maar we kwamen er zelfs nog boven uit. Zo zamelde onze kring verleden jaar f 68.644,- in of 98,4 procent, dit jaar bedroeg het offici ële bedrag f 77.517,- (is f 8873,- ho ger) of 110,4 procent ergo precies 12 procent hoger. Hiermede is een nieuw record gevestigd. Het is nog nimmer voorgekomen dat we boven het streefbedrag uitkwamen". Aldus het verslag over het vierde kwartaal 1965 van de kring Zeeland van het Nederlandsche Roode Kruis waarin voorts wordt opgemerkt dat Zeeland voor de dertiende keer de landelijke eerste plaats heeft be reikt bij de inzamelingsaktie 1965. Sint Philipsland was met een ingeza meld bedrag ad f 3000,- (578,1 pro cent) de hoogst geklasseerde afde ling van het land, gevolgd door Ka- pelle-Biezelinge - Schore (met een percentage van 235,1 procent) en Duiveland (met een percentage van 217,7 procent. Activiteiten Onder de talrijke door het Roode Kruis in het laatste kwartaal van 1965 ontplooide activiteiten waren ook de in de maanden november en december verzorgde filmavonden in verschillende plaatsen op Schou- vven-Duiveland. Vertoond werd de film „Mrs. Miniver", waarvoor de kleintjes uit£ het Oinner GIETHOORN. In noordwest Over ijssel gaan steeds meer gemeenten, waar de recreatie een rol speelt, over tot heffing van een woonforensenbe- lasting. Deze belasting wordt gehe ven van diegenen die in de gemeente beschikken over weekendhuizen en dergelijke. AMSTERDAM. Uit het water van de Herengracht te Amsterdam is het stoffelijk overschot opgedregd van de sinds op de vroege zondagmorgen van 7 dec. verdwenen 56-jarige prof. Richard Follis uit Washington. GOIRLE. In de parochiekerk Sint Johannes de Doper te Goirle is een heilige mis met assistentie opgedra gen voor de drie kinderen, die op oudejaarsmorgen in de ouderlijke woning aan de Koppelseweg te Goir le bij een brand om het leven kwa men. DORDRECHT. 2#ven personeels leden van het chemische bedrijf Chefaro te Dordrecht, dat door een zware explosie getroffen werd, wor den nog in ziekenhuizen verpleegd. DEN HAAG. Zonder hoofdelijke stemming 'heeft de Eerste Kamer de nieuwe algemene burgerlijke pensi oenwet aangenomen. LIMMEN. De ongeveer 70-jarige mevrouw J. Kelder-Husslagen uit Beverwijk is bij een verkeersongeval op rijksweg 9 in Limmen gedood. Verder werden twee personen ern stig en een lichlt gewond. AMSTERDAM. De gemeente Am sterdam 'heeft in een brief aan mi nister Vrolijk een globaal overzicht gegeven van de kosten die het orga niseren van de Olympische Spelen in 1972 aan noodzakelijke accomodaties en verbeteringen zullen meebrengen. De gemeente is gekomen tot een to taal van 800 miljoen gulden. BAARN. In verband met het feit, dat Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg in Baarn in onder trouw zullen gaan, zal de hal van het gemeentehuis vóór 17 februari worden gerestaureerd. DEN HAAG. De brand in het fa briekscomplex aan de Loosduinse- weg in Den Haag heeft, naar thans is becijferd, een schade aangericht van meer dan zeven ton. NOORDWIJK. Tijdens een inhaal manoeuvre op de Herenweg te Noordwijk is de 53-jarige H. J. Krij ger uit Noordwijk door de gladheid van de weg geslipt en tegen een te genligger gebotst. De heer Krijger werd uit de wagen geslingerd en overleed tijdens het transport naar het ziekenhuis. Ingezonden mededeling Neem vijf diepe teugen melk: om innerlijk bij te tanken, energie in te drinken zonder loom en zwaar te worden. U wordt weer helder, wakker, kwiek door vijf diepe teugen melk! Vraag per briefkaart aan Nederlands Zuivelbureaupostbus 4575 te Rijswijk (Z.H.) het zelfklevende M-emblcetn (7x8 cm) voor de achterruit van uw auto. Dan steunt u de aktie „Rijdt veilig met melk". belangstelling, blijkens het kwartaal verslag, vergeleken met voorgaande jaren over het algemeen minder was. Te Oosterland en Nieuwerkerk reikte de kringsecretaris voor de aanvang van de filmvoorstellingen aan enkele bestuursleden van de af deling Duiveland een medaille uit voor 10 resp. 20 jaar trouwe dienst. Vergaderingen en bijeenkomsten Naast activiteiten op het gebied van sociale zorg en welfare werden het laatste kwartaal van 1965 ook enkele belangrijke vergaderingen gehouden. Op 23 oktober had te Goes de halfjaarlijkse kringvergadering plaats, waar mr. J. van Aartsen, commissaris van de koningin, onder grote belangstelling werd geïnstal leerd tot erevoorzitter van het kring- bestuur in Zeeland. Daarnaast herdacht de afdeling Zuid-Beveland Oost het 50-jarig be staan en nam de afdeling Zaamslag afscheid van de secretaris. Ook het Jeugd Rode Kruis kwam in verscheidene plaatsen definitief „van de grond". De afdeling Middel burg, van start gegaan in oktober, ontplooide de afgelopen maanden reeds enige activiteiten, terwijl daar naast in andere Zeeuwse steden af delingen van het J.R.K. medewer king verleenden aan kerstvieringen in bejaardentehuizen en ziekenhui zen. Ledenaanwas en boottocht De klingsecretaris spreekt in zijn kwartaaloverzicht de verwachting uit dat het ledental vergeleken met 1964 zal toenemen met 750 a 1000. De juiste cijfers zijn pas eind deze maand bekend, maar er kan reeds geconstateerd worden dat het hoofd zakelijk de afdelingen Kapelle, west Zeeuws-Vlaanderen en oost en west Zuid-Beveland zijn die aan deze aan was hebben medegewerkt. De boottocht van de kring Zee land met de „Henri Dunant" zal plaats vinden van 6 tot 11 juni. Als scheepsarts zal fungeren dokter K. Boor te Axel terwijl ds. H. M. Stra- ting de geestelijke verzorging op zich zal nemen. AMERSFOORT, 5-1. Met voldoe ning stelt het vakblad voor Neder landse spaarbanken, orgaan van de Nederlandse Spaarbankbond vast, dat het sparen in 1965 zich weder om voorspoedig heeft ontwikkeld. Het totale spaaroverschot van de bondsspaarbanken zal naar alle waarschijnlijkheid hoger uitkomen dan in 1964 en zal vermoedelijk het recordjaar 1963 benaderen of mis schien zelfs wel iets overtreffen. Waren de spaarcijfers van de eerste negen maanden van het jaar zon der meer gunstig, daarna daalden de resultaten iets, mede als gevolg van de in uitzicht gestelde prijs- en be lastingverhogingen in 1966. Opvallend is dat de hoge rente stand op de kapitaalmarkt het spa ren aanmerkelijk minder heeft be- invloed dan in 1957, toen de rente stand historisch bezien eveneens zeer hoog was. In dat jaar boekten de Herdenking oprichting van Irene-brigade DEN HAAG, 5-1. Op 11 januari zal het 25 jaar geleden zijn, dat in Cong- letcn in Cheshire (Engeland) de ko ninklijke Nederlandse brigade „Prin ses Irene" werd opgericht. Het 13 pantser-infanteriebataljon te Schalk haar, dat de traditie van dit onder deel voortzet zal het jubileum vie ren met een driedaags feestprogram ma. En'kele honderden oud-leden van de 'brigade zullen de feestviering meemaken. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hoedekenskerke-Baar- land: W. Lourens, Geervliet; te Gou da (vak. H. v. d. Akker): J. J. Duve- kot, Deurne; te 's-Gravenhage-Loos- duinen (vak. W. van Beem): A. H. Lentz, Zeist; te Herkingen: Ph. J. Leemans, Oud-Vossemeer. Aangenomen naar Westerbork (toe zegging): J. Verdonk, Benningbroek c.a.; naar Otterloo (toez.): A. Jon kers, Oude Tonge. Bedankt voor Nieuwveen: M. Rus ter, Anjum; voor Harskamp: H. N. van Hensbergen, Dirksland; voor St. Johannesga-Delfstrahuizen: E. C. v. Offeren, Gelselaar; voor de benoe ming tot bijstand in het pastoraat te Hengelo: P. Simons, voorganger van de Ned. Prot. Bond te Hellendoorn. Ger. Kerken Beroepen te Bolnes: W. Stol te, Ka- merik; te Hornhuizen c.a.: J. S. van den Bos, Deens; te Borne: kand. A. J. Bos, Montfoort, die 'deze 'benoeming ook heeft aangenomen; te 's-Grave- land: H. Boswijk, Paesens c.a.; te Rotterdam-Delfshaven (vak. J. v. d. Linden): J. Lugtigheid, Hengelo. Aangenomen de benoeming tot zendingspredikant in RoeandaC. M. Overdulve, in verband met de her- organisatie van het zendingswerk (Middelburg wordt nu zendende kerk). Chr. Ger. Kerken Bedankt voor 's-Gravendeel: J. P. Versteeg: Wormerveer. Ger. Gem. in Nederland NIEUWERKERK. Zaterdagavond, 8 januari, om 7 uur: ds. J. Panne- koek, Temeuzen. Uienveiliug Midclelharnis De eerste veiling in het nieuwe jaar (op dinsdag 4 januari) heeft nog geen nieuw geluid gegeven. De aan voer was nog betrekkelijk klein, slechts 20 ton, 'hetgeen ook te begrij pen valt omdat er nog weinig gele genheid is geweest voor deze veiling zijn uien aan te bieden .Ook de prijs gaf weinig verandering te zien, mid del en drielingen waren praktisch gelijk, de notering voor deze sorte ringen was resp. f 13,10 en f 14,10 tegen resp. f 13,10 en f 14,58 op de laatste veiling 'in 1965. De grove stel den edhter teleur, want deze liepen van f 15,50 terug naar f 14,00, een stevige prijsdaling dus, De picklers liepen terug van f 25,05 naar f 24,06. In de laatste verslag week werd er nog geen twee miljoen kg. uitge voerd. waarvan 867 ton naar West- Duitsland. Procentueel gezien bete kent dit een verminderde uitvoer naar dit land ten opzichte van de overige afnemers. Engeland was tweede met 319 ton, op de voet ge volgd door Afrika met 297 ton. Ver dere afnemers waren Frankrijk (231 ton), België en Luxemburg, West- Indië en Griekenland. spaarbanken zelfs een terugbeta- lingsexcedent van f 60 miljoen, te genover nu in 1965 een overschot van naar verwachting ruim f 350 miljoen. Een geheel ander beeld dus, waaruit blijkt dat het publiek een onver wacht grote liquiditeitsvoorkeur heeft. GEMEENTE DUIVELAND Burgerlijke Stand en loop der bevolking over de maand december 1965 Geboren: 1. Elte Jan, z. van R. J. Visser en G. F. J. Groenendaal (Nieuwerkerk); 10. Corneles, z. van J. de Bruine en E. Meerman (Ooster- atnd); 11. Pieternella Madelein, d. van J. C. Bakker en N. A. Dorst (Ouwerkerk); 16. Jan Joost, z. van J. Dorst en C. Hoogvliet (Oosterland); 18. Wilem Peter, z. van J. H. Kooij- man en P. Verheul (Nieuwerkerk); 28. Johannes Jacobus, z. van J. van Dij'ke en M. Geene (Oosterland). Overleden: 4. Adriana Tannetje Krabbe, wed. v. T. de Bil (Nieuwer kerk); 11. Lena Bouwman, 85 jaar, eChtg. van L. Stouten (Oosterland); 20. Jan Marinus Hendrikse, 78 jaar (Ouwerkerk). Gehuwd: 3. Hermanus Anthonij Maria Koper, 24 jaar (Zierikzee) en Helena Petronella Klaassen, 26 jaar (Nieuwerkerk); 10. Marinus Kleine- pier, 21 jaar (Brouwershaven) en Elizabeth Willemina Cornelia Zee man, 18 jaar (Oosterland); 17. Pieter Johannes Bosman, 25 jaar (Wolph- aartsdijk) en Lena Otte, 25 jaar (Oos terland). Ingekomen: 2. G. I. v. d. Heide, van Zierikzee naar Ouwerkerk; 3. L. M. J. Borremans, van Zierikzee naar Ouwerkerk; 9. W. C. Goedegebuure en gezin, van Zierikzee naar Nieu werkerk; 17. P. J. Bosman, van Wol- phaartsdijk naar Oosterland; 21. M. Kleinepier, van Brouwershaven naar Oosterland. Vertrokken: 7. C. v. d. Sande, van Ouwerkerk naar Westerschouwen; 9. J. C. Heule, van Sirjansland naar Dordrecht; 9. P. A. Bij de Vaate, van Nieuwerkerk naar Zierikzee; 10. C. P. T. Kuijper, van Ouwerkerk naar Rotterdam; 16. G. J. Hommersen en gezin, van Ouwerkerk naar Zierik zee; 17. A. T. Kraak, van Oosterland naar Rotterdam; 17. J. de Jonge, van Oosterland naar Oud Vossemeer; 26. F. A. Hillebrand, van Ouwerkerk naar Vlissingen. UTRECHT. De Utrechtse politie die al enige tijd de lasten onder vindt van een teveel aan woonwa gens heeft het aan de stok gehad met woonwagenbewoners die weigerden zich te laten wegslepen. Er vielen klappen, politiehonden beten raak en de politie werd met handen en een hark betimmerd. Volgens „Wall Street Journal" is naar de men'ing van de meeste Ame rikaanse 'economisten een van de grootste gevaren die de Amerikaan se economie in 1966 zullen bedreigen het inflatiegevaar. ZIERIKZEE Onderhoud Rijksweg 18 gegund Namens de Rijkswaterstaat te Middelburg werd volgens bestek no. Z. 1014 het onderhoud van Rijks weg 18 op Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland in 1966 gegund aan de laagste inschrijver, t.w. firma M. v. d. Velde Zoon te Bruinisse voor f 102.400.-. Benoeming inspecteur lichamelijke opvoeding l.o. Met ingang van 23 december '65 is aan de consulent voor lichame lijke opvoeding bij het lager onder wijs de heer J. T. Distelbrink van de inspectie Goes-Middelburg de persoonlijke titel verleend van in specteur van de lichamelijke op voeding bij 'het lager onderwijs. In het gemeenteziekenhuis te Schiedam behaalde onze oud-stad genote mej. L. Heijboer haar diplo ma 'kraamaantekening. BRUINISSE Het totaal aantal auto's dat van 1 april tot en met 31 december de Grevelingendam bij Bruinisse pas seerde was 604127. ROME. De Franse zanger en film acteur Charles Aznavour is in het centrum van Rome op de vuist ge gaan met een fotograaf. Deze had de zanger die in gezelschap was van een jonge vrouw, hardnekkig ach tervolgd. STOCKHOLM. In noord-Zweden is het kwik tot vijftig graden onder het nulpunt gezakt, drie graden min der dan het record van 1941, toen een temperatuur van 53 graden onder nul werd gemeten. In geheel Scan dinavië blijft het zeer koud. BANGOEI. Kolonel Bokassa's nieuwe regering van de centraal- Afrikaanse republiek heeft de grond wet buiten weriting gesteld en het parlement naar huis gestuurd. LONDEN. De Britse goud- en de viezenreserves zijn in december 1965 met zes mijoen tot 1.073 miljoen pond sterling toegenomen, hoewel in die maand belangrijke aflossingen hebben plaatsgevonden. NEW YORK. België heeft besloten een vrijwillige bijdrage van 18 mil joen frank (ongeveer 1.260.000 gul den) te geven voor de V.N.-vredes macht op Cyprus. LONDEN. Een Britse bakker, de 62-jarige Frank Wall, heeft met een inzet van twee shilling (ongeveer een gulden) in de voetbalpool 275.000 pond (2.750.000 gulden) gewonnen. Hij vond dat hij deze prijs wel ver diende na een leven van hard wer ken. Ingezonden mededeling de spaarbank met volledige benkservlce KAIRO. De vertegenwoordiging van de Heilige Stoel in de Verenigde Arabische Republiek, to tnog toe een legatie (internuntiatuur) is met in gang van heden tot de rang van am bassade verheven. LONDEN. De nog met Amerikaan se atoomkoppen uitgeruste eenheden van de Britse luchtmacht zullen bin nen niet al te lange tijd worden voorzien van Britse kernkoppen, zo meldt het conservatieve blad „Daily Telegraph". LIMA. „I'k mag door de bliksem getroffen worden als ik lieg", ver klaarde de Peruaanse boer JJaime Caceras tegenover de politie, toen hij werd beschuldigd van het stelen van een mand met driehonderde eieren van zijn buurman. Drie uur later werd 'hij in zijn woonplaats Caja- marca, dn het noorden van het land, door de bliksem gedood. PARAMARIBO. Op 10 januari zul len de Surinaamse posterijen de zg. „luchtpostbladen" uitgeven. Op de eerste dag van uitgifte zullen deze luchtpostbladen van een speciaal stempel worden voorzien. RAWALPINDI. De Australische generaal Robert Nimmo, de leider van de waarnemersmissie van de V. N. dn Kasjmier, is dinsdag op 72-ja- rige leeftijd in Rawalpindi overle den. PEKING. Het leger van de Chinese volksrepubliek is de laatste tijd een of meredere malen in staat van al arm geweest met het oog op een mo gelijke oorlogsdreiging. FINANCIEEL NIEUWS Verslag Rijkspostspaar bank over 1964 In het verslagjaar van de Rijks postspaarbank over 1964 zijn sedert 1957 voor de eerste maal nationale besparingen ontoereikend geweest om de nationale investeringen te financieren. De nationale spaar quote is weliswaar van 18,2 proc. in 1963 gestegen tot 19,7 proc. in 1964, doch de netto investeringen bereikten dn 'het afgelopen jaar het relatief 'hoge niveau van 20,9 proc. van het netto nationale inkomen. De toeneming van de nationale spaarquote is gepaard gegaan met een herstel van de particuliere be sparingen, die in 1964 - na de da lende tendentie van de afgelopen jaren - weer een hoger percentage van het netto nationale inkomen zijn gaan uitmaken. Het totale bedrag der besparin gen, dat in 1964 omstreeks 10,8 mld. gulden beliep, heeft 'het over eenkomstige. bedrag van 1963 met ruim 2 mld. gulden overtroffen. De particuliere besparingen namen toe van 6,0 mld. gulden in '63 tot 7,3 mld. gulden in 1964. Dr. Ir. D. E. van der Zaag sprak over de aardappelteelt ZIERIKZEE, 4-1. In de boven zaal van het „Huis van Nassau" vond dinsdagmiddag onder voorzit terschap van de heer J. A. G. Doe- leman een vergadering plaats van de Bedrijfsstudiegroep Schouwen-Dui veland. Ingezonden mededeling Na in zijn openingswoord de tal rijke aanwezigen welkom te heb ben geheten, verleende de voorzitter het woord aan dr. ir. D. E. van der Zaag die in zijn causerie aandacht besteedde aan de verschillende as- pekten van de aardappelteelt. Aan de orde kwamen o.m. onkruidbestrij- ding, voorkiemen en spoorbreedte. Met betrekking tot het laatste punt merkte ir. Van der Zaag op, de voor keur te geven aan een rij-afstand van 75 centimeter. Als voordelen hiervan noemde spreker o.m. het achterwege blijven van groene knol len, een mooie rug en arbeidsbespa ring. Grondstructuur Van-veel belang achtte ir. Van dei- Zaag een goede structuur van de grond die voldoend© verteerbare or ganische stoffen moet bevatten. Hij wees in dit verband op het belang van een groenbemester. Met betrekking tot het voorkiemen merkte spreker op twee mogelijkhe den te zien: het geven van een korte warmtestoot geven en de poters ters verder koud bewaren of geen wanrmtestoot geven en de poters langzaam op temperatuur 'laten ko men. „De aardappelteler zal hier", aldus ir. Van der Zwaag, „zelf een keus moeten maken, eventueel in overleg met de bedrijfsvoorlichters. Dit geldt trouwens voor alle wen ken, die door elk bedrijf afzonder lijk kunnen worden geïnterpreteerd". Ruggen-opbouw Voor wat betreft de opbouw van de ruggen gaf spreker de voorkeur aan een hoge rug met een ronde bre de kop. Hij besteedde voorts aan dacht aan de onkruidbestrijding, die, voor wat betreft wortel-onkruid het best langs mechanische weg kan geschieden. Bij chemische onkruid bestrijding is het juiste moment vaak belangrijker dan de middelen waar mee wordt gewerkt. Een vast bespui- tingsschema met, vooral als geen on middellijk gevaar dreigt, middelen die een langere werking hebben ver dient aanbeveling. Bü de discussie aan het slot van de vergadering werden enkele pun ten nader toegelicht door de heren Doeleman en Van der Zaag. De vol gende vergadering van de Bedrijfs studiegroep Schouwen-Duiveland vindt plaats op 25 januari en zal in het teken staan van de veeteelt. DEN HAAG, 5-1. Het jaar 1966 zal vrijwel zelker een jaar zijn, zo ver wacht de RAI, waarin minder per sonenauto's verkocht zullen worden dan in het voorgaande jaar. Een aan tal van 300.000, zoals 'in de verwach ting lag, zal zeker niet gehaald wor den. De oorzaak daarvan ligt in het feit dat vooral partikulieren, reke ning 'houdend met de nieuwe 'belas tingmaatregelen, in het achterliggen de kwartaal enorm veel hebben ge kocht. Geraamd was dat in 1965 een 250 a 260 duizend auto's verkocht zou den worden. Tot en met september bevestigden de verkopen ongeveer de prognose. Er waren toen 206.083 per sonenauto's in Nederland verkocht. Daarna, onder dreiging van de ho gere prijzen per 1 januari, stegen de verkopen enorm. In oktober-26.210 (in okt. '64 17.299), in november (naar raming, want de exacte cijfers zijn nog niet binnen) 30.000 (in '64 13.840) en in december 35.000 (in '64 11.781). In totaal hebben 300.000 Ne derlanders, of misschien zelfs nog meer, in het afgelopen jaar dus een nieuwe auto gekocht. FEUILLETON Hij had vaart geminderd. Ze wa ren in de buurt van Boxmeer. Bij een parkeerhaven had hij zijn wa gen stilgezet. Met de arm om haar schouder, naar haar kijkend, zei hij „Als ik je nu vraag met me te trou wen, wat antwoord je dan?" Ze was rustig blijven zitten, voor zich uitkijkend. „Stel die vraag nog niet, Jaap. Dat 'is beter. Zo heel lang kennen we el'kaar nog niet. Ik wil, dat je helemaal zeker van jezelf 'bent, en dat is op het ogenblik nog niet het geval. Je bent nog steeds in tweestrijd. In je hart is nog een res tant wantrouwen. Zoiets voelt een vrouw aan. En gezien je ervaring, jaren geleden, begrijp ik, dat je dit wantrouwen geleidelijk aan, bij klei ne beetjes moet wegwerken. Het hindert niet, Jaap. Daarom zeg dk nu, als je .persé mijn antwoord wilt we ten: Nee. Ondanks 'het feit, dat ik voldoende van je houd om ja te zeg gen. Begrijp je me? Jij moet eerst met jezelf in het reine komen. Jij moet er ten volle van overtuigd zijn, dat ik alles voor je beteken. Alles, voor je verdere leven. Dat ik een wouw ben, die je volkomen kunt vertrouwen. Geen 'halfheid mag er blijven hanigen". Een hele poos hadden ze zo naast el'kaar gezeten, zonder te praten. Maar zijn arm lag nog steeds om haar schouder. Plotseling voelde ze, dat hij haar naar zich toe trok. Ze draaide haar hoofd om. Z'n adem krwam in haar gezicht .Het volgende ogenblik voelde ze zijn lippen op de hare. Met 'een zucht ging zc tegen. door LEIDA GRAAFLAND hem aan liggen en beantwoordde zijn kus. Op 'dit moment had ze het zeker geweten: ik houd van hem en ik zal met 'hem gelukkig zijn. Het was al laat, toen hij stopte voor de oprijlaan van de boerderij. „Goed, we wachten nog even, vrouwtje", had 'hij zacht gezegd. „Maar niet te lang. Na de vasten zal ik het weten.'Misschien weet dk het nu al, maar 'dan heel zeker. Je vindt het todh niet erg, dat ik je gezoend heb?" Ze 'had 'heftig geknikt. „Ja, heel erg zelfs. Want nu dk weet, hoe je kust, zal i'k er niet meer buiten kun nen, snap je?" Benden hoorde ze Piet met de bus sen rammelen. Of was het Fons. Er klonk een vrouwestern. Was Marie- tje ook al op? Nee, dat zou Piet niet goedvinden, nu ze al zo ver heen was. Dus Leontien was ook op. Met z'n drieën konden ze het best af. Van morgen was ze lui. Ik wil alleen maar denken aan Jaap. In mei gaan we trouwen. Dat staat nu wel vast. Alleen zal ik tot de grote vakantie mijn lessen nog moeten aanhouden. Dat vindt hij goed. Ik kan mijn rncis^ jes niet in de steek laten. Doch twee uur later had ze plot seling grote ruzie met Marietje, die opnieuw verkondigde, dat ze de ka mer van Wil nodig had, als het kleintje er zou zijn. „En als je maar weet, dat i'k hier de boerin ben on dat ik er genoeg van heb om m'n hele leven met een schoonzuster op gescheept to zitten. Hoe eerder je opduvelt, hoe liever het me is! Die morgen huurde Wil een wagen en reed naar een makelaar in Ven- ray, een vroegere vriend van Piet, aan wie ze vertelde, dat ze een huis je wilde kopen. „Het hindert niet waar, niet te gek ver uit de buurt. Al is het een arbeidershuisje, een kleine boerderij, het doet er niet toe. En liefst op (korte termijn. Ik betaal kontant. Eneh.... ik móet er natuurlijk meteen in kunnen". De makelaar beloofde, dat hij met een voor haar op zoek ging en dat hij het ten spoedigste zou laten we ten. In Nijmegen vertelde ze niets over de moeilijkheden, die ze al jaren met haar schoonzuster had en die nu tot 'een climax waren gekomen. Het is maar voor tijdelijk, dacht ze. Zodra ik getrouwd ben, verkoop ik het of houd het als geldbelegging en neem huurders. Bij Jaap was ze alle moei lijkheden vergeten. Dan gaf ze zich over aan zijn schuchtere liefkozin gen, kussen en omhelzingen, die zo 'heftiger beantwoordde, want steeds meer drong het tot (haar door, dat ze van deze tamelijk verlegen man hield. Als we eerst maar getrouwd zijn, dan zal ik hem wel ontdooien, daoht ze. Reeds een weck later haalde de makelaar haar op cn reed haar naar Rijkevoort, waar hij, iets buiten het dorp, een aardig, goed onderhouden huisje voor haar kon kopen. De be woners zouden binnen enkele dagen naar (hun kinderen in Canada emi greren en wilden het kwijt Willie bekeek 'het en kwam tot de conclu sie, dat het net datgene was wat zij dn haar gedachten had. Toen de ma kelaar verklaarde, dat het stevig in elkaar zat, was zij 'het al gauw mot do oude mensen eens over de koop prijs. Dc makelaar zou alles door de notaris in orde laten maken. Meet enkele dagen kon Willie dan het huisje betrokken. (Wordt vervolgd.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3