fcMHJrl.i Verkouden? Gelegenheid voor gastvrij verblijf in V.S. Einde van de Gruwelijke ontdekking in Papendrecht Vervoersstaking in New York duurt voort DE GOUDEN HORDE „Delta-Sport" kwam Wat is een goed begin? Rentespaarbrieven B.N.G. hoogconjunctuur? Nederland importeerde meer granen door een grotere uitvoer in 1965 veelal tot fraaie verrichtingen op Rillerig Onprettig? Pas dan op! Neem bijtijds 'ASPRO'. 'ASPRO' bevat alles om Uw verkoudheid snel en doel treffend te bestrijden. UetofioMtKrt AMSTERDAM, 5-1. Voor jonge mensen in de leeftijd van 17 tot 35 jaar, die graag met Amerika en het Amerikaanse leven zouden willen kennismaken, door slechts voor korte tijd - twe© a drie maan den - hun studie of werk kunnen onderbreken, zullen deze zomer drie verschillende mogelijkheden zijn tot een verblijf in de V.S. On der auspiciën van „Het experiment in international living", een in oorsprong Amerikaanse instelling, die een internationaal karakter kreeg en in Nederland door een stichting is vertegenwoordigd. Hier bij zal gedurende vier resp, acht weken door Amerikaanse families gastvrijheid worden verleend. Eén programma betreft een verblijf in groepsverband. De andere twee zijn individuele programma's, het z.g. „experiment ambassador program" en het „west-coast program". Do kosten zullen variëren van f 1150,- tot f 1650,- Bij het Ncderland- Amerika instituut zijn nadere bijzonderheden en formulieren te verkrijgen. 32. Geluidloos schoof Agua de trap op, op de voet gevolgd door Aram. Vanuit de verte drongen zware voetstappen tot hen door, gevolgd door het geroep van enkele stemmen. „Mongolen!" fluisterde de hagedis, ter wijl hij zich naar een spleet in de deur boog. „Vermoedelijk doorzoeken zij de plat gebrande huizen naar mogelijke buit". Ook Aram bracht zijn ook voor een spleet. Niet ver van zich af, tussen de geblakerde ruïnes van de herberg, ont waarde hij inderdaad twee, in harige jas sen geklede Mongolen. Zij waren gewa pend met hun kleine bogen en lange mes sen en doorzochten op ruwe wijze het. puin. Plotseling kreeg een van hen de gebla kerde deur van de kelderingang in het oog en stiet z'n makker aan, terwijl hij er waarschuwend naar wees. De ander aar zelde een ogenblik. Toen liepen ze achter elkaar op de deur toe, hun bogen waak zaam in de aanslag. „Zij verkeren in de mening dat zij achter deze deur een buit zullen vinden", siste Agua de avonturier toe. „Wij zullen hen onschadelijk moeten maken, heer. Maar bij alles wat u lief is, vermijdt elk gerucht - of wij krijgen de hoofdmacht der Mongolen op ons spoor In Australië zijn twee voortvluch tige gevangenen, die sedert hun ont snapping op 19 december uit de ge vangenis in Melbourne twee moor den zouden hebben gepleegd, in Syd ney in een door de politie uitgezette val gelopen en weer gearresteerd. Ingezonden mededeling Het afgelopen sportjaar op Schouwen-Dtiiveland Man bracht zichzelf, zijn vrouw en twee kinderen 0111 DORDRECHT, 5-1. - In Papen drecht deed men woensdagmorgen de gruwelüke ontdekking, dat de 41- jarige metaalarbeider P. G. gister avond zün vrouw en twee kinderen en zichzelf om het leven heeft ge bracht. De dood van de man werd h!et eerst ontdekt. Men vond hem van morgen verdronken in het water achter een metaalbedrijf aan het Westeind in Papendrecht. Nadat het stoffelijk overschot van de man was geborgen, begaf een arts zich naar Nederlandse suiker voor lage prijs naar buitenland ERICA, 5-1. De Nederlandse sui kerindustrie had in 1965 een over schot van 15 min. kg. Deze hoeveel heid moet op de wereldmarkt wor den afgezet tegen prijzen die aan zienlijk lager zijn dan die in ons land. Hoewel de bewolking sterk in aantal toenam bleef de suikercon sumptie in 1965 gelijk aan vorige ja ren, nl. 516 min. kg. De totale ge schatte suikerproduktie bedraagt dit jaar ongeveer 530 min. kg. Het laat ste halfjaar werd er een lichte da ling in het suikerverbruik geconsta teerd. Dit zei woensdagmiddag in Em- men de heer M. Keizer, directeur van de Fries-Groningse beetwortel- suikerfabriek in Groningen, tijdens een bijeenkomst in Emmen. diens woning om de echtgenote op de hoogte te stellen. Hij kreeg aan de woning in de Vrijheer van Eslaan echter geen ge hoor. De gordijnen waren gesloten. Omdat hij dit vreemd vond, drong hij het huis binnen. Tot zijn ontzet ting vond hij de stoffelijke over schotten van de 38-jarige mevrouw G. en haar twee kinderen, een 12- jarige jongen en een 10-jarig meis je. Zij bleken met een hard voorwerp op het hoofd te zijn geslagen. De Rijkspolitie te Papendrecht en het parket te Dordrecht stelden ter stond een onderzoek in. Hoewel men uiteraard ten aanzien van tal van aspecten van dit drama vooralsnog in het duister tast, meende men te kunnen vaststellen dat de man zijn vrouw en kinderen gisteravond of vannacht om het leven heeft ge bracht en daarna de hand aan zich zelf heeft geslagen. ROTTERDAM. Bij een brand op ihet terrein van „Shell Nederland Chemie" N.V. in Rotterdam-Pernis is woensdagmorgen een schade aan gericht van naar schatting één mil joen gulden. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. De oorzaak van de brand is tot dusver niet be kend. Bij een brand in Ars Laquenexy, nabij Metz, zijn vijf leden van het zelfde gezin om het leven gekomen - de ouders en drie kinderen. NEW YORK, 5-1. De vakbonds vertegenwoordigers van het stakende vervoerspersoneel in New York heb ben woensdag een oproep van burge meester Lindsay cm, hangende de onderhandelingen over een nieuw arbeidscontract, de ondergrondse cn autobusdiensten te hervatten, vier kant van de hand gewezen. Een woordvoerder van vakbondsfunctio narissen verklaarde: „Geen contract, geen werk". Zoals bekend wensen de stakers een loonsverhoging van 30 procent en een vierdaagse werkweek van 32 uur. Inwilliging van deze eisen zou den voor het bedrijf, dat toch al met grote tekorten werkt, extra-uitgaven van 180 miljoen dollar per jaar be tekenen. Van een aanbod om in twee jaar tijd de salarissen met in totaal 25 miljoen dollar op te trekken, wil de vakbond niet weten. Vakbonds leider Quill en acht van zijn mede werkers zitten sinds dinsdag in de gevangenis, omdat zij hebben gewei- cgrd een gerechtelijk bevel om het werk te 'hervatten, op te volgen. De moeilijkheden voor het ver keer in de stad waren woensdag niet zo groot als op voorgaande dagen, doordat de forensen die per auto naar hun werk kwamen wat vroeger van ihuis waren gegaan. De staking die op nieuwjaarsdag begon, enkele uren nadat burgemeester Lindsay zijn ambt had aanvaard, kost aan handel en industrie naar schatting 100 miljoen dollar per dag. Ingezonden mededeling (ID Tot fraaie verrichtingen kwam ook weer de atletiekvereniging „Delta Sport" met haar atletes. In de atle- tiekcompetitie slaagden de dames van „Delta Sport" erin beslag te leg gen op de kampioenstitel van de 3e klasse. Helaas kan aan promotie niet worden gedacht, daar men in de 2e klas op de verschillende nummers met 2 meisjes moet uitkomen. Dit in afwijking met de 3e klas waar met één atlete kan worden volstaan. Bijzonder succesvol was in het af gelopen seizoen Esther Goedhart- Schot weer zowel op de discus, als bij het kogelstoten. Viermaal ver beterde zij het Zeeuwse record dis cuswerpen, n.l. op 22 mei te Lei den (43.22); 7 juni te Sliedrecht (44.15 m); 27 juni te Enchedé (45.18 m) en 4 juli te Sittard (48.38 m). Een niet onaanzienlijke verbetering in één seizoen dus van ruim 5 meter. Twee maal verbeterde zij het Zeeuwse record kogelstoten dames n.l. op 4 juli te Sittard (13.41 m) en op 11 juli te Breda (13.55 m). Talrijk waren de successen welke zij zowel in het binnen- als buitenland wist to boeken, waarbij haar zelfs de eer te beurt viel in de nationale ploeg te mogen uitkomen. Ook Jopie Stoutjesdijk bracht het tot een verkiezing in de nationale jeugdploeg in de wedstrijd tegen Frankrijk. Bij de meisjes D zorgde S. Beye nog op 12 juni te Vlissingen met een sprong van 1,25 bij het hoogspringen voor een nieuw Zeeuws record. Tal rijk waren de verdere successen welke leden van „Delta Sport" op tal van plaatsen in de lande wisten te boeken. Jammer genoeg trad het weer op Hemelvaartsdag als spelbreker op toen „Delta Sport" op het sportpark Bannink haar eigen atletiekevenc- ment organiseerde, waardoor niet minder dan 200 atleten en atletes van heinde en verre waren gekomen om deel te nemen. Vooral voor de harde werkers die in de afgelopen jaren moeite nog tijd hebben gespaard om „Delta Sport" en de atletieksport het aan zien te geven wat het zeker ver diend, was dit een onverdiende en grote teleurstelling. Acht en twintig leerlingen van het Prof. eZemanlyceum namen met succes deel aan een atletiektoernooi voor middelbare scholen te Vlissin gen, waar zij van de 12 deelnemen de scholen op de 2e plaats beslag wisten te leggen. Badminton In het derde seizoen dat zij deelne men aan de badmintoncompetitie heeft het team van Zierikzee voor een bijzonder fraai succes gezorgd door beslag te leggen op het kampi oenschap van de 2e klas van het distrikt N.-Brabant - Zeeland. Zie rikzee behaalde dit succes nadat het in het eerste seizoen van haar deel name op de 2e plaats - en vorig sei zoen op de 3e plaats was geëindigd. Een goed begin is het om nü Rentespaarbrieven B.N.G. 1965 te kopen. Stukken van 500,- en 100,-. In circa 7 jaar maakt U 50% rente van Uw geld. Alle bankiers en commissionairs in Nederland verstrekken U inlichtingen over de N.V. Bank voor Nederlandsch.e Gemeenten, L.Vijverberg 10, Den Haag. AMSTERDAM. 6-1. Mede op grond van de ervaringen met de conjuno tuurwaarnemingen in de vorige eeuw is pref. dr. W. J. van de Woestpne te Delft van mening, dat een einde van de hoogconjunctuur thans tot de waarschijnlijkheden behoort. Hij schrijft dit in „Economisch- Statistisdhe Berichten" van deze week in een artikel onder het op schrift: Storm op lil? De kans op een geweldige economische versto ring, zo zegt hij. is natuurlijk nooit geheel afwezig, maar er is toch geen enkele reden, die kans zo groot te achter, om direct in paniek te gera ken. De 'hoogleraar constateert gro te spanningen op 3 markten: geld markt, kapitaalmarkt en ar beide- mark t. Een vergelijking van de con stellatie van 1929 met de huidige le vert punten van overeenkomst op. Maar hieruit mag niet zonder meer worden geconcludeerd, dat wij thans voor een inzinking staan, die met die van 1930 is te vergelijken. Meer zeeschepen in haven van Vlissingen VLISSINGEN, 5-1. Hel aantal z i- schepen, dat in 1965 gebruik maakte van de haven van Vlissingen is gro ter gc-weesl dan in 1964. terwijl de tonnage eveneens hoger ligt, zo blijkt uit 'het verslag van de N.V. Haven van Vlissingen. In totaal deden 1.775 (v.j. 1.641) schepen van allerlei aard met een gezamenlijke inhoud van 5,3 (4,7) miljoen b.r.t. de haven aan. Het aantal binnenschepen was echter kleiner dan in 1964, nl. 1.378 (1.526) van tezamen 731.791 (764.044) ton. Sedert 1 januari echter staat export geheel stil DEN HAAG, 6-1. In de vijf maan- den van 1 juli tot en met 30 novem ber 1965 heeft Nederland in totaal 339.000 ton graan meer ingevoerd dan in de overeenkomstige periode van 1964, namelijk 2.155.900 ton, tegen 1.816.900 ton. Bp de tarwe bedroeg de toeneming bijna 114.000 ton (van 239.300 tot 407.200 ton), by de voe- dergranen 225.000 ton. De toegeno men invoer is mede een gevolg van een grotere uitvoer van granen. Dit wordt gezegd in mededelingen vn het secretariaat van het produkt- schap voor granen, zaden en peul vruchten. Van de uitvoer geeft het secretari aat cijfers over de periode van 1 juli tot en met 31 oktober 1965. Er werd in die vier maanden 743.200 ton graan uitgevoerd, tegen 555.750 ton in de overeenkomstige periode van 1964; een toeneming dus met 187.450 ton. De tarwe-uitvoer in deze periode steeg van 61.900 tot 128.900 ton, dus met 67.000 ton. Aan inlands'e tarwe werd ongeveer 86.000 ton uitgevoerd, terwijl de tarWe-uitvoer i nhet kader van de zogenaamde „ex-imtransac- ties" 42.000 ton bedroeg. Export Het secretariaat geeft verder nog cijfers over de export van inlandse tarwe van oogst 1965 gedurende de eerste drie maanden waarin deze beschikbaar was: september, oktober en november. Die export bedroeg 110.000 ton. Daarvan ging naar En geland en Ierland 60.000 ton, naar oostblok-landen 45.000 ton en naar E.E.G.-landen 5000 ton. Zoals bekend heeft de minister van landbouw vorig jaar al maatregelen genomen om te voorkomen, dat de tarwe-export het werkelijke Neder landse overschot te boven gaat. Sinds 1 januari j.l. staat de uitvoer geheel stil, doordat de uitvoercerti- ficaten ongeldig zijn geworden. In de mededelingen, gedaan voor de no- vembervergadering van het produkt- schapsbestuur, deed het secretariaat een beroep op de houders van tarwe- voorraden om deze niet te lang vast te houden, vervanging van inlandse tarwe door importtarwe van onge veer dezelfde kwaliteit, en daardoor een druk op de prijzen van inland se tarwe in het komende voorjaar, zou zodoende kunnen worden voor komen. Het landbouwschap sloot zich bij dit beroep aan. In de mededelingen voor de van daag (donderdag) te houden be stuursvergadering van het produkt- schap wordt dat beroep herhaald, maar er wordt ook in gemeld dat in november en december een zekere ontspanning is opgetreden. Aankopen van de -hier bedoelde buitenlandse tarwe (het gaat met name om Fran se tarwe) zijn er in deze maanden vrijwel niet geweest. Internationale belangstelling voor de thermometer, die - 25 graden aanwijst, in de Noorse plaats Gjoevik, ivaar deze dagen internationale schaatswed strijden loorden gehouden. V.l.n.r. de Noor Sven Erik Sogge, de Fin Janko Launonen en onze landgenoten Cees Verkerk en Ard. Schenk. puntje voorsprong op Renesse II, kampioen. In de le klas van de zaterdagcom petitie waren de resultaten van ME- VO en Bruse Boys aan de zeer ma tige kant. In de eindstand moest MEVO genoegen nemen met de 10e- en de Boys met de 11e plaats. In de 2e klas A kwam Brouwershaven uit stekend voor de dag op de 2e plaats met 3 punten achterstand op Wis- senkerke. Duiveland eindigde als nummer 7, terwijl het Nieuwerkerk- se SKNWK als hekkesluiter naar de 3e klas degradeerde. In de 3e klas A werd WIK, na een spannende nek- aan-nek race met ZSC en Bruse Boys II, kampioen waardoor zij naai de 2e klas promoveerde. Bij de A-junioren legde Zierikzee A I beslag op de 3e plaats achter Vlissingen A I en Midelburg A I. In groep A IV werd Renesse A I met 14 punten voorsprong op num mer 2 Bruse Boys A I kampioen. Burgh A I werd kampioen in groep A VI met 9 punten voorsprong op naaste concurrent Nieuwdorp A I. Bij de B-jtmioreii werd in groep B IX Bruse Boys B I kampioen', dat op de voet werd gevolgd door Drei- schor B I. In groep B X was het een bijzon der spannende strijd tussen WIK B I en Burgh B I. Zelfs de beslissings wedstrijd tusen beide elftallen ein digde in een gelijk spel, waarna WIK door het beter nemen van de straf schoppen kampioen wei-d. Op het sportpark Bannink te Zie rikzee werd een uitstekend geslaagd schoclvoetbaltoernooi georganiseerd. Bij de lagere scholen werd de o.l.s. Zierikzee kampioen. In de afd. B Ly ceum III. afd. C Chr. U.L.O. en in de afd. C Lyceum. Het elftal van het Prof. Zeeman lyceum won verder nog een schoolvoetbaltoernooi te Oude Tonige en Terneuzen. Het „sterrenploegje" van „Delta-Sport" dat tal van mooie successen boekte. Biljarten Groot was de belangstelling zowel voor de persoonlijke kampioenschap pen als voor de competitie voor teams van de zijde der biljarters in het seizoen 1964-1965. Te Nieuwer- kerk werd een toernooi gespeeld om het gewestelijke kampioenschap 3e klasse libre dat door A. Buijs uit Etten werd gewonnen. Helaas valt er dit seizoen zowel voor de kampioen schappen als voor de competitie voor teams een teruggang te bespeuren. Een niet onaanzienlijk verlies leed het distrikt Schouwen-Duiveland der K.N.B.B. door het vertrek naar el ders van haar secretaris wedstrijd leider de heer L. v. Popering. Voetbal De voetbalsport leverde voor Schouwen-Duiveland weinig hoogte punten op. Gedurende de le helft van het seizoen 1964-1965 zag het er naar uit dat Zierikzee in de 4e klas G regelrecht op de titel zou afgaan. Door beenbreuken van van Beveren en Willemse werden de rood-zwarten aanzienlijk verzwakt, reden waarom zij uiteindelijk met de 2e plaats in de eindstand genoegen moesten ne men. Na een goed begin kwam Burg'h nog ernstig in gevaar. Slechts met één winstpuntje meer dan Nw. Borgvliet en Kruisland slaagden de jongens uit de Westhoek erin de laatste plaats te ontlopen. In de le 'klas B" van de »fd.i' Zjc- land schoot Renesse weer net iet/ to kort, daar het met 2 punten achter stand op Hansweertse Boys genoe gen moest nemen met de 2e plaats. De Zieirkzee-reserves eindigden £p/ de 6e plaats, Dreischor werd 8e ter wijl Zonnemaire als laatste naar dè 2e 'klas degradeerde. In de 2e klas C werden de Burgh-reserves, met 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2