Chefarine 4 Griepbestrijding met 4 middelen tegelijk! Hoge investeringen in Rotterdam Watersnood in West-Duitsland Voor 30 jaar.... STREEKNIEUWS STREEKNIEUWS „De Zoom" n.v. NUCHTER Het op de foto getoonde apparaat is een medisch hulptoestel, dat in West- Duitsland ontwikkeld werd. Diktt>üls genoeg gebeurt het, dat mensen naar het lijkt overleden zijn. Want dikwijls zijn de hartslagen van gewonden zo zwak, dat men ze met de normale hulpmiddelen niet registreren kan. De hartslag tester „Teldicord", verleent hierbij goede hulp en. registreert met de gevoeligheid van een oscilograaf de kleinste bewegingen van het hart. Het transistorapparaat ter grootte van een zakradio is zelfs door leken gemak kelijk te bedienen en zal daarom vooral door brandweerlieden, mensen die eerste hulp verlenen en politieagenten bij ongevallen gebruikt kunnen wor den. De „Teldicord" vangt de door de werking van het hart veroorzaakte spanningsverschillen elektronisch op, versterkt deze en verandert ze in een hoorbare toonimpuls. Ingezonden mededeling V/er middelen in één tablet helpen elkaar endoen wonderen! De vier middelen, verenigd in één tablet Chefarine „4", zijn elk in de hele wereld beroemd en hebben miU joenen mensen baat gebracht. Te zamen werken zij nog beter en doen werkelijk wonderen. Eén der be standdelen is het betrouwbare maag middel Chefarox. Dit zorgt, dat een teveel aan maagzuur wordt geneu traliseerd. ROTTERDAM, 2-1. Rotterdam wil dit jaar 568 miljoen investeren, voor ruim een derde in grote objec ten. Europoort 88 miljoen, Metro 57 miljoen, Eemhaven 31 miljoen, en de drinkwatervoorzieningen 20 miljoen. Vorig jaar heeft de gemeente Rot terdam een bedrag van 426 miljoen uitgetrokken voor investeringen. De bedragen voor de zogenaamde „gro te objecten" waren toen: Europoort 66 miljoen. Metro 39 miljoen, Eem haven 36 miljoen en drinkwatervoor ziening 33 miljoen. De nieuwe cij fers staan in een investeringsnota van b. en w. aan de gemeenteraad. Het totale bedrag valt uiteen in rond 428 miljoen voor in uitvoering zijnde werken en rond 140 miljoen voor nieuwe initiatieven. Gezien de grote objecten die de gemeente onder handen heeft behoeft dit geen ver wondering te wekken aldus het col lege van b. en w. in de nota. Kongo en Bceroendi hebben be sloten onverwijld hun diplomatieke betrekkingen, die ongeveer een jaar geleden als gevolg van „betreurens waardig misverstand" werden ver broken, to hervatten. Reünie Suriname-militairen 1960-1965 (Ingezonden) Op 30 januari 1965 werd te Utrecht een reünie gehouden voor een kleine kring militairen, die in Surname zijn geweest. Door het enorme succes van deze dag werd het plan gebpren een dergelijke reünie nog eens té herha len, maar dan landelijk en wel voor de militairen die van 1960 tot 1965 in Suriname waren. Onze bedoeling is de vriendschap pelijke banden in deze periode in de vreemde gelegd, hier te hernieuwen en daardoor te verstevigen en weer eens uitgebreid te takken (praten) over de „goede oude tijd". Door de daadwerkelijke medewer king die de Welzijnszorg aan deze landelijke reünie verleent, moet het mogelijk zijn op een opkomst van een kleine 6.000 man te kunnen re kenen, zodat dit een dag zou worden die je nooit meer zult vergeten, neen zelfs nog sterker, die je later terug zult vertellen aan je kleinkinderen. De voorbereidingen vragen nogal wat tijd om deze reünie tot iets groots te maken. Wij verzoeken, u dan ook een briefkaart te sturen aan het secretariaat H. B. van Kuik, Soe- rabayastraat 15bis te Utrecht. Tele fonisch te bereiken na 19.00 uur on der abonnéno. 35280. Op de brief kaart a.u.b. vermelden: naam, adres, woonplaats, tijdvak, compagnie en sectie. BONN, 3-1. De zware, aanhou dende regenval dreigt in het zuiden en westen van de Duitse Bondsrepu bliek nieuwe overstromingen te ver oorzaken. Het peil van de Rijn, dat al sinds vijf weken boven de vijf meter ligt, is nu tot 6Yz meter ge stegen, waardoor tussen Koblenz en Andernach geen scheepvaart moge lijk is. De autoveren bij Linz en An dernach zijn gestremd. Verscheidene wegen zijn onbruikbaar. Noord-Limburgse dorp Bergen weer geïsoleerd BERGEN (L.), 4-1. Door de stij ging van de Maas is vannacht het noord-Limburgse dorp Bergen voor de derde maal binnen drie weken van de buitenwereld afgesloten. Vandaag zal vanaf de rijksweg Venlo-Nijmegen weer een pendel dienst naar het dorp worden onder houden. B. en w. van de gemeente Bergen hebben besloten om de pen deldienst door te trekken naar het naburig plaatsje Aijen, dat eveneens geïsoleerd is. MARK TBFR TCHTEN Graanbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 3-1. Op de Rotter damse graanbeurs werden de vol gende prijzen genoteerd af boerderij Groene erwten tot f 46,00; Capu- cijners tot f 72,50; Schokkers tot f 49,50; Bruine bonen tot f 120,00. Paardenmarkt te Utrecht UTRECHT, 3-1. Op de Utrechtse paardenmarkt werden 400 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor; luxe paar den f 1000 tot f 1575; werkpaarden f 1050 tot f 1550; oude paarden f 675 tot f 900; 3-jarige paarden f 875 tot tot f 1350; 2-jarige paarden f 775 tot f 1000; veulens f 325 tot f 675; hit ten f 675 tot f 900. Slaühtpaarden per kg. geslacht ge wicht van f 2,40 tot f 2,75; jonge slachtpaarden per kg. geslacht ge wicht van f 2,75 tot f 3,40. De 'handel was willig. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Eist (U.): P. Westland te Groot Ammers. Aangenomen naar Zeist (vak. H. Harkema): C. den Boer te Sliedrecht die bedankte voor Werkendam. Geref. Kerken Beroepen te Goes (vak. W. Kats): C. W. de Bruijne te Waarder. Bedankt voor Oostkapelle; H. Her der te Onstwedde. Chr. Geref, Kerken Tweetal te 's-Gravenzande: M. Baan te Zeist en C. v. d. Weele te Huizen (N.-H.). Geref. Gemeenten Bedankt voor Kalamazoo (V.S.): A. Vergunst te Rotterdam-Centrum. SPORT BILJARTEN Competitie voor viertall Voor de competitie voor viertal len van 'het distrikt Schouwen-Dui- velanid der K.N.B.B. werden de volgende wedstrijden gespeeld: 3e 'klasse C, afd. A: Onder Vrien- den-V.O.G. 7-2. N. v. d. Graaf-W. Kramer 2-0; Th. Wessels jr.-L. Koster 0-2; Th. Wessels sr.-C. A'kershoek 2-0; J. Hart-J. L. de Hooge 2-0. Entre Nous-O.K.K. 7-2. J. de Jonge-M. Quist 2-0; A. J. Berre- vcets-L. van KÜ'lïken 2-0; Joost Hagestein-K. Kort 0-2; W. I. den Boer-M. Lems 2-0. Stoffelijk overschot schipperskind gevonden URK, 3-1. De U.K. 142 van schip- per H. Snoek is maandagmiddag de Urker haven binnengekomen met het stoffelijk overschot van een 2- jarig kind, dat zich aan boord be vend van het ruim veertien dagen geleden gezonken vrachtschip „Eli zabeth". De U.K. 142 is direct weer vertrokken om op dezelfde plaats nogmaals te dreggen in de hoop het stoffelijk overschot van de man en twee andere kinderen te vinden. De andere schepen hebben het zoeken gestaakt en zijn naar de Noordzee vertrokken ter visvangst. Premier Kosygin heeft dinsdag, enkele uren voor het officiële begin van de Pakistaans-Indiase bespre kingen in Tasjkent, met beide par tijen een informele bijeenkomst ge houden „om het ijs te breken". NOORDWELLE. De mondhar monica-vereniging „Melodia" gaf voor een volle zaal de Jonge, een geslaagde uitvoering. SEROOSKERKE. Gedurende de bietencampagne in de afgelopen herfst werden over de haven Schelphoek verscheept 7.271.281 kg suikerbieten. OUWERKERK. Alhier is onder fielding ijan de burgemeester een comité opgericht dat zich ten doel stelt te komen tot een nieuwe mu ziektent. NIEUWERKERK. Zestig leden waren tegenwoordig op de verga dering van de IJsvereniging Nieu- werkerk". BRUINISSE. De Chr. Meisjes- vereni(jing jjWees een Zegenvier de het jaarfeest in het vergader lokaal. BURGH. Op de vergadering van de gemeenteraad werd medegedeeld dat een ondergrondse elektrische leiding naar Westenschouwen zal worden aangelegd. RENESSE. In het „Wapen van Zeeland" vergaderde de Vereniging van Oud-leerlingen der L.W.C.: „Vriendschap en ontwikkeling KERKWERVE. De C.J.V. „Vin- bus Unitis" vierde in een stamp volle consistoriekamer van 't- kerk gebouw, het tweede jaarfeest. HAAMSTEDE. Rond het par keerterrein aan het vliegveld is een aanplant uitgevoerd van allerlei soorten heesters. ZIERIKZEE. De stedelijke soep kokerij (soep koken met de bedoe ling van bedeling) bestond één de zer dagen 135 jaar. BRUINISSE. Bij het bukken gleed uit de borstzak van één der matrozen een enveloppe in het wa ter tussen kade en schipDe enve loppe bevatte de salarissen voor het b ootpersoneel. Dreggen had geen succes. district Sch.-Duiveland V.O.G.-Entre Neus 4-5. W. Kra mer-W. I. den Boer 0-2; L. Koster- Joost Hagestein 0-2; J. L. de Hooge -A. J. Berrevoets 2-0; C. Akershoek -J. de Jonge 2-0. 0.K.K.-Orcder Vrienden 6-3. M. Quist-Th. Wessels sr. 2-0; L. van Klinken-J. Hart 1-1; W. Kesteloo- N. v. d. Graaf 2-0; K. Kort-Th. Wessels jr. 0-2. 4e klasse C, afd. A: Carambole II -D.O.S. 7-2. J. A. Goudzwaard-C. W. Bom 2-0; K. Dorst-J. J. Smits 2-0; J. A. Dorst-J. de Jonige 2-0; D. de Rijike-J. Bom 0-2. 01.K4K. nj-DTV.Oi II M, J. Thiery-W. de Jonge 0-2; Joh. Thie- ry-P. v. d. Huile 2-0; Joh.Lemsom- C. Steenpoorte 0-2; J. C. Felius-J. Goudzwaard 2-0. D.O.S.-De drie Schapen 9-0. C. W. Bom-A. J. Verjaal 2-0; J. de Jcnge-W. J. Doeleman 2-0; C. v. d. Werf-H. J. der Weduwen 2-0; J. Bom-J. L. Braber 2-0. B.V.O. II-De Carambole II 9-0. J. C. Goudswaard-B. D. de Rij'ke 2-0; P. v. d. Hulle-J. A. Dorst 2-0; C. Steenpoorte-K. Dorst 2-0; W. de Jonge-L. A. Goudswaard 2-0. 4e klasse C, afd. B: V.O.G. III- Entre Nous II 4-5; C. v. Tiggelho- ven-A. Berrevoets 2-0; M. Krijgev- M. v. d. Sohee 0-2; J. Krello-A. J. SchÜettdkatte 2-JO; A. Meerdink-L. v. cL Berge 0-2 Entre Nous II-K.V.L. II 2-7. L. v. d. Berge-L. Klomp 0-2; A. J. Schiettekatte- J. Koopman 0-2; M. v. d. Schee-M. der Weduwen 2-0; A. Berrevoets-. Klomp 0-2. Onder Vrienden II-Renesse 2-7. J. Rijnberg-J. J. Guequerre 2-0; L. v. d. Zamde-J. Hulshof 0-2A. v. d. Zande-N. A. Krijnse Lokker 0-2; J. v. d. Graaf-J. Verseput 0-2. Brand in bierbrouwerij te Valkenswaard VALKENSWAARD, 5-1. Maandag- morgen omstreeks 10 uur brak brand uit in een der gebouwen van de Dom- melse bierbrouwerij in Valkens waard. De brand ontstond tijdens het aftappen van gas, waarbij zich op een gegeven moment een explosie voordeed en zich snel een vuurhaard ontwikkelde. Een in hetzelfde ge bouw staand transformatorhuisje van de P.E.N. explodeerde, waardoor de stroomvoorziening voor Dommelen en een deel van Valkenswaard uit viel. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De schade wordt ge raamd op enkele tienduizenden gul dens. De brandweer was het vuur spoedig meester. Duiveland was bijzonder natte maand De maand december 1965 is in de laatste dagen van verschillende zij den aangeduid als de natste decem- ber-maand sedert enkele eeuwen. Natuurlijk kreeg ook oostelijk-Dui- veland rijkelijk zijn deel van de over vloedige neerslag, die volgens de re genmeter op het Proefbedrijf „De Scheldemonden" niet minder bedroeg dan 153 \'z mm. De normale hoeveel heid voor december is 63 mm. Er waren in december niet minder dan 23 regendagen; slechts op 8 da gen viel er geen regen. Toppen in die regenval waren: 10 december (36 mm), 18 december (16 mm), 24 de cember (11,6 mm) en 26 december (10,2 mm). In het gehele jaar 1965 viel 887,6 mm neerslag. Er waren in december 7 dagen waarop de thermometer 0 graden C. bereikte of daar beneden kwam. Op 27 december werd de laagste tempe ratuur gemeten, nl. min 3,5° C. Prijzen in sporttoto Twee deelnemers aan de Sporttoto via de v.v. „Zierikzee" hebben in de toto van deze week de eerste 8 uit slagen goed voorspeld. ZIERIKZEE Minister Biesheuvel beschermheer van VISTO 66 De minister van landbouw en vis- sery, mr. B. W. Biesheuvel, heeft het beschermheerschap aanvaard van de Nationale Visserij tentoonstelling VISTO 66, welke cp 8 tot en met 11 en 15 tot en met 18 juni te Zierik zee zal worden gehouden. Voorts is voor deze tentoonstelling een erecomité gevormd onder voor zitterschap van de Commissaris van de Koningin in de provincie Zee land, mr. J. van Aartsen. Van dit comité maken verder deel uit de heren dr. H. A. H. Boelmans Kranenburg, secretaris van de Re dersvereniging voor de Nederlandse Zeevisserij, N. van Duyn, voorzit ter van de Vereniging van Schip- perseigenaren te Katwijk, drs. D. J. van Dijk, voorzitter van het Pro- duktschap voor Vis en Visprodukten, K. Hoekstra, voorzitter van de Ne derlandse Vissersbond, H. Koevoets, loco-burgemeester van Zierikzee, D. F. E. Meerburg, voorzitter van de Stichting van de Nederlandse Vis serij en B. W. Schot Jzn; voorzitter van de Vissersvereniging „Helpt El kander" te Zierikzee. P.T.T.-Kamer voor Zeeland In de P.T.T.-Kamer voor Zeeland kreeg zitting als lid de heer J. Cou- mou, adjunct-directeur van de Kon. Zeelandia N.V. te Zierikzee. BROUWERSHAVEN P.T.T.-kantoorhouder Tot opvolger van de heer P. Lij- baart is benoemd tot kantoorhouder der P.T.T. te Brouwershaven de heer ^H. Bolkenbaas te Zierikzee. Als geboren Brouwenaar is de heer Bclkenbaas zeker geen onbe kende voor het Brouwse publiek. BRUINISSE Gevonden voorwerpen Bij de rayoncommandant der rijks politie zijn nadere inlichtingen te be komen over de navolgende in de maand december '65 gevonden voor werpen: Een vragenboekje, een paar zwarte dameshandschoenen, een lin ker dameshandschoen, een muntbil jet van f 2,50, een geel kinderwantje. Te Bruinisse werd bij inschrij ving verkocht door meVr. wed. A. C. de Gruijter: het woonhuis aan de Deestraat 11. Koper werd de heer S. C. de Graaff. De heer J. van Breda, door de kerkeraad van de Hervormde ge meente te Bruinisse benoemd tot ouderling-kerkvoogd, heeft zijn be noeming aangenomen. SPORT MICRO-KORFBAL Microkorfbalcompetitie gaat weer beginueii Donderdag 6 januari a.s. start de SDKB met haar microcompetitie in het gymnastieklokaal van de o.l.s. te Nieu werkerk, met een programma uit de afd. A. In de eerste wedstrijd gaat SKNWK het opnemen tegen Brouwershaven. Hierna komt Thor uit Dirksland binnen de lijnen tegen WIK, waarna Brouwershaven haar krachten gaat meten met D.B.G.C. uit Oude Tonge. Vervolgens staat de ontmoeting tussen Thor en SKNWK op het programma, dat wordt be sloten met de ontmoeting tussen WIK O.K.K. II-B.V.O. II 4-5. M. J. en DBGC. BILJARTEN Toernooi le klasse libre Vrijdag, zaterdag en zondag, 14, 15 en 16 januari, zal in hotel „Concor dia" te Zierikzee het toernooi wor den gespeeld om het kampioenschap le -klasse libre van het district Schouwen-Duiveland der K.N.B.B. Behalve de kampioen van het vo rige seizoen; C. de Hooge van V.O.G., Zierikzee, nemen aan deze finale deel: J. A. Berrevoets, B.V. „Renes- se"; J. L. de Hooge, „V.O.G.", Zie rikzee; L. van Popcring, „O.K.IC", Nieuwerkerk; J. Sinke en D. Ver burg, „Concordia", Zierikzee; A. Vij verberg, „D.O.S.Ouwerkerk en J. den Haan, „Witte van Haemstede". De bekende Amerikaanse oorlogs correspondente uit de tijd van de Koreaanse strijd, Marguerite Hig- gins, is maandag na een langdurige ziekte in Washington overleden. Scheepvaartbericliten Esso Den Haag, 3-1 te Wilhclms- haven verwacht. Esso Rotterdam, 3-1 van Rnstavmva naar Bombay. 'N GEHELE AVOND heeft U op de krant zitten wachten.en juist nu U in uw bed ligt hoort U dat de buren de krant in de bus stoppen! U KUNT DIT VOORKOMEN door zélf een abonnement op ons blad te nemen! ZIERIKZEE De positie van het gaspersoneel Wy vernemen dat rccentelyk in georganiseerd overleg - zulks mede als uitvloeisel van het besprokene in de jongste raadsvergadering - de po sitie van het personeel van het ge meentelijk gasbedrijf ter sprake is geweest. Gelyk hekend wordt het gasbedrijf overgenomen door de N.V. „ZEGAM". Gebleken is dat één der perso neelsleden, de heer A. Bakker - ge let op het aantal dienstjaren en op grond van andere overwegingen - heeft gemeend te moeten besluiten niet naar de N.V. „ZEGAM" over te gaan. Op grond van het ambtenaren reglement komt hij te vallen in de wachtgeldregeling. Of de konse- kwenties van deze wachtgeldrege ling komen te drukken op de ge meente Zierikzee, 'dan wel op de NV „ZEGAM", kon men ons van de zijde van de N.V. „ZEGAM" nog niet zeg gen, maar wij hebben reden om aan te nemen dat het laatste inderdaad het geval zal zijn. De directeur van het gemeentelijk gasbedrijf, de heer J. Louwerse, zal niet overgaan naar de „ZEGAM". Hij wordt derhalve exclusief direc teur van Publieke Werken. Over de rechtspositieregeling van deze funk- tionaris i.v.m. de periode dat hij aan het gasbedrijf was verbonden, wordt nog nader overleg gepleegd. De Sowjet-Unie heeft maandag de eerste secretaris van de West- duitse ambassade in Moskou, dr. Alois Mertens, laten weten dat hij binnen vier dagen het land moet verlaten wegens „onwettige activi teit". Ingezonden mededeling Onze wasserij levert een kraak heldere was in enkele dagen uit en thuis Wasserij Zierikzee - Telefoon 2673 ROTTERDAM. De bemanning van de Nederlandes sleepboot „Orinoco" heeft op nieuwaarsdag 27 opvaren den gered van het Libanese schip „Noemi" (7070 brt). De „Noemi", een Libertyschip onder Panamese vlag, was ten zuiden van de Misirah- eilanden voor de kust van Oman op de rotsen gelopen. KERKNIEUWS De Minderbroeders- capucijnen AMSTERDAM, 4-1. Enkele Min- derbroeders-capucijnen hebben van hun religieuze en kerkelijke over heid opdracht gekregen te gaan zoe ken naar nieuwe vormen van min derbroedersleven. Zo wordt in Amsterdam begonnen met een nieuwe kleine religieuze ge meenschap in een meer eigentijdse en levensnabije stijl, aldus wordt van betrokken zijde meegedeeld. Het zal een bescheiden broederschap zijn, bestaande uit drie religieuzen, die gewoon tussen de mensen in hopen te gaan wonen. Zij hebben hun ha bijt af en dragen eenvoudige gebrui kelijke kleding. Ze bezigen niet lan ger kloosternamen en laten zich niet meer aanspreken met „eerwaarde". Ze wensen simpel te wonen en te le ven en door handenarbeid in hun le vensonderhoud te voorzien. Zij wor den niet belast met een bepaalde vorm van apostolaat. Een momentopname, kort nog maar na het oude jaar. Na de de- cemberse hoogtepunten, komt er doorgaans begin januari een anti climax. Alles lijkt opeens zo nuch ter. De kerstboom ligt zielig na te wezen in het tuintje. De spullen zijn weer opgeborgen. Het laatste flapje of' bolletje is opgegeten en het staartje wijn smaakt al niet meer zo goed als toen. In de grote wereld is de glans van vele toe spraken uit de hoogtijdagen ook al wat verdoft. De groten der wereld stapten driftig in vliegtuigen en stapten er driftig weer uit. Wel in telkens andere plaatsen natuurlijk; plaatsen trouwens, die duizenden mijlen van elkaar liggen. Ze gaan altijd pralen, die hoge heren, maar soms twijfelt men wel eens een beetje of het allemaal wel genoeg helpen zal. Gelukkig zijn we als de eindeloos schijnende reeks van da gen met stromende regenwordt onderbroken door een dagje met wat licht. Er gaat dan al wat va kantiegevoel kriebelen. Maar voorlopig slapen we al be ter als de antwoordkaartjes op de Nieuwjaar de deur uit zijn en een vriendelijke kaart uit het Zwitser se hooggebergte (er zijn daar men sen die in sneeuw rondstappen of er overheen glijden), heeft geen ja lousie gewekt. Zo duidelijk in de ban van 'het decemberse hoogge stemde, pogen we ook in die anti climax-sfeer Van het nuchtere ja- nuari-begin vriendelijk te zijn je gens allen. Het is een hele opgave, want een mens loopt wel eens op zijn geestelijke tenen en eens moet men weer met een klein schokje op beide voeten terecht komen. Nu; het roken en het wijn proeven is ook duurder geworden. Er wordt dus - evenals jn de crisistijd - „aanpassing" gevraagd, een heel besmet woord, maar los gezet van politieke achtergronden, steekt cr toch loei wat in. Het ziet cr nog niet. onmiddellijk naar uit dat iedereen gaal overschakelen op shagtabak en priklimonade, maar hier en daar zal het toch wel te merken syn. Toch wat filosoferend over ditjes en datjes, komt de ge dachte op al even een klein stukje van de vakantieboek van straks op te eten. Toegegeven, het is een ge dachte van oen bijna wulpse licht zinnigheid, maar in die wat preten tieloze sfeer van een vorstloze win ter, komt men wellicht toe aan iaat contemplatie en dat is altyd nuttig. Tot loederhorens dus maar en voor ieder: sterkte met dat nuchtere van begin januari. SCH1EREILANDMAN Overtollig nat in Malta Op het verlanglijstje voor 1066 van de bewoners rond de hoek Mulock- straat-Moggestraat, staat de „drooglegging van hun gebied". Het is hier met de bestrating altijd al modderen geweest. Het plaveisel is wel eens wat opgehaald, maar dat gaf geen definitieve oplossing. Met het natte weer van de laatste ttfd, is het in die Malta-hoek met het water heel erg. Foto: Zicrrkzeesahe Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2