't is maar goed, dat Rikken NAAIMACHINEHUIS W. RIKKEN N.V. van den Berge ATTENTIE! Zware hittegolf in Brazilië Spanning tussen Perzië en Irak END GOEDI AL GOED RADIO Republikeinse partij opgericht Enige en algemene kennisgeving Heden overleed, nog on verwacht, na voorzien te zijn geweest van de H.H. Sacramenten der Zieken, onze geliefde vader, be huwd-, groot- en over grootvader JOHANNES PAULUS VAN DER VELDE weduwnaar van G. Vermunt in de ouderdom van 86 jaar. Namens de familie: J. L. VAN DER VELDE Heerlen, 28 december 1965 De gezongen Requiem Mis zal gehouden worden op woensdag 29 december a.s. v.m. 10.00 uur, in de pa rochiekerk van de H. Wil- librordus te Zierikzee, waarna de teraardebestel ling zal plaats vinden. Met grote blijdschap en dankbaarheid geven wij ken nis van de geboorte van onze zoon CORNELIS NICOLAAS T. BEIJE A. W. BEIJE-DALEBOUT Haamstede, Hogezoom 65 27 december 1965 J. L.W. Wessels Boer is vrydag 31 december afwezig. Te koop: Autogarages f 350,—, schuur tjes f 185,Vraagt gratis prospekt. Houtbouw Ubachs- Kerkrade I.pr.st.z. Erres wasmachine (langzaamwasser). - Telefoon (01110) 3009. Een mooi en goed duivenhok, dubbelwandig, 5.80 x 2.40 m. F. P. Regoort, Oude Haven nr. 40, Zierikzee, tel. 2401. A. s. woensdag 29 december openen wij onze zaak „DE POSTILJON" Poststraat 7 - Nieuwerkerk Wij bevelen ons aan voor een prima consumptie en goede service. Tevens verkrijgbaar: verse frites croquetten nassiballen Beleefd aanbevelend Van harte welkom bij de opening van 3.00 tot 5.00 uur A. J. Belzer T.V.-antenne, België, Neder land I. Te bevr.: De Jonge- straat 67, Zierikzee. De economische ontwikkeling in de V. S. PARIJS, 28-12. In een zojuist ver schenen rapport over de economi sche ontwikkeling van de Verenigde Staten 'komt de organisatie voor eco nomische samenwerking en ontwik keling (O.E.S.O.) in Parijs onder meer tot de conclusie dat de belas tingverlaging van 1964 een beslissen de rol heeft gespeeld in de versnel ling van de economische bedrijvig heid gedurende de afgelopen acht tien maanden. Daar de belastingin komsten krachtig gestegen zijn is de toeneming van het tekort op de Amerikaanse begroting slechts van korte duur geweest. Sedert medio 1965 is er op basis van het nationale inkomen en het bruto nationaal pro- dukt zelfs een overschot. Verwacht wordt dat de expansie zich gedurer.de een groot deel van 1966 met kracht zal voortzetten on der invloed1 van de verlaging der in directe 'belastingen, van de verbete ring der sociale voorzieningen en van de stijgende militaire uitgaven. Twee doden bij frontale botsing AMSTERDAM, 27-12. O" de Haar- lemmerweg nabij het kruishuis te Amsterdam zijn op tweede kerstdag 's avonds twee personenauto's fron taal gebotst. De 21-jarige bestuurder van een der auto's, J. Geel uit Am sterdam is in het Wilhelminagast- huis overleden evenals de passagier van de andere auto. 'de 21-jarige stu dent A. Best uit Heemstede. Deze zat in .'de wagen, welke bestuurd werd door de 23-jarige kleuterleid ster L. Quist uit Zandvoort, die zwaar gewond in dit ziekenhuis op genomen werd. De Indiase minister van buiten landse zaken, Sardar Wwaran Singh, is naar Moskou vertrokken op uit nodiging van de Sowjetrussische lei ders. Deze uitnodiging was reeds enige tijd geleden gedaan. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te 's-Gravenhage (vak. G. L. Bouman): A. Th. Stegenga, Amsterdam. Aangenomen naar Nijmegen (11e pred.-pl., buitengewone werkzaam heden): H. A. Denkers, direkteur van het vormingscentrum De Oorsprong te St. Nicolaasga (Fr.). Geref. Kerken Benoemd tot hulppred. te Eindho ven: ds. H. J. Hoek, a.s. emeritus predikant, Oss; te Vrijhoeve- 's Gre- velduin-Capelle: ds. B. A. Bos, oud- hoofdlegerpredikant, woonachtig te Amersfoort. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Ameide: R. Kok, Al phen aan de Rijn. Geref. Gemeenten Tweetal te Rotterdam-Zuidwijk: P. Blok, Dirksland en L. Huisman, Vlaardingen. Evang. Lutherse Kerk Tweetal te Den Helder: L. Eve- lijn, Zwolle en M. A. van Teijlingen, Edam-Monnikendam. SAO PAULO, 27-12. De ergste hittegolf van deze eeuw in Brazilië heeft alleen al in de stad Sao Paulo deze maand aan 135 kinderen het le ven gekost, zo is maandag door de gezondheids autoriteiten bekendge maakt. Ook in Rio de Janeiro zijn velen het slachtoffer geworden van de hit te, maar daar zijn nog geen cijfers voorhanden. De ouders worden voortdurend gewaarschuwd hun kin deren uit de zon te houden. De tem peraturen lopen soms op tot veertig graden in de schaduw. De mensen wordt aangeraden, veel te drinken en luchtige kleding te dragen. TEHERAN, 27-12. „Perzië kan deze toestand niet langer dulden en zal vanaf heden elke Iraakse agres sie op Perzisch grondgebied onmid dellijk fet wapengeweld beantwoor den", zo heeft de Perzische minister van buitenlandse zaken, Abbas Aram, maandag in het parlement ge zegd. Een Iraakse woordvoerder ontken de maandag dat vliegtuigen van zijn land vrijdag het Perzische luchtruim waren binnengedrongen. De Perzi sche beschuldigingen noemde hij volkomen ongegrond. In Teheran was zaterdag bekendgemaakt dat Perzië krachtig bij Irak had gepro testeerd 'tegen luchtaanvallen van Iraakse Mig-straaljagers tijdens ak- ties tegen rebellerende koerden op grensdorpen in Perzië, waarbij een dode en acht gewonden zouden zijn gevallen. VLAARDINGEN. Bij botsingen in de mist zijn op rijksweg 20 van Vlaardingen naar het Westland acht personen gewond geraakt. Uienveiling Middelharnis Rond de kerstdagen en oud- en nieuwjaar is er meestal weinig akti- viteit. Bijgevolg was de aanvoer vrij dagmorgen slechts 16 ton uien, uit sluitend klasse II. Gelukkig was de prijsdaling van de laatste weken ein delijk tot staan gekomen en gaven de grove en middelsoorten zelfs een opmerkelijke verbetering te zien. Het is natuurlijk moeilijk te voorspellen of hiermee een periode van betere prijzen is ingeluid, men kan dit hoogstens hopen. Zo kwam de mid del van f 12,— op f 13,49 of f 1,50 per 100 kg hoger. De grove deden het wel iets kalmer aan, maar met een notering van f 15,06 was dit toch altijd nog ruim f 1,per 100 kg hoger. Ook de drielingen waren weer vaster en kwamen van f 14,19 op f 14,58. De picklers waren met een prijs van f 25,50 practisch onveran derd. De week van 13 tot 18 december had een totale export van 3054 ton. West-Duitsland bleef met 1314 ton verreweg de belangrijkste afnemer. Weer op de tweede plaats kwam En geland met 579 ton. Afrika en West- Indië namen opnieuw belangrijke hoeveelheden af, in totaal 590 ton. Frankrijk importeerde 367 ton van onze uien en de rest ging naar di verse landen. Spel op kerstavond van afd. Brouwershaven BROUWERSHAVEN, 27-12. In een sfeervolle zaal vierde de afdeling Brouwerhaven van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen de Kerstbqeenkomst. De presidente, mevrouw Versteeg kon op deze avond zeer veel leden welkom he ten. Een bijzonder woord van wel kom werd gericht tot enkele leden uit de afdeling Noordgouwe die deze avond verzorgden. In haar openings woord stond de presidente stil bjj het lief en leed van 1965 in eigen gemeente en ook daarbuiten. Na een inleidend woord door me vrouw Der Weduwen volgde een kerstceremonie „De Drie Klokken", uitgevoerd door de dames Schoon, Itiënne, en Der Weduwen. Daarna werden kerstliederen gezongen onder leiding van de heer Everwijn met begeleiding van de heer Mandema- ker. Mevrouw v. d. Waarden vertelde een boeiend kerstverhaal „Van een kleine jongen en een grote hond". Na een gezellige pauze met trak taties vertelde zij het tweede ver- Plattelandsvrouwenhond haal getiteld „Peer". Na de tweede pauze werd als hoofdschotel van de ze avond een kerstspel opgevoerd. „Alzo lief heeft God de wereld gehad" van Manuel Straub. Dit spel onder leiding van de heer L. van Vessem te Zierikzee werd door elf dames op kundige wijze voor het voetlicht gebracht. Het „Potje van Lief en Leed" dat gebruikelijk op de kerstavond wordt aangevuld had een mooie opbrengst, waarvan aan alle zieken uit Brou wershaven die in een ziekenhuis ver blijven, een kerstbakje uitgereikt kon worden. Tot slot dankte de presidente al len die hadden meegewerkt tot het welslagen van deze avond in het bij zonder de leden uit Noordgouwe. Zij kregen allen een kleine attentie aan geboden. De eerstvolgende bijeenkomst zal gehouden worden op 11 januari 1966 waarbij ook de heren uitgenodigd worden evenals de leden van de Landboüwvereniging Brouwershaven met hun dames. Het beste besluit van dit jaar: uu een t.v. nemen. U kunt met oud en nieuw genieten van de vele sterrenprogramma's. Maar kies goeddus PHILIPS TV van VAN DEN BERGE Dan pas bent U verzekerd van het allerbeste. Melkmarkt 6 8 Zierikzee Telefoon 2962 Philips t.v. 59 cm universeel met U H F f 998,- Vraag eens inlichtingen,ook over eventuele gemakkelijke betaling. Vandaag besteld Morgen geplaatst 9 9 9 Als u denkt, dat u voor een krats een kwa liteitsnaaimachine kunt krijgen, loop dan Rikken's deur maar rustig voorbij. Voor de goedkoopste Pfaff-zigzag-naaimachine betaalt u bij Rikken nog altijd f 448.-. Is Rikken dan achterlijk - weet Rikken de weg niet, om aan goedkope naaimachines te komen? Komkom, mensen... het is heus niet zo moeilijk, om aan fabriekspartijen van fantasiemerken te komen... maar Rikken weet, WAAROM die fabrieken met die partijen zijn blijven zitten! Omdat ze zo goed zijn?? Gelooft u dat nu wér kelijk?? En Rikken geeft ook al geen korting, of schoon Rikken het kunstje wel weet: eerst een bedrag op de prijs leggen, en datzelfde bedrag dan weer als korting geven. Rikken blijft hardnekkig één principe handhaven: u de beste naaimachine te le veren, die in de wereld wordt gemaakt. Door een fabriek met meer dan een eeuw ervaring, en een onaantastbare reputatie in vijf werelddelen. Als u levensduur, ge mak, technische perfectie en mechanische vondsten meerekent,is een Pfaff goedkoper dan een onbekende machine, die u voor niets zou krijgen! Als u bij Rikken een nict-na-te-maken Pfaft koopt, koopt u doorlopende voldoe ning... aan écn stuk door blijft u zich ge lukkig voelen, dat die hardnekkige Rikken u de weg heeft gewezen BERGEN OP ZOOM: Kortemeestraat 17, telefoon (0t640) 5878 ROOSENDAAL: Nieuwe Markt 48, telefoon (01650) 5546 DEN HAAG, 28-12. Woensdag avond 22 december heeft de oprich tingsvergadering van de Republi keinse Partij te Rotterdam plaats gevonden, zo wordt thans in een communiqué meegedeeld. In 'het 'bestuur werden gekozen mevr. mr. A. M. Loebler-Polling, de heren Th. Evenwel uit Rotterdam, P. van EsCh uit Den Haag en A. Dunnewind uit Leidschendam. Dezelfde avond werd de afdeling Rotterdam opgericht. Sclieepvaarthericliten Aagtekenk, pass. 27-12 Dover naar Hamburg. Esso Amsterdam (t.). 28-12 van Suez naar Rastanura. kleintjes ui het bu\t\Gi AMSTERDAM. Bij een explosie, gevolgd door een brand, in een buik station van LPG-gas van de firma Bessel-Kok aan de Rietlanden in Amsterdam oost hebben vier perso neelsleden verwondingen opgelopen. BUSSUM. Zaterdag, eerste Kerst dag, is in het Majellaziekenhuis in Bussum overleden de 83-jarige me vrouw M. Suyver uit Bussum. Eer der, was ze op de Lindenbaan in Bus sum ernstig gewond geraakt, toen ze bij het oversteken van de Weg werd aangereden door een personenauto. BLOEMENDAAL. De 41-jiarige rijwielhandelaar N. L. van Schagen uit Haarlem is bij een verkeerson geval op de provinciale weg Hilver- sum-Haarlem in Vinkeveen cm het leven gekomen. De personenauto, waarin hij naast de bestuurder, zijn broer, zat, reed tegen een vrachtauto, die in de mist op een andere vracht auto was gebotst en, zwaar bescha digd en onbestuurbaar geworden, op de linker rijbaan terecht was geko men. UTRECHT. In het St. Antonius- ziekenhuis in Utrecht is de 77-jari- ge veehandelaar G. Peek overleden aan de verwondingen die hij eerder bij een verkeersongeluk opliep. Hij stak toen plotseling, met zijn fiets aan de hand, de omloop in Utrecht over en werd aangereden door een bromfiets. DEN HAAG. De 40-jarige J. A. Muykens uit Beek (Lb.) is in zijn woonplaats bij een verkeersongeval om liet leven gekomen. Hij werd door een personenauto aangereden, toen hij plotseling de rijksweg Maastricht-Sittard wilde oversteken. WEESP. De driejarige F. G. Co- bet uit Den Helder is in Weesp door een auto aangereden en korte tijd la ter in het Majellaziekenhuis in Bus sum aan de opgelopen verwondingen overleden. Het jongetje zat tussen de struiken te spelen en rende plotse ling de rijbaan van de Nijhoffstraat op. UTRECHT. Even buiten Deven ter, in de richting van de buurtschap De Snipperling, is een bestelwagen in botsing gekomen met een goede rentrein. De bestelauto vloog in brand. ROTTERDAM. In het Dijkzigt- ziekenhuis te Rotterdam is de 82- jarige heer D. van den Bolk uit Ber- kel-Rodeni'ijs overleden aan de ge volgen van een verkeersongeval dat hem in de nacht van 21 op 22 decem ber j.l. overkwam. DOORN. In het gemeentehuis van Doorn is door burgemeester P. ter Haar het huwelijk voltrokken tussen de schrijver S. Vestdijk en mej. A. C. M. van der Hoeven. En kele familieleden en vrienden waren hierbij tegenwoordig. AMSTERDAM. In de raadszaal van het Amsterdamse stadhuis is het burgerlijk huwelijk voltrokken tus sen de zangeres Willeke Alberti en ex-lid van de Jumping Jewels, thans medewerker van de „Jay Jays", Joop Oonk. JUTPHAAS. De 56-jarige fruit kweker J. J. Molenveld uit Jutphaas is dichtbij zijn woning op de Gale- copperdijk door een auto aangere den. De heer Molenveld overleed tij dens vervoer naar het ziekenhuis. De auto werd bestuurd door de 19-jarige A. de K. Deze jongeman, eveneens een inwoner van Jutphaas. is wegens drankmisbruik in Utrecht ingesloten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6