HET BOZE BELETSEL Belofast Rennies^ OVERHEMDEN voo*f 19.75 d e u r I o o STREEKNIEUWS ONZE PUZZEL-RUBRIEK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 28 december 1965 Nr. 19913 Prijsuitreiking kalveropfokwedstrijd Sch.-Duiveland Onbekend Zierikzee Onbekend Zierikzee. Men zou er een puzzel van kunnen maken, waar pre cies deze foto is gemaakt. We verklappen het hier echter maar meteen. De fotograaf stond in de brandpad tussen de panden van N.V. A. Timmerman en wijnhandel „De Druiventros". De achtergrond wordt gemarkeerd door de spits van de Gasthuiskerk. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). ZIERIKZEE, 27-12. In het „Huis van Nassau" te Zierikzee vond de prijsuitreiking plaats van de kalver opfokwedstrijd, die - geljjk bekend - tot een jaarlijkse traditie is gewor den. De bijeenkomst stond onder lei ding vat) de heer C. Boot, die zich verheugd toonde over de goede op komst. In zijn openingswoord verwelkomde de heer Boot inzonderheid de heer C. don Engelsen te Goes en een aantal nieuwe deelnemers. De heer Den En gelsen gaf een toelichting op de be haalde resultaten. Tevens gaf hij en kele aanwijzingen die voor de deel nemers aan de opfokwedstrijd(en) van het grootste belang zijn. Vervol gens vertoonde hij een aantal dia's over wedstrijden van voorgaande ja ren, die bij de aanwezigen goed in de smaak vielen. Wisselbaker voor mej. J. J. van der Have Na de pauze reikte de heer Boot de prijzen uit. De uitslag van de wedstrijd was als volgt: le pr. mej. J. J. v. d. Have, Oosterland, met 233 punten (wisselbeker); 2e pr. dhr. .T. A. Rotte te Ellemeet, 223 p.; 3e pr. mej, E. Bolkenbaas, Kerkvverve, 219Va p.; 4e pr. mej. J. A. Boot, El lemeet, 216% p.; 5e pr. dhr, A. J, Rotte, Ellemeet, 213% p.; 6e pr. mej. S. Stouten, Kerkwerve, 207% p.; 7e pr. mej. M. D. Rotte, Ellemeet, 2053/i ar Zeven Tsjechen hebben van een kerstreis naar Oostenrijk gebruik gemaakt om de wijk naar 'het wes ten te nemen. Onder hen bevindt zich een artsenechtpaar met twee kinderen. MIEREN-RUIL BONN, 27-12. Italië en west- Duitsland hebben tien miljoen mieren geruild, die schadelij ke insekten in eikaars bossen moeten opruimen. Wat biedt de BEELDBUIS? DINSDAG. Het middagprogram ma omvat een aflevering van de Amerikaanse filmserie rond de poli- tie-agenten Toody en Muldoon en een directe reportage van het ijs hockey tournooi om de Spengler-cup in Davos. De avonduitzending begint met, traditiegetrouw, het korte nieuwsbulletin en Klaas Vaak. Daar na het journaal voor gehoorgestoor den en twee Engelse lessen door Walter en Connie. Het programma na het journaal ziet er vrij simpel uit; het bestaat slechts uit één on derdeel: Toon Herman's one man show. Het is een herhaling van 27 februari, toen de grote cabarettier t.v .kijkend Nederland ruim drie uur wist te boeien met zijn conferences en liedjes. Bij een opinie-onderzoek bleek dat 95.5 procent van de kijkers het programma bekeek, terivijl in het zuiden (waar op dat moment het carnaval in volle gang was) de kijk dichtheid 98.3 procent bedroeg. De uitzending van vanavond duurt van twintig over acht tot half elf en zal - ondanks het feit dat het hier een reprise betreft - ongetwijfeld weer vele kijkers aan hun beelbuis kluis teren. Op net twee „Het Kerstspel", ge speeld door kinderen uit Delft. De muziek werd gecomponeerd door Gunild Keetman, de tekst werd ge schreven door Carlf Orff. WOENSDAG. Ook voor de kinde- r,en een extraatje: het jeugdpro gramma is ditmaal uitgebreider dan anders. De avonduitzending begint met het korte journaal en Klaas Vaak, waarna we achtereenvolgens worden beziggehouden met de Fran se les en de Mickey Rooney show. Na het journaal en „Achter het Nieuws" presenteert Theo Eerdmans zijn quiz „Tel uit je winst", daarbij (zoals gewoonlijk) geassisteerd door Maud van Praag. Hoogtepunt van de avond wordt wel het optreden van het Lurelei-cabaret, dat met (onmis bare) steunpunten als Jasperina de Jong en Eric Herfst, een gezellig programmaatje presenteert, waarbij de al dan niet pijnlijke steken onder water moeilijk achterwege kunnen blijven. Henk. de By's kunstrubriek „Signalement" is vanavond geheel gewijd aan Igor Strawinsky, de Rus sisch-Amerikaanse componist die reeds tal van klassieke werken op zijn naam bracht. Op net twee „Dieren Kijken", een programma met Tanja Koen en Han Rensenbrink. p.; 8e pr. dhr. H. M. Krabbe, Zonne- maire, 193 p.; 9e pr. dhr. K. Stouten, Kerkwerve, 161 p. De heer Boot bracht dank uit aan de jury voor het tijdens de keurin gen op de bedrijven verrichte werk en bood een boekenbon aan. Een dankwoord ontving verder de heer Den Engelsen. Ingezonden mededeling Bel- o -fast Is blijvend zei/strijkend Elegant kleding" HAVENPLEIN 11 - ZIERIKZEE Frans-Russische ruimte-samenwerking MOSKOU, 27-12. De 72-jarige Russische geleerde Blagonrawow, e envan de grondleggers van de Rus sische ruimtevaart, heeft maandag tegenover een 'verslaggever van het Franse persbureau A.F.P. verklaard dat er contacten zijn gelegd tussen Russische en Franse geleerden met het oog op samenwerking op het ge bied van het ruimteonderzoek. Stil zwijgend as overeengekomen dat •geen nadere mededelingen over deze contacten zullen worden gedaan. Zij worden onderhouden tussen geleer den die geen publiciteit wensen, al dus professor Blagonrawow, die vi- ce-voorzitter is van het internatio nale comité voor ihet onderzoek van de kosmos. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Selectiewedstrijden A-junioren Om te komen tot een zo sterk mo gelijke vertegenwoordiging van Zee land bij het „Vierbondentoernooi" dat op Hemelvaartsdag (19 mei 1966) te Nijmegen zal worden gehouden, zullen op zaterdag 8 januari 1966 te Biervliet (Oost en West Zeeuwsch Vlaanderen), Goes (Zuid- en Noord- Beveland en Schouwen) en Vlissin- gen (Walcheren) selectiewedstrijden voor A-junioren worden gespeeld. Voor de zaterdagen 26 februari, 26 maart en 23 april zijn eveneens der gelijke selectiewedstrijden gepland. Voor de op 8 januari te spelen wedstrijden zijn door de Jeugdcom- missiie van de KNVB, afdeling Zee land de navolgende A-junioren uit genodigd. Noord- en Zuid-Beveland - Schouwen (te Goes, 14.45 uur). Elftal I: C. Wiskerk (Nieuwdorp); C. Hollestelle (Kloetinge)N. Tuin man (Burgh); L. P. v. d. Maas (Wol- phaartsdijk); P. Tangeman (Burgh); M. B. v. d. Zee (Goes); D. A. Reijn- hout (Goes); A. Lepoeter (Kapelle); J. R. Goethals (Wolphaartsdijk); Linder (Zierikzee); D. de Wilde (Co- lij nsplaatse Boys). Elftal II: Doelman?; J. Schouten (Wemeldinge), R. Th. Debbaut (Goes); J. J. van Koeveringe (Kapel le); K. Smak (Nieuwdorp); G. C. de Jonge (Kapelle); A. Goedegebure (Nieuwdorp); Gillis Verschure (We meldinge), T. B. Visser (Zierikzee); H. Maas (Klloetinge); P. van Boven (Hansw. Boys). Reserves: J. H. van de Vrede (Wolphaartsdijki); |G. de Wit (Colijnsplaatse Boys); C. Hui- bregtse (Colijnsplaatse Boys); C. Stoutjesdijk (Zierikzee); P. de Toon der (Hansw. Boys); P. - de Vrieze (Kloetinge). Van de op 17 december geplaats te puzzel zijn weer talrijke inzendin gen binnengekomen. Het was één der laatste puzzels van het bijna voor- Flitsen uit het buitenland LA PAZ. Bij de overstromingen cp 200 km. ten noordoosten van de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn volgens de jongste gegevens 31 men sen omgekomen. Ongeveer veertig personen zijn vermist en vijfhon derd zijn dakloos. De overstromin gen waren het gevolg van zware re genval. Het getroffen gebied is het goudmijndistrict Tipuam". LONDEN. Twee Britse zakenlieden reisden pe-r helikopter van Brighton naar Londen (bijna 100 km.) tenein de zes bevriende zakenlui, die per trein reisden, te 'bewijzen dat hun vervcex-middel uit de tijd is. Toen de trein al in Londen was stond de he likopter nog in Brighton aan de •grond. Pas toen de mist was opge trokken kon de reis worden aan vaard. WASHINGTON. Volgens Robert Aller, hoofd van de afdeling die de plannen voor de Gemni-vluchten op stelt, waren de Gemini-6 en 7 op een gegeven ogenblik van de ruimte-ont moeting .klaarblijkelijk" slechts 30 cm. van elkaar verwijderd. Men was tot de nieuwe schatting - men sprak eerst van twee tot drie meter - ge- kom'en na 'nauwgezette ondervraging van de astronauten. HONGKONG. President Ho Tsji Minh van Noord-Vietnam heeft het leger en ihet Noord Vietnamese volk opgeroepen tot aan de eindoverwin ning te strijden tegen de Amerika nen, aldus meldt „Nieuw China". PEKING. China heeft bij Indone sië geprotesteerd tegen de vervol ging waaraan Chinese onderdanen op Bali zouden ihebben blootgestaan. In de Chinese nota, aldus het pers bureau Nieuw China, wordt gezegd dat er op Bali Chinezen zijn afge ranseld en vermoord. MILAAN. De Milanese arbeider Paolo Guanetta raapte een tas op die uit een passerende auto was gegooid. De tas bevatte juwelen ter waarde van ongeveer 11.500 gulden. De po litie 'is thans erg nieuwsgierig naar de identiteit van 'de automobilist. BERLIJN. Voor de vijfde maal dit jaar 'heeft een onbekende 'brand ge sticht 'bij een prominente Westberlij- ner die een soepele houding in de 'kwestie van de Oder-Nedsse-grens voorstaat. NEW YORK. Ruim 8000 man per soneel van de ondergrondse en de 'busdiensten van New York hebben •besloten 1 jan. in staking te gaan als 'die eis tot loonsverhoging en werktijdverkorting dan niet is inge willigd. VIENTIANE. Op 'de avond voor kerstmis 'hebben, communistische strijdkrachten 'de stad Hoea Moung en een vliegveldje op de Laotiaanse regeringsstrij'dikrachten veroverd, zo zeiden militaire 'kringen in Vientiane maandag. PARIJS. In Frankrijk zijn bij ver keersongelukken tijdens het kerst- weekeinde 52 mensen 'om het leven 'gekomen en 370 gewond geraakt. MARKTBERICHTEN Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 27-12. Klei-aard- appelen voor het binnenland: Eigen heimers 40 mm opwaarts f 18,50- 20,50; Bintjes 35 mm tot 50 mm op waarts f 18,00-19,50; Bintjes 40 mm opwaarts f 19,00-21,00; Furore 40 nun opwaarts f 18,50-20,75. Klei-aardappelen voor de export: Bintje 35 mm opwaarts in twee ma ten gesorteerd f 19,25-21,00. Zand-aardappelen voor het bin nenland: Libertas 40 mm opwaarts f 13,50. Zand-aardappelen voor de export: IJsselster 35 mm opwaarts f 12,50; Bintje 35 mm opwaarts f 15,00; Vo- ran 35 mm opwaarts f 12,50. Voer-aardappelen f 2,00-5,00. Graanbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 27-12. Op de Rot terdamse graanbeurs werden de vol gende prijzen genoteerd af boerderij Groene erwten tot f 45.00; Schok kers tot f 48.50; Capucijners tot f 71.00; Bruine 'bonen tot f 107.50. bije 1965, waarin trouwens de be langstelling voor de puzzelarij be hoorlijk op peil was, hetgeen tot te vredenheid stemt. De eerste prijs is ditmaal bestemd voor: Mevr. G. S. Priemus-Geuze, Elkcrzceseweg 8, Scharendyke De tweede prijs is bestemd voor: Mevr. A. Hockman-Jumelet, Sandströmstraat 4, Oosterland De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. Ohio; 5. sela; 9. prent; 11. raden; 12. dra; 14. Leo; 15. era; 16. PTT; 19. o.e.; 20. a.e.; 21. lid; 23. m.t.; 25. o.o.; 26; neet; 28. ok sel; 30. Oslo; 32. leem; 34. eelt; 36. n.l.; 37. Maarten; 40. ur; 41. eem; 42. kin; 43. n.n.; 44. etalage; 48. tij; 50. Dora; 52. alle; 55. leek; 57. kroes; 60. elke; 62. e.d.; 65. ode; 66. ab; 67. r.r.; 68. est; 70. aan; 72 non; 74. vos; 75. egard; 77. dotje; 79. lang; 80. kier. Verticaal: 1. opa; 2. hr; 3. iele; 4. one; 5. sar; 6. Edam; 7. Ie; 8. ANP; 10. tolk; 11. rede; 12. dons; 13. ree; 17. tol; 18. toon; 20. ate; 22. Isar; 24. tol; 27. ellende; 28. oma; 29. lee; 31. stuntel; 33. emmer; 35. enkel; 38. ara; 39. tea; 45. tak; 46. lood; 47. gas; 49. aloe; 51. oke; 53. leb; 54. kers; 56. Els; 58. rond; 59. eend; 61. KRO; 64. daan; 66. anti; 69. tel; 71. arg; 73. ook; 74. ver; 76 ga; 78. je. Kapperstarieven worden hoger Van de zijde van de Ned. Kappers- bond, afdeling Schouwen-Duiveland, verzoekt men ons het publiek te wil len mededelen dat de ondernemers het advies hebben gekregen om hun prijzen met tien procent te verhogen. In het kappersbedrijf zijn de laatste jaren grote moeilijkheden ontstaan als gevolg van de te lage tarieven. Sedert 1952 is het aantal herenkap- persbedrijven in het land zelfs bijna gehalveerd en de financiële uitkom sten, van de bedrijven zijn voor een belangrijk deel slecht. De kleine on dernemers voorzien vaak in plaat selijke behoeften maar de ontwikke lingskansen zijn als gevolg van de plaatselijke omstandigheden klein, aldus deelt de Ned. Kappersbond verder mee. Als gevolg van de al gemene prijsstijging stijgen vrijwel alle posten op de exploitatierekening van de kapper en bovendien hebben de ondernemers in het kappersbe drijf zich sedert 17 oktober j.l. een sterke loonkostensteiging op de hals gehaald. Al kunnen de lonen van de bedienden desondanks beslist geen „topsalaris" worden genoemd, niette min betekent deze loonstijging voor de kapperspatroon 13% procent. Om al deze redenen heeft de Ned. Kap persbond de ondernemers geadvi seerd de prijzen met tien procent te verhogen. ZIERIKZEE Prijs in de sportfoto Een der deelnemers aan de sport- toto v,ia de v.v. „Zierikzee", heeft deze week 'de eer-ste 8 uitsla'gen goed voorspeld, waardoor 'hij recht heeft op een gedeelte van de 3 e prijs. FEUILLETON Hij gaf haar, toen ze het gebakje op had, een sigaret. Enige tijd rook ten ze zwijgend. Ze had het plotse ling zelf in de gaten. „Ik ben niet erg conversabel, 'hé? Dat komt, ik 'ben doorgaans altijd alleen". Hij knikte begrijpend. „Ik ook. 's avonds bijvoorbeeld .Ik ga niet vaak uit, eigenlijk zelden. Ze bellen 's avonds wel eens op. Dat ze ergens met een 'kapotte wa'gen staan. En de pompbediende 'is er in de week tot half elf. Dan moet het geld opgebor gen worden. We zijn in die dingen een beetje voorzichtig. Je leest de laatste tijd zo vaak van overvallen op benzinestations". „Loopt 'hot goed?" Ze keek hem onderzoekend aan. Hij was wel knap. Hou oud zou 'hij zijn? Ze had geen idee. „Heel goöd zelfs. Dat mag ook wel. Ik 'heb met 'die verbouwing grote kosten moeten maken. Dat geld moet er weer uitkomen, zie je?" „Hoe lang 'heb je deze garage al?" Hij daöht na. „Dat isjanuari acht jaar. Tja, alweer ruim acht jaar 'geleden „Wat?" Hij sohrok op. Ze zag plotseling schrik in zijn blik. „O niets. Ik dacht ergens aan. Een vervelende herin nering. Hebben we allemaal wel eens, niet?" Ze dadht aan haar laatste rit met Ties. Onwillekeurig rilde ze even en knikte. „Ja, dat is zo". Zo zou hij nooit zijn, dacht ze. Zoals Ties. Hij is heel anders. Ternauwernood heeft Zeeuws Tijdschrift ZIERIKZEE, 27-12. Dezer dagenis verschenen het laatste nummer van dit jaar van 'het Zeeuws Tijdschrift, waarin een artikel van Hans Warren is 'gewijd aan de Nieuwe Cronyk van Zeeland. Drs. M. C. Verburg be spreekt het 'boek „van nabij en ver re" (twintig jaar Zeeuwse landbouw) samengesteld door G. A. de Kok. Een uitvoerig artikel verscheen in dit nummer van de hand van drs. L. M. Verseput, afkomstig van Zonne- maire, over 'de godsdienstige beroer ten op Schouwen-Duiveland in 1566 en 1567. In zijn artikel 'bespreekt drs. Verseput o.a. de hagepreken te Noordgouwe, de prediking van de Nieuwe Leer te Zierikzee en te Haamstede. Mevr. J. Mekel-van S dragen schreef voor dit nummer „Meisjesspelen omstreeks 1910". Verder zijn opgenomen de laatste „Zeeuwse 'kroniek" voor 1965 van M. P. de Bruin en enige gedichten van Willem Enzinck. HAAMSTEDE Nieuw café-restaurant Het is in het afgelopen gastensei- zcen gebleken dat voox'al het dagjes- publiek enorm is toegenomen. Dage lijks rolden bussen uit alle streken van ons land de Westhoek binnen om vele Nederlanders in een kort tijdsbestek iets van Schouwen-Dui veland te laten zien. De passagiers 'kwamen dan tot de conclusie dat het wel erg moeilijk was om in een van de Westhoekse dorpen een maaltijd of lunch te gebruiken. Enige restau rants hadden zich spoedig ingesteld op dit massaal 'bezoek en deze héb ben een goéd seizoen achter de rug. Doch de meeste bussen keerden te rug zochten 'in Zierikzee een eethuis. Daarbij komt nog dat een zeker per centage der kampeerders - en dat 19 door LEIDA GRAAFLAND 'hij me aangeraakt. Misschien een soort verlegenheid. Je 'hebt' van die mannén, die hun verlegenheid pro beren te verbergen achter veel woorden. Zo kan het met hem ook zijn. Eigenaardig is datDe laat ste twee jaren heb ik heel wat man nen ontmoet. Op mijn advertenties. Kaf en koren. De meest uiteenlopen de types. Van sommigen werd ik meteen al 'bang, als ze tegenover me zaten. Maar Jaap wekt vertrouwen. Hoe zou dat komen? Mag ik hem? In ieder geval vind ik hem aardig en hartelijk. Hij is helemaal ont dooid. Die eerste 'keer, in Pomola, zei hij 'bijna geen woord. Maar was wel galant. Ik heb altijd respect voor mannen, die galant zijn. Ze schrok tot de werkelijkheid te rug, toen ze zijn stem hoorde. „Ver tel dens wat van jezelf. Je bent boe rendochter, niet?" „Ja. Mijn ouders zijn al enige ja ren dood. Piet - mijn broer - is nu op de boerderij. Hij is..laat eens kij kenal een jaar of tien getrouwd Ze hebben drie kinderen. Ik heb een eigen 'kamer in het huis. En ga zo'n beetje m'n eigen gang. Je weet, dat ik handwerklessen geef op enkele scholen. En als het zo uitkomt, help ik een handje mee op de boerderij". Ze lachte en stak haar handen uit. „Die staan nergens verkeerd voor". „Kun je ook autorijden?" Willie knikte enkele malen. „Valt je mee, hé? Ik was zeventien, toen reed ik al op een traktor. Vader had 'm overgenomen van de Canadezen, kort na de bevrijding. Een jaar of gedeelte wordt elk jaar groter - er de voorkeur aan geeft om ergens een warme maaltijd in de late namiddag en avonduren na terugkomst van het strand te gaan nuttigen. En ook hier maakten velen een vergeefse tocht omdat de gespecialiseerde be drijven vol warén en de hotels met hun eigen gasten genoeg werk had den. In 1966 zal een verruiming in de toestand worden verkregen omdat een dezer dagen begonnen is met de bouw van een groot café-restaurant in opdracht van de heer A. v, d. Zan.de uit Haamstede. Het pand ver rijst op ,de plaats waar destijds de heer C. J. de Koster in de Noord straat een bakkersbedrijf uitoefen de. De gasten kunnen beschikken over een goede 100 in-, ruimte en met enkele busondernemingen zijn reeds contacten gelegd. Er is hier mime gelegenheid voor parkeren. Het ziet er maar uit dat de hongerige toerist in het nieuwe café-restau rant aan zijn trekken zal komen. OOSTERLAND Chr. Vrouwenver. „Marlha" vierde het Kerstfeest Ook 'de chr. vrouwenvereniging „Martha" vierde het kerstfeest in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw, onder leiding van de presidente me- rvouw Groenewegen-Krans. Deze sprak een welkomstwoord tot de vele opgekomen leden, waarna aan de hand van een kerstliturgie, onder het motto „Het Licht komt", een groot gedeelte van 'het feestpro gramma werd afgewerkt, waaronder samenzang, gebeld en Schriftlezing door de lei'dster, namelijk het kerst evangelie en de voorzegging uit de profetiën van Jesaja. Verder werd een kerstgedicht voorgedragen door mevr. van 't Hoff-Dorst, getiteld „Het A.B.C. van de kerstgeschiede nis". Een koortje, samengesteld uit enige leden 'bracht kerstliederen ten 'gehore met orgelbegeledding door mevr. Caipelle-Beije. Mevr. Stoutjes- dijk-Borst zorgde voor een muzikaal intermezzo fluit en orgel, begeleid door haar dochter. Verder volgde een kerstvertelling door mevr. Boo- gerd-van den Berg. De presidente vertelde een veriiaal. Na het geza menlijk zingen van enige verzen van Psalm 118 eindigde de vice-presiden- te, mevr. Stoutjesdijk-Borst, deze kerstfeestviering met dankgebed. Gewoontegetrouw werden hij het naar (huis gaan scheurkalenders aan de aanwezige leden aangeboden. SIRJANSLAND Collecte zondagsschool De collecte voor de zondagsschool heeft f 135,60 opgebracht. De collec te op het kerstfeest bedroeg f 33,32. Dit bedrag wordt afgedragen aan de Nederlandse zondagsschool voor de actie „Wij voor hen". Autobestuurders bij slippartijen omgekomen DEN HAAG, 27-12. In de nacht van zondag op maandag is de 42-ja- rige M. C. J. W. Rombouts uit Oud- Vossemeer met zijn auto op de Tho- lenseweg (rijksweg 59) in Halsteren verongelukt De auto, die de heer Rombouts bestuurde, slipte, reed te gen een boom en kantelde in de sloot naast de weg. De heer Rombouts werd uit de auto geslingerd en kwam onder de wagen in de sloot terecht. Eveneens als gevolg van een slip partij is de 48-jarige H. J. Lacor uit Yerseke op de Puttenseweg in Os- sendrecht verongelukt. Zijn auto reed tegen een boom, waarbij de man zo zwaar werd gewond, dat hij enige ogenblikken later overleed. Ingezonden mededeling Brandend maagzuur? helpen direkt! drie later kocht vader een tweede hands wagen. Plet en ik hadden zo ons rijbewijs". „Ja, dat ging toen even gemakke lijker als tegenwoordig. Ik heb van 't voorjaar aan een dame hier in de stad een Daffodil verkocht. Ze heeft al vijf keer examen gedaan en is vijf keer gezakt. En toch kan ze rij den. Allemaal zenuwen". „Ik denk niet, dat ik die heb". Hij keek naar buiten. „Als het eens wat beter weer is, gaan we een middag rijden. Dan zet ik jou ach ter het stuur". „Ik heb nog nooit een Dafje gere- dbn". „Doodeenvoudig". „Zal wel .Thuis hebben we een oude Ford. Maar hij rijdt. O, we ma ken e!- geen grote ritten mee. Voor namelijk naar het dorp". „Zeg, je blijft toch eten, hé?" „Zal ik 'het doen?" „Natuurlijk. Ik heb er helemaal op gerekend". „En je wist niets eens, of ik wel zou komen!" Hij schudde zijn hoofd en zuchtte. „De hele morgen heb ik gedacht: als ze nu maar niet boos is om gisteren. Ik heb van half één af naar buiten gekeken, iedere bus, die hier stopte. Maar toch heb i'k van alles in huis gehaald". „En ais i'k niet gekomen was?" „Schei uit, ik moet er niet aan denken", riep hij uit. Doch hij ver volgde, zachter: „Maar je bent er, Willie". „Vind je het eoht leuk, dat ik ge komen ben?" Hij keek 'haar enige tijd met een eigenaardige blik aan. „Willie, vraag niet naar de bekende weg. Heb ik je niet verteld, dat ik een eenzaam mens ben?" „Ja, vertel eens wat meer over je zelf. I'k weet, dat eigenaar bent van deze garage, dat je ongeveer acht jaar geleden gékooht hebt en dat je vroeger vertegenwoordiger was, is (het niet?" (Wordt vervolgd.) Vergrote en vernieuwde HAAMSTEDE, 27-12. Do bakkc- ry van de heer W. J. Geleynse, op de hoek Weststraat-Ring, die enige ja ren geleden al in het nieuws kwam door de bouw van een moderne broodfabriek heeft weer een grote uitbreiding ondergaan, door het ver groten en vernieuwen van de ver koopruimte. Al jarenlang woekerde de eigenaar met een te kleine ruimte voor de verkoop van brood en banket, doch doordat er uitbreiding mogelijk was, is in recordtijd een winkel gebouwd zoals we in deze branche in de West hoek nog niet kennen. De vloerop pervlakte van de winkel bedraagt 50 m2. De winkel wordt overheerst door een enorme S-vormige vitrine, Waar van een groot gedeelte gekoeld en dit is een waar taartjes-paleis. De rest der vitrine is voor koekjes, ban ket en een groot sortiment bonbons enz. Eén muur wordt in beslag ge nomen door een zelfbedieningswand en de verpakte fabrikaten kunnen hier uitgezocht word. Opmerkelijk is dat de ruimte achter de vitrine 'bijna even 'groot is dan aan de voor kant zodat het personeel zich ge- bakkerszaak te Haamstede makkelijk kan verplaatsen. De broodafdeling is apart gehouden en het is de bedoeling van de heer en mevrouw Geleijnse om in de zomer zoveel mogelijk mensen snel te hel pen. De brood-afhalers hebben dus geen contact met hen die andere in kopen doen. Het winkelinterieur compleet met groot winkelraam en deur in staal, is geleverd en gebouwd door Fierens Wijnegem in België volgens het Fri- go-systeem. Vertegenwoordiger voor deze zaak is de heer J. Poortvliet in Goes. De betimmering is in Spaans- essenhout en in teak uitgevoerd en in een zeer snel tempo afgewerkt. De vloer bestaat uit een hardgebakken tegeltje van 2 x 2 cm in mozaiek- vorm. De fa. W. Giljamse uit Haam stede verzorgde naast het ruwe werk ook deze vloer en zijn personeelsle den, de heren W. Deurloo en C. v. Dijke hebben veel eer met dit zorg vuldig werkje ingelegd. De verlich ting, direct en indirect in t.l,-uit- voering werd verzorgd door Techn. Bureau Soeters. Een prachtige zaak, die door deze uitbreiding zeker veel koopgrage mensen tot zich zal trek ken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5