d e u II 1 O O Vaardigheidsproeven afd. gymnastiek S.V. „Duiveland" Wateroverlast in Frankrijk door regenval STREEKNIEUWS Vanaf heden 10 °/0 korting op alle coats en winterjassen Wijziging aftrekregeling reiskosten Elegant kleding' Brand in fabriek te Veghel De vleesprijzen Munten, kaarten en foto's uit geschiedenis van Zierikzee De beheersing van de Overijsselse Vecht OOSTERLAND, 27-12. Door een tweetal leden van de Technische Commissie van de Zeeuws-Brabantse Turnkring werden vorige week vaar digheidsproeven afgenomen van het Kon. Ned. Gymnastiekverbond, by de gymnastiekafdeling van de Sport vereniging Duiveland alhier, waar aan tevens de onderlinge vereni- gingswedstrüden waren verbonden. Er werd door een 40-tal leden in di verse klassen deelgenomen. De voorzitter, de heer J. van der Maas, sprak een openings- en wel komstwoord, inzonderheid tot de aanwezige juryleden en spoorde de deelnemers aan hun uiterste best te doen om het vaardigheidsdiploma te verkrijgen, terwijl er bovendien voor diegene, die de beste prestatie in zijn afdeling behaalt, een beschikbaar gestelde medaille in het vooruitzicht wordt gesteld. Bovendien is door de vroegere leider van de vereniging, de 'heer Noordam, op deze avond aanwezig als KNGV- jury lid een wis- sellbeker 'beschikbaar gesteld voor de turner of turnster die gemiddeld het hoogste aantal punten behaalt. Voor deze mooie geste ontvangt de heer Noordam een woord van dank van de voorzitter. Hierna werden de proeven rn de volgende onderdelen afgenomen: vrije oefeningen, ringen, laag brug en brug ongelijk, even- wiohtsbalk, lange mat, rek, paard oefening en -sprong, terwijl de jeugdleden nog verschillende andere onderdelen, zoals balwerpen, hoog springen, en boksprong, zomede zin gen van het Bondslied moesten ten uitvoer 'brengen. Na enige uren van inspanning 'konden door de voorzit ter de uitslagen bekend worden ge maakt en de prijzen uitgereikt. Alle deelnemers bleken te zijn geslaagd. De door de vereniging beschikbaar gestelde medailles konden tevens aan de eerste prijswinnaars worden uit gereikt. Dc uitslag De uitslagen waren als volgt: eer ste t.m. derde prijs: Meisjes B-proe ven: 1. Ellie Rotte; 2. Matty de Jon ge; 3. Nelleke de Later en Lea Rotte. Jongens B-proeven: 1. Piet van der Maas; 2. Eugène Waasdorp; 3. Han Steenpoorte. Jongens C-proeven: 1. Jan Hoogendoorn; 2. Ad van den Berg; 3. Jan Stoutjesdijk. Na de pauze werden de overige vaardigheidsproeven voor meisjes en jongens-adspiranten en de turners derde klasse B afgenomen. Na be ëindiging kon de voorzitter hiervan de uitslagen bekend maken en de prijzen uitreiken: Meisjes diploma A: 1. Mar ja van der Maas; 2. Rian Rotte; 3. Heieen Capelle. Meisjes di ploma B: 1. Lenie Bal; 2. Joke Roks; 3. Lia Stouten. Jongens diplo ma A1. Henk Stouten, 2. Kees Zeij- ler; 3. Leo Stouten Mz. Jongens di ploma B: 1. Bram Roks, 2. Wim Stouten Mz., 3. Daan van der Have. Diploma turnster derde klasse B: 1. mej. J. H. Ista en mej. D. L. Stou ten; 2. mej. I. M, Fierens,. 3. mevr. A. Waasdorp-Walraven. De voorzitter deelde verder mede dat de wisselbeker was gewonnen door Elly Rotte met een gemiddeld aantal punten van 7.43. In zijn slot woord wenste hij de leden geluk met het behaalde succes, terwijl hij daar in tevens mevr. Beije-Plug, de da mes Ista en Stouten, en de heer Waasdorp betrok voor het onder hun leiding bereikte resultaat. Verder werd een dankwoord gericht tot de juryleden, de heren Noordam en Kosters voor hun komst. Met het uitspreken van de hoop dat de stij gende lijn zich ook in het komende jaar zal kunnen blijven handhaven voor wat betreft de prestaties der vereniging, sloot de voorzitter deze geslaagde tumavond. PARIJS, 27-12. In Frankryk is de wateroverlast door de zware re genval met de Kerstdagen nog toe genomen. Al begin deze maand was het peil van de rivieren aanmerke lijk gestegen en deden zich op som mige plaatsen overstromingen voor. Met name in het noorden, het gebied van Parys en Bourgogne, is de toe stand nu kritiek geworden. In het noorden sneeuwde en re gende het maandag. In Douai loopt een 15-tal huizen gevaar door een aardverschuiving, terwijl bij Valen ciennes wegen door het water zijn afgesneden. In de buurt van Parijs zijn de Marne en enkele andere ri vieren buiten hun oevers getreden en staan tal van huizen al in het wa ter. Het peil van de Seine heefj een gevaarlijke hoogte bereikt. Ook in Normandië doen zich over stromingen voor, vooral in het ge bied van Saint Lo, waar de schade zeer groot is. In Bourgogne dreigen de overstromingen zich uit te brei den door de stijging van de tempe ratuur, als gevolg waarvan de sneeuw in de Jura is gaan smelten. In het departement Vienne zijn di verse wegen ondergelopen en te Poi tiers is het water de laaggelegen wij ken binnengedrongen. Aan het einde van de mooie avond dankte de 'hegr Schoonaard ieder die meegeholpen had dat deze avond weer zo uitstekend slaagde. De kin deren kregen hun jaarlijks boek en ook de sinaasappel ontbrak niet. Het dankgebed werd uitgesproken door ds. Flink, waarna een ieder tevr-eden en vol goede indrukken huiswaarts keerde. Kerstfeest Bejaardensociëteit In 'het gepubliceerde verslag van de kerstviering der bejaardensocië teit stond abusievelijk vermeld dat ds. B. Wentsel gedichten heeft voor gedragen van Jacob Cats. Dit was een onjuistheid .De predikant droeg zelfgemaaikte gedichten voor over de bekende volksdichter Cats. Het was ditmaal dus „een dichter over een dichter". Gebroken ruit op Oosterscheldebrug Een dhauffeuse heeft gisteravond op de Oostersdheldebrug weer be nauwde ogenblikken beleefd. Een te genligger zorgde voor opspattend grint, waardoor in de vooruit van haar auto een gat werd geslagen. Door de söhrik en het slechte zicht ontstond uiteraard een gevaarlijke situatie. Het is wel wenselijk dat aan deze 'kwade kans op de brug alle aandacht wordt besteed want in de korte tijd na de openstelling, zijn dergelijke ongelukjes al vaak voor gekomen. Ged. Staten verdelen woningcontingent Het woningcontingent voor Zee land voor 1966 is door Ged. Staten verdeeld. De woningverdeling voor Schouwen-Duiveland luidt als volgt: reeds verleend volume dat nog niet gerealiseerd is: 166, 5 premie eig. bez. won. (Zierikzee) en 16 ongesubs. woningen. Brouwershaven 2, Bruï- nisse 2, Duiveland 2. Middenschou- wen 1, Westerschouwen 4 en Zierik zee 5. De in de Ned. Hervormde kerk te Bruinisse gehouden collecte voor de Inwendige Zending bracht bijna f 250 op. Bejaarden-kerstbijeenkomst N.C.V.B. Traditiegetrouw organiseerde dfe N.C.V.B.-afdeling een kerstbijeen- komst in het Ned. Hervormd Vereni gingsgebouw voor de stedelijke be jaarden. De bijeenkomst stond on der leiding van mevr. den Boer-de Ronde, die - na gemeenschappelijk zingen van Ps. 98 2, voorging in gebed. Zij las daarna het kerstevan gelie uit Lukas 2. Na een welkomst woord, voerden enkele dames van het bestuur de liturgie uit, met solo zang van mevr. J. Bij de Vaate- Eckhardt. In de pauze werd thee ge serveerd met een tractatie. Het N.C. V.B.-koortje onder leiding van mevr. B. van der Linde-FIorusse verleende vokale medewerking, hetgeen zeer op prijs werd gesteld. Na een tracta tie (koffie en gebek), las mevr. A. Lakké-Zandee een mooi kerstver haal, dat de onverdeelde aandacht kreeg. De presidente dankte allen hartelijk voor het welslagen van de ze middag en eindigde met dankge bed. De volgende N.C.V.B.-bijeenkomst zal zijn op 12 januari a.s. BURGH Zondagsschoolkinderen vierden Kerstfeest De kinderen van de zondagsschool te Burgh trokken op eerste kerstdag avond in grote getale naar hun kerst feest, dat, zoals gewoonlijk, in de Hervormde kerk werd gehouden. Vóór de zitplaatsen der kleintjes stond weer een grote kerstboom vol brandende kaarsjes. Bij de binnen komst speelde mevr. Bom-Kloet op het orgel „Er is een Kindeke gebo ren op aard". De kerstavond stond onder leiding van de heer K. Schoonaard, die, ge holpen door enige onmisbare krach ten, weer borg stond voor een sfeer volle avond. De speciale kerstliturgie werd vlot afgewerkt en uit de zang en de declamatie kon worden afge leid dat de al vroeg begonnen repe tities succes hebben gehad. In de kleine pauzes zorgden vaar dige en vlijtige handen weer voor de kinderen en de tractaties waren wel kom. Het vrije verhaal werd verteld door de leider der zondagsschool, de heer K. Schoonaard. Het ging dit maal over een familieverhaaltje aan weerszijden van de Bevlijnse muur en vol aandacht luisterden de kin deren. OOSTERLAND Auto's botsten Zondagmorgen omstreeks half 12 verleende op de kruising Oud Hei- ligeweg-Rijksweg nr. 18, nabij de Blauwe Keet, mevrouw De Vr. uit Ouwerkerk geen voorrang aan een over de Rijksweg rijdende personen auto, bestuurd door de heer D. uit Zierikzee. Zij kwam met haar auto uit de Oud Heiligeweg gereden. Een botsing was onvermijdelijk, waar door beide wagens beschadigd wer den. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. De rijkspolitie stelt een onderzoek in naar het gebeurde. BRUINISSE Geslaagde Kerstzangdienst De kerstzangdienst in de Herv. kerk te Bruinisse, zondagmiddag ge houden, week in zoverre af van een gewone dienst, dat de preek wat kor ter was (ds. H. Jagersma sprak over het onderwerp „Kerstman of kerst kind", n.a.v. de tekst: „Zie hoe grote liefde ons de Vader gegeven heeft"), terwijl het Hervormd kerkkoor o.l.v. de heer J. van den Berge zijn mede werking verleende. Dit koor bracht verschillende kerstliederen ten ge hore. Ook voor de gemeentezang was een flinke plaats ingeruimd. De gehele dienst was te volgen van een keurig uitgevoerd programma. Het koor kweet zich zeer verdienste lijk van zijn taak, al is de galerij naast het orgel in deze kerk zeker niet de beste plaats om de zang goed tot zijn recht te laten komen. De ge meente, die goed was opgekomen, kan dan ook het koor niet zien en dit werkt niet mee om een goede „binding" tussen koor en luisterend publiek te verkrijgen. Maar het ge- bodene was wel van dien aard, dat het zeker om herhaling vraagt. Kerstviering N.C.V.B. De kerstviering van de afd. Brui nisse van de N.C.V.B. vond vorige week plaats in het Ned. Herv. Vere nigingsgebouw onder leiding van mevr. De Groot-Fluijt, die in haar openingswoord een groot aantal le den en genodigden kon begroeten. De van Bondswege ter beschikking gestelde kerstliturgie werd voorge dragen door de dames De Groot en Pipping, afgewisseld door zang. Een kerstmeditatie werd gehouden dooi de presidente, naar aanleiding van Lucas 2 vers 8 tot 14. Een uit leden samengesteld koort je zong kerstliederen o.l.v. mevr. De Waal-van Engelen. In de pauze werd chocolademelk geserveerd. De dames v. d. Broeke-Schoolmeester en Kik- Seppewolde droegen elk een kerst gedicht voor. waarna het verhaal ..De kapotte Kerstkerk" werd voor gelezen door mevrouw Kleiberg-de Korte. Na dankzegging door de pre sidente werd tot slot gezongen „Ere zij God". De volgende bijeenkomst van de N. C.V.B. vindt'plaats op 20 januari '66. Ook grote drukte op de Grevelingendam Het verkeer over de Grevelingen dam moge dan achter blijven bij het verkeer over de Oosterscheldebrug, \toch was het zondagmiddag 2e Kerstdag behoorlijk druk op de dam. Er passeerden tweede Kerstdag 4625 auto's de dag daarvoor (zondag eerste Kerstdag waren het er 1635 cn de vrijdag daarvoor 24 december 2172 totaal dus in 3 dagen 8430 au to's. Met een totaal van 596179 tot en met 26 december ziet het er naar uit dat het totaal van 600.000 met enkele duizenden zal worden over schreden. Dit is dan van 1 april (dag van openstelling) af, dus in 8 maan den. De drukte van tweede Kerstdag was ook goed merkbaar aan het veer Zijpe-Anna Jacobapolder. waar zich zondagmiddag weer een file vormde zoals in dc drukke toeristenmaanden, tot voorbij de Dorpsweg te Bruinisse Tegen enkele automobilisten, die voor hun beurt de pont wilden op rijden moest door de politie hande lend worden opgetx-eden. Ingezonden mededeling DEN HAAG, 28-12. In de Staats courant van 27 december 1965 is een beschikking van de minister van fi nanciën gepubliceerd waardoor enige wijzigingen aangebracht worden in de Uitvoeringsbeschikking Loonbe lasting 1965. Behalve en'kele maat regelen op ihet gebied van de uit- zer.dibureaixs en van de waardering van natura'beloningen brengt de wij zigingsbeschikking een verandering in de reiskostenregelmg. Thans moet, indien de werkgever voor het reizen van huis naar werk een vergoeding geeft, voor 'de bere kening van de loonbelasting die ver goeding - tot een maximum van f 120 bij het loon worden geteld. Deze bij telling 'kan met ingang van 1 januari 1966 achterwege blijven. Los hiervan staat 'de verplichting om 'bij het loon te tellen dat deel van de reiskostenvergoeding dat boven matig is, nl. meer bedraagt dan 150 pet. van de forfaitaire aftrek: deze PRIJZEN VAN t 79,- TOT I 229,- Havenplein 11 - Zierikzee Twee «loden bij slippartij BARNEVELD, 27-12. Maandag morgen is een pex-sonenauto in een bocht van 'de Luntex-seweg bij Bar- neveld door gladheid van de weg ge slipt en tegen den tegemoetkcmende tx-aüex-, beladtr. met stenen, gebotst, r? twee icog:mannen, die in de personenauto zaten, werden op slag gedood. Het waren da bestuurder, de 21-jarige R. van de Zandschulp, en zijn bx-cer, de 19-jax-ige Jac, van de Zand'sdhulp, beiden uit Lunteren. VEGHEL, 27-12. Even na het mid- dernachteiyk uur is vannacht in het cost-Brabantse Veghel brand uitge broken in een grote landbouwwerk tuigen- en apparatenfabriek, waar normaal 75 mensen werkzaam zijn. De magazijnen, de expeditieruimte en de spuiterij brandden geheel uit; de hallen waar de produktie plaats vindt konden, zij het met' enige wa terschade, behouden blijven. De vrijwillige brandweer van Veg- Restauratie van oude lindeboom UTRECHT, 27-12. In Rhenen ds begonnen met de restauratie van de zogenaamde „duizendjarige linde van Levendaal", een heel oude lindeboom die staat op het erf van de boerderij van de heer Arissen aan de Levendaalselaan in de buurtschap Achterberg onder Rhenen. Dit werk, dat in ieder geval .twee weken zal duren, wordt uil- gevoerd door de gebroeders Copijn. Zij werken voor een Duitse spe cialist op het gebied van het restaureren van historische en monu mentale bomen. Het is het eerste karwei van deze specialisten op Nederlands grondgebied. De restauratie wordt gefinancierd door het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk en de gemeente Rhenen. Het werk staat onder toezicht van de natuurbeschermingsconsulent voor de provincie Utrecht van staatsbosbeheer. Na de restauratie zal de boom met enkele vierkante meters grond een klein staatsnatuurreservaat worden. hel - gealarmeerd door de portier van een naast het bedrijf gelegen continue-bedrijf - was snel ter plaat se, maar besloot toch vanwege het gevaar van uitbreiding, de assistentie in te roepen van de korpsen van Den Bosch, Uden en Erp. In een rapport van de Westduitse regeringsvertegenwoordiger in West- Berlijn, Lemmer, aan kanselier Lud- wig Erhard, wordt meegedeeld dat vanaf 13 augustus 1961 bij de Ber- lijnse muur 65 mensen door kogels van Oostduitse grenswachten zijn gedood. DEN HAAG, 27-12. De minister van economische zaken, drs. Den Uyl, heeft in een brief aan de Tweede Kamer meegedeeld dat de reeds in zijn nota van 8 november aan dit college gelrokkeix conclusie, dat ge middeld een aanmerkelijke prijsver laging voor rundvlees noodzakelijk is in die bedrijven waar men de prij- zen onvoldoende heeft aangepast aan de wijzigingen van de inkoopprijs, kan worden gehandhaafd. Dit geldt eveneens voor varkensvlees, zij het dat voor dit laatste met een relatief geringere prijsverlaging zou kunnen worden volstaan. De minister kwam tot deze conclu sie na een onderzoek, dat de Econo mische Conti-oledienst heeft ingesteld bij een aantal vleesverkopende be drijven in de grootste gemeenten. Fraaie collectie uit particulier bezit bijtellinig blijft ook na 31 december 1965 'gehandhaafd. Hiet voornemen 'bestaat voor de loontrekskenden die van hun werkge ver een reiskostenvergoeding ont vangen, deze feitelijke vrijstelling van 'de eerste f 120 van de vergoe ding, eveneens te doen gelden voor de .inkomstenbelasting. Een overeen komstige regeling - feitelijke vrij stelling van de eerste f 120 van de reiskostenvergoeding - zal echter- ook 'getroffen worden voor hen die arbeid verrichten buiten bedx-ijf of beroep en daarvoor beloningen ont vangen die niet onder de loonbelas ting vallen. Deze laatste voorziening vereist evenwel een wetswijziging. Nadat deze wetswijziging tot stand is gekomen zal de uitvoeringsbe schikking inkomstenbelasting 1964 voor beide groepen belastingplichti gen op dezelfde wijze worden her zien als tihans de uitvoeringsbeschik king loonbelasting 1965. ZIERIKZEE, 28-12. In hun Bo dega „De Speelman" hebben de heer en mevrouw Cnossen een tentoon stelling ingericht van een aantal bij zondere, soms unieke voorwerpen, afkomstig uit particulier bezit: pren ten, foto's munten, penningen, teke ningen en kaarten. Uniek in deze collectie zün enkele munten uit de verzameling van de heer J. Schot en de uit zijn bezit geëxposeerde uit 1760 daterende oorspronkelijke kaart van IJsland, getekend door Jan de Vos. Dc kaart wevd door deze Zierik- zeeënaar speciaal gegraveerd voor de toenmalige Zierikzeese kabeljauw vissers, die met hun zeilschepen de drie maanden lange tocht naar IJs land ondernamen. Omstreeks 1750 waren er te Zierikzee altijd nog 40 l/an deze z.g. '„hoekersf', elk met een bemanning van 14 man. De ixx „De Speelman" geëxposeerde kaart is het enige bewaard gebleven exem plaar: de kaart wel'ke door de vis sers aan boord werd geraadpleegd en dus volstrekt uniek. Verder zijn uit dc vex-zameling Schot te zien enige noodmunten van tin, geslagen te Zierikzee in 1575. Met deze munten werd de soldij uit betaald aan de soldaten van de Prins van Oranje tijdens het beleg door de Spanjaarden van september 1575 tot 2 juli 1576. Verder is uit dezelfde col lectie te zien de zilveren nooddaalder geslagen na de capitulatie van de stad Zierikzee aan de Spaanse veld heer Mondragon. De daalder is op het stadhuis gemunt van ingeleverd zilver van de burgers. Het geld was nodig om de plundering door de Spanjaarden af te kopen. Vex*der zijn enige waardevolle penningen te zien, o.a. de penning welke werd uitge reikt door de Ziexikzeese patx-iotten op 20 april 1786 in het „Herenloge ment" bij de grote kerk. Te zien is ook een ere-kx-uis, uit gereikt aan een Zierikzeese vrijwil liger-, tijdens de tiendaagse veldtocht in 1831. Belangstellenden kunnen zich verder op de hoogte stellen van degenen die de plundex-ing en „ge weldenarijen" van het jaar 1786, 1787 en 1788 hebben begunstigd, be werkt, aangevoerd of er actief aan hebben deelgenomen: de complete alfabetische naamlijst ligt „ter inza ge". Van de familie P. S. Vis-Delst uit Zonnemaire zijn afkomstig enige 17e eeuWse kaar-ten van Zeeland, van mevr. Dogger- een plattegrond van Zierikzee, naar aangenomen wordt van vóór- 1651. De expositie bevat verder foto's - o.a. een luchtfoto van Zierikzee uit 1925, uit het bezit van de fam. Ochtman, Gudde en De Jong Een historisch grapje is het bijvoeg sel van de Middelburgsche Courant van 29 april 1896: een tekening van de eerste stoomtram op Schouwen. De tentoonstelling vormt een goed geheel met een aantal pentekeningen welke de heer Cnosscn de afgelopen maanden heeft gemaakt van het Zie rikzeese stadssclioon. Op deze w}jzc krpgt men een indruk van hoe het vroeger in dc stad gesteld was cn daarnaast geplaatst de actuele visie van de tekenaar. Waterpeil thans gedaald COEVORDEN, 27-12. Het bestuur van het waterschap „De Bovenvecht" heeft goede hoop dat op korte ter- myn een definitieve sterke dgk langs de noordzyde van dc Overysselsc Vecht by Vilstcrborg kan worden aangebracht. Recd3 enkele jaren ge leden werden hiertoe plannen ont worpen, doch dc uitvoering daarvan stuitte op bezwaren van een drietal landbouwers. Indirect was dit er de oorzaak van dat veertien dagen geleden de veel te zwakke oude dijk doorbrak. Duit se landbouwers in Laar, waarvan eveneens landerijen en gebouwen onder water kwamen te staan, spra ken er hun ontevredenheid over uit, dat men op Nederlands gebied niet voor een goede waterkering had ge zorgd, terwijl dit op Duits gebied wel was gebeurd. Zij voelden zich onder alle omstandigheden veilig, doch hun gebied werd desondanks overstroomd. De aanleg van de nieuwe dijk is nu gepland in het kader van het ruilverkavelingsplan Hardcnberg- oost, en de heer Jonkhans, voorzit ter van het waterschap „Dc Boven vecht", verwacht dat zodra dc defi nitieve ruilverkavelingscommissie is benoemd, de dijkaanleg ter hand kan worden genomen. Naar zijn mening zou deze benoeming op korte termijn te verwachten zijn. Het water in de Vecht is de afge lopen dagen met 80 tot 90 cm ge daald en het ziet er naar uit, dat deze daling zich nog verder voort zetten zal. Aan het gat in de Vecht- dijk bij Vilstcrborg wordt voorlopig niets gedaan. Het water stroomt niet meer de polders in. Mocht de Vecht echter weer stijgen, dan kan men tijdig maatregelen treffen. Ook in de Marspolder bij Coevorden zakt het water. DE GOUDEN HORDE 27. Toen de kleine gezant van z'n paard rolde, wist Aram een ogenblik niet wat hem te doen stond. Het was Agua's kreet vanaf het bolwerk die hem uit z'n ver warring deed opschrikken. Met een ruk wendde hij z'n paard en gaf het dier de sporen. Achter hem klonk een schril krijgsge schreeuw; de aanvoerder der Mongolen dreef zijn rijdier aan en z'n mannen volg den hem. Als een enorme golf, die uit breekt over het strand, stroomde de onaf zienbare ruiterschaar achter Aram aan - de stadspoort van Agnot tegemoet. Pijlen hagelden om de avonturier heen terwijl hij, laag over de nek van z'n rij dier gebogen, naar de stad terug joeg. Nog honderd meter, nu vijftig, nog twintig. „Zij komen!" schreeuwde dc aanvoerder van dc burgenvacht ontzet, tcnvijl hij zijn reusachtig slagzwaard uit de schede rukte. „Zij komen, mannen. Te w-w-w-wapen!" Maar zijn geschreeuw ging verloren in het krijgsgehuil der Mongolen en eer zijn mannen gelegenheid kregen de poort ach ter Aram le sluiten, dromden de eerste Mongoolse ruiters reeds de stad binnen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2